www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2015

Kochani! Karma już dotarła.Dziękujemy OLX za super akcję i Wam wszystkim za klikanie, jesteście super!

http://blog.olx.pl/2015/12/nakarm-psa-fotorelacja.html

 

.
.

MOSiR i QUIERO zapraszają na czwartą, ostatnią w tym roku edycję Leśnego Run. Nasi wolontariusze z psiakiem będą na Was czekali w godz. 10-12.00  

http://lesnerun.blogspot.com/

https://www.facebook.com/events/1005587406172367/

.
.

Dla wszystkich Wolontariuszy ogromne podziękowania i najlepsze życzenia z okazji Dnia Wolontariusza!!! Bez Was świat byłby zdecydowanie gorszy!

.
.

W tym roku w akcji OLX bierze też udział nasze schronisko

https://www.facebook.com/olx.polska/videos/924418987640005/

.
.

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pracownik schroniska, posiada wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety. 

Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

.
.

Kochani dotarła do nas informacja, że w dzielnicy Zabrza -Zaborze (możliwe, że nie tylko) ktoś podszywa się pod naszego wolontariusza i zbiera pieniądze na Psitul! Jest to oszust i w takiej sytuacji zgłaszajcie go na policję. Nasi wolontariusze nie zbierają pieniędzy na ulicy i po domach! Zbieramy tylko na zorganizowanych imprezach (o których zawsze Was informujemy), w zaprzyjaźnionych gabinetach weterynaryjnych, itp. Jeśli macie wątpliwości to nie wrzucajcie kasy, napiszcie najpierw do nas, zadzwońcie czy puszeczka jest na pewno nasza. Jeśli ktoś chce pomóc zawsze można zostawić datek w schronisku lub zrobić przelew. Dziękujemy za czujność i Waszą niezastąpioną pomoc

 

.
.

ze strony przedszkola :-)

16 października 2015
Faraon przybył ze schroniska Psitulmnie razem ze swoją opiekunką,  panią Magdą. Faraon był bardzo wesoły i przyjazny :-)

 

.
.

Radośnie uczestniczył w rozmowie pani Magdy z dziećmi na temat opiekowania się zwierzętami w naszych domach, a potem pomagał Michałkowi zademonstrować postawę obronną, którą powinno się przyjąć w momencie ataku złego psa lub innego zwierzęcia . Spodobały się Faraonowi także pluszowe psiaki przyniesione przez dzieci. Widać było, że chętnie pobawiłby się z dziećmi i ich pluszakami . Natomiast podczas śpiewania piosenki o śpiącym jamniczku - zdrzemnął się nieco... Jednakże pod koniec spotkania ożywił się bardzo i radośnie zamerdał ogonem, kiedy okazało się, że te wszystkie wspaniałe podarunki, które dzieci przyniosły do Przedszkola zabierze ze sobą do schroniska . W podziękowaniu wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe naklejki. Dziękujemy bardzo Rodzicom i dzieciom za przyniesione podarunki dla zwierząt ze schroniska - m.in. karmę, koce, poduszki, środki czystości oraz za pieniążki wrzucane do skarbonki, a Faraonowi i pani Magdzie za wizytę w Przedszkolu :)

http://www.ple46.blizej.info/?m=galeria&id=430

 


13 lat... Co w Waszym życiu wydarzyło się tym czasie? W życiu Emilka nie działo się wiele Każda minuta, godzina... każdy dzień taki sam Czasem tylko krótki spacer i z powrotem do boksu. Jakiś czas temu zachorował na serduszko i podupadł na zdrowiu, zamieszkał w szpitaliku, jednak i tak nie zmieniło to wiele. Już brakowało nadziei, a Emilek z każdym dniem był słabszy i coraz mniej obecny.Czy taki psiak nie ma szans? Czy warto adoptować staruszka?...

.
.

Ostatnia psinka adoptowana przez Oliwię i Jarka mieszkała z nimi nieco ponad miesiąc. Bez wątpienia był to wspaniały miesiąc w życiu Niltusi... Odeszła w ciepłym domku, przy ludziach, którzy ją kochali, miała cudowną opiekę. Rozstania są trudne, bolą i smucą, czemu tak krótko cieszyli się sobą? A z drugiej strony to radość... Nilta nie odeszła jako bezdomny psiak. Trzeba wziąć głęboki oddech i żyć dalej. Czekają kolejne psiutulaki, któłre mogą być skazane na dożywocie w schroniskowym boksie.W przypadku Emilka udało się! Dostał szansę na spokojną jesień życia we własnym domku.Warto pomagać staruszkom, choćby dla tego wyjątkowego uśmiechu starego psiaka Chcecie wiedzieć co u naszego Emila?

"Witam! przepraszam, źe dopiero teraz odpisuję ale byliśmy zaabsorbowani nowym domownikiem Emilek zapoznał się już z resztą naszego stada, wszystko przebiegło bez problemów nawet nasza bernardynka Lilu, która zazwyczaj jest dość zazdrosna kiedy pojawia się nowy psi lokator, tym razem do sprawy podeszła na spokojnie witając się z zainteresowaniem. Emilek oczywiście nie wykazuje żadnych złowrogich zamiarów wobec któregokolwiek z naszych podopiecznych. Apetyt mu dopisuje, tak że miska wraz z lekami znikają w okamgnieniu. Jak się trochę bardziej zaaklimatyzuje podjedziemy z nim do dr Olejniczak skontrolować serce. W stosunku do nas, jak należało się spodziewać, na chwilę obecną nie jest jeszcze szczególnie wylewny ale zachowuje pewien kontakt - raczej unika głaskania jednak obserwuje gdzie jesteśmy i co robimy i kręci się lub kładzie w pobliżu; ogród zwiedza zarówno samodzielnie jak i chodząc za nami krok w krok. Niespecjalnie podoba mu się noszenie po schodach (bo póki co sam nie jest zbyt skłonny do chodzenia po nich) ale jest do opanowania. Dużo zwiedza i dużo odpoczywa, aktualnie asystuje w kuchni przy gotowaniu. Ogólnie jest towarzyski ale póki co nie przepada za kontaktem bezpośrednim chociaż czasami daje się już pogłaskać po głowie Myślimy, że z czasem będzie coraz lepiej i mamy nadzieję, że będzie mu dane przeżyć u nas piękną jesień swojego życia. Dziękujemy za Emilka i cieszymy się, że przez tyle lat nie poddaliście się w poszukiwaniach domu dla takiego staruszka. Załączamy kilka pierwszych zdjęć i pozdrawiamy serdecznie! Oliwia i Jarek"

 


W gimnazjum nr 2 w Zabrzu zorganizowano zbiórke dla zwierzaków ze schroniska. Z darami, za które bardzo dziękujemy przyjechała grupa która jeszcze zabrała kilka psiaków na spacer. Bardzo sie cieszymy że są młodzi którzy widzą jak jest w schronisku i jak bardzo zwierzaki szukają prawdziwych domów, jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY !!!

https://www.facebook.com/psitulmnie/posts/10153123657822120

.
.

Sonja to Wirtualna Mama  trzech zwierzaków z Psitula. Mieszka w Austrii, ale niezaleznie od stałego finansowego wsparcia,  od czasu do czasu wysyła upominki dla psiaków i kociaków. Dla naszych przyjaciół nie istnieją granice :-) Bardzo dziękujemy!!!

Sonja is a Foster Mother for 3 animals in Psitul. She lives in Austria, but from time to time, beside her permament financial support send us gifts for cats and dogs. For our friends there are no borders:-)

Thanks a lot!!

.
.

Nasze ‪‎psie‬ gwiazdy ze schroniska Psitulmnie, może i nie mogą oddać serca do transplantacji... Mimo to całym swoim psim sercem wspierają akcję Dawca.pl - Bądź świadomym dawcą narządów ‪#‎ OddajSerce‬

.
.

Dzisiaj za Tęczowy Most odeszła Tajga :-( W schronisku mieszkała ponad 7 lat. Za kraty trafiła razem z drugą suczką Tundrą, po tym jak ich Pani poważnie zachorowała . Jej koleżankę już kilka lat temu dopadła choroba nowotworowa, niestety tym razem to Tajga przegrała z rakiem. Do końca mieliśmy nadzieję, że problemy z oczkiem to nic poważnego, jednak okazało się, że jest bardzo źle, gorzej niż się spodziewaliśmy .
Tajguniu... Tak bardzo nam przykro, że nie znalazłaś kochającej rodziny. Pamiętaj jednak, że wśród nas wszyscy będą za Tobą tęsknić, że jeszcze wiele łez popłynie wspominając Ciebie. Za Tęczowym Mostem już nic nie boli, nie ma strachu i cierpienia, czeka tam już na Ciebie Twoja przyjaciółka Tundra... A jeśli tylko zechcesz może i kiedyś my wszyscy razem się spotkamy, bo nasze niebo musi być połączone z tym Waszym, po prostu musi.

.
.

Kochani! Tym razem bardzo prosimy Was o pomoc rzeczową dla naszych podopiecznych, pilnie potrzebujemy kocyków, poszewek, prześcieradeł, itp.Dary można przynosić do nas osobiście - najlepiej w godzinach otwarcia biura lub wysłać w paczce. Przeszukajcie szafy, zapytajcie rodzinę i znajomych, za wszelką pomoc z góry dziękujemy w imieniu psiaków i kociaków. Adres schroniska: ul. Bytomska 133 41-803 Zabrze tel. 32 271-47-97 (godziny otwarcia biura to w dni robocze 10-17, a weekendy i Święta 10-15).

 

.
.

Skarbnikowe Gody wrzesień 2015

Za nami kolejne spotkanie psitulowe. Na 93 Urodzinach Zabrza – Skarbnikowych Godach zielone koszulki i schroniskowe psiaki można było spotkać na terenie całego Parku Poległych Bohaterów, nie zabrakło stoiska z gadżetami.

 

.
.

Mieliśmy okazję spotkać władze miasta i ich gości, przedstawicieli przedszkoli, szkół, organizacji pozarządowych oraz duuużo mieszkańców Zabrza i nie tylko.Jeśli mowa o przedstawicielach to swiss replica watches dumni jesteśmy z naszych wolontariuszy, których byle mżawka nie była w stanie zniechęcić, dumnie reprezentowali swoich podopiecznych. Psiaki usłyszały wiele pochwał pod swoim adresem, w zamian cierpliwie znosiły tłok i hałas. Nagroda w postaci lasu głaszczących rąk była idealną rekompensatą.Sama impreza była jak zwykle jedną, wielką zabawą dla dorosłych i dzieci.Zdjęcia pomogą pokazać co się działo na terenie parku, słowami trudniej to ująć.Ale zanim podamy link do zdjęć pragniemy gorąco podziękować naszym wspaniałym ludziom, jak zwykle można było na nich liczyć.WIELKIE DZIĘKI Alince, Dagmarze, Magdzie, Tosi, Kasi, Dominice, Oli, Maćkowi, Misi i Darkowi. Dziękujemy w imieniu Juli, Dżusa, Kobo, Ruktera, Kory, Harcerza – to czworonogi zabrane na Skarbnikowe Gody.Fotorelacja autorstwa Joli https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/SkarbnikoweGody Prosimy uważnie przyjrzeć się psiakom, każdy z nich czeka na swojego człowieka. Jeśli ktoś z Państwa szuka przyjaciela na dobre i złe, rehabilitanta, który potowarzyszy na spacerach, bratniej duszy do pokochania to nasi podopieczni czekają !

 


Sytuacja jest taka, że Sytuacja ma domek, a na podium stanęła Akasha z Darkiem i nasza była podopieczna - Jahi ze swoim właścicielem czyli CZWARTY TYSKI DOGTREKKING 5.09.2015 w skrócie. Relacja dopiero dzisiaj, bo czekaliśmy na resztę zdjęć, jednak jeszcze nie wiadomo kiedy będą, także dorzucimy link jak tylko się pojawią...Oj działo się!

.
.

Na Czwartym Tyskim Dogtrekkingu pojawiła się dzielna reprezentacja Psitula w zielonych koszulkach, ale też wielu innych wspaniałych ludzi ze schroniskowymi pieskami oraz ze swoimi prywatnymi pupilami. Bez wątpienia wszyscy bawili się świetnie! Nasi reprezentanci wzięli udział w trzech kategoriach: kobiety 14 km, mężczyźni 14 km i rodzina 14 km, a żeby było sprawiedliwie to w kolejności pojawiania się na mecie byli to: Darek (jakże by inaczej!) z Akashą; Kasia i Dominika (nasza najmłodsza wolontariuszka na własnych nogach!) z Sytuacją; Maciek z Harcerzem; Ola z Lotkiem; Gosia, Remik i Staś (najmłodszy wolontariusz w nosidełku :-)) z Tunfim i Tęczusiem; Iza z Mestorem; Misia z Rafciem; Michał z Aresem; Asia z Adą; Sylwia z Korą; Alina z Julą; Radek z Rukterem; Magda z Syjosem; Artur z Nulą; Robert z Halvarem; Anna  i Iryna z Dżusem. Pojawił się też staruszek Rigmor, który przyjechał z Anią i Michałem, co prawda nie wzięli udziału w biegu, ale postanowili zareklamować psiaka na tej fantastycznej imprezie. Dziewczyny z Sytuacją ledwo przekroczyły metę, a już po kilku chwilach zakochała się w niej pewna Pani i stało się!!!!         Sytuacja w poniedziałek pojechała do nowego domku w Tychach. Oby i pozostałym psiakom się udało, przecież jeszcze jeszcze nic straconego. Może czyjeś serce podbije piękna, niebieskooka Akasha? Prawdziwa piękność zajęła drugie miejsce, a może jej czas byłby jeszcze lepszy, ale niestety po drodze zaliczyła małą kontuzję. Oczywiście na miejscu był wypasiony ambulans dla czworonogów, dzielny personel medyczny szybciutko opatrzył łapę, więc Akashka już cała i zdrowa poleca się do adopcji !           Wierzymy, że uda nam się znaleźć domki dla tych cudnych psiaków.                                                    W zeszłym roku na Tyskim Dogtrekkingu wypatrzono naszą podopieczną Jahi, została adoptowana, a w tym roku stanęła na podium ze swoim Panem. Jeszcze Rubin - nasz były podopieczny był o zaledwie setne sekundy od podium w biegu mężczyzn na 25 km! Brawo dla Pana Pawła i Rubinka!

Dziękujemy organizatorom za najlepszą pod słońcem organizację i wszystkim psiolubom, którzy uczestniczyli w tym szaleństwie. Zarówno my jak i psiaki już nie możemy doczekać się następnego za rok, bo przecież nie ma nic lepszego niż bieganie ze szczęśliwym psem po lesie, z jednego punku na drugi z mapą, kartką i długopisem, buszowanie po krzakach i skakanie przez strumienie :-)))

Relacja zdjęciowa https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/CzwartyTyskiDogtrekking2015#

wyniki ze strony organizatora http://www.czlowiekipies.pl/wp-content/uploads/2014/09/Czwarty-Tyski-Dogtrekking-Wyniki.png


5 września odbył się festyn rodzinny pracowników spółki ZBM – TBS sp. z oo kończący letni sezon kąpielowy JOFGN. Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników bardzo owocnie została przeprowadzona akcja zbiórki karmy, środków czystościowych, kocy, ręczników i środków finansowych dla naszych sierściaków. Zebranych zostało 380 zł i pełne auto transportowe darów! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia naszych podopiecznych. Dzięki za pomysł, energię, pracę i SERCE dla PSITULAKÓW!

.
.

To był lipiec 2004 roku... Przerażony, dziwaczny szczeniak, na zbyt chudych, długaśnych nogach zerkał na mnie zza krat boksu w szpitaliku. Trzęsła się jak osika i jedyne o czym marzyła to, żebym odeszła jak najszybciej... Dostała na imię Szczyga, po jakimś czasie zamieszkała przy schroniskowej kotłowni, mieszkała tam 11 lat, aż do wczoraj.Bidulka przegrała walkę z ciężką chorobą [*] Całe swoje życie była nieufna, na jej zaufanie pomimo najszerszych i dobrych intencji mało kto mógł sobie zasłużyć. Uwielbiała zabawy z innymi psiakami, przyjaźniła się z nimi, spędzała z nimi każdą chwile.Czy była bezdomna? Sami nie wiemy... Schronisko chyba było jej domem, chyba była szczęśliwa na swój sposób.Teraz Szczygunia biega szczęśliwa za Tęczowym Mostem, niczego już się nie boi i nic jej nie boli... A co jakiś czas na pewno odwiedzi swoją ekipę z kotłowni, będzie sobie odpoczywać w cieniu i marzyć o lepszym Świecie dla wszystkich czworonogów.

.
.

Poznajmy bohaterów ostatnich dni :-)

Kali - psiak, który był podopiecznym naszego schroniska przez ponad 13 lat, z czego ponad 2 spędził w hoteliku. Kali pojechał do Krakowa, znalazł opiekunów dzięki sile Internetu, ale przede wszystkim dzięki uporze swojej ukochanej wolontariuszki . Historia psiaka wzruszyła młodych ludzi, którzy postanowili zaopiekować się starszym psem, dali mu ciepły, kochający dom, a przede wszystkim ogrom miłości.

Bili -niewidomy, starszy pies, ciężko znosił swój pobyt w schronisku, najbardziej cieszyły go spacery z wolontariuszami, w czasie których mógł poczuć się kochany, teraz już czuje się tak stale u boku nowej Pani. Psiaka adoptowała młoda , rozważna osoba. Najpierw były wspólne spacery i szukanie rozwiązań jak przygotować mieszkania na przyjęcie niewidomego psa, a dopiero potem podpisanie umowy adopcyjnej.

Czordżi - młody psiak , nasz ukochany „trójłapek” , jeździł z wolontariuszami na imprezy promujące adopcje psów schroniskowych, zawsze radosny, bezkonfliktowy, cierpliwie czekał na swój dzień, ten dzień nadszedł w ostatnią niedzielę. Wcześniej był sprawdzian, czyli spacerki z przyszłymi właścicielami i ich psem. Czordżi jest idealny więc o wynik byliśmy spokojni. Egzamin zdany, jest nowy dom.

Wafel -młody piesek bez oczka. Wypatrzyło go w schronisku małżeństwo. Początkowo państwo myśleli o małej suczce do mieszkania, ale… wyjechali z Waflem. Nie dali rady obojętnie minąć boks, przez kraty którego Wafel patrzył swoim jednym oczkiem, wzrok okazał się magiczny, psiak został oficjalnie mieszkańcem Gliwic.

Ewra - półdzika kotka, uwielbiająca towarzystwo innych kotów, ale podchodząca z rezerwą do ludzi. W schronisku mieszkała przez 7 lat, została wybrana przez stronkę internetowa naszego schroniska. Nowy opiekun Ewry od kilkunastu lat opiekuje się kotami, ma doświadczenie jeśli chodzi o dorosłe koty, które wymagają specjalnej opieki ze względu na trudny charakter lub zły stan zdrowia.

Pamiętajmy – zwierzaki nie kochają okiem czy łapą, kochają sercem!

.
.

Bardzo dziękujemy uczestnikom akcji Zabrzańskie Klasyki Nocą vol.4 za pomoc i dary które zebrali w czasie imprezy. Więcej informacji na temat samej imprezy

https://pl-pl.facebook.com/ZSMMpl

 

.
.

Czerwiec jest w naszym mieście miesiącem festynów. Zostaliśmy zaproszeni na jeden z nich. Ponieważ była to impreza zorganizowana z myślą o nas, uznaliśmy, że przedstawiciele schroniska powinni stawić się na nią obowiązkowo. No, z tym obowiązkiem to przesada, pojechaliśmy tam z przyjemnością. Współpracujemy z nauczycielami i uczniami tego gimnazjum od lat, wielu wolontariuszy Psitula kończyło tę szkołę.Co do samego festynu, zabawa była świetnie zorganizowana, wiele atrakcji pozwoliło na miłe spędzenie czasu dorosłym i dzieciom, spotkaliśmy dawnych podopiecznych (wszystkie w super formie), były konkursy, pokazy agility, dzieci zapoznały się z zasadami prawidłowego zachowania przy psie, pozycji bezpiecznej w przypadku ataku psa oraz jak podchodzić do nieznajomego psa.Z przedstawicieli Psitula największą furorę robił Czordżi -psiak, który czeka w schronisku na odpowiedzialnego opiekuna, jego historią zainteresowali się dziennikarze TV Zabrze.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z imprezy https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/FestynGimnazjuim24Helenka27062015

 

Link do materiału TVZ

http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/aktualnosci/wydarzenia-,1,1,15599 

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Agaty, Urszuli, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu, Sylwii, Izoldy, Joanny, Ewy, Jakuba, Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, Asi, Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach, Biblioteki Publicznej Filia 19 i 20 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu, Ireneusza, uczestników I Śląskiego Biegu Charytatywnego WPKiW w Chorzowieoraz osoby anonimowej.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

 

.
.

Schronisko PsituMnie zostało zaproszone do udziałów w raporcie IMM (Instytut Monitorowania Mediów) i karmiepsiaki.pl " jak social media wpływa na adopcje zwierząt. Zapraszamy do zapoznania sie z wynikami raportu

http://www.imm.com.pl/dla_mediow#/details/e41b41e91c72b3cef9eed44b5a3ddb91

oraz zobaczenia w jak wielu mediach ukazała sie informacja o raporcie......

http://www.wprost.pl/ar/510762/Rosnie-liczba-psich-adopcji-Dzieki-mediom-spolecznosciowym/

cdn.....

.
.

http://twojczas.pl/wiadomosci/Na-Temat/2904/Dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji

http://www.signs.pl/dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji,25193,artykul.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+signspl-Rynek+%28signs.pl+-+Serwis+informacyjny%29

http://www.portalsamorzadowy.pl/spoleczenstwo-informacyjne/media-spolecznosciowie-bardziej-pomagaja-zwierzetom-niz-miejskie-dofinansowanie,71240.html

http://www.patriot24.net/dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji,12015

http://nf.pl/manager/dzieki-facebookowi-i-twitterowi-rosnie-liczba-psich-adopcji,,51722,75

http://naklo.twoje-miasto.pl/Artykuly/View/47966/dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji-na-facebooku-i-twitterze-codziennie-pojawia-sie-tysiac-wpisow-na-ten-temat

http://www.mediafm.net/art/49386/analiza-imm-social-media-pomagaja-psom.html

http://media2.pl/internet/124309-IMM-Tysiace-psow-znajduje-dom-dzieki-social-media-infografika.html

http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/zwierzeta/dzieki_mediom,p320546179?PHPSESSID=bb3221bf99c1e6157ddb0b3c08affca7

http://itezone.pl/media-spolecznosciowe-na-strazy-zwierzat%2C16959/

http://grajer.pl/news/26/40/IMM_Tysi%C4%85ce_ps%C3%B3w_znajduje_dom_dzi%C4%99ki_social_media_infografika.html

http://www.ekologia.pl/srodowisko/specjalne/media-spolecznosciowe-nadzieja-dla-bezdomnych-zwierzat,20546.html

http://www.egospodarka.pl/124179,Psy-znajduja-dom-dzieki-social-media,1,93,1.html

http://dziendobry.bialystok.pl/dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji/

http://ceo.com.pl/dzieki-mediom-spolecznosciowym-rosnie-liczba-psich-adopcji-na-facebooku-i-twitterze-codziennie-pojawia-sie-tysiac-wpisow-na-ten-temat-52852

http://www.biznes.newseria.pl/news/problemy_spoleczne/dzieki_mediom,p320546179?PHPSESSID=588be38f23e6c6953da42a38ed3a91f2


Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz czwarty organizuje w naszym mieście imprezę pn. Zabrzańskie Klasyki Nocą. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia.Zgodnie z tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą kolejny raz przeprowadzona zostanie też zbiórka na rzecz potrzebujących. Tym razem na pomoc liczyć będzie mogło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem organizatorów imprezy można będzie przekazać m.in.: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze.

.
.

Profesjonalizm, tak możemy jednym słowem określić organizację tej imprezy. Jesteśmy wdzięczni Adrianowi Matyskowi, uczniowi IV Liceum Uniwersyteckiego im. gen Stanisława Maczka w Katowicach, że wybrał nasze schronisko jako cel akcji. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę ogrodzenia wybiegu dla psów.

.
.

Pogoda nie rozpieszczała, ale dla nas deszcz nie jest przeszkodą, ostatnie wyjazdy spowodowały, że staliśmy się specjalistami od „mokrej roboty”. Dzielna ekipa wolontariuszy z podopiecznymi schroniska stawiła się na starcie. Psitulak skutecznie dopingował zawodników - wolontariusz Darek zajął pierwsze miejsce na jednym z dystansów, wyniki pozostałych naszych przedstawicieli były bardziej niż zadowalające. W sumie to nas nie zdziwiło, biegli, aby poprawić warunki bytowe swoich ukochanych psiaków, a to potrafi dodawać skrzydeł :) Na starcie stanęło ponad 200 osób, w dużej części w towarzystwie psiaków, byli to mieszkańcy nie tylko Chorzowa, Katowic , Zabrza, spotkaliśmy też osoby z Krakowa i Wrocławia, nawet odległego Sandomierza. Imprezę poprowadził Augustyn Jakubik, znany biegacz, maratończyk.Dzięki tym wszystkim ludziom o wielkich sercach uda się przeprowadzić tak potrzebny remont, ale nie tylko ten cel osiągnęliśmy, dzięki imprezie znalazł dom jeden z naszych podopiecznych. Manek, bo o nim mowa, znalazł wspaniały domek, zamieszkał u nowej rodzinki w Katowicach.Jeszcze raz dziękujemy Adrianowi za wspaniały pomysł i pracę włożoną w jego realizację, wolontariuszom za udział i determinację, nie sposób wymienić wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę w postaci finansowej lub poświęconego czasu, wszystkim Wam BARDZO DZIĘKUJEMY !

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy

https://picasaweb.google.com/1146.../ISlaskiBiegCharytatywny

 

 


Warsztaty plastyczne, ogrodnicze, zielarskie, fotograficzne, porady weterynaryjne, porady WOPR I Policji (bezpieczne wakacje) to tylko część atrakcji Festiwalu Kwiatów – cyklicznej imprezy organizowanej przez Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu...

.
.

Nasze schronisko, podobnie jak w roku poprzednim było usytuowane nieco z boku głównych atrakcji, wszystko z myślą o komforcie naszych psiaków, które na ten szczególny dzień, jedyny w roku, dostały przepustkę zezwalającą na odwiedziny tego pięknego miejsca. Dla Czordżiego i Dżusa wielkim zaskoczeniem był brak zapachów innych psów na trawie i alejkach, czuli się jak wybrańcy, to dla nich atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Co do nas to na brak zainteresowania nie mogliśmy narzekać, sporo osób odwiedziło stoisko, najwięcej pytań dotyczyło podopiecznych schroniska i zasad adopcji. O psiakach i kociakach możemy opowiadać bez końca, udzielanie wyczerpujących odpowiedzi nie stanowiło najmniejszego problemu. Wolontariusze Alinka, Kasia, Misia, Teodor i Darek byli wspaniałym reprezentantami Psitula. Ponieważ głównym celem naszych wyjazdów poza teren schroniska są adopcje pozwolimy sobie przedstawić/przypomnieć sylwetki „ogrodowych” psów, foldery zawierają także linki do albumu zdjęć danego czworonoga.

Dodatkowo link do kilku zdjęć pamiątkowych z samej imprezy. Zapraszamy do oglądania i bardzo dziękujemy za okazane zainteresowanie.

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/FestiwalKwiatow21062015

 

 

http://www.psitulmnie.pl/galeria.php?pid=2714&statusid=1&animaltype=0&virtual=0&senior=0

 

 


I Śląski Bieg Charytatywny odbędzie się 21.06.2015r., na terenie WPKiW przy Stadionie Śląskim. Dystanse 5km i 10 km. Organizatorem biegu jest Adrian Matysek, współorganizatorkami są Natalia i Martyna Gadomskie oraz Anna Drejka.

 

.
.

Biegacze będą mogli zmierzyć się na dystansie 5 i 10 km. Cel jest bardzo szczytny. Dochód (za udział zbierane są cegiełki-bilety w cenie 25 zł) zostanie przeznaczony na renowację Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu - Biskupicach. Podczas biegu każdy biegacz może sprawdzić swoje możliwości, a jednocześnie wspomóc bezdomne zwierzęta - mówi Adrian Matysek, uczeń IV liceum w Katowicach i wolontariusz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu - Chcemy aby nasi bracia mniejsi odrzuceni przez człowieka, często okrutnie skatowani, przynajmniej tam mieli zapewnioną dostateczną opiekę i warunki godne życia.Na wymianę zniszczonego ogrodzenia na kojcach wraz z uwodnieniem liniowym w schronisku potrzeba 4,5 tys. zł. Aktualnie w zabrzańskim schronisku znajduje się 221 zwierzaków, w tym 200 psów. Jeśli uda się zapełnić limit zawodników (300 miejsc), będzie można przeprowadzić kolejny remont placówki.Na mecie na każdego biegacza, czekać będzie unikatowy medal I Śląskiego Biegu Charytatywnego.

 


Zwierzynalia 2015 odbyły sie pod hasłem "Z przyjacielem zwierzem na dobre i na złe".

.
.

Tegoroczna edycja zostanie zapamiętana jako baaardzo gorąca, nie tylko ze względu na to co działo się na samej imprezie, ale też na upał lejący się z nieba. Mimo tak ekstremalnych warunków nie poddawaliśmy się. Psitulowa ekipa nawet wystartowała w dogtrekkingu (5km), chociaż psiaki bardziej od zwycięstwa ceniły sobie pobliskie stawy, ale zdjęcia na mecie są więc czego chcieć więcej. Równie ambitny był Psitulak, ale nie wytrzymał, odpadł dość szybko, chociaż w międzyczasie zajrzał tu i tam. Największą furorę robiły same psiaki i z tego jesteśmy dumni. No, jeszcze była fajna akcja z Olą w roli głównej, ale mamy zakaz pisania o tym. Olu, cicho, sza :) Jeśli ktoś jest ciekawy jak pozytywnie ładują takie wyjazdy niech dołączy do nas ! Psiaki będą wdzięczne za każdą godzinę spędzoną poza schroniskiem!Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy, którzy tego dnia „Słońcu się nie kłaniali”

Gorąco dziękujemy !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronce Zwierzynalii (znajdziecie tam szczegółowe informacje o konkursach, spotkaniach, organizatorach oraz sponsorach tej wielkiej zabawy, pojawią się też zdjęcia autorstwa Pstrykawka.pl)

http://www.zwierzynalia.pl/

 

 

 

 

 

 


Dzisiejsza impreza, fantastyczna impreza, na której byliśmy do godzin popołudniowych to Bajtelindustriada na terenie gościnnego Szybu Maciej w Zabrzu.

.
.

Zabawa była super. Najbardziej zachwycone były dzieciaki, to do nich skierowana była ta część Industriady. Chociaż na terenie opanowanym przez Laboratorium Baniek Mydlanych mieliśmy chwilami wątpliwości, czy rodzice dadzą choć na chwilę swoim pociechom pomoczyć ”mydlane kije”, z których dało się wyczarować ogromne, kolorowe bańki. Nawet schroniskowy Psitulak skorzystał z okazji i włączył się do bańkowego szaleństwa. Ale to nie było wielkim zaskoczeniem, Psitulak to w końcu jeszcze dzieciuch, nie ma jeszcze roczku, pasował więc do szalejących maluchów, chociaż nie ukrywamy, trochę wyróżniał się wzrostem, ale mentalnie był na poziomie małolatów :) Chociaż nasz największy entuzjazm wzbudziły bańki to trzeba przyznać, że organizatorzy bardzo się postarali, aby odwiedzający teren Szybu Maciej byli zadowoleni. Nie było tam jednego… nudy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy , chociaż nie oddają one w pełni ogromu przedsięwzięcia to chociaż w części pokazują, jak można sprawić, żeby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech.

Dziękujemy organizatorom Industriady za zaproszenie i fantastyczną zabawę !

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/IndustriadaSzybMaciej2015?noredirect=1

 

 


W sobotę 13 czerwca szukajcie naszego stoiska na Industriadzie w gościnnym i pięknym Szybie Maciej w Zabrzu.

http://www.szybmaciej.pl/

W niedzielę 14 czerwca, w WPKiW w Chorzowie bierzemy udział w Zwierzynaliach ok. godz. 15.45 mamy prezentację psiaków na scenie, dla chętnych dodatkowo Konkurs Psiej Piękności 13.30-14.30 no i jak zwykle stoisko z naszymi materiałami informacyjnym i gadżetami.

http://www.zwierzynalia.pl/

.
.

Pożeganie autorstwa wolontariuszki Bjutki:

Jest nowy pies w boksie u Demira usłyszałam kiedyś w Psitulu. Boks Demira to był dotychczas przytulas Gogo (cudowny pies z okropnym szczekiem) i okrągły jak kula, cierpliwy Demir. Wsadzili tam jeszcze Dżiliana. Psa, który wyjątkowo udał się Panu Bogu. Futro jak z Alaski żaden malamut nie ma takiego! Wielkość  nie wiem duży? średni? niby do kolana, ale długi na półtora jamnika, a jak stawał na łapy, to był w sumie jak człowiek! Ten pies potrafił zmieniać wielkość stosownie do potrzeb. Na razie Dżilian machał ogonem za kraty i robił słodką minkę. Weszłam do boksu jak zawsze a on świeżak z tygodniowym stażem w schronisku - przerobił mnie na szaro. Przecisnął się z lewej, wywinął się z prawej, zrobił fikołka i już był przy furtce! O niech cię! Sekundę potem wskoczył na donicę, wcisnął łapę gdzie trzeba i zaczął podważać zamknięcie furtki! Wierzcie czy nie, przez wszystkie lata, przez dziesiątki spacerów, Dżilian zawsze potrafił oszwabić wolontariuszy! Musieliśmy przez dziada przebudować wyjście, zlikwidować murek, koło furtki spacerowej, bo wtedy szanse człowieka i psa się wyrównywały. Owszem zdążał uciec z boksu, ale na ogół udawało się go capnąć zanim świat stanął przed nim otworem...Dżilian uwielbiał ruch. Wypłaszania bażantów, gonitwa za Gogo, tarzanie w trawie, pływanie w stawie ; wszystko. Kochał też jeść. W drodze ze schroniska na spacer, wystarczyło, że wolontariusz zaszeleścił torebką i Dżilian pędził po pyszności. W drodze powrotnej można było szynkę parmeńską rzucać mu pod pysk i nie wziął! O nie! Dżilian świetnie wiedział, że wtedy wolontariusz chwyci za obrożę i zabawa się skończy. A po co? Po co skoro świat jest tak ciekawy? Dżilian był bodaj najbystrzejszym psem w naszym schronisku. Oryginalnością i urodą nie miał sobie równych. Walczył z rakiem ile tylko miał sił. I przegrał. Kiedy pies odchodzi mówimy, że przeszedł przez Tęczowy Most. Dżilian przeszedł przez zwalony pień, albo przepłynął sobie wpław w krainę gdzie można polować do woli, a jak się napatoczy wolontariusz z szynką to można śmiało jeść, bo już nie grozi żaden powrót do schroniska. Dżilian nareszcie jest wolny.

1.06.2015

.
.

30 maja dołączyliśmy do wspaniałej, cyklicznej imprezy miejskiej MAJOWE GRANIE. Organizatorzy starali się zapewnić atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci, udało się to wspaniale powiązać. Pierwsze godziny zabawy to przede wszystkim występy najmłodszych artystów (tańce i wokal najmłodszego pokolenia wzbudziły zachwyt licznej widowni !).

.
.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się liczne konkursy z nagrodami, pokazy artystów cyrkowych, dmuchany zamek, kule wodne, dzieciaki oblegały też miejsca gdzie mogły pomalować balony lub… twarz, właściwie to twarze były malowane przez dorosłych, ale frajda była po każdej stronie farbek :)Na terenie parku byli przedstawiciele wielu organizacji ( w tym nasze schronisko) i firm. Ok. godziny 16.00 pogoda sprawdziła naszą odporność na deszcz, ale nie trwało to długo, o godz. 17.30 zaczęły się koncerty, hasło przewodnie to Disco Granie, czyli muzyka dla każdego. Mimo kapryśnej aury zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Zarówno goście jak i gospodarze imprezy bawili się wyśmienicie.Dziękujemy Dyrekcji MOK w Zabrzu za zaproszenie, najlepsiejszym na świecie wolontariuszom za pomoc w ogarnięciu przedsięwzięcia, a mieszkańcom naszego miasta za datki dla naszych podopiecznych.Nasi przedstawiciele to : Sara z Samolocikiem, Alina z Funcikiem, Artur z Dżusem, Misia z Czordżim, przy stoisku Halinka i Mateusz zaklinali deszcz, Jola relacja foto.

DZIĘKUJEMY !!!

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/MajoweGranie30052015?noredirect=1


Niedziela 24.05. rozpoczęła się dla Nas bardzo wcześnie bo już o 7 rano pod schronisko podjechało auto. Okazało się, że to nasi wolontariusze. Coś wisiało w powietrzu, ale my do końca nie wiedzieliśmy co.....

.
.

Pierwszym autem pojechaliśmy: Dżus, Syjos, Kili i Marley z Misią, Arturem, Mirkiem i Madzią. Drugim jechali Sara, Bobi i Darek z Piorunem, Samolocikiem i Halvarem. Oczywiście nie dali nam jeść (nieładnie:-)).

Po jakiejś godzinie jazdy jak to określili człowieki dojechaliśmy do parku. Powiedzieli nam, abyśmy wyprostowali łapki i napili się wody. Znowu nie dali nam pełnych misek tylko kilka przysmaków. Nasi wolontariusze zaczęli się rozglądać i zapisywać coś na kartkach. I słuchajcie, nagle zaczęli schodzić się ludzie i pełno psów. Lekko zdenerwowani nie wiedzieliśmy co się dzieje. Po chwili okazało się, że mamy iść na długi spacer. Podeszliśmy do taśmy i ruszyliśmy:)

Nasze człowieki co jakiś czas patrzyli na kartki i udawali, że wiedzą w którą stronę mamy iść - jakoś nie pomyśleli, żeby nas spytać o drogę:-( w końcu na węszeniu i odnalezieniu się w terenie to my jesteśmy lepsi.

Nam ten spacer odpowiadał, można było węszyć i moczyć łapki w błotku. Ale w końcu wyszliśmy z lasu i nie wiedząc czemu nasi wolontariusze zaczęli skakać i wołać, że są na mecie i się cieszyć jakby dostali kostki (dziwne te nasze człowieki).

Znowu stali przy stole, zapisywali coś na kartkach. Po chwili podeszliśmy do stołu, dali nam wody i kazali odpocząć jakbyśmy byli bardzo zmęczeni. Siedząc tak przy tych ławkach jeden Pan się do nas odwrócił i zapytał czy może mnie czyli Dżusowi i Syjosowi dać kawałek kiełbaski. Madzia wyraziła zgodę (no a miała jakieś wyjście??). Więc Pan nas poczęstował mhmm pycha, jak widział, że jemy odwrócił się i dał po jeszcze jednym kawałku. Nagle patrzymy a Pan wstaje.. co już?? i tylko tyle?? no Stary podziel się jeszcze nie bądź taki. Pan się uśmiechnął i dał jeszcze kawałek. Wtedy Madzia powiedziała, że już dosyć bo będziemy jechać autem i nie wiadomo czy nie będziemy wymiotować jakby była jakoś specjalnie czysta zwłaszcza, że Kili wybrudził jej bluzkę ( hihihi) a ja wybrudziłem spodnie :-)

No więc po chwili czekania usiadłem przy stole na ławie i zacząłem głośnym szczekaniem domagać się kiełbaski dla siebie i Syjosa, człowieki zaczęli się śmiać i dali :):)

Nie udało nam się stanąć na tym dużym pudełku (człowieki mówili, że to podium). Wygrał Darek z Piorunem!  ale my byliśmy dumni:) Jak to określiła Madzia nie byliśmy ostatni i nie pomyliśmy drogi - no co jak co ale drogę pomylić :-(?! Dostaliśmy paczki karmy dla naszych kumpli! My piszemy się czterema łapkami i wszystkimi pazurkami na następny taki spacer:)

Chcemy też bardzo, ale to bardzo podziękować Naszej Cioci Beacie Dzianowicz za udostępnienie auta, bo jak to określił Artur z Madzią bez Beaty byśmy nie pojechali:)

Specjalnie podziękowania dla Organizatorów!

Do zobaczyska, liżemy Wam buźki  Hau, hau !!!


W sobotę 23 maja spędziliśmy w towarzystwie pracowników i podopiecznych Przedszkola nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Festyn został zorganizowany z okazji 30-lecia placówki i 10-lecia Stowarzyszenia „Integracja”. Przybyło wielu oficjalnych gości, nie zawiedli też mieszkańcy miasta. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, zwłaszcza z myślą o najmłodszych. Były występy przedszkolaków, pokazy sztuk walki i pierwszej pomocy, stawili się także mundurowi - strażacy i przedstawiciele wojska. Zapewnione były ciepłe posiłki, napoje i ciasta (sprawdzaliśmy osobiście, same pyszności). Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Pomimo kapryśnej aury będziemy wspominali ten dzień jako wyjątkowo udany. Bardzo dziękujemy za super zabawę i zebrane dla naszych czworonogów dary. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej zaprzyjaźnionego z nami przedszkola

https://integracja48.wordpress.com/

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Justyny, Marcina, Stelli, Maja, Anny, Misi, Aleksandry, Urszuli i Marka, Moniki, Nadii, Tomasza, Doroty, Weroniki, Artura, Ireneusza, Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, Gimnazjum nr 9 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 28 Zabrze, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, ZOO Kropeczka w Rudzie Śląskiej, klientów C.H. Platan oraz od anonimowego darczyńcy.

Odwiedzili nas również Uczniowie wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu oraz Wychowankowie wraz z opiekunem z Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

 

.
.

Już jutro w godz.11-16 widzimy się w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu przy Placu Teatralnym. Tym razem nasze stoisko pojawi się przy sklepie RTV Euro AGD, a na pasażu w pobliżu wejścia głównego możecie podziwiać naszą wystawę pt.:"Poznaj Pokochaj Adoptuj". Psich bohaterów wystawy będzie można jutro poznać na żywo, ponieważ przyjadą z naszymi wolontariuszami. To Amanda, Rukter, Funcik i dwie Kory.Na wystawie prezentujemy też kocie gwiazdy - Pusię, Lagunę i Omo, ale do obejrzenia ich zapraszamy już bezpośrednio do schroniska. Oczywiście jak zawsze zbieramy dary dla naszych podopiecznych, promujemy adopcje i odpowiadamy na Wasze pytania.

.
.

Ryż, makaron i jedzonko z puszki - ależ będą pełne brzuszki !

Aż 3 dni w godzinach 11-16.00 spędzili nasi wolontariusze w Centrum Handlowym M1 przy wejściu do sklepu Auchan. Zbieraliśmy dary materialne dla naszych podopiecznych oraz datki pieniężne. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Kosze zapełniały się w szybkim tempie, najwięcej było ryżu, makaronu oraz puszek. O te konkretne artykuły prosiliśmy klientów marketu. Wiele psiaków w naszym schronisku jest w podeszłym wieku, są chore, często też trafiają do nas czworonogi wychudzone, zaniedbane, one wszystkie potrzebują specjalnego żywienia, niektóre dodatkowego posiłku. Dla takich psów sucha karma, nawet ta najwyższej jakości jest trudna do zjedzenia. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom, z myślą o zdrowiu i komforcie naszych psiaków skupiliśmy się na konkretnych artykułach. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli akcję organizacyjnie, darczyńcom oraz niezawodnym jak zwykle wolontariuszom.

Na zdjęciach najlepiej widać jak zapełniały się koszyczki, a miny zadowolonych z akcji wolontariuszy mówią same za siebie :)

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6147708696359942193?cfem=1

.
.

Jak co roku od 14 lat w kwietniu odbył się Miejski Konkurs Plastyczno - Literackiego "Kochajmy Zwierzęta". Polega na przygotowaniu pracy plastycznej o ulubionym zwierzątku i dołączeniu do pracy wiersza „ okruszka”. Konkurs jest dla dzieci z zabrzańskich szkół podstawowych nauczania początkowego.

.
.

Powstał z inicjatywy Danuty Borowskiej SP 24 i TOZ w POlsce Oddziału w Zabrzu. W pierwszym roku przysłano nam ponad 600 prac i tak też było przez pierwsze lata. Cała komisja oceniająca prace miała jednak wątpliwości czy nagradza prace rodzinne czy dziecięce. A w końcu to nie był konkurs familijny. Zadecydowałyśmy więc o przeprowadzaniu konkursu w inny sposób. Pierwsze eliminacje są w szkołach. Nauczyciele wyłaniają najlepszych uczniów do reprezentowania szkoły na drugi etap – 10 uczniów na szkołę ( klasy I, II, III). Potem dzieciaki przyjeżdżają do gościnnej SP 24 i na miejscu przygotowują prace do konkursu, wiersz okruszek może być wcześniej napisany lub wydrukowany. Jakież było nasze zdziwienia, gdy okazało się, że dziadkowie lub rodzice podmieniają swoim pociechom prace na gotowe, już przywiezione z domu Czego dorośli uczą dzieci? Oszustwa już w tak młodym wieku?? Udało nam się wychwycić te przypadki nieuczciwości.W związku z tym doświadczeniem teraz dzieci wyciągają czyste kartki, na każdej przybijamy pieczątki TOZ i tylko takie opieczętowane prace są brane pod uwagę przez Komisję Konkursową. Potem dorośli są wypraszani z sali i dzieci pracują pod naszym nadzorem.W tym roku również pojedyncze dzieci przyszły z gotowymi pracami, prace te zostały odłożone, a dzieci zabrały się do roboty. Nie karałyśmy dzieci za naganną postawę dorosłych. Nam organizatorom było bardzo przykro, bo niektórzy rodzice towarzyszący dzieciom widzieli jak uczniowie wyciągają gotowe prace, nie widzieli, że zostały odłożone, ale musieliśmy się tłumaczyć z zarzutu nierównego traktowania uczestników. Sprawę wyjaśniliśmy, ale sam fakt, że takie rzeczy się zdarzają napawają smutkiem.W tym roku dużo dzieci dostało nagrody – dzięki zaangażowaniu trzech partnerów :SP 24, Rady Dzielnicy Mikulczyce i TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu jest to finansowo możliwe.Także po raz pierwszy nagrodziliśmy też osobno całą jedną grupę. Poza indywidualnymi bardzo ładnymi pracami zdarza się, że nauczyciel trafia na zdolną grupę dzieciaków i prace są na bardzo wyrównanym poziomie. Komisja miała niezły problem do zgryzienia, więc 9 dzieci dostało różnoznaczne wyróżnienia. Po tematyce prac widać też jak nauczyciel przygotowuje uczniów, TOZ oczywiście najchętniej nagradza te o porzuconych zwierzakach, które znalazły dom , albo te pokazujące bliskie więzy ze zwierzakami.

https://plus.google.com/u/0/photos/102606009011710701339/albums/6147967730790679617

 „ Mój piesek czarny,

Kiedyś nie miał domu.

Był smutny i zły,

Bo myślał, że jest

niepotrzebny nikomu.

Teraz te smuteczki

odeszły od niego,

bo odkąd jest z

nami jest moim

najlepszym kolegą”

"Czarna sierść, brązowe oczka

tak wyglądała moja maskotka

I do zabawy i do obrony

zawsze miał ogonek w górę postawiony

choć nie ma go już z nami

wciąż Go wspominam z mokrymi oczami "

 

 


Otrzymaliśmy dary od: Pani Joanny, Wiktorii, Oliwii, Nowożeńców Pani Sabiny i Pana Miłosza :), Pani Sandry, Przedszkola nr 20, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi z Pyskowic oraz Kliniki Weterynaryjnej w Zabrza. Oprócz tego odwiedzili nas: Zespół Szkół nr 4 w Zabrzu, Centrum Wsparcie Kryzysowego w Zabrzu oraz DPS "Wędrowiec" z Bytomia. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Otrzymaliśmy dary od: sklepu Zooplus,Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Mateusza, Aliny, Teodora, Sary, Wioletty i Marcina, Bartka, rodziny adopcyjnej Sznapiego, Lidii, Henryka, Karoliny, Daniela, Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Firmy Mars Polska w Sochaczewie, Wiktorii, Marty, Oliwii, Jadwigi, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu i Anastazji.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Marzeny, Danuty, Basi, Kasi, Oli, Jessi i Doroty, Wali, Henryka, studentów Uniwersytetu Śląskiego z wydziału zarządzania, Oli, Aliny, Mateusza i Teodora, Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Grzegorza oraz zebrane przez uczestników i członków Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji na akcji Zabytki Nocą. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

 

.
.

MOTOSERCE to ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Partnerami są: PCK, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. 

 

.
.

W ramach akcji na Śląskim Rancho odbyła się impreza zorganizowana przez Invaders Mc Poland Chapter Zabrze. Tam , gdzie spotykają się ludzie z pasją, którzy starają się łączyć swoje zainteresowania z chęcią pomocy innym nie mogło zabraknąć przedstawicieli Psitula:) Tego dnia było bardzo zimno, ale nas ogrzewały gorące serca krwiodawców i adrenalina, która skoczyła po pojawieniu się super maszyn – wspaniałych, zadbanych motocykli. Oj, było co podziwiać. W godzinach popołudniowych temperaturę maksymalnie podniosł zespół Oberschlesien. I już nikt nie myślał o zimnie, koncert był na najwyższym poziomie, podobnie sama organizacja imprezy. Bardzo dziękujemy Invadersom za zaproszenie. Mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

 

 

O samej akcji można poczytać tutaj :https://www.facebook.com/pages/Motoserce-Zabrze/1487617864786841?fref=ts

Nasze zdjęcia z imprezy: https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Motoserce18042015?noredirect=


W niedzielę 19 kwietnia bawiliśmy się w Chudowie na imprezie Pieskie Życie. Właściciele Oberży Czarny Koń zaprosili ludzi, którzy na co dzień pracują z psami, były psie zaprzęgi, pokaz szkolenia psów, psi tor przeszkód i… MY

 

.
.

Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem, zjawili się nie tylko właściciele czworonogów, spotkaliśmy wiele rodzin z małymi i starszymi pociechami, a na wspaniałych maszynach przyjechali motocykliści, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w paradzie Motoserce. Nasze psiaki z zainteresowaniem poznawały nowy teren, nawiązywały się psie przyjaźnie. Wielką radość sprawił nam widok dawnych podopiecznych Rubina i Mrużki , psiaki pozwoliły łaskawie się przywitać, ale dumnie dawały do zrozumienia, że już nie wolontariusze, ale nowi właściciele są dla nich najważniejsi i nie zamienią się za nic na świecie. My to rozumiemy i cieszymy się razem z nimi. Psitulowa ekipa w Chudowie to Sara z Samolocikiem, Alinka z Dymitrią, Misia z Czordżim, Robert „Bobi” z Halvarem, Darek w roli Psitulaka, a pozostali wolontariusze: Jola, Teo i Mateusz zajmowali się opieką stoiska i relacją fotograficzną. Zabawa była suuuper! Kto był to wie, a kto nie był niech poprzez zdjęcia spróbuje poczuć wspaniałą atmosferę tego dnia. Jeszcze raz dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas, a organizatorom festynu za to, że spośród tak wielu organizacji zaprosili nasze schronisko do wspólnej zabawy. WIELKIE DZIĘKI !!!

 

link do naszych zdjęć 

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/PieskieZycieChudow19042015


Dary otrzymaliśmy od: Piotra i Hanny, Bogdana i ekipy motocyklistów, Łukasza, Lidii, Henryka, Aliny i Mateusza, Domu Pomocy Społecznej "Wędrowiec" w Bytomiu, Klaudii, Tomasza, Agnieszki, Sandry, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Natalii, Anny, Sabiny, Urszuli.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!

 

.
.

PSITULAMY MOTORYZACYJNE KLASYKI

16 kwietnia b.r. odbyła się akcja Zabrzańskie Klasyki Nocą vol.3 zorganizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Dzięki organizatorom oraz uczestnikom imprezy zostały zebrane dary dla naszych czworonożnych podopiecznych.

Otrzymaliśmy:- 44 kg suchej karmy,- 11 ręczników,- 6 koców,- 4 kołdry,- 2 poduszki,- 1 legowisko,- 40 małych puszek z karmą,- 16 dużych puszek z karmą,- 10 paczuszek smakołyków,- 2 kg kaszy,- 5,2 kg ryżu,- 16,75 kg makaronu,- 1 szczotkę dla psa,-2 miski,- 3 smycze,- 3 obroże,- 2 kagańce.

Nasze psitulaki są zachwycone i wesoło merdają ogonkami :)Serdecznie dziękujemy !!!!!!

.
.

3 kwietnia 2015 odebraliśmy z magazynu dary przekazane przez firmę ZOOPLUS dla naszego Schroniska „Psitulmnie”. 23 palety, na których jest dobrej jakości sucha karma, mnóstwo puszek, żwirek dla kotów oraz wiele akcesoriów dla zwierzaków. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, a przede wszystkim naszych podopiecznych. Tylko dzięki ludziom dobrej woli możemy funkcjonować na pewnym poziomie. Wyrażamy wielką wdzięczność Firmie ZOOPLUS, która włącza się tak aktywnie w pomoc porzuconym zwierzętom za cenne produkty. Zaglądajcie na strone Zooplusa http://www.zooplus.pl/

.
.

Zapraszamy wszystkich przyjaciół Psitula i nie tylko na imprezę organizowaną przez Invaders Mc Poland Chapter Zabrze. Termin - 18 kwietnia b.r., miejsce - Śląskiego Rancho. Szczegóły znajdziecie na stronce organizatora Invaders Mc Poland Chapter Zabrze.Nasi wolontariusze także tam będą ! POLECAMY !!!

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Pawła, Jerzego, Mateusza, Anny, Moniki, Iwony, Kasi, Dominiki, Lidii, Firmy DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA w Rybniku, Sklepu Pet-Smile, Kamili i Marcina, Karoliny, Nikoli, Klaudii i Karoliny, Marii oraz zebrane na akcji PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!

 

.
.

Kto jeszcze nie wie i nie czytał niechaj to szybko nadrobi. Przedstawiamy blog 10 letniej Dominiki..  http://psitulowyblog.blogspot.com/ 

.
.

Prosimy w imieniu psów i kotów z Psitula :-) Dziękujemy za każdy grosz :-)

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Joanny, Pawła, Agnieszki, Przedszkola nr 46 "Witaminka" w Bytomiu, Weroniki i Aleksandry, Sary i Izabeli, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Weroniki, Lidii, Beaty, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Przedszkola nr 36 w Zabrzu, Izy, Firmy Handlowo-Usługowej w Zabrzu, Bartłomieja, Anny, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, Pauliny, Ewy, Mai oraz zebrane na akcji Leśne Run. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

.
.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, dla nas to przede wszystkim wspaniała zabawa w towarzystwie uczestników Wiosennego Leśnego Run na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Pogoda była rewelacyjna, temperatura optymalna dla wolontariuszy i psiaków oraz biegaczy.Dzięki uprzejmości Dyrekcji nasze psiaki mogły wejść na teren ośrodka, wolontariusze byli tylko skromnymi dodatkami do wspaniałych czworonogów. Psiaki : Rukter, Funcik i Pikuś dzielnie reprezentowały schronisko, puszeczka na gotówkę została zapełniona po brzegi, a kosz na dary rzeczowe także nie pozostał pusty.Na imprezie podziwialiśmy zmagania biegaczy, sami tylko bohatersko dopingowaliśmy uczestników.Nie będziemy się rozpisywać - kto był to wie, że BYŁO SUPER, nieobecnym polecamy relację organizatorów http://www.uzaleznionyodruchu.pl/2015/03/ekipa-lesne-run-od-prawej-micha-maja-ja.html oraz foty https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/LesneRun21032015?noredirect=1 Następna edycja 18 lipca, czekamy z niecierpliwością.

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 49 "Witaminka" w Bytomiu, Danuty, Sary i Michaliny ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu, Niny i Marka, Agnieszki, Joli, Lidii, Eweliny i Tomasza, Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu, Anny, Pauli i Marcina, Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, Sandry, Szkoły Podstawowej nr 41 przy Zespole Szkół Specjalnych w Zabrzu, Sklepu "Netto" w Zabrzu i Centralnego Laboratorium Pomiarów Badawczych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!

 

.
.

Instytut Monitorowania Mediów

Social media realnie pomagają podopiecznym schronisk! Więcej na ten temat wkrótce. Tymczasem klikajmy codziennie na  http://www.karmiepsiaki.pl/ by wesprzeć schronisko Psitulmnie! Podzielcie się ze znajomymi - psiaki nie potrafią klikać!

.
.

Już za chwilę pierwsza w tym roku edycja Leśne Run !!! Pamiętajcie, że każda edycja, to wsparcie dla schroniska Psitulmnie. Zabierzcie coś dla zwierzaków. Na miejscu będą wolontariusze z pieskami. Będziecie mogli pobawić się z pieskami, wrzucić coś do puszki !

Zapraszamy

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 11 w Zabrzu, Firmy MARS POLSKA, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Adama, Wiktorii, Artura, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, Piotra i Hanny, Lidii z Zakładu Fryzjerskiego "Filomena" w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu i dary zebrane na sobotniej akcji w CH PLATAN.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

.
.

Kochani, dotarła do nas dostawa karmy od firmy MARS dla kotków i piesków - Pedigree 180 worków po 15 kg i Whiskas 31 worków po 14 kg. Dziękujemy bardzo po raz kolejny organizatorom akcji "Kupując-pomagasz" oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że udało się uzbierać tyle jedzonka dla naszych podopiecznych . Jesteście super!"

 

.
.

Kochani.Dziękujemy wszystkim, którzy 7 marca odwiedzili naszych podopiecznych i wolontariuszy w CH Platan. Zebraliśmy sporo darów (puszeczki z karma, karmę suchą, smakołyki, koce, ręczniki), także skarbonka na datki pieniężne została znacznie zapełniona.

 

.
.

W Platanie nie tylko przedstawialiśmy psiaki, które nam towarzyszyły, zachęcaliśmy również do odwiedzin naszego schroniska. Nie wszyscy muszą od razu adoptować psa, dużą frajdą może być np. spacer z bezdomniakiem, poświęcenie mu swojego czasu, pokazanie dobrej strony człowieka. Jako wolontariusze wiemy o czym mówimy.Wracając do samej imprezy – listę obecności podpisały : Nuka, Amanda, Pauza, dwie suczki o imieniu Kora, Jula, Rukter, Pikuś i Rafciu.Ekipa wolontariatu : Iza, Misia J., Alina, Monika, Jola, Aneta, Misia S.,Sandra, Teodor, Darek, Mateusz, Maciek, Łukasz i Michał.Baaardzo dziękujemy klientom CH Platan za dary, wolontariuszom za poświęcony czas, a zwierzakom za cierpliwość i wytrwałość. No, może wytrwałości nieco zabrakło pod koniec imprezy, jednak kilka godzin chodzenia po alejkach wielkiego sklepu i deptaku zewnętrznym, pozowanie do zdjęć, przyjmowanie głasków, rozdawanie buziaków może wyczerpać nawet najbardziej wytrwałych. Ale czego się nie robi dla znalezienia swojej kanapy i ukochanego opiekuna:)

Relacja fotograficzna z imprezy

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6123918322567875969?banner=pwa


Dary otrzymaliśmy od: Oli, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Iwony, Antosia, Lidii i przyjaciół, Uli, Przedszkola nr 48 z oddziałem integracyjnym w Zabrzu, Piotra, Jana, Sandry i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

.
.

Tym razem przychodzi nam pożegnać Bartusia, odszedł od nas niespodziewanie. Niby powinniśmy być przygotowani, bo miał 16-17 lat, ale na to przygotować się po prostu nie można :-(

6 maja tego roku minęłoby 15 lat, od kiedy Bartek trafił do naszego schroniska po tym jak jego właściciel stracił dach nad głową...

 

.
.

To psiak, który nigdy nie ufał ludziom, zawierał przyjaźnie tylko ze swoim czworonożnymi kompanami. Jesienią 2010 roku pracownicy, wolontariusze i dogomaniacy postanowili wyciągnąć go ze schroniska jako weterana i dać szansę na normalne życie poza schroniskowymi kratami. Pojechał do hoteliku…

Ostatnio Bartusia przenieśliśmy do innego hoteliku gdzie już mieszkały nasze dwa staruszki.W nowe miejsce przyjechał w sobotę troszkę wystraszony, a jednak zmiany zawsze przyjmował lepiej niż niejeden z naszych podopiecznych, chyba najważniejsze dla niego było to , żeby byli czworonożni koledzy, a z resztą jakoś sobie radził. Bartuś pozwiedzał wszystkie kąty, z apetytem zjadł przygotowane jedzonko, a nawet chętnie wziął smakołyki z rąk swoich nowych opiekunów, bez problemu przywitał się z innymi psiakami. Pomimo dość kiepskiej kondycji miało być dobrze, przecież nie on pierwszy w takim stanie tam przyjechał.Niestety w niedziele Bartek zaczął wymiotować, opiekunowie nie mieli żadnych informacji, żeby był z tym jakiś problem wcześniej, ale wyglądało to na tyle źle, że w poniedziałek zawieźli go do weterynarza. Po kilku badaniach było wiadomo, że rokowania nie są dobre - guzki na wątrobie, mocno zmieniony żołądek, stan zapalny trzustki. Bartuś dostał leki, chociaż weterynarz od razu zaznaczył, że szanse jakieś są, ale może być już za późno :-( Jednak dalsze leczenie miało zostać ustalone we wtorek kiedy już będą wszystkie wyniki. Bartek wrócił do hoteliku, a po lekach poczuł się lepiej, więc pomyśleliśmy będzie dobrze, jeszcze uda mu się trochę przedłużyć życie. Było to ostatnie polepszenie, to które często daje nam nadzieję, a potem zaraz ją odbiera :-( Bartuś w nocy z poniedziałku na wtorek ułożył się do snu wciąż obserwowany przez opiekunkę, która po chwili zauważyła, że po prostu przestał oddychać... Nie tak miało być :-(

 Za Tęczowym Mostem już nic Cię nie boli, nóżki są sprawniejsze, są tam inne pieski i nie ma strachu, na pewno są jeziora, w których będziesz mógł pływać, są łąki i lasy, które będziesz mógł pokonywać ile sił masz w łapach. Czy jednak tak miało być? Czy ta przeprowadzka miała sens czy nie? Czy gdyby ktoś postawił szybciej diagnozę czy byłbyś jeszcze dzisiaj z nami? A może już po prostu zmęczyłeś się życiem wśród ludzi i pomyślałeś sobie, że to już czas? Tego już się nie dowiemy...


Przedstawiamy wszystkim zdjęcia cudnych szczeniaków które przebywają w schronisku.Poszczekują i merdają i sie uśmiechają bo szukają dobrego domku...

 https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Szczeniaki23022015

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Renaty, Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, Huberta, Bogusi, Aleksandry, Barbary, Kamila, Pauliny, Patrycji, Łukasza i Marzeny, Bogdana, Basi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Żanety,Cheap Rolex Replica Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu, Sklepu Auchan w Gliwicach i Katarzyny.

Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

.
.

18 lutego br w MOK w Zabrzu odbyła się kolejna już uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2015” i wręczania certyfikatów „ Zwierzolubni 2015”.

.
.

Projekt ten jest prowadzony od 6 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający przy gabinecie doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego w Zabrzu oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu.Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 25 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli :3, 6,8,9,11,12,14, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 25, 27, 30, 31, 34, 38, 40, 43, 45,46, 48, Miriada. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in ze Światowymi Dniami Kota, Niedźwiedzia Polarnego, Bociana, Zwierząt Laboratoryjnych, Motyla, Kundelka, Ptaków itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie.Certyfikat Zwierzolubni jest przyznawany placówkom jako docenienie ich pracy, organizowanie wszelkich działań mających na celu dbanie o środowisko w kontekście troski o zwierzęta w najbliższym otoczeniu, promocję odpowiedniego zachowania i odpowiedzialności wobec otaczającej nas przyrody. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest tez wirtualna adopcja zwierzaka ze zabrzańskiego Schroniska „Psitulmnie”.

W tym roku tablice Zwierzolubni otrzymały:

1. Świetlica Szkolna SP 24 z Zabrza

2. SP z Zabrza

3. Zespół Szkolno – Przedszkolny 9 z Zabrza

4. Przedszkole 2 z Zabrza

5. Przedszkole 44 z Bytomia

6. Przedszkole Happy Preschool z Warszawy

Uroczystość uświetniła występem znakomita grupa teatralna Klubu Twórczego Nauczyciela Przedszkola, w której przedszkolanki z zabrzańskich przedszkoli wcielają się z dużym powodzeniem w rolę aktorek. Dzieci z zachwytem rozpoznawały swoje „Panie” w strojach m. in żab, łabędzi, kota oraz wspólnie odtańczyły „Kaczuszki” jako że przedstawiano „ Brzydkie Kaczątko”.

 


Ottusiu... Czemu nie udało Ci się znowu oszukać śmierci tak jak te 8 lat temu kiedy walczyłeś z nosówką? Czemu nie zrobiłeś tego uniku jak przed dzikami, które wiecznie tropiłeś na łąkach wokół schroniska? Czemu nie uciekłeś od niej tak jak przez kraty swojego boksu kiedy te kilka lat temu wybrałeś sobie wolność i dałeś nam radość życia z Tobą w schroniskowym biurze?

.
.

Dla Ciebie nigdy nie było przeszkód, robiłeś to co chciałeś, wychodziłeś kiedy chciałeś - któż z odwiedzających schronisko nie pamięta Twoich skoków przez płot? Kochałeś dobre jedzonko i przede wszystkim wolność - mogłeś na spacerach spędzać całe dnie. Na szkoleniu wszyscy byli zachwyceni Twoją inteligencją, byłeś niezwykle pojętny, wszystkiego uczyłeś się w mgnieniu oka... Zawsze miałeś przyjaciół, inne psiaki uwielbiały bawić się z Tobą, zabierałeś je z sobą w Twoje ulubione miejsca wokół schroniska, miałeś im pewnie tak wiele do pokazania. No i my... wszyscy, którzy tak bardzo Cię pokochali, chcielibyśmy, żebyś był z nami o wiele dłużej. Jeszcze chwilę temu biegałeś radośnie wśród wysokiej trawy zachęcając, żeby biec za Tobą. Byliśmy pewni, że jeszcze długo będziemy się Tobą cieszyć... Chociaż czasem trzeba było się komuś tłumaczyć za Twoje przekonanie, że wszystkie łąki i lasy obok schroniska należą do Ciebie to nic nie szkodzi, najważniejsze, że byłeś.. i Ottusi pamiętaj to wszystko było Twoje, bo to był Twój dom. Teraz na pewno biegasz po nieskończenie wielkiej łące za Tęczowym Mostem i masz tam już przyjaciół, którzy Ci towarzyszą w zwiedzaniu jej zakamarków.. Ciekawe tylko czy są tam też dziki?


Dary otrzymaliśmy od: Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, Klientów Sklepu NETTO, Krzysztofa, Agaty, Leszka, Arkadiusza, Tomasza, Łukasza, Magdaleny, Patrycji, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Sandry, Agaty oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Dziękujemy wszystkim za otrzymane dary !!!

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Lidii, Sandry z przyjaciółmi, Marka, Filipa, Urszuli, właścicieli Jagódki, Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Gierałtowicach, Waldemara, Magdaleny, Agnieszki, Kamila, Anety, Kasi, Krystyny, Emilii, i Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

.
.

Zachęcamy wszystkich do konkursu Kochani! Z okazji zbliżających się walentynek chciałybyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w naszym wyjątkowym konkursie fotograficznym pt. " Kocham swojego zwierzaka mądrze!".

https://www.facebook.com/530739970275310/photos/a.543708235645150.142814.530739970275310/1008065835876052/?type=1&theater

 

.
.

Dary od: Lucyny, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, 36 Zabrzańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Wataha" im. Szarych Szeregów, Kariny, Piotra, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Lidii i przyjaciół, Anity, Zbigniewa i Oliwii, parafii Św. Wojciecha, Małgorzaty, Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, Biblioteki Miejskiej Filii nr 4 w Zabrzu i Sklepu ZOOAfryka w Gliwicach.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

 

.
.

Dzięki uprzejmości Śląskiego Rancha mogliśmy umieścić na lodowisku nasz psitulowy baner, kalendarze oraz ulotki.

Serdecznie dziękujemy!!!

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Aleksandra, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Agaty, Joanny, Przedszkola Niepublicznego "Koszałek" w Gliwicach, Przedszkola nr 25 w Zabrzu, Beaty i Oli oraz mieszkańców kamienicy z Katowic, Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu, Firmy Handlowo-Usługowej w Zabrzu, Adriana i Adama.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Natalii, Anny i Asi, Magdaleny, Katarzyny, Jacka, Piotra i Hanny, Michaliny, Lidii, Przedszkola Miejskiego "Zielony zakątek" w Bytomiu, Stanisława, Basi, Kasi i Krzysztofa, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Marii, Sandry i Edyty.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

.
.

Psitulowe imprezy - sezon 2015 uznajemy za otwarty ! W sobotę 10 stycznia nasi wolontariusze reprezentowali swoich pupili pod gościnnym dachem CH Platan, towarzyszyła im wystawa „Chętnie psitulimy nowych wolontariuszy” (można ją obejrzeć do piątku 16.01. – POLECAMY ! )

 

 

 

.
.

Wesoła psia ekipa, czyli Jula, Taro, Pauza, Rafciu, Rukter, Funcik i Nadzieja pokazywała swe wdzięki licznym klientom marketu. Zaskoczeniem było, że niektórzy ludzie przyjechali do Platana specjalnie dla nas, otrzymaliśmy nie tylko suchą karmę, puszeczki czy smakołyki, ale także mleko dla szczeniąt oraz koce i ręczniki. W szybkim tempie zapełniała się również skarbonka, do której zbieraliśmy datki. BARDZO DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM! Pieski już na miejscu okazywały wdzięczność, w międzyczasie pozwalały sobie na krótki odpoczynek, za legowiska służyły wolontariacie kolanka Oli, Aliny, Moniki, Sandry, Izy oraz Łukasza i Maćka, byli jeszcze obecni: Lidia, Halinka, Jola (stoisko), Darek i Michał (na zmianę „ożywiali” Psitulaka) oraz Aneta ( z Rafciem pokazywali wspaniałe, psie sztuczki)

Ważne !

Młodzi ludzie, którzy na imprezie pytali o schroniskowe psiaki, przyjechali w niedzielę do Psitula, podpisali umowę adopcyjną i odjechali z naszą, byłą już podopieczną. Życzymy samych dobrych dni, nudne to one nie będą na pewno:)

 https://picasaweb.google.com/114683990763148890202/PLATANStyczen2015?feat=content_notification#


TM Biedny Barfo staruszek, pokonały go choroby, ale nie cierpiał...:-(( cyt tekst Sandry, która towarzyszyła mu do końca "dzisiaj odprowadziłam go na drugą stronę, nie był sam jak co poniektórzy myślą nigdy nie zostawiam swoich przyjaciół samych w tych chwilach i tak sobie pomyślałam przecież Barfo musiał mieć kiedyś swój dom swojego właściciela. Dlaczego nikt go nie szukał ?  o nowym domu mógł tylko pomarzyć...był stary może nieco zgorzkniały, a przecież ludzie chcą ładne młode psy nie takiego dziadka jakim był Barfo. Dlatego zawsze miałam misje adoptować staruszki żeby swoją starość mogły przeżyć godnie, w cieple i kochane bez względu na to jakie są. Wiadomo nie mogę zabrać wszystkich ale przynajmniej będę je odprowadzać kiedy nadejdzie już ten dzień. Bo dla mnie ważniejsze są psy bardziej niż niejeden człowiek .... 06.01.2015

.
.

SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2015

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 1 kota:

.
.

Pies średni o białej maści z czarnymi uszami, błąkał się na ul. Gen. de Gaulle’a (w okolicy marketu Simply), suczka, szczeniak, mała, szarobura z białym krawatem i delikatnie podpalanymi dodatkami z ul. Czarnieckiego, pies, mały o maści biało-czarnej z kagańcem na pysku, skrajnie wychudzony, błąkał się w rejonie Przedszkola i Urzędu Stanu Cywilnego na ul. Wolności, pies średni, o maści czarnej z białym krawatem i białymi dodatkami na kufie, który błąkał się n w rejonie ul. Nad Kanałem, suczka, szczeniak, średnia o maści brązowej – pręgowanej z białym krawatem, białymi końcówkami łap tzw skarpetkami, oraz białymi dodatkami na kufie, która była przywiązana przy śmietniku na ul. Rymera, kocur – rudo-biały z ul. Szybowej.

Przyjęliśmy również 2 psy, oba zostały znaleziony i przyprowadzony przez osoby prywatne do schroniska: Pies, średni, brązowy, błąkający się w okolicy Szpitala na ul. Zamkowej oraz suczkę, szczeniaka małą, czarną z klapniętymi uszami.

Nowe domki znalazło 9 psów i 1 kot:

- w Zabrzu zamieszkali: Płatek 9736, Łobuziak 9739, Honej 9721, Bakuś 9729,

- w Bytomiu zamieszkał: Dżoker 9719

- w Gliwicach zamieszkali: Bombka 9735, Pimpuś 8220,

- w Katowicach zamieszkał: Merkury 8472,

- w Gierałtowicach zamieszkał: Szarik 9463,

- w Rudzie Śląskiej zamieszkała: Nelka k-2858

Poniżej wymienione zwierze wydano właścicielowi:

,,Skay, który trafił z interwencji na ul. Nad Kanałem wrócił do właściciela

Otrzymaliśmy dary od :

Katarzyny, Bartii i Ewy ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Marzeny i Roberta, Kasi i Justyny, Angeliki, Krystiana, Sandry, i Kornelii, Dariusza, Ewy, Elizy, Adama, Magdaleny, Samuela, Andrzeja (Elektryka), Wilhelma, Kingii, Reginy, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Bernarda, Beaty, Michaliny, Beaty i Romana, Anny i Vanessy, Anny i Maryny, Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa śląskiego w Zabrzu, Marii i Marceliny, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Zabrzu – klasa 3a, Firmy Grupa Powen-Wafapomp S.A., Katarzyny, Politechniki śląskiej – koło naukowe – Anny i Przemysława, Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Aleksandry, Firmy Logstor z Zabrza, Piotra i Tomasza, Firmy Bombardier w Katowicach, Anny, Kornelii, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Sylwii, Joanny, Sklepu Kakadu z Warszawy, Przedszkola Witaminka z Bytomia, Przedszkola nr 45 w Zabrzu, Michała – Leśne Run z Zabrza, Kliniki Weterynaryjnej ,,Młynarscy’’ w Zabrzu, Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu, Open Finanse S.A. w Katowicach – Magdy i Mirosława, Grażyny i Krzysztofa, Bartosza, Marcina oraz Olgi i Grzegorza, Sylwii, Rodzice od Dżuno, Marceliny.

 Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów i 1 kota.

.
.

Są to : owczarek miemiecki, długowłosy ze stojącymi uszami, błąkający się w rejonie ul. Gdańskiej (Multikino), samiec - owczarkowaty, czarny podpalany błąkający się na ul. Franciszkańskiej, suczka - mała, brązowa z ciemnym nalotem wraz ze 5 szczeniakami - o brązowej maści, które były pozostawione w kartonie na ul Skarbnika, kocur - maści rudo- białej z ul. Szybowej.

Przyjęliśmy również 5 psów i 1 królika, zwierzęta zostały znalezione i przyprowadzone przez osoby prywatne do schroniska: pies-szczeniak mały czarny, podpalany znaleziony w okolicy śmietnika na ul. Wolności, pies-szczeniak, czarny, podpalany, owczarkowaty, krótkowłosy z ul. Staszica, pies czarny, jamnikowaty z siwą brodą z ul. Łokietka, pies tricolor, kłapnięte uszy z ul. Łokietka, pies czarny z dłuższą, kręconą sierścią, białym krawatem i kłapniętymi uszami, który błąkał się na ul. Opolczyka, królik - średni, biały z czarnymi dodatkami, który od dłuższego czasu przebywał na klatce schodowej na ul. M.C.Skłodowskiej

Z nieudanej adopcji wróciły: Prej (9612) – oddana w związku z nadmierną pobudliwością :-( Strasiu (9442) - biegał w okolicach dotychczasowego zamieszkania po ostatniej adopcji. Właściciele nawet nie zgłosili się po odbiór Strasia mimo powiadomienia, że pies obecnie znajduje się w schronisku:-(

Nowe domki znalazło 6 psów, i 1 królik:

- w Zabrzu : Twardziel (9705), Tosia (9617), Wiesław (królik), 

- w Bytomiu: Grizer (7711), Rozik (8669), Selen (9524)

- w Sosnowcu - Kubuś (8998)

Oskar z interwencji na ul. Franciszkańskiej wrócił do właściciela.

Otrzymaliśmy dary od : Anny, Urszuli, Bartosza, Żanety, Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Zabrzu, Przedszkola nr 28 w Zabrzu, Beaty, Anny i Jacka, Krzysztofa, Przemysława i Karoliny, Centralnego Laboratorium Pomiarowo Badawczego oddział w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo Badawczego – ochrona Środowiska w Zabrzu, Agnieszki i Kingi, Przedszkola ,,Uśmiech ‘’ w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Dianiki i Marty, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Zabrzu, Gimnazjum nr 16 w Zabrzu klasa 2a, Małgorzaty, Natalii i Karoliny, Rodziny Rydzek, Darii i Łukasza, Julii i Miłosza, Bernarda, Marii i Filipa, Vet Amigo, Doroty, Szkoły Podstawowej nr 19 w Zabrzu, Przedszkola nr 20 w Gliwicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Firmy Lobos, Barbary :-)))))

Odwiedzili nas: Uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Zabrzu oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska:

.
.

 

 

7 psów: suczka, mała, brązowa, siwa broda, kulejąca na przednią prawą łapę, klapnięte prawe ucho, która błąkała się w rejonie ul. Wolności, pies średni, czarny, podpalany z białymi dodatkami biegający bez nadzoru na ul. Tarnopolskiej, pies rasy Wyżeł Weimarski błąkający się w rejonie ul. Baczyńskiego, pies średni, czarny podpalany, który trafił z DK 88 (na wysokości ul. Tarnogórskiej), pies średni, czarny, stojące uszy, średni włos, który był przywiązany pod MOPR-em na ul. Wyzwolenia, pies mało-średni czarny, podpalany, klapnięte uszy, krótkowłosy, który został przyprowadzony przez osobę prywatną do Przychodni Weterynaryjnej na ul. Szczęść Boże, suczka duża, brązowa, białe dodatki, stojące uszy, która błąkała się w rejonie Dworca Autobusowego na ul. Goethego,

 

 

 

Przyjęliśmy również poniżej opisane zwierzęta, które zostały znalezione i przyprowadzone przez osoby prywatne do schroniska:

 

6 psów: pies, duży, brązowy z odcieniami czarnego biegał tuż obok schroniska i został przyprowadzony przez wolontariuszkę, pies szczeniak mały, czarny, klapnięte uszy biały krawat - znaleziony w dzielnicy, pies szczeniak, średni czarny, podpalany, stojące uszy, niebieskie oczy, który był przywiązany sznurkiem do drzewa na ul. Św. Wojciecha, suczka, szczeniak, biało-czarna, brązowe dodatki, klapnięte uszy, która została znaleziona w rejonie ul. Tarnopolskiej, suczka, szczeniak, mała czarna, biały krawat, klapnięte uszy znaleziona w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Biała Róża’’ w dzielnicy Zaborze, piesek, szczeniak mały, czarny, biały krawat, białe dodatki na przednich łapkach, klapnięte uszy - znaleziony w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Biała Róża’’ w dzielnicy Zaborze.

 

4 koty: 3 czarne kocury znalezione w kartonie przy ul. Roosevelta, kocur szarobury, pręgowany znaleziony w rejonie ul. Mielżyńskiego na terenie Poczty Polskiej,

 

 

 

Z nieudanej adopcji wróciły:

 

Puszek (9500) w dniu07.12.2015r. wrócił do Psitula gdyż boi się zostać samw domku i podobno wyje....... kto by nie wył..... :-(

 

Selen (9524) wdniu 08.12.2015r. biegał bez nadzoru na ul. Goethego w Zabrzu. Na szczęście mężczyzna, który go znalazł okazał się cudownym człowiekiem. Zaopiekował się Selenem i przywiózł do schroniska. Okazało się, że jego dotychczasowa właścicielka przetrzymywała psiaka na dworze w budzie ... wobec powyższego piesek przeznaczony jest ponownie do adopcji.

 

Murzyn (9550) właścicielka zupełnie sobie nie radziła, i to nawet z tak spokojnym psem jak Murzynek. Pani ewidentnie nie nadaje się na opiekuna jakiegokolwiek zwierzęcia.

 

 

Nowe domki znalazło 10 psów i 2 koty:

 

w Krakowie zamieszkał: Redi (9704)

 

w Zabrzu zamieszkali: Ares (7188), Mukki (9484), Tix (9695), Gala (9604), Tajniak (9654), Bogusia (9659), Anulka (k-2871), Fruzia (k-2885),

 

w Gliwicach zamieszkali: Prymus (9546), Twix (9716),

 

w Kleszczowie zamieszkał: Rukter (9683).

 

 

 

Poniżej wymienione zwierzęta wydano właścicielom:

 

,,Kola’’- suczka, mała, brązowa, siwa broda, kulejąca przednia prawa łapa, klapnięte prawe ucho z ul. Wolności,

 

,,Aston’’- pies średni, czarny, podpalany z białymi dodatkami biegający bez nadzoru na ul. Tarnopolskiej,

 

,,Enjoy’’ – pies rasy Wyżeł Weimarski z ul. Baczyńskiego,

 

 

 

Otrzymaliśmy dary od :

 

Katarzyny, Dominiki, Łukasza i Katarzyny, Patrycji, Renaty, Dagmary, Pawła, Szkoły Podstawowej nr 43 z Zabrza, Darii, Klaudii, Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu, Huberta, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Przedszkola nr 45 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 19 w Zabrzu ( klasa III b), Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, Aleksandry, Anny, Bożeny, Przedszkola ,,Witaminka ‘’ z Bytomia, Grażyny i Małgorzaty, Szkoły Podstawowej nr 6 z Siemianowic Śląskich, Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi z Gliwic, Przedszkola ,,Fantastyczna Przygoda’’ z Gliwic, Szkoły Podstawowej nr 24 z Zabrza.

 

 

 

Odwiedzili nas:

 

 

 

Uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół numer 10 w Zabrzu, Gimnazjum nr 20 z Zabrza, Podopieczni wraz z opiekunem z Domu Pomocy Społecznej ,,Wędrowiec’’ z Bytomia.

 

 

 

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

 

 

 

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów:

.
.

Kolejno :suczka, mała, brązowa, siwa broda, kulejąca na przednią prawą łapę, klapnięte prawe ucho,  błąkała się w rejonie ul. Wolności, pies średni, czarny, podpalany z białymi dodatkami biegający bez nadzoru na ul. Tarnopolskiej, pies rasy Wyżeł Weimarski błąkający się w rejonie ul. Baczyńskiego, pies średni, czarny podpalany z DK 88 (na wysokości ul. Tarnogórskiej), pies średni, czarny, stojące uszy, średni włos,  przywiązany pod MOPR-em na ul. Wyzwolenia, pies mało-średni czarny, podpalany, klapnięte uszy, krótkowłosy, przyprowadzony przez osobę prywatną do Przychodni Weterynaryjnej na ul. Szczęść Boże, suczka duża, brązowa, białe dodatki, stojące uszy, błąkała się w rejonie Dworca Autobusowego na ul. Goethego,

Przyjęliśmy również poniżej opisane zwierzęta,  znalezione i przyprowadzone przez osoby prywatne do schroniska:

6 psów: pies, duży, brązowy z odcieniami czarnego biegał tuż obok schroniska i został przyprowadzony przez wolontariuszkę, pies szczeniak mały, czarny, klapnięte uszy biały krawat - znaleziony w dzielnicy, pies szczeniak, średni czarny, podpalany, stojące uszy, niebieskie oczy, przywiązany sznurkiem do drzewa na ul. Św. Wojciecha, suczka, szczeniak, biało-czarna, brązowe dodatki, klapnięte uszy,  znaleziona w rejonie ul. Tarnopolskiej, suczka, szczeniak, mała czarna, biały krawat, klapnięte uszy znaleziona w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Biała Róża’’ w dzielnicy Zaborze, piesek, szczeniak mały, czarny, biały krawat, białe dodatki na przednich łapkach, klapnięte uszy - znaleziony w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych ,,Biała Róża’’ w dzielnicy Zaborze.

4 koty: 3 czarne kocury znalezione w kartonie przy ul. Roosevelta, kocur szarobury, pręgowany znaleziony w rejonie ul. Mielżyńskiego na terenie Poczty Polskiej,

Z nieudanej adopcji wróciły:  Puszek (9500) w dniu07.12.2015r. wrócił do Psitula gdyż boi się zostać sam w domku i podobno wyje.......a kto by nie wył..... :-(, Selen (9524) w dniu 08.12.2015r. biegał bez nadzoru na ul. Goethego w Zabrzu. Na szczęście mężczyzna, który go znalazł to cudowny człowiek. Zaopiekował się Selenem i przywiózł do schroniska. Okazało się, że jego dotychczasowa właścicielka przetrzymywała psiaka na dworze w budzie ... wobec powyższego piesek przeznaczony jest ponownie do adopcji, Murzyn (9550) właścicielka zupełnie sobie nie radziła, i to nawet z tak spokojnym psem jak Murzynek. Pani ewidentnie nie nadaje się na opiekuna jakiegokolwiek zwierzęcia.

Nowe domki znalazło 10 psów i 2 koty:

w Krakowie zamieszkał: Redi (9704)

w Zabrzu zamieszkali: Ares (7188), Mukki (9484), Tix (9695), Gala (9604), Tajniak (9654), Bogusia (9659), Anulka (k-2871), Fruzia (k-2885),

w Gliwicach zamieszkali: Prymus (9546), Twix (9716),

w Kleszczowie zamieszkał: Rukter (9683).

Wydano właścicielom:

Kola- suczka, mała, brązowa, siwa broda, kulejąca przednia prawa łapa, klapnięte prawe ucho z ul. Wolności,

Aston-  pies średni, czarny, podpalany z białymi dodatkami biegający bez nadzoru na ul. Tarnopolskiej,

Enjoy’– pies rasy Wyżeł Weimarski z ul. Baczyńskiego,

Otrzymaliśmy dary od : Katarzyny, Dominiki, Łukasza i Katarzyny, Patrycji, Renaty, Dagmary, Pawła, Szkoły Podstawowej nr 43 z Zabrza, Darii, Klaudii, Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu, Huberta, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Przedszkola nr 45 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 19 w Zabrzu ( klasa III b), Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, Aleksandry, Anny, Bożeny, Przedszkola ,,Witaminka ‘’ z Bytomia, Grażyny i Małgorzaty, Szkoły Podstawowej nr 6 z Siemianowic Śląskich, Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi z Gliwic, Przedszkola ,,Fantastyczna Przygoda’’ z Gliwic, Szkoły Podstawowej nr 24 z Zabrza.

Odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół numer 10 w Zabrzu, Gimnazjum nr 20 z Zabrza, Podopieczni wraz z opiekunem z Domu Pomocy Społecznej ,,Wędrowiec’’ z Bytomia.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

 

 

 

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy, są to:

.
.

Owczarek Niemiecki, krótkowłosy z ul. Chudowskiej, suczka- szczeniak, mała, czarna, podpalana gładkowłosa (w typie Sarenki) z ul. Sienkiewicza, pies średnio-duży, czarny (w typie Labradora) z ul. Wolności, pies średni, jasnobrązowy z ul. Szybowej 13.

 

Przyjęliśmy również poniżej opisane zwierzęta, które zostały przyprowadzone przez osoby prywatne do schroniska:

-3 psy : pies, szczeniak brązowy z ciemnym nalotem, białymi dodatkami i klapniętymi uszami z ul. Trocera, suczka, szczeniak, mała, brązowa, podpalana, biały krawat, dłuższy włos z ul. Młyńskiej, suczka, szczeniak, mała, czarna z białym krawatem z ul. Młyńskiej.

-1 kot: kocur, szarobury, pręgowany z białymi dodatkami z ul. Mickiewicza.

 Przyjęliśmy 1 psa, który został przywiązany do drzewa przy schronisku: pies mało-średni, czarny, brązowe dodatki, krótkowłosy.

Przyjęliśmy również 1 kota z Lecznicy Weterynaryjnej ul. Kochanowskiego: kotka czarna z białymi dodatkami.

 

Z nieudanej adopcji wróciły 2 psy:

- Tix (9695) właścicielka podjęła pracę i nie ma czasu zajmować się branym na własne życzenie szczeniakiem :-(

- Prymus (9546) - w dniu 29.11.2015r. biegał bez nadzoru w Gliwicach utykając na tylną łapkę. Na szczęście kobieta, która się nim zaopiekowała jest cudownym człowiekiem i chce Prymuska zaadoptować. Jego dotychczasowa właścicielka jak się okazało jest osobą nieodpowiedzialną - stwierdziła, że pies jej uciekł ... lecz nie zgłosiła nigdzie tego faktu ... a ponadto jest schorowana i nie może się już nim zajmować :-(

 

Nowe domki znalazły 4 psy:

 

- w Zabrzu zamieszkały: Grubcio (9706), Harcerz (9401),

- w Rudzie Śląskiej zamieszkały: Wernia (9677),

- w Katowicach zamieszkała: Maja (9698)

 

Poniżej wymienione zwierze wydano właścicielowi:

- ,,Enzo’’ - Owczarek Niemiecki, krótkowłosy z ul. Chudowskiej,

 

Otrzymaliśmy dary od :

Darii, Aleksandry, Sabiny i Sebastiana, Grażyny, Przemysława, F.H.U. Ronlux Zabrze, Moniki i Dariusza, Marii i Bernarda, Urszuli, Przedszkola ,,Skrzat’’ z Zabrza, Jana, T.K.Ż,,Kornelius’’, Wydziału Budownictwa Urzędu Miasta Zabrze, Eweliny, Bogusława, Marioli, Anny, Marka, Przedszkola nr 23 z Bytomia, CH Platan, Wandy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach, Gumisiowego Przedszkola z Siemianowic Śląskich.

 

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów:

.
.

są to: - pies średni, czarny z rejonu skrzyżowania ulicy Banachiewicza z ulicą Gagarina, - Owczarek Niemiecki z ulicy Piotra Skargi, - pies, szczeniak, czarny, szorstkowłosy z ulicy Hagera, - pies średni, mix foksteriera, tricolor, kręcony włos z ul. Jagodowej, - Owczarek Niemiecki z placu Teatralnego.

Przyjęliśmy również 1 psa i 1 kota, które zostały znalezione i przyprowadzone przez osoby prywatne do schroniska, są to: - suczka, mała, czarna, podpalana z ulicy Kościuszki, - kocię szarobure, pręgowane z ulicy Bytomskiej.

Nowe domki znalazło 7 kotów i 4 psy:

- w Imielinie : Florek (k-2833),

- w Zabrzu : Eli (k-2815), Agnes (k-2824), Bastet (k-2889), Azyl (k-2852), Roberto (k-2892), Mokka (9707),

- w Piekarach Śląskich: Czarnula (k-2754),

- w Katowicach : Akasha (8411),

- w Siemianowicach Śląskich : Fanga (9674),

- w Bytomiu : Blanca (9414).

Poniżej wymienione zwierzęta wydano właścicielom: - Fafik z rejonu skrzyżowania ulicy Banachiewicza z ulicą Gagarina, - Nero z ulicy Piotra Skargi, - Bobek z ulicy Jagodowej, - Kiler z placu Teatralnego.

Otrzymaliśmy dary od : - Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Jerzego, Angeliki, Izabelii, Damiana i Niny, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Katarzyny, Teresy, Eweliny, Janusza, Beaty, Lidii, Zespołu Szkół Specjalnych nr 33 w Zabrzu, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Aquael Z00 – CH Arena Gliwice, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Aleksandry i Patrycji, Macieja, Klubu Spiż z Katowic, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, Doroty, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Małgorzaty, Anny, Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu, F.H.U. Pani Izabelii z Zabrza, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu, Wioletty, Praktikera w Zabrzu, Marty.

Odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami z: Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 w Zabrzu, Świetlicy Socjoterapeutycznej z Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 2 koty: są to

.
.

- pies Amastaff Red Nose, który był przywiązany do tzw. trzepaka przy skrzyżowaniu ul. Klonowej z ul. Gen. de Gaulle'a,

- pies średni czarny, siwy pysk, dłuższy włos, klapnięte uszy z ul. Opolskiej,

- szczeniak, samiec, mały, czarny, dłuższy włos z ul. Leśnej,

- szczeniak, samica, mała, brązowa z białymi dodatkami, szorstkowłosa, krótszy ogon z ul. Leśnej,

- Berneński Pies Pasterski z ul. Srebrnej,

- kotka biało-czarna z ul. Wolności,

- kotka czarna z ul. Wolności.

 Przyprowadzony przez osoby prywatne do schroniska:

- pies mały, biszkoptowy (w typie Sznaucera) znaleziony na ul. Sitki,

 

Z nieudanej adopcji wróciły 2 psy:

- Laila (6778) po 4 latach trafiła do Psitula gdyż właścicielka nie była w stanie zapewnić jej należytej opieki oraz właściwych warunków bytowania,

- Froyd (7921) po 3 latach z uwagi na skomplikowaną sytuację rodzinną dotychczasowej właścicielki.

 

Nowe domki znalazło 11 psów i 7 kotów:

- w Zabrzu zamieszkały: Maryla (9557), Aglia (9661), Kora (9029), Spiduś (6635) - po 6 latach w Psitulu zamieszkał u pracownika zabrzańskiego schroniska - Magdy, Rymcia (k-2826), a Fredzio (k-2839) i Fraszka (k-2836) zamieszkali razem u nowych właścicieli.

- w Rudzie Śląskiej zamieszkały: Olenka (9696) Borek (9691),

- w Bytomiu zamieszkały: Sonia (9266) będzie miała do dyspozycji dom z ogrodem, Pako (9665), Froyd (7921), którego dotychczasowa właścicielka z uwagi na skomplikowaną sytuację rodzinną zmuszona była oddać. Ale udało się, bo jego właścicielka za pomocą Psitula znalazła Froydowi nowy dom,

- w Gliwicach zamieszkały razem: Demi (8338) i Dżoe (8337),

- w Katowicach zamieszkały: Ziomek (k-2640), Milunia (k-2814), Arczi (k-2851),

- w Piekarach Śląskich zamieszkała: Fredzia (k-2837).

 

Za Tęczowy Most odeszła:

- Kora (6887) która rano jak co dzień wszystkich przywitała i nic nie wskazywało na to, że coś się z nią dzieje. Położyła się na legowisku, przecież uwielbiała się wylegiwać i zasnęła...niestety już na zawsze.

Będziemy tęsknić :-(

 

Wydano właścicielowi Czarliego  przywiezionego z ul. Srebrnej.

 

Otrzymaliśmy dary od :

Marcina, Społecznej Szkoły Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego, Lidii, Jolanty i Mai, Tomasza, klientów Sklepu Zoologicznego z ul. Franciszkańskiej, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, Izabeli, Gimnazjum nr 2 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu, Arkadiusza i Agnieszki, Przedszkola nr 3 z Bytomia, Szkoły Podstawowej nr 23 , Gimnazjum nr 20 , Michała, Zespołu Szkół nr 9, Miejskiej Bursy Szkolnej, Przedszkola nr 18 z Zabrza.

 

Odwiedzili nas:

Uczniowie wraz z opiekunami z: Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 2 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5  oraz Gimnazjum nr 20 z Zabrza :-)

 

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska : - 5 psów:

.
.

pies mały, biało-brązowy z ul. Tarnopolskiej (9697), pies mały, brązowy z czarnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Witosa (9699), pies średni, podpalany, klapnięte uszy, lekko szorstki włos z ul. Tomeczka (9700), pies mały, biało-brązowy, stojące uszy, średni włos z ul. Tomeczka (9701), suczka mała, czarna, podpalana, stojące uszy, krótkowłosa z ul. Rogera (9702), suczka średnia, brązowa, krótki włos, stojące uszy z ul. Tarnopolskiej (9703), 4 koty: kocię czarno-białe z ul. Londzina (2886), kocię szarobure - pręgowane z białymi dodatkami z ul. Reymonta (2897), kocię szarobure-pręgowane ul. Reymonta (2888), kocię czarno-rude z ul. Tyskiej (2889)

Przyjęliśmy również poniżej opisane zwierzę, które zostało znalezione przez osobę prywatną i przyprowadzone do schroniska : - 1 psa: suczka mała, czarna z długimi uszami i średniej długości sierścią, która koczowała na klatce schodowej przy ul. Hutniczej (9698)

Z nieudanej adopcji wróciły:

- Pimpuś (8220) - trafił ponownie do schroniska po 3 latach, gdyż właścicielka wyjechała za granicę,

- Blezz (7428) - (obecnie Oskar) trafił po 4 latach do schroniska gdyż właściciel wyjechał za granicę, a osoba pod którą opieką był nie była w stanie się nim już opiekować,

- Cysiu (9410) - niestety ma niewydolność serduszka a Panią nie stać na leczenie,

- Stelka (9670) - krótko po adopcji biegała po Knurowie a próby kontaktu z właścicielem były bezskuteczne,

- Pako (9665) - ponownie trafił do schroniska z interwencji podjętej na ul. Sienkiewicza gdzie biegał bez nadzoru. Jego właścicielka zobowiązała się go odebrać, lecz tego nie uczyniła. Ponowne próby kontaktu z w/w okazały się bezskuteczne.

Nowe domki znalazło 10 psów i 8 kotów:

- do mieszkań w Zabrzu trafiły: Tix (9695), Fox (9688), Murzyn (9550), Boniek (9683), Witosek (k-2881), Centra (k-2868), Lorena (k-2818), Lesio (k-2819),

- w Gliwicach zamieszkały: Buba (9616), Maciejka (k-2880),

- w Chorzowie zamieszkała Jula (8970),

- w Żorach zamieszkał Hiro (8719),

- w Lublinie zamieszkał Kobo (9013),

- w Jastrzębiu Zdroju zamieszkała: Tarcia (k-2865),

- w Bytomiu zamieszkały: Katja (k-2882) oraz Roszpunka (k-2817),

- w Rudzie Śląskiej zamieszka Emil (2533) po 13 latach w Psitulu!!

- w Sosnowcu natomiast (po nieudanej adopcji w Knurowie) znalazła dom Stelka (9670).

Za Tęczowy Most odeszły: Figiel (k-2838), Dżeki (4312) Będziemy tęsknić :(

Otrzymaliśmy dary od : Gimnazjum nr 2 - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Miejskiego Przedszkola nr 13 z Katowic, Szkoły Podstawowej nr 31 z Zabrza, Pani Kwiecień, Arkadiusza, Krystyny, Julii, Krzysztofa, Katarzyny, Państwa Sikorek, Joanny, Jessicy, Darii, Anny, Łukasza, Joanny, Michała, Sonii.

Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z następujących placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Gimnazjum nr 2 - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

Przyjęliśmy do schroniska 4 psy  i 7 kotów.

.
.

Trafiły do nas 4 psy: pies mały czarny podpalany jamnikowany z ul. Ziemskiej, pies mały czaarny podpalany z klapniętymi uszami i falistym włosem z ul. Karola Miarki, pies szczenię biszkoptowe z ul. Rymarkiewicza, suczka mała czarna podpalana z ul. Szpitalnej/Jagiellońskiej.

Przyjęto 7 kotów: kocur szarobury pręgowany z ul. Anieli Krzywoń, kotka czarna z ul. Srebrnej, kocię białe z szaroburymi dodatkami z ul. Witosa, kotka czarno-biała z ul. Kochanowskiego, kocię czarno-rude z ul. Jagiellońskiej, kotka bura z ul. Kochanowskiego oraz kotka tricolorka z ul. Królewskiej.

Z nieudanej adopcji wróciły: Mukki (9483) oraz Miner (9268)

Nowe domki znalazło 7 psów i 7 kotów: Feliks (9660) trafił do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Garstka (9631), Żenka (9685), Ulek (k-2848), bezimienny kociak (k-2823), Kostek (k-2770) do mieszkania w Zabrzu, Dini (9601) do mieszkania w Świętochłowicach, Stelka (9670) do mieszkania w Knurowie,  Fri (9610) do mieszkania w Zawierciu, Linger (9405) do mieszkania w Łodzi,  bezimienny kociak (k-2822) do mieszkania w Gliwicach, Serdunia (k-2867), Jagiełka (k-2883), Ananas (k-2709) do mieszkania w Bytomiu.

Za Tęczowy Most odeszły: Kodak (k-2859, Zakładka (k-2860), Focia (k-2861), Klisza (k-2862), Armiani (k-2850). 

Otrzymaliśmy dary od : Alicji, Małgorzaty, Tomasza, Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Weroniki, Jolanty, Klaudii, Barbary, Julii, Bartosza, Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Przedszkolnymi w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Przedszkola nr 38 w Zabrzu, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu.

Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

Przyjęliśmy do schroniska 15 psów i 3 koty.

.
.

Z interwencji przywieziono 13 psów: suczka sól-pieprz, dłuższy włos z ul. Gnieźnieńskiej, dwa psy duże z ul. Cegielnianej (wydane właścicielowi), pies średni czarny podpalany klapnięte uszy z ul. Wolności (wydany właścicielowi), pies pekińczyk czarno-brązowy z ul. Lipowej, suczka owczarek niemiecki dłuższy włos czarna podpalana (wydana właścicielowi), pies szczenię jasnobrązowe biały krawat i końcówki łap krótkowłosy z ul. Czołgistów, pies średni jasnobrązowy z ul. Kochanowskiego, pies mały czarny podpalany z ul. Ślęczka, pies średni czarny podpalany biały krawat z ul. Zwrotniczej, suczka mała brązowa krótkowłosa klapnięte uszy z ul. De Gaulle'a-Roosevelta, pies mały czarny podpalany klapnięte uszy krótkowłosy z ul. Bytomskiej, pies duży owczarkowaty czarny podpalany klapnięte uszy z ul. Strzelców Bytomskich.

Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone 2 psy: suczka sznaucer sól--pieprz z ul. Ligonia (wydana właścicielowi), suczka szczenię jasnobrązowa ciemna kufa znaleziona na polach przy gumowni na Zaborzu.

Przyjęto 3 koty: dwie kotki szarobure pręgowane z ul. Grottgera, kocię szarobure pręgowane z ul. Cmentarnej.

Z nieudanej adopcji wrócił: Calineczka (9280), Greg (8944), Linger (9405).

Nowe domki znalazło 6 psów i 11 kotów:  Oskar (9625) do domku z ogrodem w Rudach, Tolfin (9650),Chudy (9655),  Nelson (k-2873 do mieszkania w Katowicach,  Calineczka (9280) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Gucio (9669) ,Jasiek (9686),  Sercia (k-2870) , Centra (k-2869), Maczo (k-2814), Serduszko (k-2866), Lili (k-2878) do mieszkania w Zabrzu, Wieczorynka (k-2809) do domku z ogrodem w Wieszowej, Puchatek (k-2781) do domku z ogrodem w Bystrej,  Gacek (k-2844) do mieszkania w Mysłowicach,   Kulcia (k-2827), Kwadracik (k-2724) mieszkanie w Bytomiu.

Za Tęczowy Most odszedł bezimienna sunia (9678), bezimienny kociak (k-2876), Tajga (5339), Justysia (k-2804), Antonio (k-2813), Arlekin (k-2849). Będziemy tęsknić :(

Otrzymaliśmy dary od : Grażyny, ZSO w Zabrzu, Dariusza, Olgi, Grzegorza i Anety, Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Katarzyny, Roksany, Eweliny Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia 11 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Elżbiety, Anny, osób anonimowych Hanny, Zuzanny, Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Ewy,Weroniki i Klaudii, uczestników Warsztatów Terapii zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu, Gimnazjum nr 10 w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego, Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO Bytom, Izabeli, Zespołu Szkolno-Przedszkolego nr 9 w Zabrzu.

Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum nr 20 w Zabrzu oraz Gimnazjum nr 5 (Zespół Szkół nr 4) w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

 

 

 

Przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 15 kotów

.
.

Z interwencji przywieziono 4 psy: pies szczenię czarne biały krawat z ul. Kossaka, suczka mała czarna biały krawat gładkowłosa z DK88, pies średni czarny podpalany klapnięte uszy krótkowłosy z ul. Bytomskiej, suczka średnia czarna podpalana klapnięte uszy z ul. św. Wawrzyńca/Parkowa.

Przez osoby prywatne została przyprowadzona mała suczka jasnobrązowa krótkowłosa z ul. Gawrona.

Przyjęto 15 kotów: 4 kociaki z ul. Wolności, kotka stalowa z ul. Grottgera, kotka czarno-grafitowa z ul. Jabłońskiego/Pogodna, kotka czarna z ul. Mieczysława, 5 kociaków ze Śląskiego Centrum Chorób Serca, kotka tricolorka z ul. Góra Św. Anny, kocię szarobure pręgowane z ul. Broniewskiego, 2 kociaki z ul. Jaśminowej.

Z nieudanej adopcji wrócił: Rozik (8669) Nowe domki znalazło 7 psów i 6 kotów: Bamo (9615) trafił do mieszkania w Zabrzu, Kangurek (9647) do mieszkania we Wrocławiu, Ogrodniś (9673) do mieszkania w Zabrzu, Kiler (9653) do mieszkania w Zabrzu, Dąbek (9651) do mieszkania w Zabrzu, Pirania (9652) do mieszkania w Zabrzu, Kora (9666) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Melcia (k-2832) do mieszkania w Bytomiu, Zelka (k-2798) do mieszkania w Katowicach, Nafta (k-2808) do mieszkania w Bytomiu, Aska (k-2829) do mieszkania w Zabrzu, Fiks (k-2853) do mieszkania w Zabrzu, Brusio (k-2854) do mieszkania w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odszedł Mauzer (9074). Będziemy tęsknić :(

Otrzymaliśmy dary od : Piotra, Barbary, Agnieszki, Justyny, Igora, Oliwii, Romana, Beaty, Joanny, Zygmunta, Anny, Zbigniewa, Moniki, Roksany, Moniki, Anety, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Przedszkola nr 9 w Zabrzu, Akademii Malucha w Gliwicach, osoby anonimowej, Przedszkola nr 31 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Przedszkolnymi w Gliwicach. Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu oraz Gimnazjum nr 5 (Zespół Szkół nr 4) w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

 

 

 

 

Przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 6 kotów

 

.
.

Z interwencji przywieziono 4 psy: pies duży brązowo-biały z ul. Ligenzy (odebrany na drugi dzień przez właściciela), pies mały czekoladowy jasnopodpalany stojące uszy z ul. Webera, pies mały czarny ala spaniel z ul. 3-go Maja, suczka szczenię czarna podpalana z ul. Stalmacha.

Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone 3 psy: suczka mała brązowo-czarna z ul Śmiałego, suczka duża brązowa klapnięte uszy z ul. Plebiscytowej, suka duża ala hart popielata dłuższy włos z ul. Wolności.

Przyjęto 6 kotów: kocię czarne z ul. Pokoju, kocię czarno-grafitowe z ul. Opawskiej, kotka czarno-biała, kocur biało szary-grafitowy oraz kocur czarny z ul. Hermisza, kocię szarobure pręgowane z ul. Kossaka.

Z nieudanych adopcji wróciły: Bambo (9615) oraz Figi (k-2626) Do właściciela wróciły: Lejdi (9664) z ul. Reymonta, Polo (9665) z ul Szenwalda, Balbina (9649) z ul. Wolności, Max (9089).

Nowe domki znalazły 3 koty i 2 psy: Gepard (k-2843) trafił do mieszkania w Zabrzu, Miruś (k-2722) do mieszkania w Zabrzu, Antusia (k-2731) do mieszkania w Zabrzu, Lotek (8921) do mieszkania w Tychach, Nula (9408) do mieszkania w Zabrzu.

Otrzymaliśmy dary od :osób anonimowych, Urszuli, Barbary, Hanny i Piotra, Wioli i Huberta, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Moniki, Petsmile, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 27 w Gliwicach, Anny , Przedszkola nr 6 w Zabrzu, Marty i Nikoli, Katarzyny, Klientów Sklepu Netto, Agnieszki, Weroniki, Oliwii, Jakuba, Urszuli, Beaty, Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Gimnazjum nr 20 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

 

 

Przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 13 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono 4 psy: pies mały beżowo-biały szorstkowłosy z ul. Na Piaskach, pies mały tricolor szorstkowłosy klapnięte uszy z ul. Janika (odebrany przez właściciela), pies mało-średni czarny podpalany klapnięte uszy z ul. Długiej (odebrany przez właściciela), pies szczenię czarny biały krawat ala labrador z ul. Szenwalda.

Przez osoby prywatne zostało przyprowadzonych 8 psów: suka mała biała brązowe łątki krótkowłosa z ul. Struzika, pies średni czarny podpalany z ul. Wolności, pies mały czarny podpalany krótkowłosy z ul. Kopalnianej, suka mała czarna podpalana siwy pysk z ul. Bogusławskiego, pies mało-średni brązowy pręgowany krótkowłosy klapnięte uszy z Biskupic, pies szczenię czarne podpalane z ul. 3-go Maja, suka szczenię czarna podpalana z ul. Brzóski (odebrana przez właściciela), suka mała biała kudłata z ul. Reymonta.

Przez płota została przerzucona suczka mało-średnia tricolor, krótkowłosa.

Przyjęto 13 kotów: 4 kociaki z ul. Ziemskiej, 2 kociaki z ul. Rymera, 3 kociaki (osoba nie chciała podać gdzie zostały znalezione), kociak biały czarne dodatki z ul. Matejki, kotka szarobura pręgowana z ul. Ziemskiej, kociak czarny białe dodatki z ul. Gnieźnieńskiej, kocie białe szarobure dodatki z ul. Piłsudskiego.

Z nieudanych adopcji wrócił: Kili (8301)

Do właściciela wróciła kotka z ul. Franciszkańskiej (k-2825).

Nowe domki znalazło 10 kotów i 4 psów:Arka (k-2676) trafiła do mieszkania w Zabrzu, Dakota (k-2727) do mieszkania w Zabrzu, bezimienna kociak (k-2842) do mieszkania w Gliwicach, Szo (k-2690) do domu z ogrodem w Zabrzu, bezimienny kociak (k-2840) do mieszkania w Nakle Śląskim, bezimienny kociak (k-2841) do mieszkania w Bytomiu, Raissa (k-2782) do mieszkania w Zabrzu, Gaspar (k-2847) do domu z ogrodem w Zabrzu, Kristof (k-2776) do domu z ogrodem w Zabrzu, Rein (k-2783) do domu z ogrodem w Zabrzu, Salut (9646) do mieszkania w Zabrzu, Grejzer (9292) do mieszkania w Katowicach, Saluś (9662) do mieszkania w Gliwicach.

Otrzymaliśmy dary od :Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Justyny, Ani, Beaty, Marietty, Fundacji Szara Przystań, Sandry, P. Michalik, Parafii św. Macieja Apostoła, rodziny adopcyjnej kotki Ewry, Jadwigii, Justyny i Marzeny, Kamila, Piotra, osób anonimowych, klientów Centrum Handlowego M1. Oprócz tego odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół nr 4 (Gimnazjum nr 5) w Zabrzu oraz Gimnazjum nr 11 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

 

 

 

Przyjęliśmy do schroniska 3 psy i 16 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono 3 psy: suczka mała czarna szorstkowłosa z ul. Legnickiej, suczka średnia biała ala pudel z ul. Wolności, pies mały czarny podpalany ala spaniel z ul. Stalmacha.

Przyjęto 16 kotów: kotka stalowa pręgowana i kocur szarobury pręgowany z ul. Grottgera, 3 kociaki szarobure pręgowane z ul. Krakowskiej, kotka biało-czarna z ul. Franciszkańskiej, 2 kociaki szarobure pręgowane z ul. Rymera, kocię czarno-białe z ul. Cmentarnej, kotka szarobura pręgowana białe dodatki z ul. Heweliusza, kotka czarno-biała z ul. Hermisza, kotka szarobura pręgowana z ul. Wyzwolenia, 3 kociaki z ul. Bytomskiej (2 czarne i 1 biały).

Z nieudanych adopcji wrócił: Czest (7309), Blanca (9414) i Pampi (8562).

Nowe domki znalazło 8 kotów i 9 psów: Franciszka (k-2785) trafiła do mieszkania w Bytomiu, Mosia (k-2672) do domku w Katowicach, Muminek (k-2744) do mieszkania w Zabrzu, bezimienne kocię (k-2801) do mieszkania w Zabrzu, Diego (k-2772) do domku w Zabrzu, Dira (k-2806) do mieszkania w Bytomiu, Dj (k-2761) do mieszkania w Gliwicach, Centuś (k-2828) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Tatianka (9167) do mieszkania w Zabrzu, Elter (7382) do mieszkania w Zabrzu, Dery (9573) do mieszkania w Zabrzu, Nilta (5239) dom z ogrodem w Rudzie Śląskiej, Kiwi (4270) do mieszkania w Zabrzu, Ada (9170) do mieszkania w Bytomiu, Pudzian (9635) do mieszkania w Gliwicach, Selen (9524) do mieszkania w Zabrzu, Hetti (9637) do domku we Frankfurcie.

Otrzymaliśmy dary od Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku, Zespołu Szkół nr 4 (Gimnazjum nr 5) w Zabrzu, Agnieszki, Marcina, Krzysztofa i Grzegorza.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

 

 

Przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 14 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono 5 psów: pies mały czarny, białe dodatki oraz pies mały czarny biały deresz krótki ogon z ul. Wolności (na drugi dzień odebrany przez właściciela), nasz psiak Portos z pl. Teatralnego (na drugi dzień odebrany przez właściciela), suka amstaff biało brązowe dodatki z ul. Zwrotniczej (na drugi dzień odebrana przez właściciela), pies mały czarny podpalany z ul. Pośpiecha.

Osoby prywatna przyprowadziła pieska szczenię czarny podpalany, biały krawat znaleziony w Centrum Zabrza przy Bytomce.

Przerzucony przez płot został pies szczenię czekoladowy, krótkowłosy.

Przyjęto 14 kotów: kotka czarna biały krawat z ul. Wallek-Walewskiego, Kocur szarobury pręgowany biały krawat wykastrowany z ul. Żółkiewskiego, kocię szarobure pręgowane białe dodatki z ul. Cieszyńskiej, kocię czarne białe dodatki z ul. Bytomskiej, kotka czarno-biała z ul. Kotarbińskiego, kocię szarobure pręgowane z ul. grunwaldzkiej, 4 kociaki biało-czarne z ul. Zapolskiej, kotka szarobura pręgowana z dwoma kociakami z ul. Łanowej, kocię biało-czarne z ul. Szenwalda.

Z nieudanych adopcji wrócił: Pinki (9538) i Jaśmin (8482).

 Nowe domki znalazło 7 kotów i 11 psów: Ombre (k-2792) trafił do mieszkania w Chorzowie, kocię (k-2791) mieszkanie Zabrze, Sybila (k-2797) mieszkania w Katowicach, Kersi (k-2347) do mieszkania w Gliwicach, Hyzio (k-2787) do mieszkania w Zabrzu, Ombra (k-2790) do mieszkania w Zabrzu, Toffi (k-2743) mieszkanie w Zabrzu, szczenię (9639) do domu z ogrodem w Zabrzu, szczenię (9633) do mieszkania w Zabrzu, Somek (9599) do mieszkania w Zabrzu, szczenię (9642) do mieszkania w Zabrzu, Szczurek (9629) do mieszkania w Gliwicach, Djeko (9544) do mieszkania w Bytomiu, Kendi (9581) do mieszkania w Bytomiu, Nora (7471) mieszkanie w Zabrzu, Bajtel (9607) mieszkanie w Zabrzu, Bibi (9620) mieszkanie w Rudzie Śląskiej, Pinki (9538) do domku z ogrodem w Szałszy.

Za Tęczowy Most odszedł Hagan (9618), Wimbo (6952) oraz 3 bezimienne kocięta (k-2786, k-2794, k-2795).

Otrzymaliśmy dary od Radosława i Iwony, Jolanty, Barbary, Anety i Lidii, Marii, Aleksandry, Adriana, Karoliny i Grzegorza (nowożeńcy), Pet Smile, uczestników Imprezy Leśne Run, Rodziny adoptującej naszego kota Kugusia oraz osób anonimowych. Oprócz tego odwiedzili nas również uczniowie razem z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz 40 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

Przyjęliśmy do schroniska 11 psów i 2 koty.

.
.

Z interwencji przywieziono 5 psów:suczka mała kremowa z ciemnym nalotem dłuższy włos z ul. Wolności, pies duży czarny podpalany z M1 przy ul. Szkubacza (na drugi dzień odebrany przez właściciela), suczka mała czarna podpalana ala ratlerek z ul. Buchenwaldczyków, dwie suczki amstaffki z ul. Gdańskiej (jedna czarna z białym krawatem, druga biało-brązowa).

 

Przez osoby prywatne zostało przyprowadzonych 6 psów: pies szczenię czarne podpalane z ul. Chrobrego, pies szczenię czarne podpalane oraz suczka szczenię czekoladowa jasnopodpalana z Lasu na Maciejowie, pies mały czarny podpalany kudłaty z ul. Jabłońskiego, pies szczenię czarne podpalane szorstkowłose biały krawat, suczka szczenię czarna podpalana z ul. Zielińskiego.

 

Przyjete zostały 2 koty: kotka szarobura pręgowana białe dodatki z ul. Wolności oraz 4 miesięczne kocię biało bure z ul. Szczęść Boże.

 

Nowe domki znalazło 10 kotów i 7 psów: Starkusia (k-2766) trafiła do domu z ogrodem w Świętoszowicach, Toto (k-2768) do domu z ogrodem w Rudzie Śląskiej, Miętówka (k-2780) do domku z ogrodem w Gliwicach, Wiktor (k-2799) do domku z ogrodem w Kamieńskim Młynie, Kochuś (k-2775), Zyzio (k-2788), Ryjek (k-2745), szczeniak (9634), Prymus (9546), Prej (9612), Nowuś (k-2796) do mieszkania w Zabrzu, Predzia (k-2741) do mieszkania w Gliwicach, , Majdanek (k-2784) do domku z ogrodem w Zabrzu, bezimienny szczeniak (9632) i 9638  do mieszkania w Bytomiu, Flafi (7533) do domku z ogrodem z Cieszynie, Sabir (9586) do Fundacji SOS Bokserom.

 

Do swoich właścicieli wróciły :Dymitria (9433), Maks (6149) oraz Dżeki (9619).

 

Z nieudanych adopcji wróciły: Pysia (6722), Selen (9524), Faraon (5294).

 

Za Tęczowy Most odszedł Rostek (9206), Demon (3767) oraz 4 malutkie kociaki .

 

Otrzymaliśmy dary od Ani, Ewy, Simony, Firmy DHL, klientów sklepu zoologicznego przy ul. Franciszkańskiej w Zabrzu, Staska i Ani, Katarzyny oraz osób anonimowych a oprócz tego odwiedzili nas podopieczni DPS Wędrowiec razem ze swoimi opiekunami. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy:)

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 8 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono: pies średni szorstkowłosy beżowy z ul. Nowy Dwór, suka średnia brązowa z ul. Franciszkańskiej (odebrana przez właściciela), suka średnia jasnobrązowa dłuższy włos z ul. Pestalozziego (wydana właścicielowi), pies duży ala golden złoty, pies mały biało-beżowy szorstkowłosy ul. Witosa, pies mało-średni biały brązowe łaty na oczach z ul. Jodłowej.

Osoba prywatna przyprowadziła mało-średniego pieska brązowego z czarną kamizelką, biały krawat z ul. Wallek-Walewskiego.

Do schroniska trafiło 8 kotów: około 7 tygodniowy rudy kocurek i szarobura koteczka z Rokitnicy, kotka czarna białe dodatki z ul. Szczęść Boże, 6 letni kocur biało-rudy z ul. Nyskiej oddany przez właściciela, około 5 tygodniowe kocię czarne z ul Orzechowej, kotka czarno-biała z ul. Wolności oddana przez właściciela, kotka biała z szaroburobrązowymi dodatkami z ul. de Gaulle'a, kocię 5 tygodniowe szarobure pręgowane z ul. Sądowej.

Nowe domki znalazło 9 psów i 9 kotów: Galliano (9453) trafił do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Bazi (9602) do mieszkania w Tarnowskich Górach, Dejzi (9592) do mieszkania w Zabrzu, Sytuacja (9535) do mieszkania w Tychach, Nugat (9490) do mieszkania w Zabrzu, Picolo (9559) do mieszkania w Zabrzu, Tony (9597) do mieszkania w Zabrzu, Grema (9590) do mieszkania w Katowicach, Kora (9576) do domku z ogrodem w Gliwicach, Lopez (k-2749) do mieszkania w Zabrzu, Dorcia (k-2756) do mieszkania w Gliwicach, Sisi (k-2740) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Makówka (k-2686) do domku z ogrodem z Wieszowej, Kminek (k-2789) do mieszkania w Zabrzu, bezimienne kocię (k-2773) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, bezimienne kociaki (k-2769) i (k-2772) do mieszkania w Zabrzu, Sali (k-2758) do mieszkania w Zabrzu.

Otrzymaliśmy dary od Arkadiusza, Huberta, Karoliny, Natalii, Anny, Gosi, Aleksandry, Dariusza, osoby anonimowej, właścicielki suczki Boni, uczestników Tyskiego Dogtrekkingu, Festynu ZMB Guido oraz pary młodej Salome i Macieja.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy:)

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 12 psów i 12 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono: suczka mała biała ciemne łaty krótkowłosa z ul. Lompy, pies szczenię tricolor szorstkowłosy z ul. Stalmacha, pies średni beżowy dłuższy włos z ul. Drzymały, pies mały biszkoptowy szorstkowłosy z ul. Kościuszki, pies mały czarny biały krawat siwy pysk z ul. Pokoju (odebrany przez właściciela).

Przyprowadzone przez osoby prywatne: pies mały, czarny podpalany, dłuższy włos, siwy pysk z ul. Staszica, pies mały czarny, biały krawat, falisty włos z pl. Dworcowego, suka średnia czarna podpalana z Pl. Warszawskiego, suczka mało-średnia brązowa czarny nalot z ul. Na Piaskach, suczka małą czarna biały krawat z ul. Kochanowskiego, pies mało-średni czarny biały krawat krótkowłosy z ul. Mrozka.

Przerzucona przez płot została mała suczka czarna dłuższy włos.

Do schroniska trafiło 12 kotów: kociak szarobury pręgowany białe końcówki łapo z ul. Majdanka, kotka tricolor z ul. Franciszkańskiej, kocię 4 tygodniowe biało szarobure pręgowane z ul. Kochanowskiego, dwa kociaki 7 tygodniowe szarobure pręgowane z ul. Nocznickiego, kociak biało-szarobury z okolic Multikina, 2 kociaki 5 tygodniowe z ul. Wolności, 3 kociaki 4 tygodniowe z ul. Bytomskiej.

Z nieudanej adopcji wróciły Rafcio (7385), Harcerz (9401), Piorun (6432), Mody (5420), Mejdej (k-2748)

Nowe domki znalazło 9 psów i 9 kotów: Poniki (9606) trafił do mieszkania w Zabrzu, Fiorino (9305) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Sabir (9586) do domku z ogrodem w Zabrzu, Aramis (7466) do mieszkania w Zabrzu, Gant (9028) do mieszkania w Bytomiu, Mars (9219) do mieszkania w Zabrzu, Kamber (7908) do domku z ogrodem w Zabrzu, Dafra (9585) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Bambo (9615) do mieszkania w Zabrzu, Daisi (k-2728) do mieszkania w Zabrzu, Echo (k-2750) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Minimus (k-2762) do mieszkania w Zabrzu, Paker (k-2751) do mieszkania w Zabrzu, Amber (k-2763) i Kraksa (k-2764) do mieszkania w Zabrzu, Mejdej (k-2748) do mieszkania w Katowicach, Clio (k-2779) do domku z ogrodem w Oberhausen, bezimienne kocię (k-2771) do mieszkania w Rudzie Śląskiej. .

Dzień po adopcji wrócił Sabir (9586).

Do swoich właścicieli wrócił: Cezar (9608) - amstaff z ul. Cmentarnej.

Za Tęczowy Most odszedł Dizmo (9114) i Szczyga (3425) :( będziemy tęsknić [*]

Otrzymaliśmy dary od Sary, Izabeli, Krzysztofa, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Grażyny, Jana, Magdy, Kamila, Piotrusia oraz Ireny.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy:)

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 17 kotów.

.
.

Z interwencji przywieziono: pies amstaff brązowy klapnięte uszy z ul. Bytomskiej (Elektronix), suczka shih tzu z Mi ul. Szkubacza (w tym samym dniu odebrana przez właściciela), pies amstaffowaty brązowy siwy pysk, białe końcówki łap z ul. Cmentarnej, pies owczarek niemiecki czarny podpalany z ul. Bytomskiej (w tym samym dniu wydany właścicielowi).

Przyprowadzone przez osoby prywatne: suczka duża czarna podpalana owczarkowata z ul. Składowej, suczka wilczasta ala husky niebieskie oczy z ul. Budowlanej, pies mały czarny podpalany klapnięte uszy z ul. Na Piaskach.

Do schroniska trafiło 14 kotów: 4 kociaki z ul. Kostki (2 kocurki i 2 kotki), kocię biało-czarne z ul. Gagarina, kocurek rudy z ul. Baczyńskiego, kocię szarobure pręgowane z ul. Kochanowskiego, 3 kociaki z ul. Gogolińskiej, kocię beżowe z ul. Zgrzebnioka, kocurek szarobury-pręgowany z ul. Nocznickiego, kocię biało-czarne z ul. Sądowej, 2 kociaki z pl Dworcowego, 2 kociaki z ul. Nocznickiego.

Nowe domki znalazło 5 psów i 6 kotów: Czika (9582) trafiła do mieszka w Zabrzu, Funcik (7504) do domku z ogrodem w Kamieńcu, Roni (9344) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Roxi (9580) do domku z ogrodem z Mikołowie, Tercja (9593) do mieszkania w Bytomiu, kociak z ul. 3-go Maja (k-2767) do mieszkania w Zabrzu, Królewicz (k-2753) do mieszkania w Zabrzu, Bajka (k-2736) do mieszkania w Zabrzu, Kiri (k-2765) do mieszkania w Gliwicach, Azura (k-2752) do mieszkania w Zabrzu, Mejdej (k-2748) do mieszkania w Gliwicach.

Z nieudanej adopcji wróciły Aramis (7466) i Fiorino (9365).

Do swoich właścicieli wróciły: Prelo (9594), Sisi (9435).

Otrzymaliśmy dary od Rafała, Romana, Bartosza i Dominiki, Kasi i Dominiki, Magdaleny, Barbary, Magdaleny, Elżbiety, Patrycji, osoby anonimowej, Alexandry, Marty i Kamila, Iza i Beaty.

Wszystkim darczyńcom Bardzo Dziękuj

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 10 psów i 4 koty.

.
.

Z interwencji przywieziono: piesek mały biszkoptowy z ul. Wolności, pies mały jamnikowaty czarny podpalany z ul. staropolskiej, pies duży czarny podpalany owczarkowaty z ul. Trocera, piesek mały czarny jamnikowaty z ul. Jordana, piesek buldog francuski z ul. Wolności, suka duża czarna podpalana z ul. Jesiennej, piesek czarny podpalany jamnikowaty z ul. Zakopiańskiej.

Przyprowadzone przez osoby prywatne: suczka mała brązowa "Nela" z ul. Strzelców Bytomskich, piesek shih-tzu z ul. Wolności, piesek szczenię z ul. Franciszkańskiej

Do schroniska trafiły 4 koty: kotka stalowa z ul. Kochanowskiego, kocurek szarobury pręgowany z ul. 1-go Maja, kocurek biały w ciemne łatki z ul. 3-go Maja oraz kocurek czarny z ul. Chełmońskiego.

Nowe domki znalazły 3 psy i 10 kotów: Narcyz(9175) do domku z ogrodem do Czech, Sonia(9501) do mieszkania do Gliwic do naszej wolontariuszki Oli, Zambo (9588) do domku z ogrodem do Bojszowa, Gonia(k-2703) do domku z ogrodem do Gliwic, Borys(k-2737) i Kori(k-2759) wspólnie do domku z ogrodem do Gliwic, Teresia(k-2739) do mieszkania do Zabrza, Włóczykij(2746) i Wingo(2760) wspólnie do mieszkania do Zabrza, Lukas (k-2742) do domku z ogrodem do Zabrza, Heta(2689) do mieszkania do Chorzowa, Goniuś(2704) do mieszkania do Gliwic, Dośka(2733) do mieszkania do Zabrza

Do swoich właścicieli wróciły: Luna(9591 sunia znaleziona przy makro), Spajki(9596 pekińczyk z ul. Sportowej), Homer(9600 piesek przywieziony z ul. Staropolskiej), Rabuś(9603 buldog francuski który trafił do nas z ul. Wolności)

Otrzymaliśmy dary od Anny, Bożeny, Joachima oraz od anonimowych darczyńców.

Bardzo Dziękujemy!!!

W ostatnim tygodniu do schroniska przyjęliśmy 13 psów i 9 kotów

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 13 psiaków: pies terier szorstkowłosy czarny, brązowe łapy i kufa z ul. Sikorskiego (w tym samym dniu odebrany przez właściciela). suczka mało-średnia czarna gładkowłosa klapnięte uszy z ul. Kochanowskiego, pies bokser brązowy ciemna kufa z ul. 3-go Maja, pies średni brązowy lekko ciemny nalot z pl. Teatralnego, pies mały czarny podpalany klapnięte uszy krótkowłosy z ul. Fabrycznej, suczka średnia wilczasta, stojące uszy, krótkowłosa z ul. Fitelberga (w tym samym dniu odebrana przez właściciela), suczka mała brązowa czarna kamizelka białe skarpetki szorstkowłosa z ul. 11-go Listopada, suczka mało-średnia tricolor z Alei Korfantego, suczka średnia brązowa z ciemnym nalotem krótki ogon, klapnięte uszy dłuższy włos z ul. Olchowej, suczka mało-średnia brązowa biało czarne dodatki średni włos klapnięte uszy z ul. Oświęcimskiej, pies duży czarny białe dodatki krótkowłosy klapnięte uszy z ul Witosa, pies owczarek niemiecki czarny podpalany z ul. Medyków (odebrany w tym samym dniu przez właściciela), pies pekińczyk brązowo-biały (ostrzyżony) z ul. Sportowej.

Do schroniska trafiło również 9 kotów: 7 tygodniowa koteczka czarno-grafitowa z ul. Bytomskiej, kocię biało-czarne z Młodego Górnika, 6 tygodniowa czarna kotka z ul. Łapkowskiego, 3 kociak (8 tygodniowe) z ul. Nocznickiego (2 kocurki, 1 kotka), 3 kociaki beżowe 5 tygodniowe z ul. Baczyńskiego (2 kotki i 1 kocurek).

Do nowych rodzin trafiło 10 psów i 1 kot: Czest (7309) trafił do mieszkania w Zabrzu, Czordżi (7534) do mieszkania w Zabrzu, Wafel (9532) mieszkania w Gliwicach, Dini (9574) do mieszkania w Bytomiu, Marl (7979) do mieszkania w Bytomiu, Cuki (9318) do mieszkania w Bytomiu, Bili (9205) do mieszkania w Bytomiu, Kali (2216) do domku z ogrodem w Krakowie, Mejsi (9315) do domku z ogrodem w Orzeszu, Dan (9572) do mieszkania w Zabrzu, Ewra (k-1391) do domku z ogrodem w Zabrzu.

Z nieudanej adopcji wróciły Tatianka (9167), Kiwi (4270).

Niestety po raz kolejny trafił do nas Max (9089), którego właściciele już nie odebrali.

Za Tęczowy Most odeszła sunia szczenię Domi (9571) oraz kocię Zadymiarz (k-2747)

Otrzymaliśmy dary od: Grażyny, Karoliny, Natalii, osoby anonimowej, Ani i Domenico (nowożeńców), Sabiny oraz Sandry.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

 

Przyjęliśmy 5 psów i 11 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 3 psiaki: pies alaskan malamut srebrny z ul. Żółkiewskiego (odebrany po dwóch dniach przez właściciela), mała suczka brązowa średni włos, klapnięte uszy z ul. Przemysłowej, mała suczka czarna podpalana, krótkowłosa z ul. Pod Borem (odebrana na drugi dzień przez właściciela). 2 psy zostały przyprowadzone do schroniska przez osoby prywatne: mała suczka biało-czarna dłuższy włos z ul. Cmentarnej, mała suczka merle jedno oko brązowe drugie niebieskie z placu Kroczka.

Do schroniska trafiło również 11 kotów: 2 kocurki około 7 tygodniowe z ul. Cieszyńskiej (jeden czarny, drugi szarobury pręgowany), 6 kociaków szaroburych pręgowanych 4 tygodniowych z ul. Zjednoczenia, kocur biało-czarny z ul. 3-go Maja, kotka czarna z ul. Zamenhofa, kocur czarny z ul. Góra Św. Anny.

Do nowych rodzin trafiły 3 psy i 4 koty: Folka (9536) trafiła do mieszkania w Gliwicach, Boni (9513) do mieszkania w Gliwicach, Bera (9477) do mieszkania w Zabrzu, Krasia (k-2720) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Bala (k-2445) do mieszkania w Zabrzu, Grafit (k-2730) do mieszkania w Bytomiu, Balsam (k-2735) do mieszkania w Zabrzu.

Do swojego właściciela wrócił pies z ul. Czarnieckiego (9577), pies z pl. Teatralnego (9578).

Z nieudanej adopcji wrócił Kamber (7908).

Otrzymaliśmy dary od: Sandry, Magdaleny, Klaudii, Agaty, Rafała i Pauliny (nowożeńców), Kasi i Dominiki, Ireny oraz Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy 5 psy oraz 11 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 3 psiaki: pies alaskan malamut srebrny z ul. Żółkiewskiego (odebrany po dwóch dniach przez właściciela), mała suczka brązowa średni włos, klapnięte uszy z ul. Przemysłowej, mała suczka czarna podpalana, krótkowłosa z ul. Pod Borem (odebrana na drugi dzień przez właściciela).

2 psy zostały przyprowadzone do schroniska przez osoby prywatne: mała suczka biało-czarna dłuższy włos z ul. Cmentarnej, mała suczka merle jedno oko brązowe drugie niebieskie z placu Kroczka.

Do schroniska trafiło również 11 kotów: 2 kocurki około 7 tygodniowe z ul. Cieszyńskiej (jeden czarny, drugi szarobury pręgowany), 6 kociaków szaroburych pręgowanych 4 tygodniowych z ul. Zjednoczenia, kocur biało-czarny z ul. 3-go Maja, kotka czarna z ul. Zamenhofa, kocur czarny z ul. Góra Św. Anny.

Do nowego domku trafiły 3 psy i 4 koty: Folka (9536) trafiła do mieszkania w Gliwicach, Boni (9513) do mieszkania w Gliwicach, Bera (9477) do mieszkania w Zabrzu, Krasia (k-2720) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Bala (k-2445) do mieszkania w Zabrzu, Grafit (k-2730) do mieszkania w Bytomiu, Balsam (k-2735) do mieszkania w Zabrzu.

Do swojego właściciela wrócił pies z ul. Czarnieckiego (9577).

Z nieudanej adopcji wrócił Kamber (7908).

Otrzymaliśmy dary od: Sandry, Magdaleny, Klaudii, Agaty, Rafała i Pauliny (nowożeńców), Kasi i Dominiki, Ireny oraz Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy 4 psy oraz 5 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 3 psiaki: suczka średnia czarna podpalana falisty włos z ul. Wolności, pies średni czarny podpalany z ul. Czarnieckiego, pies mały biało-czarny szorstkowłosy z placu Teatralnego.

1 pies zostało przyprowadzony do schroniska przez osobę prywatną: średnia suczka wilczasta z ul. Wolności.

Do schroniska trafiło również 5 kotów: kotka czarno-biała z ul. Nowodworskiej, kocię szarobure z ul. Kochanowskiego, kocurek około 12 tygodniowy biały z czarnymi dodatkami z Zabrza-Mikulczyc, kocur biały z czarnymi dodatkami z ul. Olchowej po zmarłym właścicielu, kocię czarne z ul. Cieszyńskiej.

Do nowego domku trafiły 2 psy i 5 kotów: Fungo (9568) trafił do mieszkania w Gliwicach, Kili (8301) do domu z ogrodem w Siewierzu, Dei (k-2717) do mieszkania w Zabrzu, Bliszka (k-2738) do mieszkania w Bytomiu, Kiwi (k-2713) do mieszkania w Zabrzu, Sinus (k-2701) do mieszkania w Zabrzu, Lech (k-2721) do mieszkania w Sosnowcu.

Do swoich właścicieli wróciły: Olo (9570), który tak na prawdę ma na imię Niro.

Z nieudanej adopcji wróciły Magzo (9196) i Bala (k-2445) :(

Otrzymaliśmy dary od: Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Izy, Jarosława, Magdalena, Ani i Rafała (nowożeńcy), klientów sklepu zoologicznego w Centrum Handlowym Arena, opiekunki wirtualnej psa o imieniu Gendry oraz osoby anonimowej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy 8 psów oraz 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psiaków: suczka owczarek niemiecki czarna podpalana z ul. Słowackiego (na drugi dzień odebrana przez właściciela), mała suczka czarna brązowe łapki średni włos z ul. Sportowej (na drugi dzień odebrana przez właściciela), mały piesek czarny podpalany jamnikowaty z ul. Ogórka, 4 szczenięta (1 sunia i 3 pieski) z Parku Dubiela.

1 pies zostało przyprowadzony do schroniska przez osobę prywatną: piesek szczenię brązowy dłuższy włos z ul. Częstochowskiej.

Do schroniska trafiły również 2 koty: kotka około 9 tygodniowa biało-czarna z ul. Bytomskiej, kotka biało-czarna z ul. Św. Teresy.

Do nowego domku trafiło 9 psów i 9 kotów: Roka (9511), Floks (9560), Fikus (9561), bezimienny szczeniaczek (9558), Samolocik (8785), Frajda (9562), Mobby (k-2696), Brygida (k-2658), Dosiek (k-2732), Besia (k-2734), Giliwer (k-2698), Arno (k-2726) do rodzin w Zabrzu,  Figaro (9563) do mieszkania w Bytomiu, Fortuna (9565) do mieszkania w Gliwicach, Folga (9564) do mieszkania w Gladbeck,  Elwis (k-2699) do domu z ogrodem w Zabrzu, Pepe (k-2697) do mieszkania w Gliwicach,  Laguna (k-2621) domu z ogrodem w Jaworznie.

Do swoich właścicieli wróciły: Maks (9556 pies z ul. Jordana), Iwo (9566 pies z ul. Brondera), Burger (9554 pies z ul. Głowackiego)

Otrzymaliśmy dary od: Iwony, Kacpera, Zuzi, Magdaleny, Darii, Przemysława, Sandry, Konstancji oraz wirtualnej mamy naszego Cukiego. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy 12 psów oraz 8 kotów.

.
.

4 psiaki zostały przywiezione z interwencji: piesek średni czarny podpalany z ul. Prusa; duży czekoladowy mieszaniec owczarka z ul. Jordana; suczka biszkoptowa z Placu Teatralnego, mały czarny podpalany piesek z ul. Korwina.

8 psiaków zostało przyprowadzonych do schroniska przez osoby prywatne: mały czarny podpalany piesek "Burger" z ul. Głowackiego w zwiazku z chorobą właścicielki, piesek szczenię czarny podpalany z ul. Wolności oraz 6 szczeniąt ( 3 pieski i 3 suczki) z ul. Męczenników Majdanka.

Do schroniska trafiło również 8 kociąt: kocurek czarno-grafitowy z ul. Zapolskie; koteczka szarobura z ul. Bytomskiej; 3 kocięta( 2 kotki i kocurek biało-szarobure) z ul. Armii Krajowej oraz 3 kocięta (2 kocurki i kotka) z ul. Wolności.

Do nowego domku trafiło 5 psów i 8 kotów: Woli (9323) i Luna (9547) znalazły rodziny w Zabrzu, Sam (8938) w Opolu, Zdzisia(9519) w Knurowie a Świerka(9371) zamieszkała w domku z ogródkiem w Wilczej.

Również naszym kotom sie poszczęściło Loga(2668), Brawo(2714), Różaneczka(2664), Stokrotka(2662) oraz Smosia(2719) znalazły rodziny w Zabrzu, szara koteczka(2729)w Rudzie Śląskiej, A Pirat (2674) i Kapitan(2675) pojadą z nową rodziną aż do Ingolstadt w Niemczech.

Do swoich właścicieli wróciły: Laki(9555 piesek z ul. Prusa) oraz Linger(9405) który okazał się Spajkim.

Otrzymaliśmy dary od: Przedszkola nr 14 w Zabrzu, Domu Pomocy Społecznej "Wędrowiec" z Bytomia, a także od Pauliny i Tomasza; Małgorzaty i Szymona w związku z zawarciem sakramentu małżeństwa bardzo dziękujemy wszystkim, a nowożeńcom życzymy szczęścia na nowej drodze życia.!!

W minionym tygodniu przyjeliśmy 4 psy i 10 kotów.

.
.

Wszystkie przyjęte psiaki zostały przywiezione z interwencji: piesek mały czarny podpalany "Murzynek" z ul. Ścieżki Górniczej w związku z chorobą właścicieli, sunia owczarek niemiecki z ul. Pośpiecha, małośrednia sunia brązowa z ciemna kamizelką w bardzo złym stanie z ul. Okrzei oraz szczeniak mix kaukaza z ul. Feliksa Goły

Z nieudanej adopcji wróciły do nas: Świerka(9371) oraz Gant (9028)

Do schroniska trafiło 10 kotów: w tym 5 przywiezione z interwencji; 3 kocięta z ul. 3-go Maja, kocię czarne z ul. Szczęść Boże, szarobura koteczka z ul. Knurowskiej oraz 5 kotów przyniesionych przez osoby prywatne: 6-tygodniowy kocurek biało czarny z ul. Kossaka, 6-tygodniowa koteczka z ul. Beskidzkiej, kocur w typie persa biało-rudy z ul. Niedziałkowskiego, kocur rudy z obrożą z ul. Gen.de Gaulle'a, czarna koteczka z ul. M.C. Skłodowskiej.

Do nowego domku trafiło 5 psów oraz 4 koty : Gracjan(9198) zamieszkał z rodziną w Gliwicach, Cysiu(9410) zamieszkał z nową panią w Zabrzu, sunia szczenię(9549) oraz Tina (9521) również zamieszkały w Zabrzu a Kątek(9347) znalazł rodzinę w Bytomiu, kociak (k-2663) oraz Dzielna(k-2670) znalazły domki w Bytomiu, a Klemens(k-2601) i Logi(k-2667) znalazły rodziny w Rudzie Śląskiej

Do swoich właścicieli wróciły: Reks (9553-szczenię mix kaukaza), Amir (9485) okazał się Puszkiem, Prima(9548) Pusią oraz Boni(9551 sunia z ul. Pośpiecha)

Otrzymaliśmy dary od Dominiki, Izy, Kasi i Karin, Adama, dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu oraz pracowników Centralnego Laboratorium Pom-Badawczego, bardzo dziękujemy!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 11 psów oraz 6 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało 8 psów: pies mało-średni czarny podpalany klapnięte uszy z Parku Świerczewskiego, suka mała brązowo-czarna dłuższy włos oraz biszkoptowy labrador z ul. Pawliczka, suka duża mix amstaff brązowa pręgowana niebieskie oko z ul. Bytomskiej (na drugi dzień odebrana przez właściciela), nasz Strasiu (9442) przywieziony z pl. Teatralnego, suczka szczenię czarne podpalane dłuższy włos z ul. Jagiełły, suka średnio-duża czarna brązowa kamizelka z ul. Niedziałkowskiego (w tym samym dniu odebrana przez właściciela), pies mały biszkoptowy białe dodatki krótkowłosy z ul. Maszyńskiego.

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 3 psiaki: pies pinczer minaturowy czarny podpalany z ul. Wajzera (na drugi dzień odebrany przez właściciela), pies duży czarny biały krawat falisty włos z ul. Ogrodowej, suka ala husky czarna podpalana niebieskie oczy z ul. Turystycznej.

Przyjęliśmy 6 kotów: 3 miesięczny kocurek biało szarobury z ul. Trocera, 4 kociaki 5 tygodniowe z ul. Opawskiej, 6 tygodniowa koteczka szarobura pręgowana z ul. Roosevelta .

4 nasze psiaki znalazły nowe rodziny : Pinka (9537) trafiła do mieszkania w Gliwicach, Kitruś (8943) do domu z ogrodem w Zabrzu, Misia (9520) do domu z ogordem w Dąbrowie Górniczej, szczenię (9543) do mieszkania w Bytomiu.

6 kotów trafiło do nowych rodzin : Musia (k-2634) trafiła do mieszkania w Zabrzu, Jagoda (k-2712) do domu z ogrodem w Grodczankach, Ułamek (k-2671) oraz Rytm (k-2669) do mieszkania w Zabrzu, Bosman (k-2677) do mieszkania w Zabrzu, Lokator (k-2678) do domu w Tworogu.

Do właściciela wrócił Marmar (9534), który nazywa się Murzyn :) Za Tęczowy Most odeszła nasz Prela (9322). Będziemy o niej pamiętać :( Otrzymaliśmy dary od: Natalii i Przemka (nowożeńcy), Eli, Pauliny, Sylwii, Agaty, Izy, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Przedszkola nr 18 w Bytomiu, osób uczestniczących w Festynie "Kochajmy zwierzęta" na Osiedlu Helenka (osoby prywatne + Salon fryzjersko-kosmetyczny Estiq Bytom) osób anonimowych. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

 

 

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 5 psów oraz 20 kotów.

.
.

 Z interwencji przyjechały 3 psy: mała suczka brązowa z ciemnym nalotem krótkowłosa z ul. Żeromskiego, suczka mało-średnia biała brązowe łaty krótkowłosa z ul. Drzymały, suczka mała brązowa czarna kamizelka krótkowłosa z ul. Bytomskiej. Osoby prywatne przyprowadziły 2 psów: suczka szczenię czarna z białym krawatem oraz piesek szczenię brązowe z ul. Władysława IV.

Przyjęliśmy 20 kotów: Kotka czarno-biała z 5 kociakami z terenu CZOK Szyb Gigant, 6 tygodniowa czarny kocurek z ul. Kruczej, 7 tygodniowy czarny kocurek z ul. Nad Kanałem, 5 tygodniowa koteczka czarno-grafitowa z ul. Bytomskiej, kotka szarobura pręgowana z 2 kociakami z ul. Ofiar Katynia, 9 tygodniowy kocurek czarno-biały z ul. Kochanowskiego, 5 tygodniowa koteczka szarobura pręgowana z ul. Wolności, 10 tygodniowy czarny kocurek z ul. 1-go Maja, 5 czarnych kocurków z ul. Londzina (dwa - 5 tygodniowe i 3 - 7 tygodniowe).

7 naszych psiaczków znalazło nowe rodziny : Urug (9071) trafił do domu z ogrodem w Orzechu, Clajd (9530) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Manek (9471) do mieszkania w Katowicach, Pepsi (4777) do mieszkania w Warszawie, Ohana (9494) do domu z ogrodem w Toruniu, Pinki (9538) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Tanbi (7020) do mieszkania w Gliwicach.

5 kotów trafiło do nowych rodzin : Popo (k-2645) trafił do mieszkania w Chorzowie, Chmurka (k-2643) do mieszkania w Knurowie, Smoczek (k-2660) do mieszkania w Zabrzu, Rojber (k-2694) do mieszkania w Zabrzu, Granat (k-2711) do mieszkania w Zabrzu.

Z nieudanej adopcji wrócił Łatek (7616) ;(

Za Tęczowy Most odeszła malutka koteczka (k-2700). Będziemy o niej pamiętać.

Otrzymaliśmy dary od: Agaty, Urszuli, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu, Sylwii, Izoldy, Joanny, Ewy, Jakuba, Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, Asi, Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach, Biblioteki Publicznej Filia 19 i 20 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu, Ireneusza, uczestników I Śląskiego Biegu Charytatywnego WPKiW w Chorzowie oraz osoby anonimowej. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 12 psów oraz 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechało 5 psów: pies mało-średni brązowy szpicowaty dłuższy włos z ul. Wolności (w tym samym dniu odebrany przez właściciela), suczka mało-średnia tricolor szorstkowłosa z ul. Woźnicy (na drugi dzień odebrana przez właściciela), pies mały brązowy krótkowłosy klapnięte uszy brak prawego oka z ul. Knurowskiej, pies mały czarny podpalany z ul. 11-go Listopada, pies średnio-duży brązowy pręgowany białe końcówki łap, biały krawat z ul. Blani.

Osoby prywatne przyprowadziły 7 psów: 6 szczeniąt znalezione w lesie w Zabrzu-Biskupicach oraz pies szczenię czarne podpalane znalezione na pętli tramwajowej w Zabrzu-Biskupicach.

Trafiły do nas 2 koty: kocur szarobury pręgowany z ul. Korczoka, czarne kocię około 5 tygodniowe z ul. Wolności.

Adoptowanych zostało 15 naszych psiaczków: Puszek (9500) trafił do mieszkania w Zabrzu, Gaja (9499) do domku z ogrodem w Bielsku-Białej, Salto (9525) do mieszkania w Zabrzu, Sudan (9527) do mieszkania w Zabrzu, Demolka (9506) do mieszkania w Zabrzu, Matuś (8580) do mieszkania w Radzionkowie, Selen (9524) do mieszkania w Zabrzu, Amanda (9030) do mieszkania w Zabrzu, Susa (9523) do mieszkania w Katowicach, Songo (9526) do mieszkania w Zabrzu, Sierka (9522) do mieszkania w Zabrzu, Brutus (9492) dom z ogrodem w Zabrzu, Mazia (9473) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Piorun (6432) do mieszkania w Gliwicach, Harcerz (9401) do mieszkania w Zabrzu.

Adoptowane zostały też 4 koty: Omega (k-2681) trafiła do mieszkania w Pyskowicach, Sigma (k-2680) mieszkanie w Zabrzu, Bombik (k-2644) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej, Jota (k-2682) do mieszkania w Zabrzu.

Z nieudanej adopcji wróciła Akasha (8411);(

Za Tęczowy Most odszedł-Omo (k-2622).Będziemy o nim pamiętać.

Otrzymaliśmy dary od: Łukasza, Patrycji i Jakuba (Nowożeńcy), Domu Dziecka nr 1 w Bytomiu,Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Zabrzu, Agnieszki, Sklepu Netto w Zabrzu, Przedszkola nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Przedszkola nr 44 w Bytomiu, Katarzyny, Zooplus-a.Odwiedzili nas również: Uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach oraz Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 10 psów oraz 11 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało 9 psów: pies średni brązowy jasnopodpalany z ul. Wolności (na drugi dzień odebrany przez właściciela), suczka mało-średnia czarna biały krawat szorstkowłosa z ul. Stalmacha, pies mały brązowy wyłowiony z Bytomki przy Parku Dubiela, pies średnio-duży wilczasty dyższy włos z ul. Rodziewiczówny, pies mały czarny z siwym pyszczkiem, krótkowłosy z ul. Wolności, pies średnio-duży brązowy pręgowany, białe dodatki z ul. Szczęść Boże (na drugi dzień odebrany przezwłaściciela), suczka mała czarna podpalana dłuższy włos z ul. Żeleńskiego, suczka mała brązowa oraz suczka mała szara również z ul. Żeleńskiego.

Przyprowadzony został pies średni czarny podpalany lekko szorstkowłosy z ul. Nocznickiego (odebrany w tym samym dniu przez właściciela).

Trafiło do nas 11 kotów: cztery 5 tygodniowe kociaki czarne z białymi dodatkami z ul. Staromiejskiej, szarobura pręgowana koteczka 6 tygodniowa z ul. Szczęść Boże, kotka szarobura pręgowana z czterema kociakami, które mają około 4 tygodnie, koteczka 6 tygodniowa czarno-biała z ul. Baczyńskiego.

Adoptowanych zostało 6 naszych psiaczków: Mazia (9473) trafiła do mieszkania w Bytomiu, Alusia (9467) do mieszkania w Siemianowicach Śląskich, Dżej (8666) do domku z ogrodem w Zabrzu, Guguś (9503) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Pauza (9195) do domku z ogrodem z Ciągowicach, Gucio (9502) do mieszkania w Zabrzu.

Adoptowanych zostało też 6 kotów: Guczi (k-2639) trafił do mieszkania w Zabrzu, Tygrysek (k-2652) do domku z ogrodem z Przyszowicach, Tau (k-2679) do mieszkania w Zabrzu, Literka (k-2685) do mieszkania w Zabrzu, Niunia (k-2673) do mieszkania w Zabrzu, Cyferka (k-2666) do mieszkania w Chorzowie.

Z nieudanej adopcji wróciły Kitruś (8943), Czest (7309) oraz Mazia (9473) ;((

Do właściciela wrócił Denzel (9510) oraz Stesia (9469).

Za Tęczowy Most odeszły: Endi (9452), psiak (9514) wyłowiony z Bytomki oraz koteczka (k-2691) Będziemy o nich pamiętać ...

Otrzymaliśmy dary od: Kasi, Barbary, Sary, Domowego Przedszkola w Katowicach, Moniki i Krzysztofa (NOWOŻEŃCY), Anieli, Edyty, Anety, Jacka i Beaty, Mirelli i Sebastiana (NOWOŻEŃCY), Centrum Wsparcie Kryzysowego w Zabrzu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu oraz 5 anonimowych darczyńców. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 7 psów oraz 12 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało 6 psów: piesek mały srebrny podpalany z dłuższym włosem z ul. Nałkowskiej (odebrany na drugi dzień przez właściciela), suczka szczenię czekoladowa jasnopodpalana z ul. Robotniczej, suczka mała czarna siwe włoski szorstkowłosa z ul. Wiosennej, pies średni czarny klapnięte uszy krótkowłosy z ul. Krakowskiej (odebrany na drugi dzień przez właściciela), pies mało-średni tricolor krótkowłosy z ul. Okrężnej, pies mały czarny podpalany ala york z ul. Niedziałkowskiego/Korfantego.

Przyprowadzona został suczka mała jasnobrązowa z ciemnym nalotem szorstkowłosa z ul. Zapolskiej.

Trafiło do nas 12 kotów: czarna kotka z białym noskiem z pięcioma kociakami z ul. Lelewela, 7 tygodniowa czarna koteczka z ul. Słonecznej, 4 kociaki 3 tygodniowe (dwa czarne i dwa biało-czarne) z ul. Wolności, kocur biały w szarobure łaty z ul. Wolności.

Adoptowanych zostało 5 naszych psiaczków: Linka (9504) trafiła do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Kama (9478) do domku z ogrodem w Zabrzu, Juruś (9443) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej, Sticz (9497) do mieszkania w Katowicach, Menczi (9378) do mieszkania w Zabrzu.

Adoptowane zostały też 2 koty: Murek (k-2648) trafił do domku z ogrodem w Kotulinie oraz Marmurek (k-2654) do mieszkania w Gliwicach.

Z nieudanej adopcji wróciła do nas suczka Pauza (9195).

Za Tęczowy Most odeszły: Biela (9466), Tazo (9284) oraz Dżilian (8141) Będziemy za nimi tęsknić ...

Otrzymaliśmy dary od: Sylwii i Roberta (nowożeńcy), Jana, Marty, Gimnazjum nr 11 w Zabrzu, Urszuli, Małgorzaty, Alex, Danuty, Krzysztofa, Julii oraz Artura. Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 11 psów oraz 7 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało 6 psów: mała suczka czarna z białym krawatem gładkowłosa z ul. Pułaskiego, pies duży rudo-piaskowy z ul. Kasprowicza-Tarnogórska (odebrany na drugi dzień przez właściciela), pies mały brązowo-czarny szorstkowłosy z ul. Trocera, suka mała, brązowa jasnopodpalana krótkowłosa z ul. Grzybowskiej po zmarłym właścicielu, pies mały brązowy, czarny nalot, biały krawat z ul. Grzybowskiej po zmarłym właścicielu, pies szczenię czarne podpalane z ul. Łangowskiego.

Przyprowadzone zostały 4 psiaki: suczka szczenię czarna podpalana znaleziona na ul. Chrobrego, pies mały rudy średni włos z ul. Wolności, suczka mała czarna podpalana z ul. Legnickiej, pies średni czarny podpalany szorstkowłosy terierowaty z ul. Jagiełły.

Przy schronisku biegała sunia brązowo-biała średni włos, klapnięte uszy.

Trafiło do nas 7 kotów: 2 tygodniowe kocię szarobure pręgowane znalezione na ul. Sienkiewicza, 5 tygodniowa koteczka biała w szarobure łaty z ul. Sądowej, kotka czarna z czterema kociakami z ul. Jordana.

Adoptowanych zostało 5 naszych psiaczków: Diplo (9475) trafił do domu z ogrodem w Wodzisławiu Śląskim, szczenię (9495) dom z ogrodem w Sośnicowicach, Obsesja (7500) mieszkanie w Zabrzu, Pipi (9389) mieszkanie w Zabrzu, Rzeczka (9470) dom z ogrodem w Przyszowicach.

Odebrany przez właściciela został Alwin (9498).

Adoptowane zostały 4 kotki: Cegiełka (k-2649) trafiła do mieszkania w Zabrzu, Benguś (k-2653) mieszkanie w Zabrzu, Kuguś (k-2651) mieszkanie w Zabrzu, Pumcia (k-2650) mieszkanie w Rudzie Śląskiej.

Otrzymaliśmy dary od: Beaty, Martyny, Lidii, Tomasza, Piotra, Juli i Marka, Patrycji, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, Andrzeja, Anety, Jana, Marty oraz osoby anonimowej. Odwiedzili nas również Wychowankowie wraz z opiekunem z Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 8 psów oraz 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechały: suczka foksterier szorstkowłosa tricolor z ul. Karczewskiego (po kilku dniach odebrana przez właściciela), mało-średni piesek czarny brązowe łapki dłuższy włos z ul. Królewskiej (na dwóch dniach odebrany przez właściciela), duży pies czarny jasno podpalany z ul. Magazynowej (w tym samy dniu odebrany przez właściciela), mała suczka czarna podpalana z krótkim ogonkiem krótkowłosa z ul. Brzechwy (na drugi dzień odebrana przez właściciela), suczka owczarek niemiecki z ul. Lompy (po paru dniach odebrana przez właściciela), mały czarny piesek gładkowłosy z białymi dodatkami z ul. Kalinowej, duży pies owczarek szkocki coli z ul. Legnickiej.

Przyprowadzona została mała suczka czarna podpalana znaleziona przy ul. Pawliczka.

Trafiły do nas 2 koty: kotka czarno ruda po zmarłym właścicielu z ul. Damrota, 5 tygodniowa koteczka biała z czarnymi dodatkami z wadą rozwojową łapki z terenu KWK-Makoszowy.

Z adopcji wrócił do nas Bazik (8805), Murek (k-2648), Dzik (6149).

Adoptowanych zostało 6 naszych psiaczków: Bazik (8805) trafił do mieszkania w Zabrzu, Gafra (9482) do domku z ogrodem w Zabrzu, Mukki (9484) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Balsa (9483) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Klivia (9465) do mieszkania w Zabrzu, Rafciu (7385) do domku z ogrodem w Dąbrowie Górniczej.

Adoptowane zostały 3 koty: Haharek (k-2655) trafił do mieszkania w Bytomiu, Pusia (k-2637) do mieszkania w Zabrzu, Busia (k-2641) do mieszkania w Bytomiu.

Odebrany przez właściciela został Upelek (9476), który tak naprawdę ma na imię Azor, mieszka w Zabrzu i jak się okazało został adoptowany u nas w 2001 roku jako szczenię.

Otrzymaliśmy dary od: Justyny, Marcina, Stelli, Maja, Anny, Misi, Aleksandry, Urszuli i Marka, Moniki, Nadii, Tomasza, Doroty, Weroniki, Artura, Ireneusza, Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, Gimnazjum nr 9 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 28 Zabrze, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, ZOO Kropeczka w Rudzie Śląskiej, klientów C.H. Platan oraz od anonimowego darczyńcy.

Odwiedzili nas również Uczniowie wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu oraz Wychowankowie wraz z opiekunem z Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

 

 

 

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 11 psów oraz 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechały: suczka mała sól-pieprz dłuższy włos, klapnięte uszy z Parku Dubiela, średni pies brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy z ul. Tatarkiewicza (na drugi dzień odebrany przez właściciela), suczka bulterier brązowa pręgowana z białymi dodatkami z ul. Zamkowej (na drugi dzień odebrana przez właściciela), suczka mało-średnia czarno-brązowa z ul Bytomskiem (po 4 dniach odebrana przez właściciela), pies średni biały krótkowłosy z ul. Wolności, pies mało-średni biszkoptowy krótkowłosy z ul. Wolności.

Przyprowadzone zostały: pies mały czarny podpalany krótkowłosy z ul. Kawika (po trzech dniach odebrany przez właściciela), średni pies czarny podpalany dłuższy włos klapnięte uszy z ul. Nocznickiego, 3 szczeniaki czarne z białymi dodatkami z ul. Zamkowej.

Adoptowanych zostało 7 naszych psiaczków: Alinka (7323) trafiła do mieszkania w Zabrzu, Sensi (9446) do mieszkania w Gostyninie, Rejmont (9451) do domku z ogrodem w Brzezince Rzeczycach, Koszyk (9472) do domku z ogrodem w Bytomiu, Blesiu (9468) do domku z ogrodem w Niekarmi, Pyza (9461) do domku z ogrodem w Zabrzu.

Trafiły do nas 2 kociaki: kocurek czarny z białymi dodatkami znaleziony w Ptakowicach oraz kocurek szarobury pręgowany z ul. Kochanowskiego.

Adoptowane zostały 4 koty: Murek (k-2648) trafił do mieszkania w Zabrzu, Synuś (k-2636) do mieszkania w Zabrzu, Gonzo (k-2642) do mieszkania w Bytomiu, Niusia (k-2635) do mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Odebrany przez właściciela został Wulkan (9230), który tak naprawdę ma na imię Kuba i mieszka sobie w Gliwicach.

Z adopcji wrócił do nas Omo (k-2622) oraz Merkury (8472)

Za Tęczowy Most odeszła nasza Hajdi (3910)

Otrzymaliśmy dary od: Joanny, Izabeli, Cezarego, Marty, Pauliny, Anny, Marcina, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Centrum Wsparcia Kryzysowego w Zabrzu, Marcina, Nadii, Natalii, Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, klientów CH M1-sklep Auchan, oraz 3 anonimowych darczyńców. Odwiedzili nas również Uczniowie wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy !!!

W minionym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 8 psów oraz 7 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechały: mała sunia czarna podpalana krótkowłosa z ul. Wolności-przystanek Lompy, średnia suczka biało-czarna dereszowata z ul. Batorego, mała jamnikowata sunia sól-pieprz z ul. Strzelców Bytomskich, piesek mało-średni brązowy z ciemnym nalotem z ul. Badestinusa, średnia sunia czarno-brązowa pręgowana krótkowłosa z białym krawatem.

Przyprowadzone zostały: pies szczenię brązowy szorstkowłosy znaleziony na ul. Damrota oraz mała sunia czarna podpalana krótkowłosa z białym krawatem znaleziona przez dzieci w Biskupicach.

Wyrzucony przy schronisku został piesek szczenię czarny krótkowłosy.

Adoptowane zostały 4 nasze psiaki: Babi (9418) trafiła do domku z ogrodem w Zabrzu, Pikuś (9406) do mieszkania w Zabrzu, Świerka (9371) do mieszkania w Zabrzu oraz Perełka (9432) do mieszkania w Zabrzu.

Trafiło do nas 7 kociątek: rudy kocur znaleziony na ul. Budowlanej, kotka szarobura pręgowana z ul. Okrzei, którą oddał właściciel z powodu alergii dziecka oraz 5 kociaków z ul. Szczęść Boże (kocurek czarny, kocurek szarobury pręgowany, dwa kocurki białe z szaroburymi dodatkami oraz czarna koteczka).

Adoptowany został kocur Omo (k-2622), który trafił do mieszkania w Bytomiu.

Wrócił do nas Revan (8048) :(

Otrzymaliśmy dary od: Joanny, Wiktorii, Oliwii, Nowożeńców Sabiny i Miłosza :), Sandry, Przedszkola nr 20, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi z Pyskowic oraz Kliniki Weterynaryjnej w Zabrza. Oprócz tego odwiedzili nas: Uczniowie wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu, wychowawcy wraz z podopiecznymi z Centrum Wsparcie Kryzysowego w Zabrzu oraz z DPS "Wędrowiec" z Bytomia.

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy!!!

W tym tygodniu trafiło do na 6 psów i 5 malutkich kociaków.

.
.

Z interwencji przyjechał do nas duży, czarny podpalany pies z ul. Witosa, którego kilka dni później odebrał właściciel.

Przyprowadzone zostały: średni, czarny podpalany pies z ul. Leszka Białego, mała, czarna podpalana suczka z ul. Lompy, którą odebrał właściciel, mała, biała z czarnymi dodatkami suczka z ul. Witosa i średnia, wilczasta suczka z ul. Bytomskiej.

Do swoich właścicieli wrócił Foster (9459) z ul. Krakusa, Perła (9464)z ul. Lompy i Szarik (9463) z ul. Witosa.

Adoptowanych zostało 11 naszych psiaków: Morena (9436) do domu z ogrodem w Gliwicach, Dropsik (8980), Saba (9416), Revan (8048), Agar (9421), Pikuś (9057), Maks (8890), Świerka (9371) do mieszkań w Zabrzu, Teli (9457) do mieszkania w Mysłowicach, Paolka (9411) do mieszkania w Pyskowicach i Mika (9348) do domu z ogrodem w Sierakowicach.

Trafiło do nas 5 kociątek: grafitowa koteczka i czarny kocurek z ul. Św. Wawrzyńca oraz miot 3 kocurków (jeden czarny i dwa rude) z ul. Beskidzkiej.

Adoptowana została koteczka Maskara (2607) do mieszkania w Zabrzu.

Niestety z adopcji po kilku dniach wróciła do nas Świerka (9371), gdyż właścicielce zmieniła się sytuacja życiowa.

Za Tęczowy Most odeszła Erisa (9067)

Dary otrzymaliśmy od: sklepu Zooplus,Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Mateusza, Aliny, Teodora, Sary, Wioletty i Marcina, Bartka, rodziny adopcyjnej Sznapiego, Lidii, Henryka, Karoliny, Daniela, Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Firmy Mars Polska w Sochaczewie, Wiktorii, Marty, Oliwii, Jadwigi, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu oraz Anastazji, Wiktorii i Oliwii.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

W tym tygodniu trafiło do nas aż 13 psiaków, a adoptowanych zostało 9 :)

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 11 psów: mały, czarny podpalany, szorstkowłosy piesek z ul. Rymera, mały, czarny podpalany, długowłosy psiak z ul. Legnickiej, mała, biało-czarna suczka z krótkim ogonkiem z ul. Bytomskiej, dwa małe, czarne podpalane pieski z ul. Krakowskiej, czarna podpalana, krótkowłosa suczka szczenie z ul. Sienkiewicza, średnia, czarna podpalana suczka z ul. Bytomskiej (którą odebrał właściciel) mały, czarny piesek z ul. Krakusa, biszkoptowy pies w typie labradora z ul. Lompy (którego odebrał właściciel), biszkoptowa suczka w typie labradora z ul. Gen. de Gauella i średnia, brązowa pręgowana suczka w typie amstafa z ul. 3go Maja. Przyprowadzony zostały duży, pręgowany pies w typie amstafa z ul. Srebrnej.

Z adopcji wróciła do nas Dulka (9100), ponieważ właściciel był chory i nie mógł się nią dłużej zajmować.

Do swoich właścicieli wróciło 5 psiaków: suczka w typie shih-tzu Zuza (9449) z ul. Leśnej, biało-czarna Maja (9450) z ul. Jordana, Strasiu (9442) z ul. Gen de Gauella, który okazał się Szarikiem, czarna podpalana suczka Bora (9458) z ul. Bytomskiej i piesek w typie labradora Rambo (9460) z ul. Lompy, który okazał się Albertem.

Adoptowanych zostało 9 naszych psiaków: Aramis (7466) do mieszkania w Piekarach Śląskich, Reks (9462), Saba (9377), Happy (9403), Willa (9418) do mieszkań w Zabrzu, Blanca (9414), Floksia (9417) do mieszkań w Bytomiu oraz Dulka (9100) i Junior (3263) do jednego mieszkania w Zabrzu.

Do schroniska trafił rudy pręgowany kocur z ul. Hermisza.

Adoptowany został nasz kocur Parszywek (2629) do mieszkania w Rudzie Ślaskiej.

Za Tęczowy Most odeszła mała, biało-czarna suczka przywieziona z interwencji z ul. Bytomskiej.

Odwiedziły nasz szkoły: Zespół Szkół nr 4 w Zabrzu i Szkoła Podstawowa nr 18 w Zabrzu. Dary otrzymaliśmy od: Marzeny, Danuty, Basi, Kasi, Oli, Jessi i Doroty, Wali, Henryka, studentów Uniwersytetu Śląskiego z wydziału zarządzania, Oli, Aliny, Mateusza i Teodora, Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Grzegorza oraz zebrane przez uczestników i członków Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji na akcji Zabytki Nocą. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!! :)

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków i 1 kota, a 6 naszych psiaków zostało adoptowanych.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psów: mały, czarny podpalany piesek w typie yorka z ul. Niedziałkowskiego, średnio-duży, biszkoptowy pies w typie labradora z ul. Webera, mała, ruda suczka z Parku Poległych Bohaterów, mała, brązowa z czarną kamizelką i dłuższym włosem suczka z ul. Skargi, mały, czarny psiak z krótkim ogonkiem z ul. Tarnopolskiej, mała, biało-czarna z dłuższym włosem suczka z ul. Jordana i biała w kremowo-czarne łaty suczka shih-tzu z ul. Leśnej.

Przyprowadzona została mała, brązowa z ciemnym nalotem suczka z ul. Jagiellońskiej.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Rewia (9428) do domu z ogrodem w Rudach, biało-brązowy szczeniak (9440) do mieszkania w Rudzie Ślaskiej, Baster (8801) do mieszkania w Krakowie, Zamba (9369) do domu z ogrodem w Bełku, Nuka (9336) do mieszkania w Zabrzu i Lifka (9404) do mieszkania w Siemianowicach Śląskich.

Do właściciela trafił: Karmel (8505) z ul. Niedziałkowskiego i Elmo (9444), który trafił do nas z ul. Webera.

Do schroniska trafiła szarobura pręgowana kotka znaleziona w koszyku na klatce schodowej przy ul. Klonowej.

Niestety wróciła do nas z adopcji kotka Maskara (2608).

Odwiedziły nas szkoły: Gimnazjum z Siemoni, Zespół Szkół nr 4 z Zabrza oraz Zabrzański Zespół Szkół Sportowych.

Dary otrzymaliśmy od: Piotra i Hanny, Bogdana i ekipy motocyklistów, Łukasza, Lidii, Henryka, Aliny i Mateusza, Domu Pomocy Społecznej "Wędrowiec" w Bytomiu, Klaudii, Tomasza, Agnieszki, Sandry, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Natalii, Anny, Sabiny, Urszuli.

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!! :)

 

 

Trafiło do nas 10 psów i 10 zostało zaadoptowanych :-)

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: suczka mała czarna kudłata bez nóżki z Firmy Kopex Machinery przy ul. 3-go Maja, pies duży brązowy ala bokser z ul. Karkowskiej, suczka duża owczarkowata czarna podpalana z ul. Mikulczyckiej,mała sunia czarna podpalana krótkowłosa z ul. Mickiewicza, piesek szczenię brązowe z ciemnym nalotem podrzucony do Lecznicy Weterynaryjnej przy ul. Szczęść Boże, pies mix staffik brązowy z białymi dodatkami z ul. Franciszkańskiej, suczka mało-średnia ruda z ciemnym nalotem z ul. Krakowskiej, piesek szczenię biało-brązowy krótkowłosa z ul. Wolności, pies owczarek niemiecki z ul. Czogały, pies mało-średni czarny podpalany z dłuższym włosem z ul. de Gaulle'a.

Do swoich właścicieli wróciły: Tyran (9434) z ul. Krakowskiej, Sisi (9435) z ul. Mikulczyckiej, Mantus (9438) z ul. Franciszkańskiej, Carlos (9441) z ul. Czogały, Tina (9439) z ul. Krakowskiej.

Adoptowanych zostało 10 naszych psiaków: Grusia (9409) trafiły do mieszkania w Zabrzu, szczenię (9430) do domu z ogrodem w Wełtyniu, Melodia (9387) do mieszkania w Gliwicach, Hofi (9424) do mieszkania w Zabrzu, Niki (9412) do mieszkania w Zabrzu, Polar (9413) do mieszkania w Zabrzu, Trawel (9415) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej, Betsi (9423) do mieszkania w Gliwicach, Aluś (9437) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Maldir (9131) do mieszkania w Katowicach.

Za Tęczowy Most odeszła nasza Kora (9134) :(

Adoptowane zostały 3 koty: Figi (k-2626) trafiła do mieszkania w Tarnowskich Górach, Maryna (k-2602) do domku z ogrodem w Rudzie Śląskiej oraz Buźka (k-2624) do mieszkanie w Zabrzu.

Otrzymaliśmy dary od: Pani Jagody, Pani Marty, Pani Barbary, Pani Danuty, Pani Ani oraz Pana Krzysztofa :) Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

W mijającym tygodniu trafiło do nas 12 psiaków i 3 kociaki.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psiaków: ruda, krótkowłosa suczka szczenie z ul. Grunwaldzkiej, mały, czarny, piesek w typie cocker spaniela wyłowiony z rzeki Bytomki, brązowa z czarnym nalotem i białym krawatem suczka szczenie z ul. Kosmowskiej, czarny podpalany z białymi dodatkami piesek szczeniak z ronda Mehoffera, mała, brązowa suczka z ul. Wyzwolenia, czarna podpalana suczka szczenie z ul. Buchenwaldczyków i średnio-duży, czarny piesek w typie labradora z ul. Chojnickiego.

Przyprowadzonych zostało 5 piesków: duża, czarna podpalana suczka w typie owczarka z ul. Bytomskiej, dwa szare z białymi dodatkami szczeniaczki (piesek i suczka) z ul. Pawliczka, średnia, czarno-biała suczka, która biegała po parkingu przy CH Platan i mała, czarna, starsza suczka z dłuższym kręconym włosem z ul. Modrzewiowej.

Do swoich właścicieli wróciły: Luna (9429) z terenu CH Platan, Maks (9431) z ul. Chojnickiego, Sami (9425) z ul. Bytomskiej.

Adoptowanych zostało 9 naszych psiaków: Julcia (9422) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Pauza (9195) do domu z ogrodem w Zabrzu, biszkoptowy szczeniak (9420), Olinka (9399), Dezma (9375), Faso (9426) i Pinko (9225) do mieszkań w Zabrzu, Niro (9113) do mieszkania w Gliwicach i Burkina (9427) do domu z ogrodem w Łanach.

Do schroniska trafiły 3 koty: kotka tricolor z ul. Witosa, czarno-biały kocur z ul. Kochanowskiego i czarno-biały kocur z ul. Kruczkowskiego.

Adoptowane zostały 2 koty: Emilka (2584) do mieszkania w Zabrzu i Laki (2633) do mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Otrzymaliśmy dary od: Pawła, Jerzego, Mateusza, Anny, Moniki, Iwony, Kasi, Dominiki, Lidii, Firmy DOOSAN BABCOCK ENERGY POLSKA w Rybniku, Sklepu Pet-Smile, Kamili i Marcina, Karoliny, Nikoli, Klaudii i Karoliny, Marii oraz zebrane na akcji PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

Przybyło nam 11 psiaków, a tylko 3 zostały adoptowane.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 6 psiaków: malutki, szaro-brązowy z dłuższym włosem piesek z ul. Młodego Górnika, mało-średni, brązowy z ciemnym nalotem piesek z ul. Wolności, mała, jasnobrązowa z ciemnym nalotem i białym krawatem suczka z ul. Dąbrowskiego, mała, czarna podpalana z dłuższym włosem suczka przywiązana do trzepaka na pl. Kazimierza, mały, czarny podpalany, krótkowłosy piesek z ul. Gen. de Gaulle'a i biszkoptowa suczka szczenie z ul. Wallek-Walewskiego.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mała, biszkoptowa suczka w typie cocker spaniela z ul. Kosmowskiej, mało-średnia, czarna z białym krawatem i łapkami, krótkowłosa suczka znaleziona na osiedlu Janek, mała, biało-szara, szorstkowłosa suczka z ul. Bytomskiej.

Niestety wróciły do nas z adopcji 2 suczki: Alinka (7323) i niewidoma Nilta (5239) :( Adoptowane zostały 3 psiaki: Sverka (8934) do mieszkania w Gliwicach, Finga (9397) do mieszkania w Bytomiu i Mija (7303) do domu z ogrodem w Lędzinach.

Trafiło do nas 6 kotów: młodziutki, szarobury pręgowany kocurek z ul Bytomskiej, czarny kocur z ul. Gen. de Gaulle'a, szarobury pręgowany kocur z ul. Rymera, czarna kotka z 2 czarnymi, maleńkimi kociętami (kotką i kocurkiem) z ul. Niedziałkowskiego.

Do swoich właścicieli wrócił czarny kocur z ul. Gen. de Gaulle'a.

Za Tęczowy Most odeszła koteczka Lenka (2625).

Otrzymaliśmy dary od: Joanny, Pawła, Agnieszki, Przedszkola nr 46 "Witaminka" w Bytomiu, Weroniki i Aleksandry, Sary i Izabeli, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Weroniki, Lidii, Beaty, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Przedszkola nr 36 w Zabrzu, Izy, Firmy Handlowo-Usługowej w Zabrzu, Bartłomieja, Anny, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, Pauliny, Ewy, Mai oraz zebrane na akcji Leśne Run. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

W mijającym tygodniu trafiło do nas 8 psiaków i 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 6 psiaków: mały, czarny, szorstkowłosy piesek z ul. Tarnopolskiej, którego właściciel trafił do szpitala, brązowy piesek w typie chow-chow z terenu Cmentarza Św. Franciszka na ul. Wolności, brązowa, pręgowana suczka w typie amstafa z Dworca PKP, mała, jasnobrązowa, szorstkowłosa suczka z ul. Podgórnej, mały, rudy psiak z ul. Wolności i mała, czarna podpalana suczka z ul. Olchowej.

Przyprowadzony został duży pies w typie owczarka z ul. Wallek-Walewskiego.

Niestety wrócił do nas z adopcji Rayder (9003).

Do swoich właścicieli wróciły: Misiu (9407) z terenu Cmentarza na ul. Wolności i Olek (9404) z ul. Traktorzystów, który nazywa się Benny.

Adoptowane zostały 4 nasze psiaki: Leon (3564) do mieszkania w Sosnowcu, Inżynier (9349) do mieszkania w Bytomiu, Medżik (9252) do mieszkania w Mysłowicach i Malwa (9281) do mieszkania w Zabrzu.

Do schroniska trafiły 2 kotki: pręgowany kocur z ul. Grażyńskiego i rudy kocur z ul. Kowalskiej.

Niestety wrócił do nas z adopcji kociak Sznurek (2610).

Właściciel odebrał rudego kocura z ul. Kowalskiej.

Adoptowana została biało-czarna koteczka do mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 49 "Witaminka" w Bytomiu, Danuty, Sary i Michaliny ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu, Niny i Marka, Agnieszki, Joli, Lidii, Eweliny i Tomasza, Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu, Anny, Pauli i Marcina, Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, Sandry, Szkoły Podstawowej nr 41 przy Zespole Szkół Specjalnych w Zabrzu, Sklepu "Netto" w Zabrzu i Centralnego Laboratorium Pomiarów Badawczych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy! :)

 

 

 

W tym tygodniu przybyło nam 12 psiaków i 2 koty.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 4 psiaki: kremowo-biała suczka w typie shih-tzu z ul. Św. Wawrzyńca, średni, czarny jasnopodpalany, szorstkowłosy piesek z ul. Pawliczka, mały, biały, starszy piesek w typie maltańczyka z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Lipowej i piesek szczeniak, czarno-szary, krótkowłosy z ul. Szczęść Boże.

Przyprowadzone zostały 3 psy: mało-średnia, czarno-biała z brązowymi dodatkami suczka z ul. Krakusa, brązowy z ciemnym nalotem piesek szczeniak i czarna podpalana suczka szczenie z ul. Lazara.

Przywiązana do schroniskowego płotu została mała, czarna podpalana suczka.

Niestety wróciły do nas z adopcji 4 psiaki: Dropsik (8980), Norton (6609), Mija (7303) i Keni (7049) :( Do swoich właścicieli wrócił: Wind (9396) z ul. Sienkiewicza, który u swoich właścicieli nazywał się Pako.

Adoptowanych zostało 6 naszych psiaków: Tuś (9400) do mieszkania w Bytomiu, Finley (9368), Tiba (8772), czarna podpalana suczka szczenie (9398) i Norton (6609) do mieszkań w Zabrzu, a Zong (9395) do mieszkania w Katowicach.

Do schroniska trafiły 2 kotki: szarobura pręgowana, młodziutka koteczka znaleziona przy drodze do schroniska i szarobura pręgowana z rudymi dodatkami i białymi łapkami kotka z ul. 3go Maja.

Do swojej właścicielki wróciło 8 kotów: Minka (2613), Knor (2614), Amino (2615), Kizia (2616), Enigma (2617), Nadia (2618), Kazia (2619) i Mizia (2620) z ul. Sienkiewicza.

Adoptowane zostały 2 kotki: Zagrycha (2479) do mieszkania w Rudzie Śląskiej i czarna koteczka (2599) do mieszkania w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odszedł starszy kocur Generał (2314).

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 11 w Zabrzu, Firmy MARS POLSKA, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Adama, Wiktorii, Artura, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, Piotra i Hanny, Lidii z Zakładu Fryzjerskiego \"Filomena\" w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu i dary zebrane na sobotniej akcji w CH PLATAN.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

 

 

 

Przybyło nam 8 psiaków , a adoptowano 7 .

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 4 psiaki: średni, czarny pies z ul. Struga, duża, biała suczka z ul. Koziołka, biało-brązowy, średni psiak w typie pit bulla z Al. Korfantego i biszkoptowy piesek szczeniak z krótkim ogonkiem z ul. Uchodźców.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mało-średni, brązowy psiak z ul. Jagiełły, biało-brązowy, krótkowłosy piesek szczeniak z ul. Kościuszki i mały biszkoptowy piesek z dłuższym włosem i krótkim ogonkiem z ul. Sienkiewicza.

Wróciła do nas z adopcji suczka Pauza (9195 :-((

Do swoich właścicieli wróciły: Brytan (9390) z ul. Struga, Mona (9392) z ul. Koziołka i Perełka (9364) z ul. Urbana.

Adoptowanych zostało 7 psiaków: Alaska (9380) do domu z ogrodem w Sączowie, Romcia (9359) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Ekles (9367) do mieszkania w Pyskowicach, Rayder (9003), Enya (6022), biszkoptowy szczeniak (9394) i Kendra (8096) do mieszkań w Zabrzu.

Do schroniska przyjęliśmy czarno-białą kotkę z ul. Świerkowej.

2 kotki wróciły z adopcji : Minka (2613) i czarna koteczka (2599) adoptowana od nas w grudniu.

Adoptowano 3 nasze koty: Aurora (2435) i Sznurek (2610) do mieszkań w Zabrzu oraz Katli (2352) do mieszkania w Gliwicach.

 

 

Otrzymaliśmy dary od: Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Aleksandry, Mai, "Domu Nadziei" w Bytomiu, klientów Firmy Handlowo-Usługowej w Zabrzu, Przedszkola nr 58 w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy! :)

W tym tygodniu do naszego schroniska trafiło 18 psiaków: 6 z interwencji, 10 przyprowadzonych i 2 zwrócone z adopcji. Niestety wróciła do nas także jedna koteczka.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 6 psiaków: mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa suczka z ul. Grunwaldzkiej, 3 szczeniaczki (biszkoptowa suczka, czarny podpalany piesek i piesek tricolor) z ul. Sienkiewicza, mały, biszkoptowy, starszy piesek z ul. Pokoju, mała, czarna podpalana z dłuższym włosem suczka przywiązana do ławki przy ul. 1go Maja,, mały, czekoladowy jasno podpalany piesek z ul. Wolności, mała, ciemnobrązowa z ciemnym nalotem suczka z Parku przy ul. Krakowskiej.

Przyprowadzonych zostało aż10 psiaków: mała, biało-czarna z dłuższym włosem suczka z ul. Opolskiej, piesek, szczeniak tricolor z ul. Zapolskiej, mały, jasnobrązowy, starszy piesek znaleziony przy Dworcu PKP, 6 biało-czarnych i czarno podpalanych szczeniaczków (4 pieski i 2 suczki) znalezionych w mokrym kartonie na śmietniku, brązowa suczka w typie jamnika z ul. Jaworowej.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Mika (9348) i Nora (7471).

Adoptowanych zostało 16 naszych psiaków: Tina (9386) do mieszkania w Bielsku-Białej, Agita (9383) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Pauza (9195), Dafnis (9382) do mieszkań w Gliwicach, Ferduś (9388) do domu z ogrodem w Niewieszu, Kido (9385) i Biju (9373) poszły razem do jednego mieszkania w Sosnowcu, Fargo (9384) do domu z ogrodem w Boguszycach, Bebs (9381) do mieszkania w Będzinie, Zippy (9376) do mieszkania w Bytomiu, Zelka (8756) do domu z ogrodem w Szczerbicach, Dżemima (9372) do mieszkania w Pyskowicach, Flaj (9374) do domu z ogrodem w Zabrzu, Sedan (9346), Poker (9340) i Kasia (9350) do mieszkań w Zabrzu.

Z adopcji wróciła do nas koteczka Zagrycha (2479).

Adoptowana została 1 kotka Żabcia (2606) do mieszkania w Świętochłowicach.

Za Tęczowy Most odszedł Bartuś (913) i mały, jasnobrązowy piesek przywieziony z interwencji (9379).

Dary otrzymaliśmy od: Oli, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Iwony, Antosia, Lidii i przyjaciół, Uli, Przedszkola nr 48 z oddziałem integracyjnym w Zabrzu, Piotra, Jana, Sandry i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

W tym tygodniu trafiło do nas 12 psiaków i aż 11 kociaków.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków: mała, jasnobrązowa, szorstkowłosa suczka z ul. Tetmajera, średnia, czarna podpalana suczka z dłuższym włosem z ul. Zwrotniczej, średnia, brązowa, krótkowłosa suczka z ul. Żnieńskiej, mała, brązowa z ciemnym nalotem i falistym włosem suczka z ul. Św. Urbana, mały, czarny, szorstkowłosy z siwą mordką piesek z ul. Pogodnej, mały, czarny podpalany piesek w typie yorka z ul. Św. Kamila, mały, czarny podpalany piesek z dłuższym włosem z ul. Olchowej i mała, brązowa suczka z dłuższym włosem z Parku Świerczewskiego na ul. 3go Maja.

Przyprowadzone zostały 3 psy: czarny podpalany piesek szczeniak z ul. Jordana, mała, czarna podpalana z białym krawatem suczka z ul. Staszica i średni, czarny pies z ul. Brzóski.

Przez schroniskowy płot został przerzucony mały, czarny, krótkowłosy szczeniaczek.

Niestety z adopcji wróciła do nas Tiba (8772).

Do swoich właścicieli wróciły 4 psiaki: Czika (9361) z ul. Tetmajera, Reks (9358) z ul. Sienkiewicza, Fiona (9362) z ul. Zwrotniczej i Moreno (9351) z ul. Kossaka, który okazał się Brutusem.

Adoptowanych zostało 12 naszych piesków: Śnieżynka (9275) do mieszkania w Chorzowie, do mieszkań w Zabrzu poszło 6 psiaków Magzo (9196), Czest (7309), Fiorino (9365), czarny podpalany szczeniaczek (9360), Wojtuś (9357) i Godryk (8111), do domu z ogrodem w Knurowie poszedł Atos (8383), Agatka (9241) do mieszkania w Pyskowicach, Rikon (8994) i Czaruś (8983) do domów z ogrodem w Zabrzu, a Racja (9269) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej.

Do schroniska przyjęliśmy 11 kotów: z ul. Sienkiewicza przyjechało do nas 8 kotów- czarny kocurek, dwie biało-szaro-bure koteczki, dwie szarobure koteczki, dwie biało-czarne koteczki i biały z ciemnobrązowymi dodatkami kocurek, a z ul. Żnieńskiej trafiły do nas trzy kociaki- koteczka tricolor, czarny kocurek i szarobury pręgowany z białymi dodatkami kocur.

Adoptowanych zostało 5 naszych kociaków: Szuwarek (2127) do mieszkania w Zabrzu, Gimli (2592) do domu z ogrodem w Zabrzu, Niteczka (2612) do mieszkania w Gliwicach, Minka (2613) do domu z ogrodem w Bojszowie i Szpulka (2611) do domu z ogrodem w Bytomiu.

Za Tęczowy Most odszedł nasz kochany Ottuś (5054).

Dary otrzymaliśmy od: Renaty, Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, Huberta, Bogusi, Aleksandry, Barbary, Kamila, Pauliny, Patrycji, Łukasza i Marzeny, Bogdana, Basi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, Żanety, Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu, Sklepu Auchan w Gliwicach i Katarzyny.

Wszystkim bardzo dziękujemy.

 

 

W minionym tygodniu w naszym schronisku przybyło 14 psiaków i 8 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psiaków: mało-średni, czarny z falistym włosem psiak z ul. Kossaka, mały, czarny, krótkowłosy piesek z ul. Kalinowej, duży, czarny, owczarkowaty pies z ul. Pokoju, czarna podpalana suczka szczenie z cmentarza na ul. Ofiar Katynia, 2 psiaki mało-średni, czarny z dłuższym włosem i biszkoptowy w typie golden retrivera z ul. Damrota, czarny szczeniak w typie labradora z ul. Banachiewicza.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mała, czarna, krótkowłosa suczka z ul. Przystankowej, mały, czarny podpalany piesek z ul. Sienkiewicza i mała, czarna podpalana suczka z ul. Wolności.

Wyrzucony z samochodu koło schroniska został średnio-duży, brązowy pręgowany psiak.

Niestety wróciły do nas z adopcji 3 pieski: Golds (5804), Magzo (9196) i Sverka (8934).

Szczęśliwie do swoich właścicieli wróciły: Sauron (9345) z pl. Warszawskiego, okazał się Misiem, Dżeki (9335), Wiki (9334) i Kora (9333) z ul. Korczoka, Mika (9348) z ul. Robotniczej, Dick (9353) z ul. Pokoju, Maks (9355) i Badi (9356) z ul. Damrota oraz Reks (8567) z ul. Osiedleńczej.

Adoptowanych zostało 7 psiaków: Golds (5804) do mieszkania w Bytomiu, Nesia (9354), Cynka (9277) do mieszkań w Rudzie Śląskiej, Gwiazdka (9278), Nadzieja (9191) do mieszkań w Zabrzu, Viva (9311) do domu z ogrodem w Rudzie Śląskiej i Panczo (9314) pojechał do Niemiec.

Do schroniska przyjechało 7 kociaków: czarny kocur z ul. Łanowej, biało-szarobura koteczka z 2 kociętami (szaro-buro-pręgowaną kotką i biało-szaroburym kocurkiem), 3 kociaki z ul. Sienkiewicza (czarno-biały kocurek oraz 2 koteczki czarno-biała i szaro-buro-pręgowana z białymi dodatkami).

Wrócił do nas z adopcji kocurek Szuwarek (2127):-((

Adoptowanych zostało 5 naszych kotów: Kajtek (2609), Ołówek (2608) do mieszkań w Rudzie Ślaskiej, biało-brązowy kocurek (2605), Miluś (2603) i szaro-buro-pręgowana koteczka (2607) do mieszkań w Zabrzu.

Otrzymaliśmy dary od: Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, Klientów Sklepu NETTO, Krzysztofa, Agaty, Leszka, Arkadiusza, Tomasza, Łukasza, Magdaleny, Patrycji, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Sandry, Agaty oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Bardzo wszystkim dziękujemy !!!

W mijającym tygodniu trafiło do nas 11 psiaków, 3 wróciły a adoptowanych zostało 14.

.
.

 

Przyjechały do nas 4 psy: duża, czarna podpalana, długowłosa suczka w typie owczarka z Parku im. Poległych Bohaterów, starszy, średni, biszkoptowy piesek z pl. Warszawskiego, mały, jasnobrązowy, krótkowłosy piesek z ul. Zakątek, brązowa, krótkowłosa, suczka szczenie z ul. Robotniczej.

Przyprowadzone zostały 2 psiaki: czarna suczka w typie labradora z ul. Ślęczka i średnio-duży, brązowy z ciemnym nalotem piesek z ul. Kalinowej. Niedaleko schroniska przy stawie biegał duży, czarny podpalany, długowłosy piesek w typie owczarka.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Obsesja (7500), Cynka (9277), Śnieżynka ((275) i Reks (8567).

Do swoich właścicieli wróciły: Kuba (9342) z ul. Kruczkowskiego, Enter (9338) z ul. Przemysłowej, który okazał się Alfem i Otila (9343) z Parku im. Poległych Bohaterów, która nazywa się Safra.

Adoptowanych zostało 14 psiaków: Salina (9271) do mieszkania w Gliwicach, Fabio (9313), Kromcia (9287), Girdina (9299) do mieszkań w Bytomiu, Gumisia (9328) do domu z ogrodem w Siemoni, Bongo (9006), Atos (9303), Jędrek (9337), Bunio (9330), Calineczka (9280) do mieszkań w Zabrzu, Luna (9317) do mieszkania w Świętochłowicach, Mgiełka (9276) i Czarodziejka (9279) do jednego domu z ogrodem w Piekarach Śląskich i Bofun (8320) do domu z ogrodem w Gierałtowicach.

Do schroniska trafił biało-beżowo-brązowy kocurek z ul. Jodłowej.

Za Tęczowy Most odeszły: Jerba (9327) i średni, brązowy piesek z ciemnym nalotem (9341).

Otrzymaliśmy dary od: Lidii, Sandry z przyjaciółmi, Marka, Filipa, Urszuli, właścicieli Jagódki, Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Gierałtowicach, Waldemara, Magdaleny, Agnieszki, Kamila, Anety, Kasi, Krystyny, Emilii, i Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

W tym tygodniu do naszego schroniska trafiło 18 psiaków i 2 kociaki.Z interwencji przyjechało do nas 9 psiaków, 5 zostało przyprowadzonych, 1 przywiązany do płotu, a 3 wróciły z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: mało-średnia, biało-ruda suczka z ul. Szczęść Boże, duża, brązowa z ciemnym nalotem suczka z ul. Legnickiej, 2 małe, starsze, brązowe z ciemnym nalotem suczki i mały czarny z białymi dodatkami piesek z ul. Korczoka, biało-czarny piesek szczenię z Lecznicy Weterynaryjnej na ul. Szczęść Boże, duży, czarny podpalany piesek z dłuższym włosem, w typie owczarka niemieckiego z ul. Przemysłowej, duża, czarna suczka z dłuższym włosem z ul. Marii Curie-Skłodowskiej oraz mały, brązowy z ciemnym nalotem piesek z ul. Kruczkowskiego.

Przyprowadzonych zostało 5 psiaków: mała, biszkoptowa suczka z klapniętymi uszkami z ul. Korczoka, 3 szczeniaczki (jedna biało-czarna suczka i dwa czarne podpalany pieski) z ul. Lompy i mały, beżowy piesek w typie pekińczyka z ul. Zwycięstwa.

Do schroniskowego płotu został przywiązany średni, brązowy z ciemnym nalotem piesek.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Debi (9261), Atos (8383) i Pikuś (9057).

Szczęśliwie do swoich właścicieli wróciły: Bursztynek (9235) z ul. Opawskiej, który okazał się Stasiem i duża, czarna suczka (9339) z ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

Adoptowanych zostało 10 psiaków: Bruszka (9307) do mieszkania w Gliwicach, Majka (9331), Giltar (9247) poszły do domów z ogrodem w Rudzie Ślaskiej, Ptyś (9309) do mieszkania w Zabrzu, Gumiś (9329) do domu z ogrodem w Bytomiu, Alwin (9305), Koala (9325) do mieszkań w Chorzowie, Nugat (9308) do mieszkania w Bytomiu, Polar (9326) do domu z ogrodem w Wieszowie i Lizus (9243) do mieszkania w Kędzierzynie Koźlu.

Do schroniska przyjęliśmy 2 kociaki: szaroburą pręgowaną kotkę z ul. Rymera i białego w szarobure pręgowane łaty kocurka z ul. Krasińskiego.

Adoptowana została 1 kotka Rosita (2486) do mieszkania w Zabrzu.

Dary otrzymaliśmy od: Lucyny, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, 36 Zabrzańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Wataha" im. Szarych Szeregów, Kariny, Piotra, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Lidii i przyjaciół, Anity, Zbigniewa i Oliwii, parafii Św. Wojciecha, Małgorzaty, Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, Biblioteki Miejskiej Filii nr 4 w Zabrzu i Sklepu ZOOAfryka w Gliwicach.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

 

W tym tygodniu przybyło nam 15 psiaków- 7 przyjechało z interwencji, 6 zostało przyprowadzonych, 1 przerzucony przez schroniskowy płot, a 1 zwrócony z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psiaków: mała, jasnobrązowa z czarnym grzbietem suczka z ul. Mehoffera, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Szafarczyka, duża, czarna z białym krawatem suczka z terenu Firmy POWEN na ul. Wolności, mały, brązowo-biały piesek ze stojącymi uszkami z ul. Pistowskiej, mały, czarny piesek z krótką sierścią z ul. Strażackiej, piesek szczeniak, tricolor, bez ogonka z ul. Wolności, duża, suczka w typie owczarka z ul. Tatarkiewcz.

Przyprowadzonych zostało 6 psiaków: mała, czarna suczka z brązowymi łapkami z ul. Strzelców Bytomskich, mały, jasnobrązowy z ciemnym nalotem i stojącymi uszkami piesek z ul. Andersa, duży, czarny piesek w typie labradora z ul. Nowowiejskiego, mała, czarna podpalana suczka z ul. 3go Maja, duży, biszkoptowy pies w typie labradora z ul. Zapolskiej i czarna z białym krawatem suczka szczeniak z ul. Rodziewiczówny.Przerzucona na wybieg przez schroniskowy płot została beżowa suczka szczeniak.

Niestety wrócił do nas z adopcji Narcyz (9175).

Do swoich właścicieli wróciły: czarny piesek w typie labradora z ul. Nowowiejskiego, biszkoptowy piesek w typie labradora z ul. Zapolskiej i Karwes (9310) znaleziony przy średnicówce, który okazał się Jożinem.

Adoptowanych zostało 7 naszych psiaków: Racuch (8780) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej, Dejzi (9286), Bambi (9321) do mieszkań w Zabrzu, Dali (9242) do mieszkania w Katowicach, Kunia (9222) do domu z ogrodem w Tychach, beżowa suczka szczeniak (9319) do domu z ogrodem w Łopocznie i Dylan (9301) do domu z ogrodem w Zabrzu.

Adoptowany został 1 kociak: Farcik (2488) do mieszkania w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odeszły: duży, czarny podpalany piesek przywieziony z interwencji z ul. Szafarczyka i koteczka Saga (2416).

Otrzymaliśmy dary od: Aleksandra, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Agaty, Joanny, Przedszkola Niepublicznego "Koszałek" w Gliwicach, Przedszkola nr 25 w Zabrzu, Beaty i Oli oraz mieszkańców kamienicy z Katowic, Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu, Firmy Handlowo-Usługowej w Zabrzu, Adriana i Adama.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

W tym tygodniu do schroniska trafiło 11 psiaków. Z interwencji przyjechały do nas 3 psiaki, 6 zostało przyprowadzonych, a 2 zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechały 3 psiaki: mało-średnia, biało-brązowa suczka z ul. Słowackiego, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Sienkiewicza i mały, czarny podpalany piesek w typie ratlerka z ul. Londzina.

Przyprowadzonych zostało 6 psiaków: średni, brązowy z czarną kamizelką, szorstkowłosy piesek złapany koło średnicówki, 3 brązowe szczeniaczki (dwie suczki i piesek) z ul. Cmentarnej, czarny, krótkowłosy piesek szczeniak z ul. Poległych Górników i czarny piesek szczeniak z ul. Tuwima.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Halvar (8858) i Piorun (6432)

Do swoich właścicieli wróciło 5 psiaków: Kult z ul. Wolności, który nazywa się Rox, Pimpulinek z ul. Zamkowej, który nazywa się Pako, Gejzer (9292) z ul. Wandy, który nazywa się Pimpek, Józek (9283) z ul. Tarnopolskiej, który nazywa się Kacper i Mero (9312) z ul. Sienkiewicza.

Do adopcji trafiło aż 11 naszych psiaków: Piegusek (9288) do mieszkania w Gliwicach, Bazyl (9221), Nektar (9296), Dorian (9189), Kermisia (9297), Debi (9261) i brązowa sunia szczeniak (9306) wszystkie trafiły do mieszkań w Zabrzu, Krakers (9295) i Dulka (9100) do mieszkań w Rudzie Śląskiej, Cedryk (9203) do mieszkania w Siemianowicach Śląskich i Kefir (9108) pojechał aż do mieszkania w Szczecinie.

4 nasze kociaki zostały adoptowane: Lolcia (1718) i Staflik (2442) do mieszkań w Zabrzu, Karsa (2440) i Blekusia (2577) do mieszkań w Rudzie Śląskiej.

Za Tęczowy Most odszedł nasz kochany staruszek Worsti (6865)

Dary otrzymaliśmy od: Natalii, Anny i Asi, Magdaleny, Katarzyny, Jacka, Piotra i Hanny, Michaliny, Lidii, Przedszkola Miejskiego "Zielony zakątek" w Bytomiu, Stanisława, Basi, Kasi i Krzysztofa, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Marii, Sandry i Edyty.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

W tym tygodniu przybyło nam aż 17 pisaków i 1 kociak, na szczęście część z nich odebrali właściciele. Z interwencji przyjechało do nas 10 psiaków, 5 zostało przyprowadzonych, a 2 zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do na 10 psiaków: mało-średni, czarny z siwym pyszczkiem piesek z ul. Wolności, mały, brązowy z ciemnym nalotem i krótkim ogonkiem piesek z ul. Tatarkiewicza, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Bytomskiej, duży, beżowy piesek z ul. De Gaulle'a, pies i suczka w typie owczarka z ul. Zembali, średnia suczka tricolor z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, duży, srebrny pies w typie alaskan malamute z ul. Staropolskiej, mały, czarny podpalany piesek z białymi łapkami w typie ratlerka z ul. Zamkowej i mały, czarny podpalany, szorstkowłosy piesek w typie jamnika z ul. Sienkiewicza.

Przyprowadzonych zostało 5 psiaków: mały, krótkowłosy piesek tricolor z ul. Rolnika, 3 szczeniaczki (dwa pieski i suczka) z ul. Franciszkańskiej i mały piesek tricolor z dużymi uszkami znaleziony na Maciejowie.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Tatianka (9167) i Lotek (8921).

Do swoich właścicieli wróciły: Nuka (9291) z ul. De Gaulle'a, , Max (9294) z ul. Tatarkiewicza, Fredek (9304) znaleziony na Maciejowie, Bari (9290) z ul. Cisowej, Laura (8674) i Filon (8518) z ul. Zembali, Kacper (9298) z ul. De Gaulle'a i Wolf (9300) z ul. Staropolskiej.

Adoptowanych zostało 5 psiaków: Tatianka (9167) do domu z ogrodem w Zbrosławicach, Mufinek (9256) do mieszkania w Gliwicach, Magzo (9196) do mieszkania w Bytomiu, Jantar (9282) i Halvar (8858) do mieszkań w Zabrzu.

Do schroniska przyjęliśmy jednego czarnego z białymi dodatkami kocurka z ul. Kalinowej.

Adoptowane zostały 4 koty: Karolcia (2596) do mieszkania w Zabrzu, Zadziora (2477) do mieszkania w Bytomiu, Hugo (2600) do domu z ogrodem w Tompkowicach i Mantoya (2261) do domu z ogrodem w Rzeczycach.

Za Tęczowy Most odeszły: Barfo (6353) i Alex (2588)

Daty otrzymaliśmy od: Sklepu Pet Smile, Beaty, Krystiana, Małgorzaty, Aliny i Mateusza, Sandry i Margarethe.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

W tym tygodniu przybyło nam aż 17 pisaków i 1 kociak, na szczęście część z nich odebrali właściciele. Z interwencji przyjechało do nas 10 psiaków, 5 zostało przyprowadzonych, a 2 zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do na 10 psiaków: mało-średni, czarny z siwym pyszczkiem piesek z ul. Wolności, mały, brązowy z ciemnym nalotem i krótkim ogonkiem piesek z ul. Tatarkiewicza, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Bytomskiej, duży, beżowy piesek z ul. De Gaulle'a, pies i suczka w typie owczarka z ul. Zembali, średnia suczka tricolor z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, duży, srebrny pies w typie alaskan malamute z ul. Staropolskiej, mały, czarny podpalany piesek z białymi łapkami w typie ratlerka z ul. Zamkowej i mały, czarny podpalany, szorstkowłosy piesek w typie jamnika z ul. Sienkiewicza.

Przyprowadzonych zostało 5 psiaków: mały, krótkowłosy piesek tricolor z ul. Rolnika, 3 szczeniaczki (dwa pieski i suczka) z ul. Franciszkańskiej i mały piesek tricolor z dużymi uszkami znaleziony na Maciejowie.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Tatianka (9167) i Lotek (8921).

Adoptowanych zostało 5 psiaków: Tatianka (9167) do domu z ogrodem w Zbrosławicach, Mufinek (9256) do mieszkania w Gliwicach, Magzo (9196) do mieszkania w Bytomiu, Jantar (9282) i Halvar (8858) do mieszkań w Zabrzu.

Do schroniska przyjęliśmy jednego czarnego z białymi dodatkami kocurka z ul. Kalinowej.

Adoptowane zostały 4 koty: Karolcia (2596) do mieszkania w Zabrzu, Zadziora (2477) do mieszkania w Bytomiu, Hugo (2600) do domu z ogrodem w Tompkowicach i Mantoya (2261) do domu z ogrodem w Rzeczycach.

Za Tęczowy Most odeszły: Barfo (6353) i Alex (2588)

Daty otrzymaliśmy od: Sklepu Pet Smile, Beaty, Krystiana, Małgorzaty, Aliny i Mateusza, Sandry i Margarethe.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

W tym świąteczno-sylwestrowym tygodniu trafiło do nas 11 psiaków (5 przyjechało z interwencji, a 6 zostało przyprowadzonych)

.
.

 Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków: mały, czarny podpalany, niewidomy piesek z terenu Szkoły Katolickiej na ul. Tarnopolskiej, brązowy z białymi dodatkami piesek szczeniak z ul. Jasnej, brązowa z ciemnym nalotem suczka w typie pekińczyka z Gabinetu Weterynaryjnego na ul. Szczęść Boże, mała, jasnobrązowa, krótkowłosa suczka z ul. De Gaulle'a i mało-średni, brązowy piesek z ul. Wandy. Przyprowadzonych zostało 6 psiaków: mało-średni, czarny piesek z kręconym włosem i krótkim ogonkiem z ul. Kossaka, mała, brązowa z ciemnym nalotem suczka z 2 szczeniaczkami (czarna podpalana dziewczynka i brązowy z ciemnym nalotem chłopczyk) z ul. Rymarkiewicza, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Cisowej, mały, czarny piesek z dłuższym włosem z ul. Krakusa.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Lotek (8921) do mieszkania w Chorzowie, Miner (9268), Wizon (9285) do mieszkań w Zabrzu, Dżipsi (8394) do mieszkania w Bytomiu, Lejek (9259) do mieszkania w Bielski białej i Operka (9160) pojechała aż do Austrii.

Adoptowane zostały 3 kociaki: Migotka (2570) do mieszkania w Chorzowie, Niko (2593), Spillo (2404) do mieszkań w Rudzie Śląskiej.

Niestety z Tęczowy Most odeszły: Jarl (8841) i Tusia (2581)

Dary otrzymaliśmy od: Oli i Patryk, Dariusza, Sylwii, Lidii, Aleksandry, Przedszkola nr 9 w Mikołowie, Darii, Urszuli, Pauli i Marcina, Soni i Wioletty, Beaty oraz uzbierane na akcji Pełna Miska dla Schroniska. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974