www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2020

Kochani, jak co roku skle Maxi Zoo prowadzi świąteczną zbiórkę dla Psitulaków :-) Każdy kto jest chętny może zostawić pod choinką prezent dla Psitulaków! Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

.
.
Kochani :-) Już w ten weekend zapraszamy Was na kolejne wydarzenie muzyczne na rzecz naszych podopiecznych.
Tym razem zaprosimy Was do muzycznego świata przy dźwiękach utworów typowo bożonarodzeniowych, ale nie tylko! Koncert organizują wspaniałe osoby z "Muzyka Może Wszystko".
Zaczynamy w piątek, 18 grudnia o godzinie 18:00 i tak przez cały weekend, aż do niedzieli, codziennie o tej samej porze.
Transmisje będą odbywać się w formie LIVE na  facebook'u https://www.facebook.com/events/1042095066308429/ 
Zapraszajcie znajomych i rodziny, niech po całej Polsce znów rozniesie się muzyka, która jak wiemy - może wszystko. Do zobaczenia!
link do zbiórki: https://zrzutka.pl/xc2dy3
.
.

W dniach od 04.12-10.12.2020 otrzymaliśmy dary od: Renaty, Joanny, Agnieszki, Izabeli – MPL POWER ELEKTRO SP. Z O.O., Weroniki, Bazarkowiczów, Arkadiusza, Szymona,, Anety, Tomka, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych z Zabrza, Anny, Krzysztofa, Wioletty, Justyny, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Joanny, Oli, Wiktorii, Mateusza, Nowar Gliwice, Karoliny, Aleksandry, Straży Miejskiej w Zabrzu, Komisariatu II Policji w Zabrzu, Bushido Zabrzańskiego Klubu OYAMA Karate, Bożeny, Bartka, MSZP nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Knurowie, Przedszkola nr 2 w Knurowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Knurowie, Przedszkola nr 17 w Gliwicach, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Justyny, Agnieszki, Sabiny, Doroty Lory, Klientów oraz Personelu sklepu Netto w Knurowie, Oddziałów 0A i 0B przy SP nr 1 w Knurowie, Grupy Przedszkolnej Gumisie oraz wychowawczyń Pani Alicji i Pani Beaty, Grupy Przedszkolnej Smerfy oraz wychowawczyni Pani Karoliny, Grupy Przedszkolnej Krasnale oraz wychowawczyni Pani Kariny, Mateusza i Hani oraz anonimowych darczyńców

Dziękujemy i życzymy zdrowych i radosnych świąt!

Galeria darów

.
.
Kochani! :-) Mamy do Was trzy ważne sprawy:
 
1. Niestety ze względu na brak powierzchni magazynowej do odwołania nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej kocyków, kołderek, ręczników i pościeli. Będziemy bardzo wdzięczni za przechowanie takich rzeczy lub oddania innym potrzebującym.
 
2. W dniach od 20 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. wstrzymane zostają adopcje ze względu na okres świąteczny oraz noworoczny, który nie sprzyjają adaptacji zwierzaków w nowych domach.
 
3. Biuro schroniska będzie nieczynne w dniach 25, 26 i 27 grudnia 2020 r. oraz 1 styczeń 2021 r. Wydawanie zaginionych zwierząt właścicielom będzie odbywać się w tych dniach w godz.10-14.
 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez messenger.
.
.

Już jest! Psitulowy kalendarz na 2021r.

Napisz na zwierzak@psitulmnie.pl w celu poznania szczegółów :-)

I ty możesz pomóc nam pomagać!

.
.

W dniach od 27.11 do 03.12.2020 otrzymaliśmy dary od: Biura Projektów Rafała Drobczyka Gliwice, DB Cargo Polska S.A., Straży Ochrony Przyrody, Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu, Przedszkola Płomyk Montessori W Piekarach Śląskich (grupa Maki), Mai Ł. z teamem barnuchy, Izabeli P., Zespołu InPost, Przedszkola nr 3 w Gliwicach (grupa Jagódki), Iwony R., Iwony, B., Marzeny J., Eweliny P., Grzegorza B., Wiktorii P., Wiktorii K. ZSEU Zabrze, Karoliny K. „kolorowa Łapa”, Beaty Ch., Martyny Ch., Józefa B., Eli i Edyty z Zabrza, Karoliny L., Renaty M., Agnieszki K., Przedszkola nr 40 w Zabrzu, sklepu zoologicznego przy ul. Franciszkańskiej w Zabrzu, Agaty D., Pani Komornickiej, Agnieszki S, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu (kl. VI B) oraz anonimowych darczyńców.

Dziękujemy w imieniu naszym i Psitulaków :-)

.
.

W dniach od 20.11.2020 do 26.11.2020 otrzymaliśmy dary od; Moniki, Kosmatka Tatoo Zabrze, Anny, Adama i Aleksandry, Dawida, Michała, Konstancji, Magdaleny i Aleksandry, Dagmary i Rafała, Romanisti Dalla Polonia, AS Roma, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Młodzieżowego Klubu Sportowego w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców. Serdecznie dzękujemy za pomoc i serce okazane naszym Psitulakom!

.
.

Jakiś czas temu mieliśmy bardzo miłe odwiedziny, podczas których powstał taki piękny filmik. Dziękujemy Makeover Keep Your Memories :-)

 

Jakiś czas temu mieliśmy bardzo miłe odwiedziny, podczas których powstał taki piękny filmik. Dziękujemy Makeover Keep Your Memories :-)

.
.

W imieniu naszym i naszych podopiecznych Psitulamy wszystkich sympatyków i darczynów. W dniach od 13 listopada do 19 listopada pomogli nam:

Pani Elżbieta, Państwo którzy adoptowali Dori, Karolina i Mateusz, Hania i Oliwia, Gabinet Weterynaryjy Vetmedica, Bartek i Wiktoria, Pani Monika, Pani Jola, Pani Karina i Kasia, Pani Wiola, Laura i Hania, Pani Sandra, Sklep Zoologiczny Maxi Zoo w Zabrzu, Janusz, Żłobek nr 1 w Bytomiu, Marcin i Magda, Pani Aleksandra, Pani Agnieszka, Pani Agata, Pani Agnieszka i Pan Mariusz, Pani Małgorzata, Pani Ania, Pan Adam i Pani Alicja, Pani Kasia, Przedszkole nr 3 w Gliwicach, Przedszkole nr 29 w Zabrzu, Pani Barbara, Pani Sandra, Pani Agnieszka oraz Firma Mars Polska Sp. z o.o.

Dziękujemy za zaufanie i okazane wsparcie!

.
.

Drodzy!

Jak zwykle okazujecie serce dla zwierząt! W dniach od 06.11.2020 do 12.11.2020 pomogli nam:

Anonimowi darczyńcy, Centrum Weterynarii w Zabrzu, Pani Katarzyna, Przedszkole w Czernicy, Natan, Pani Katarzyna, Pani Joanna, Sklep zoologiczny Sylwuś w Zabrzu.

Gorąco dziękujemy i serdecznie Psitulamy!

.
.

Kochani!

Pragniemy gorąco podziękować w imieniu naszym i Psitulaków za otrzymane dary. W dniach od 01.11-08.11.2020 otrzymaliśmy wsparcie od:

Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu, Przedszkola w Czernicy, Pani Katarzyny Żmudy, Centrum Weterynaryjnego Młynarscy oraz prywatnych darczyńców, którzy pragnęli pozostać anonimowi!

Dzięki Waszej pomocy możemy pomagać!

.
.

Kochani :-) Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was w dniach 13-15.11.2020 na koncert "Muzyka Może Wszystko". Wydarzenie każdy może zobaczyć na instagramie: link

Będą odbywać się tam relacje live. Koncert jest inicjatywą grupy osób z całej Polski, którzy starają się pomagać swoim głosem!

Tym razem pomagają właśnie naszym Psitulakom za co z całego serca dziękujemy :-)

 

.
.

Gromkie i głośne gratulacje dla naszego Ambasadora Darka Chojnackiego za otrzymanie nagrody Złotej Maski, którą odebrała w Jego imieniu niezwykle uzdolniona żona - Pani Agnieszka Radzikowska z rąk Pani Celiny Kukuczki, żony Jerzego Kukuczki jednego z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Nasz Ambasador otrzymał nagrodę za rolę Wilqa superbohatera, a swoją nagrodę zadedykował Janowi Bógdołowi.

Trzymamy kciuki, aby działalność Darka dalej zyskiwała uznanie w oczach publiczności, a przede wszystkim przynosiła satysfakcję Jemu samemu i Jego najbliższym. Zawsze dobrze widzieć jak osoby, które mają dobre serce dla ludzi i zwierząt odnoszą sukces!

Przy tej okazji bardzo dziękujemy również za okazywane nam wsparcie pomimo napiętego terminarza i nawału obowiązków związanych z działalnością artystyczną!

.
.

W minioną niedzielę odbyło się błogosławieństwo zwierząt i opiekunów, które każdego roku ma miejsce w parafii św. Macieja w Zabrzu - Maciejowie. Wydarzenie to związane jest z dniem 4 października - Światowym Dniem Zwierząt. W dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Mimo trwającej pandemii w wydarzeniu tym uczestniczyło wiele osób, które chętnie wspierały psitulaki zarówno darami rzeczowymi i pieniężnymi.
Oczywiście nie zabrakło naszych cudownych wolontariuszy z psiakami: Lego, Luną i Nerusiem :-)
Dziękujemy za zaproszenie ????

http://www.swmaciej.zabrze.pl/galeria/bogosawiestwo-zwierzt-2020

 
.
.

Kochane zwierzaki - małe i duże!

W dniu Waszego święta* życzymy Wam wszystkiego co najlepsze!
Samych radości, życia w zdrowiu, pełnych brzuszków, dachu na głową (o ile taki potrzebujecie) i samych życzliwych ludzi na Waszej drodze.

Życzy Zarząd TOZ w Polsce, Oddział w Zabrzu i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu

* Pamiętajmy o nich nie tylko od święta, szanujmy, nie krzywdźmy i nauczymy się rozumieć. Kochajmy mądrze, pomagajmy szczerze i nigdy nie odwracajmy głowy widząc ich cierpienie.

 

.
.

Kochani! Porcja dobrych wieści na dziś! Jak wiecie od zawsze staramy się angażować w ciekawe inicjatywy i cały czas szukamy różnych sposobów jak możemy pomagać!

Z przyjemnością ogłaszamy, że zostaliśmy społecznymi Partnerami w nadchodzącym 76 sezonie artystycznym Filharmonii Śląskiej. Więcej o naszej współpracy będzie mogli przeczytać w nadchodzących miesiącach. Kliknij więcej aby dowiedzieć się czym będzie EKO Sezon naszego Partnera

.
.

Usłysz nas – naturalnie | EKO Sezon Filharmonii Śląskiej

W nowym sezonie Filharmonia Śląska zwraca się w kierunku natury. Kompozycje inspirowane światem przyrody obecne w programach koncertów to tylko jeden z elementów EKO Sezonu. Działania śląskiej instytucji wykroczą bowiem poza sferę muzyczną i rozszerzą się na pole społeczne i ekologiczne.

76. sezon artystyczny Filharmonii Śląskiej obfitować będzie w inicjatywy, których głównym celem będzie troska o środowisko. Jednym z najważniejszych elementów EKO Sezonu będzie współpraca z działającymi proekologicznie organizacjami pozarządowymi. Wśród nich znajdą się: Fundacja Park Śląski, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie” w Zabrzu, czy też Inicjatywa Ekologiczna na Rzecz Ludzi i Zwierząt, Stowarzyszenie Kurka Wodna. Będą one nie tylko pomagać Filharmonii Śląskiej i doradzać w działalności ekologicznej, ale także przeprowadzą serię EKO Warsztatów dla melomanów w każdym wieku (szczegółowy plan warsztatów dostępny jest na stronie filharmonia-slaska.eu). Partnerzy Filharmonii przygotują również EKO Tutoriale, w których pokażą, jak na co dzień dbać o naturę. Co więcej, na dachu Filharmonii zostaną zamontowane dwa ule, które zamieszkają miejskie pszczoły, dzięki współpracy z Pasieką Śląskie Miody. Budynek stanie się także schronieniem dla ptaków, które będą mogły korzystać z przygotowanych dla nich budek. 

Filharmoniczni artyści oraz pracownicy administracji będą także spełniać EKO Uczynki – będą włączać się w inicjatywy społeczne na rzecz ekologii oraz dzielić się swoimi prywatnymi działaniami, które na co dzień pomagają im troszczyć się o przyrodę.

Misją Filharmonii Śląskiej będzie nie tylko promowanie proekologicznego trybu życia, ale także bycie na co dzień bardziej przyjazną środowisku. Dlatego też będzie dążyć do zmniejszenia zużycia energii i wody, będzie stopniowo rezygnować z części materiałów drukowanych, zadba także o segregację śmieci. Tym, co zrealizuje się już na pierwszym koncercie, będzie odejście od wręczania artystom kwiatów, które zostaną zastąpione słoikami miodu.

Nowy sezon Filharmonii Śląskiej będzie zatem okazją do zwrócenia uwagi melomanów na kwestie ekologiczne, pozwoli on także szerzej spojrzeć na to, w jaki sposób instytucje mogą przyczynić się do poprawy wspólnego życia. To wszystko – oczywiście – w towarzystwie muzyki, bo to ona przecież inspiruje do działania.


Drodzy!
Głos Psitula numer 5 już dostępny! Zachęcamy do zostanie subskrybentem. Wystarczy napisać do nas na zwierzak@psitulmnie.pl i wyrazić chęć otrzymywania naszego schroniskowego newslettera.

Miłej lektury!

.
.

Jak zwykle organizatorzy Bazarku na rzecz naszych podopiecznych wprawili nas w zachwyt swoimi działaniami!

W ramach Wakacyjnego Bazarku udało im się:

Zakupić karmę dla podopiecznych w kwocie 7 068,60 zł

Zakupić olejki CBD w kwocie 752,99 zł

Wykonać na nasze konto przelew pieniężny 4 514,32 zł w całości przeznaczony na leczenie zwierzaków.

Łącznie zebrali 12 355,91 zł

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i prowadzącym bazarek, czyli Magdzie Zmyślony - Pleśniak, Urszuli Zmyślony oraz Ewelinie Mędak!

Dziękujemy!

.
.

"WAŻNE!!! Zmiany w schronisku związane z COVID :

 

 

.
.

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranowirusa w Polsce wprowadzamy następujące procedury:

1. Do odwołania nie prowadzimy naborów dla nowych wolontariuszy oraz częściowo zawieszamy wolontariat.

2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu

http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.php

i przesłanie nam jej drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl lub online: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7oXu5VGD9e9fXGyTTso83zFt1PwZgMZmjZtOL98uu6LztHw/viewform .

Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką schroniska.

4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych, leczenie kotów wolno-żyjących, oddanie rzeczy na bazarek itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) lub mailowy schronisko_zabrze@wp.pl , być może sprawę rozwiążemy bez odwiedzin w schronisku. 

5. W przypadku zwierząt wałęsających się prosimy w pierwszej kolejności o przesłanie informacji najlepiej ze zdjęciem zwierzaka drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl lub przez messengera https://www.facebook.com/psitulmnie/. Dzięki czemu być może uda się znaleźć właściciela od razu, bez niepotrzebnego wyjazdu pracownika schroniska.

6. Wszystkie osoby odwiedzające schronisko obowiązuje nakaz noszenie maseczek.

A na koniec przypominamy: według oficjalnych danych WHO nie ma żadnych dowodów na możliwość zarażenia się wirusem o zwierząt."

 

 


Kochani,

Głos Psitula już wysłany! Życzymy miłej lektury :-) Zachęcamy też do zgłaszania się na listę naszych subskrybentów, wystarczy napisać na zwierzak@psitulmnie.pl Tym razem numer jest specjalny, bo wspominamy w nim początki Psitula!

.
.

Kochani, zachęćamy do udziału w akcji Planet Cinema w Zabrzu :-)

Więcej o akcji można przeczytać pod linkiem

.
.

Kochani!

Szukamy ludzi chętnych do pracy w weekendy i w tygodniu.

Do pracy weekendowej, mile widziani studenci i uczniowie.

Co będzie należeć do zakresu Waszych obowiązków?

Po pierwsze dbanie o to aby nasze psiaki miały czysto w boksach i na wybiegach. Oznacza to, że będzie Was zawsze czekać dużo czyszczenia.

Po drugie karmienie psiaków. Oznacza to, że trzeba będzie się często schylać oraz poznać zachowania naszych psiaków podczas karmienia.

Po trzecie wymiana psiaków na wybiegach. Co godzinę psiaki wracają do swojego bosku a nowe są wypuszczane na wybieg. Oznacza to, że trzeba wiedzieć jak się zachować i zadbać o swoje i ich bezpieczeństwo.

Po czwarte drobne prace remontowe i konserwatorskie. Niestety nasz budynek ma swoje lata i co jakiś czas musimy się podejmować mniejszych lub większych napraw.

Po nabraniu doświadczenia zakres obowiązku może zostać rozszerzony o wyjazdy na zgłoszenia, co oznacza, że mile widziane jest posiadanie prawo jazdy kat. B

Oprócz wynagrodzenia, są dwa wielkie plusy tej pracy. Wdzięczność naszych podopiecznych i wspólne zmienianie świata na lepsze!

* UWAGA! Nie odpisujemy na priv, kontakt tylko i wyłącznie drogą mailową.

Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie CV na zwierzak@psitulmnie.pl z dopiskiem:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

.
.

Bardzo dziękujemy za pomoc niezawodnym organizatorkom bazarku: Urszuli Zmyślony oraz Magdzie Zmyślony - Pleśniak oraz wszystkim darczyńcom.

Dzięki nim otrzymaliśmy niezbędne dla naszych Psitulaków dary zakupione w dwóch transzach.

Pierwsza o wartości 2 055,60 zł

Druga o wartości 1 842,20 zł

W sumie dzięki ich wsparciu otrzymaliśmy dary o łącznej wartości 4 806,79 zł

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie w tym trudnym dla nas czasie!

 

.
.

Edit- formularz już działa! 

Drodzy,

Niestety mamy problemy techniczne z formularzem zapytania na stronie. Bardzo prosimy o wysyłanie zgłoszeń dotyczących wirtualnej bezpośrednio na adres mailowy zwierzak@psitulmnie.pl

W przypadku, gdy nie odpowiedzieliśmy na Wasze zgłoszenie, prosimy o bezpośrednie wysłanie go na zwierzak@psitulmnie.pl

Bardzo przepraszamy za kłopot!

.
.

Drodzy!

Aby ułatwić proces adopcyjny wprowadziliśmy również ankietę przed adopcyjną w wersji online! 

Formularz online

.
.

Edit: Pierwszy schroniskowy live edukacyjny z nami! Zachęcamy do obejrzenia jego zapisu: Link

19.06.2020 o godzinie 15:30 odbędzie się pierwszy schroniskowy live edukacyjny, w ramach którego będziemy odpowiadać na Państwa pytania oraz przedstawiać naszą wiedzę o psiakach i kociakach! Zachęcamy do wcześniejszego przesyłania pytań na zwierzak@psitulmnie.pl

 

.
.

Edit: Dziękujemy! Zebraliśmy wymaganą kwotę na zakup inkubatora :-)

Kochani, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zakupie niezbędnego dla nas inkubatora weterynaryjnego dla małych zwierząt.

Każdego roku trafia do nas wiele kociąt i szczeniąt, które nie są w stanie utrzymać temperatury ciała, dla których taki inkubator to być albo nie być. Aktualnie ogrzewamy je sami termoforami i poduszkami elektrycznymi, jednak to za mało. Nie ma dnia, żebyśmy nie bali się wyjść ze schroniska, nigdy nie wiemy, czy nasze maluszki będą dogrzane, czy nie odkopią się z kocyka, czy nie zejdą z poduszki 

Pomóżcie nam pomagać, razem możemy uratować ich życie, sprawić, że te szkraby dożyją dorosłości i znajdą kochające rodziny.

Dziękujemy za każdą złotówkę!

Link do zrzutki

.
.

Wymagania:

Gotowość do podjęcia pracy od zaraz

Dobry kontakt ze zwierzętami

Odpowiedzialność i rzetelność

Prawo Jazdy kat. B

 

Oferujemy:

Pracę na podstawie umowy zlecenie (weekendy i święta)

Przygotowanie i wdrożenie do pracy

Możliwość zdobycia doświadczenia płynącego z pracy ze zwierzętami

 

Chętnych do podjęcia pracy prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: praca.psitulmnie@gmail.com

Uwaga kontakt tylko drogą mailową. Prosimy nie dzwonić na numery schroniskowe, ponieważ służą one do przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców.

Do CV prosimy dodać klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami!

 

.
.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o Psitulu autorstwa Mateusza :-)

Filmik

 

.
.

Z radością informujemy, że Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu ma nowego partnera "Tele Taxi Centrum Zabrze". 

Bardzo dziękujemy za chęć niesienia pomocy naszym podopiecznym! Mamy nadzieję, że będzie to początek długiej i owocnej współpracy :-)

Artykuł

.
.

Na facebook-u ogłosiliśmy nowy konkurs, do którego serdecznie zapraszamy! Kliknij więcej aby poznać treść postu oraz linki do nich. Dla osób, które nie lubią facebook-a, przygotowaliśmy również link do utworu na na youtube. Gorąco zachęcamy do udziału :-)

.
.

#ZdalnaEdukacja #Konkurs #SzalonePomysły #TOZabrze

Kochani zgodnie z obietnicą??

Ogłaszamy nowy konkurs??

Polska edycja konkursu L’idée folle – Szalony Pomysł??

Cel konkursu:

Przedstawmy swoje szalone pomysły podczas trwania kwarantanny do specjalnie przygotowanej piosenki, którą możecie usłyszeć w filmiku :-) Mają stanowić ilustrację do tej piosenki. Zawsze mile widziane prace ze zwierzakami ????????????????????

 

Poniżej zamieszczamy robocze tłumaczenie piosenki:

“Zawieszona na tablicy data bez jutra

Piórniki na biurkach czekają na nas i nasze ręce

Wiedza na kwarantannie, kto mógłby to sobie wyobrazić!

Lecz co by nie było, nic jej nie zatrzyma!

 

Ref.

Chciałbym skonstruować rakietę

By uciec, wylecieć i wylądować

Pośrodku szkolnego placu zabaw

I usłyszeć jak znów dzwoni dzwonek

 

Uwięzione balony, przekomarzania, nasze kumpelstwo

Wróćmy do nich!

Wiedza i jej wyczyny,

książki i ich pamięć,

Cyfry i ich obietnice, żeby pożreć historię!

 

Ref.

Chciałbym skonstruować rakietę

By uciec, wylecieć i wylądować

Pośrodku szkolnego placu zabaw

I usłyszeć jak znów dzwoni dzwonek

 

To już czas by powrócić

Na naszą drogę do szkoły

Odnaleźć tę wspaniałą,

szaloną ideę koronowanego Karola Wielkiego!

 

Ref.

Chciałbym skonstruować rakietę

By uciec, wylecieć i wylądować

Pośrodku szkolnego placu zabaw

I usłyszeć jak znów dzwoni dzwonek”

Wyniki swojej kreatywności prześlijcie nam na zwierzolubni.konkurs@gmail.com

W przypadku większych plików użyjcie w tym celu wetransfer.com

Mamy do dyspozycji francuski tekst piosenki, nagranie mp3 piosenki oraz podkład muzyczny. Wszystko to możemy wysłać po napisaniu na naszego maila, podanego powyżej.

 

Zasady konkursu:

Konkurs trwa od 20.05.2020 do 15.06.2020

Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom za udział!

Prace należy przesyłać na zwierzolubni.konkurs@gmail.com

Każdy może wziąć udział w konkursie, nie ma ograniczeń wiekowych.

Prace mogą być zespołowe.

Prace muszą być w formie, którą można wykorzystać do zilustrowania piosenki.

Geneza konkursu

Romain Lateltin francuski piosenkarz i kompozytor, który pokochał Polskę i bywał tu ze swoimi koncertami, 07.05.2020 nagrał ze swoim synem piosenkę o szalonych pomysłach, jakie mamy podczas kwarantanny ???? Ogłosił również konkurs plastyczny, zapraszając ludzi i dzieci z całego świata do udziału. Obiecujemy, że wyślemy do niego prace polskich uczestników.

 

Link do oryginalnego postu:

https://www.facebook.com/romain.lateltin/videos/10223902829702969/

 

Link do naszego postu na facebook-u

https://tiny.pl/7r77t

 

Link do utworu na youtube:

https://youtu.be/rPjo3K1i82Q

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michael Bizuk


Drodzy, Głos Psitula nr 2 już wysłany :-) Jeśli go nie otrzymaliście lub chcecie go otrzymać to napiszcie na zwierzak@psitulmnie.pl !

.
.

Niestety dzisiaj pożegnaliśmy naszą staruszkę Krisznunię :-( Była z nami od grudnia. Cały czas chorowała, ale nie spodziewaliśmy, że tak szybko odbierze nam ją choroba nowotworowa. Chociaż nie pokazywała tego po sobie to bez wątpienia cierpiała, a na to dłużej nie mogliśmy pozwolić. Kicia prawdopodobnie większość życia spędziła na wolności, jednak na starość straciła wszystkie ząbki i zupełnie przestała sobie radzić, nie mogła już wrócić na podwórko. U nas w schronisku dostawała codzienną porcję pieszczot i zawsze pełną miskę pod pyszczek. Ostatnie dwa dni spędziła w promieniach słoneczka na naszej wolierze, widać było jak bardzo jej tego brakowało. Teraz będzie wygrzewać się w soczystej zielonej trawce za Tęczowym Mostem. Tam już nie ma zimy, nie ma chmur, nie ma bólu i cierpienia. Żegnaj kruszynko :-(

.
.

Drodzy :-)

Z radością informujemy, że nasze biuro przy ul. Wolności 278 zostaje ponownie otwarte.

Dni i godziny otwarcia biura:

Wtorek 10-16

Czwartek 10-16

Zapraszamy wszystkich naszych zarejestrowanych karmicieli do odbioru karmy.

Ilość karmy ograniczona!

Bardzo prosimy o zachowanie środków ostrożności i zachowywanie odległości.

.
.

Bardzo dziękujemy za darowiznę w postaci karmy specjalistycznej dla kotów i kociąt od Magdy Zmyślony-Pleśniak i Urszuli Zmyślony! Które zorganizowały zbiórkę na zakup karmy dla Psitulaków :-) Dary te pozwolą nam na napełnienie brzuszków naszych podopiecznych i zapewnienie im jak najlepszej opieki

Gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w tych trudnych czasach :-)

.
.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu, prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu gorąco dziękuje Sklepowi Internetowemu Zooplus za dary, które przyjechały do nas 27 kwietnia 2020!
Dzięki Wam nasze psy i koty będą miały pełne brzuszki, wygodne posłanka, zabawki oraz mnóstwo innych fajnych i przydatnych rzeczy!
Załoga Psitula i Zarząd Oddziału w Zabrzu

Galeria zdjęć

.
.

EDIT1 

Ważne! Bardzo prosimy o ponowne wysłanie prac, wystąpiły problemy ze skrzynką mailową.

Przedłużamy termin wysyłania prac do 13.05.2020

Bardzo przepraszamy za kłopot!

STOP EDIT

Kochani!

Z przyjemnością ogłaszamy kolejny zwierzolubny konkurs plastyczny!

Temat: „Międzynarodowy Dzień Ptaków Wędrownych

Zasady konkursu:
1. Praca może być wykonana dowolną techniką.
2. Praca musi przedstawiać co najmniej jeden gatunek ptaka wędrownego i jego wędrówkę.
3. Zdjęcie pracy prosimy wysłać na zwierzolubni.konkurs@gmail.com
4. Wraz z wysłanym zdjęciem prosimy o podanie imienia autora/autorki pracy.
5. Prace można wysyłać do 11.05.2020r.
6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 15.05.2020r.

Nagrody:
Każdy uczestnik konkursu otrzyma specjalnie dedykowany dyplom, a jego praca zostanie opublikowana na stronie www.psitulmnie.pl

Zachęcamy również do obejrzenia prac z poprzedniego konkursu:
„Zwierzolubni w Koronie"

Galeria Prac 

 

.
.

Kochani,

Dla wszystkich stęsknionych naszych psiaków i kociaków przygotowaliśmy Psitulowy newsletter :-)

Każdy kto chce go otrzymać niech pisze na zwierzak@psitulmnie.pl w tytule "Głos Psitula" a w treści wiadomości "Zgoda"

Miłej lektury!

.
.

Drodzy!

Z przyjemnością ogłaszamy:

Konkurs plastyczny 

Temat to dowolny wybrany dzień tematyczny z naszego kalendarza ekologicznego! Kalendarz
Zdjęcia prac wraz z imieniem autora prosimy wysyłać na zwierzolubny.konkurs@gmail.com
Autorzy najlepszych prac zostaną uhonorowani
Publikacją pracy na stronie www.psitulmnie.pl 
Specjalnie przygotowanym certyfikatem wysłanym na maila :-)

Prace można wysyłać do 24.04.2020 godziny 20:00
Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do udziału!

Ps. zachęcamy do wysłania maila na zwierzak@psitulmnie.pl w sprawie naszego podręcznika dla przedszkoli :-) Wysyłamy go nieodpłatnie w formie pdf.

.
.

Od 20.04.2020 otwarte: 

"Zostaną otwarte parki, lasy i bulwary, po których będzie można spacerować, biegać i jeździć na rowerze (w maseczkach, z zachowaniem odpowiedniego dystansu).

Nadal nie będzie można korzystać z placów zabaw czy siłowni plenerowych oraz organizować zgromadzeń. Dodatkowo apelujemy, by nie rozpalać ognisk/grilli - jest susza, więc zagrożenie pożarowe jest wysokie. Dodatkowo spalane drewno lub węgiel zanieczyszcza powietrze i szkodzi zdrowiu - szczególnie osobom, które mają problem z układem oddechowym."

Źródło

Przy tej okazji przypominamy, żeby podczas spacerów ze swoimi psiakami pamiętać o zachowaniu odległości. Dlatego w tym celu najlepiej starajmy się trzymać swoje psiaki na smyczach. Tylko odpowiedzialnym zachowaniem jesteśmy w stanie krok po kroku wracać do normalności.

.
.

Uwaga bardzo kontrowersyjny projekt!

Musieliśmy podjąć szybkie działania. Wysłaliśmy maile do wszystkich posłów z Województwa Śląskiego o następującej treści.

Szanowna Pani Poseł/Szanowny Panie Pośle 

W imieniu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu zwracamy się z prośbą o głosowanie przeciwko udziałowi dzieci w polowaniach. Głęboko wierzymy, że czas aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, nie jest dobry na podejmowanie tego typu kontrowersyjnych decyzji, które w naszym odbiorze odbiją się negatywnie na interesie zwierząt i dzieci.
Od ponad 22 lat prowadzimy działalność edukacyjną w Zabrzu i okolicznych miastach w ramach której uczymy odpowiedzialnego i humanitarnego podejścia do zwierząt. Udział dzieci w polowaniach stoi w wyraźnej sprzeczności z wyznawanymi przez naszą organizację wartościami. Bardzo liczymy na zrozumienie powagi zagadnienia i dialog w spokojniejszym czasie.

Mamy nadzieje, że nasz głos zostanie wzięty pod uwagę!

.
.

Dzięki ciężkiej pracy Naszych wolontariuszek Urszuli Zmyślony, Hanny Krzemińskiej oraz Magdaleny Zmyślony-Pleśniak udało się zebrać na bazarku łącznie kwotę 8 679,95 zł. Z tej kwoty dziewczyny kupiły olejki cbd za kwotę 548,99 zł. Czyli na konto TOZ-u w Polsce, Oddział w Zabrzu została przelana kwota 8130,96 zł. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się Markowi Zmyślony, Łukaszowi Zmyślony oraz Mirosławowi Pleśniak za nieocenioną pomoc. Podziękowania należą się wszystkim Darczyńcom fantów, licytującym, kupującym wirtualne tabletki, udostępniającym i podbijającym posty.

W imieniu Psitulaków bardzo dziękujemy, że pomagacie nam pomagać!!!

 

 

.
.

Po raz pierwszy przyszło nam składać życzenia w tak zmiennej i niepewnej rzeczywistości. Dla osób wierzących Wielkanoc jest czasem nadziei, której szczerze i serdecznie wszystkim Wam życzymy. Oby nadchodzące święta zastały Was w zdrowiu i pozwoliły Wam na rozmowy z najbliższą rodziną i osobami bliskimi Waszym sercom. Pamiętajmy, że tylko będziemy w stanie naprawić szkody wyrządzone przez epidemię. Z utęsknieniem czekamy na dzień, kiedy wszyscy razem będzie mogli wrócić do przestrzeni publicznej, a z częścią z Was spotkać się również w Psitulu!

Z serdecznymi pozdrowieniami i słowami wsparcia!
Zarząd TOZ w Polsce, Oddział w Zabrzu
Załoga Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt “Psitulmnie” w Zabrzu

.
.

Stało się! Niedawno do naszego schroniska trafiła kotka o imieniu Maloya :-) Jak każdy z naszych podopiecznych jest niepowtarzalna a zarazem bardzo podobna do reszty. Mała czarna, zanim mogła do nas trafić musiała spędzić trochę czasu w Centrum Weterynaryjnym w celu podreperowania jej zdrowia. Uwielbia zabawę wędką lubi inne czworonogi i czeka na swojego człowieka z sercem na łapce.

Dlaczego o niej piszemy?
Otóż Maloya jest czterotysięcznym kotem, który trafił do naszego schroniska! Nigdy w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że do naszego Psitula przez te dwadzieścia lat zaopiekujemy się tyloma kotami! Z jednej strony ta liczba bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza to, że daliśmy wszyscy radę - my. nasi wolontariusze, wirtualni rodzice i darczyńcy! Z drugiej strony jesteśmy przerażeni, że tyle kotów potrzebowało naszej pomocy.

Dlatego mamy szczerą nadzieję, że do liczby ośmiu tysięcy, nie dojedziemy za dwadzieścia lat tylko za czterdzieści. Jest tylko jedna droga, aby to osiągnąć - sterylizacja i kastracja kotów domowych, wychodzących i wolno żyjących. Wiemy, że teraz w obliczu zagrożenia epidemiologicznego nasze działania, są utrudnione, ale kiedy ono minie mamy nadzieję, że ruszymy pełną parą.

Ps. Maloya wciąż nie ma wirtualnego rodziców!

.
.

Rozlicz 1% do końca kwietnia. „Tarcza” umożliwia bowiem osobom fizycznym złożenie zeznania podatkowego o miesiąc później (do 31 maja), ale tylko w taki sposób, że złożenie go między 30 kwietnia a 31 maja będzie traktowane jako złożenie tzw. „czynnego żalu”. Tymczasem zgodnie z niezmienioną w tym zakresie Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, naczelnik urzędu skarbowego przekazuje 1% tylko jeśli podatnik złożył zeznane w ustawowym terminie 30 kwietnia (lub do końca maja korektę takiego zeznania).

Może się więc okazać, że organizacje pożytku publicznego stracą dużą część wpłat z 1%, bo podatnicy będą masowo korzystać z odroczenia terminu, choć przepisy go de facto nie zmieniają, a jedynie pozwalają automatycznie potraktować każde zeznanie złożone między 1 a 31 maja jako złożone po terminie z czynnym żalem.

1 % ratuje życie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu KRS:0000344726 Cel szczegółowy: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu.

Pomóż nam pomagać!

.
.

Niestety nie możecie fizycznie pomagać naszym podopiecznym w schronisku, ale zastanówcie się proszę, czy w Waszym otoczeniu nie ma osób starszych z psami, którym trzeba by pomóc. Zapytajcie proszę ich w tym trudnym czasie, czy nie chcą pomocy przy spacerach. A przy tym pamiętajmy #zostanwdomu

 
.
.

Uważajcie na swoje psiaki w Centrum Zabrza ul. Goethego/ Kowalska. Ktoś prawdopodobnie rozrzuca jedzenie z trutką. Miejcie oczy dookoła głowy, wyprowadzajcie psiaki na smyczy, a nawet w kagańcu, żeby uniemożliwić im zjedzenie czegoś z ziemi. 

.
.

Bardzo dziękujemy za regularne wsparcie i za to, że jesteście z nami! Jak zapewne wiecie musieliśmy zawiesić wolontariat na terenie Psitula oraz nie przyjmujemy darów rzeczowych. Dlatego tym goręcej Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami. Mamy nadzieję, że jesteście w zdrowiu oraz w miarę możliwości ograniczacie swoje wyjścia z domu! Niestety wszystko na to wskazuję, że po zakończeniu walki z pandemią będzie nas czekać gigantyczna recesja. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się to wszystko przetrwać i będziemy mogli działać na rzecz naszych podopiecznych!

.
.

Od 13.03.2020 roku musieliśmy z ciężkim sercem zawiesić wolontariat. Była to dla nas jedna z cięższych decyzji, jaką musieliśmy dotychczas podjąć. Niestety aktualna sytuacja zmusza do minimalizowania ryzyka #zostanwdomu. Od samego początku działania Psitula zależało nam na sprawnym i silnym wolontariacie działającym na rzecz zwierząt. Kto był u nas w weekend ten wie, że schronisko było wtedy pełne ludzi z sercem dla zwierząt i rozszczekanych psiaków oraz wygłaskanych kociaków.

Niestety tak teraz być nie może. Musimy pamiętać o tym, że na co dzień przy zwierzakach pracuje stały personel, który zna potrzeby naszych podopiecznych i to od nich zależy to, czy będą zdrowe, nakarmione, a nawet żywe.

W przypadku, gdyby jeden z naszych pracowników zaraził się wirusem, może dojść do sytuacji, w której cały nasz personel zostanie poddany kwarantannie i wtedy my wraz z psitulakami znajdziemy się pod ścianą.

Nie dopuśćmy do tego! Nie wychodźmy z domu, kiedy to nie jest konieczne, myjmy dokładnie dłonie i cierpliwie czekajmy, aż zagrożenie minie. Tylko dzięki kolektywnemu przestrzeganiu zaleceń WHO i Ministerstwa Zdrowia będziemy w stanie wyjść cali i zdrowi z tej sytuacji. Nie zapomnijcie o nas, kiedy wirus już będzie za nami i pamiętajcie, że wraz z naszymi podopiecznymi będziemy czekać na was w Psitulu!

Pozdrawiamy załoga Psitula! 

.
.

WAŻNE!!!

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranowirusa w Polsce od dnia 13 marca 2020 do odwołania wprowadzamy następujące procedury:

1. Zawieszamy całkowicie wolontariat

2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu (http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.php) i przesłanie nam jej drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl , skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką do schroniska.

4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych, leczenie kotów wolno-żyjących, oddanie rzeczy na bazarek itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) luba mailowy schronisko_zabrze@wp.pl , być może sprawę uda się rozwiązać bez odwiedzin w schronisku.

5. Przyjmujemy jedynie interwencje pilne kiedy zwierzę jest agresywne lub jego życie i zdrowie jest zagrożone, w przypadku np. zwierząt wałęsających się prosimy o przesłanie informacji najlepiej ze zdjęciem zwierzaka drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl lub przez messengera https://www.facebook.com/psitulmnie/.

6. Nie przyjmujemy żadnych darów rzeczowych.

Ponadto prosimy pilnujcie swoich czworonogów, nie puszczajcie ich ze smyczy, wybierajcie spacery krótkie i najlepiej w odludnych miejscach, zapewnijcie im rozrywkę w domu (zabawy z klikerem, zabawy węchowe, zabawa szarpakami, itp.). Sami najlepiej siedźcie w domu i nie wychodźcie jeśli nie musicie, dbajcie o siebie, zdrowo się odżywiajcie, bierzcie coś na odporność i dezynfekujcie ręce. Unikajcie wszelkich skupisk ludzi!
Pozostaje nam życzyć dużo zdrówka i mieć nadzieję, że razem uda nam się opanować sytuację i wkrótce wrócić do normalności.

A na koniec przypominamy: według oficjalnych danych WHO nie ma żadnych dowodów na możliwość zarażenia się wirusem o zwierząt.

.
.

Kochani! 


Szukamy pracownika na umowę zlecenie do opieki nad naszymi psiakami i kociakami.

Bardzo prosimy jeśli sami szukacie pracy lub znacie kogoś kto jej szuka i nie straszna mu praca w schronisku, to śmiało kontaktujcie się z nami pod adresem zwierzak@psitulmnie.pl lub osobiście w godzinach otwarcia schroniska.

Pozdrawiamy!

 

 

.
.

Od trzech lat podopieczni naszego schroniska mogą liczyć na dary przekazywane przez fanów zespołu Metallica zrzeszonych w fanklubie Overkill.pl. W tym roku z początkiem stycznia ponownie zorganizowano weekendowe spotkanie w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego świętowano 20-lecie istnienia fanklubu. Wśród wielu akcji przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy dla naszych zwierzaków w postaci loterii fantowej – fanty cieszyły się ogromną popularnością wśród młodszych i starszych uczestników imprezy, a dzięki ich aktywności i hojności udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. Za zebrane środki zakupiono i dostarczono do schroniska obróżki przeciw pchłom i kleszczom, ubranka i kołnierze pooperacyjne w różnych rozmiarach a także karmę mokrą i preparaty na stawy dla naszych seniorów.

DZIĘKUJEMY!!!

Galeria

 

 

.
.

Potrzebujemy pomocy w zbieraniu 1% na rzecz naszych Psitulaków! Mamy do dyspozycji eleganckie stojaki na ulotki, stojaki lub/i ramki do postawienia/ powieszenia na plakaty A4, A3 i B2, jednostronne i dwustronne w zależności od możliwości.

Galeria

Wraz z drukami są do zabrania ze schroniska (informacja w biurze), lub dostarczymy Wam sami, prosimy o kontakt mailowy: zwierzak@psitulmnie.pl

Jeśli macie pomysł, gdzie można je wystawić, np. zaprzyjaźnione sklepy, salony fryzjerskie, kosmetyczne, biblioteki, warsztaty samochodowe, kawiarnie, hotele, restauracje, przedszkola, szkoły i gdzie tylko można, oczywiście za zgodą właściciela! to czekamy na odzew.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc! Bez Was nie bylibyśmy w stanie działać i pomagać naszym podopiecznym!

.
.

04 lutego 2020r. w Przedszkolu nr 6 w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2020”. Projekt ten jest prowadzony od 10 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający, pod przewodnictwem Pani mgr Annie Przepiórze oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu. Był to również pierwszy rok, w którym nie były przyznawane Certyfikaty Zwierzolubnych, ponieważ wszystkie placówki na terenie Miasta Zabrze już je posiadają :-)
Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 19 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli : 1, 2, 3, 6, 8, 9, 11, 14, 16, 18, 19, 25, 30, 34, 36, 38, 45, 46, 48. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in z Dniami Orangutana, Kundelka, Orła Białego itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie. Wręczenie nagród uświetniły występy artystyczne dzieci z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola nr 6.

Link do galerii:

Galeria

.
.

W zeszłą sobotę nasi wolontariusze wraz z psitulakami opanowali siłownię JustGym w C.H. Platan. Przybyliśmy tam na zaproszenie wspaniałej Pani Oli, która adoptowała od nas trójłapkę kicię Dublerkę <3

Pięknie dziękujemy załodze JustGym za zorganizowanie akcji, ale też wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc naszym podopiecznym zarówno tę rzeczową jak i pieniężną - udało się uzbierać 872,04 zł :-)

Galeria

 

.
.

Post podlega ciągłej aktualizacji.

W rozwinięciu można znaleźć listę podopiecznych, którzy potrzebują większego wsparcia finansowego ze względu na stan zdrowia.

Aby rozwinąć post - kliknij więcej.

.
.

Zizi 9217 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

W październiku 2017 r. zdiagnozowano u Zizusia chorobę Addisona czyli niedoczynność kory nadnerczy, jest to choroba nieuleczalna i psiak musi do końca życia przyjmować leki. Zalecono podawanie środka o nazwie Zycortal oraz Encortonu.

Liczba wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 180 zł

 

Impo 7340 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Impo choruje na chorobę z autoagresji objawiającą się ranami okolic nosa , oczu i uszu , jego leczenie przez długi czas było modyfikowane ze względu na nawracające objawy. Aby mógł funkcjonować bez cierpienia musi dostawać takie leki: Equoral, Encorton dostaje również suplementacje na stawy ponieważ jest to już starszy psiak z problemami zwyrodnieniowymi.

Liczba wirtualnych rodziców: 3

Miesięczny koszt leczenia: 90 zł

 

Rika 10778 – Zabezpieczone :-) Dziękujemy!

W kwietniu tego roku zdiagnozowano u Riki wczesne stadium marskości wątroby, średnio co 3 miesiące musi mieć powtarzane badania krwi oraz usg, żeby kontrolować w jakim tempie zachodzą zmiany w wątrobie. Rika codziennie ma podawane takie leki: Sylimarol, Heparegen, Proursan, dostaje również specjalistyczną sucha karmę Hepatic oraz suplementacje na stawy ponieważ jest starszym psiakiem.

Lista wirtualnych rodziców: 11

Miesięczny koszt leczenia wraz z karmą: 315 zł

 

Karuzo 10685 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Karuzo to starszy psiak, ma zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne, codziennie dostaje Neurovit, suplementy na stawy oraz raz w miesiącu lek przeciwbólowy i przeciwzapalny o nazwie Trocoxil.

Lista wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 175 zł

 

Kina 11034 – Zabezpieczona :-) Dziękujemy!

Kina ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, lekką niewydolność wątroby, zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne. Przy regularnym podawaniu leków świetnie funkcjonuje, biega, bawi się z psami, zachowuje się jak zdrowy pies. Codziennie dostaje Euthyrox, Polfinę, Proursan i Heparegen, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 180 zł

b) Bez Nivalin-u 90 zł

 

Dino 8928 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Dino ma niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia okolic stawów biodrowych oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Oprócz suplementacji na stawy otrzymuje Encorton, Euthyrox, Polprazol, Neurovit, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 177 zł

b) Bez Nivalin-u 87 zł

 


Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom za promowanie Psitula w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) 

Dziękujemy również wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko!

Udało nam się zebrać 1 574,29zł !!!

Dziękujemy :-)

Galeria

.
.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką historią naszej organizacji :-)

Link

 

.
.

Praca na stanowisku Pielęgniarz Zwierząt w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie” w Zabrzu - Biskupicach!

Wymagania:

Gotowość do podjęcia pracy od zaraz.

Dobry kontakt z zwierzętami.

Odpowiedzialność i rzetelność.

Oferujemy:

Pracę na pełny etat w ramach umowy o pracę.

Przygotowanie i wdrożenie do pracy.

Możliwość zdobycia doświadczenia płynącego z pracy z zwierzętami.

 

Chętnych do podjęcia pracy prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: sandra.schronisko@wp.pl

Uwaga kontakt tylko drogą mailową. Prosimy nie dzwonić na numery schroniskowe, ponieważ służą one do przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców.

Do CV prosimy dodać klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami!

 

.
.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu od 1999 roku prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu. Od samego początku naszego działania staramy się uczynić Schronisko czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta mają swój dom. TOZ w Zabrzu swoje działania opiera o cztery filary:

Pomocy potrzebującym zwierzętom z Miasta Zabrze.

Programy sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących na terenie Miasta Zabrze.

Edukacji promującej postawy humanitarne wobec zwierząt.

Działalności inspektorskiej w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

Na co wykorzystujemy 1%?

Kliknij więcej aby się dowiedzieć

 

.
.

Środki uzyskane z 1% stanowią największą część budżetu naszej organizacji określanej jako środki własne. To właśnie dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach Państwa 1% możemy opiekować się naszymi podopiecznymi przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu.

 

Każdy nasz podopieczny otrzymał potrzebną opiekę weterynaryjną.

Każdy nasz podopieczny miał przystosowaną dietę do swoich potrzeb.

Każdy zwierzak wychodzący ze schroniska został obligatoryjnie zaczipowany, wysterylizowany lub wykastrowany.

Każdy zwierzak trafiający do schroniska był regularnie odrobaczany, odpchlony oraz szczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom zakaźnym.

Prowadziliśmy działalność edukacyjną cały rok.

Prowadziliśmy inspektorat społeczny przez cały rok.

Prowadziliśmy program opieki nad kotami wolno żyjącymi przez cały rok.

Cały rok byliśmy otwarci na naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy nam pomagają w naszej misji.

Dlatego jak co roku mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy wspomogli nas 1% będę chcieli dalej to czynić, a tych z Państwa, którzy dotychczas tego nie robili gorąco zachęcamy do wsparcia i odwiedzenia naszego Schroniska!SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2020

Przyjęliśmy 4 psów i 2 koty.

 

 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 2 koty są to:

- suczka średnia rudo- brązowa z ul. Wolności,

- pies średni biało-brązowy z ul. Konfederatów Barskich,

- suczka średnia tricolor z ul. Lompy.

 

Osoba prywatna przywiozła do nas 1 psa:

- suszka mała czarna z ul. Rymarkiewicza (po zmarłym właścicielu)

 

Z adopcji wrócił Kuba (11299), niestety właściciele nie sprawowali odpowiedniej opieki nad nim.

 

Do właściciela wróciły:

- suczka duża mix owczarka kaukaskiego z ul. Korczoka,

- suczka średnia rudo-brązowa z ul. Wolności.

 

Za Tęczowy Most odeszła suczka Sonia (11819) z ul. Rymarkiewicza :-(

 

Nowe domki znalazło 5 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Syrja (k-4147),

- w Zabrzu: Necka (k-4192),

- w Rudzie Śląskiej: Murzyn (8882), Taner (10473), Garfild (k-3969),

- w Sosnowcu: Romiś (7841),

- w Tarnowskich Górach: Sabinka (k-4187), Molo (11244), Gomi (11801),

- w Bytomiu: Darciu (k-3976).

 

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców oraz Oliwii, Michała, Kasi i Kariny, Jolanty, Martyny, Barbary, Wojtka, Szkoły Podstawowej nr 24 w Gliwicach, Zespołu Szkół nr 3 w Gliwicach, Linea Consiliaris FK w Zabrzu, ZSAEIO w Bytomiu, Magdy, Pawła, Sylwii, Dagmary, Rafała, Ireny, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Moniki, Karoliny, Kasi, AMGT FORD, Dylana, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Mateusza, Tomasza i Piotra Magdy i Iwana, Zosi i Igi, Firmy WOMI, Pauliny i Krzyśka, Natalii, Pauliny i Marcina, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzy, Szkoły Społecznej w Zabrzu, Łukasza, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Zabrzu, Agnieszki, Zbyszka, Amelii, Daniela, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przedszkola nr 20 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 3 w Gliwicach, Marcela, Klientów sklepu Fafik w Zabrzu, Urzędu Miasta Zabrze-Wydział Budownictwa, Dominiki, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu – kl. II d z wychowawczynią Panią Małgosią, Mariusza,Mieszkań Chronionych w Bytomiu, Klientów sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Radosława, P. Kalisz, Przedszkola nr 46 w Zabrzu, Barbary, P. Franzke, P. Jurczuk.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 2 psy i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy i 6 kotów są to:

- pies średni brązowy z ul. Struga,

- suczka mix owczarka kaukaskiego z ul. Korczoka.

- kotka stalowa pręgowana z 5 kociakami z ul. Okrzei.

Do właściciela wrócił 1 pies mały czarny z ul. Wajzera.

Nowe domki znalazło 5 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Tofik (11690)

- w Gierałtowicach: Ajra (11645)

- w Katowicach: Sisi (11784), Borys (11543)

- w Zabrzu: Zorro (k-3881), Borys (k-4189), Bardzio (k-4174), Berviś (k-4175),

- w Rudzie Śląskiej: Artuś (k-4186), Simba (k-4188),

- we Wrocławiu: Syjlon (k-4146),

- w Sosnowcu: Tofi (10951),

- w Chorzowie: Sara (11802),

- w Tychach: Pusia (11688).

Otrzymaliśmy dary od:

Agnieszki, Tomasza, JGN Windykacja, Ewy, Maksymiliana, Natalii, Organizacji Biegowej SZTURM, Raben, Agencji Reklamowej YC, Aleksandry, Zespołu Compliance i Przyjaciół, Moniki i Firmy Handlowo-Usługowej oraz Kamila oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 6 psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy są to:

- pies średni brązowy z ciemnym nalotem z ul. Legnickiej,

- mała biszkoptowa suczka z ul. Gdańskiej,

- duża brązowana pręgowana suczka z ul. Gnieźnieńskiej,

- mały czarny piesek z ul. Wajzera

Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone do nas 2 psy i 1 kot:

- mała suczka jasnobrązowa w typie shih-tsu z ul. Leśnej,

- mała biszkoptowa suczka z ul. Modrzewiowej,

- kocur biało-czarny z Al. Korfantego/ul. Niedziałkowskiego.

Do właściciela wróciły:

- mały biały pies w czarne łaty z DK 88 (po wypadku),

- mała biszkoptowa suczka z ul. Gdańskiej,

- mała suczka jasnobrązowa w typie shih-tsu z ul. Leśnej.

Za Tęczowy Most odeszła:

- kotka Bryzia (k-4173) :-(

Nowe domki znalazło 5 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Miszo (k-3995)

- w Bytomiu: Czarek (8626),

- w Zabrzu: Filip (11199), Sami (11122), Solka (k-4172), Tina (11728)

- w Rudzie Śląskiej: Dejzi (11785)

Otrzymaliśmy dary od:

anonimowych darczyńców oraz Renaty, Joanny, Agnieszki, Izabeli – MPL POWER ELEKTRO SP. Z O.O., Weroniki, Bazarkowiczów, Arkadiusza, Szymona,, Anety, Tomka, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych z Zabrza, Anny, Krzysztofa, Wioletty, Justyny, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Joanny, Oli, Wiktorii, Mateusza, Nowar Gliwice, Karoliny, Aleksandry, Straży Miejskiej w Zabrzu, Komisariatu II Policji w Zabrzu, Bushido Zabrzańskiego Klubu OYAMA Karate, Bożeny, Bartka, MSZP nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Knurowie, Przedszkola nr 2 w Knurowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Knurowie, Przedszkola nr 17 w Gliwicach, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Justyny, Agnieszki, Sabiny, Doroty Lory, Klientów oraz Personelu sklepu Netto w Knurowie, Oddziałów 0A i 0B przy SP nr 1 w Knurowie, Grupy Przedszkolnej Gumisie oraz wychowawczyń Pani Alicji i Pani Beaty, Grupy Przedszkolnej Smerfy oraz wychowawczyni Pani Karoliny, Grupy Przedszkolnej Krasnale oraz wychowawczyni Pani Kariny, Mateusza i Hani.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 2 psy i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy i 1 kota, są to:

- mały brązowy pies z Parku Dubiela,

- średnia suczka czarna podpalana z ul. Cmentarnej,

- kotka biało-szarobura z ul. Grażyńskiego po zmarłym właścicielu.

Do właściciela wrócił:

- pies z Parku Dubiela.

 Z adopcji wrócił:

- Rubiś (k-4074) ponieważ właścicielom nie spodobała się jego kocia natura (zabawy, wspinaczki itd.)

Nowe domki znalazły 3 psy i 4 koty:

- w Gliwicach: Kermiś (10527), Zojka (10781),

- w Bytomiu: Tonk (k-4120),

- w Zabrzu: Rambo (k-4165), Regan (k-4184),

- w Sosnowcu: Lucek (k-4135), Jerzyk (9110).

Otrzymaliśmy dary od:

Anonimowych darczyńców oraz Biura Projektów Rafała Drobczyka Gliwice, DB Cargo Polska S.A., Straży Ochrony Przyrody, Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu, Przedszkola Płomyk Montessori W Piekarach Śląskich (grupa Maki), Mai Ł. z teamem barnuchy, Izabeli P., Zespołu InPost, Przedszkola nr 3 w Gliwicach (grupa Jagódki), Iwony R., Iwony, B., Marzeny J., Eweliny P., Grzegorza B., Wiktorii P., Wiktorii K. ZSEU Zabrze, Karoliny K. „kolorowa Łapa”, Beaty Ch., Martyny Ch., Józefa B., Eli i Edyty z Zabrza, Karoliny L., Renaty M., Agnieszki K., Przedszkola nr 40 w Zabrzu, sklepu zoologicznego przy ul. Franciszkańskiej w Zabrzu, Agaty D., Pani Komornickiej, Agnieszki S, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu (kl. VI B).

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 6 psów i 2 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 2 koty, są to:

- pies czarny-podpalany, duży, owczarkowaty z ul. Tatarkiewicza,

- pies średni, drobniutki, czarny, gładkowłosy, łamane uszka, biały krawat, czerwona obroża z ul. Wawrzyńskiej,

- suczka mała biało–czarna nakrapiana z ul. Pawłowej,

- suczka średnia, czarna ze średnim włosem , klapniętymi uszkami z ul. Wolności,

- pies mały, czarny, krótkowłosy, łamane uszka, biały krawat z urazem przedniej łapy z pogranicza Zabrza i Bytomia,

- kocię biało- czarne z ul. Budowlanej,

- kotka biało-czarna z ul. Morawskiego,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne: 1 pies:

- pies mały, biały w czarne łaty, szorstkowłosy po wypadku – DK 88 na wysokości Maciejowa,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

- Chillie z ul. Tatarkiewicza, Borys z ul. Wawrzyńskiej, Perła z ul. Pawłowa, Dejzi z ul. Wolności.

Znów w Schronisku:

Kato (7654) – niestety po ośmiu latach wróciłem do schroniska. Moja właścicielka podobno zachorowała i w opiece nade mną pomagały jej synowa i nastoletnia córka. Niestety przeprowadzka znacznie to utrudniły i podjęły one decyzję o zwrocie do schroniska. Mimo, że pracownicy proponowali inne rozwiązania to koniec końców zostałem przywiązany do płotu i pozostawiony samemu sobie. 20.11.2020

Eko (11167) – nie mogę mieszkać w domu z małym dzieckiem 25.11.2020

Tofik (11690) – ciągle biegałem bez nadzoru 24.11.2020

Nowe domki znalazł 1 pies i 4 koty:

- w Zabrzu: Aratia (k-4015), Reszka (k-4166),

- w Rudzie Śląskiej: Tola (k-4122)

- w Wieszowej: Alura (k-40992),

- w Toszku: Monel (11732) 

Otrzymaliśmy dary od: Moniki, Kosmatka Tatoo Zabrze, Anny, Adama i Aleksandry, Dawida, Michała, Konstancji, Magdaleny i Aleksandry, Dagmary i Rafała, Romanisti Dalla Polonia, AS Roma, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Młodzieżowego Klubu Sportowego w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 7 psów i 12 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 7 kotów, są to:

- mały brązowy krótkowłosy pies z ul. Pszczyńskiej,

- mały pies biały z brązowymi dodatkami z ul. Karłowicza,

- średni czarny starszy pies z ul. Królewskiej,

- suczka biała z brązowymi dodatkami z ul. Makoszowskiej,

- mały pies brązowy pręgowany z ul. Łokietka,

- pies w typie amstaffa brązowy pręgowany z ul. Bytomskiej,

- mały pies czekoladowy z jasnobrązowymi dodatkami z ul. Keplera,

- biało-szarobura kotka z 4 kociętami z ul. Ligonia,

- czarne kocię z białym krawatem z ul. Banachiewicza,

- kocur biało-rudy z ul. Wolności.

Przyjęliśmy 5 kotów od osób prywatnych:

- kocię szarobure pręgowane z białymi dodatkami z pogranicza Zabrze i Gliwic,

- dwa kociaki biało-szarobure i dwa kociaki szarobure pręgowane z ul. Gierałtowickiej.

Do właścicieli wróciły 4 psy:

- pies z ul. Królewskiej,

- pies z ul. Pszczyńskiej,

- Sara (11781),

- pies z ul. Keplera.

Nowe domki znalazło 4 psy i 6 kotów:

- w Gliwicach: Felka (k-4129),

- w Tychach: Pusia (11688),

- w Zabrzu: Mieszko (k-4096), Posia (k-4154), Ronia (k-4149), Foggy (k-4156), Dejzi (11786), Almir (k-4013),

- w Rudzie Śląskiej: Dryf (11277), Nero (11511).

 

Za Tęczowy Most odeszły:

- Serduszko (k-4177),

- Kari (k- 4176)

 

Otrzymaliśmy dary od:

anonimowych darczyńców oraz Pani Elżbiety, Państwa którzy adoptowali Dori, Karoliny i Mateusza, Hania i Oliwia, gabinetu weterynaryjnego Vetmedica, Bartka i Wiktorii, Pani Moniki, Pani Joli, Pani Kariny i Kasi, Pani Wioli, Laury i Hani, Pani Sandry, sklepu zoologicznego Maxi Zoo w Zabrzu, Janusza, Żłobka nr 1 Bytom, Marcina i Magdy, Pani Aleksandry, Pani Agnieszki, Pani Agaty, Pani Agnieszki i Pana Mariusza, Pani Małgorzaty, Pani Ani, Pana Adam i Pani Alicji, Pani Kasi, Przedszkola nr 3 w Gliwicach, Przedszkola nr 29 w Zabrzu, Pani Barbary, Samiego, Pani Sandry, Pani Agnieszki oraz Firmy Mars Polska Sp. z o.o.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 3 psy i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 3 psy i 4 koty, są to:

- pies mały sól-pieprz w typie sznaucera z ul. Krakowskiej,

- suczka średnia brązowa z ul. Tarnogórskiej,

- suczka mała czarna z ul. Staromiejskiej,

- kotka czarna z ul. Zgrzebnioka,

- 3 kociaki z ul. Cmentarnej (biało-czarny, rudy, szarobury z białymi dodatkami).

Przyjęliśmy 2 koty od osób prywatnych:

- kocię czarne z ul. Sejmowej,

- kotka czarna z ul. Niepokólczyckiego.

Do właścicieli wróciły 2 psy:

- pies z ul. Krakowskiej oraz suczka z ul. Tarnogórskiej.

Nowe domki znalazło 1 pies i 5 kotów:

- w Gliwicach: Astor (k-4014), Feliska (k-4026),

- w Zabrzu: Lego (7439), Rubiś (k-4074),

- w Tarnowskich Górach: Fusia (k-4126), Filka (k-4128).

Wrócił do schroniska:

- Czarek (8626) - brak kontaktu z właścicielem.

Za Tęczowy Most odszedł:

- Niko (9835) :-(

Otrzymaliśmy dary od:

Anonimowych darczyńców oraz od Centrum Weterynarii w Zabrzu, Pani Katarzyny, Przedszkole w Czernicy, Natana, Pani Katarzyny, Pani Joanny, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 15 psów i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 3 koty, są to:

- duży brązowy pies w typie amstaffa z ul. Wolności,

- pies Jack Russel terier z ul. Piłsudskiego,

- pies mały rudo-brązowy z ul. Kossaka/Ogrodowa,

- suczka czarna podpalana z ul. Nad Kanałem,

- szczenię rudo-brązowe z ul. Korczoka działki Biała Róża,

- pies owczarek środkowoazjatycki z ul. Tarnogórskiej,

- pies mały czarny wychudzony z ul. Reymonta/Archanioła,

- pies mały czarny z ul. Bytomskiej,

- pies mały rudy dłuższy włos z ul. Czarnieckiego,

- pies mały czarny z ul. Obrońców Westerplatte,

- suczka płowa oraz pies brązowy, oba w typie Staffordshire Bull Terrier z ul. Bytomskiej,

- pies mały czarny podpalany z ul. Dubiela,

- kotka szarobura pręgowana z ul. Sokolskiej,

- kocur biało-czarny z ul. Pośpiecha,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Jaskółczej.

Przyjęliśmy 3 koty od osób prywatnych:

- kocią czarne z ul. Korczoka,

- kotka szarobura pręgowana z ul. Grunwaldzkiej,

- kocię tricolor z ul. Gdańskiej.

 Do schroniska zostały podrzucone dwa psy:

- suczka mała brązowa z ciemnym nalotem (przerzucona na wybieg),

- suczka mała biała dłuższy włos (przywiązana do płotu).

Do właścicieli wróciło 10 psów:

- pies z ul. Kossaka/Ogrodowa, pies z ul. Piłsudskiego, pies z ul. Wolności, suczka z ul. Nad Kanałem, pies z ul. Czarnieckiego, pies z ul. Tarnogórskiej, pies z ul. Bytomskiej, pies i suczka z ul. Bytomskiej, pies z ul. Dubiela.

Nowe domki znalazło 11 psów i 18 kotów:

- w Gliwicach: Zuzka (11279), Budyń (k-4101), Kliford (11757)

- w Piekarach Śląskich: Felis (k-4030)

- w Katowicach: Sema (k-4105)

- w Tychach: Bejra (11768)

- w Piotrkowie Trybunalskim: Fokus (k-4124)

- w Zabrzu: - Rik (10716), Arkos (k-4012), Funo (k-4031), Sija (k-4104), Ferdek (k-4029), Aston (k-4112), Anuś (11791), Rudzik (k-4150), Iris (10729), Perełka (11758), Estrella (k-4081), Funka (k-4127)

- w Rudzie Śląskiej: Tokio (k-4114), Krasia (11309), Basia (k-4091), Ksena (11782), Sebek (9751)

- w Krakowie: Gacuś (k-4088)

- we Wrocławiu: Fusik (k-4125)

- w Bytomiu: Kacper (k-4167)

- w Świętochłowicach: Marsi (k-4155)

- w Siemianowicach Śląskich: Czesio (11782) 

Wróciły do schroniska:

- Ksena (11787) nie dogadała się z nowymi właścicielami,

- Nico (9835) przywieziony z interwencji, brak kontaktu z właścicielem.

Za Tęczowy Most Odeszło 5 kotów i 1 pies :-(

-Forest (k-4170), Szefowa (k-4130), Relcia (k-4163), Narcyza (k-4169), Kwazi (k-4162), Macc (11793).

Otrzymaliśmy dary od:

anonimowych darczyńców oraz od Pana Jana, Pani Iwony, Pani Beaty, Pani Iwony, Pani Alicji, Pani Patrycji, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zabrzu klasy I a i b, klasy II a i b, klasa III a, Cinema Planet Zabrze, Pana Łukasza, Przedszkola nr 6 w Zabrzu, Charytatywnej Inicjatywy dla Zabrza, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :=)

 

Przyjęliśmy 82 psy i 76 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 66 psów i 49 kotów, są to:

- pies czekoladowy z brązowymi dodatkami, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Niedziałkowskiego, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies szczenię, mały, biszkoptowy, średni włos, klapnięte uszka z ul. Rataja w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, biszkoptowy z klapniętymi uszkami z ul. Cisowej. Biedaczek był bardzo zapchlony i miał wyłysienia na grzbiecie,

- suczka duża, brązowa, średni włos, klapnięte uszka znaleziona ul. Dubiela,

- suczka mała. Czarna, krótkowłosa ze stojącymi uszkami z ul. Jarzębiej,

- 7 szczeniąt – (4 suczki i 4 samce) z ul. Badestinusa w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies duży w typie berneńskiego psa pasterskiego o maści tricolor z ul. Długiej,

- pies mały, yorkshirre terier, stalowo- złoty z ul. Wolności,

- suczka duża - Owczarek Niemiecki- czarna-podpalana z ul. Bedestinusa,

- pies mały, czarny, kudłaty z ul. Ogórka,

- pies szczenię, czarny- szorstkowłosy z ul. Fredry,

- suczka, mała, brązowa z ciemnym nalotem, białymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa z ul. 3-go Maja LIDL,

- suczka mała, czarna, średni włos, klapnięte uszy z pl. Teatralnego,

- suczka mała, czarno-brązowa, szorstkowłosa, stojące uszka, z ul. Tarnopolskiej ,

- pies mały, brązowy , krótkowłosy w typie jamnika z ul. Gagarina

- suczka, mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z pl. Kroczka,

- pies mały, rudy z ciemnym nalotem, białymi dodatkami, stojącymi uszkami, ubytkami sierści , zapchlony z ul. Goethego,

- pies duży, biszkoptowy, krótkowłosy, klapnięte uszka w typie labradora z ul. Sądowej,

- suczka średnia, czarno-brązowa, łamane uszka, siwe dodatki, silny stan zapalny lewego ucha, zaniedbana z ul. Krakowskiej,

- pies średni, czarny-podpalany, biały krawat, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul. Gwareckiej,

- suczka duża, czarna-podpalana, stojące uszka z ul. Sikorskiego (klatka schodowa),

- suczka mało-średnia, czarna, siwy pyszczek, krótkowłosa z bielmem na oczach, łamane uszka z ul. Makoszowskiej biegała po jezdni,

- pies mały, tricolor, szorstkowłosy, klapnięte uszka z ul. Damrota,

- suczka średnia, czekoladowa, jasno-podpalana, stojące uszka, puszysty ogon, biały krawat z ul. Górnośląskiej,

- suczka mała, czarna z nalotem, lekko szorstkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Nocznickiego,

- pies średni, czarny-podpalany, klapnięte uszka , szorstkowłosy, terrierowaty, krótki ogonek, czerwona obroża z ul. Filipka,

- pies średni, szorstkowłosy o maści pieprz-sól, klapnięte uszka z ul. Szczęść Boże,

- suczka mała, czarna-podpalana , biały krawat, krótkowłosa, stojące uszka z ul. nad Kanałem,

- pies duży, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Sztygarów,

- pies yorkshirre terier, srebrny-podpalany z ul. św. Jacka,

- pies średni, tricolor, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul. Paderewskiego,

- suczka szczenię, mała- czarna-podpalana, lekko szorstki włos, jamnikowata, klapnięte uszka z ul. Zwycięstwa,

- pies średni, rudy, ciemny nalot, łamane uszka , krótki włos, biały krawat i skarpetki z ul. Fontanusa,

- suczka mała, tricolor, krótkowłosa, klapnięte uszka z ul. Wajdy,

- suczka średnia, szorstkowłosa, brązowa z ciemnym nalotem, stojące uszka z ul. Nadrzecznej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka, duża, czarna-podpalana, krótkowłosa ze stojącymi uszkami z ul. Medyków,

- suczka mało-średnia, czarna, krótkowłosa, biały krawat, łamane uszka z ul. 3-go Maja,

- pies mało-średni, brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy, stojące uszka , wychudzony z przerośniętymi pazurami z ul. Witkacego w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka, Cocker Spaniel, ruda z ul. Bytomskiej (skołtunione uszy oblepione kałem, guzy na listwie mlecznej, problemy z chodzeniem),

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka , siwa bródka z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, brązowy, ciemny nalot z ul. Bończyka w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul. Bałtyckiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. św. Jacka,

- pies duży, brązowy, starszy z ul. Matejki,

- pies średni, czarny- szorstkowłosy, klapnięte uszka z ul. Gen De Gaulle’a ,

- suczka duża, czarna-podpalana ze stojącymi uszkami z ul. Staszica,

- pies Husky- czarny- białe dodatki z ul. 3- go Maja,

- pies Owczarek Niemiecki czarny-podpalany, długowłosy z ul. 3- go Maja,

- pies duży, biały, brązowe łaty, jedno uszko klapnięte drugie stojące z ul. Słowackiego,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa, szorstkowłosa, klapnięte uszka z ul. Mieczysława,

- pies- szczenię mały- czarny-podpalana, szorstkowłosy z ul. Mieczysława,

- pies mały, czarny- biało-brązowe dodatki , klapnięte uszka z ul. Zapolskiej,

- pies szczenię mało-średni, czarny-podpalany, terrierowaty z ul. Zaolziańskiej,

- suczka w typie beagla z ul. Strzelca,

- suczka, jasnobrązowa z tzw ciemną kamizelką , średniej wielkości, klapnięte uszka z ul. Skłodowskiej, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies średni, brązowy, z tzw kamizelką, średniej długości sierść, klapnięte uszka z ul. Skłodowskiej, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies duży, czarny, kudłaty, białe skarpetki, krawat z ul. Olchowej,

- suczka, szczeniak, mała, biszkoptowa, jamnikowata, średni włos z ul. Wolności w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka- szczenię, średnia, czarna, podpalana, klapnięte uszka, średni włos z ul. Koźlika w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies średni, biszkoptowy o dłuższej sierści, stojące uszka z ul. F. Goły,

- 3 kocięta (2 czarne, i 1 biało- bure) z ul. Gen. de Gaulle’a,

- kotka kocię - czarno-biała z ul. Niedziałkowskiego,

- kocur biało-rudy z ul. Kempki ,

- kocię biało-szarobure z ul. Makoszowskiej,

- kotka czarna z ul. Roosevelta,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Mieczysława,

- 3 kocięta z ul. Roosevelta (biało-rudy, czarny, biało-szarobury),

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Sportowej,

- kocię czarne z ul. Panieńskie Skały,

- kocię biało-szarobure z ul. Magazynowej,

- kocię biało-czarne z ul. Webera z rejonów Rodzinnych Ogródków Działkowych,

- 2 kocięta szarobure-pręgowane z ul. Dożynkowej,

- kotka tricolor z rejonów zabrzańskiej strefy ekonomicznej,

- kocurek czarny z białym dodatkiem z rejonów zabrzańskiej strefy ekonomicznej,

- kocię szarobure – pręgowane z ul. Klonowej,

- kotka czarna z ul. Bytomskiej,

- kocię biało-czarne z ul. Boya Żeleńskiego,

- kocię czarne z ul. Baczyńskiego,

- kocię szaroburo-pręgowane z ul. Budowlanej,

- 4 kocięta z ul. Badestinusa,

- 2 kocięta z ul. Prusa (czarne i biało-czarne) ,

- kotkę czarną z 2 kociętami (szaroburym- pręgowanym i czarnym) z ul. Baczyńskiego,

- kocię białe z ciemnymi dodatkami z ul. Skłodowskiej,

- 2 kocięta tricolor, biało-rude z ul. Pyskowickiej,

- kocię biało-czarne z ul. Chłopskiej,

- kotka szaro-biała z ul. Bujoczka,

- kocię biało-szarobure pręgowane z ul. Wawrzyńskiej,

- kocię tricolor z ul. Pyskowickiej,

- 2 kocięta ( tricolor i biało-rude) z ul. Wolności,

- 2 kocięta biało-czarne z ul. Trębackiej,

- kocur biało-szarobury z rejonów Zabrza- Kończyce – zjazd na A4,

- kocię rude z ul. Wolności,

- kocię czarne z ul. Korczoka,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Św. Wawrzyńca,

- kocurek rudo-biały z ul. Brzechwy,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne: 16 psów i 27 kotów, tj:

- pies mały, biały z dłuższym , kręconym włosem, w typie maltańczyka z ul Buchenwaldczyków,

- pies mały, czarny, szorstkowłosy z krzywym zgryzem z ul. Sikorskiego,

- suczka mała, brązowa, ciemna kamizelka, przodozgryz, krótkowłosa z ul. M.C. Skłodowskiej,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, klapniętymi uszkami, ¾ ogonka, guz na brzuchu z ul. Budowlanej,

- pies duży, czekoladowo-podpalany, zapchlony, wychudzony z ubytkami sierści oddany przez właściciela . Sprawa będzie kierowana do Prokuratury,

- suczka- szczenię- średnia wilczaste umaszczenie, jedno oko niebieskie z ul. Tuwima,

- suczka- szczenię, średnia, biszkoptowa, krótkowłosa, stojące uszka, wychudzona, bardzo wystraszona z ul. Tyskiej,

- suczka mała, biało-czarna, krótkowłosa, klapnięte uszka z ul. Olsztyńskiej,

- pies- szczenię mały czarny-podpalany, krótkowłosy, dłuższe uszy z ul. Kochanowskiego,

- pies – szczenię, wilczasty, krótkowłosy znaleziony w Zabrzu,

- suczka pit bull, ruda z białym krawatem z ul. Jagiellońskiej,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy, klapnięte uszka , czerwone szelki z ul. Wolności ( dzielnica Maciejów),

- suczka duża, owczarkowata, czarna-podpalana, problemy z poruszaniem się znaleziona na ul. Skłodowskiej

- pies mały , czarny, biały krawat, krótkowłosy z ul. Szpitalnej,

- suczka – duża, biała, Owczarek Szwajcarski z ul. al. Korfantego,

- pies mały, biały, ostrzyżony, stojące uszka z ul. Jodłowej,

- kocię biało-czarne z ul. Jagodowej, która była znaleziona na śmietniku,

- kocię czarne z białym krawacikiem z ul. gen de Gaulle’a,

- 4 kocięta z ul. Kopalnianej (biało-szarobure, biało-czarne, 2 kocięta szarobure-pręgowane),

- 5 kociąt szaroburo-pręgowanych z ul. Boya Żeleńskiego,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi dodatkami z ul. Bujoczka,

- kocurek rudy w typie Persa z ul. Wolności,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi dodatkami z ul. Struga,

- 6 kociąt szaroburo-pręgowanych z ul. Niepokulczyckiego,

- kocię czarne z ul. Górniczej,

- 2 kocięta czarne ul. Górniczej,

- kocie czarne z ul. Franciszkańskiej,

- kotka biało-szarobura z ul. Ofiar Katynia,

- kocur czarny z ul. Krasińskiego w związku z pobytem właściciela w szpitalu,

- kocię czarne z uszkodzoną łapką ul. Korczoka- dowiezione do Centrum Weterynaryjnego z uszkodzoną łapką,

do właścicieli wróciły 34 psy i 1 kot: Nyga z ul. Jarzębiej, Fifi z ul. Wolności, Bondi z ul. Długiej, Figa z ul. Badestinusa, Odie z ul. Ogórka, Tajson z ul. Fredry, Kira z pl. Kroczka, Gucci z ul. Tarnopolskiej, Trejsi z ul. Makoszowskiej, Fila z ul. Sikorskiego, Aron z ul. Filipka, Tobi z ul. Szczęść Boże, Blancik z ul. Sztygarów, Simba z ul. Struga, Miki z ul. Fontanusa, Nuka z ul. Olsztyńskiej, Diana z ul. Wajdy, Sara z ul. Medyków, Meg z ul. Jagiellońskiej, Lucjan z ul. Tarnopolskiej, Atos z ul. Matejki, Cziko z ul. Gen. de Gaulle’a, Amik z ul. Szpitalnej, Drako i Togo z ul. 3- go Maja, Mija z al. Korfantego, Pimpek z ul. Jodłowej, Axel z ul. Słowackiego, Pusia i Jery z ul. Mieczysława, Rafik z ul. Opolskiej, Leia z ul. Strzelca, Czaki z ul. Zaolziańskiej, Cezar z ul. Olchowej, Puszek z ul. F. Goły.

Znów w Schronisku:

Sami (11122) niestety nie byłem w stanie zaakceptować kota w domu :-(

Murzynek (8882) mój właściciel już po mnie nie wróci, zmarł a ja… zamieszkałem w Schronisku :-(

Nowe domki znalazło 27 psów i 28 kotów:

- w Gliwicach: Tomi (10941), Niuton (k-4109), Atut (11662), Sunny (11729) ,

- w Tychach: Egri (11742),

- w Zabrzu: Fibi (k-4056), Sofka (k-4106), Maja (11762), Filip (k-3985), jadzia (k-4090), Anton (k-4009), Jawor (11679), Nopuś (k-4110), Szłapka (k-4102), Natek (k-4111), Emma (11755), Nitek (k-4108), Mirona (k-3770), Miuzik (k-4062), Diux (11721), Tokio (k-4114), Lika (k-4024), Nela 11751, Sasia (11727), Łasuch (11054), Arad (k-4010), Nunka (k-4107), Rubik (11741), Lili (11740), Sorbo (11735), Nazi (11699), Tofik (11708), Brima (k-4100)

- w Katowicach: Nero (11764),

- w Gdańsku: Lena (10158)

- w Sosnowcu: Fenuś (k-4079)

- w Rudzie Śląskiej: Atlana (11531), Ananas (k-4095), Ben (116661),

- w Mysłowicach: Niszka (k-4134),

- w Krakowie: Nifka (k-3994), Snart (k-4118),

- w Bytomiu: Daxam (11731), Dżango (11750), Tago (k-4082), Pimpek (10487) , Finisz (k-4083), Allma (k-4080), Artur (11717)

- w Chorzowie: Mina (k-4059),

- w Radlinie : Liza (k-4117),

- w Mikołowie: Nuka (11243),

- w Nakle Śląskim: Noe (k-4076),

- w Świętochłowicach: Sara (11736),

- w Gierałtowicach: Cynamon (11734)

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców :-)

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 12 nowych psów i 4 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 3 koty, są to:

- pies mały, czarno-biały , krótkowłosy z ul. Karola Miarki,

- 5 psów z Rodzinnych Ogródków Działkowych <,Mostostal’’ z ul. Struga w związku ze śmiercią właścicielki :- ( , tj.: pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszak, biały krawat, pies mały czarny, siwe dodatki, klapnięte uszak, kudłata, suczka mała, czarna, krótkowłosa, siwy pyszczek, klapnięte uszka, pies średni, biszkoptowy, szorstkowłosy, średni włos, klapnięte uszka, suczka mała, czarna, krótkowłosa, klapnięte uszka, siwy pyszczek (z łupieżem),

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka z ul. Krakowskiej,

- pies mały, biały, średni włos (wystająca trzecia powieka) z ul. Okrzei,

- suczka średnia, czarna-podpalana, klapnięte uszka, grubasa z ul. Bytomskiej. Właściciele prawdopodobnie wyjechali na stałe do Niemiec i zostawili psa !!! Sprawa będzie wyjaśniana i jeżeli się informacje potwierdzą skierujemy zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu,

- kocię rude z białymi dodatkami z ul, Modrzewiowej,

- kocur biało-szarobury-pręgowany z czerwoną obroża z ul. Poległych Górników,

- kocię – kocur czarny, z ul. Franciszkańskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne: 3 psy i 1 kot , tj:

- suczka duża , brązowa, ciemna kufa krótkowłosa, klapnięte uszka z ul Jordana,

- pies, mały, czarny z olbrzymimi ubytkami okrycia włosowego, przerośniętymi pazurami z ul. Mrozka. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem, klapniętymi uszami, grubszy z pl. Teatralnego,

- kocię białe w czarne łaty z rejonów Zabrza (okolice Maciejowa),

Do właścicieli wróciło 8 psów i 1 kot:

- Fufu z ul. Mendego, Czika z ul. Jordana, Brus z ul. Karola Miarki, Simba z ul. Modrzewiowej, Dżeki z pl. Teatralnego, Picolo z ul. Nocznickiego, Mostuś z ul. Struga, Max z ul. Okrzei, Atos z ul. Karkowskiej,

Nowe domki znalazły 3 psy i 12 kotów:

- w Zabrzu: Nemo (k-4073), Ufcia (k-4054), Laki (11656), Babik (k-4070), Snikers (k-4046) Bounty (k-4047), Wąsik (k-3781), Tobi (k-4071), Lensi (k-4049), Ajris (k-4050), Pufcia (k-4053)

- w Będzinie: Majtek (11681),

- w Szczepanowie : Jolie (11685),

- w Pyskowicach: Lurcik (k-4036),

- w Rudzie Śląskiej: Chmurek (k-4069).

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców oraz osób, które wspierają nas poprzez zakupy na naszym Psitulowym bazarku.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc w zakupie kosiarki

Wszystkim pomagającym bardzo dziękujemy :)

Mamy 9 nowych psów i 5 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 4 koty, są to :

- pies- szczenię, mały, tricolor., średni lekko szorstki włos z ul. Opawskiej,

- pies amstaff, brązowy, biały krawat z ul. Mendego,

- suczka średnia, czarna- jasno-podpalana, krótkowłosa, lewe uszko przycięte, grubasa, starsza z rejonów DK 88 na wysokości Zabrza,

- pies jasnobrązowy, pręgowany, mały ze stojącymi uszkami z ul. Żeromskiego,

- pies brązowy pręgowany, starszy, siwy pysk, w typie Pit Bulla z ul. Ogrodowej,

- pies mały, jasnobrązowy, krótkowłosy, łamane uszka z ul. Korczoka. Biedaczek został potrącony przez samochodów i wstępnie trafił do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- suczka duża, czarna-podpalana , krótkowłosa, starsza z ul. Wandy,

- pies mały biało-czekoladowy, kudłaty, klapnięte uszko z ul. Roosevelta, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce w Zabrzu,

- pies - szczeniak, duży, czarny, średniej długoś włos w typie owczarka z ul. Buchenwladczyków,

- 2 kotki biało – czarne z ul. Witosa, po tym jak ich właścicielka trafiła do szpitala,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi skarpetkami z ul. Żeromskiego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Wolności, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne, tj: 1 kot:

- kocię szarobure- pręgowane z ul. Wolności,

Do właścicieli wróciło 9 psów:

Psiaki, które trafiły do nas w ubiegłym tygodniu : Łatka i Ramzes z ul. Ciupki, Sunia z ul. Rataja, Skubi z ul. Poległych Górników, Dżeki z ul. Bolesława Śmiałego.

Psiaki, które do nas trafiły w w/w okresie: Perła z DK 88, Tofik z ul. Opawskiej, Sara z ul. Wandy, Borys ul. Żeromskiego,

Nowe domki znalazły 2 psy i 6 kotów:

- w Chorzowie : Safa (11660),

- w Katowicach: Otis (k-4061) i Otisia (k-4060), Reymont (k-3801)

- w Gliwicach: Flesz (k-4016), Sisko (k-4017), Veto (11670),

- w Rudzie Śląskiej: Hartley (k-4041)

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców oraz osób, które wspierają nas poprzez zakupy na naszym Psitulowym bazarku :-)

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 53 nowe psy i 63 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 36 psów 30 kotów, są to :

- pies mały, brązowy, ciemna kufa, mops z ul. Średniej,

- suczka mała czarna-podpalana, dłuższy włos (otyła) z ul. Joliot Curie,

- pies mały, brązowy, duże stojące uszy z ul. Sienkiewicza przy Barze Leśnym,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Wolności,

- suczka szczenię brązowa w typie Kaukaza z ul. Żeromskiego w związku z interwencją inspektorów TOZ.

- pies średni, czarny, klapnięte uszka, średni włos z ul. W. Walewskiego,

- pies w typie sznaucera, maści pieprz - sól (obroża foresto) w związku z interwencją inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu oraz funkcjonariuszy Policji,

- pies- szczenię biały w czarne łaty, stojące uszka , krótkowłosy z ul. Lelewela,

- pies średni, rudo – biszkoptowy, średni włos, klapnięte uszka z ul. Buchenwaldczyków,

- suczka yorkshire terier , czarna-podpalana, złota obroża, z ul. Majniusza,

- suczka średnia, czarna, podpalana, średni włos z ul. Skalistej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały- czarny, kudłata, klapnięte uszak, dłuższy włos z ul. Sienkiewicza w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu oraz funkcjonariuszami Policji,

- pies mały, brązowy, delikatnie szorstki włos z ul. Sienkiewicza, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu oraz funkcjonariuszami Policji,

- suczka mała, szorstkowłosa , dłuższy włos , biały krawat z ul. Gawrona,

- suczka, czarna-podpalana, dłuższy włos w typie yorkshire terier z ul. 3- go Maja,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka, bardzo wychudzony z ul. Dąbrowskiego w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu oraz funkcjonariuszami Policji,

- suczka średnia, czarna- podpalana, krótkowłosa , klapnięte uszka z ul. Dąbrowskiego w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu oraz funkcjonariuszami Policji,

- pies mały, czarny, podpalany, krótkowłosy, białe dodatki łamane uszka z ul. Nocznickiego w związku z pobytem właściciela w szpitalu. Konieczna był interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu, Straży Pożarnej, administratora terenu oraz Policji,

- suczka mała, czarna-podpalana z czerwoną obrożą z ul. Sienkiewicza, w związku z pobytem właścicielki w szpitalu,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Armii Krajowej, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, brązowy, jamnik z ul. Piłsudskiego,

- suczka, mała, brązowa, krótkowłosa, biały krawat i skarpetki, łamane uszka, biała końcówka ogona z ul. Traktorzystów (rejon boiska),

- pies mały, kudłaty, biały w brązowe łaty, łamane uszka – bardzo brudny i wystraszony z ul. Buchenwaldczyków,

- pies – szczeniak mały, czarny, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Jordana,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka z ul. Parkowej,

- pies czarny-podpalany, dłuższy włos, owczarek z ul. Buchenwaldczyków ,

- pies – amstaff, czarny, biały krawat, kopiowane uszy z ul. Staszica,

- pies mały - czarny-podpalany, krótkowłosy, jamnik z czarno-fioletowymi szeleczkami z al. Korfantego,

- pies duży, czarno-biały w typie Husky, niebieskie oczy, starszy z ul. 3- go Maja po wypadku komunikacyjnym,

- pies – średni, czarny, białe dodatki, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Królewskiej,

- suczka mała, biszkoptowa, krótki włos z ul. Strzelców Bytomskich ,

- suczka szczenię mała, czarno-biała, falowany włos z ul. Sienkiewicza w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies – szczenię, mały, tricolor, gładkowłosy z ul. Sienkiewicza, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała jasnobrązowa, falowany włos o średniej długości z ul. Czarnieckiego, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies mały czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Czarnieckiego, w związku z interwencją inspektora Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała czarna-podpalana, krótkowłosa , łamane uszka, przerośnięte pazury, która była uwiązana do drzewa przy DTŚ,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Ossowskiego,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi dodatkami z ul. Ossowskiego,

- 5 kociąt z ul. Barlickiego – szaroburych-pręgowanych,

- kocur biały w czarne dodatki z ul. św. Teresy,

- 6 kociąt z ul. Beskidzkiej ( 4 kocięta czarne z białymi dodatkami, 1 kocię grafitowe, 1 kocię biało grafitowe),

- 3 kocięta szarobure-pręgowane z terenów Kopalni Makoszowy,

- kocię czarne z ul. Wyzwolenia,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Webera (Rodzinne Ogródki Dziakowe),

- kocię biało-szare z ul. Magazynowej,

- kocurek szarobury pręgowany po wypadku z ul. Bytomskiej,

- kocur biało-szarobury-pręgowany (starszy) z ul. Sportowej,

- kocię biało-szarobure z ul. Ogrodowej,

- kotka czarno-biała z ul. Matejki,

- 2 kocięta szarobure-pręgowane na z ul. Nadrzecznej,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Srebrnej,

- 2 kocięta z ul. Niepokulczyckiego rejon ROD Tulipan (szarobure pręgowane i czarno-białe),

- kocię czarno-białe z ul. Mikulczyckiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne, tj.: 17 psów i 33 koty:

- suczka średnia, czarna-podpalana, szorstkowłosa, klapnięte uszka z ul. Grzybowskiej,

- pies stafford bull terier pręgowany z białe dodatki z ul. Konbatantów,

- suczka duża, czarna, podpalana, krótkowłosa, dłuższe uszy, biały krawat, skarpetki z ul. Bytomskiej,

- suczka mała, czarna-podpalana w typie yorkshire terriera z ul. Jowisza,

- suczka mała, brązowa, krótkowłosa z ul. Krakowskiej,

- sucza mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul. Ligonia w związku ze śmiercią właściciela,

- pies średni, czarny-podpalany, średni włos, brak ogonka, klapnięte uszka z ul. Mieczysława w rejonie ogródków działkowych,

- pies – grzywacz chiński z ul. Leszczynowej,

- suczka, mała tricolor, łamane uszka, dłuższy włos, brak ogonka, staruszka, z rejonów ul. Brygadzistów# Ofiar Katynia,

- suczka, mało-średnia, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul. Paderewskiego, gdzie weszła wystraszona do restauracji,

- pies- szczenię tricolor, gładkowłosy, mały, klapnięte uszka z ul. Brygadzistów – parking przy cmentarzu,

- pies – amstaff błękitny, biały krawat z ul. Wolności,

- suczka buldog francuski, brązowy z ul. Sienkiewicza w związku z interwencją pracownika socjalnego, funkcjonariuszy Policji oraz inspektora Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies brązowy, biały krawat, krótkowłosy z ul. Poległych Górników,

- pies mały, brązowy z białymi dodatkami, dłuższy włos (starszy) z ul. Wajzera,

- pies mały, jasno-brązowy, biały krawat znaleziony w Zabrzu-Biskupicach,

- pies mały, biały, kudłaty w typie maltańczyka, z ul. Klonowej obok szkoły,

- suczka mała, biała, brązowe dodatki, stojące uszka, dłuższy włos z ul. Roosevelta,

- kocurek czarny z białymi dodatkami z ul. Kasprowicza,

- kocur szarobury-pręgowany z rejonów przy naszym schronisku,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Żnieńskiej, w związku z pobytem właściciela w Szpitalu. Interwencję podejmowali inspektorzy Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- kotka czarna z 4 kociętami z piwnicy na ul. Mostowej,

- kotka czarna z białymi dodatkami z ul. M. C. Skłodowskiej wraz z 5 kociętami,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Damrota,

- 4 kocięta z oś. Młodego Górnika (3 czarne , 1 szarobure-pręgowane),

- kotka biało-czarna z ul. Mikosza,

- kotka tricolor z ul. Czołgistów,

- kotka szarobura – pręgowana z ul. Paderewskiego,

- 2 kocięta z al. Korfantego przy Obi (szylkretka i czarny kocurek),

- 3 kocięta z ul. Pestalozziego (1 szarobury-pręgowany, 1 szarobury-pręgowany biały dodatek, 1 grafitowy pręgowany i białe dodatki),

- kocię biało szarobure z ul. Grzybowskiej,

- 4 kocięta z ul. Wolności ( 2 szarobure pręgowane, 1 czarne, 1 biało-czarne),

- kocię czarne z ul. Czołgistów,

Do właścicieli wróciło 28 psów i 2 koty :

Mopsiu z ul. Średniej, Mufka z ul. Joliot Curie, Lesio z ul. Konbatantów, Jackie z ul. Wolności, Tajga z ul. Bytomskiej, Jugo z ul. W. Walewskiego, Reksiu z ul. Lelewela, Pimpuś z ul. Buchenwaldczyków, Bonia z ul Jowisza, Tekila z ul. Majniusza, Fifi z ul. 3-go Maja, Liczi z ul. Gawrona, Smutas z ul. Piłsudskiego, Kizia z ul. św. Teresy, Laki z ul. Leszczynowej, Bima z ul. Traktorzystów, Dżeki z ul. Sienkiewicza, Bruno z ul. Jordana, Pusze z ul. Sportowej, Maja y ul. Paderewskiego, Kejtli z ul. Mikosza, Cezar i Zadzior z ul. Żnieńskiej, Des z ul. Wolności, Tofik z al. Korfantego, Zeus z ul. Staszica, Dżinks z ul. Wajzera, Szira z ul. Sienkiewicza, Wiki z ul. Roosevelta, Rufus z ul. Wajzera.

Znów w schronisku:

Obelix (10074) w związku z pobytem właścicielki w szpitalu ? 2020-06-05

Libera vel Tekila (9048) właścicielka wyjechała za granicę, a reszta domowników nie jest w stanie się mną dłużej zajmować :-( 30.06.2020

Bruno (10026) niestety biegałem bez nadzoru i pomimo kontaktu pracowników Schroniska oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Zabrzu z opiekunem ja nadal czekam a on się po mnie nie zjawia... Sprawę prowadzi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu 19.06.2020r.

Baldi (11620) niestety szczęście nie trwało długo... Znów trafiłem do schroniska. Powód - alergia dziecka :-( Niestety w ankiecie przed-adopcyjnej moja dotychczasowa rodzina nie podała całej prawdy! Proszę o szczere i przemyślane rozmowy przed -adopcyjne. Pamiętaj zwierzę nie jest rzeczą, którą na wszelki wypadek można oddać :-( 01.07.2020

- Skubi (10071) niestety jestem znów w Schronisku, zdarzało się, że biegałem bez nadzoru! Niestety moi nowi opiekunowie pomimo wielu obietnic nie zrobili kompletnie nic, nie pracowali ze mną pomimo zaleceń behawiorysty! A miało być tak cudownie... 04.07.2020

- Borys (11622) niestety wróciłem z domku tymczasowego. Potrzebuję doświadczonego opiekuna :-( 07.07.2020

Nowe domki znalazło 29 psów i 18 kotów:

- w Zabrzu : Esos (11666), Mick (k-4052), Alen (k-4044), Harry (k-4066), Queenie (k-4039), Neila (k-4043), Dżeki (9673), Diana (11652),Azor (10068), Nanda (11649), Esej (k-4038), Kankan (k-4035), Kanari (k-4034), Sabinka (11630), Wela (9762), Dżeki (11638), Sergio (k-4018) Kubuś (11291), Morna (k-4006), Drejk (11392), Wiktoria (10730), Gin (11628)

- w Bytomiu: Perła (9464), Zoom (k-4051), Capoeira (k-4032), Pogo (k-4003) ,

- w Orzeszu: Jazon (11347)

- w Gliwicach: Funana (k- 4037), Reks (11653), Malagia (k-4033), Tonik (k-4019), Lira (11412),Skubi (11615), Perełka (11631)

- w Mysłowicach: Łoki (11510)

- w Bargłówce: Sid (k-4065),

- w Katowicach: Fresia (11446), Andrzej (k-3949)

- w Radzionkowie: Mika (11651)

- w Rudzie Śląskiej - Flapuś (11646), Karo (11641), Werbel (11076)

- w Chorzowie : Amber (11047),

- w Świętochłowicach: Lotos (11330),

- w Siemianowicach Śląskich: Saba (11468),

- w Mikołowie : Stefan (11469),

- w Poznaniu: Nakira (11586).

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców :-)

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 17 nowych psów i 14 kotów

#ZostańwDomu

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 2 koty, są to:

- pies duży, czarny, białe dodatki, dłuższy włos w typie nowofundlanda trafił w związku z interwencją inspektorów TOZ,

- pies duży, brązowy, krótkowłosy, biały krawat w typie amstaffa z ul. Paderewskiego,

- suczka, szczenię, mała, biała, kudłata, brązowe łaty, jedno oko niebieskie, łamane uszka z ul. Słonecznej,

- suczka, czarna-podpalana, średnia, krótkowłosa z ul. Chłopskiej,

- pies, york, czarny-podpalany z ul. Roosevelta przy sklepie Lidl,

- pies, mały, brązowy, ciemna kufa, klapnięte uszka, krótkowłosy z pl. Krakowskiego,

- pies szczenię, mały, rudy, białe dodatki, krótki włos z ul. Grunwaldzkiej,

- pies średni, czarny z białymi dodatkami, siwym pyskiem, krótkowłosy z ul. Żwirki i Wigury,

- pies, starszy, mały, czarny z ROD Biła Róża,

- pies, mały, biały w brązowe łaty, szorstkowłosy, średniej długość sierść z ul. Jagodowej,

- pies, średni, czarny, krótkowłosy z ul. Wyczółkowskiego,

- suczka, duża, czarna-jasno podpalana, w typie Husky z ul. Buchenwaldczyków,

- suczka, mała, brązowa, średni włos z ul. Wajzera,

- kot, biało-czarny z ul. Kowalskiej,

- kotka, biało-szarobura – pręgowana z ul. Krakowskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, szczenię mała, biszkoptowa, białe skarpetki, krawat, krótkowłosa, która błąkała się przy ul. Bytomskiej,

- suczka mała, czarna, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Dworcowej w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka, średnia, czarna, klapnięte uszka, średni włos z ul. Dworcowej,

- pies, mały, czarny-podpalany, szorstkowłosy z ul. Cisowej,

- kot, szarobury-pręgowany znaleziony na klatce schodowej ul. M.C. Skłodowskiej,

- kotka, czarna z białymi dodatkami z ¾ ogonka z dzielnicy Zaborze, która w związku ze złym stanem zdrowia trafiła do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- kotka, biało-czarna z ul. Wolności w rejonie firmy Schenker,

- kotka, szarobura-pręgowana wraz z ośmioma kociętami z ul. Jagiellońskiej,

Do właścicieli wróciło 9 psów:

Fufu z ul. Paderewskiego, Lili z ul. Chłopskiej, Puszek z ul Roosevelta, Morus z ul. Żwirki i Wigury, Bryś z ROD Biała Róża, Kajtuś z ul. Jagodowej, Jack z ul. Wyczółkowskiego, Jetsi z ul. Buchenwaldczyków, Dejzi z ul. Wajzera,

Nowe domki znalazło psów 35 psów i 11 kotów:

- w Zabrzu: Tofik (11542), Rabi (k-3962), Latia (k-3990), Maureen (10378), Tapis (k-3959), Baldi (11620), Tulka (k-4001), Cezar (11404), Mambo (11592), Pinczuś (11593), Hestia (11547), Pina (11624), Krówka (11590), Dżeki (11530), Pyzia (11594), Zumba (11598), Olbero (11610), Tango (11591), Bessi (11493),

- w Rudzincu: Sami (11122),

- w Katowicach: Ramzes (11580), Junit (8118), Furio (k-3991), Perełcia (11595), Mona 11607),

- w Gliwicach: Maloya (k-4000), Cza-Cza (11627), Tomeczek (11601),

- w Niewieszy: Disco (k-4002),

- w Sosnowcu: Maxuel (10471),

- w Gierałtowicach: Lambada (11597) ,

- w Bytomiu: Etra (k-3606), Radzik (k-3993), Pulpecia (11599),

- w Wadowicach: Tomir (11532),

- w Radlinie: Luczia (k-3884),

- w Knurowie: Nero (11391), Tina (11614),

- w Chorzowie: Flamenco (k-3997),

- w Siemianowicach Śląskich: Dokar (11125),

- w Rudzie Śląskiej: Lola (11602),

- w Niemczech: Sara (11555),

- w Chorzowie: Rumba (11596),

- w Tarnowskich Górach: Maksiu (11569),

- w Dąbrowie Górniczej: Gama (11549),

- w Wieszowej: Humpa (11589).

Otrzymaliśmy dary od:

anonimowych darczyńców za pomocą przesyłek pocztowych, z firmy zooplus oraz od darczyńców z naszego psitulowego bazarku.

Ponadto wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 13 nowych psów i 2 koty

#Zostanwdomu

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 1 psa i 2 koty, są to:

- suczka mała, tricolor, stojące uszka, krótkowłosa z ul. Brola,

- kotka czarna z ul. Stanisława Rudy,

- kotka tricolor z ul. Władysława,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka mała, brązowa, krótkowłosa z ul. Leśnej,

- pies mały, biało-beżowy, bardzo kudłaty, młody z ul. Rogoźnickiej,

- pies szczeniak, mały, średni włos, ciemny nalot, klapnięte uszka z ul. Gen de Gaulle’a

- suczka mała, czarna-podpalana, łamane uszka, krótkowłosa z Zabrza-Helenki,

- pies duży w typie amstaffa, biało-brązowy, krótkowłosy. Krótki ogon z ul. Hutniczej,

- suczka mała, jamnik, brązowa z ciemnym nalotem z ul. W. Walewskiego jej dotychczasowy właściciel zmarł,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem średni włos z ul. Reform Rolnych, w związku z pobytem właściciela w szpitalu,

- pies w typie pekińczyka, brązowe umaszczenie, staruszek z ul. Cmentarnej,

- suczka malutka, brązowa z ciemnym nalotem, stojącymi uszkami, z połową żuchwy (zagojona żuchwa) z Parku Dubiela,

- pies w typie Beagla z ul. Młodego Górnika,

- pies średni, czarny-podpalany, krótki włos, klapnięte uszka, ubytki sierści z ul. Młodego Górnika,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos z ul. Krakowskiej

Do właścicieli wróciło 6 psów:

Misia z ul. Leśnej, Pako z ul. Hutniczej, Korek z ul. Cmentarnej, Nico z ul. Mł. Górnika, Klara z Parku Dubiela, Pusia z ul. Krakowskiej,

Nowe domki znalazło 8 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Rockford (k-3906), Shiru (11604), Ewin (11539), Bombaj (11574), Łałek (11553)

- w Knurowie: Maks (11573)

- w Gliwicach: Bonia (11579), Nifka (k-3994)

- w Rudzie Śląskiej: Rosiczka (11059),

- w Bytomiu: Luna (k-3966), Hugo (k-3965), Sega (11588),

- Siemianowicach Śląskich: Jaskier (k-3996)

Otrzymaliśmy dary od:

Sympatyków zwierząt za pomocą przesyłek pocztowych.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 15 nowych psów i 5 kotów

 
.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 4 koty, są to:

- pies mały o umaszczeniu pieprz-sól w typie sznaucera z ul. Szybowej,

- pies w typie buldoga angielskiego o płowym umaszczeniu z ul Korczoka,

- pies średni, czarny-podpalany, starszy, kudłaty. Biedaczek jest niewidomy. Piesek do nas trafił w związku z interwencja inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies Shar Pei płowy, starszy, krótkowłosy, z ul. Kondratowicza,

- suczka duża, czarna-podpalana, krótkowłosa w typie beaucerona, bardzo wychudzona, uszy w tragicznym stanie,

- suczka biało-czarna, krótkowłosa, stojące uszka wraz z 12 szczeniętami z terenów wysypiska śmieci ul. Cmentarna,

- suczka mała, grafitowa z dłuższym, lekko szorstkim włosem z pl. Teatralnego,

- pies mały, czarny-podpalany z nalotem krótkowłosy z ul. Tomeczka. Biedaczek utknął w płocie,

- suczka jasno-biszkoptowa , średni włos w typie Akity z ul. Koźlika. Prawdopodobnie ofiara znęcania się. Sprawa będzie ustalana przez inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. W zależności od ustaleń kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu,

- pies średni, czarny-podpalany, stojące uszka, dłuższy włos z rejonów DK 88 (zjazd na Zabrze-Maciejów),

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka , średni włos z ul. Grunwaldzkiej, gdzie wszedł na teren prywatny,

- suczka mała, biszkoptowa, krótkowłosa z terenów wysypiska śmieci ul. Cmentarna,

- pies średni, biszkoptowo-rudy z klapniętymi uszkami, dłuższymi uszkami, czerwoną chustką z ul. Hauptmanna,

- kocur czarny z ul. Mieczysława,

- kocur czarny z ul. Goły,

- kotka czarna , białe dodatki, z ul. Bytomskiej,

- kocur czarny z ul. Tarnopolskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies- szczenię, mały, czarny, biały krawat, łamane uszka z rejonów pl. Teatralnego,

- suczka mała, brązowa, białe dodatki, klapnięte uszka, krótkowłosa z ul. Sobieskiego,

- kocurek biało szarobury- pręgowany chudy z ul. Gogolińskiej, 

Do właścicieli wróciło 10 psów:

- Hoja z ul. Mickiewicza,

- Hugo z ul. Szybowej,

- Arnold z ul. Korczoka,

- Fiocco z al. Korfantego,

- Woland z ul Kondratowicza,

- Perełka z ul. Roosevelta,

- Nolli z DK 88,

- Nela z pl. Teatralnego,

- Cygan ul. Grunwaldzkiej,

- Dodo z ul. Hauptmanna

Nowe domki znalazło 14 psów i 4 koty:

- w Gliwicach: Czarujący (9748), Bari (10108), Mufi (11550)

- w Zabrzu: Lobo (k-3992), Orzeszek (11566), Derka (k-3977), Lancia (11497), True ( k-3961), Maxiu (11572),

- w Katowicach: Kropka (11571),

- w Bytomiu: Tifi (11558),

- w Przezchlebiu: Romar (11515) Fafik (10464),

- w Rudzie Śląskiej: Skrapi (11405), Roki (11297),

- w Gierałtowicach: Aira (k-3988),

- w Bełku: Klara (11578),

- w Piekarach Śląskich: Asta (10699)

Znów w schronisku:

- Nero (11391) Niestety właścicielce zmieniła się sytuacja życiowa  i znów jest w schronisku... Serce pęka !!!

- Rosiczka (11059) opiekunom zmieniła się sytuacja życiowa...

Otrzymaliśmy dary od:

Pawła, Dominiki, Damiana, Pauliny, Anny, Marzeny i Szymona, Joanny fotografia, AMGT Ford, Filipa, Anny, Wiktorii i Julii, Marcina, Doroty, Joanny, ZSP Gierałtowice, Agnieszki, Przemka i Iwony, Przedszkola ,,Zielony Zakątek’’ w Bytomiu, Kamila, Przedszkola w Ornontowicach, Wojciecha, Magdaleny i Grzegorza, Justyny, Ilony, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu, Beaty i Martyny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Przedszkola nr 30 w Zabrzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu

Bardzo dziękujemy wszystki darczyńcom i odwiedzającym :-)

Mamy 12 nowych psów i 3 koty 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów i 2 koty, są to

- piesek mały, biało-brązowy, rasy shih-tzu, po tym jak jego właściciel trafił do szpitala,

- suczka mała, czarna, klapnięte uszka z ul. Wolności – rejon wodociągów,

- suczka mała, czarna, podpalana, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Tarnopolskiej. Została porzucona razem ze swoim synem przez swoją właścicielkę na ul. Poniatowskiego. Będziemy kierować sprawę do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- piesek, mały, czarny, podpalany, biały krawacik, lekko szorstki włos, klapnięte uszka z ul. Tarnopolskiej. Razem ze swoją mamą został porzucony przez swoją właścicielkę na ul. Poniatowskiego. Będziemy kierować sprawę do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- suczka mała, czarna, podpalana, starsza z olbrzymim rozpadającym się guzem na listwie mlecznej z ul. Roosevelta. Miała właścicieli, którzy pozostawili ją w stanie nie leczonej choroby. Nie potrafiła się nawet załatwić. Dziękujemy osobie zgłaszającej interwencję za monitorowanie sytuacji na miejscu zdarzenia. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- dwa mopsy beżowe z ciemnymi kufami z ul. Krakowskiej, które jak się okazało uciekły właścicielce na spacerku za zwierzyną,

- suczka średnia , biało-brązowa z krótkim włosem z ul. św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- suczka średnia , brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa z ul. św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- samiec duży, czarny, brązowy nalot, średniej długości włos z ul św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- kocur biało-czarny z ul. Lubuskiej,

- kocur biało- szarobury-pręgowany z ul. Rodziewiczówny,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- piesek starszy, tricolor, krótkowłosy w typie Beagla z ul. 11 Listopada , po tym jak zmarł jego właściciel. Po śmierci właściciela kilka dni mieszkał na klatce schodowej;

- pies mały, jasno-brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka, w typie jamnika, który błąkał się na ul. Tuwima;

- koteczka szylkretkowa z ul. Pomorskiej;

Do właścicieli wrócił 3 psy:

Dejzi z ul. Wolności (wodociągi), Xanax oraz Prozac z ul. Krakowskiej.

Nowe domki znalazły 2 psy i 3 koty:

- w Piekarach Śląskich: Herman (11503), Nuka (11520) ,

- w Zabrzu: Tara (k-3979), Dżima (k-3974)

- w Gliwicach: Rasti (k-3987)

Znów w schronisku:

Czarujący (9749) - niestety kolejny raz zostałem zwrócony. Tym razem na drodze mojego szczęśliwego życia stanął czas, który spędza mój właściciel w pracy. Mimo iż znalazł dom dla mnie u swojego ojczyma, to on też nie mógł się mną zająć :-( 21.02.2020

Otrzymaliśmy dary od:

Magdy, Sylwii, Beaty, Martyny, Haliny, Społecznego Przedszkola Integracyjnego,, Skrzat’’ w Zabrzu, Natalii i Krystiana, Mateusza i Magdale4ny, Martina, Grzegorza, Wioletty, Szkoły Podstawowej nr 20 w Zabrzu, Studia Onyx w Zabrzu, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Piotra, Miejskiej Biblioteki Publicznej , Filia nr 11 w Zabrzu, Krzysztofa, Piotra, Kornelii. Ponadto odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Zabrzu.

Ponadto wszystkim darczyńcom i odwiedzający bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 20 nowych psów i 7 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 12 psów i 6 kotów, są to:

- pies mały, jasnobrązowy, krótkowłosy, łamane uszka z ul. Korwina, gdzie biegał bez nadzoru,

- pies mały, czarny-podpalany, średni włos, biały krawat, łamane uszka z ul. Kossaka,

- pies-szczenię, mały, brązowy, biały krawat, biała końcówka ogonka tzw. pędzelek, łamane uszka, ciemny nalot na grzbiecie z ul. Ptasiej. Utknął w krzakach, z których nie umiał się wydostać,

- pies mały jasnobrązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Żeromskiego, w złym stanie zdrowotnym. W Centrum Weterynarii bezzwłocznie poddany operacji,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Grzybowskiej,

- starsza suczka mała, brązowa w typie jamnika z ul. Dulęby,

- pies mały, brązowy z szarym nalotem, szorstkowłosy z ul. Damrota, gdzie był uwiązany do płotu,

- pies mały, w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy z al. Korfantego,

- suczka mała, dereszowata-czarna, średni włos, niebieskie oczy znaleziona w Centrum miasta Zabrze,

- suczka średnia, jasno-brązowa, ciemny nalot, klapnięte prawe uszko z ul. Turystycznej,

- pies szczeniak, mały, jasno-brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Stalmacha. Biedaczek miał wokół szyi uwiązany sznurek, na którym się bardzo dusił …. I jak tu zaufać znów ludziom,

- suczka, mała, jasno-brązowa, ciemny nalot na grzbiecie, krótkowłosa, stojące uszka, białe skarpetki i krawat z ul. Krakowskiej (Lidl) , gdzie była uwiązana pod sklepem,

- kocur rudy-pręgowany z białymi dodatkami z ul. Wallek Walewskiego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Nowodworskiej,

- kocur biało-rudy oraz koteczka srebrna-pręgowana z ul. Głowackiego., biedaczki zostały porzucone przez właścicieli,

- kocur biały z ul. Tatarkiewicza,

- koteczka szarobura-pręgowana z ul. Długiej, gdzie biedaczka szukała schronienia w klatce schodowej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies, szczeniak, średni, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Krasińskiego,

- suczka mała, czarna – podpalana, krótkowłosa z łamanymi uszkami z ul. Jordana,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Poniatowskiego,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, starszy z ul. Okrzei,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, klapniętymi uszkami, krótkowłosa z rejonów Bytomia. Pozostawione pod naszym Schroniskiem,

- pies mały, czarny-podpalany, biały krawat, klapnięte uszka, krótkowłosy, z rejonów Bytomia. Pozostawione pod naszym Schroniskiem,

- suczka, czarna, krótkowłosa, biały krawat – Buldog Francuski z ul. Bytomskiej- okolice sklepu Lidl,

- piesek mały, czarny , kudłaty, biały krawacik w bardzo złym stanie zdrowotnym, z ul. Niedziałkowskiego,

- koteczka szarobura-pręgowana, bardzo ufna z Rejonów Ogródków działkowych na ul. Ogrodowej,

Do właścicieli wróciło 12 psów i 2 koty:

Lucky z ul. Kossaka, Ciapek z ul. Wolności Filip z ul Wallek-Walewskiego, Maja z ul. Dulęby, Alex z ul. Grzybowskiej, Drops z ul. Okrzei, Tofik z al. Korfantego, Lusi z ul. Tarnopolskiej, Astra z ul. Turystycznej, Smerfetka i Bandzior zostawione pod schroniskiem, Koko z ul. Bytomskiej, Wera z ul. Krakowskiej, Łajter z ul. Tatarkiewicza,

Nowe domki znalazło 11 psów i 13 kotów:

- w Wieszowej: Dio (k-3983)

- w Bytomiu: Vitani (k-3841), Bruno (11337)

- w Zabrzu: Abra (k-3982), Gambi (11545), Psotka (11484), Cudna (11380), Garfliś (k-3978), Fuksja (k-3984), Jaśminek (k-3941), Demi (k-3892), Dżeksi (11457), Lusia (11479), Shift (k-3973), Scroll (k-3971), Pintel (k-3023)

- w Chorzowie: Ares (8541)

- w Katowicach: Kakuna (k-3975), Bax (11509)

- w Rudzie Śląskiej: Sajer (11480),

- w Tarnowskich Górach: Karmelek (k-3964),

- w Wyrach: Ring (11514) ,

- w Belgii: Tatra (11425),

- w Gliwicach: Gabryś (k-3952)

Znów w schronisku:

Kubuś (11291) niestety moja Pani trafiła do szpitala. Były wyznaczone osoby, które miały się mną zajmować, a jak to bywa z rodziną. Rzeczywistość okazała się okrutna. Tak się jednak nie stało. Przykre ale prawdziwe. Jest mi bardzo smutno, że znów jestem w schroniskowym boksie :-( 11.02.2020

Otrzymaliśmy dary od:

Marty, Elżbiety, Magdy, Julii i Mateusza, Anny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu, Magdaleny, Krzysztofa, Artura, Sylwii, Beaty i Martyny, Szkoły Podstawowej nr 39n w Gliwicach, Janusza, Tomasza, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Agnieszki, Ilony, Michała, Tatiany- OVerkill.pl, Kamila i Eweliny, Jacka, Aleksandry, Phoenix Workout, Joanny Stempniak Fotografia, Anny i Kewina, Tadeusz i Małgorzaty Torcida Osiedle Janek, Anety, Przedszkola nr 6 w Zabrzu, Karoliny, Weroniki, Magdaleny. Ponadto odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Siemoni?

Ponadto wszystkim darczyńcom i odwiedzający bardzo dziękujemy :-)

Mamy 9 nowych psów i 4 koty :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów i 4 koty, są to

- pies mały, jasno brązowy pręgowany, krótkowłosy, stojące uszka, zakręcony ogon z ul. Damrota,

- suczka, średnia, brązowa, szorstkowłosa z pl. Kroczka, który najpierw wszedł do autobusu za ul. Zwrotniczej,

- 5 psów z ul. Wolności tj: pies mały, biało-czarny z dłuższym włosem, pies duży, czarny, klapnięte uszka, krótkowłosy, suczka średnia , czarna-podpalana, klapnięte uszka, krótkowłosa, suczka, średnia, czarna-podpalana, klapnięte uszka, krótkowłosa, suczka średnia , brązowa z ciemnym nalotem , krótkowłosa, łamane uszka,

- pies - szczenię, średni, czarny z białym krawatem, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Różańskiego…, gdzie został porzucony przez swoich właścicieli w wynajmowanym mieszkaniu na co najmniej 2 dni !!! Oczywiście sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu w związku ze znęcaniem się nad zwierzęciem,

- kocur biało-rudy z ul. Szczęść Boże,

- kotka biało-czarna z ul. Budowlanej,

- 2 koty porzucone przez właściciela w mieszkaniu na ul. Szczepaniakowej tj, koteczka biało-czarna i kocię biało-czarne. Koty zabezpieczone w związku z interwencją Spo.łecznych Inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies mały, czarny, krótkowłosy, łamane uszka, biały krawat i skarpetki na przednich łapkach z ul. Wolności.

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Borys z ul. Damrota, Kaja z pl. Kroczka.

Nowe domki znalazł 1 pies i 4 koty:

- w Bytomiu: Zbrosia (k-3859), Milpa (k-3963)

- w Zabrzu : Print (k-3972), Bard (k-3970),

- w Gliwicach: Roki (11529),

Otrzymaliśmy dary od:

Beaty i Martyny, Przedszkola nr 1 w Zabrzu, Sklepu zoologicznego w Zabrzu, Patrycji, Oliwii, Damiana, Martyny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Julii i Piotra, Jacka, Przedszkola nr 3 w Radzionkowie, Joanny, Patrycji, klubowiczów Just Gym Zabrze, Anny, Raben Transport Chorzów.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 12 psów i 3 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 2 koty, są to:

- suczka, mała, ruda, średniej długości włos, łamane uszka z ul. Okrężnej,

- pies jamnik, brązowy, gładkowłosy z ul. Gliwickiej, w związku z pobytem właściciela w areszcie,

- suczka, mała, czarna, podpalana, krótkowłosa z ul. Staromiejskiej,

- suczka mało-średnia, czarno-brązowa, ostrzyżona, dłuższe, klapnięte uszka, krzywy zgryz z ul. Krakowskiej, gdzie była uwiązana przy sklepie Odido,

- pies mały, czarny, podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Mikosza,

- pies szczeniak, mały, czarny, biały krawat, średni falowany włos, łamane uszka, z ul. A. Krzywoń, gdzie koczował na klatce biedaczek,

- suczka, średnia, biszkoptowa , krótkowłosa z ul. Szczęść Boże z Przychodni Weterynaryjnej,

- kocur rudy z rejonów sklepu Biedronka na ul. Bytomskiej ,

- kocur biało-rudy z ul. Szczęść Boże.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Mrozka w Zabrzu,

- suczka mała, biała, obcięta z ul. Bytomskiej przy sklepie Żabka,

- suczka średnia w typie Border-Colie, biało-czarna z ul. Gołębiej,

- suczka, Cocer Spaniel, brązowa znaleziona na DK 88 na wysokości Zabrza,

- suczka mała, brązowa, krótkowłosa z ul. Opolskiej w związku z pobytem właścicielki w szpitalu,

- kotka szarobura-pręgowana z rudymi dodatkami z ul. Jagiełły,

Do właścicieli wróciło 6 psów i 1 kot:

Lola z ul. Bytomskiej, Tora z ul. Gołębiej, Maja z ul. Staromiejskiej, Kora z ul. Krakowskiej, Zuzia z rejonów DK 88 , Lili z ul. Szczęść Boże, Malutki z ul. Szczęść Boże.

Nowe domki znalazło 12 psów i 6 kotów:

- w Sosnowcu : Ilma (11293)

- w Gliwicach: Sara (11316),

- w Rudzie Śląskiej: Oluś (11314), Reks (11488),

- w Bytomiu: Foresta (k-3873),

- w Zabrzu: Pulpecik (11526), Miaukaś (k-3942), Misiu (11500), Diwal (k-3955), Zosia (k-3871), Stefciu (k-3872), Moro (k-3953), Baton (11540),

- w Chorzowie: Ciapek (11427)

- w Imielinie: Carmen (9915),

- w Wojkowicach: Sito (9987),

- w Częstochowie: Turbo (10946),

- w Dąbrowie Górniczej: Sara (10855)

Otrzymaliśmy dary od:

Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, Joanny, Barbary, Łukasza, Hanki, Krzysztofa, Roberta, Moniki, Karoliny, Nikoli, Katarzyny, Ewy, Elżbiety, Żanety, Damiana, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, Joanny, Seweryna, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach, Przedszkola nr 3 6 w Zabrzu, Anny, House of Air Gliwice- Europa Centralna, Przedszkola Miejskiego nr 42 w Bytomiu, Szkoły Żak w Zabrzu, Damiana, Małgorzaty.

Ponadto odwiedzili nas dzieci wraz z opiekunami ze Świetlicy Środowiskowej ,, Trzymaj się’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

Mamy 16 nowych psów i 4 koty :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 18 psów i 4 koty, są to:

- pies mały, rudy, siwy pyszczek, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Bytomskiej,

- pies mały, brązowy, ciemny nalot ( po wypadku) z ul. Paderewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Dorotki,

- pies średni tricolor z ul. Łapkowskiego, w związku z pobytem właścicielki w szpitalu,

- pies Owczarek Niemiecki – czarny-podpalany z ul. Kotarbińskiego,

- suczka mała, czarna, brązowe dodatki z pl. Teatralnego – Centrum Handlowe Platan,

- suczka, duża, czarna- podpalana z ul. Jodłowej,

- pies duży, biszkoptowy, Golden Retriver z ul. Leszczynowej,

- suczka duża, czarna-podpalana w typie Dobermana z ul. Kopalnianej, gdzie w stanie rażącego zaniedbania była zamknięta w komórce na ogródku … Interwencję przeprowadził Inspektor Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. Sprawa będzie skierowana do Prokuratury.

- pies duży, czarny-podpalany- Owczarek Niemiecki, długowłosy z rejonów DK 88 zjazd na M1,

- pies duży, czarny-podpalany, Owczarek Niemiecki, długowłosy z ul. Kondratowicza,

- suczka,- szczenię, biało-brązowa w typie Amstaffa z ul. Wallek-Walewskiego,

- suczka średnia, brązowa, krótkowłosa z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, czarny w typie pinczera z ul. Kalinowej,

- pies- szczenię- czarny-podpalany w typie owczarka z ul. Kłodnickiej,

- pies Owczarek Niemiecki, czarny-podpalany, młody z ul. Ogrodowej,

- pies mały, czarny, stojące uszka , krótkowłosy z ul. Żeromskiego, w związku ze złym stanem zdrowia opiekuna,

- kocur biało- szary z ul. Mieczysława,

- 3 kocięta z ul. Sitki,

 Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, szczeniak, mała, biała, brązowe łaty, szorstkowłosa, terrirowata w bardzo ciężkim stanie zdrowotnym z ul. Chodkiewicza,

- pies średni, biało-czarny, krótkowłosy z ul. 3- go Maja. Wcześniej mieszkał na ul. Staromiejskiej, lecz niestety jego właścicielka zmarła ? Biedaczek jest bardzo zestresowany.

Do właścicieli wróciło 10 psów:

Sasza z ul. Gen de Gaulle’a , Luck z ul. Kotarbińskiego, Misia z pl. Teatralnego, Sara z ul. Jodłowej, Dragon z ul. Kondratowicza, , Lejdi z ul. Wallek Walewskiego, Bobi z ul. Kościuszki, Morus z DK 88, Bruno z ul. Kalinowej, Koksik z ul. Ogrodowej,

Znów w schronisku:

Pintel (k-3023) został oddany do schroniska w Katowicach przez mężczyznę, który jako powód podał : wyjazd właścicielki za granicę. On miał się jakiś czas kotem opiekować, ale już ten okres minął ... i jak rzecz Pintelek ląduje w schronisku... :-(( 27.12.2019

Danek (11439) adopcja zakończyła się 28 grudnia 2019 roku.

Nowe domki znalazło 8 psów i 15 kotów :

- w Zabrzu: Toudi (11195), Budda (k-3967), Murey (k-3914), Witold (k-3948), Irla (k-3861), Romanek (6539), Lucky (11502), Figielek (k-3874), Jana (k-3916), Fiona (11467)

- w Gliwicach: Peres (k-3957), Opi (k-3926), Tinka (k-3911), Olsen (11349), Jakub (k-3950)

- w Pyskowicach: Melo (k-3868), Melka (k-3869)

- w Krakowie: Dale ( k-3903)

- w Niemczech : Atar (11251),

- w Bytomiu: Max (10780), Nelson (11504),

- w Łaziskach Górnych: Szachrajka (k-3960),

- w Świętochłowicach: Atena (k-3831)

Otrzymaliśmy dary od:

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach, I Liceum Ogólnokształcącego w z Zabrzu, Agnieszki, Jednostki Gospodarki Nieruchomościami – Windykacja w Zabrzu, Kamila, Centrum Edukacji w Zabrzu, Ilony, Anny, Haliny, Agnieszki, Pauliny, Krzysztofa, Agnieszki i Michała, Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Zabrzu, Ireny, Agnieszki, Bożeny, Magdaleny, Aleksandra, Sylwii, Szkoły Podstawowej nr 13 w Gliwicach, Jana, Natalii, Kamila, Anny, Wojciecha, Jerzego, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich, Justyny, Barbary i Olafa, Iwony, Beaty, DB Cargo Polska Zabrze, Moniki, Nocnej Jazdy w Zabrzu, Pracowników JSW Koks S.A. , Piotra, Miejskiego Przedszkola nr 47 z oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej, Jagody i Hanny, Asi i Roberta, Kasi, Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych, Karoliny i Wojciecha, Piotra, Katarzyny, Natalii, Oliwii, Danuty, Gabinetu Weterynaryjnego Vetmedica Zabrze, Kamila, Marcina, Patrycji, Kasi i Arka, Moniki, Barbary, Sabiny, Larysy, Anny, Xsry, Adama, Rodl&Partner Gliwice, Bartka i Cyntii, Weroniki, Anny, Piotra, Pawła, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przemysława, Aleksandry, Moniki i Michała- Akademii Małego Smerfa w Zabrzu, Joanny i Mateusza, Bąbelkowej Niani w Zabrzu, Wioletty i Kamila, Miju Pole Dance Studio i Miłe rzeczy, Piotra, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 14 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

 

 

 

 


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974