www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2018

Kalendarze Psitulmnie 2019 -biurkowe i ścienne-  zostały ostatnie sztuki!!!

W kalendarzu ściennym możecie odszukać imiona naszych podopiecznych!!!

Osoby zainteresowane otrzymaniem kalendarza/y prosimy o kontakt mailowy na: zwierzak@psitulmnie.pl

.
.

W niedzielę (16.12.) zostaliśmy zaproszeni na Wegilję, organizowaną przez Roślinną Kuchnie Społeczną w zabrzańskiej Herbaciarni Czajnik. Jest to cyklicznie organizowane wydarzenie, podczas którego, można skosztować dań innych uczestników oraz poznać osoby, o podobnych upodobaniach kulinarnych. Jako „wejściówkę” przynosi się własną roślinną potrawę, bądź wrzuca się do puszki, z której cała kwota została przekazana na nasze schronisko. Frekwencja dopisała - w ramach Psitulowego przedstawicielstwa pojawiłam się ja - Sara wraz z Kazikiem. Ubrani w firmowe, zielone koszulki w towarzystwie dwóch szczeniaków, mieliśmy okazję opowiedzieć o potrzebach schroniska oraz różnych formach pomocy i wsparcia. Udało nam się nawiązać nowe, bardzo ciekawe znajomości oraz zebrać dary rzeczowe oraz pieniężne. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie oraz ciepłe słowa, pracownikom za gościnę, a organizatorom za zaproszenie – polecamy się na przyszłość! W puszce uzbierało się 222 zł, cała kwota została przekazana na "Psitula". Bardzo, bardzo dziękujemy !!!!!

.
.

Aktualizacja v2

Wpłynęła do nas kolejna wpłata w wysokości 120 zł :-) W sumie naszym wolontariuszkom udało się zebrać 10 899.90 zł !!!

Koniec aktualizacji v2

Aktualizacja!

Właśnie otrzymaliśmy informację, że została wysłana do nas druga część przelewu w wysokości 779,90 zł !!!
Bardzo dziękujemy za wsparcie :-) W sumie naszym wolontariuszkom udało się uzbierać 10 779,90 zł :-)

Koniec aktualizacji

Nasze Wolontariuszki: Hanna Kozubek, Aleksandra Szczypa, Patrycja Makuch, Magdalena Zmyślony-Pleśniak i Urszula Zmyślony postanowiły zorganizować bazarek dla naszych Psitulaków na leczenie.

Dzięki ludziom dobrej woli zebrały one kwotę 10 000 zł!!!

Wedle ich zapowiedzi to jeszcze nie wszystko :-)

Podziękowania należą się też dla osób wystawiających fanty:

Olga Miensopust, Aleksandra Torbus - Wawełczyk, Iwona Olszewska oraz wielu, wielu innych :-)

Jeszcze większa była liczba osób licytujących - przy niektórych fantach licytacje były tak zażarte, że przypominały one walki Gladiatorów i Gladiatorek :-)

 

.
.

Dziękujemy za kupowanie wirtualnych tabletek, udostępnianie oraz zapraszanie znajomych.

Bardzo Wszystkim dziękujemy z całego serca. To właśnie Wy sprawiliście, że praca Naszych wolontariuszek ma sens, a Psitulaki otrzymały pieniążki potrzebne na leczenie :-)

Chcemy też zaprosić na kolejną edycję bazarku naszych wolontariuszek!

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy. Jesteście najlepsi !!!

 

 


Kochane! Kochani! Dziękujemy!

Jak mamy Wam wyrazić wdzięczność za to co robicie dla Psitulaków? Bez Was psie ogonki i kocie mruczanki byłyby zdecydowanie smutniejsze! Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc, czas, energię i miłość!

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – z okazji tego święta życzymy Wam zdrowia i sił na Wasze wszystkie działania, poczucia satysfakcji z dobrego które czynicie i dużo radości!

W imieniu psiaków, kociaków, załogi Psitul mnie i Zarządu Oddziału TOZ w Zabrzu :-)

.
.

Dziękujemy wszystkim którzy nas odwiedzili :-) Udało się nam zebrać 1120,84 zł oraz sporo darów rzeczowych.

Dziękujemy także sklepom Media Markt i Top Zoo za zbiórki zorganizowane dla naszych psitulaków :-)

Mamy nadzieję że będziemy mogli z Państwem spotkać się po raz kolejny w 2019 roku.

Pozdrawiamy :-)

Psitulak z ekipą!

 

Fotogaleria

.
.

Wolontariusze z Psitulmnie wraz z psiakami będą w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu od godziny 11 do godziny 16 :-) Do zobaczenia!

.
.

Zapraszamy do obejrzenia STRRRRASZNEJ sesji :-)

Galeria Galeria2

 

.
.

Z okazji Dnia Kundelka Europa Centralna w Gliwicach zorganizowała zbiórkę darów dla moich kumpli z Psitula. W niedzielę wraz z wolontariuszami odwiedziliśmy naszych organizatorów i przez cały dzień można było nas spotkać na terenie Europy Centralnej i zrobić sobie ze mną zdjęcie lub przekazać dary dla Psitulaków. Wolontariusze byli na stoisku a ja nawet sobie trochę potańczyłem i poćwiczyłem z dzieciakami. Jak wychodziliśmy to wielki kosz na dary był prawie pełen:) Zbiórka trwa jeszcze do środy 31 października. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim którzy chcieli nas wesprzeć. Zebraliśmy do puszki 260,13 zł. Pieniążki przeznaczymy na zakup karmy dla kotów. Dziękujemy też za dary które przez cały czas trwania zbiórki przynosiliście Państwo dla naszych psiaków i kociaków.

Pozdrawiamy Psitulak z ekipą.

Fotorelacja:

https://photos.app.goo.gl/JENw97M1WAWwFZQ56

Post na fb Europy Centralnej:

https://www.facebook.com/europa.centralna.eu/posts/1914374518632453

.
.

7 października w Parafii Św. Macieja Apostoła w Zabrzu pięciu wolontariuszy razem z czteronożną szóstką psitulaków: Tadzio, Fremi, Orik, Bira, Junit i Emil brało udział w błogosławieństwie zwierząt. Pogoda była cudowna, na placu przed kościołem pomodliliśmy się, przedstawiliśmy naszych podopiecznych, a wolontariuszka Sara pięknie opowiedziała o schronisku i jego mieszkańcach.

Zebraliśmy trochę datków pieniężnych, a także tych w postaci koców i karm, jednak najwięcej zebraliśmy ciepłych komentarzy, Ksiądz przyjął nas bardzo serdecznie, za co Jemu i wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję że w przyszłym roku też zostaniemy zaproszeni.

.
.

1 października wraz z wolontariuszami odwiedziłem Akademię Piłki Nożnej w Knurowie. Było bardzo miło i mogłem sobie porobić zdjęcia z piłkarzami i trenerami klubu. Za parę lat mam nadzieję że, kilkoro z tych małych zawodników będzie można zobaczyć na światowych boiskach a ja będę miał ich zdjęcia z początku kariery:))

APN wraz z Panią Dorotą Lorą zrobili zbiórkę darów dla moich kolegów i koleżanek z Psitulmnie.

 

 

.
.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i przynieśli dary i organizatorom za czas i chęci.

Pozdrawiamy serdecznie Psitulak i Psitulaki :) Buziaki i łapy w górę.

Fotorelacja:

https://photos.app.goo.gl/anenvTVvKdY4Km8g7

 

 


Byłem tam...

29 września 2018 - Park Dubiela czyli Skarbnikowe Gody i wspólne świętowanie 96 urodzin miasta Zabrze.
 
 
.
.
Działo się działo:) masa atrakcji dla mniejszych i większych mieszkańców miasta. Barwna parada, ciekawe stoiska, konkursy, występy, koncerty... Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i organizatorom za zaproszenie.
Mamy nadzieję że, spotkamy się za rok.
Pozdrawia Was Psitulak z ekipą z Psitula.
Fotorelacja:
 
Fotorelacja MOK Zabrze:
 
 
 

Drodzy Darczyńcy i Sympatycy Schroniska Psitulmnie w Zabrzu! Serdecznie zapraszamy do CH Europa Centralna w Gliwicach w dniu 28.10.2018, gdzie będziecie mogli spotkać Naszych wolontariuszy i wesprzeć ich w zbiórce :-)

Zachęcamy, także do udziału w konkursie organizowanym przez CH Europę Centralną. Więcej informacji można uzyskać pod linkiem:

.
.

Łańuchy zostały zerwane, a Psitulak uwolniony :-) 

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu oraz Fundacji im. Maćka Kozłowskiego Pan i Pani Pies :-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

.
.

Mimo że nie są rasowe, nie potrafią wszystkich sztuczek, nie mają pięknej maści i postawy, są tak samo wierne i pełne miłości. Absolutnie nie są gorsze!

W Schronisku Psitulmnie w Zabrzu większość psiaków to kundelki, które marzą o swoim domu, o swoim człowieku. Przyjdźcie do Schroniska, Psitulcie je i podrapcie po brzuszku.

W ten wyjątkowy dzień nie zapominajmy o Nich.

 

.
.

Danuta Mikusz – Oslislo otrzymała „Clarissa Baldwin International Award for Excellence in Animal Welfare”

.
.

Tegoroczna, dwudziesta edycja konferencji International Companion Animal Welfare Conference (ICAWC) odbyła się w Krakowie – uczestniczyło w niej 271 delegatów z 107 organizacji z 39 krajów. ICAWC to wyjątkowa konferencja w trakcie której przedstawiciele organizacji pro zwierzęcych z całego świata mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą na rzecz zwierząt. Każdego roku jest organizowany szereg warsztatów oraz wykładów. W trakcie konferencji swoją prezentację pod tytułem „From French Teacher to Running an Animal Shelter” przedstawiła Pani Danuta Mikusz – Oslislo, która jest Prezesem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Zabrzu, który prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” w Zabrzu oraz Sekretarzem Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ). W trakcie prezentacji przedstawiła ona swoją dwudziestoletnią drogę jako Prezesa TOZ-u w Zabrzu oraz syntezę tego co można osiągnąć dzięki wytężonej pracy całej organizacji, hojności darczyńców oraz współpracy międzynarodowej. Wszystkich chętnych do obejrzenia prezentacji zachęcamy do wejścia na ten LINK .

W trakcie konferencji została również przyznana nagroda im. Clarissy Baldwin, która jest przyznawana przez samą Clarissa Baldwin, która była w latach 1986–2014 CEO Dogs Trust. Nagroda ta jest przyznawana osobom, które w znaczący stopniu przyczyniły się do poprawy dobrostanu swiss hublot replica watches zwierząt. Jest to piata tego typu nagroda w poprzednich latach otrzymali ją:

• Elizabeth Oliver z Animal Refuge Kansai działającej na terenie Japonii.

• Dorothea Fritz z Lega Pro Animale działającej na terenie Włoch.

• Jeff Young z Planned Pethood Plus działającej na Stanów Zjednoczonych Ameryki

• Sara Turetta z Save the Dogs and other animals działającej na terenie Rumuni.

W tym roku otrzymała ją Danuta Mikusz-Oslislo, która została doceniona za całokształt niemalże 40-letniej działalności na rzecz zwierząt oraz czynne zaangażowanie na arenie międzynarodowej! W imieniu całego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce składamy Pani Danucie Mikusz – Oslislo najszczersze podziękowania za całą pracę i gratulacje z okazji otrzymania nagrody!

 


Pragniemy złożyć najgorętsze życzenia wszystkim zwierzakom zarówno tym najmniejszym jak i największym. Przy tej okazji życzymy też wszystkiego dobrego właścicielom i opiekunom swoich ukochanych pupili, aby każdy dzień z nimi był dla Was świętem :-)

Z wyrazami szacunku,
Załoga Schroniska "Psitulmnie"

 

.
.

Byłem tam.. 15 września byłem w Katowicach z wolontariuszami oraz Psitulakami Reksem i Ruto na imprezie Piknik rodzinny +4łapy.

 

.
.

Pogoda troszkę nie dopisała, bo od rana padał deszcz i było mokro i sporo błota ale moi dzielni koledzy dali radę i wraz z wolontariuszami w zielonych koszulkach Karoliną i Marcinem dotarli do mety. Pierwszego miejsca nie zajęli, ale i tak fajnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Mogli się poprzytulać do wolontariuszy i poleżeć na kocyku. Na stoisku cały czas czekała Asia z Jolą i można było z dziewczynami pogadać o schronisku i wrzucić co nieco do naszej puszeczki. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy nas odwiedzili i mamy nadzieję że spotkamy się niebawem. Podczas imprezy odwiedził nas też Bartek ze swoją psinką. Mała jest urocza i ma super dom.

Fotorelacja:

https://photos.google.com/share/AF1QipORgqtTMbGNn3bkLZ3LA4qt08LO3Eq7HOIJKXEO7vWZoQeoKtp69I0t-pYLn8bfmQ?key=ZGVuZHFaWmVTT2VVUGNqbm1FYmthMjBfbERocDFn

Psitulak


Jak zawsze nasza niezastąpiona ekipa Psitulaków ruszyła na tyskie szlaki. 14 wolontariuszy z 14 psiakami, jeden duet niestety ze względów zdrowotnych nie wziął udziału. Tyski Dogtrekking to impreza, w której co roku licznie reprezentujemy naszego Psitula. Podziękowania dla wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że jest to wydarzenie tak wyjątkowe. Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, wszystkim uczestnikom, odwiedzającym i oczywiście naszym dzielnym podopiecznym.

Kili, Brenda, Rex, Rafciu, Orik, Asta, Lego, Revit, Reks, Ruto, Zumie, Kula, Hafifu i Heda - brawo psiaki!


Na fotkach wypatrujcie zielonych koszulek! :-)

Fotogaleria

.
.

Drodzy darczyńcy jak co roku pragniemy Wam gorąco podziękować za przekazany 1% podatku.

Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że w zeszłym roku ponad 35 % naszego budżetu związanego z prowadzeniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” pochodziło ze środków własnych,  czyli darowizn od osób prywatnych i instytucji oraz w znacznej części Państwa 1%. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem. Wciąż będziemy starali się działać jak najlepiej na rzecz naszych psich i kocich przyjaciół, pokrzywdzonych przez los. Dzięki Wam możemy jak najlepiej zatroszczyć się o naszych podopiecznych i zaspokajać ich potrzeby oraz na bieżąco naprawiać naszą przestarzałą, rozpadającą się schroniskową infrastrukturę.

Bardzo dziękujemy za to, że umożliwiacie nam zrobić tak wiele na rzecz zwierząt w Zabrzu!

 

.
.

Zapraszamy serdecznie na festyn rodzinny w Katowicach, który odbędzie się 15 września. Więcej informacji na:

https://pl-pl.facebook.com/piknikplus4lapy/

Do zobaczenia przy stoisku Psitula! :-)

 

.
.

Kochani! W sobotę, 4 sierpnia na Śląskim Rancho w Zabrzu, odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa Motoserce Zabrze pod hasłem: "Krew Darem Życia". Wydarzenie organizowane było przez Invaders mc Poland Chapter Zabrze. Jak co roku zostaliśmy zaproszeni z wolontariuszami na tą wspaniałą imprezę. Oprócz szczytnego celu jakim była zbiórka krwi, można było posłuchać dobrej muzyki, spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Sporą atrakcją były też motocykle, które wypełniły w tym dniu Śląskie Ranczo. Wolontariuszki po raz kolejny podjęły próbę oddania krwi ale niestety coś poszło nie tak. Mam nadzieję że w przyszłym w końcu się uda i nie tylko obecnością wesprzemy tą szczytną akcję:-) Pozdrawiamy i dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Fotorelacja

.
.

Ja to mam szczęście, wszędzie mnie zapraszają :-)

W sobotę 14 lipca w Centrum Handlowym M1 wraz z wolontariuszami uczestniczyliśmy w imprezie PSIA EDUKACJA. Na imprezie można było spotkać pieski, które na co dzień pracują z dziećmi czyli Toro, Dżina, Blues i Bruno z Polskiego Centrum Dogoterapii. Psiaki wraz z opiekunami prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach, prowadzą dogoterapię w szpitalach, placówkach kształcenia specjalnego czy w domach pomocy społecznej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci między innymi: zabawa z psami, malowanie tatuaży z wybranym zwierzakiem, zabawy edukacyjne, karmienie piesków, wyprowadzanie na spacer. Można było też uzyskać fachowe rady od specjalistów dotyczące codziennej opieki nad swoim pupilami. Każdy uczestnik imprezy dostał kubeczek z pieskiem i logo M1. Dziękujemy za udział w imprezie i odwiedzenie naszego stoiska oraz za miłe rozmowy i wsparcie finansowe.

Udało nam się zebrać 513,43 zł !!!

Pozdrawiam Psitulak

Fotorelacja

.
.

W sobotę 7 lipca po raz kolejny odwiedziłem CH M1. Towarzyszyli mi wolontariusze i nasze psie gwiazdy czyli Maisza, Miłosz i Vinka. Dziewczyny i nasz rodzynek szukają domów i można je adoptować z naszego schroniska. Gwiazdy jak to gwiazdy wylegiwały się na kocyku i czekały na głaskanie i smakołyki. Vinka pokazywała sztuczki, Miłosz swoim wzrokiem i urokiem osobistym przyciągał odwiedzających, a Maisza łapała potencjalnych głaskaczy na smutne oczy. Pojawił się też mój kumpel Rudy ze swoimi opiekunkami, który znalazł dom rok temu. Szczęściarz super trafił i mimo że troszkę chorował to jego panie za żadne skarby nikomu by go nie oddały. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 415 zł i koszyk darów.

Dziękuję wolontariuszkom za pomoc, Dyrekcji CH M1 za zaproszenie, a wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Wszystkich bardzo gorąco pozdrawiamy i do zobaczenia wkrótce.

Łapa w górę

Psitulak

Fotorelacja

.
.

AHOJ PRZYGODO I PRZYRODO! - pod takim hasłem pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury z Zabrza zorganizowali warsztaty dla dzieci połączone z wernisażem wystawy PRZYRODA ŚWIATA. Przedstawiciele Psitula byli gośćmi na tym spotkaniu. Dzieciaki wspaniale się bawiły, była ciekawa pogadanka m.in. na temat opieki nad zwierzętami domowymi oraz pokaz zachowań wobec obcych psów. Najwięcej braw zebrał schroniskowy podopieczny Lego, on też został dokładnie wygłaskany:)

Zapraszamy na fotorelację:

Fotorelacja

.
.

Tym razem można było mnie spotkać na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Tulipan" w Zabrzu. Tego dnia organizowany był cykliczny, coroczny Festyn Rodzinny z hasłem przewodnim "Kochajmy Zwierzęta". Muszę przyznać, że faktycznie spotkać można było wyłącznie miłośników zwierząt. Ekipa Psitula to przede wszystkim niezłomni wolontariusze, ale nie oni byli gwiazdami. Imprezę opanowały psiaki, nie tylko nasi podopieczni, chociaż Psitulaki podbijały ludzkie serca z ogromnym wdziękiem. Pod wrażeniem socjalizacji Maiszy, Winki, Orika, Miłosza i Duszka byli wszyscy uczestnicy festynu, także specjaliści psich zachowań. Mam nadzieję, że ilość zachwytów przełoży się na wspaniałe adopcje:-)

Fotorelacja

.
.

Bardzo dziękujemy wszystkim darńczycom za pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół :-)

.
.

Aktualizacja

19 czerwca otrzymaliśmy kolejną darowiznę w wysokości 2 697,40 zł.

Dzięki pracy naszych wolontariuszek i hojności ofiarodawców, na rzecz walki z kleszczami, pchłami i innymi wszołami, wpłynęła na nasze konto w sumie kwota w wysokości 5 531,40 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy i przesyłamy Wielkie Psitulowe Pozdrowienia! :o) 

Koniec aktualizacji

.
.

4 czerwca wpłyneła darowizna w wysokości 2 834 zł zebrana w bazarku dla schroniska Psitulmnie pod tytułem "zabijamy kleszcze", dzięki wysiłkom naszych wolontariuszek i ofiarodawców. Zostanie ona przeznaczona na ochronę podopiecznych i nie obciąży naszego portfela. Dla nas każda złotówka się liczy - tym bardziej, że maj był bardzo drogim miesiącem (Kleszcze, odrobaczenia, czipy etc.) 

Bardzo, bardzo, bardzo, dziękujemy!!!

 

 


W maju tego roku otrzymaliśmy transport darów od firmy ZOOPlus !!! Bardzo dziękujemy, wasza pomoc jest dla nas nieoceniona, a wdzięczność nas i naszych czworonożnych podopiecznych nie ma granic :-) 

.
.

Bardzo dziękujemy za otrzymane dary w imieniu naszym i naszych czworonożnych podopiecznych! :-)

 

.
.

Aktualizacja

4 czerwca wpłyneła kolejna darowizna w wysokości 2 834 zł, czyli łącznie z bazarków na rzecz Psitulmnie pod tytułem "zabijamy kleszcze", dzięki wysiłkom naszych wolontariuszek i ofiarodawców 4 988 zł zostanie przeznaczone na ochronę naszych podopiecznych i nie obciąży naszego portfela. Dla nas każda złotówka się liczy - tym bardziej, że maj był bardzo drogim miesiącem (Kleszcze, odrobaczenia, czipy etc.

Bardzo, bardzo, bardzo, dziękujemy!!!

Koniec aktualizacji

Nasze Wolontariuszki: Magdalena Zmyślony-Pleśniak i Urszula Zmyślony postanowiły zorganizować bazarek dla naszych Psitulaków na zakup preparatów przeciw pchłom i kleszczom. Dzięki pomocy wolontariuszek: Hanna Kozubek, Patrycja Makuch, Aleksandra Radzi, Karolina Koza oraz Sara Namyslo udało się wystawić do licytacji wiele fantów.

 

Dzięki ludziom o dobrych sercach zebraliśmy kwotę 2 514 zł z potrzebnych 14 270 zł.

Było wielu wystawiających fanty:

Olga Miensopust, Aleksandra Torbus - Wawełczyk, Ewelina Kaczmarczyk oraz wielu innych :-) Dziękujemy za kupowanie wirtualnych obróżek, udostępnianie oraz zapraszanie znajomych. Bardzo Wszystkim dziękujemy z całego serca. Dzięki Wam Nasza praca ma sens, a Psitulaki nie spotkają się z kleszczami.

 

Chcemy też zaprosić na kolejną edycję bazarku!

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy. Jesteście najlepsi :-) :-)

.
.

W dniach 24-27.05.2018 w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Behawioralne z zakresu behawiorystki psów przebywających w schronisku. Były one wynikiem współpracy Dogs Trust Worldwide z Wielkiej Brytanii, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, MZUK – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gliwicach, oraz TOZ Oddział w Zabrzu, Schronisko „Psitulmnie”.

Warsztaty były przeznaczone dla osób pracujących lub udzielających się wolontaryjnie w schroniskach i uczestniczyło w nim bezpłatnie 25 osób z 11 schronisk . Prowadziły :

Jennifer McCarthy – Starszy doradca ds. Treningu i Behawiorystyki, nadzoruje 6 ośrodków Dogs Trust w Wielkiej Brytanii, gdzie pomaga w opracowywaniu i wdrażaniu planów szkoleniowych i behawioralnych dla psów, a także edukuje personel w zakresie treningu psów, ich zachowania i dobrostanu. Organizowała warsztaty w Japonii, Litwie. Przez osiem lat z powodzeniem prowadziła zajęcia, oferując szkolenia, konsultacje behawioralne i warsztaty, wykłady i prezentacje dla osób prywatnych, lokalnych praktyk weterynaryjnych i fizjoterapeutów zwierząt, na temat interpretacji zachowań i dobrostanu czworonogów.

Alexia Nicholas – Doradca ds. Treningu i Behawiorystyki. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła pracę jako trener psów i doradca behawiorystyczny, mierząc się z licznymi problemami behawioralnymi występującymi u zwierząt przebywających w schroniskach. Zapewnia także wsparcie dla osób adoptujących psy ze schroniska.

 

 

.
.

Szkolenie składało się z zajęć z teorii ( behawiorystyka psów, fizjologia ) i z zajęć m.in. z pięcioma psami ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gliwicach, które spisały się na medal w praktycznych ćwiczeniach. Na przykładzie stosowanych w ośrodkach adopcyjnych Dogs Trust procedur, ocen behawioralnych, doświadczeniach, uczestnicy mogli poznać sprawdzone w warunkach schroniskowych rozwiązania. W jaki sposób awet w trudnych warunkach i przy braku dodatkowych środków finansowych można poprawić jakość życia czworonogów skazanych na schroniskowe boksy i kojce. Nie bez znaczenia były cenne wskazówki, jak bezpieczniej pracować z psami z problemami. Omawiano też poszczególne przypadki psów ze schronisk uczestników, oraz o przygotowaniu psów na pojawienie się dziecka w domu.

Warsztaty były wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń związanych z pracą i wolontariatem w schroniskach.

Okazało się doskonałym przykładem na współpracę różnych organizacji, oraz miejskich instytucji z korzyścią dla zwierząt, które z różnych powodów stały się bezdomne.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce wyraża dużą wdzięczność dla organizacji Dogs Trust, z którą współpracuje od kilku lat, za sfinansowanie warsztatów i za ofertę skorzystania skorzystania z wiedzy i wieloletniego doświadczenia Dogs Trust, które prowadzi 16 swoich ośrodków w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

W październiku tego roku polskie organizacje pro- zwierzęce będą miały możliwość nawiązania kontaktów z organizacjami spoza kraju na Międzynarodowej Konferencji ICAWC w Krakowie. Podczas 3 dni odbędą się warsztaty i wykłady na temat zwierząt towarzyszących.

Serdeczne podziękowania należą się MZUK w Gliwicach, w szczególności Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz Palmiarni. MZUK użyczył salę konferencyjną w przepięknym miejscu, jakim jest Palmiarnia, a MZUK Schronisko postarało się, żeby w ćwiczeniach zabłysły czworonogi ze schroniska. Zaprzyjaźnieni wolontariusze służyli jako tłumacze, bardzo pomocni w trakcie warsztatów, dzięki czemu osoby nie mówiące po angielsku mogły brać udział w interesujących i przydatnych zajęciach.

Jest nadzieja, że takich doskonalących szkoleń będzie więcej.

 


BYŁEM TAM...

Wesoło, kolorowo i kabaretowo, czyli cykliczna impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu za nami. Czas spędzony na Promenadzie Areny w Zabrzu minął zanim się spostrzegłem. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy odwiedzający imprezę mógł się dobrze bawić, niezależnie od wieku i upodobań. To trudna sztuka, ale ludzie z MOK-u dali radę, jak zwykle z resztą. Dziękuję za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. Osobne buziaki przesyłam niezawodnym wolontariuszom, zielone koszulki Asi, Patrycji, Mateusza i Teodora pseudonim TEO wyróżniały się w tłumie:)

Pod tym linkiem można zobaczyć krótką relację fotograficzną autorstwa Asi Stempniak

https://photos.app.goo.gl/1eErPnDKE6pw5XNm2 

.
.

Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka – kamis.galazka@gmail.com

.
.

Byłem tam...

W sobotę 12 b.m. po raz kolejny odwiedziłem CH M1. Jak zwykle spotkałem się z życzliwością klientów i pracowników marketu. W wyjeździe towarzyszyły mi wolontariuszki i psiak o imieniu Doss. Ten to potrafi robić reklamę bezdomniakom - za nawet najmniejsze zainteresowanie odwdzięczał się szalonym merdaniem ogonka, a rozdawanie buziaków uzupełniało okazywanie radości. Nasze dziewczyny nie rozdawały buziaków, przynajmniej nic o tym nie wiem, ale prezentowały się też całkiem, całkiem:) Wspólnie udało nam się zabrać kwotę 642 zł, całość zostanie wykorzystana na potrzeby naszego schroniska.

Dziękuję wolontariuszkom za pomoc, Dyrekcji CH M1 za zaproszenie, a wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe. Do zobaczenia w lipcu.

Pozdrawiam

Psitulak

zdjęcia

.
.

Kolejny konkurs za nami :-)

.
.

Komisja XVI Miejskiego Konkursu Plastyczno-literackiego „Kochajmy Zwierzęta w składzie:

Danuta Mikusz-Oslislo – prezes oddziału TOZ Zabrze

Danuta Borowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – SP nr 24

Barbara Wichary – wicedyrektor szkoły SP nr 24

Magdalena Szyndowska – członek TOZ

Michael Bizuk – członek TOZ

Beata Paruzel – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – SP nr 24 

Sylwia Nicz – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – SP nr 42

Agata Hasik – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – SP nr 26

Marzena Kleczka – nauczyciel plastyki – SP nr 24

wyłoniła w dniu 23.03.2018 r. następujących laureatów:

KLASY I

I miejsce – Małgorzata Wolany – SP nr 32 – opiekun Izabela Olbry 

I miejsce – Nadia Cichańska – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – opiekun Iwona Soćko

II miejsce – Julia Pudło – SP nr 28 – opiekun Anna Derela

II miejsce –Bartosz Gądek – SP nr 28 – opiekun Anna Derela

II miejsce – Natalia Żugaj – SP nr 24 – Jolanta Wolny

II miejsce – Weronika Choroba – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – opiekun Iwona Soćko

III miejsce – Alicja Ostrowska – SP nr 28 – opiekun Małgorzata Kuśmierzak

III miejsce – Karolina Przybylska – SP nr 24 – opiekun Danuta Borowska

III miejsce – Lena Kułak – SP nr 24 – Jolanta Wolny

Wyróżnienie TOZ – Nina Romaniuk – SP nr 7 – opiekun Beata Kiermasz

Wyróżnienie – Oliwia Cieciora – SP nr 7 – opiekun Beata Kiermasz

Wyróżnienie – Anastazja Potyka – SP nr 24 – opiekun Jolanta Wolny

Wyróżnienie – Natalia Chrószcz – SP nr 28 – opiekun Anna Derela

Wyróżnienie – Dorota Morawiec – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – opiekun Iwona Soćko

KLASY II

I miejsce – Antonina Mirowska – SP nr 32 – opiekun Magdalena Koik

II miejsce – Jakub Langiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 – opiekunowie Klaudia Jadczyszyn i Karolina Lukorz

III miejsce – Zofia Suligowska – SP nr 32 – opiekun Magdalena Koik

Wyróżnienie – Nadia Biel – Szkoła Społeczna „Nasza szkoła” – opiekun Magdalena Jałowiecka

Wyróżnienie – Aleksandra Gajdziś – SP nr 24 – opiekun Agnieszka Matusiak

KLASY III

I miejsce – Małgosia Niejadlik – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – opiekun Maria Mączka

I miejsce – Matylda Wolf – SP nr 42 – opiekun Ewa Kosińska

II miejsce – Zofia Malczuk – Szkoła Społeczna „Nasza szkoła” – opiekun Justyna Bartosiewicz

III miejsce – Maja Andrykowska – SP nr 26 – opiekun Magdalena Popanda-Sowislok

III miejsce – Mikołaj Korhs – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – opiekun Maria Mączka

III miejsce – Laura Abram – SP nr 42 – opiekun Sylwia Nicz

Wyróżnienie TOZ – Anna Błajet – SP nr 42 – opiekun Sylwia Nicz

Wyróżnienie – Katarzyna Kalka – SP nr 26 – opiekun Agata Hasik

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z rozdaniem nagród i wręczeniem dyplomów odbyło się w dniu 23.04.2018 r. o godz. 13:00 do SP nr 24 w Zabrzu – Mikulczycach przy ul. Tarnopolskiej 85.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

 

 

 


Po raz kolejny 20 kwietnia 2018 r. odwiedzili nas pracownicy firmy ISTA z Gliwic https://www.facebook.com/istaSharedServicesPolska/

Bardzo dziękujemy za przekazanie darowizny w postaci 1500 zł, ale też za nieocenioną pomoc przy sprzątaniu, malowaniu bud i oczywiście za wspaniale spędzony czas z naszymi podopiecznymi.

FOTORELACJA

 

.
.

Nasze Wolontariuszki: Magdalena Zmyślony-Pleśniak i Urszula Zmyślony postanowiły zorganizować bazarek dla naszych Psitulaków na zakup preparatów przeciw pchłom i kleszczom. Dzięki pomocy wolontariuszek: Hanna Kozubek, Patrycja Makuch, Aleksandra Radzi, Karolina Koza oraz Sara Namyslo udało się wystawić do licytacji wiele fantów.

Dzięki ludziom o dobrych sercach zebraliśmy kwotę 2 514 zł z potrzebnych 14 270 zł.

Było wielu wystawiających fanty:

Olga Miensopust, Aleksandra Torbus - Wawełczyk, Ewelina Kaczmarczyk oraz wielu innych :-) Dziękujemy za kupowanie wirtualnych obróżek, udostępnianie oraz zapraszanie znajomych. Bardzo Wszystkim dziękujemy z całego serca. Dzięki Wam Nasza praca ma sens, a Psitulaki nie spotkają się z kleszczami.

Chcemy też zaprosić na kolejną edycję bazarku!

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy. Jesteście najlepsi :-) :-)

.
.

Już jutro 10.03.2017 r. w godzinach od 11 do 16 zapraszamy wszystkich do Centrum Handlowego M1 w Zabrzu :-) Na miejscu będą czekać nasi wolontariusze, którzy odpowiedzą na Wasze pytania, oczywiście będą nasze gadżety, można zostawić też dary i datki dla naszych podopiecznych. Do zobaczenia! :-))

.
.

Szczególnie w rejonie dzielnic Biskupice, Zaborze i Ruda Śl.1 - rejon ul. Szczęść Boże. Wczoraj wieczorem był widziany na Osiedlu Bozywerek, od tego czasu ślad po nim zaginął. Był widziany z białym pieskiem w typie amstaffa prawdopodobnie zaginioną suczką https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=962434410572569&id=100004180566084 Jeśli go zobaczysz od razu dzwoń do właścicieli lub zamknij na posesji czy klatce schodowej. Piesek ma 12 lat wabi się Tobik. Tel. 575220463

.
.

Prośba duża!!

Szanowne Wolontariuszki i Wolontariusze Schroniska Psitulmnie!!!

W biurze schroniska i w kontenerze wolontariatu są nasze ulotki 1%. Każde z Was bywa/pracuje w różnych miejscach. Bardzo Was proszę, gdzie możecie zostawiajcie nasze ulotki. Jeśli ktoś potrzebowałby ulotki 1% w wersji elektronicznej to kliknijcie tu!

Jeden procent to lepsza i szersza diagnostyka dla naszych zwierzaków, szybsze wykrywanie chorób i problemów, możliwość leczenia i uśmierzania skutków starości i niedoborów, odpowiednia a nawet specjalistyczna karma dla szczeniaków, kociaków, staruszków i rekonwalescentów - w skrócie to co da się zrobić, nawet w schronisku. Dotacji z miasta na to nie starczy. Właśnie takie działania opłacamy z jednego procenta, a miesięcznie waha się to od 25.000 do 40.000 zł!!!

Dzięki Waszym staraniom udało nam sie utrzymywać odpowiedni poziom opieki nad Psitulakami! Jest 8511 organizacji OPP mających prawo do pozyskiwania 1%.

Każda złotówka na wagę złota, ale sama do nas nie trafi. Jeden procent umożliwia nam też akcje sterylizacji i kastracje wolno bytujących kotów, lepiej by się nie urodziły kolejne pokolenia słabszych genetycznie, narażonych na różne niebezpieczeństwa kociaków.

Do końca kwietnia mamy okazję do przekonywania ludzi o sensowności przekazania nam jednego procenta, bez którego wiele rzeczy nie da się zrobić.

Co roku zdajecie na 6 z plusem egzamin ze skuteczności prowadzenia kampanii jednego procenta, i za to wielkie dzięki.

Proszę o pomoc , a Wy sami najlepiej wiecie, którym mordkom i ogonkom pomagacie :-)

Serdeczne dzięki w ich imieniu:-))

 

.
.

Szanowni Państwo, przypominam, ze darowizny na TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu jako na Organizację Pożytku Publicznego (darowizny, opłata wirtualnej adopcji) według przepisów można odliczyć od dochodu - w limicie do 6% uzyskanego dochodu.

Nie mylić z 1%.

Wszystkich naszych darczyńców prosimy o skorzystanie z tej możliwości dopóki jest:-)

Skopiowaliśmy dla Państwa instrukcję i podstawę prawną.

 

.
.

Wymagane dokumenty:

Odliczenia dokonuje się wpisując w deklarację roczną kwotę dokonywanych odliczeń. Szczegóły wszelkich odliczeń umieszcza się w załączniku PIT/O. Podać należy:

kwotę przekazanej darowizny,

kwotę dokonanego odliczenia oraz

dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres.

TOZ w POlsce Oddzial w Zabrzu, 41-800 Zabrze, ul. Wolności 278

Podatnik odliczenia darowizny pieniężnej dokonuje wyłącznie na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Innymi słowy nie jest potrzebne dodatkowe oświadczenie obdarowanego o jej przyjęciu.

Podstawa prawna:

Art.26 i 26a ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych(Dz. U. z 2000r., Nr 14, poz. 176 z późn. zm.)

Art.11 ustawy z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne(Dz. U. z 1998r., Nr 144, poz.933 z późn. zm.)


26 stycznia br. w Przedszkolu nr 25 w Zabrzu odbyła się kolejna uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2018” i wręczania certyfikatów „Zwierzolubni 2018”. Projekt ten jest prowadzony od 8 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający przy gabinecie doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego w Zabrzu oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. 

 

.
.

Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 25 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli : 2, 3, 6, 8, 9, 11, 12, 14, 16, 18, 19, 23, 25, 27, 30, 31, 34, 36, 38, 39, 40, 43, 46, 47, 49. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in ze Światowymi Dniami Kota, Niedźwiedzia, Bociana Białego, Zwierząt Laboratoryjnych, Pandy, Kundelka, Ryby itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie. Certyfikat Zwierzolubni jest przyznawany placówkom jako docenienie ich pracy, organizowanie wszelkich działań mających na celu dbanie o środowisko w kontekście troski o zwierzęta w najbliższym otoczeniu, promocję odpowiedniego zachowania i odpowiedzialności wobec otaczającej nas przyrody. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest też wirtualna adopcja zwierzaka ze zabrzańskiego Schroniska „Psitulmnie”. W tym roku tablice Zwierzolubni otrzymały:

1.Przedszkole nr 12, 25, 47, 49, Zespół Szkół Społecznych „Nasza Szkoła” z Zabrza, Szkoła Podstawowa nr 17 – placówki zabrzańskie

2.Przedszkole nr 4 z Katowic

3.Szkoła Podstawowa nr 8 z Siemianowic Śląskich

Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z Przedszkola nr 25, oraz Pan Tadeusz Kasprzyk z psami ratownikami.

Link do galerii:

https://photos.app.goo.gl/N4bKmaWnYjNY9Pww1


Zapraszamy Was na spotkania z Psitulakiem i jego ekipą. To krótkie relacje z wyjazdów i imprez, w których czynny udział wezmą przedstawiciele naszego schroniska. Wszystko widziane oczami naszej maskotki Psitulaka, opatrzone wspólnym tytułem:  Byłem tam....

W sobotę 13 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. To kolejna nasza wizyta w tym miejscu. Jak zwykle spotkaliśmy się z życzliwością pracowników i klientów marketu. Zebraliśmy datki pieniężne oraz dary w postaci karmy, które przeznaczone są na potrzeby zwierzaków naszego schroniska.

Dziękujemy Dyrekcji CH M1 za zaproszenie.

Kliknij więcej aby zobaczyć zdjęcia z naszej wizyty :-)

.
.

Kochani, mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny nabór, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz.12:00. Jeśli chcecie pomóc naszym podopiecznym, macie czas i serce dla zwierzaków to czekamy na Was. Koniecznymi warunkami jest skończone 14 lat. Osoby zainteresowane naborem prosimy o wiadomość na maila: schronisko_zabrze@wp.pl, odeślemy ankietę do wypełnienia. Na Wasze ankiety czekamy do 13.01.2018 do godz.15 (ankiety dosłane później nie będę brane pod uwagę).

.
.

Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, dbanie o ich sierść itp. ale też dawanie im jak najwięcej miłości. Są też dodatkowo prace porządkowe czy ewentualnie karmienie zwierzaków, mile widziane są odwiedziny w kociarni, gdzie na przytulanie czeka w chwili obecnej kilkadziesiąt kotów. Nasi wolontariusze robią zdjęcia zwierzakom, nieustannie szukamy osób chętnych do tworzenia ogłoszeń naszym podopiecznym w internecie czy prasie.

Nie wszyscy pomagają bezpośrednio na miejscu w schronisku, niektórzy wolontariusze biorą udział w rożnych akcjach, zarówno tych organizowanych przez nas, jak mi tych, do których nas zaproszono. Przez cały rok ważne jest rozwieszanie plakatów i roznoszenie ulotek (np. z informacją o 1%) Zachęcamy także do promocji imprez wśród swoich znajomych, to bardzo istotna pomoc i do zaglądania na naszego facebooka http://www.facebook.com/psitulmnie i udostępniania informacji na swoim profilu.

Sporo osób organizuje zbiórki darów w szkole, pracy czy wśród znajomych.

Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do odbywania wolontariatu to spisywane jest porozumienie wolontariackie, podpisanie oświadczenia o zapoznaniu z zagrożeniami oraz w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest pisemna zgoda rodzica (prawnego opiekuna).

Pomagać można w godzinach otwarcia biura (w ciągu tygodnia w godz.10-16, a w weekendy i święta w godz.10-14), oczywiście o tym jak często i na jak długo się przychodzi decyduje sam wolontariusz w miarę swoich możliwości. Na pewno warto pomyśleć o ubraniach roboczych, jest miejsce, w którym można się przebrać.

Osoby niepełnoletnie najlepiej, żeby przyniosły już wypisaną przez rodzica zgodę i oświadczenie o zapoznaniu się z zagrożeniami, mogą je ściągnąć z naszej stronki.

http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.phpSCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2018

Mamy 52 nowe psy i 13 kotów.

 W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 41 psów i 9 kotów. 

.
.

 

Są to :

- suczka mała, czarna, podpalana, krótkowłosa z łamanymi uszkami z ul. Krakowskiej,

- pies duży, czarny-podpalany z ul. Różańskiego,

- suczka , szczenię mała, czarna z białym krawatem z ul. Wojska Polskiego w związku z interwencją Inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies średnia, czarny, klapnięte uszka, ostrzyżony z ul. Pokoju,

- suczka duża, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul. B. Żeleńskiego w związku z interwencja Policji,

- pies- szczeniak , średni, tricolorowy z łamanymi uszkami i średniej długości włosem z ul. Brola,

- suczka średnia, czarna-podpalana ze średnim włosem z ul. Klonowej,

- suczka Yorkshire Terrier srebrno- złota, średni włos , bielmo na oczach znaleziona w dzielnicy Mikulczyce

- suczka mała, ruda cocker spaniel z ul. Wolności, ,

- suczka mała, biało-brązowa, klapnięte uszka, gładki włos z ul. Jagiellońskiej,

- suczka duża, biszkoptowa w typie labradora z ul. Joliot -Curie,

- suczka mała, czarna z białymi dodatkami, średniej długości włosem, ¾ ogonka z ul. Kochanowskiego,

- pies- szczenię, brązowe z ciemnym nalotem, klapniętymi uszaki z ul. Rymera (pod wiaduktem),

- pies w typie sznaucera o maści sól-pieprz z dłuższym włosem z ul. Wolności,

- suczka mała, czaena-podpalana, szorstkowłosa z ul. Rymera (wiadukt) ,

- suczka mała, czarna, krótkowłosa, klapnięte uszka z ul. Wolności wraz z 4 szczeniakami ( 3 suczki i 1 piesek) w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, jasnobrązowa, pręgowana z ul. 3- go Maja (po wypadku),

- pies duży, biszkoptowy w typie Golden Retrivera z ul. Zamkowej,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, szorstkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Wolności,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, białymi dodatkami, krótkowłosy (zapchlony i wyłysiały) z ul. Ofiar Katynia,

- pies czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Pośpiecha,

- suczka mała, czarna, średni włos, klapnięte uszka (czerwona obroża) z pl. Teatralnego,

- pies mały, czarny, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Powstańców Śląskich,

- pies mały, czarny-podpalany, średni włos z ul. Lompy,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Wawrzyńskiej,

- 4 szczenięta – suczki czarne –podpalane z ul. Staromiejskiej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies duży, brązowy, falowana sierść, stojące uszka (kastrowany) z ul. Wolności,

- pies średni biało-czarny, krótkowłosy, łamane uszka z ul. Lompy,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, średnim włosem, klapniętymi uszkami z rejonów skrzyżowania ul. Makoszowskiej z ul. Beskidzką,

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem z ul. Roosevelta,

- pies – szczeniak-biały z ul. Podgórnej,

- pies średni, biało-czarny, klapnięte uszka, średni włos, uszkodzone oko z ul. Zgrzebnioka,

- suczka mała, jasnobrązowa , krótkowłosa z różowym noskiem, klapniętymi uszkami z ul. Blani,

- pies szczeniak, mały, brązowy, delikatne pręgi, krótkowłosy z ul. Łapkowskiego,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Ratuszowej,

- kocię szarobure – pręgowane z białymi dodatkami z ul. Ratuszowej,

- kocur szarobury-pręgowany z białymi dodatkami z ul. Boya Żeleńskiego,

- kocurek czarno-biały z ul. Sokolskiej,

- kocię biało- szarobure-pręgowane z ul. Modrzewiowej,

- kocurek czarny z białymi dodatkami z ul. Mielżyńskiego,

- kocurek czarny z ul. Krakowskiej (ogródki działkowe)

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Armii Krajowej,

- kotka tricolor (niewidoma) z ul. Srebrna , gdzie koczowała pod wiaduktem,

- kocur szarobury-pręgowany, białe dodatki, kastrowany,

- kocur rudo-biały z ul. Handlowej,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 4 koty i 11 psów:

- pies starszy , srebrny-podpalany w typie yorkshire terriera (bielmo na oczach, brak uzębienia) znaleziony na ul. Bytomskiej,

- kocię biało- czarne z obróżką odblaskową z ul. Tarnopolskiej,

- kocię czarne z ul. Reja,

- kocię czarne z ul. Orkana,

- pies w typie Husky o maści czarno-białej z ul. Bytomskiej,

- suczkę- szczenię biało- brązową z dzielnicy Biskupiec,

- pies duży, czarny-podpalany, klapnięte uszka z ul. Kondratowicza,

- pies średni, biszkoptowy z ciemnym nalotem, długim włosem, klapniętymi uszkami z ul. Nad Kanałem,

- suczka mała, czarna, podpalana, średni włos, klapnięte uszka z ul. Kossaka w rejonie skrzyżowania z ul. Chrobrego,

- pies średni, czarny-podpalany z klapniętymi uszkami, średnim włosem z ul. Sitki,

- suczka średnia, srebrno-biała w typie Husky z ul. Kowalczyka- znaleziona w okolicy Śląskiego Centrum Chorób Serca,

- pies mały w typie Yorkshireterriera złoty z ciemnym grzbietem z ul. Faliksa Goły,

- pies mały west Highland terier biały z ul. Chopina,

- suczka mała, biszkoptowa ze średniej długości włosem, ciemną kufą z ul. Bończyka,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Budowlanej,

Do właścicieli wróciło 16 psów i 1 kot:

Max z ul. Różańskiego, Rosi z ul. Krakowskiej, Fido z ul. Pokoju, Jessi z ul. Klonowej, Farciarz z ul. Bytomskiej, Tosia z ul. Joliot Curie, Lili z ul. Jagiellońskiej, Max z ul. Różańskiego, Luna z ul. Wolności, Łobuz z ul. Zamkowej, Tiger z ul. Armii Krajowej, Rocky z ul. Powstańców Śląskich, Chilli z ul. Kondratowicza, Pusia z ul. Kossaka # z ul. Chrobrego, Luna z rejonów Śląskiego Centrum Chorób Serca, Drako z ul. Feliksa Goły, Brutus z ul. Roosevelta, Ozzy z ul. Chopina,

Nowe domki znalazły 34 psy i 21 kotów:

- w Zabrzu: Nupel (10989), Toska (10594), Hiper (k-3721), Platyna (k-3689), Bella (11091), Sisi (11058), Delta (k-3712), Ella (k-3599), Weta (k-3720), Moma (k-3725), Oggy (k-3679), Kora (11078), Alta (11101), Askan (11100), Rysik (k-3643), Tajka (k-3666), Binna (11117), Noa (k-3241)

- w Katowicach: Łuki (10794), Shilla (10954), Bulba (11086), Bira (10981), Taps (11087), Flapek (k-3488)

- w Rudzie Śląskiej: Rejs (11020), Elwer (11051), Drobinek (11096), Alfa (k-3710), Jon (10274), Tośka (11063), Max (11071), Asunta (11102)

- Gliwice: Maxi (11064), Alan (k-3602), Tristian (11073), Assuria (11104), Bulbena (11119), Skrapi (9509), Bimba (11116), Max (11121)

- w Bytomiu: Gellwe (k-3681), Betula (k-3706), Makia (k-3708), Filip (11033) , Murzynek (6706), Gemma (k-3717)

- w Opolu: Bronx (10502)

- w Sosnowcu: Danser (11024),

- w Nowym Chechle : Hebe (k-3707), Pinus (k-3709),

- w Świętochłowicach: Omega (k-3711), Maki (11072)

- w Mikołowie: Arnina (11082)

- w Nakle Śląskim: Jaś (k- 3702),

- w Mysłowicach: Aura (11103)

Znów w Schronisku:

Hejsi (11030) - podobno wszystko gryzła i nie umiała sama zostawać w domku:( Niestety właściciele chyba nie do końca zdawali sobie sprawę z tego, jaka to odpowiedzialność mieć zwierzaka, ile czasu i uwagi trzeba mu poświęcić... :-(( 18.11.2018

- Tayson (8896) – nie mamy kontaktu z właścicielem … a Taysonek trafił do nas w złej kondycji zdrowotnej … 20.12.2018r.

Otrzymaliśmy dary od:

Brygidy, Szkolnego Klubu Wolontariatu ,, Promyk Nadziei’’ z Gimnazjum nr 1 w Gierałtowicach, Joanny, Anny, Krzysztofa, Atosa, p. Gaja, Lecha i Magdaleny, Katarzyny, Małgorzaty, Joanny, Denisa, Jasiccy, Damiana, Piotra, Tomasza, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Przedszkola nr 49 w Zabrzu, Turystycznego Klubu Żeglarskiego ,,Klar’’, Kuby, p. Tomaszek, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego Oddział w Zabrzu, Kamili i Wojtka, Jakuba, Malwiny, Grzegorza, Martyny, Beaty, Misiakowego Domku- Anny, Joanny, Michaliny, Agnieszki, ,,Synergia’’ Pracownia Ciała i Umysłu w Zabrzu, Iwony, Sabiny, Adama, uczestników akcji facebook,, Pełna Miska dla Schroniska’’, Firmy Timken w Sosnowcu, Dmowski, Frąszczak, Aurelii, Pauliny, Pawła, Joanny i Łukasza, Joanny i Oskara, Marii, Katarzyny i Agnieszki, Małgorzaty, Michała, Małgorzaty, Kamili i Patryka, Kamilii, Barbary, Ryszarda, Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu, Joanny, Grażyny, Mirosłwa, WOPR Piekary Śląskie, Henryka, Anny, Przedszkola Miejskiego nr 35 w Bytomiu, Justyny, Elżbiety, Arkadiusza, Natalii, Patryka, Szkoły Podstawowej nr 7 Zabrze, Pawła, Michaliny, Nadii i Piotra, Agnieszki, Izabelli, Doroty, Sklepu ,,Domovo’’ Zabrze, ,,Kornelius’ Zabrze, Barbary, Marty, Ani Romana, Oli, Czesi, Kornelii, Agnieszki, Sandry, Anny, Remigiusza, Beaty, Dawida, Agaty, Marta, p. Pruska-Jankowiak, p. Z, Marcina, Jadwigi i Janusza, Anny i Krzysztofa, Agnieszki, Martyny, Oliwii, Pracowników Firmy BMZ Poland, LiderTaxi Gliwice i Izabeli, Jolanty, Barbary, Ewy, Michała, Alicji i Łukasza, Sławomira, Anny, Beaty i Martyny, Tauron sp zo.o. Gliwice – Oliwia i Joanna, Studia Urody Onyx, Oliwii, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu, Krzysztofa, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Kazimierza, Katarzyny, Klaudii, Kingii, Mirosława, Sylwi, Agnieszki, Pawła, Moniki, Agnieszki, Nikoli, Patryka, Katarzyny, Julii, i Adama, Pauliny, Henryka, Marka, Rafała, Zosi, Gosi, Julii, Doroty, Agaty, Danuty, Adama, Angeliki, Anny, Beaty, Katarzyny, Agnieszki, Hurtowni Brodo- Justyny, Małgosi, Anny, Marty, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, Pawła, Anny, Wiktorii, Szkoły Podstawowej nr 37 w Zabrzu, ZSO nr 5 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu Kaji, Michała, Agaty, Grzegorza, Kamili, Agnieszki, Piotra, Katarzyny, Karoliny, Marka, Kuby, Michała?

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 7 nowych psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów, są to:

- pies duży, szorstkowłosy, jasnobrązowy, ciemny nalot, w tzw kamizelce, stojące uszka ul. Batorego,

- suczka mała, biszkoptowa, stojące uszka z ul. Działkowej w związku z interwencją Inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka biszkoptowa , w typie Labradora z ul. Bytomskiej,

- suczka mała, czarna jasno- podpalana, krótkowłosa, siwy pysk, stojące uszka z ul. Bytomskiej,

- suczka mała, czarna ze średnim włosem, klapniętymi uszkami, krótkim ogonkiem z ul. Korczoka,

- suczka- szczenię, mała, czarna podpalana, z klapniętymi uszkami, krótkowłosa z ul. Krakowskiej,

- suczka mała, biszkoptowa, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Szkolnej.

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 1 kota: - kocię szarobure – pręgowane z ul. Czołgistów.

Do właścicieli wróciły 4 psy: Dżeki z ul. Kowalskiej, Diana z ul. Bytomskiej, Diana (Labrador ) z ul. Bytomskiej Nuka z ul. Korczoka.

Nowe domki znalazło 5 psów i 4 koty:

- w Zabrzu: Rozalia (11061), Hortek (k-3686), Betsi (9423)

- w Bytomiu: Colbi (11053), Argon (k-3691)

- w Wojkowicach: Racuś (k-3632),

- w Rudzie Śląskiej : Kili (8301),

- w Łaziskach Górnych : Sanczo (11065),

- w Gliwicach: Tomuś (k-3503)

Niestety znów w schronisku...

Lego 7439 :-((( nie dogadał się z osobami odwiedzającymi nową opiekunkę :-( 

Otrzymaliśmy dary od: Pauliny, , Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Patryka, Martyny, Milenki, Magdaleny, Lecha, Pauliny i Łukasza , Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Media Markt, CH M1 Zabrze, Top zoo Zabrze, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Marty, Szkoły Podstawowej nr 3 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Zabrzu. Ponadto Odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu :-)

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

Mamy 8  nowych psów i  5 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 5 kotów, są to:

- suczka mała, jasnobrązowa, krótki włos, krótki ogonek z ul. Legnickiej,

- pies mało-średni, czarny, podpalany, średni włos, klapnięte uszy z ul. Wojciecha,

-pies średni, czarny-podpalany, średni włos, klapnięte uszka z ul. Struzika,

- suczka mała w stanie rażącego zaniedbania. Brak możliwości określenia maści. Pies wyłysiały, wychudzony z przerośniętymi pazurami oraz znacznymi problemami ruchowymi. Pies pomieszkiwał trochę w domu trochę w piwnicy na ul. Knurowskiej!!! Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu ,

- suczka mała, czarna –podpalana, krótkowłosa z ul. Nowodworskiej,

- kot czarny z ul. Grunwaldzkiej,

- kocię szarobure – pręgowane z Ogródków Działkowych ,,Biała Róża’’ z dzielnicy Biskupice,

- kocię biało-rude z ul. Tarnopolskiej,

- kocię szarobure – pręgowane z ul. Niedziałkowskiego,

- kotka tricolorka z obróżką z ul. Hermisza,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 3 psy:

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótki włos znaleziona przy lesie w dzielnicy Rokitnica,

- pies mały, czarno-biały, średni, szorstki włos (starszy) z drogi DK88 w Rejonie Zabrza,

- pies mały, czarny, siwy pyszczek w typie shih-tzu z ul. Bytomskiej, gdzie był uwiązany do drzewa przy tzw. rondzie

Do właścicieli wróciły 2 psy i 1 kot:

Bonga z ul. Nowodworskiej, Franki z ul. Struzika, Agrest z ul Grunwaldzkiej,

Nowe domki znalazło 7 psów i 8 kotów:

- w Zabrzu: Zuma (11042), Hula (k-3654) Hop (k-3655), Arek (k-3623), Biszo (k-3651), Atan (11028) , Zew (10768), Marii (10960), Lego (7439) Celika (k-3683), Hala (k-3715)

- w Sosnowcu: Bejli (k-3665),

- w Gliwicach: Zingo (k-3696)

- w Bytomiu: Husar (11018),

- w Rudzie Śląskiej: Pipi (11012)

Odszedł za Tęczowy Most:

Rufus (4075) - pożegnaliśmy jednego z naszych weteranów - Rufusa zwanego Wojtkiem :-( Pierwszy raz spotkaliśmy się w czerwcu 2005 roku kiedy był uroczym malcem, znalazł też nową rodzinę, która po roku oddała go do schroniska z ogromnym bagażem problemów z zachowaniem :-( Przez to Rufusowi ciężko było znaleźć nową rodzinę, tym bardziej, że w tych czasach nowych podopiecznych przybywało nam w błyskawicznym tempie. Rufusa jednak wszyscy pokochaliśmy, daliśmy mu wolność, bo zamieszkał w kotłowni gdzie w każdej chwili mógł też korzystać z wybiegu. Przyjaźnił się z wieloma psiakami, miał też kilku wrogów, parę osób ugryzł, ale od pewnego czasu kochał już prawie wszystkich. Nasi pracownicy i wolontariusze zapewne zapamiętają go jako znakomitego piłkarza i amatora wszelkiej zabawy, wybitnego smakosza i przede wszystkim przyjaciela. Dla nas był zawsze wesołym dzieciakiem z głową pełną pomysłów :-) Niestety od wielu miesięcy zaczął żyć na kredyt, zdiagnozowano u niego chłoniaka, staraliśmy się ze wszystkich sił odwlec ten moment... Od trzech dni stan Rufusa bardzo się pogorszył, nie zareagował na żadne leki, nie mogliśmy pozwolić na jego dalsze cierpienie. Do zobaczenia Wojtusiu mistrzu Psitulowej reprezentacji! Już oczami wyobraźni widzę Cię za Tęczowym Mostem, jak ganiasz za piłką po nieskończenie rozległych, przepięknych, zielonych łąkach...

 

Otrzymaliśmy dary od:

Anny, Eugeniusza, Danuty, Michała, Szkoły Społecznej z Zabrza, Anety, Damiana i Anety, Przedszkola Miejskiego nr 34 w Gliwicach, Damiana, Magdaleny, Oliwii.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 6  nowych psów i  7 kotów. 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 3 koty, są to:

- suczka duża, owczarkowata, czarna podpalana ze znacznie przerośniętymi pazurami oraz wyłysiała z ul. Stalmacha. Pies został niezwłocznie przetransportowany do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Jana Kowalczyka,

- pies mały, czarny, podpalany z dłuższym włosem i stojącymi uszkami z ul. Keplera,

- pies duży, czarny, podpalany z ul. Szybowej

- kocię stalowo-białe z ul. Bytomskiej,

- kotka tricolor z ul. Korfantego (stacja paliw),

- kotka szarobura pręgowana z ul. Sikorskiego, gdzie siedziała przed drzwiami szkoły,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 2 psy i 4 koty:

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa, białe dodatki na klatce piersiowej, łamane uszka z ul. Wolności przy Urzędzie Miasta Zabrze,

- 4 kocięta szarobure-pręgowane z białym dodatkami z ul. Kochanowskiego 11,

- suczka mała, czarna średni włos w związku z pobytem jej opiekuna w noclegowni Zabrze,

Do właścicieli wróciły 3 psy i 1 kot:

Misiu z ul. Szybowej, Łatka z ul. Ciupki, Kicia z ul. Sikorskiego, Leon z ul. Kowalskiej

Nowe domki znalazło 5 psów i 6 kotów:

- w Zabrzu: Regon (k-3697), Gray (k-3521), Han (k-3671), Delecta (k-3682), Brenda (10561), Blodżer (10811), Orkisz (k-3555)

- w Tarnowskich Górach: Biro (10982),

- w Pyskowicach: Huna (10899),

- w Rudzie Śląskiej : Noopy (k-3662)

- w Bycinie : Maja (10999)

Otrzymaliśmy dary od:

Oli, Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, Firmy Kurier, Iwony i Marka, Elżbiety, Żanety, Magdaleny i Daniela, Alicji, Martyny, Anny, Szkoły Podstawowej z Siemoni, Magdaleny, Marty, Agnieszki, Ewy, Marka, Weroniki, Anety, Andrzeja, Artura, Lecha, Patryka, Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu, Izy i Renia Marii, Izabeli i Igora, Renaty, Damiana, Małgorzaty, Tomasza.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej z Siemoni

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 21 nowych psów i 11 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 17 psów i 6 kotów, są to:
-  pies duży, czarny- podpalany, białe dodatki, krótkowłosy, z ul. Kasprowicza,
- suczka średnia, brązowa, ciemny nalot, szorstkowłosa, nowotwór listwy mlecznej z ul. Wolności,
- pies york, czarny podpalany z ul. Borowej,
- pies mały, czarny – podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Cmentarnej pl. Kroczka,
- pies średni, biszkoptowy, krótki włos – Labrador z ul. Budowlanej,
- pies duży, jasnobrązowy z ciemną kufą, krótkowłosy  tzw. kamizelką, stojącymi uszkami z ul. Strzelców Bytomskich,
- pies średni, brązowy ze stojącymi uszkami, krótkowłosy z ul. Monte Cassino  (z łańcuchem!!!! )
- suczka średnia biszkoptowa z białymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa z pl. Teatralnym,
- suczka – mała, czarna- podpalana z ul. Tarnogórskiej,
- suczka średnia, czarna, biały krawat, stojące uszka, średni włos z ul. Bytomskiej,
- suczka średnia, czarna, stojące uszka, krótki włos z ul. Legnickiej,
- pies mało-średni, czarny, dłuższy włos, stojące uszy z ul. Cmentarnej,
- pies mały, czarny- podpalany, średni włos, wyłysiały grzbiet z ul. Klonowej,
- suczka mała, piaskowy średni, szorstki włos, klapnięte uszka, ciemna kufa z ul. Tarnopolskiej,
- pies duży, brązowy z tzw. czarna kamizelką, dłuższy włos, klapnięte uszka , chudy z ul. Hagera,
- pies średni biało- brązowy w typie beagla znaleziony w terminie Multikina,
- pies średni, biało-biszkoptowy, krótkowłosy z ul. Maszyńskiego przy Działkach Słoneczne Wzgórze,
- kocię biało-czarne z ul. Sądowej 16,
- kocię szarobure- pręgowane z Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu,  
- kocur szarobury pręgowany z białymi dodatkami z ul. Buchenwaldczyków ,
- kocur rudo-pręgowany z ul. Stalmacha w rejonie skrzyżowania z ul. Boboli,
- 2 bardzo wychłodzone kocięta z ul. Budowlanej.                               
Osoby prywatne przyprowadziły do nas 4 psy i 5 kotów:
- pies szczenię mały, czarny z ul. Kempki,
- suczka szczenię mała, brązowa z ul. Kempki,
- suczka mała, czarno-biała, dereszowata, krótkowłosa z klapniętymi uszkami znaleziona na pl. Traugutta,
- pies, szczenię, czarny, biały krawat, krótkowłosy z ul. Nawrata,
- kocię szarobure – pręgowane z białymi końcówkami łap z dzielnicy Helenka,
- kotka szarobura- pręgowana z ul. Hutniczej,
- kocię szarobure pręgowane z ul. Bytomskiej,
- kocię szarobure pręgowane z białymi dodatkami z ul. Bytomskiej
- kotka czarna z ul. Głowackiego,
Do właścicieli wróciło 8 psów:
Kuba z ul. Ślęczka, Ergo z ul. Długosza, Keks z ul. Borowej,  Lilek z pl. Kroczka, Labi z ul. Budowlanej, Szłapka z pl. Teatralnego, Murad z ul. Kasprowicza, Maja z ul. Tarnopolskiej.
Znów w schronisku:
Perełka (4903) - W związku z eksmisją właścicielki
Rysik (k-3643) - Niestety kot rezydent się bardzo stresował obecnością Rysika ...Nam jest również przykro :-( 
Carmen (9915) - Właściciel nie poradził sobie z jej temperamentem :-( Prosimy o przemyślane decyzje, by zwierzę nie cierpiało.
 Za Tęczowym Mostem:
Pixar (10338) Niestety pożegnaliśmy Pixara :-( Z jednej strony mieliśmy świadomość, że jest już niemłodym i bardzo chorym psiakiem, a z drugiej strony przygotować się na taki moment po prostu nie dało się. Odebrało nam go coś zupełnie innego niż jego choroba, bo skręt żołądka :-( Biedak poddał się w jednej chwili. Żegnaj wierny i prawdziwy przyjacielu, jesteś już wybawiony od cierpienia i zła tego świata:-((

Nowe domki znalazło 5 psów i 5 kotów:
- w Zabrzu: Blum (k-3677), Timka (k-3649), Rena (k-3674), Mimbli (10984), Dżeki (10053)
- w Chorzowie Nogisia (11088)
- w Gliwicach : Solo (k-3672), Alojz (k-3604)
- w Bytomiu: Haxi (10764)
- w Mysłowicach: Tiger (11011)
 Otrzymaliśmy dary od:
Zespół Szkół Mechaniczno-Samochodowych Zabrze, Pauliny, Marii, Pawła, Tomasza, p. Banczek, Aser Alkady Gliwice , Roberta, Niny, Zbigniewa, Darka, Mariana, Beaty, Sławomira, Julii, Marzeny, Anny, Patryka, Alicji, Aleksandry, Kingi, Katarzyny, Doroty, Soni, Magdaleny, Małgorzaty, Joanny, ZSP nr 16 Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Jowity i Mateusza, Moniki, Adama, Doroty, Beaty, Marzeny, Józefa, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawowego w Zabrzu , Aldony, p. Piszczek, p. Wodarczyk, Z.U. Hoppe – Wartewberg Prestiż, Marty z             SP nr 26 w Zabrzu, Marioli, p. Różańskiej - Degusiak, Małgorzaty, Asi, Anieli, Kamila.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Trafiło do nas 8 psów i 7 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami do schroniska trafiło 6 psów i 1 kot:

• mały pies czarny podpalany z ul. Wolności/Końcowa,

• mały pies czarny podpalany z ul. Legnickiej- sklep Biedronka,

• mały pies czarny podpalany z guzem z ul. Ślęczka,

• mały czarny pies średni włos z ul. Żnieńskiej,

• mały pies brązowy z ciemnym nalotem z rozpadającym się guzem łapy przywiązany w lesie w Zabrzu Kończycach,

• suczka mała brązowa z ul. Wolności,

• biało-czarny kociaki z ul. Sądowej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby prywatne to 2 psy i 6 kotów:

• pies mały biszkoptowy z ul. Długosza,

• pies mały czarny średni włos z ul. Sądowej,,

• 5 kociąt z ul. Stalmacha,

• kocię szarobure pręgowane z ul. Kochanowskiego.

Do właścicieli wróciły 3 psy:

- Diana (8977) z ul. Wolności,

- Aspiryna (10944) z hotelu dla zwierząt z ul. Oświęcimskiej

- Bunia (10394) z ul. Osiedleńczej.

Do schroniska wróciły:

- Huna (10899) nowym właścicielom suczki pokomplikowało się życie,

- Flapek (k-3488) właściciele źle sprawowali opiekę nad kotkiem.

Nowe domki znalazły 3 psy i 4 koty:

- w Kuźni Nieborowskiej: Alana (k-3601),

- w Bytomiu: Antoś (k-3618), Lynn (k-3630),

- w Rudzie Śląskiej: Klunej (k-3624)

- w Zabrzu: Carmen (9915), Samira (11003), Tedi (11013).

Odwiedzili nas oraz otrzymaliśmy dary od: Patrycji, Andrzeja, Marii, Teresy, Bożeny, Katarzyny, Łukasza, Jolanty, Kornelii, Agnieszki, Elżbiety, Remigiusza, Sabiny, Michała, Synergii Pracowni Ciała i Umysłu w Zabrzu, Alicji, Natalii, Adama, Karoliny, Natalii, Sylwii, Karoliny , Przedszkola nr 16 w Zabrzu grupa Misie, Szkoły Podstawowej z Siemoni, Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu oraz osób anonimowych.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

 

Trafiło do nas 17 psów i 7 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami do schroniska trafiło 9 psów i 4 koty:

• Mały brązowy pies z ul. Chopina,

• Średni rudy pies z ciemnym nalotem z Parku Dubiela,

• Demon z ul. Klonowej,

• suczka mała brązowa z ul. Damrota,

• York czarny podpalany z ul. Kowalskiej,

• Doberman czarny podpalany przywiązany do drzewa z ul. Tarnopolskie- stawy,

• Mała suczka jasnobrązowa z rozpadającym się guzem listwy mlecznej z ul. Armii Krajowej (interwencja TOZ),

• Szczenię brązowe z ciemną kufa z ul. Urbana,

• Suczka brązowa z ul. Mikulczyckiej - Ogródki Działkowe,

• 3 kociaki z ul. Sądowej,

• Kocurek biało rudy z ul. Kossaka.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby prywatne to 8 psów i 3 koty:

• Buldog francuski z ul. Kowalskiej,

• Suczka mała czarna podpalana z ul. Bytomskiej,

• Nasza suczka Tesa z ul. Bytomskiej,

• Suczka Esmira z ul. Kościuszki,

• Mała czarna suczka z ul. Chojnickiego,

• Mały brązowy pies z ciemnym nalotem z ul. Rymera,

• Pies Cavalier King Charles Spaniel z ul. Gagarina,

• Suczka Staffordhire Bull Terier z ul. Pawliczka,

• Kot Flapek adoptowany z naszego schroniska, znalazł się w Schronisku dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej,

• Kotka szarobura pręgowana z ul. Długiej.

Do właścicieli wróciło 9 psów:

Atos z ul. Chopina, Reksio z ul. Grzybowskiej, Psota z ul. Bytomskiej, Esmira z ul. Kościuszki, Kuki z ul Gagarina, Sisi z ul Damrota, Demon z ul. Klonowej, Reksio z ul. Bohaterów Warszawskich, Sisi z ul. Mikulczyckiej.

Do schroniska wróciły:

Dżeki (9673) – pani nie dogadała się z psem, nie chciała pracować behawioralnie…

Bunia (10394) – niestety ślad po właścicielu zaginął i suczka została w schronisku ?

Tessa (8722) – przywieziona do nas przez Straż Miejską. Właściciel już jej nie odebrał….

Hankus (k-3116) – po dwóch latach właściciel oddał kotka do schroniska. Podobno wyjeżdża.

Nie chce go zabierać ze sobą ani szukać mu nowego domu...

Dżeki (9973) – właściciel dostał eksmisję z mieszkania. Niestety Dżeki przyjechał do nas z

ogromnym guzem na nodze ?

Nowe domki znalazło 5 psów i 2 koty:

- w Zabrzu: Hafifu (10895), Baranek (10997), Lola (10693), Kreia (k-3670),

- w Katowicach: Czika (11019), Szeleczka (k-3611)

- w Rudzie Śląskiej: Exa (10606)

 

Odwiedzili nas oraz otrzymaliśmy dary od: Marty – SP 26 Zabrze, Joanny, Justyny, Agaty, Dariusza, Brygidy, Małgorzaty, Edwarda, Marioli, Mateusza i Małgorzaty, Niny, Agnieszki, Nancy, Jasia, Leona, Niny, Aleksandry, Sebastiana, beaty, Zofii, Stanisława, Festynu ZBM_TBS Zabrze, Przedszkola nr 44 z Bytomia, Grupy Misiów z Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu, osób anonimowych.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy !

 

Mamy 7 nowych psów i 12 kotów.

.
.

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 6 kotów, są to:

- pies średni, biszkoptowy, labrador (z szelkami i kagańcem) z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, jasnobrązowy, białe dodatki, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Bohaterów Warszawskich , po tym jak jego właściciel trafił do szpitala,

- suczka średnia , jasnobrązowa z ciemnym nalotem i klapniętym prawym uchem z ul. Roosevelta,

- pies mały beżowy z brązowym nalotem, dłuższą sierścią, klapniętymi uszkami z ul. Sobieskiego, odebrany, bo właściciel się nad nim znęcał,

- suczka mała, czekoladowa szorstkowłosa z klapniętymi uszakami z ul. Kołłątaja po interwencji inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies mały, czarny, podpalany z średnim włosem, klapniętymi uszkami z ul. Kołłątaja po interwencji inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies mały, brązowy z białymi dodatkami i załamanymi uszkami, który był uwiązany przy sklepie na ul. Roosevelta,

- kocię czarne z ul. Grunwaldzkiej,

- 5 kociąt z ul. Mehoffera, w tym 2 czarne i 3 szaroburo-pręgowane.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby prywatne:

- 2 kocięta szarobure pręgowane z ul. Ligenzy,

- 4 kocięta z ul. Rataja: szarobure-pręgowane, czarne, szarobure-pręgowane z rudym nalotem, szylkretka

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Labi z ul. Tarnopolskiej, Pimpek z ul. Kupki, Blitz z Hotelu Domowego dla Psów, Astra z ul. Roosevelta,

Znów w schronisku:

Arek (k-3627) – Pani nie potrafiła z nim znaleźć wspólnego języka ?

Aza (10759) – zabrana przez rodzinę właścicielki ale nie wszystko było kolorowo. Dnia 02.09.2018 zwrócona do schroniska, próbowano się jej pozbyć na wszystkie sposoby, nawet myślano o eutanazji.... 

Nowe domki znalazło 5 psów i 6 kotów:

- w Świdniku: Inro (11001)

- w Zabrzu: Alfred (k-3605), Bursztyn (k-3639), Beza (k-3663), Gabcia (10985), Pata (11005), Alfik (k-3603), Frigo (10773), Nabu (10880)

- w Gliwicach: Malwinka (k-3591),

- w Bytomiu: Kraszka (k-3620)

Otrzymaliśmy dary od: Aleksandry, Zuzi, Zbigniewa, Moniki, Dominiki i Szymona, Karoliny, Haliny, Bożeny, Daniela, Krzysztofa, Joanny, Beaty, Grażyny, Elżbiety, opiekunów Dori, Piotra, Rafała.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy !

 

W okresie od 13.04.2018r. do 23.05.2018r. przyjeliśmy 64 psy i 39 kotów.

.
.

Z interwencji przybyło nam 47 psów i 22 koty

– pies mały, czarny-podpalany z klapniętymi uszkami z ul. Wolskiego,

– pies – szczeniak, czarny, podpalany z klapniętymi uszkami z ul. Wolności w rejonie dzielnicy Maciejów, przy sklepie Biedronka,

– pies w typie husky czarno- biały z ul. Roosevelta,

– suczka, mała, czarna, podpalana, szorstkowłosa z pl. Dworcowego

– suczka mała, jasnobrązowa z czarną kamizelką, krótkowłosa z pl. Dworcowego,

– pies średni, czarny, podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszy z ul. Paderewskiego,

– pies mały, brązowy, szorstkowłosy w typie jamnika (staruszek) z ul. 3 go Maja,

– pies mały, brązowy z białym krawatem, białymi końcówkami łap, ciemne uszka i kufa , klapnięte uszka, krótkowlosy z ul. Św. Wojciecha,

– - pies- szczeniak, mały, czarny z białymi i brązowymi dodatkami, stojącymi uszkami, krótkowłosy z ul. Młodego Górnika,

– pies mały, yorkshireterrer, popielaty, jasnopodpalany z ul. Grzybowskiej,

– suczka średnia, brązowa, pręgowana, krótkowłosa, stojace uszka, znacznie wychudzona z ul. Webera na działkach, przerzucona przez płot ,

– pies mały, brązowo-czarn, średni włos, (staruszek) z ul. Kruczkowskiego, który leżał przy garażach w lasku,

– pies mały, czarny-podpalany, dłuższy włos z ul. Joliot Cuie ,

– pies mały, czarny, kudłaty z ul. M. C. Skłodowskiej przy ośrodku św. Brata Alberta,

– pies mały, czarny z białym krawatem, dłuższym włosem, stojacymi uszkami z ul. Legnickiej,

– suczka mała, brązowa krótkowłosa ze stojącymi uszkami z ul. Kosmowskiej,

– 6 szceniąt z ul. Szczęść Boże,  zostały porzucone na strychu : suczka biała z czarną głową, plamką z boku, na ogonie, kręcony włos, pies brązowy z czarnym nalotem, białymi dodatkami, krotkowłosy, suczka biało-czrna, biała pręga na czole, kręcony włos, pies czarny-podpalany, biały krawat, krótkowłosy, suczka tricolor, krótkowłosa, suczka czarna-podpalana, biały krawat, dłuższy włos,

– pies mały, brązowy z ciemny nalotem, krótkowłosy z ul. K. Miarki,

– yorkshireterrier maść stalowa, jasnopodpalana z ul. Joliot Curie,

– suczka mała, brązowa z białymi dodatkami , krotkowłosa z ul. Wolości przy III Komisariacie Policji w Zabrzu,

– pies mały w typie Yorkshire terriera, srebrny, jasnopodpalany z ul. Brondera,

– pies duży, brązowy z ciemną pręgą na grzbecie, krotkowłosy z ul. Damrota,

– pies mały, czarny, podpalany, krótki włos, stojace uszka z ul. Opolskiej,

– suczka duża, owczarkowata, czarna -podpalana, stojace uszka (czerwona obroża ) z ul. św. Wawrzyńca,

– pies duży, czarny z brązowym nalotem, krótkowłosy z ul. Grzybowskiej,

– suczka w typie Setera Irlandzkiego zdłuższym włosem, klapnętymi uszkami, mahoniowe umaszczenie z ul. Szybowej

– 3 psy szczenięta z ul. Legnickiej: pies czarny, krotkowłosy z klapniętymi uszkami, pies brązowy, krótkowłosy z klapnietymi uszkami, brak ogona, pies szczeniak brązowy z ciemnym nalotem, jasnopodpalany, krótkowłosy, klapniete uszka,

– pies mały, czarny brązowe dodatki, klapnięte uszka, starszy z ul. Korczoka (przy Lodziarni) ,

– pies mały, czarny, krótkowłsy, biały krawat z ul. Jagiellońskiej,

– suczka mała, biszkoptowa, średni włos, klapnięte uszka ze strefy ekonomicznej,

– pies mały, czarny, krótki włos, biały krawat, stojace uszka z ul. Bytomskiej,

– suczka mała, biszkoptowa z ciemnym nalotem, stojące uszka, krótki włos z ul. Cmentarnej ,

– pies mały, brązowy, ciemny nalot, klapniete uszka z ul. Głowackiego,

– suczka , malutka, czarna-podpalana, krótkowłosa, klapnieeuszka ( zapchlona, wyłysiała do połowy) biały krawat z ul. Szczęść Boże,

– suczka szceznia, brązowa z ciemnym nalotem, średni włos, klapnięte uszka z ul. 3- go Maja,

– suczka mała, w typie yorkshire terriera , złoto-srebrna z ul. Franciszkańskiej,

– suczka mała, czarna podpalana, białe dodatki, siwy pyszczek, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Harcerskiej,

– suczka szczeniak, mała, biała, brązowe plamy, ciemna oprawa oczu, klapniete uszka, krótkowłosa z ul. Tuwima,

– pies cocker spanie brązowy z ul. Monte Cassino,

– pies mały, czarno-brązowy, krótkowłosy, brak ogona, starszy, krzywy zgryz z ul. Bytomskiej,

– kotka biało-szaobura-pręgowana z ul. Podgórnej,

– kotka czarna z ul. Gagarina wraz z 6 kocietami o czarnej maści,

– kotka biało-szarobura pręgowana z ul. Wadysława IV,

– kotka buało-szarobura z ul. 3 go Maja,

– kotka szaroburo-pręgowana z ul. Mieczysława,

– kotka szarobura pręgowana z ul. Bytomskiej,

– kocur szarobury pregowany z ul. Lipowej,

– kotka tricolor z 2 kociętami z ul. Goethego,

– kotka szarobura pręgowana z ul. Jodłowej,

– kocię szarobure pregowane z ul. Kochanowskiego,

– kotka czarna z ul. Klonowej,

– 3 kocięta z ul. Goethego: rudo – białe, tricolor, trcolor

 

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby prywatne: 17 psów i 17 kotów

– suczka, mała, czarna-podpalana, z klapniętymi uszkami znaleziona na pl. Krakowskim,

– pies, szczeniak biało-czany z klapniętymi uszkami znaleziony przy sklepie odzieżowym na ul. Wolności,

– pies średni, podpalany, z ubytkami sierści, stojacymi uszkami z ul. Zamkowej gdzie był przywiązany do drzewa,

– pies duży, czarny z białymi dodatkami, krótkowłosy, klapnięte uszka uwiązany przy ROD Przyszłość,

– pies szceniak, średni, brązowy jasnopodpalany, krotkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Racławickiej,

– pies średni, brązy ze stojacymi uskzami, z ul. Roosevelta,

– pies mały w typie chihuahua, brazowy z ul. M. C. Skodowskiej,

– pies w typie Wyżła Błękitnego z ul. Legnickiej,

– pies w typie Labradora biszkoptowego z ul. Legnickiej,

– pies yorkshireterrier srebrno złoty z ul. Pośpiecha,

– pies mały, szaro-rudy, grzywacz chuński z u. Moniuszki,

– suczka, foksterier, tricolor z ul. Blani,

– pies w typie yokshireterier, srebrny-podpalany z ul. Lompy,

– suczka czarna podpalana krótkowłosa z klapnietym uszkami z ul. Okrzei,

– pies mały, brązowy z ciemnym nalotem ze stojacymi uszkami, brak ogonka z ul. Jordana,

– pies mały, brązowy, krotkowłosy z zakręconym ogonkiem, lekko załamanymi uszkami z ul. Wolności rejon dzielnicy Maciejów , gdzi był uwiązany w lesie.,

– suczka średnia brązowo-czarna z białą plamka na klatce piersiowej, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Sienkiewicza,

– kotka szarobura-pregowana z ul. Myśliwiskiej

– kotka biało – czarna z ul. Witosa,

– kocur biały w typie Persa Bardzo zaniedbany z ul. Badestinusa,

– 3 kocięta z ul. Trębackiej- 2 czarne i jeden biało czarny,

– kocur biało-czarny z u. Krasiskiego,

– kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Sienkiewicza,

– 2 kocięta z ul. Niedziałkowskiego : czarne i czarne z białymi dodatkami

– kocur szarobury - pręgowany z ul. Zapolskiej,

– 2 kocięta szarobure pregowane z ul. Ogrodowej,

– 3 kocięta z ul. Łangowskiego: grafitowo-czarne, czarno-białe, czaro-białe,

– kocię czarne z ul. Hermisza,

 21 zwierząt wydano właścicielom:

Lemon z ul. Żółkiewskiego, Ramzes który tak naprawdę wabi się Atos z ul. Roosevelta, Dino z ul. Zamkowej, Felek z ul. 3-go Maja, Zein vel Reksio z ul. Paderewskiego, Wito z ul. Grzybowskiej, Pepe z ul. M.C.Skłodowskej, Bono i Carlos z ul. Legnickiej, Tosia z ul. Joliot Curia, Pako z ul. Damrota, Max z ul. Opolskiej, Kajtek z ul. Brondera, Dragon z ul. Drobnej, Wiki z ul. Szybowej, Filipek z ul. Moniuszki, Carlos vel Uszatek z ul. Grzybowskiej, Diana, z ul. Franciszkańskiej, Niko z ul. Lompy, Ares z ul. Baczyńskiego, Mały z ul. Harcerskiej, 

Wróciły do schroniska:

– Efor poz. 10738 – biegał bez nadzoru na ul. Tetmajera,

– Janek poz. k-3389 – niestety zdarzało mu się załatwiać poza kuwetą ...

– Lula poz. 10762 – niestety opieka sprawowana przez opiekuna była niewłasciwie sprawowana .. biegała bez nadzoru w rejonie św. Floriana ....

Za Tęczowym Mostem:

- Maks poz. 6149 - miał nowotwór gardła :-( Jedyne co mogliśmy już dla niego zrobić to pomóc mu przekroczyć Tęczowy Most :-( Przykro nam Maksiu, że tak się to musiało skończyć:-(

- Amir poz 9485 - był bardzo słabiutki, miał ogromny problem ze wstawaniem, nie chciał też jeść. to był już ten moment... :-(

Otrzymaliśmy dary od:

Marii, Wojciecha, Adama, Igi, jagody, Wioletty, Kuchni Społecznej w Zabrzu, Moniki, Przedszkola nr 36 w Zabrzu, Zespołu Szkół Mechanicznych w Zabrzu, Anny, Agaty, patrycji, Adriana, Igi, Ewy, maji, Szkoły Podstawowej w Wieszowie, Aleksandry, Centrum Labolatorium Pomiarowo-Badawczego oddział w Zabrzu, Dariusza, Gabinetu Kosmetycznego Janet w Zabrzu, Marioli, Magdaleny, Sylwii, Elżbiety, Gminnego Przedszkola w Wyrach, Judyty, Ewy, ZBM TBS REB V, Szkoła Podstawwa nr 40 w Zabrzu, Katarzyny, Ma łgorzaty, Centrum Ksztacenialnego i Zawodowego Zabrze, Szkoła PodstAwowa nr 38 w Zabrzu, Martyny, Dariusza, Sandry, Elzbiety, Natalii, Szkoły Podsatawowej nr 40 w Zabrzu, Józefa , Ewy. Ponadto odwiedzili nas dzieci wraz z opiekunami z: Świetlicy socjoterapeutycznej ,,Trzymaj się'' w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzajacym bardzo dziękujemy!

 

 

 

Przyjętych 23 psiaki i 1 kot.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 17 psów i kot:

- psiak średni, brązowy ze stojącymi uszkami z ul. Szybowej

- suczka duża czarna-brązowa z ul. Krakowskiej

- piesek mały, biały w typie maltańczyka z ul. Tarnopolskiej

- suczka, mała, biało-czarna z ul. Trocera

- suczka terier niemiecki z ul. Napieralskiego

- pies duży w typie owczarka z ul. Morawskiego

- piesek mały, jasnobrązowy z czarną kamizelką znaleziony na ul. Curie-Skłodowskiej

- piesek, mały, czarny-podpalany i piesek mały brązowy z ciemnym nalotem z ul. Heweliusza

- suczka duża w typie owczarka niemieckiego z ul. Grzybowskiej

- piesek mały, czarny-podpalany podrzucony na ogródek przy ul. Jordana

- suczka szczenię czarna z ul. Legnickiej

- suczka mała szaro-brązowa, kudłata razem z dwoma szczeniaczkami z ul Gwareckiej

Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone:

- suczka brązowa, jamniczka z ul. Gdańskiej

- suczka mała czarna-podpalana znaleziona przez naszą wolontariuszkę

- mały brązowy krótkowłosy z ul. Krakowskiej.

Niestety wrócił do nas Ares (8541), którego do tej pory zawsze odbierał jego właściciel - Pan tym razem trafił w ciężkim stanie do szpitala, z adopcji wróciły też dwie suczki: Merida (10625), ponieważ właściciele sobie nie radzili z dorastającym szczeniakiem i Maisza (6999), której zmarła ukochana Pani:-(

Do swoich właścicieli wróciło 5 psiaków: Tobik (10783)z ul. Tarnopolskiej; Higa (10786) z ul. Napieralskiego; Riko (10792) z ul. Heweliusza, Tajka (10785) z ul. Trocera i Nuka (10793) z ul. Grzybowskiej.

Adoptowanych zostało 11 piesków i 8 kotów:

- w Zabrzu zamieszkały: Baxi (10737), Kanisa (9363), Kajtek (10750), Shaggy (10110), Aza (10759), Agatka (k-3517), Frunia (k-3525), Dante (k-3278), Korneliusz (k-3528), Madlen (k-3366) i Krakunia (k-3433).

- w Bytomiu : Daga (10766), Kurka (10746), Piotrusia (k-3520) i Zahara (k-3535)

- w Świętochłowicach -  Neska (10717)

- w Będzinie - Drama (10560)

- w Katowicach - Preguś (4388)

Niestety za Tęczowy Most odszedł nasz kochany Gacek (9827) - przegrał walkę z nowotworem ;-(

 Otrzymaliśmy dary od: klasy VIIC z ZSP w Ornontowicach, pracowników Centralnego Laboratorium Badawczego oddział w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 11 w Zabrzu, Przedszkola nr 31 w Zabrzu, klientów sklepu Netto, Szkoły Społecznej "Nasza Szkoła" w Zabrzu, od Marcina, Igora, Natalii, Mirosława, Ewy, Marty, Anity, Anety, Oliwi, Doroty, Mateusza, Diany, Jagody, Michała, Bożeny, Magdaleny, Marianny, Karoliny, Żanety, Magdaleny, Krystiana, Joanny, Monika, Elżbiety, Aleksandry, Henryka, Anny i osób anonimowych, wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 29 psiaków i 10 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 19 psów i 4 koty:

- pies labrador biszkoptowy z ul. Badestinusa

- suczka średnia, czarna z dłuższym włosem z ul. Mikosza

- pies duży czarny szorstkowłosy z ul. Długosza

- suczka w typie amstaffa biała z ul. Koziołka

- piesek szczenię, brązowy z Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Klonowej

- suczka mała, brązowa z ul. Zwrotniczej

- suczka, mała brązowa, kudłata z ul. 3-go Maja

- duży brązowy jasno-podpalany z ul. Paderewskiego

- piesek mały, trikolor z ul. Boboli

- piesek mały, wilczasty z ul. Jordana

- pies średni czarny w typie cocker spaniela z ul. Oświęcimskiej

- pies mało-średni brązowy z Placu Kroczka

- suczka średnia czarna-podpalana z ul. Młodzieżowej

- piesek mały, brązowy, kudłaty z ul. Szybowej

- pies szczenię szaro-brązowo-białe, szorstkowłosy z ul. Tarnopolskiej

- piesek mały, brązowy, krótkowłosy (brak kawałka prawego uszka) z ul. Królowej Luizy

- trzy pieski odebrane właścicielce z ul. Osiedleńczej

- kotka szarobura, pręgowana z białymi dodatkami razem biało-czarnym kocurem z ul. Niedziałkowskiego

- kotka trikolor z ul. Czogały

- kocur biało-szarobury pręgowany z ul. Osiedleńczej

Przez osoby prywatne zostało przyprowadzonych 7 piesków i 6 kotów:

- suczka, średni krótkowłosa znaleziona na strefie ekonomicznej w Mikulczycach

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem z Placu Teatralnego

- suczka duża, czarna-podpalana w typie owczarka niemieckiego z ul. 3-go Maja

- pies duży, brązowy z sklepu Lidl przy ul. Bytomskiej

- suczka czarna-podpalana z ul. Lelka

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem i z dłuższym włosem z ul. Jagiellońskiej

- suczka duża, czarno-brązowa z dłuższym włosem z ul. Londzina

- kocur biało-czarny i kocur szarobury -pręgowany z ul. Koziołka

- kotka szylkretka z ul. Krakusa

- kocur biało-szarobury z ul. Gdańskiej

- kocur rudy-pręgowany z ul. Ligonia

- kocur grafitowy-pręgowany z ul. Jastrzębiej

Z adopcji wróciły dwa psiaki:

- Nesca (10717) z powodu choroby właścicielki

- Kendra (8096) z powodu wyjazdu właścicielki zagranicę

Do swoich właścicieli wróciło 12 psiaków i 1 kot:

- Lacki (10754) przywieziony z ul. Badestinusa

- Boluś (10756) przywieziony z ul. Długosza

- Bena (10757) przywieziona z ul. Koziołka

- Efor(10738), okazał się Miśkiem

- Kira (10761), przywieziona z ul. Zwrotniczej

- Lula (10762) przywieziona z ul. 3-go Maja

- Biger (10763 przywieziony z ul. Bytomskiej

- Reksio (10770) przywieziony z Placu Kroczka

- Kuba (10769) przywieziony z ul. Oświęcimskiej

- Luna (10771) przywieziona z ul. Młodzieżowej

- Haxi (10764) przywieziony z ul. Paderewskiego

- Ramzes (10772) przywieziony z ul. Szybowej

- Turbo (k-3530), który okazał się kotem wolnożyjącym i został odebrany przez swoje opiekunki

Niestety za Tęczowy Most odeszły 2 pieski i kotek:

- Alison (10752) z powodu choroby nowotworowej

- Barry (10749) z powodu silnej niewydolności serca

- Śrubek (k-3529) w trakcie zabiegu

Adoptowane zostało 19 psiaków i 5 kotów:

- w Zabrzu zamieszkały: Frelek (10687), Szeryf (10760), Daczja (10734), Dejzi (10529), Dejzi (10346), Aport (10732), Tosia (10676), Shadow (k-k-3533) i Łapek (k-3527)

- w Gliwicach zamieszkały: Estel (9038), Kalu (10577), Pralinka (k-3519) i Frotka (k-3391)

- w Bytomiu zamieszkały: Sara (10612), Colly (10731)

- Tycka (10733) zamieszkała w domku z ogrodem w Kotulinie

- Daban (10669) zamieszkał w domku z ogrodem w Bobrownikach

- Raya (10719) zamieszkała w mieszkaniu w Katowicach

- Karinka (10745) zamieszkała w mieszkaniu w Tychach

- Dawid (10740) zamieszkał w domku z ogrodem w Taciszowie

- Kalinka (10744) zamieszkała w domku z ogrodem w Knurowie

- Negro (10596) zamieszkał w mieszkaniu w Pszczynie

- Hammer (10618) zamieszkał w domku z ogrodem w Gierałtowicach

- Zibi (k-3523) zamieszkał w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej.

Otrzymaliśmy dary z Przedszkola nr 21 w Rudzie Śląskiej, Przedszkola nr 49 w Zabrzu, od Agnieszki, Ireny, Martyny, Diany, Bogumiły, Oli, Aliny, Anny, Damiana, Roberta, Jacka, Anetty, Klaudii, Rafała, Michaliny, Tomasza, Danuty, Marty, Ewy, Dawida, Iwony oraz od osób anonimowych, wszystkim serdecznie dziękujemy !!

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 28 psiaków i 3 koty.

.
.

Z interwencji przyjechało 19 piesków i 3 koty:

- piesek, mały, czarny-podpalany, kudłaty z ul. Strzelców Bytomskich

- dwie suczki jagdteriery, odebrane właścicielowi ze względu na konieczność leczenia i złe warunki bytowe

- piesek mały, brązowo-biały, krótkowłosy z ul. Szymały

- piesek mały, czarny-podpalany, kudłaty, bez przedniej łapki z ul. Bytomskiej

- suczka szczenię biała w czekoladowe łatki z Placu Krakowskiego

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem z ul. Krakowskiej

- suczka mała czarna z siwym nalotem, krótkowłosa z okolic zjazdu z DTŚki

- pies duży biszkoptowy z ul. Okrzei

- pies malamut czarno-biały i piesek mały, czarny kudłaty z ul. Kruczka

- pies w typie labradora, czarny z ul. Rataja

- pies mały w typie yorka srebrny jasno-podpalany z ul. Bolesława Śmiałego

- suczka mała biało-czarna z ul. Moniuszki

- pies średni czarny-podpalany z białym krawatem z ul. Królewskiej

- suczka średnia czarna-podpalana z ul. Jodłowej

- suczka średnio-duża, czarna-podpalana z dłuższym włosem w typie owczarka niemieckiego z ul. Cmentarnej

- dwa kocury czarne z Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Klonowej

- kocur szarobury-pręgowany z rejonu ul. Wolności / ul. Słowackiego

Osoby prywatne przyprowadziły 7 piesków:

- suczka średnia, szaro-brązowa z ul. Cisowej

- piesek mały, czarny-podpalany, kudłaty z krótkim ogonkiem z ul. Nyskiej

- piesek mały, czarny z białym krawatem z ul. Gdańskiej

- piesek szczenię, czarny szorstkowłosy z ul. Curie-Skłodowskiej

- dwie suczki szczeniaki, czarne-podpalane z krótkimi ogonkami z ul. Srebrnej

- suczka średnio-duża, czarna-podpalana, z dłuższy włosem w typie owczarka z ul. Bytomskiej

Do schroniska wróciły dwa pieski: Saba (10677), która nie zaakceptowała małych dzieci odwiedzających właścicieli oraz Skubi (10071) - odbierany dotychczas przez swoich nieopowiedzianych właścicieli, już do nich nie wróci i będzie szukał nowej rodzinki.

Do właścicieli wróciło 5 piesków:

- Astra (10728) z ul. Cisowej

- Amik (10736) z ul. Gdańskiej

- Dinar (10727) z ul. Strzelców Bytomskich - okazał się Kajtkiem

- Rambo (10743) z ul. Bolesława Śmiałego

- Czika (10747) z ul. Moniuszki

Adoptowanych zostało 9 psiaków i 6 kotów i zamieszkały :

- w Zabrzu: Albert (10708), Fiesta (10713), Lilianna (9899), Czoka (10714), Rasly (10715), Hiszpan (k-3369), Sherlock (k-3470) i Emisia (k-3512)

- w Rudzie Ślaskiej: Czako (10726), Hunia (10670) i Nesca (10717)

- w Szałszy Pinko (10722)

- w Bytomiu Bartek (k-3518)

- w Piekarach Śląskich Metaxa (k-3522)

- w Tychach Dżetek (k-3526)

Niestety za Tęczowy Most odeszły 4 pieski:                                                                                                   Bora (10712)- miała bardzo poważne problemy neurologiczne; Kondrat (7994) - miał guza u podstawy serca; Jowisz (8446)- nowotwór wątroby z rozległymi przerzutami i suczka Kulka (10751) przywieziona z interwencji z ul. Jodłowej.Przykro nam psiaki, że nie mogliśmy Wam pomóc.

Otrzymaliśmy dary od: Toricida Girls, Torcida Lipiny, Szkoły Podstawowej nr 41 w Ruda Śl., Multiko SA, Przedszkola "Skrzat" w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego oddział w Zabrzu, Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Zabrzu, Petsmile, Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu (zbiórka zorganizowana przez uczniów ze Szkolnego Kółka Dziennikarskiego "Reporter", Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach, Krzysztofa, Andrzeja, Anny, Karoliny i Anny, Katarzyny, Izabeli, Mirosława, rodziny Pioruna (byłego Einerta), Marii, Ilony, Magdy i Zbyszka, Agnieszki, Tatiany i Marcina, Janina, Zbigniewa i Niny, Danuty i Zbigniewa, Iwony, Michała, Waldemara i osób anonimowych!! Dziękujemy!

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 13 psów i 4 koty.

.
.

Z interwencji przyjeśliśmy 8 psów i 2 koty:

- Pies średni, krótkowłosy, biszkoptowy z ul. Damrota;

- Suczka szczenię biało-jasnobrązowa z ul. Wojska Polskiego;

- Suczka mała, czarna z białymi dodatkami, krótkowłosa z ul. Św. Wawrzyńca;

- Berneński pies pasterski z ul. Joliot-Curie;

- Suczka, mała, biszkoptowa z lasu przy ul. Pod Borem;

- Piesek, szczenię, czarny, szorstkowłosy z ul. Powstańców Śląskich;

- Piesek, beagle, trikolor z ul. Dworcowej;

- Suczka, amstaff czarna z białymi dodatkami z ul. Tarnogórskiej;

- Kotka czarna z ul. Lutra;

- Kocurek szarobury-pręgowany z białymi dodatkami, wykastrowany z ul. Wolności.

Przyprowadzone przez osoby prywatne zostały 4 psy i 1 kot:

- Suczka miała, biała z ul. Mickiewicza;

- Suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa z DK88 na wysokości M1;

- Piesek mały, czarny, krótkowłosy z ul. Królewskiej;

- Piesek w typie yorka z ul. Modrzewiowej;

- Kocur czarny z białymi dodatkami po śmierci właściciela z ul. Klimasa.

Z adopcji wróciły do nas:

- Albert (10708), nowi właściciele nie przemyśleli adopcji szczeniaka i nie przewidzieli, że może on być zupełnie inny od ich poprzedniego pieska;

- Sherlock (k-3470) - niestety za żadne skarby nie chciała go zaakceptować kotka rezydentka;

Adoptowano 9 psów i 3 koty:

- w Zabrzu zamieszkali: Płaski (10701), Cyma (10666), Ciapek (10702), Śliniak (10659), Ratchet (k-3376) i Zoomi (k-3514)

- w Gliwicach zamieszkały: Rozlli (9902) i Werka (k-3510)

- w Rudzie Śląskiej zamieszkał Full (10675)

- w Czeladzi zamieszkał Kend (10634)

- w Kluczborku zamieszkał Reks (8202)

- w Pstrążnej zamieszkała Guśka (10684)

Do swoich właścicieli wróciło 5 psów:

- Pax (10712), który trafił z ul Pszczyńskiej okazał się Maczo

- Brutus (10720), który trafił z ul. Joliot-Curie

- Żulietta (10718), która trafiła z ul. Św. Wawrzyńca

- Bobi (10723), który trafił z ul. Dworcowej

- Rex (10724), który trafił z ul. Królewskiej

Za Tęczowy Most odszedł kocurek Wiki (k-3524), który miał poważną wadę serca

Otrzymaliśmy dary od: 

Moniki, Rafała, Ani, Kasi, Agi, Gosi, Doroty, Mirosława, Alicji, Anny, Magdy, Urszuli, Mariusza, Aurelii, Mai, Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom, Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu, firmy Hydac, Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Knurowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym w Gliwicach i Przedszkola nr 16 w Zabrzu. Wszystkim bardzo dziękujemy !

 

Do schroniska przyjęliśmy 31 psów i 17 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 26 piesków i 10 kotów:

- piesek szczenię, biszkoptowy z ul. Wojska Polskiego;

- suczka jasnobrązowa w typie cocker spaniela z ul. Barlickiego;

- suczka szczenię, mała, biszkoptowa z ul. Stalmacha;

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem w typie owczarka z ul. Leśneji;

- piesek mały, rudy, kudłaty z ul. Staromiejskiej;

- piesek mały, czarny-podpalany, staruszek z rogu ulicy Nowodworskiej z ul. 11-go Listopada;

- suczka mała, brązowo-czarna z ul. Porzeczkowej;

- suczka szczenię, biała w brązowe łatki z ul. Leszczynowej;

- suczka średnia, czarna z ul. Goethego;

- pies mały, biały w typie maltańczyka z ul. Curie-Skłodowskiej;

- piesek średni, brązowy, kudłaty z z ul. Korczoka;

- suczka duża, czarna-podpalana, pies, średni, brązowo-czarny z trzema szczeniakami z ul. Brackiej;

- piesek mały, brązowy z ciemnym nalotem, kudłaty z ul. 3-go Maja;

- piesek mały, czarny-podpalany, cavalier king charles spaniel z ul. Staromiejskiej;

- suczka mała, czarna-podpalana z ul. Sienkiewicza;

- pies duży, czarny, w typie labradora ze sklepu Lidl przy ul. Kasprowicza;

- suczka szczenię, biszkoptowa z ciemnym nalotem z ul. Karłowicza;

- piesek mały, czarny-podpalany staruszek z ul. Kościuszki;

- pies duży, czekoladowy w typie labradora z ul. Jordana;

- pies duży, czarny-podpalany w typie owczarka z ul Paderewskiego;

- suczka szczenię czarna-podpalana z roku ul. Wolności z ul. Kondratowicza;

- pies średni, biszkoptowy, krótkowłosy z ul. Robotniczej;

- młodziutka, czarna kotka z ul. Barlickiego;

- dwa kociaki (kotka i kocur), czarne z białymi dodatkami z ul. Mendego;

- kocur czarno-biały z ul. Kalinowej;

- kotka czarna z małym białym krawacikiem z ul. Bytomskiej;

- dwa kocury szarobure-pręgowane, dwie czarne kotki i kotka czarna z białymi dodatkami z ul. Napieralskiego.

Przyprowadzonych przez osoby prywatne zostało 8 psów i 6 kotów:

- suczka szczenię, biszkoptowa z ul. Warszawskiej;

- pies duży, czarny-podpalany w typie owczarka niemieckiego z ul. Poniatowskiego;

- piesek mały, biały w czarne łatki, staruszek z ul. Wallek-Walewskiego;

- średnia suczka, czarna z ul. Bytomskiej;

- piesek mały, brązowy z ul. Gogolińskiej;

- piesek mały, jamnikowaty, czarny-podpalany znaleziony w parku przy ul. Dubiela;

- suczka szczenię czarna-podpalana z ul. Bytomskiej;

- suczka malutka, brązowa z ul. Bohaterów Warszawskich;

- młoda kotka biało-czarna z ul. Łangowskiego;

- kotka biało-szarobura pręgowana z ul. Hagera;

- kocur czarny z ul. Pordzika;

- kocur czarny z ul. Kościuszki;

- kocur czarny i kocur biało-szarobury pręgowany z ul. Hauptmana.

W okolicach schroniska została porzucona suczka średniej wielkości, czarna-podpalana oraz piesek szczenię jasnobrązowy z ciemnym nalotem.

Niestety wróciły do nas 3 pieski i 1 kot

- Miłosz (8159), który został komuś przekazany, a jego właściciele nie są w stanie podać danych czy kontaktu do osób, które zajmowały się nim w ciągu ostatnich lat;

- Maks (6149), którego kiedyś odebrali od nas właściciele, a teraz postanowili się go jednak pozbyć;

- Dżeki (9673), adoptowany od nas jako szczeniaczek;

- Kempuś (k-3399), adoptowany jako kocię.

Do swoich właścicieli wróciło 10 piesków:

- Aza (10679), która trafiła z ul Warszawskiej;

- Pusia (10682), która trafiła z ul. Stalamacha;

- Spajki (10683), który trafił z ul. Poniatowskiego;

- Braga (10672), która trafiła z ul. Buchenwaldczyków okazała się Perełką;

- Axel (10691) , który trafił z ul. Curie-Skłodowskiej;

- Czubaka (10703), który trafił z ul. Staromiejskiej;

- Iron (10686), który trafił z ul. Staromiejskiej okazał się Alexem;

- Krecik (10705), który trafił z ul. Dubiela;

- Max (10706), który trafił z ul. Kasprowicza;

- Gandzia (10704), która trafiła z ul. Sienkiewicza;

Do adopcji trafiło 21 psów i 14 kotów:

- w Zabrzu zamieszkali: Baka (10658), Figa (10710), Grace (10655), Albert 910708), Bessy (10689), Czesław (10524), Walder (6854), Armin (10601), Jurek (8768), Pikuś (10680), Capri (10597), Umi (k-3513), Szeldon (k-3515), Kempuś (k-3399), Figaro (k-3371), Masala (k-3509), Cheetos (k-3511), Holmes (k-3471), Veron (k-3502), Fąfelek (k-3440) i Dolarek (k-3372)

- w Bytomiu zamieszkali: Pysia (10681), Pierożek (9516) i Garfield (k-3257)

- w Gliwicach zamieszkali: Saba (10677), Sherlock (k-3470),

- w Chorzowie zamieszkali: Kubuś (10698) i Wotson (k-3508)

- w Mikołowie zamieszkał Czort (10599)

- w Kluczborku zamieszkała Dżafara (10615)

- w Zbrosławicach zamieszkał Hit (10671)

- w Rudzie Śląskiej zamieszkał Bakuś (10638)

- w Toszku zamieszkała Madison (10662)

- w Ornontowicach zamieszkał Lars (10637)

- w Niemczech zamieszkała Joda (k-3495)

Otrzymaliśmy dary od Przedszkola nr 47 w Zabrzu, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach, Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu, Gimnazjum nr 12 w Zabrzu, Szkoły Zawodowej Fundacji Novum Spatium w Zabrzu, Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach, MDK - Media, Centrum Pomiarowo-Badawczego oddział w Zabrzu, Przedszkola nr 25 w Zabrzu, ZSEU w Zabrzu, Przedszkola nr 42 w Bytomiu, Mateusza z SMART GYM, Aleksandry, Jerzego, Agnieszki, Amelki, Elenki, Tomusia, Piotrusia,

Mirka, Marzeny, Natalii, Joanny, Bożeny, Pawła, Jana, Grażyny, Dominiki, Janusza, Sandry, Doroty, Eweliny, Asi, Sebastiana, Nancy, Kingi, Karoliny, Małgorzaty, Marty, Marii, Magdaleny, Weroniki, Bogusławy, Damiana, Anny, Elżbiety, Beaty, Natalii, Martyny i osób anonimowych

Wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!!!

Do schroniska przyjęliśmy 10 piesków i 2 kotki,

.
.

z czego z interwencji przyjechało do nas 6 psów:

- piesek szczenię brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy z ul. 3-go Maja,

- suczka mała, brązowa, krótkowłosa z ul. Buchenwaldczyków,

- piesek mały, brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy z ul. Krakowskiej,

- piesek mały brązowy z ciemnym nalotem, szorstkowłosy z ul. Jordana,

- piesek mały brązowy z ciemnym nalotem i białymi dodatkami, krótkowłosy, z stojącymi uszkami z rejonu ulic Roosevelta i Klonowej,

- suczka mało-średnia brązowo-czarna, krótkowłosa z ul. Bytomskiej,

Osoby prywatne przyprowadziły 3 pieski i 2 kotki:

- suczkę małą brązową z ciemnym nalotem i pieska małego jasno-brązowego z ciemnym nalotem z ul. Poległych Górników,

- pieska małego biało-czarnego, krótkowłosego, którego znaleziono przywiązanego do płotu przy Pętli Tramwajowej w Biskupicach,

- kocurka szaroburego-pręgowanego z ul. Kołobrzeskiej,

- kocię kotkę biało-czarną z ul. Łangowskiego.

Niestety jeden piesek został porzucony na terenie schroniska przez właściciela - jest to 4 letnia suczka w typie amstaffa, czarna z brązowymi pręgami i białymi dodatkami o imieniu Saba.

Do swoich właścicieli wróciło 5 piesków

- Kaja (10668) przywieziona z ul. Paderewskiego,

- Beti (10663) przywieziona z ul. Tetmajera,

- Bari (10673) przywieziony z ul. Krakowskiej,

- Hades (10674) przywieziony z ul. Jordana,

- Bakuś (10665) przywieziony z Zaborza.

Szczęśliwie nowe domki znalazły 4 psiaki i 11 kotów.

- w Zabrzu zamieszkali: Ellie (10576), Figa (10623), Waka (k-3334), Krakusek (k-3432), Platynka (k-3333), Khaleesi (k-3504), Maciek (k-3504), Ezra (k-3227), Trevor (k-3490) oraz Reduś (k-3322) razem z z Klimkiem (k-3329).

- w domku z ogrodem w Wieszowej zamieszkała Flanka (10635)

- w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej zamieszkała Żabka (10604)

- w mieszkaniu w Rybniku zamieszkała Chimierka (k-3505)

- w domku z ogrodem w Kleszczowie zamieszkał Darkan (k-3293)

Dary otrzymaliśmy z Szkoły Podstawowej nr 19 w Świętochłowicach, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Przedszkola nr 47 w Zabrzu, Zespołu Szkół Specjalnych w Gliwicach, od Łukasza, Barbary, Magdaleny, Grzegorza, Janiny, Zbigniewa, Macieja i Katarzyny oraz od osób anonimowych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy !!!


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974