www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2019

W niedzielę 29.12.2019 nasze wolontariuszki Żaneta i Sara wraz z psiakiem Dokarem wybrały się w podróż do Krakowa na „HAU HAU, czyli wystawę psów nierasowych i rasowych”, której celem była dobra zabawa, a także wsparcie schroniska KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: najdziwniejszy pies, najładniejszy pies oraz najfajniejsze psie sztuczki.

Dokar bardzo poważnie podszedł do sprawy – rano dzielnie zniósł kąpiel i czyściutki i pachnący, grzecznie wyruszył w podróż. Na wystawie chętnie rozdawał buziaki i poznawał nowych kolegów i koleżanki. Zaprezentował jak pięknie umie siadać, leżeć i robić „surykatkę”. Każdy człowiek w pobliżu był przez Dokara zachęcany do głaskania i raczej nikt nie potrafił mu się oprzeć.

Atmosfera była bardzo sympatyczna i nasza ekipa została bardzo ciepło przyjęta. Wszyscy wspaniale się bawili i chętnie spotkamy się znów na kolejnych edycjach.

Galeria

.
.

Szanowni Państwo zachęcamy do obejrzenia oryginalnych obrazów użytych w naszym najnowszym kalendarzu :-)

Galeria

Olbrzymie podziękowania dla Agnieszki Półroli za wykonanie i przekazanie swoich prac na rzecz naszych podopiecznych!

Agnieszka Półrola

Urodzona 27 kwietnia 1967 r. w Radomsku. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Filię w Katowicach. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Prace swoje prezentowała na wielu wystawach indywidualnych (34) i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA, Chiny).

.
.

Psitulnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzą czworonogi ze schroniska "Psitulmnie" wraz ze swoimi Opiekunami oraz Zarządem TOZ Zabrze!

.
.

Kochani! Grudzień to w naszym Psitulu najgorętszy okres, dzieje się najwięcej, a my czasem słaniamy się ze zmęczenia, choć jest to zmęczenie baaaaardzo pozytywne :-)

 

Nie ma w tym miesiącu dnia, żeby nie docierały do nas zbiórki, zarówno te pieniężne, jak i rzeczowe, a my liczymy i układamy z ogromnym wzruszeniem. Każdy z Was planuje już Święta, trwają porządki i zakupowe szaleństwo, a jednak znajdujecie też czas dla naszych Psitulaków.

 

Chcielibyśmy podziękować Wam z całego serca, a podziękowania należą się każdemu z osobna, jednak czasu nam brakuje, więc nie miejcie nam tego za złe, że będzie tak zbiorowo ;-)

 

Nie będzie też zdjęć wszystkich darów, nie będzie żadnych liczb, bo każda zbiórka od najmniejszej po te największe jest tak samo ważna :-)

 

Serdecznie dziękujemy: wszystkim organizatorom i uczestnikom bazarku "Leczymy Psitulaki na Zimę", Karolinie, Adamowi i Pauli, Alicji, Jolancie, Renacie, rodzinie Folków, Jerzemu, Nadii, Akademii Rozwoju Marioli Kozłowskiej w Zabrzu, sklepowi zoologicznemu Simba, Przedszkolu Miejskiemu nr 5 w Gliwicach, SP nr 35 w Zabrzu, Zespołowi Szkół nr 18 w Zabrzu, Zuchom 1GDH "Dąbrowa", Kasi, MAXI ZOO w Zabrzu, Klaudi, Julii, żłobkowi "Nasze Pociechy" w Gliwicach, Centrum Edukacji w Zabrzu, Jump World w Zabrzu, Mateuszowi, CLPiB, Marcinowi, Barbarze, Iwonie, Podstawowej Szkole Społecznej nr 1 "Nasza Szkoła" w Zabrzu, Joannie, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu, Ewelinie, Sabinie, Lobardowi WOMI w Zabrzu, Arturowi, Patrycji, FotoEncza, Inspirowane Naturą, Przedszkolu nr 35 w Zabrzu, Karolnie, Wojtkowi i Izabelli, Amelii, Marii, Robertowi i Zuzi, Ewie, Anii, Julii, Darii, Szkole Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Beacie, Martynie i Patrycji, ZSK w Zabrzu, Bożenie, Anieli, Klasie III A w SP nr 28 w Zabrzu, Krzysztofowi, Justynie, Dorocie Lorze organizatorce akcji "Otwórzmy Serca na Cztery Łapy'', Aqarius - Zabrze, Sławomirowi, Tomaszowi, Przedszkolu "Niezapominajka" w Gliwicach, Piotrowi, Mai,Szkole Podstawowej nr w Zabrzu, Emilce, Amelii i Nadii, Urszuli, ZSP Ornontowice, MSP nr 9 im.. Marii Konopnickiej w Knurowie, Arkadiuszowi i Roksanie, Izabeli i Czesławowi, Janinie, Nocnej Jeździe Gliwice, Rajdowi Renifera, Agacie, Barbarze, Katarzynie i Franciszkowi, Piotrkowi, Paulinie i Dawidowi, Aleksandrze, Barbarze i Adamowi, Szkole Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Beacie, Grażynie, Marcinowi, klasie III B ze Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Rogoźniku, Rafałowi, MB Łoboda "Dori", BMZ Poland, Centralnemu Laboratorium Pomiarowo-Badawczemu oddział w Zabrzu, Przedszkolu Akademia Malucha - Puchatkowo z Katowic, Media Markt Zabrze, Jerzemu, Sylwii i Patrycji, Ilonie, "Złym ludziom o dobrych sercach", MDK nr 2 z Piekar Śląskich, Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich, Marcie z Studio Urody Metamorfoza, DPS Przyjaźń z Tarnowskich Gór, Klaudii i Markowi, "Alaska" Farby z Piekar Śląskich, Przedszkolu Miejskiemu nr 18 w Gliwicach, Honoracie, Annie, Katarzynie i Krzysztofowi, Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 8 w Zabrzu, Klasie 1TB5 z Centrum Edukacji w Zabrzu, , Katarzynie, Sysi, MPM Milanówek, Dariuszowi, Szkole Podstawowej nr 40 w Zabrzu, III LO im. Jana Pawła II w Kochłowicach, Teresie, klasie II B z I LO w Zabrzu oraz wszystkim darczyńcom, którzy nie zostawili po sobie śladu w naszej księdze gości :-)))

 

 

.
.

Kochani! :-)

Jest nowy kalendarza!

Galeria

Wyjątkowy kalendarz na potrójny jubileusz!

155 lat Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce

55 lat Oddziału w Zabrzu

20 lat Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"

Podziękowania dla Agnieszki Półroli, za przygotowanie pełnych uczuć, emocji i symboliki obrazów i gwaszów!

Każdy posiadacz tego kalendarza pomaga podopiecznym z naszego schroniska oraz wspiera nas w naszej codziennej pracy na rzecz zwierząt!

Napisz do nas na zwierzak@psitulmnie.pl jeśli jesteś zainteresowany kalendarzem!

Wysyłkę kalendarza rozpoczniemy od 30.12.2019 r,

I ty możesz pomóc nam pomagać!

.
.

Wczoraj podczas Spotkania Opłatkowego zabrzańskich organizacji pozarządowych zorganizowanego przez Centrum Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Zabrzu, odbyła się ceremonia przyznania nagród w ramach III edycji plebiscytu Tytani Społeczni Zabrza.

Nasza organizacja została Tytanem Społecznym Zabrza!

Gorące podziękowania dla wszystkich organizacji, które głosowały na nas! Dziękujemy, że znaleźliście czas, aby docenić nasze działania! Tym bardziej, że sami poświęcacie się, działając społecznie!

Dziękujemy za docenienie naszej pracy na rzecz zwierząt i mieszkańców!

.
.

Przepiękny prezent od naszych wolontariuszy na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! W ramach akcji "Leczymy Psitulaki na Zimę" udało im się łącznie zebrać 9 809,17 zł !!!
Dziękujemy za tą pomoc płynącą od serca wszystkim, którzy licytowali na bazarku. Szczególne podziękowania dla organizatorów, Patrycji, Magdy, Urszuli, Hani, Piotra, Marka. Łukasza i Mirosława ???? Każda złotówka zostanie przeznaczona na pokrycie wciąż rosnących rachunków weterynaryjnych!

.
.

Kochane! Kochani! Dziękujemy!

Kolejny rok za nami, a my wciąż nie wiemy, jak mamy Wam wyrazić wdzięczność za to co robicie dla Psitulaków.

Bez Was psie ogonki i kocie mruczanki byłyby zdecydowanie smutniejsze! Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc, czas, energię i miłość!

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – z okazji tego święta życzymy Wam zdrowia i sił na Wasze wszystkie działania, poczucia satysfakcji z dobrego które czynicie i dużo radości!

W imieniu psiaków, kociaków, załogi Psitulmnie i Zarządu Oddziału TOZ w Zabrzu :-)

.
.

Panie Andrzeju i wszyscy, którzy nie potrafią zapewnić swojemu przyjacielowi opieki do końca jego życia, prosimy:

Nie bierzcie pod swój dach żadnego żywego stworzenia!

 

Pan Andrzej miał kiedyś pięknego, dużego, młodego i silnego psa, postrach okolicy, niemalże wszyscy odwracali się za nim na ulicy. Tak sobie żyli razem 5 lat... Potem zaczęło się, raz Pan był, raz go nie było, a jego psiak raz po raz trafiał do schroniska, po to by znowu zostać odebrany. Kochał tego swojego Pana bardzo, ale czy Pan kochał jego? Trzy lata tak mniej więcej to wyglądało, aż w końcu Pan po prostu po swojego przyjaciela nie przyszedł, z czym psiak jeszcze długo nie potrafił się pogodzić. Możliwe, że nie pogodził się nigdy. Mijały dni, miesiące i lata.

Rav, bo tak dostał u nas na imię... w tym czasie wiele chorował - cierpiał na chorobę nowotworową, miał kilka razy wycinane guzy, miał chore stawy i oczka, ale przede wszystkim to czas go nie oszczędzał.

I tak z dostojnego i potężnego psa stał się drobnym, zapadniętym staruszkiem, bezsilnym i obojętnym na swój los.

 

Gdzie ten groźny Rav, którego kiedyś wszyscy się bali? Przyznać się ilu było przez Rava chociaż raz ugryzionych? Myślę, że nawet jeśli są tu tacy to już dawno mu to wybaczyli, nauczyliśmy się bowiem Rava, a on nas. Najpierw tylko się dogadywaliśmy, potem jednak zaprzyjaźniliśmy, a dzisiaj niejedna łza popłynęła, bo przyszło nam się pożegnać :-(

W ostatnim czasie było już bardzo źle, ale wciąż myśleliśmy, że przecież tyle razy dawał radę, tyle razy wygrywał. Jednak starości jeszcze nikt nie szukał, nawet nasz wojownik Rav :-( Może nie do końca potrafił dziękować, ale na pewno był wdzięczny za każdy spacer Beacie, Arturowi, Pauli i pozostałym wolontariuszom, którzy odwiedzali go kiedy tylko mieli chwilę, Mateuszowi, który dzień w dzień pomagał mu podnosić się, zmieniał legowisko i dywaniki, wciąż doglądającej Alince, Myszce biegającej z lekami i Sandrze od sytuacji kryzysowych, która też w tym ostatnim dniu była z nim do samego końca.

Rav może nie byłeś amatorem przytulanek i buziaków, ale byłeś jedyny, niepowtarzalny i już na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Kiedyś się zobaczymy znowu wszyscy, ale już bez leków, podnoszenia, nic Cię nie będzie bolało, już nie będziesz cierpiał... Do zobaczenia!

.
.

W tym roku mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w akcji "Pomagamy jak umiemy"

https://www.rossmann.pl/pomagamy organizowanej przez drogerię Rossmann, jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani i z tego jak wiele osób zaangażowało się w tą inicjatywę. W efekcie końcowym udało się uzbierać dla Psitulaków kwotę 39 255,73 zł!!!

Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać różnym instytucjom punkty za zrobione zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Tym samym padł rekord, bo udało się uzbierać 5 milionów złotych, a pomoc w postaci przeróżnych produktów trafiła lub lada dzień trafi do 250 organizacji w całej Polsce :-) Do nas właśnie wczoraj dojechała druga transza "zamówionych" przez nas produktów, po raz drugi byliśmy bardzo mile zaskoczeni ilością :-)

Nasze magazyny zapełniły się po brzegi środkami czystości i karmą.

14 listopada spotkaliśmy się też z przedstawicielami Rossmanna oraz innymi beneficjentami akcji ze Śląska i Małopolski, było o niezwykle wzruszające spotkanie, z którego relację można m.in. zobaczyć tutaj ->

https://dziennikzachodni.pl/fundacje-ze-slaska-w-gronie-organizacji-ktore-otrzymaly-pomoc-od-rossmanna-tir-pelen-produktow-przed-siedziba-fundacji-rozyczka/ar/c1-14580301

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy z całego serca organizatorom, wspaniałej obsłudze drogerii Rossmann, która wszystkich (bez wyjątków) namawiała do udziału w akcji, jak i każdemu kto nie odmówił i wziął w niej udział :-) Dziękujemy!

Galeria

.
.

Prezent na Cztery Łapy, czyli... zmieniamy trendy świątecznych prezentów! Podaruj najbliższym oryginalny pakunek… i zrób coś niekonwencjonalnego, coś przeciwko powszechnej konsumpcji. Zamień kolejny krawat, książkę lub zestaw filiżanek na... wdzięczność najwierniejszego przyjaciela. Podaruj garść ciepła na zimowe noce, zastrzyk szczęścia lub wykwintny posiłek w schroniskowej stołówce.

Kliknij więcej aby poznać szczegóły akcji!.
.

Jak to działa?

Wybierasz zwierzaka! Zakładka zwierzaki i wybierasz podopiecznego, którego obdarujesz prezentem :-)

 

Wybierasz prezent z poniższej listy:

1. Wirtualna adopcja: 30zł/miesięcznie

2. Pakiet fitness (smycz i obroża): 30 zł

3. Pakiet fitness SPA (szczepienie, smycz i obroża): 70 zł

4. Pakiet fitness SPA Leisure (czip, legowisko, szczepienie, smycz i obroża): 100 zł

5. Koci pakiet super SPA (czip i szczepienie): 40 zł

Zobacz wzór certyfikatu i grafiki informacyjne o poszczególnych prezentach!

Galeria

W przypadku wyboru wirtualnej adopcji prosimy o kontakt mailowy zwierzak@psitulmnie.pl.

 

Następnie wybierasz jedną z formą przekazania datku:

1. Datek za pośrednictwem facebooka

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu. Po wykonaniu darowizny skontaktuj się z nami za pośrednictwem zwierzak@psitulmnie.pl i podaj imię zwierzaka oraz koniecznie imię obdarowanej osoby. Jeśli chcesz abyśmy wybrali zwierzaka za Ciebie, wpisz jedynie imię osoby, dla której przeznaczony jest prezent.

2. Przelew na konto:

ING Bank Śląski S.A. O/GLIWICE 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

Dla przelewów zagranicznych:

SWIFT INGBPLPW

IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

W tytule przelewu wpisujesz imię wybranego zwierzaka oraz imię osoby, której chcesz ofiarować prezent oraz obowiązkowo podajesz adres email. Jeśli chcesz abyśmy wybrali zwierzaka za Ciebie wpisz jedynie imię osoby dla której przeznaczony jest prezent oraz swój adres e-mail.

3. PayPal

Możesz skorzystać z zakładki Paypal z lewej strony na www.psitulmnie.pl i zapłacić kartą. W tytule przelewu wpisujesz imię wybranego zwierzaka oraz imię osoby, której chcesz ofiarować prezent oraz obowiązkowo podajesz adres email. Jeśli chcesz abyśmy wybrali zwierzaka za Ciebie wpisz jedynie imię osoby dla której przeznaczony jest prezent oraz swój adres e-mail.

Po otrzymaniu wpłaty, na Twoje kontro mailowe prześlemy Ci prezent w postaci pliku PDF, który możesz wydrukować dla siebie lub obdarować nim kogoś bliskiego!

Wszystkie zapytania związane z akcją prosimy kierować na mail: zwierzak@psitulmnie.pl


Post podlega ciągłej aktualizacji.

W rozwinięciu można znaleźć listę podopiecznych, którzy potrzebują większego wsparcia finansowego ze względu na stan zdrowia.

Aby rozwinąć post - kliknij więcej.

 

.
.

Zizi 9217 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

W październiku 2017 r. zdiagnozowano u Zizusia chorobę Addisona czyli niedoczynność kory nadnerczy, jest to choroba nieuleczalna i psiak musi do końca życia przyjmować leki. Zalecono podawanie środka o nazwie Zycortal oraz Encortonu.

Liczba wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 180 zł

 

Impo 7340 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Impo choruje na chorobę z autoagresji objawiającą się ranami okolic nosa , oczu i uszu , jego leczenie przez długi czas było modyfikowane ze względu na nawracające objawy. Aby mógł funkcjonować bez cierpienia musi dostawać takie leki: Equoral, Encorton dostaje również suplementacje na stawy ponieważ jest to już starszy psiak z problemami zwyrodnieniowymi.

Liczba wirtualnych rodziców: 3

Miesięczny koszt leczenia: 90 zł

 

Rika 10778 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców!

W kwietniu tego roku zdiagnozowano u Riki wczesne stadium marskości wątroby, średnio co 3 miesiące musi mieć powtarzane badania krwi oraz usg, żeby kontrolować w jakim tempie zachodzą zmiany w wątrobie. Rika codziennie ma podawane takie leki: Sylimarol, Heparegen, Proursan, dostaje również specjalistyczną sucha karmę Hepatic oraz suplementacje na stawy ponieważ jest starszym psiakiem.

Lista wirtualnych rodziców: 7

Miesięczny koszt leczenia wraz z karmą: 315 zł

 

Barik 10108 – Poszukuje wirtualnych rodziców!

U Barika w styczniu 2017 r stwierdzono mineralizacje chrząstek tchawicy co powoduje przewlekły kaszel oraz problemy z wątrobą, zalecono przewlekłą terapie ursocanem, theospirexem oraz encortonem.

Lista wirtualnych rodziców: 5

Miesięczny koszt leczenia wraz z karmą Hepatic: 156 zł

 

Karuzo 10685 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Karuzo to starszy psiak, ma zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne, codziennie dostaje Neurovit, suplementy na stawy oraz raz w miesiącu lek przeciwbólowy i przeciwzapalny o nazwie Trocoxil.

Lista wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 175 zł

 

Kina 11034 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców! Częściowo zabezpieczona :-)

Kina ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, lekką niewydolność wątroby, zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne. Przy regularnym podawaniu leków świetnie funkcjonuje, biega, bawi się z psami, zachowuje się jak zdrowy pies. Codziennie dostaje Euthyrox, Polfinę, Proursan i Heparegen, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 4

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 180 zł

b) Bez Nivalin-u 90 zł

 

Dino 8928 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców! Częściowo zabezpieczony :-)

Dino ma niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia okolic stawów biodrowych oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Oprócz suplementacji na stawy otrzymuje Encorton, Euthyrox, Polprazol, Neurovit, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 4

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 177 zł

b) Bez Nivalin-u 87 zł

 

 


Polecamy artykuł:

https://www.psy.pl/blogi/o-niemilej-pani/

Jest to świetny tekst pokazujący jak wygląda rzeczywistość z perspektywy pracowników schroniska i dlaczego nie zawsze jesteśmy uśmiechnięci od ucha do ucha :-)

 

.
.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i odwiedzającym, którzy przyszli do stoiska obsługiwanego przez naszych wspaniałych wolontariuszy z Psitula :-)

Fotogaleria

.
.

Odszedł od nas nasz podkuchenny Baciosław zwany Baciusiem... Niespełna 4 miesiące temu Tęczowy Most przekroczył jego przyjaciel Syjos, chyba za długa była to dla nich rozłąka :-( Może kłócili się nieraz, szczególnie o smakołyki, ale to przecież zupełnie normalne kiedy mieszka się z kimś tyle lat i to 24 godziny na dobę. Baciuś mieszkał z nami prawie 5 i pół roku. O śmierć otarł się wcześniej, kiedy został znaleziony na polach tuż obok lasu w Mikulczycach, nie wstawał, a na ciele miał wielką ranę. Rany się zagoiły, a Baciuś odzyskał siły. Zmagał się z chorą wątrobą i stawami, ale dzięki lekom mógł nadal cieszyć się życiem. Miał wielką duszę - wojownika i buntownika, zdrowie nie pozwalało, ale umysł i serce walczyło o każdy dzień, o każdy kawałek karmy, o najlepsze miejsc do spania, o bliskość człowieka, o wszystko. Tak go zapewne doświadczyło życie, na pewno teraz po drugiej stronie też wywalczy sobie najlepszy kącik, blisko jedzonka, z miękkim posłaniem i najzieleńszą trawką do biegania. Baciusiu pozostawiłeś po sobie wielką pustkę w kuchni, w schronisku i w naszych sercach. Dzisiaj jak co rano pobiegłam do Ciebie z lekami, a Alinka poszła po Ciebie na spacer, na pewno zaraz też przygotuje Ci śniadanko... ale Ciebie już z nami nie ma. Nikt nie będzie trącał nas swoim noskiem i szczekał zniecierpliwiony podczas przygotowywania jedzonka. Nikt nie będzie z kuchni przeganiał "intruzów". Teraz już malutki nie będziesz cierpiał, nie będziesz musiał przestrzegać diety, a nóżki przestaną boleć, więc znowu na spacerach będziesz wychodził na prowadzenie. Kiedyś wszyscy spotkamy się znowu, obiecujemy.

.
.

Zapraszamy do odwiedzenie stoiska z naszego Psitula w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu 09.11.2019 w godzinach od 11 do 15 :-)

 

.
.

Powoli zbliża się koniec roku i stwierdziliśmy, że warto poruszyć temat programu opieki nad kotami wolno żyjącymi na terenie Miasta Zabrze.

Niestety w tym roku konkurs ogłaszany przez miasto jeszcze nie wszedł w życie i wciąż czekamy na podpisanie umowy. Oznacza to w praktyce, że program opieki nad kotami wolno żyjącymi został w całości sfinansowany z własnych środków finansowych i rzeczowych TOZ-u w Polsce, Oddział w Zabrzu.

W tym roku wydaliśmy 349 talonów na sterylizację lub kastrację.

Wydaliśmy 895 kg karmy społecznym karmicielom kotów wolno żyjących.

Zapewnialiśmy opiekę weterynaryjną potrzebującym kotom wolno żyjącym. Koszt leczenia wynosi średnio od 2500 zł do 4500 zł miesięcznie.

Wszystko to było możliwe, dzięki zaufaniu i pomocy jakimi obdarzają nas każdego roku darczyńcy przekazujący 1%, oraz darowizny pieniężne i rzeczowe. Przy tej okazji jak zawsze, dziękujemy, że "Pomagacie nam pomagać!". Bez Waszego wsparcia nie bylibyśmy w stanie finansować tego niezwykle potrzebnego programu!

.
.

Aktualizacja - Mamy już pełną listę osób chętnych na szkolenie! Dziękujemy :-)

10.11.2019 o godz. 9:00 rozpoczynamy szkolenie!

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszonych ankiet.

Bardzo prosimy, żeby zgłaszały się osoby zdecydowane i dysponujące czasem, które chcą pomóc naszym podopiecznym i w pełni się zaangażować. Nie będziemy wystawiać zaświadczeń do szkoły osobom, które będą pojawiać się tylko po to, żeby "odhaczyć" obecność. Pamiętajcie, że to wolontariat ma rzecz zwierząt, które mają swoje uczucia i potrzeby. Koniecznymi warunkami jest skończone 14 lat oraz pisemna zgoda rodzica w przypadku osób niepełnoletnich.

Osoby zainteresowane naborem prosimy o wiadomość z tytułem "wolontariat" na maila: schronisko_zabrze@wp.pl, odeślemy ankietę do wypełnienia. Na Wasze ankiety czekamy tylko do 6.11.2019 włącznie (ankiety dosłane później nie będą brane pod uwagę), możliwe jest wcześniejsze zamknięcie listy jeśli się wcześniej zapełni.

Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, pielęgnacja, zabawa, przygotowanie do adopcji, pomoc przy promocji schroniska na rożnych akcjach, odwiedziny w kociarni, gdzie na przytulanie czeka w chwili obecnej kilkadziesiąt kotów. Nasi wolontariusze robią zdjęcia zwierzakom, nieustannie szukamy osób chętnych do tworzenia ogłoszeń naszym podopiecznym w internecie czy prasie. Przez cały rok ważne jest rozwieszanie plakatów i roznoszenie ulotek (np. z informacją o 1%) :-) Zachęcamy także do promocji wśród swoich znajomych, to bardzo istotna pomoc :-) i do zaglądania na naszego facebooka http://www.facebook.com/psitulmnie i udostępniania informacji na swoim profilu. Sporo osób organizuje zbiórki darów w szkole, pracy czy wśród znajomych.

Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do odbywania wolontariatu to spisywane jest porozumienie wolontariackie, podpisanie oświadczenia o zapoznaniu z zagrożeniami oraz w przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest pisemna zgoda rodzica (prawnego opiekuna).

Pomagać można w godzinach otwarcia biura (w ciągu tygodnia w godz.10-16, a w weekendy w godz.10-14). Na pewno warto pomyśleć o ubraniach roboczych, dysponujemy szatnią, w której można się przebrać. Osoby niepełnoletnie najlepiej, żeby przyniosły już wypisaną przez rodzica zgodę i oświadczenie o zapoznaniu się z zagrożeniami, mogą je ściągnąć z naszej strony, zakładka "Do pobrania".

.
.

155 - lat temu zostało założone Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. 1 listopada 1854 roku, jako drugie na świecie, o czym wie niewiele osób. Pomimo swojej burzliwej historii, która przeplatała się nieraz z tragicznymi wydarzeniami z przeszłości naszego narodu, organizacji udało się przetrwać i pracować nieprzerwanie na rzecz zwierząt. Wierzymy, że tylko poprzez systematyczne i racjonalne działania będziemy w stanie kontynuować!

 

Przy tej okazji składamy olbrzymie podziękowania dla wszystkich sympatyków zwierząt oraz osób nas wspierających. To dzięki Wam możemy pomagać!

.
.

Zapraszamy do obejrzenia strasznej sesji zdjęciowej naszych podopiecznych i wolontariuszy!

Fotogaleria

Dziękujemy naszym wolontariuszom za zoorganizowanie sesji!

.
.

W bieżącym roku Inspektorzy TOZ w Polsce, Oddział w Zabrzu przyjęli 200 zgłoszeń dotyczących złego traktowania lub znęcania się nad zwierzętami. Wykonali ponad 400 wyjazdów interwencyjnych, wysłali ponad 30 pism związanych z postępowaniem administracyjnym lub karnym. Cała ich praca ma charakter społeczny i nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, a co za tym idzie jest ona w całości wykonywana w ich czasie wolnym.

Profesjonale podejście do przyjmowanych zgłoszeń sprawia, że znaczna część osób ma wyobrażenie, że Inspektorzy funkcjonują jak Policja lub Straż Miejska, czyli po zgłoszeniu interwencja powinna być podjęta tego samego dnia, a najlepiej w 20 minut po zgłoszeniu. Niestety nikt działający wolontaryjnie nie jest w stanie sprostać takim wymaganiom...

Wszystkich zgłaszających prosimy również o pamiętanie o tym, że każda pomoc niezależnie, czy okazywana zwierzętom, czy też ludziom, musi być racjonalna i odpowiedzialna. Dlatego wbrew wyobrażeniom lub oczekiwaniom, nadrzędnym zadaniem Inspektoratu nie jest odbieranie zwierząt od właścicieli lub załatwianie sporów sąsiedzkich. Każda decyzja wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Każdy wyjazd to koszt oraz czas, którego mają oni naprawdę mało.

Dlatego bardzo prosimy, dzwoniąc pod nasz numer interwencyjny +48 789 306 546 pamiętajcie, że Inspektorat:

1)Nie jest w stanie podjąć interwencji natychmiastowo.

2)Działa jedynie na terenie miasta Zabrze.

3)Nie ma za zadanie rozwiązywania problemów sąsiedzkich.

4)W sprawach niecierpiących zwłoki, w których dochodzi do zagrożenia życia zwierząt należy w pierwszej kolejności zawiadomić Policję lub Straż Miejską.

.
.

Nadszedł i czas na Ciebie, nasz mały książę... Strach zaczynać kolejny dzień, bo od roku dzień zawsze zaczynał się od Ciebie i na Tobie się kończył. Rewersik zawsze pierwszy na siku i kupkę, bo inaczej obudzi się i wszystko zrobi tam,  gdzie nie trzeba. W darach co lepszą pościel czy kołderkę trzeba odłożyć dla Rewersa. Trzeba zajrzeć, trzeba posprzątać, bo przecież nasz dziadek musi mieć wygodnie...

Poznaliśmy się rok temu, pod schronisko podjechała Pani, która znalazła go gdzieś na drodze szybkiego ruchu, sama nie była pewna gdzie, chyba na wysokości Kędzierzyna Koźla. Wiadomo, że to nie nasz rejon, ale nikomu by nie przyszło do głowy, żeby gdziekolwiek odsyłać tę biedę :-( Nie umiał ustać na nogach, wiek chyba z 17 lat, trząsł się cały, brudny, mokry, wychudzony, a w sierści tysiące pcheł :-( Pojechał do Kliniki, chyba sami do końca nie wierzyliśmy, że z niej wróci, jednak wrócił. Nigdy nie był może w pełni sił i zdrowia, ale dzięki lekom i naszej trosce mógł przeżyć te 12 miesięcy. Początki były trudne, bał się nas, bał się dotyku ludzkich dłoni, w ogóle nie potrafił się odnaleźć. Potem nadeszły lepsze dni, kiedy już poznał nas i swoje miejsce i swoje podwórko, chodził swobodnie między psiakami, nigdy ich nie zaczepiał, a i one go wyjątkowo szanowały. Prawdopodobnie nie znał do tej pory miłości ze strony ludzi, nie znał ciepła i nie miał prawdziwego domu, raczej jego jedynym światem była buda i łańcuch. Bardzo żałujemy, że nasze drogi nie skrzyżowały się wcześniej... Tyle mogłoby się wydarzyć, tyle moglibyśmy jeszcze dla niego zrobić.

To był rok tak naprawdę pełen wzruszeń, były chwile zwątpienia, ale też radości - nigdy nie zapomnę jego kilkusekundowych przemian w szczeniaczka chętnego do zabawy.

Starość to lepsze i gorsze dni, ale kiedy już bezpowrotnie kończą się te dobre i kończą się też możliwości to przychodzić nam podjąć najtrudniejszą decyzję :-( Możemy tylko wziąć głęboki wdech, zacisnąć zęby, przypomnieć sobie te najpiękniejsze chwile, uśmiechnąć się, wziąć za łapkę przyjaciela i odprowadzić tam, gdzie już nigdy nie będzie cierpiał...

Zasnął spokojny, na miękkiej kołderce, wtulony w bliską osobę.

Tak, to jest post o śmierci, o pożegnaniu kogoś naprawdę dla nas ważnego. Jednak wiecie, że jest w tym coś pięknego? Gdzieś na wsi przy tej budzie umarłby już dawno, nie miałby kołderki, nikt by nawet za nim nie zapłakał... Mógł też zginąć na tej autostradzie pod autem czy w rowie. Przez ten ostatni rok jego życie zmieniło się zupełnie. Pozostanie w naszej pamięci, w naszych sercach... A potem znowu się spotkamy tam, gdzie odchodzą wszystkie zwierzaki i wszyscy ludzie, którzy je kochali.

Do zobaczenia!

.
.

Jutro możecie Państwo spotkać nas w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu w godzinach od 10 do 15 :-) Do zobaczenia!

.
.

Kolejna nasza podopieczna przekroczyła Tęczowego Mostu :-( W niedzielę pożegnaliśmy naszą Fogusię, która mieszkała z nami najdłużej z naszych kocich podopiecznych. Fogę do schroniska oddał syn jej ukochanej Pani, po kilkunastu latach szczęśliwego życia przyszło jej się zmierzyć z schroniskowymi warunkami. Miała bardzo trudne początki, do tego po krótkim czasie okazało się, że nie jest okazem zdrowia, miała chłoniaka, który powoli nam ją odbierał. Pomimo to Foga była bardzo dzielna, zawsze chętna na pieszczoty, zawsze pierwsza przy miseczce, taka też była do samego końca, aż nadeszła taka chwila kiedy jej organizm już nie miał sił na tę nierówną walkę, mogliśmy już tylko przeprowadzić ją na tą drugą stronę :-( Pusto będzie bez naszej kruszynki. Bez jej głośnego wołania kiedy w brzuszku było pusto. Nie będzie trzeba ostrzegać odwiedzających, żeby jej nie dotykali, bo nie akceptuje każdego. Nie będzie co tygodniowych kontroli u Pani doktor, z którą się uwielbiały. Nie będzie naszej przytulanki, naszej królowej, starszej Pani, która zawsze obserwowała wszystko z góry. Kociarnia choć pełna to nie będzie już taka sama.

Foguniu... Serce pęka, a złość na świat, i na ludzi którzy zgotowali Ci taki los jest ogromna :-( Nie tak miało być, ale wszystko co mogliśmy zrobić, aby Twoja jesień życia była lepsza zrobiliśmy. Miałaś swoją Monikę, którą kochałaś swoim małym serduszkiem, czasem nawet udało Ci się upolować paróweczkę na poprawę humoru, własna kuwetę kiedy ktoś w kociarni Cię denerwował, miałaś nas wszystkich, którzy zdążyli Cię bardzo pokochać. Do zobaczenia znowu...

.
.

 

 

 


Na wstępie tradycyjnie, wszystkiego najlepszego dla każdego zwierzaka dużego i małego, ze szczególnym uwzględnieniem psiaków i kociaków, którymi na co dzień się opiekujemy! Cieszymy się, że możemy na rzecz was działać i wam pomagać :-)

Teraz nietradycyjnie – wielkimi krokami zbliża się 155-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce; 55-lecie naszego Oddziału w Zabrzu, a za nami już 20-lecie prowadzenia przez nas Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie”. Możemy śmiało powiedzieć, że jako organizacja udało nam się przetrwać bardzo długo, z perspektywy naszego oddziału momentem przełomowym było podjęcie się wyzwania, jakim było przejęcie miejskiego schroniska. Ci którzy pamiętają jeszcze nasze początki to wiedzą, że nasza działalność to była prawdziwa sztuka robienia czegoś z niczego. Teraz po dwudziestu latach dzięki olbrzymiemu wsparciu i wysiłkowi wielu osób dobrych woli, robimy naprawdę dużo również w zakresie zapobiegania okrucieństwa wobec zwierząt, edukacji no i przede wszystkim podniesienia poziomu opieki nad zwierzętami w schronisku. Udało się to tylko dzięki temu, że tak wiele osób zdecydowało się Pomóc nam Pomagać!

Niestety z trwogą spoglądamy na nadchodzącą przyszłość. W przyszłym roku prawdopodobnie czeka nas znacznie mniejsze wsparcie z 1%. Stanie się tak wyniku dwóch zmian – pierwsza to obniżenie podatku z 18% do 17% a druga zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia zatrudnionych na podstawie umowy cywilno-prawnej i umowy o pracę. Jest to dla nas szczególnie niebezpieczne, ponieważ 1% stanowi nasz główny filar budżetu. Drugi powód naszego niepokoju, to rosnąca płaca minimalna. Jako organizacja pragniemy, żeby każdy zatrudniony przez nas pracownik miał godziwe wynagrodzenie. Jednak rekordowo duży wzrost płacy minimalnej jakiego aktualnie doświadczamy może sprawić, że koszty osobowy załamią nasz budżet i doprowadzą nas do ruiny. No a 24 godzinna praca z weekendami włącznie wymaga odpowiedniej załogi. Trzeci i zarazem ostatni powód naszego strachu o przyszłość to zmiana sposobu rozliczenia podatku PIT. W mijającym roku była jeszcze możliwość rozliczenia się w wersji papierowej, teraz już jej nie będzie, robiły to też za podatników urzędy skarbowe. W 2020 wszystko ma się odbywać drogą elektroniczną, która nie wymaga wchodzenia od podatnika na platformę, aby PIT był rozliczony. Czyli de facto przekazanie 1% staje się większym wysiłkiem niż rozliczenie podatku.

W związku z powyższym, każdą wydawaną przez nas złotówkę zamiast oglądać jak dotychczas dwa razy, zaczniemy oglądać trzy. Mamy nadzieję, że jest to tylko nasze czarnowidztwo i te przewidywania się nie spełnią. Jednak już teraz zwracamy się z prośbą do osób z nami sympatyzującymi.

Każda pomoc jest dla nas ważna! Pamiętajmy, że każdy z naszych podopiecznych chce mieć szansę aby oddać serce w dobre ręce i tylko od nas zależy czy uda nam ją zapewnić.

.
.

Po prawie 11 latach przyszło nam pożegnać się z Jargo :-(

Na chwilę obecną był psiakiem, który mieszkał z nami najdłużej, nigdy nie miał domu, nigdy nawet nie dostał szansy.

Jarguś należał do elity, do wyjątkowej ekipy z kotłowni , wszyscy , którzy tam mieszkali byli silni, charakterni i gotowi poszarpać obcemu spodnie ;-) Oj żaden intruz by się nie wdarł do naszego schroniska, bywało, że i niektórzy pracownicy mieli problem.

Mało adopcyjni, jednak cudowni, kochający swoich opiekunów, swoich wolontariuszy, ale też przyjaźniący się z sobą. Po kolei zaczęła odbierać nam ich starość i choroby, nieliczni zostali adoptowani... Jednak do tej pory żyje już tylko jednooki Dżuno.

Chociaż serce nam pęka to już od dawna przygotowywaliśmy się na ten dzień, Jargo przeżył wiele, w tym ciężkie choroby, bywało już nieraz, że myśleliśmy, że to koniec, ale on walczył, podnosił się raz za razem, a my płakaliśmy ze szczęścia. Kolejne leki, kolejna bitwa, tym razem przegrana już na zawsze :-( Razem z Jargusiem odeszło ostatnie ogniwo naszej starej gwardii.

Mogliśmy odprowadzić go tylko do bram Tęczowego Mostu, ale Jargo się nie bał, bo wiedział, że odchodzi kochany, a już za parę chwil spotka swoich czworonożnych przyjaciół. Znowu jesteście razem... Jargo, Rufus, Medo, Rivo, Korusia, Hajdi, Szczyga, Łuska, Segros, Fafik, Dondi, Bafisia... Nikt Wam tam nie podskoczy ;-) Pełni sił, zdrowi, tarzajcie się w smrodkach ile wlezie, gońcie, skaczcie, kradnijcie żarełko i czekajcie tam na nas!

Zostawiłeś Jargusiu tutaj pustkę, jeszcze wiele łez upłynie, Twoje dziewczyny Magda i Paula długo jeszcze będą tęsknić, jednak to nie jest koniec i tego wszyscy się trzymajmy!

 

.
.

Kochani :-) Ostatnio mieliśmy przyjemności uczestniczyć w wielu wydarzeniach, jest nam niezmiernie miło, że o nas pamiętacie :-) W ubiegłą sobotę mogliście nas spotkać na Skarbnikowych Godach w Zabrzu, gdzie nasze wolontariuszki wraz z pieskami występowały na scenie przed widownią. Psitulaki zachwyciły całą publiczność, a już w szczególności jej młodszą część. Oczywiście od początku imprezy nasze stoisko czekało na zainteresowana osoby, dziękujemy za każdą rozmowę i wsparcie.

Natomiast wcześniejszy weekend spędziliśmy w Centrum Handlowym M1 gdzie pojawiliśmy się na zaproszenie SsangYong Zabrze oraz na otwarciu studia Blink Tatoo, nasze psiaki cieszyły się zainteresowaniem i mogły liczyć na wiele czułości, ale też udało się uzbierać pieniążki oraz dary rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i za nieocenioną pomoc, także wielkie podziękowania dla naszych wolontariuszy bez których nasz udział na tak licznych imprezach byłby niemożliwy.

A już 5 października spotkamy się w Katowicach na 2 urodzinach Merrie Belle i na jesiennym festynie w SP 42 w Zabrzu.

Do zobaczenia!

Fotogaleria

 

 

.
.

W sobotę nasi wolontariusze jak co roku wzięli udział w Tyskim Dogtrekkingu, a w raz z nimi nasi podopieczni: Asta, Kulek, Olsen, Reks, Ruto, Atar i Zora. Wszystkie ekipy dzielnie pokonały trasę, wynosząca około 8 km i dotarły na metę. Niestety nie zdobyliśmy podium, ale wspaniale się bawiliśmy i to jest najważniejsze! Psiaki miały okazję opuścić schroniskowe boksy i nacieszyć się spacerem, wśród przepięknych okoliczności przyrody. Przy okazji była to też możliwość pokazania się i zdobycia czyjegoś serca - cartier replica watches mamy nadzieje, że któryś z naszych psiaków został wypatrzony i znajdzie swojego człowieka.

.
.

W ubiegłą sobotę wakacje zakończyliśmy uczestnicząc w dwóch wydarzeniach :-) Mogliście spotkać nas w M1 w Zabrzu oraz na Rodzinnym Pikniku + 4 Łapy w Katowicach. Naprawdę dużo się działo, dla naszych psiaków to były wielkie emocje i za każdym razem kolejna szansa, że może akurat ktoś się w nich zakocha?

Dziękujemy naszym niezastąpionym wolontariuszom, wszystkim darczyńcom za dary rzeczowe, pieniężne (1 148,06 zł w M1 i 141,10 zł na Rodzinnym Pikniku + 4 Łapy w Katowicach) oraz za wszystkie miłe rozmowy i chęć pomocy naszym podopiecznym :-)

Galeria

.
.

Bardzo dziękujemy za:

Odwiedzenie nas przy naszym w stoisku w M1!

Dary rzeczowe i pieniężnę przekazane dla naszych podopiecznych!

Pomoc naszych wspaniałych wolontariuszy :-) To dzięki waszej pomocy możemy pomagać!

 

.
.

Kochani :-) Dzisiaj w godzinach 10-12 spotkacie nas na parkingu przy markecie Auchan ul. De Gaulle'a (były Simply). Zbieramy dary dla naszych podopiecznych, zarówno te pieniężne jak i rzeczowe np. koce, ręczniki, pościele, karma mokra i sucha dla kociąt oraz inne akcesoria. Na miejscu będą czekać nasze wolontariuszki z pieskami.

Do zobaczenia!

.
.

W najbliższy czwartek tj. 15.08.2019 z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu jest nieczynne. Bardzo przepraszamy za utrudnienie!

.
.

Prawie 12 lat temu... Ktoś kto w jego oczach był całym światem przywiązał go do naszego psitulowego płotu. Na pamiątkę dostał tylko swój kaganiec na pyszczku i kartkę z imieniem: Brutus. Dobroduszny to musiał być człowiek, bo przynajmniej widzieliśmy jak wołać jego psa kiedy ten uciekał przed nami ile sił miał w nogach. Nóżki chociaż miał krótkie to biegi miał wtedy niczym chart ;-). Początki tej znajomości nie były łatwe, ale dobrze, że dogadaliśmy się w końcu, bo przyszło nam spędzić z Brutusem u boku wiele długich lat. Raz został adoptowany, ale szybko wrócił, bo zbyt ciągnął Panią na smyczy. Później już nigdy kolejnej szansy nie było. Kilka lat temu dostał jednak choć namiastkę lepszego życia, zamieszkał z nami przy schroniskowym biurze. Trochę nerwów nas to kosztowało, bo Brutus to nie był taki łatwy zawodnik. Jak coś chciał to musiał i koniec kropka, jak kogoś gryzł to zawsze skutecznie, a jak pokochał to całym sercem i na zawsze. Żartowaliśmy sobie nieraz, że jest niezniszczalny, że przeżyje nas Wszystkich. Aż do wczorajszego poranka. Jak co dzień wybiegł na spacer, potem wrócił, położył się i chwilę potem... Była reanimacja, była walka, lecz tym razem przegrana :-( Czy i tym razem postawił na swoim? Czy to był już jego czas? Pusto będzie bez naszego Brutka, nikt nie potrafi tak elegancko rozłożyć się w przejściu i pod drzwiami :-( Odszedł wielki wojownik, niesamowity kompan... w naszej pamięci pozostanie na zawsze. Dołączył do swych przyjaciół za Tęczowy Mostem, może jeść bez ograniczeń i szarpać za smycz swoich towarzyszy, biega znowu tak jak kiedyś ile sił ma w łapkach...

 

.
.

Dzięki szybkiej akcji zorganizowanej przez nasze wolontariuszki Urszulę Zmyślony, Magdalenę Zmyślony-Pleśniak, Hannę Kozubek oraz Patrycję Makuch Pawełek otrzymał wsparcie w wysokości 5464,94 zł!!! Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i gratulujemy udanej akcji wykonanej przez nasze wolontariuszki :-)
Ps. W najbliższym czasie opublikujemy wszystkie koszty związane z leczeniem Pawełka.

.
.

Olbrzymie podziękowania dla naszych wspaniałaych wolontariuszy za obsługę stanowiska Psitulmnie w Centrum Handlowym M1, Dyrekcji Centrum Handlowego M1 w Zabrzu za możliwość zaprezentowania się oraz wszystkich, którzy nas odwiedzili :-) Udało nam się zebrać 810,12 zł!!! Bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych :o) 

.
.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Psitula i naszych braci mniejszych, do spotkania się przy naszym stoisku w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) Będziemy na Was czekać od godziny 10 do 15 przy środkowym wejściu! Do zobaczenia!

.
.

Gorące i szczere podziękowanie za dla firmy ZOOPlus za dary dla naszych podopiecznych! Otrzymaliśmy 32 palety pełne wyposażenia dla zwierzaków oraz przepysznego jedzonka dla kociaków i psiaków. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać

Fotogaleria

.
.

W minioną sobotę grupa naszych wolontariuszy wraz z psimi podopiecznymi wzięła udział w VIII Festynie rodzinnym na Helence poświęconym tematyce zwierzęcej. Psiaki jak zwykle przykuły uwagę uczestników imprezy, robiono sobie z nimi zdjęcia, ale przede wszystkim mogły liczyć na dużą ilość rąk do głaskania. Oby tak duże zainteresowanie przełożyło się na adopcje :-)

Towarzyszyli nam jak zwykle Bari, Risia i Asta, pierwszy raz też pojawił się Res - chociaż nie przepada za innymi psami to z dorosłymi i dziećmi radził sobie świetnie :-) Wyjątkowo dobry debiut miało dwoje Dżekich :-)

Do naszego stoiska podchodzili przemili ludzie, którzy zakochiwali się w psiakach i z chęcią opowiadali o swoich domownikach.

Podsumowując psitulaki spisały się genialnie, chociaż po dłuższym czasie były zmęczone, na szczęście koło nas znajdowała się ,, Psia stołówka " z piciem i jedzeniem, więc mogły się nieco zregenerować.

O 18:30 na pytania dotyczące Psitula odpowiedziała na scenie nasza wolontariuszka Michalina, a następnie przekazano nam dary z trwającej od pewnego czasu zbiórki i pieniążki uzbierane podczas malowania dzieci przez dziewczyny z Torcidy :-) Do schroniska wróciliśmy autami zapakowanymi po brzegi karmą, z skarbonkami , w których znajdowało się łącznie 381,39 zł i z wieloma miłymi wspomnieniami.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, do zobaczenia za rok! :-)

Best Omega Replica Watches

 

.
.

Jutro tj. 20.06.2019 z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu, jest nieczynne dla odwiedzających.

.
.

1 czerwca już po raz drugi w tym roku nasi wolontariusze wraz z psiakami gościli w Media Markt Zabrze. Tym razem impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Krzysztofowi Kobek za zaproszenie, a Joannie Jarosz za wspaniałą organizację. W akcję zaangażowali się wszyscy pracownicy Media Markt, ale również zainteresowanie klientów było bardzo duże! Spędziliśmy razem cudownie czas, nasi czworonożni podopieczni mogli spędzić te kilka godzin zupełnie inaczej niż na codzień za kratkami boksu. Jasiri, Globar, Bari i Risia byli w centrum zainteresowania niczym prawdziwe gwiazdy. Oby w końcu znalazły nowe kochające domki, może to nowe doświadczenie im w tym pomoże?

Oprócz wielu darów rzeczowych udało się uzbierać w trakcie obu akcji łącznie 909,56 zł!

Cieszymy się, że tak udana była nasza współpraca, że nie zapomnieliście kochani o naszych podopiecznych nawet w Dniu Dziecka i w ferworze zakupów.

Szczególne podziękowania należą się też dla naszego małego wolontariusza Jasia, który dzielnie kwestował i pilnował piesków oraz wszystkim pozostałym wolontariuszom! :-)

Galeria

.
.

Dzień Dziecka w tym roku był wyjątkowo pracowity dla naszych wolontariuszy oraz podopiecznych :-) Mogliście ich spotkać również w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Od rana było gotowe nasze stoisko, ale przede wszystkim na odwiedzających czekał też dzielny Sasza, dla którego to było zupełnie nowe doświadczenie. Sasza pięknie witał wszystkie dzieci, a że była to bardzo ciężka praca przy takich tłumach maluchów to potem odpoczywał w cieniu. Był to dla niego niezwykły dzień, pełen wrażeń :-)

Jednak to był dopiero początek atrakcji! Po godzinie 11:30 Marta i Monika rozpoczęły zajęcia edukacyjne dotyczące psich potrzeb. Młodzi słuchacze dowiedzieli się czego potrzebuje pies, żeby być szczęśliwym. Zainteresowanie było duże, ale wiedza dzieciaków też całkiem spora. Dzieci chętnie odpowiadały o swoich pupilach i opiece nad nimi. Wszyscy wiedzieli, że psy potrzebują czystej wody, odpowiedniej karmy, spacerów oraz zarówno zabawy, jak i odpoczynku. Oprócz podstawowych potrzeb prowadzący opowiadali także o czesaniu, kąpielach i wizytach u weterynarza, a co najważniejsze o ogromnej miłości jaką musimy otaczać naszych podopiecznych. Bardzo pomocna w zajęciach była mieszkająca w Psitulu suczka Bongo, która jest już znana także z innych imprez, ale głównie z prelekcji w szkołach oraz przedszkolach. Jak zawsze spisała się na medal.

Pogoda i humory dopisały wszystkim.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom, a wszystkim wolontariuszom i uczestnikom imprezy za ogromne wsparcie.

Ponadto do puszki udało się uzbierać aż 522,94 zł to wielka pomoc dla naszych zwierzaków :-)

Nie możemy doczekać się kolejnych takich spotkań.

Galeria

.
.

01.06.2019 w godzinach od 10 do 15 spotkacie nas w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu :-) Czekać będą na Was nasi wolontariusze, iwc replica pojawią się też nasi psi podopieczni, a w godz.11:30 i 12:30 odbędzie się prelekcja dla dzieciaków. Do zobaczenia!

.
.

Na wstępie pragniemy podziękować wszystkim naszym wolontariuszom za wspaniałą organizację i sprawienie, że wszystko poszło tak jak powinno :-) Bez Was nie byłoby to możliwe!!!

24.05.2019 Psiknik w Szkołach ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach

Tego dnia Nasz inspektor społeczny przeprowadził również prelekcję dotyczącą działania Lokalnych Komisji Etycznych do spraw doświadczeń na zwierzętach. Następnie odbył się Psiknik, podczas którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz Psitula, wykonano pokaz Obedience oraz zorganizowano grę terenową podczas której uczestnicy poszerzyli wiedzę dotyczącą psów. Ponadto dzięki uprzejmości organizatorów mieliśmy tam również nasze stanowisko, przy którym mogliście spotkać naszych wolontariuszy oraz naszą podopieczną Bongo, która była główną gwiazdą naszego stoiska :-)

Aktualizacja: W ramach zbiórki udało się zebrać 1 100 zł!!! Bardzo dziękujemy za pomoc!!!

25.05.2019 I Love Majówka czyli Piknik Rodzinny pod Pomnikiem Braci Górniczej

Świetne wydarzenie w towarzystwie pozytywnych osób :-) Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym stoiskiem i naszymi podopiecznymi! :-) Każdy grosik przekazany na rzecz Naszych podopiecznych poprawia ich los! Bardzo dziękujemy i widzimy się za rok!

Galeria

25.05.2019 Majowe Granie w Parku przy ul. Dubiela

Cóż to była za impreza! Dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stoiska :-) Nasze psiaki dostały mnóstwo pieszczot i były w centrum zainteresowania! Każdy przekazana złotówka wspomoże Naszych podopiecznych, za co serdecznie dziękujemy, Widzimy się za rok!

Galeria

.
.

Drodzy, czy macie już plany na 1 czerwca? Jeśli nie to zapraszamy do Media Markt w Zabrzu, gdzie przy dobrej zabawie będzie można wesprzeć naszych podopiecznych!!! Do zobaczenia :-)

.
.

W dniu 18.05.2019 Auchan w centrum Zabrza (Platan) gościł Psitula. Wolontariuszom towarzyszyły dwa psiaki: Reks oraz Barik. Spotkaliśmy się z dużym odzewem, miłym słowem i wsparciem dla codziennych działań na rzecz naszych podopiecznych w postaci pieniężnej, a także karmy, misek, legowisk i zabawek, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych zwierzaków! Zapraszamy na przyszłe akcje w Platanie i nie tylko, do zobaczenia :-)

Foto

.
.

08 maja 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom I Dzielnicowego Konkursu plastyczno-literackiego o zasięgu miejskim „Kochajmy Zwierzęta” :-)

Konkurs ten był doskonałą okazją do propagowania postaw pro zwierzęcych, rozwijania kreatywności i umiejętności plastycznych. Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania za współpracę dla Rady Dzielnicy Mikulczyce i dla dzieci, które uświetniły uroczystość występem artystyczny przed wręczeniem nagród!

Fotogaleria

.
.

Pomimo niesprzyjającej pogody, zmęczenia i olbrzymiego wysiłku akcja zakończyła się sukcesem!!!

Pan Andrzej, pomimo tego, że nie przejechał w pełni zaplanowanej trasy, z całą pewnością osiągnął sukces sportowy i finansowy :-)

Na konto Psitula wpłynęła suma w wysokości 3 210 zł !!!!

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszym i naszych czworonogów :-)

.
.

Bardzo dziękujemy w imieniu naszym i naszych podopiecznych dyrekcji i pracownikom Auchan Supermarket Zabrze przy ul. de Gaulle’a za możliwość przeprowadzenia zbiórki i promowania naszego Psitula :-)

Udało się zebrać 1010,49 zł!!!

Dziękujemy!

.
.

Dzięki wspaniałym darczyńcom, sympatykom Psitula i tytanicznej pracy naszych wspaniałych wolontariuszek, Magdy Zmyślony-Pleśniak, Urszuli Zmyślony, Patrycji Makuch oraz Hani Kozubek w ramach tegorocznego bazarku „Psitul zdrowie na wiosnę” otrzymaliśmy darowiznę w wysokości 14 107,63 zł!!! Dzięki tym pieniążkom nasze Psitulaki pełne zdrowia będą cieszyć się wiosną!!! Bardzo dziękujemy!!!

.
.

Warto w tym dniu zatrzymać się na chwilę i zastanowić się co jeszcze możemy zrobić, żeby zmniejszyć bezdomność i jak pomóc tym, które są na nią narażone. Wszystkim bezdomniakom życzymy, żeby już ostatni raz był to ich dzień, a kolejny spędziły w swoim domu u boku kochającej rodziny!

PS. Jeśli ktoś wybiera się do nas best replica watches w najbliższym czasie z prezentami dla zwierzaków to bardzo prosimy o małe smaczki dla psiaków i specjalistyczną suchą karmę dla psów - gastrointestinal. Dziękujemy!

.
.

W związku z planowanym remontem generalnym lokalu przy ulicy Kochanowskiego w Zabrzu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu od 08.04.2019 do 22.04.2019 zaprasza wszystkich zainteresowanych do wysyłania zapytań drogą elektroniczną na zwierzak@psitulmnie.pl lub pocztową na adres ul. Paderewskiego 44, Zabrze 41-800.

Za datę zgłoszenia uznaje się datę wpływu zapytania. Przedstawienie zakresu prac oraz proponowanej stawki zostanie okazane po otrzymaniu zapytania.

Podmiot ubiegający się o wykonanie remontu musi mieć możliwość wystawienia Faktury VAT lub rachunku.

Podmiot ubiegający się o wykonanie remontu nie może w żaden sposób wchodzić w konflikt interesów z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu.

Wybór zainteresowanych odbędzie się zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych

Planowany czas rozpoczęcia prac to 01.05.2019.

.
.

Za nami kolejna cykliczna wizyta w zaprzyjaźnionym Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie, klientom za datki i dary rzeczowe, a przede wszystkim za miłe słowa i zaufanie. Podziękowania kierujemy też do niezawodnych wolontariuszy, bez pomocy których takie imprezy nie mogłyby się odbywać. Olu, Januszu, Michale - te słowa skierowane są w Waszą stronę. Pozdrawiamy, a do CH M1 zapraszamy ponownie w maju.

 

.
.

Drodzy :-) Nasi wolontariusze tradycyjnie zapraszają na spotkanie przy stoisku w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) Czekamy na Was w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 16!

.
.

Zarząd Oddziału Zabrze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działając na podstawie § 40 ust. 3 Statutu, zwołuje na dzień 19 marca 2019 Walne Zebranie Członków Oddziału.

Zebranie odbędzie się o godz. 18:00 w Barze “Cytat” w budynku Dworca PKP w Zabrzu.

 

.
.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku braku kworum w pierwszym terminie, wyznaczony zostanie drugi termin w tym samym dniu, co najmniej 15 minut po pierwszym terminie bez względu na liczbę członków uprawnionych do głosowania.

 

Plan zebrania:

 

Powitanie, wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta.

Wybór komisji skrutacyjnej.

Przestawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 2014 -2018.

Udzielenie absolutorium Zarządowi Oddziału.

Wybór Zarządu Oddziału na nową kadencję.

Wybór Komisji Rewizyjnej na nową kadencję.

Wybór delegata na Zjazd Krajowy.

Sprawy organizacyjne – wnioski, pytania dyskusja

W razie niemożliwości wzięcia udziału w Walnym prosimy o udzielenie pełnomocnictwa wybranej osobie w zakładce do pobrania - pełnomocnictwo 2019.

 

Proszę o potwierdzenie obecności drogą mailową zwierzak@psitulmnie.pl

 

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

 

Danuta Mikusz-Oslislo

 

Prezes Oddziału Zabrze


Jak co roku zachęcamy do przekazywania 1% :-) Tradycjnie można to zrobić za pośrednictwem platformy PIT-ax

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000344726/

.
.

W imieniu naszych podopiecznych i własnym bardzo serdecznie dziękujemy firmie GEOLINE za przepiękną sesję fotograficzną i kalendarze best replica watches z naszymi podopiecznymi, przeprowadzenie zbiórki pieniężnej w kwocie 1279,08 zł oraz przekazanie darowizny pieniężnej w tej samej kwocie :-)

.
.
16 lutego z okazji Dnia Kota w Auchan Supermarket Zabrze odbyła się zbiórka dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie". Dzięki hojności klientów oraz załogi sklepu udało nam się zebrać 539,19 zł. Pieniążki przeznaczymy na potrzeby naszych kocich milusińskich :) Otrzymaliśmy także dary rzeczowe. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie oraz wszystkim Państwu którzy wsparli nasza akcję :-)
 
.
.

W najbliższą sobotę 23.02.2019 r. w godzinach od 11 do 16 zapraszamy ponownie wszystkich zainteresowanych do Auchan Zabrzu przy ul. Gen. de Gaulle'a :-) Na miejscu będą czekać nasi wolontariusze, którzy odpowiedzą na Wasze pytania, oczywiście będą nasze gadżety, można zostawić też dary i datki dla naszych podopiecznych. Do zobaczenia! :-)

.
.

Już jutro 16.02.2019 r. w godzinach od 11 do 16 zapraszamy wszystkich do Auchan Zabrzu przy ul. Gen. de Gaulle'a :-) Na miejscu będą czekać nasi wolontariusze, którzy odpowiedzą na Wasze pytania, oczywiście będą nasze gadżety, można zostawić też dary i datki dla naszych podopiecznych. Do zobaczenia! :-)

.
.

Kochani :-) Bardzo chcielibyśmy dziękować za każdym razem, każdemu z osobna, ale nasz Psitul ma tylu wspaniałych przyjaciół, że na prawdę nie starczyło by nam na to miejsca i czasu <3

Pod spodem podsumowanie Waszych darów ze stycznia.

W gronie naszych darczyńców znaleźli się:

.
.

Sklep maxi Zoo, Bartek, Oda Sp.zoo, FAM Sp.zoo, Jacek i Agata, Rodzina Truskaweczki, Sklep TIna Zoo, Sklep Netto, Magdalena, Szkoła Podstawowa nr 3 z Żor, Śląski Uniwersytet Medyczny, Przedszkole nr 38 w Zabrzu, Katarzyna, Klienci Przychodni Weterynaryjnej ul. Klonowa Zabrze, Onyx Biskupice, Janusz, Wioletta, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zabrzu, Kasia i Michał, Magda z Michałem, Jasiem i Frankiem, Kamil, Basia i Marcin, Tadeusz, Aleksandra, Politechnika Śląska w Zabrzu, Lech, Wojtek, Ewa, Marek, Szkoła podstawowa nr 28 w Gliwicach, Mateusz, Elżbieta, Kamil, Wirtualna opiekunka Doli, Jolanta, Oliwia, Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu, Nadia, Maja, Agnieszka, Piotrek, Landinails-stylizacja paznokci Pyskowice, Wiktoria, Paula i Paweł, Magdalena i Iwanek, Marta, Anna, Bartłomiej, Maciej, Sklep Biedronka Maciejów, Dorota, Sklep Kakadu Gliwice, FHU Zoo-Dragon Hurt detal, Szkoła Podstawowa nr 42 w Zabrzu, Teresa, Anna, Karolina, Marcin, Ewa, ITP. Szwalnia Ornontowice Pani Dorota, Daniela, Alicja, Przedszkole Niepubliczne z oddziałami integracyjnymi Akademia Wesołego Przedszkolaka, Przedszkole nr 27 w Zabrzu, Klientka Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu, Sklep zoologiczny Kakadu, Nails company, AZ Motors, Sklep Netto

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, Tomasz, Sonia oraz osoby anonimowe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 


28 stycznia br. w Przedszkolu nr 25 w Zabrzu odbyła się kolejna uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2019” i wręczania certyfikatów „Zwierzolubni 2019”. Projekt ten jest prowadzony od 9 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający przy gabinecie doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego w Zabrzu oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu.

Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 21 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli : 2, 3, 6, 8, 11, 12, 16, 18, 19, 23, 25, 27, 31, 34, 36, 38, 39, 43, 46, 48, 49. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in z Dniami Bociana Białego, Dinozaura, Jeża, Zwierząt Hodowlanych, Wróba, Ryby itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie. Certyfikat Zwierzolubni jest przyznawany placówkom jako docenienie ich pracy, organizowanie wszelkich działań mających na celu dbanie o środowisko w kontekście troski o zwierzęta w najbliższym otoczeniu, promocję odpowiedniego zachowania i odpowiedzialności wobec otaczającej nas przyrody. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest też wirtualna adopcja zwierzaka ze zabrzańskiego Schroniska „Psitulmnie”. W tym roku tablice Zwierzolubni otrzymały:

1.Przedszkole nr 1 z Zabrza

2.Szkoła Podstawowa nr 27 z Zabrza

3. Szkoła Podstawowa nr 5 z Zabrza

Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z Przedszkola nr 25.

Link do galerii:

https://photos.app.goo.gl/KUUzq6QuUbR1k1qB7

.
.

 

 


 W związku z tym, że o zdrowiu i komforcie zwierząt wiemy coraz więcej to chcemy, żeby pomimo tego w jakiej sytuacji się znalazły, mogły czuć się dobrze.

Niestety karma gorszej jakości powoduje u czworonogów problemy zdrowotne, które w efekcie powoduje ich złe samopoczucie, brak energii oraz dyskomfort :-(

Dlatego bardzo prosimy wszystkich chcących podarować coś naszym zwierzakom, żeby były to karmy lepszej jakości. Nawet jeśli będzie to droższa karma i będziecie mogli kupić jej mniej, to my wydamy na pewno mniej na wizyty u weterynarza oraz leki, zresztą taka karma jest zdecydowanie bardziej wydajna - zwierzaki są po niej szybciej nasycone.

Poniżej podamy przykłady karm, które preferujemy.

* Karmy mokre dla psów: rocco, rinti, animonda gran carno, lukullus, dolina noteci, tena canis.

* Karmy suche dla psów: brit, brit care, bosch, eukanuba, lukullus, josera, purizon, orijen, fitmin, taste of the wild, greenwood.

* Karmy specjalistyczne dla psów: gastro intestinal, hepatic

* Karmy mokre dla kotów: animonda carny, smilla, feringa, catz finfood, grau, granatapet, MAC's

* Karmy suche dla kotów: royal canin babycat, feringa, purizon, smilla, wild freedom, brit care, orijen, acana

 

 Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i nieocenioną pomoc! :-)

 

.
.

W sobotę 12 stycznia mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie i wszystkim Państwu, którzy nas odwiedzili za wsparcie.
Udało nam się zebrać 673,20 zł oraz dary rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z naszymi wolontariuszami w marcu.Jest nam bardzo miło że jesteście Państwo z nami i nas wspieracie nie tylko przy okazji tej akcji. Zapraszamy jak co roku do przekazania dla Psitulaków 1%.

Fotogaleria

.
.

Drodzy :-) Nowy roku już za pasem a nasi wolontariusze tradycyjnie czekają ze stoiskami w Centrum Handlowym M1
w Zabrzu :-) Czekamy na was w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 16!

.
.

SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2019

Mamy 19 nowych psów i 10 kotów :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 9 kotów, są to:

- suczka duża, biała, stojące uszka, średniej długości włos z ul. Wolności,

- suczka, mała, biała w typie maltańczyka z ul. Tetmajera,

- pies duży, brązowy, klapnięte uszka z ul. Wajzera,

- pies duży, czarny-podpalany, krótkowłosy, klepnięte uszka z ul. Budowlanej,

- suczka, mała, czarna, biały krawat, krótki włos, klapnięte uszka z ul. Prusa,

- pies mały, czarny, biały krawat, krótki włos, klapnięte uszka z ul. Wajzera,

- pies mały, czarny w typie Cocker Spaniela z ul. Jagiełły w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, pręgowany w typie buldoga francuskiego z ul. Rogera w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu

- pies duży, Owczarek Niemiecki, czarny-podpalany, średni włos ul. Sobieskiego,

- pies duży, biała z brązowymi dodatkami, bardzo chudy, ze zmianami skórnymi , chorymi uszami z ul. Ge de Gaullea, w związku ze śmiercią właściciela,

- pies mały czarny-podpalany, średni włos, klapnięte uszka, krzywy zgryz, zaczipowany, lecz czip nie jest zrejestrowany z ul. Klonowej,

- pies średni, brązowy, ciemny nalot, dłuższy włos z ul. Gen de Gaulle’a po śmierci właściciela,

- pies duży, płowy w typie Amstaffa z ul. Jarzębiej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- kotka tricolor z obróżką z ul. 11 Listopada,

- kotka szarobura –pręgowana z wyburzonego budynku na ul Bończyka,

- kotka biało-szarobura z wyburzonego budynku na ul. Bończyka,

- 2 kocurki szarobure-pręgowane z ul. Tatarkiewicza,

- kotka tricolor z ul. Tatarkiewicza,

- kocię biało-szarobure – pręgowane z ul. Wilczka,

- kotka czarna , starsza z ul. Chełmońskiego,

- kocur rudo-pręgowany z białym krawatem z ul. Barbary,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka mała, biszkoptowa , krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Nyskiej,

- suczka biała, brązowo-ciemne dodatki, mała z ul. Bytomskiej,

- pies- szczenię , biało-biszkoptowy ul. Bytomskiej,

- pies mały, brązowy z średnim włosem z ul. Bytomskiej,

- pies- szczeniak, średni, biało-brązowy, krótkowłosy, jedno oko niebieskie, klapnięte uszka dowieziony taksówką do schroniska przez osoby pod wpływem alkoholu,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka, ¾ ogonka, z ul. Bytomskiej,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Kalinowej.

Do właścicieli wróciło 10 psów:

Atos z ul. Zielonej, Szira z ul. Chełmońskiego, Figa z ul. Tetmajera, Odi z ul. Wajzera, Dżodzo z ul. Budowlanej, Max z ul. Wajzera, Paszcza z ul. Bytomskiej, Dżeki z ul. Bytomskiej, Rocky z ul. Sobieskiego, Tofik z ul. Bytomskiej.

Nowe domki znalazło 9 psów i 15 kotów :

- w Rudzie Śląskiej: Rubi (11482),

- w Zabrzu: Kubuś (11291), Miły (k-3933), Funfel (11489), Bianka (k-3856), Dżeki (11375), Danek (11439), Aska (k-3893), Romek (k-3954), Junior (k-3939)

- w Katowicach: Charlotte (k-3395), Randor (11148), Dublerka (k-3862)

- w Siemianowicach Śląskich: Mercy (k-3940)

- w Wojkowicach: Miłek (k-3934)

- w Przezchlebiu: Hazel (k-3938)

- w Knurowie : Sisi (k-3778), Makeba (11442)

- w Bytomiu: Modesta (k-3772), Beska (k-3912)

- w Piekarach Śląskich: Pusia (k-3936),

- w Gliwicach: Cyjan (k-3899),

- w Mysłowicach: Wima (7762),

- w Tarnowskich Górach: Kulek (11348)

Otrzymaliśmy dary od: Przedszkola nr 9 w Zabrzu, Przedszkola nr 46 w Zabrzu, Gertrudy, Szkoły Podstawowej im. Budryka w Chudowie, Joanny, Katarzyny, Henryka, Maćka, Soni i Milenki, Szymona, Karolina, Adama i Pauli, Alicji, Jolanty, Ronata, rodzina Folków, Jerzego, Nadia, Akademia Rozwoju Zabrze, Sklepu zoologicznego SIMBA, Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 35 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, Zuchów !GDH ,,Dąbrowa’’,. Kasi, Klaudii, Julii, Żłobka ,,Nasze Pociechy’’ Gliwice, Centrum Edukacji w Zabrzu, Jump Word Zabrze, Mateusza, CLPiB, Marcina, Barbary, Iwony, Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, Szkoły Społecznej nr 1 ,,Nasza Szkoła ‘’ w Zabrzu, Joanny, ZSO nr 6 w Zabrzu, Eweliny, Lombardu Womi Zabrze, Artura, Anny, Patrycji, Przedszkola nr 35 w Zabrzu, Karoliny, Wojtka i Izabelii, Amelii, Marii, Ani, Julii, Darii, Iwony, Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu, Beaty, Martyny, Patrycji, ZSK w Zabrzu, Bożeny, Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Krzysztofa, Justyny, Ewy, Aquarius Zabrze, Tomasza, Przedszkola Niezapominajka Gliwice, Piotra, Mai, Szkoły Podstawowej nr 11 w Zabrzu, Nadii, Urszuli, ZSP Ornantowice, MSP nr 9 Knurów, Arkadiusza i Roksany, Izabeli i Czesława, Janiny, Nocnej Jazdy Gliwice, Agaty, Barbary, Katarzyny i Franciszka, Piotrka i Pauliny, Adama , Barbary, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Beaty, Grażyny, Marcina, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Rogoźniku, Rafała, MB, BMZ Poland, Ady, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Przedszkola Akademia Malucha- Puchatkowo Katowice, Jerzego, Sylwii, Patrycji, Ilony, od złych ludzi o dobrych sercach, Natalii MDK nr 2 Piekary Śląskie, Julii, Natalii, Marty, Julii, Dominiki, Sandry Dobrosława , Marty, Studio Urody Metamorfoza Piekary Śląskie, Dominiki, sandry, DPS ,,Przyjaźń’’ Tarnowskie Góry, Klaudii, Marka, Jerzego - Alaska Farby Piekary Śląskie, Iwony, Przedszkola Miejskiego nr 18 w Gliwicach, Honoraty, Anny, Katarzyny i Krzysztofa, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Centrum Edukacji w Zabrzu, Katarzyny, Teresy, I LO Zabrze klasa II B, Szkoły Podstawowej nr 40 w Zabrzu, III LO w Kochłowicach, Danuty?

Ponadto odwiedzili nas z opiekunami: Zuchy 1GDH,,Dąbrowa’’, uczestnicy zbiórki z Młodzieżowego Ośrodka Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym wielkie dzięki:-)

 

 

Mamy 8 nowych psów i 3 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów i 2 koty, są to:

- suczka, czarna. Starsza, klapnięte uszka, średnich rozmiarów. Trafiła do schroniska w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. Biedna Dejzi mieszkała na klatce schodowej,

- pies duży, brązowy, krótkowłosy, łamane uszka, ciemna kufa z ul. Wolności,

- pies duży biało-czarny, nakrapiany, klapnięte uszka z ul. Wolności,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z parku przy ul. Czołgistów,

- pies duży, w typie Bernardyna z ul. Piłsudskiego w rejonie Ogrodu Botanicznego,

- suczka duża, biała, stojące uszka, średni włos z ul. Wolności,

- kotka biało-czarna z ul. Klonowej z ranami na szyi,

- kocur rudy-pręgowany z ul. Węgielnej,

Zwierzęta przyprowadzone do schroniska:

- pies duży, maść wilczasta, białe dodatki, w typie Husky z ul. Prusa, w związku z interwencją Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu oraz pobytem właściciela w szpitalu,

- suczka mała, czarna-podpalana, średni włos z ul. Głowackiego,

- kocię biało-bure , oczko w zaniku z ul. Krótkiej,

Do właścicieli wróciły 3 psy:

Dżejs i Marshal z ul. Wolności, Atos z ul. Piłsudskiego.

Nowe domki znalazło jedynie 5 psów i 7 kotów :

- w Katowicach: Dublerka (k-3862),

- w Zabrzu: Junior (k-3939), Roxi (k-3905), Simon (k-3774), Jefin (11360), Kora (11476), Daisy (11445)

- w Radzionkiwie: Alegra (11394),

- w Chudowie: Piko (7524),

- w Bytomiu: Perra (k-3883), Nusia (k-3937)

- w Chorzowie: Klakier (k-3943)

Otrzymaliśmy dary od:

Pawła, Kasi i Łukasza, Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, Wiktorii, Marty, Marzeny i Tomasza, Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, Przedszkola nr 20 w Siemianowicach Śląskich, Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Maxi Zoo w Zabrzu, Żłobka Akademia Rozwoju w Zabrzu, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Roberta, Marka, Przedszkola nr 41 w Zabrzu, Przedszkola nr 9 w Zabrzu, Przedszkola nr 46 w Zabrzu.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie z opiekunami z: Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu,

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Przybyło nam 37 nowych psów i 29 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 27 psów i 18 kotów, są to :

-pies mały, czarny- podpalany, białe skarpetki, stojące uszka z ul. Paderewskiego,

- pies duży, czarny-podpalany w typie owczarka niemieckiego długowłosego z ul. Cmentarnej,

- kot szarobury- pręgowany z ul. Sienkiewicza, w związku z eksmisją właściciela,

- pies średni , brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy, łamane uszka, zmiany skórne wokół oczu z ul. Wajzera. Pies prawdopodobnie ma na imię Puszek, a właściciele wyjechali za granicę pozostawiając psa …,

- pies mały- czarny- podpalany, dłuższa sierść, klapnięte uszka z ul Łapkowskiego , w związku z interwencji Inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies biały w typie amstaffa ul. Gdańskiej. Wcześnie był widziany w autobusie jadącym z Zabrza-Rokitnicy,

- pies mały- czarny-podpalany z ul. Barbary,

- pies sznaucer miniaturowy, czarno-szary , ostrzyżony z ul. Skłodowskiej,

- suczka duża, jasno-biszkoptowa, krótkowłosa, klapnięte uszka, w trakcie cieczki z ul. Wolności,

- pies mały, czarny-podpalany, łamane uszka , krótkowłosy z ul. Wolności,

- suczka – szczenię czarna , krótkowłosa, jamnikowata z ul. Buchenwaldczyków,

- suczka mała, biało- brązowa , duża, stojące uszka, dłuższy włos z ul. Sobieskiego,

- suczka średnia, brązowa z ciemną kufą, krótkowłosa (wychudzona, brzydka skóra) z ul. Częstochowskiej,

- suczka duża – owczarkowata, czarna-podpalana, stojące uszka z ul. Gdańskiej,

- pies średni , czarny-podpalany, lekko szorstki włos z ul. Batorego,

- pies czarny- podpalany West Terrier z ul. Krakowskiej,

- suczka średnia, wilczasta, średni włos, stojące uszka, Prawe oko niebieskie ul. Tarnopolskiej,

- suczka mała, czarna, krótkowłosa, stojące uszka z ul. Jordana,

- pies duży, husky, szaro-biały, starszy z ul. Pomorskiej,

- pies mały, brązowy, klapnięte uszka, krótkowłosy z ul. Ofiar Katynia,

- pies mały, pinczer miniaturowy, brązowo-siwy z ul. Olsztyńskiej,

- suczka- szczenię – yorkshirre terrier stalowo złoty z ul. Szkolnej,

- pies mały- biały w typie maltańczyka z ul. Tarnopolskiej,

- pies średni czarny- podpalany, starszy z ul. Budowlanej,

- suczka średnia, biała, biszkoptowe dodatki, średni włos, klapnięte uszka, z ul. Szymały,

- suczka, mała, biał w typie maltańczyka z ul. Szczęść Boże,

- pies średni, czarny- podpalany , krótkowłosy z ul. Podgórnej,

- pies średni, jasno-brązowy w typie amstaffa z Paku Dubiela,

- pies mały, jasno-brązowy , ciemny nalot, siwa kufa, jamnikowaty z ul. Grota Roweckiego,

- kotka szarobura-pręgowana z 5 kociętami z ul. Szymały,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Lipowej,

- 3 kocięta szarobure-pręgowane z ul. Ofiar Katynia,

- 5 kocurów ul Nad Kanałem (2 szarobure-pręgowane, szarobury, 2 czarne),

- kocur czarny z białymi dodatkami z ul, Bytomskiej,

- kocur czarny z białymi dodatkami z ul. Reymonta, który był zostawiony w kartonie na klatce schodowej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne :

- pies średni, czarny, krótkowłosy, biały krawat, łamane uszka znaleziony 13.10.19r. w rejonie pętli tramwajowej w dzielnicy Zabrza - Zaborze,

- pies czarny, krótkowłosy, łamane uszka, biały krawat, białe dodatki na sznupce, białe skarpetki, wyrzucony z samochodu w Zabrzu przy rodzie Sybiraków,

- pies mały, brązowy, gładkowłosy z ul. Buchenwaldczyków,

- pies duży, biały w typie Amstaffa ze zmianami skórnymi i otarciami na skórze. Pies został dowieziony z ul Gdańskiej gdzie biegał przy Szkole Podstawowej. Wcześniej był widziany w autobusie jadącym z Rokitnicy ….

- suczka dowieziona do Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu- mała , biszkoptowa, krótkowłosa z guzem listwy mlecznej,

- suczka, oczarowata, czarna – podpalana z ul. Nałkowskiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul Paderewskiego,

- pies – szczenię brązowe z ciemnym nalotem, białym krawatem , krótkowłosy z ul. Racławickiej,

- suczka średnia, brązowa, krótkowłosa, klapnięte uszka z ul. Orzeszkowej,

- pies biały brązowe dodatki, krótkowłosy znaleziony na stawach w Zabrzu-Mikulczycach,

- kocię białe z ul. Cmentarnej,

- kotka tricolor z ul. Uchodźców,

- kotka szarobura-pręgowana z ul, Uchodźców,

- kocię biało-czarne z ul. Dąbrowskiego,

- kocię biało-czarne z ul, Kruczkowskiego rejon Rodzinnych Ogródków Działkowych,

- kocur czarny z ul. Bytomskiej,

- kocurek czarny z ul. Jaśminowej,

- kocurek czarny z ul. Bytomskiej,

- kocię biało-rude z rejonów A4 na wysokości Zabrza,

- kotka tricolor z ul. Matejki,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Głowackiego ,

Do właścicieli wróciły psy 22 psy i 1 kot:

Arus z ul. Hagera, który tak naprawdę ma na imię Nero, Marko z ul. Paderewskiego, Rex z ul.. Cmentarnej, Sal z ul. Gdańskiej, Doz z Gdańskiej, Tayson z ul. Barbary, Max z ul. Skłodowskiej, Tulia z ul. Wolności, Lulek z ul. Wolości, Maniek z ul. Gogolińskiej, Psotka z ul. Sobieskiego, Borys z ul. Krakowskiej, Atena z ul. Tarnopolskiej, Tedi z ul. Olsztyńskiej, Max z ul. Ofiar Katynia, Puma z ul. Jordana, Leon z ul. Pomorskiej, Fifi z ul. Szkolnej. Puszek z ul. Budowlanej, Tobik z ul. Tarnopolskiej, Mela z ul. Szymały, Loco z Parku Dubiela, Tyson z rejonów stawów w Zabrzu Mikulczycach,

Za Tęczowym Mostem:

Baciuś (9025) pomimo leczenia, karmy specjalistycznej choroba postępowała. Diagnoza niewydolność wątroby i nerek . Kochany Basiusiu Ty żyjesz wśród nas – w naszych sercach, na zawsze.* 11.11.2019r.

Rewers (11066) – w związku z niewydolności wielonarządową musieliśmy Cię kochany Rewersiku pożegnać … Tak bardzo jest nam ciężko. Biegaj szczęśliwy za Tęczowym Mostem .* 17.10.2019r.

 Znów w schronisku:

-  Lena (10158) nie miała szczęścia nasz Lenusia :-( Właściciele wyjechali i oddali ją osobie, która nie potrafiła sobie z nią poradzić :-(

- Tinka ( k-3911) Niwróciła do schroniska z powodu alergii w nowego właściciela :-(

Nowe domki znalazło jedynie 26 psów i 19 kotów :

- w Gliwicach: Tofik (11428), Bonus (11418), Pixarek (11128), Czita (11389), Caban (11443), Zora (11298), Tyson (8896), Emil (10640), Arielka (k-3773)

- w Lublinie: Bisza (11452),

- w Zabrzu: Benji (11029), Iladia (k-3838), Wizion (k-3767), Chlupek (11424), Ziko (k-3878), Freja (11419), Zira (k-3876), Ario (11044), Suzan (11401), Kenzo (11453), Diana (11229), Morwa (11420), Garsija (k-3882), Luczja (k-3884), Eston (k-3885), Dżeki (9973), Goya (k-3927), Nero (11391), Zatan (k-3879)

- w Rudzie Śląskiej: Bumpo (11444), Lady (10980), Bix (11455), Bolesław (k-3901), Brejk (k-3886),

- w Jastrzębiu Zdroju – Teflo (k-3863),

- w Siemianowicach Śląskich: Pawcio (11365),

- w Ziemięcicach: Icek (k-3928)

- w Chorzowie: Oskan (11456), Ares (11177)

- w Katowicach: Felix (k-3946),

- w Bytomiu: Kasper (k-3945), Stil (k-3889)

- w Zakopanem : Miri (11465)

- w Świętochłowicach: Duro (k-3888),

- w Tychach: Ofelia (k-3851)

Otrzymaliśmy dary od:

Europejskiej Federacji Yoshinkan Aikido w Zabrzu, Seminarium Aikido, Magdaleny, Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu, Anny, Akademii Małego Sportowca Katowice, Centrum Edukacji w Zabrzu, Sklepu zoologicznego Franciszkańska, Koła Emerytów i Rencistów Mikulczyce, Julii, Niepublicznego Przedszkola ,,Dziecięcy Sad’’ Gliwice, Beaty i Martyny, Lucyny, Izabelli, Danuty, Katarzyny, Andrzeja, Beaty, Katarzyny i Łukasza, Katarzyny, Hanny, Mai, Martyny i Marii, Alicji i Adama, Ali, Kasi, Patryka, Beaty, Martyny, Patrycji, Iwony, Kamili, Judyty, Łukasza, Iwony, Aliny, Ireny, Amelii, Julii, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Dariusza, Anity, Darka, Gosi, Mikołaja, pracowników firmy Hycac, Romana, Anety i Michała, Macieja, Adrianny, Anny, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Przedszkola nr 29 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, Przedszkola nr 6 w Zabrzu, Barbary, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Arkadiusza, Katarzyny, Barbary, Eweliny, Beaty, Larysy, Klaudii, Kamila, Pawła, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Beaty, Karoliny, Doroty, Artura, Angeliki i Pauliny, Łukasza, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Romana, Wojciecha, Krzysztofa, Andrzeja, Adrianny, Ewy, Konrada, Oddziału Przedszkolnego w Paniówkach, Aleksandry, Anety i Michała, Katarzyny i Agnieszki, Ireny, Klaudii, Beaty, Martyny i Patrycji, Celiny i Bogusława, Przedszkola Miejskiego nr 2 w Knurowie, Marty, Auchan w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu, Michała, Przedszkolan nr 13 w Knurowie, Przedszkola nr 16 w Zabrzu.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie z opiekunami z: Centrum Edukacji w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, Szkoły Mechaniczno-Samochodowej w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Przybyło nam 9 psów i 3 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów, są to :

- pies mały, czarny, biały krawat, średni włos, podpalane dodatki z ul. Piłsudskiego,

- suczka średnia, czarna, krótkowłosa, stojące uszka , biała pliska na pyszczku, biały krawat, jedno oko niebeskie, przerośnięte pazury- z ul. Św. Jacka, po śmierci właściciela,

- pies średni, czarny, krótkowłosy, staruszek, w ciężkim stanie zdrowotnym z ul. Bytomskiej został przetransportowany do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- pies, duży, brązowy, tzw. czarna kamizelka, krótkowłosy, siwa broda i łamane uszka z ul. Hagera, w rejonie ogródków działkowych,

- pies mały, rudy, krótkowłosy, stojące uszka z pl. Słowiańskiego, w związku z przewiezieniem właściciela do szpitala,

- pies mały, biszkoptowy, stojące uszka, grubszy, jasno-brązowy nosek z ul. Bytomskiej ( uwiązany do płotka),

- suczka-szczenię – mała, biszkoptowa, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Górnośląskiej w związku z interwencją naszych inspektorów,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Zapolskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies mały, brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka, krótki ogonek z ul. Młyńskiej, gdzie biegał bez nadzoru,

- dwa kocięta szarobure – pręgowane z ul. Dożynkowej,

- kocię biało-czarne z Rodzinnych Ogródków Działkowych,, Zacisze ‘’ w Zabrzu,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Puszek z ul. Piłsudskiego, Norek z pl. Słowiańskiego, Tofik z ul. Bytomskiej, Astor z ul. Młyńskiej,

Za Tęczowym Mostem:

Rewers (11066) nadszedł i czas na Ciebie, nasz mały książę...

Nowe domki znalazło jedynie 5 psów:

- w Zabrzu: Hassel (11329), Mała Mi ( 11441), Fabiusz (11156)

- w Katowicach: Tawin ( 8827)

- w Rudzie Śląskiej: Kloja (11437)

Otrzymaliśmy dary od:

Netto Zabrze, Szkoły Podstawowej nr 37 w Zabrzu, Ireny, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Bożeny, Ewy, Elżbiety, sklepu zoologicznego Fafik w Zabrzu, Katarzyny z ,,Francuskiego Pieska’’, Krystyny, Wioli, Aleksandry, Mateusza, Bogusława, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Martyny i Beaty, Zuzi, opiekunów Bii, Agaty, rodziny Augustyniok, Szkoły Podstawowej – Społecznej w Bytomiu, Weroniki, Wiktora, Pauliny, Anny, Martyny, Krystiana i Natalii, Katarzyny, Agnieszki, Szkoły Podstawowej nr 30 w Zabrzu, Lilii.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie z opiekunami ze: Szkoły Podstawowej w Siemoni, Szkoły Podstawowej nr 19 – Sportowej w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 26 nowych psów i 13 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies szczenię, mały-czarny podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka, biały krawat, zmarznięty, znaleziony w kartonie na przystanku przy ul. Ziemskiej,

- suczka, średnia, brązowa z ciemnym nalotem odebrana właścicielowi przez inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu z ul. Tatrzańskiej,

- pies w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy, który siedział ponad 2 godziny przed sklepem ,,Żabka’’ na ul. Wolności,

- pies średni biały z czarnymi dodatkami na uszach i okolicach oczu, krótkowłosy z ul. Pordzika przy śmietniku ,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Wajzera,

- suczka mała, czarna-podpalana, falowany włos, bielmo na oczach z ul. Wolności przy Polo-Markecie,

- suczka, szczenię – jasnobrązowa, ciemny nalot, mała, średni włos z ul. Mickiewicza,

- pies średni, czarny-krótkowłosy, łamane uszka z ul. Krakowskiej,

- pies mały, czarny, średniej długości włos, klapnięte uszka z ul. 3- go Maja gdzie biegał po jezdni,

- pies mały, czarny-podpalany, stojące uszka, krótki ogon, biegał bez nadzoru po ul. Kowalskiej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, białym krawatem z ul. Roosevelta,

- suczka średnia czarna, gładkowłosa, stojące uszka, z ul. Korczoka 86,

- suczka szczenię, mała, czarna z białymi i brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, na ul. Nad Kanałem,

- suczka szczenię, mała, biało-czarna z brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, na ul. Nad Kanałem,

- pies mały, krótkowłosy, klapnięte uszka, brązowy, ciemny naot, biały krawat z ul. Damrota ,

- pies średni, czarny, krótkowłosy, uwiązany do sklepu na ul. Ślęczka,

- pies w typie labradora, biszkoptowe umaszczenie z ul. Cieszyńskiej,

- pies szczenię mały, czarny-podpalana, krótkowłosy, łamane uszka, z ul. Cmentarnej ,

- pies średni, biały z czarnymi dodatkami na oczach i uszach, krótkowłosy, bardzo wystraszony z ul. Pawliczka, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, biało-czarna, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Szczęść Boże, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Drobnej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Skłodowskiej,

- kotka tricolor z ul. Roosevelta ,,Lidl’’,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka w typie yorkshirre teriera stalowo-podpalana z ul. Klonowej,

- suczka, stalowa-podpalana, falowany włos, znaleziona w lesie na ul. Czołgistów,

- pies mały, biały, krótkowłosy z ul. Tarnopolskiej,

- suczka, średnia, czarna-podpalana, , łamane uszka z ul. Karłowicza,

- suczka szczenię mała, czarna-podpalana, krótkowłosa, klapnięte uszka, biały krawat z ul. Zwycięstwa,

- suczka, mała, czarna, krótkowłosa, biały krawat, łamane uszka z ul. Czarnieckiego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Leśnej,

- kocię szarobure-pręgowane z ogródka działkowego przy ul. Lompy,

- kotka czarna z 3 kociętami ul. Nocznickiego,

- kocię czarne z ul. Dubiela, kocię czarne z białym kawalerem z ul. Mieczysława (ogródki),

- kocię czarne z zaropiałym oczkiem z ul. Makoszowskiej z terenów byłej kopalni ,

- kocię czarne z ul. Makoszowskiej z terenów byłej kopalni,

- kocię czarne z ul. Klonowej,

- kocię czarne z ul. Grabskiego, znaleziony w paczkomacie na Rokitnicy,

Do właścicieli wróciło 11 psów:

Lady z ul. Zapolskiej, Friko z ul. Wolności, Aby z ul. Klonowej, Tina z ul. Czołgistów, Ciapek z ul. Pordzika, Tina z ul. Wolności, Rambo y ul. Napieralskiego, Metros z ul. Tarnopolskiej, Rambo z ul. Krakowskiej, Nero z ul. Ślęczka, Gros , który tak naprawdę ma na imię Skubi.

Znów w Schronisku:

Saba (6791) zwrócona do schroniska, ze względu na zły stan zdrowia właściciela…

Atar (11435)  był zbyt energiczny dla dzieci :-(

Za Tęczowym Mostem:

Jargo (6081) – Wyrok… zmiany rozrostowe, zwyrodnieniowe, zapalny ostatni krąg lędźwiowy. Brak reakcji na leczenie … Żegnaj kochany Nasz…

Zoa (k-3875), Zusa (k-3877) i Zumo (k-3880), niestety pomimo intesywnego leczenia nie udało nam się im pomóc :-( Zostały nam odebrane przez chorobę :-(

Sonia (9266) nasza babcia niestety została pokonana przez starość i nic już nie można było zrobić … Światowy Dzień Zwierząt z ogromną pustką, bólem serca przeszywającym na wskroś :-(

Foga (k-3581) – chłoniak zabrał nam Ciebie kochana Fogusiu … Byłaś wyjątkowa… Kociarnia chociaż pełna, nie będzie już taka jak dotychczas…

Nowe domki znalazło jedynie 10 psów i 7 kotów:

- w Zabrzu: Bulbena (11119), Czabor (k-3834), Basil (11411), Murzynek (11410), Dila (k-3867), Eos (k-3830), Ziksi (9819), Mimka (k-3748), Erazm (k-3840)

- w Tarnowskich Górach : Mango (k-3812)

- w Katowicach: Figa (10623), Mofat (11386)

- w Bytomiu: Gina (11408), Lutek (8570),

- w Gliwicach: Dżeki (11302),

- w Nakle Śląskim: Hakim (11403),

- w Rudzie Śląskiej: Lila (k-3860),

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 14 Zabrze, Angeliki i Pauliny, Grzegorza, Blanki i Rafała, Zenona, Eugeniusza, Zespołu Szkół nr 17 – Technikum nr 8 Zabrze, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Niny i Zbigniewa, Marcina, Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce- Leszczynach, Łukasza i Wiktora, Przedszkola Płomyk Montessori z Piekar Śląskich, Katarzyny i Krzysztofa, Sebastiana, Renaty i Adama, Natalii i Bartosza, Katarzyny, Aleksandry i Pawła, Katarzyny, Pauliny i Kamila, Patrycji, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Przedszkola nr 25 w Zabrzu, Jana i Krystyny, Przedszkola nr 31 w Zabrzu, Dagmary – MK Dach System Sp z o.o., Szkoły Podstawowej nr 37 w Zabrzu- Klasy I B, Ireny. Ponadto odwiedzili nas opiekunowie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Zespołu Szkół Mechaniczno- Samochodowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 17 – Technikum nr 8 w Zabrzu, Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczyny wraz z ,,Na Krawędzi ‘’.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 36 nowych psów i 47 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 25 psów i 31 kotów, są to:

- pies mały, jasnobrązowy, szorstkowłosy z ul. Leśnej,

- pies mały, czarny-podpalany, ze znaczną chorobą skórną, białą plamką na klatce piersiowej, krótkowłosy, klapnięte uszka. Biedaczek trafił do nas z ul. Komuny Paryskiej,

- pies mały- sznaucer maści pieprz-sól z ul. Keplera,

- suczka duża, brązowo-czarna w typie Ogara Polskiego z ul. Wolności,

- suczka duża, czarna-podpalana, stojące uszka, krótkowłosa z ul. Młodzieżowej,

- pies mały, czarny, średni włos, klapnięte uszka z pl. Teatralnego,

- suczka duża, owczarek niemiecki, czarna-podpalana, stojące uszka, dłuższy włos, z ul. Curie Skłodowskiej,

- suczka średnia, czarna-podpalana, klapnięte uszka z ul. Zwrotniczej,

- pies duży, czarny bardzo wychudzony, zapchlony, wyłysiały z ul. św. Urbana w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies średni, brązowy, średni włos, wychudzony i zapchlony z ul. Św. Urbana w związku z interwencją Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, srebrny z brązowymi dodatkami w typie yorka z ul. Witosa, w związku z pobytem właściciela w szpitalu,

- suczka średnia, czarna z białym krawatem z ul. Czarnieckiego,

- suczka mała, czarna z brązowym nalotem, gładkowłosa z ul. Mickiewicza,

- pies mały, czarny, podpalane dodatki na głowie, klapnięte uszka, krótkowłosy z ul. Moniuszki,

- pies mały, rudy, krótkowłosy ze stojącymi uszkami, biały krawat z ul. św. Wojciecha,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa, biały krawat (zielona obroża) z ul. Makoszowskiej,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem, średni włos bardzo stary i zaniedbany z ul. Szybowej,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, łamane uszka m średni włos z ul. Sienkiewicza,

- suczka mała białą z brązowymi dodatkami, średnim włosem, stojącymi uszkami, z ul. Zapolskiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. W. Polskiego w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, czarna, delikatnie podpalane łapki, stojące uszka, krótkowłosa z ul. Cmentarnej,

- suczka mała czarna-podpalana, siwy pyszczek, klapnięte uszka z ul. Cmentarnej,

- suczka – szczenię mała, brązowa, krótkowłosa, podpalane dodatki z ul. Jordana. Znaleziona prawdopodobnie w rzece, w worku w Parku Dubiela …

- suczka szczenię mała, biała, krótkowłosa z ul. Zapolskiej, która została zdaniem osoby zgłaszającej wyrzucona z samochodu …

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, potrącony przez samochód na ul. Tarnoplolskiej. Piesek został przetransportowany do Centrum Weterynarii Zabrzu,

- kocię biało szarobure – pręgowane z ul. Krakowskiej przy sklepie Lidl,

- kotka biało-ruda z ul. Modrzewiowej,

- kocę biało-bure z ul. Bytomskiej,

- kotka szarobura-pręgowana z rudymi dodatkami z ul. Wolności,

- 3 kocięta z ul. Rostka : dwa czarne i jedno biało-czarne,

- 6 kociąt znalezionych w kartonie na osiedlu Mł. Górnika : trzy czarne, 1 szarobure – pręgowane i 2 rude,

- 4 kocięta z przystanku na ul. Heweliusza ( 2 czarne i szary, 1 biało-czarny),

- kotka biało-szarobura- pręgowana z ul. Krasińskiego,

- 5 kociąt z ul. Webera ( 2 czarne, 3 biało-czarne),

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Bytomskie ,

- kocię czarne z pl. Warszawskiego,

- kocur szarobury-pręgowany z raną na policzku z ul. Chrobrego,

- kotka tricolorowa z ul. Ślęczka w związku z eksmisją właściciela,

- 4 kocięta znalezione w reklamówce na ul. Franciszkańskiej (1 grafitowy z biały, 1 czarny z białym, 2 szarobure)

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka duża, czarna-podpalana, krótkowłosa, klapnięte uszy z ul. Kossaka, w związku z pobytem opiekuna w szpitalu,

- suczka średnia, brązowa, podpalana z ul. Knosały,

- suczka średnia, czarna-podpalana, średni włos z ul. Hagera,

- pies mały, czarny-podpalany, krótki włos z rejonów Działek Biała Róża na terenie Zabrza,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka z ul. Szafarczyka,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, stojącymi uszkami z liczna inwazją pcheł z ul. Gdańskiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Sportowej,

- pies mały, czarny, kudłaty znaleziony na działkach ul. Władysława IV,

- pies - szczeniak czarny-podpalany , białe dodatki dowieziony do Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu,

- suczka w typie labradora, biszkoptowa z guzem na tylnej prawej łapie z ul. Mrozka,

- suczka mała, brązowo-czarna, biały krawat, łamane uszka, średni włos z ul. Sienkiewicza,

- kocię szarobure –pręgowane z ul. Pawliczka,

- kocur biało-rudy z ul. Kowalskiej,

- kocię biało-bure z ul. Sobieskiego,

- kocię biało-czarne z ul. Obrońców Westerplatte,

- kocię czarne z ul. Bytomskiej,

- kocię biało-czarne z ul Bytomskiej,

- kotka czarna z w wrośniętą w skórę obrożą z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Okrzei,

- 4 koty z ul. Cmentarnej w związku ze śmiercią właścicielki: kocur biało-czarny z ul. Stalmacha, kotka czarna, kotka biało-czarna, kotka grafitowa,

- kocię czarne z ul. Dzierżona,

- kocię szarobure- pręgowane z ul. Poległych Górników,

- kocię szarobure -pręgowane znalezione na działkach w Zabrzu-Kończycach,

- kocię czarne z białymi dodatkami znalezione na Zabrzu-Zaborzu,

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Tizzi z ul. Makoszowskiej, Luna z ul. Knosały, Luna z ul. Keplera, Kora z ul. Młodziezowej, Misia z ul. Zwrotniczej, Ciapek z ul. Moniuszki, Kapral z ul. Witosa, Bella z ul. Sienkiewicza,

Znów w Schronisku niestety:

Randor (11148) ze względu na stan zdrowia właścicielki wrócił do schroniska :-(

Pixar (11128) wrócił z adopcji, Pan, który go adoptował wyjechał i zostawił psa pod opieką osoby, a ta nie mogła zająć się Pixarem na stałe :-(

Lady (10980) powodem oddania jej do schroniska był lęk separacyjny. Dlatego jest stale obserwowana w tym zakresie i póki co niczego nie niszczy

Lutek (8570) - tylko 5 dni cieszył się w nowym domku ... Pokochali go, a jednak alergia przekreśliła wszystko ...

Ziksi (9819) jej najukochańsza Pani musiała ją oddać w związku z pobytem w Domu Pomocy Społecznej

Nowe domki znalazło jedynie 18 psów i 25 kotów:

- w Rudzie Śląskiej: Bianuś (k-3864), Hedra (11292), Master (11370)

- w Piekarach Śląskich: Kovu (k-3852), Muszka (11274)

- w Zabrzu: Sonia (11060), Kendra (8096), Freda (k-3804) , Chopa (k-3805), Twixik (k-3780), Kropka (11342), Vita (k-3843), Daktylek (k-3792), Wojtuś (k-3782), Pipi (k-3784), Endi (k-3813), Kajtek (8873), Luka (11203), Toba (k-3815), Tonirka (k-3845) , Klusek (k-3768), Vakanda (k-3769), Nina (k-3814), Morelka 9k-3794)

- w Gliwicach: Juko (11321), Dejzi (9469), Santana (k-3800), Dakoma (11373)

- w Pyskowicach: Diuna (11358),

- w Bytomiu: Owocek (k-3824) , Porzeczka (k-3825), Logo (k-3819), Moria (k-3751), Trotek (11343), Śnieżek (k-3820) , Hekate (k-3826) , Hygris (k-3829)

- w Orzeszu: Pako (10550),

- w Rybniku: Bot (11300),

- w Jaworznie: Vito (k-3842),

- w Katowicach: Cudna (11380), Talia (11353)

- w Świętochłowicach: Pirania (9652)

Otrzymaliśmy dary od:

Krzysztofa, Bogumiła, Danuty, Katarzyny, Wiktorii i Julii, Franka, Beaty i Martyny, Zofii, Łukasza i Agnieszki, Darii i Przemka, Śląskiego Centrum Chorób Serca – Oddział PED, Firmy Tuka, Zuzanny, Edyty, Beaty i Martyny, Karoliny, Grażyny, Weroniki, Klaudii, Emilii, Filipa, Pawła.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 14 nowych psów, 8 kotów, 1 gołębia, 1 królika

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psy i 6 kotów, są to:

- pies duży, jasno-brązowy, biały krawat, klapnięte uszy, krótkowłosy z ul. Paderewskiego (lodziarnia),

- suczka , mała- brązowa , klapnięte uszka, ostrzyżona – border terier z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, czarny, średni włos, stojące uszka, zapchlony, guz przy odbycie, z ul. Nocznickiego,

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. Szybowej,

- pies mały stalowo-podpalany w typie yorkshirre terriera z ul. Szpitalnej,

-suczka mała- biało-czarna, klapnięte uszka z ul. Sobieskiego,

- pies mały w typie shih - tzu, kremowo-biały z ul. Grunwaldzkiej,

- pies mały, srebrno-złoty dłuższy włos w typie yorkshirre terrieraz ul. Mikulczyckiej,

- suczka, duża, brązowa, pręgowana, łamane uszka, krótkowłosa z ul. Jordana,

- pies duży, czarny-podpalany, średni włos, stojące uszka w typie owczarka niemieckiego, z ul. Nad Kanałem,

- suczka, mała, jasno-brązowa z nalotem, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- pies mały- biało-czarny , krótkowłosy z ul. Makoszowskiej (pętla tramwajowa),

- kocur biało-czarny z ul. Nadrzecznej,

- kotka biało-czarna z ul. Struzika,

- kocur biało-szarobury z ul. Wolności,

- kocię biało-szare z ul. Chrobrego,

- kotka biało-ruda z GPS-em z ul. Rymera znaleziona na ul. 3-go Maja przy Lidlu ,

- kocię biało-szarobure z ul. Nad Kanałem,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, mała- brązowa pręgowana, biały krawat z ul. Wieniawskiego,

- królik rudy, zwisłouchy, rudy z szarymi dodatkami – znaleziony w rejonie jezdni na ul. Kołobrzeskiej,

- gołąb w złej kondycji zdrowotnej z rejonów DK 88 w Zabrzu,

- kotka biało-szarobura z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Chopina

Do właścicieli wróciło 12 psów, 1 kot, 1 królik:

Bleki z ul. Szybowej, Fibi z ul. Mikulczyckiej, Sunia z ul. Sobieskiego, Lemiks z ul. Szpitalnej, Coli z ul. Grunwaldzkiej, Usia z ul. Kołobrzeskiej, Stefan z ul. Paderewskiego, Layla z ul. Jordana, Klik z ul. Mikulczyckiej okazał się być Herkulesem, Kora i Tina z ul. Pawliczka, Laki z ul. Londzina, Fifi z ul. 3-go Maja, Usia z ul. Kołobrzeskiej

Znów w Schronisku:

Pirania (9652) rodzina mnie adoptująca jakiś czas temu oddała mnie do znajomych... tamci do kolejnych osób i tak kilka domków było ... Byłam traktowana jak rzecz, trafiałam z rąk do rąk ...Ostatecznie trafiłam do Schroniska w Bytomiu, skąd pojechałam do miejsca , które już znam ... do Schroniska ,,Psitul mnie''. Pokochaj mnie ... ja tu czekam, na ... na ... na dom :-( 

Nowe domki znalazło 5 psów i 1 kot:

- w Knurowie: Kaj (11306) ,

- w Zabrzu: Bleki (11369), Diego (11225)

- w Bytomiu: Nestek (k-3844)

- W Rudzie Śląskiej: Vuki (11361)

- w Gliwicach: Apia (11295)

Otrzymaliśmy dary od:

Jakuba, Wandy, Arkadiusza, Barbary i Bartka, Anny, Soni i Arka, Cezarego, Iwony, Igora.

Ponadto odwiedzali nas opiekunowie wraz z podopiecznymi ze świetlicy środowiskowej ,, Trzymaj się’’ OPiLU Zabrze?

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psy i 6 kotów, są to:

- pies duży, jasno-brązowy, biały krawat, klapnięte uszy, krótkowłosy z ul. Paderewskiego (lodziarnia),

- suczka , mała- brązowa , klapnięte uszka, ostrzyżona – border terier z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, czarny, średni włos, stojące uszka, zapchlony, guz przy odbycie, z ul. Nocznickiego,

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. Szybowej,

- pies mały stalowo-podpalany w typie yorkshirre terriera z ul. Szpitalnej,

-suczka mała- biało-czarna, klapnięte uszka z ul. Sobieskiego,

- pies mały w typie shih - tzu, kremowo-biały z ul. Grunwaldzkiej,

- pies mały, srebrno-złoty dłuższy włos w typie yorkshirre terrieraz ul. Mikulczyckiej,

- suczka, duża, brązowa, pręgowana, łamane uszka, krótkowłosa z ul. Jordana,

- pies duży, czarny-podpalany, średni włos, stojące uszka w typie owczarka niemieckiego, z ul. Nad Kanałem,

- suczka, mała, jasno-brązowa z nalotem, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- pies mały- biało-czarny , krótkowłosy z ul. Makoszowskiej (pętla tramwajowa),

-   kocur biało-czarny z ul. Nadrzecznej,

- kotka biało-czarna z ul. Struzika,

- kocur biało-szarobury z ul. Wolności,     

- kocię biało-szare z ul. Chrobrego,  

- kotka biało-ruda z GPS-em z ul. Rymera znaleziona na ul. 3-go Maja przy Lidlu ,

- kocię biało-szarobure z ul. Nad Kanałem,

 

 

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, mała- brązowa pręgowana, biały krawat z ul. Wieniawskiego,

- królik rudy, zwisłouchy, rudy z szarymi dodatkami – znaleziony  w rejonie jezdni na ul. Kołobrzeskiej,

- gołąb w złej kondycji zdrowotnej z rejonów DK 88 w Zabrzu,

- kotka biało-szarobura z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Chopina

Do właścicieli wróciło 12 psów, 1 kot, 1 królik:

Bleki z ul. Szybowej, Fibi z ul. Mikulczyckiej, Sunia z ul. Sobieskiego, Lemiks z ul. Szpitalnej, Coli z ul. Grunwaldzkiej, Usia z ul. Kołobrzeskiej, Stefan z ul. Paderewskiego, Layla z ul. Jordana, Klik z ul. Mikulczyckiej okazał się być Herkulesem, Kora i Tina z ul. Pawliczka, Laki z ul. Londzina, Fifi z ul. 3-go Maja, Usia z ul. Kołobrzeskiej

   Znów w Schronisku:

Pirania (9652)rodzina mnie adoptująca jakiś czas temu oddała mnie do znajomych... tamci do kolejnych osób i tak kilka domków było ... Byłam traktowana jak rzecz, trafiałam  z rąk do rąk ...Ostatecznie trafiłam do Schroniska w Bytomiu, skąd pojechałam do miejsca , które już znam ... do Schroniska ,,Psitul mnie''. Pokochaj mnie ... ja tu czekam, na ... na ... na dom :-( 2019-08-22

Nowe domki znalazło jedynie 5 psów i 1 kot:

- w Knurowie: Kaj (11306) ,

- w Zabrzu: Bleki (11369), Diego (11225)

- w Bytomiu: Nestek (k-3844)

- W Rudzie Śląskiej: Vuki (11361)

- w Gliwicach: Apia (11295)

Otrzymaliśmy dary od:

Jakuba, Wandy, Arkadiusza, Barbary i Bartka,  Anny, Soni i Arka, Cezarego, Iwony, Igora.

Ponadto odwiedzali nas opiekunowie wraz z podopiecznymi ze świetlicy  środowiskowej ,, Trzymaj się’’ OPiLU ZabrzeJ

 Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 26 nowych psów i 5 kotów...

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 24 psy i 2 koty, są to:

- pies mały, biszkoptowy, w typie cocker spaniela ( ostrzyżony) z ul. Krakowskiej,

- pies – w typie Golden Retrivera o biszkoptowym umaszczeniu, ostrzyżony z ul. Leszczynowej (pies choruje na padaczkę),

- suczka duża, biało-czarna, krótkowłosa, klapnięte uszy z ul. Zonna,

- suczka duża w typie Golden Retrivera z ul. Hewelisza ( z obrażą foresto),

- pies mały, wilczaste umaszczenie, stojące uszka, białe dodatki z Parku Dubiela,

- pies mały, rudy, zakręcony ogonek, krótkowłosy z ul. Buchenwaldczyków,

- suczka średnia, biała, krótkowłosa, weszła do auta osoby zgłaszającej interwencje i nie chciała z niego wyjść. Sytuacja miała miejsce na ul. Gen. de Gaulle’a (Simply),

- pies średni, czarny, podpalany, biały krawat, klapnięte uszka z ul. Poniatowskiego,

- pies mały, czarny, białe dodatki, klapnięte uszka, krótkowłosy. Biedaczek był uwiązany do bramy na ul. 3- go Maja,

- pies- szczeniak, duży kudłaty, brązowy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Trocera,      notorycznie biegał bez nadzoru,

- pies szczenię – duży, biało- brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Trocera, notorycznie biegał bez nadzoru

- pies w typie Beagla błakał się na ul. Jabłońskiego,

- pies duży, kudłaty, brązowy, ciemny nalot, klapnięte uszka, białe dodatki z ubytkiem sierści przy nasadzie ogona oraz silnym zapchleniem,  z ul. Piłsudskiego,

- suczka, mała, czarna-podpalana, średni włos, stojące uszka (starsza) z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, stojącymi uszkami, zakręconym ogonkiem z ul. Gen. de Gaulla’a

- pies duży, czarny- podpalany, średni włos, stojące uszka (obroża foresto , smycz łańcuszkowa, szedł ciągnąc za sobą smycz, zgłaszony na ul. Tarnopolskiej,

- pies duży czarny, średni włos, stojące uszka, biedak ponad 2 tygodnie koczował w dzielnicy Zabrze- Zaborze, iwszedł do kiosku na ul. Janika, gdzie został zamknięty i tym sposobem trafił do naszego schroniska. Dziękujemy za współpracę.

- suczka, duża, czarna, klapnięte uszka, szorstki włos z ul. Jodłowej (przy garażach),

- pies duży, biszkoptowy, krótkowłosy, klapnięte uszka w typie Labradora,

- suczka średnia biała, łaty na pyszczku, brak ogonka, która koczowała na przestanku autobusowym na pl. Krakowskim,

- suczka mała, brązowo-ruda, stojące uszka, krótkowłosa, weszła do samochodu osoby zgłaszającej na ul. Lotniczej,

- suczka, mała, czarna-podpalana, średniej długości włos, jedno uszko klapnięte, drugie stojące. Biedaczka była uwiązana w krzakach na ul. Reymonta. Osoba zgłaszająca interwencję czekała jeszcze 30 minut na miejscu, lecz bezskutecznie,

- pies duży, brązowy, biały krawat, krótki ogon w typie boksera, był na klatce schodowej na ul. Tatarkiewicza,

- pies mało-średni, rudy, krótkowłosy, klapnięte uszka, z ubytkami sierści i znacznym zapchleniem, z ul Św. Urbana. Pies został odebrany właścicielce w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- kotka szarobura-pręgowana , została znaleziona na oś. Młodego Górnika,

- kocię szarobure-pręgowane z białą broda przechodzącą w krawacik z ul. Szczepaniakowej w związku z interwencją funkcjonariuszy Policji,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 2 psy i 3 koty:

- pies – starszy, mały, czarny, krótkowłosy, biały krawat, klapnięte uszka, z ul. Grzybowskiej,

- pies mały, stalowo-brązowy, w typie yorka (wyrośnięty) z ul. Pszczyńskiej,

- kocurek rudy z ul. 3 – go Maja,

- kocię szarobure – pręgowane znaleziona na ul. Chopina,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi dodatkami znalezione w jednej z dzielnic miasta Zabrze,

Do właścicieli wróciło 13 psów:

Dżeki z ul. Krakowskiej, Dejzi z ul. Heweliusza, Gucci z ul. Leszczynowej, Psotka z ul. Gen de Gaulla’a, Atos z ul. 3- go Maja, Bitek z ul. Jabłońskiego, Jefin, tak naprawdę nazywa się Szarik z Parku Dubiela, Nero z ul. Tarnopolskiej, Riko z ul. Gen de Gaulle’a, Myszka z ul Jodłowej, Psotka z pl. Krakowskiego, Nero z ul Tatarkiewicza, Dżeki z ul. Pszczyńskiej,

Znów w schronisku:

Pipi (k-3784) i Wojtuś (k-3782) z uwagi na bardzo silną alergię właścicielki … 

Nowe domki znalazło 15 psów i 4 koty:

- w Chudowie: Merta (11294),

- w Bytomiu: Veja (k-3796), Agafia (11323)

- w Rudzie Śląskiej : Bia (11352), Dela (11162), Mateuszek (11314)

- w Norwegii: Sasza (10907),

- w Zabrzu: Idelo (k-3839), Gumiś (11346), Brina (11056), Harald (11351), Staś (11313), Alicja (11311), Igorek (11312), Nola (k-3809)

- w Gliwicach: Kasi (11350),

- w Bolesławcu: Randor (11148),

- w Gliwicach: Oluś (11315),

- w Świętochłowicach: Pejton (k-3832)

Za Tęczowym Mostem :

Hebo (k-3828) - niestety pomimo intensywnego leczenia jego stan się pogorszył ... nie można było mu już pomóc ... :-(

Brutus (5558) - prawie 12 lat temu... Ktoś kto w jego oczach był całym światem przywiązał go do naszego psitulowego płotu. Na pamiątkę dostał tylko swój kaganiec na pyszczku i kartkę z imieniem: Brutus. Dobroduszny to musiał być człowiek, bo przynajmniej widzieliśmy jak wołać jego psa kiedy ten uciekał przed nami ile sił miał w nogach. Nóżki chociaż miał krótkie to biegi miał wtedy niczym chart ;-). Początki tej znajomości nie były łatwe, ale dobrze, że dogadaliśmy się w końcu, bo przyszło nam spędzić z Brutusem u boku wiele długich lat. Raz został adoptowany, ale szybko wrócił, bo zbyt ciągnął Panią na smyczy. Później już nigdy kolejnej szansy nie było. Kilka lat temu dostał jednak choć namiastkę lepszego życia, zamieszkał z nami przy schroniskowym biurze. Trochę nerwów nas to kosztowało, bo Brutus to nie był taki łatwy zawodnik. Jak coś chciał to musiał i koniec kropka, jak kogoś gryzł to zawsze skutecznie, a jak pokochał to całym sercem i na zawsze. Żartowaliśmy sobie nieraz, że jest niezniszczalny, że przeżyje nas wszystkich. Aż do poranka 07 sierpnia. Jak co dzień wybiegł na spacer, potem wrócił, położył się i chwilę potem... Była reanimacja, była walka, lecz tym razem przegrana :-( Czy i tym razem postawił na swoim? Czy to był już jego czas? Pusto będzie bez naszego Brutka, nikt nie potrafi tak elegancko rozłożyć się w przejściu i pod drzwiami :-( Odszedł wielki wojownik, niesamowity kompan... w naszej pamięci pozostanie na zawsze. Dołączył do swych przyjaciół za Tęczowy Mostem, może jeść bez ograniczeń i szarpać za smycz swoich towarzyszy, biega znowu tak jak kiedyś ile sił ma w łapkach... 

Otrzymaliśmy dary od:

Aquael zoo Katowice-Dąbrówka, Kornelii, Karoliny, Macieja, Natalii , Andrzeja, Mariusza, Iwony, Pawła, Danuty, Jakuba, Beaty i Martyny, Iwony, Oliwii i Wanessy, Roberta, Andrzeja, Aurelii, Iwony, Andrzeja, Grażyny, Anny, Katarzyny i Franciszka, Małgorzaty, Anny, Joanny i Pawła, p. Troper, Magdy i Bartosza, Lilianny, Mariusza, Joanny i Henryka, Adriana i Igi, Dariusza – Firma Metaleko Zabrze, Joanny, Joachima, Tadeusza, Adama i Patrycji, ,

Ponadto odwiedzali nas podopieczni wraz z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 12 nowych psów i 8 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 12 psów i 5 kotów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, biała końcówka ogona, klapnięte uszy, gładkowłosy z ul. Św. Floriana ,

- pies średni, czarny, klapnięte uszy, krótkowłosy z Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul Mickiewicza,

- pies duży, biszkoptowy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z ul Kondratowicza,

- pies duży, biały w brązowe łaty, krótkowłosy z ul. Kondratowicza, \

- suczka – szczenię - czarna , klapnięte uszka z ul. Ślęczka,

- pies mały w typie yorkshirre teriera srebrny- jasno-podpalany z ul. Chrobrego,

- suczka mała, czarna, krótkowłosa , łamane uszka , delikatny krawat z ul. Kościuszki,

- suczka, duża, czarna – podpalana, stojące uszy, owczarkowata z ul Franciszkańskiej,

- suczka mała, biszkoptowo – biała, szorstkowłosa z ul. Jagiełły,

- pies średni, czarny-podpalany, biały krawat i skarpetki, klapnięte uszy, średni włos ul. Kruczkowskiego Rodzinne Ogródki Działkowe,

- suczka biało-czarna , nakrapiana, klapnięte uszka z ul. Robotniczej,

- suczka w typie amstaffa – średnia, biała z brązowymi dodatkami na głowie i uszach z ul. Rodziewiczówny,

- kocię czarno-białe z ul. Cmentarnej,

- kocurek czarny z ul. Zamenhoffa,

- kotka tricolor wraz z kociakiem biało-czarnym z ul. Sportowej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Budowlanej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 koty:

- kotka biało-szarobura-pręgowana wraz z dwoma kociętami (biało-czarnym oraz szaroburym-pręgowanym) z ul. Nocznickiego,

Do właścicieli wróciło 6 psów: Kulek i Olsen z ul. Kondratowicza, Owieczka z ul. Jagiełły, Puszek ul. Kruczkowskiego, Sara z ul. Robotniczej, Czorny z ul. Zamenhoffa.

Nowe domki znalazło 9 psów i 12 kotów:

- w Rudzie Śląskiej : Ałtaj (11101), Misi (k-3779), Palo (k-3790)

- w Katowicach: Gucio (11336),

- w Zabrzu: Vinsa (9014), Meri (k-3760), layla (k-3816), Panga (k-3789), Trika (k-3806), Noto (k-3810) , Nomo (k-3811), Maestro (11283), Perełka (11320)

- w Chorzowie Bodi (11242)

- W Gliwicach: Ebra (11328) ,

- w Knurowie: Sisi (k-3778), Rocka (k-3798)

- w Wieszowej (Flora (k-3817) Bloom (k-3818)

- w Myszkowie: Czagos (10742),

- Bytomiu : Cedro (11325).

Za Tęczowym Mostem aż 4 psiaki:

Greya 8783 – pomimo podjętych prób nie udało się nam jej postawić na nogi, bardzo zaawansowany wiek i choroba tym razem wygrały :-( TM 17.07.2019

Diana 11245 – zmarła w trakcie operacji - sunia miała zaawansowane ropomacicze i guzy na listwie mlecznej, dlatego konieczny był zabieg :-( Pomimo szeregu badań przed operacją i reanimacji w trakcie nie udało się :-( TM 17.07.19 z

Syjos 8222 był jedną z legend naszego schroniska :-( Nagle przestał chodzić, diagnoza była straszna, a przed Tęczowym Mostem już nie było odwrotu :-( Pierwszy trafił do nas w 2012 roku, oddał go do schroniska wieloletni właściciel, który okłamał nas, że psiaka znalazł... Syjos szybko wkradł się do naszych serc i schroniskowej kuchni, gdzie mieszkał przed ostatnie lata razem z Baciusiem. Teraz w kuchni zapadła zupełna cisza, nikt nie pogania nas przy przygotowania obiadku. Baciek choć nieraz kłócił się ze swoim współlokatorem o te lepsze kąski, teraz bardzo posmutniał. Będzie nam wszystkim brakowało Ciebie Syjosku.\:-( TM 20.07.2019

Berek 9941 Odszedł niestety za Tęczowy Most, miał chore serce i silne zwyrodnienia w kręgosłupie :-( Dołączył do swojego zmarłego Pana... W czerwcu minęły 3 lata od kiedy trafił do naszego schroniska, do tej pory mieszkał na łańcuchu. U nas dostał miękkie posłanie, dach nad głową, spacery, wybieg, miskę pysznego jedzonka, jedyne czego nie byliśmy w stanie mu zapewnić do prawdziwego domu, którego tak na prawdę nigdy nie miał :-( TM 20.07.2019

Otrzymaliśmy dary od:

Anny, Filipa, Jana, Katarzyny, Dominika, Moniki i Mateusza, rodziny adoptującej Pejre, Oliwii, Dominika, Aquael z o.o. Katowice- Dąbrówka.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Bilans tygodnia: 10 nowych psów i 3 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, są to:

- pies mały w typie ratlerka, czarny-podpalany, stojące uszka, gładkowłosy z ul. Buchenwaldczyków,

- pies średni, biało-brązowy w typie Amstaffa z ul. Wolności, gdzie prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu. Biedaczek jest chudy i ma alergię skórną.

- pies mały w typie yorka – brązowo- srebrny z ul. Kowalczyka,

- pies mały, brązowy, krótki włos, łamane uszka z ul. Stalmacha,

- pies labrador biszkoptowy bardzo gruby z ul. Hermisza w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską,

- pies- szczenię mały, brązowy, ciemny nalot, stojące uszka, krótki ogon, szedł za osobą zgłaszającą od ul. Trocera do ul. Wandy,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 4 psy i 3 koty:

- pies mały, brązowy, ciemny nalot, dłuższy włos, kulawizna łap z ul. Bytomskiej,

- suczka mała, brązowo-ruda , szorstkowłosa o średniej długości sierści, stojące uszka, z ul. Gogala w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka mała, wilczaste umaszczenie, stojące uszka (staruszka ) z ul. Ks. Tomeczka , po tym jak jej właścicielka zmarła a opiekun został zabrany do DPS-u,

- suczka mała, czekoladowa- podpalana, krótkowłosa, stojące uszka, z ul. Rolnika,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Ligonia (rondo),

- kocię biało-czarne- z placu Warszawskiego,

- kotka szarobura-pręgowana z obrożą z dzwoneczkiem, znaleziona w jednej z dzielnic miasta Zabrze,

Do właścicieli wróciło 7 psów :-)

Tuptuś z ul. Podgórnej, Tofik z ul. Kowalczyka, Broks z ul. Gdańskiej, Ares z ul. Stalmacha, Puszek z ul. Bytomskiej, Chandra z ul. Karola Miarki, która tak naprawdę ma na imię Kola, Pusia z ul. Rolnika,

Nowe domki znalazło jedynie 4 psy i 1 kot:

- w Czeladzi: Rols (k-3797),

- w Bytomiu: Dufik (11318)

- Chorzowie : Nuno (7071)

- Piekary Śląskie: Globar (11270)

- w Gliwicach: Manti (9749)

Otrzymaliśmy dary od:

Grzegorza, Magdaleny, Ewy, Katarzyny, Beaty i Martyny, p. Drozd, Moniki, Darii, firmy Sysmex sp. O.o. , Magdaleny, Katarzyny, Julii i Huberta.

Ponadto odwiedzili nas podopieczni wraz z opiekunami z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Świetlicy,, Trzymaj się’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 12 nowych psów i 8 kotów:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 1 kota, są to:

- pies mały, brązowy z białym krawatem i skarpetkami, ciemna kufa, krótki ogonek z ul. Wolności (okolice przystanka),

- suczka tricolor, średnia z krótkim ogonkiem z ul. Sikorskiego, weszła do auta osoby postronnej i nie chciała z niego wyjść,

- pies w typie Husky srebrno-biały z ul. Szpitalnej rejonie skrzyżowania z ul. Kowalczyka, gdzie błąkała się bez nadzoru,

- suczka średnia, czarna z brązowymi dodatkami, stojącymi uszkami, gładkowłosa z białym krawatem i białymi końcówkami łapek, biegała na placu zabaw przy ul. Okrzei,

- pies duży, czarny, nakrapiane dodatki, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Rymera , gdzie wpadł do studzienki,

- pies czarny , biały krawat średniej długości sierść, klapnięte uszka z ul. Okrzei# z ul. Wojciecha, gdzie biegał ze smyczą,

- suczka w typie Labradora – czekoladowa z ul. Zaolziańskiej,

- pies w typie jamnika, płowe umaszczenie (grubszy) pozostawiony na smyczy przy sklepie Lidl przy ul Krakowskiej,

- pies duży, czarny, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul. Płaskowickiej, który przybłąkał się do sklepu zoologicznego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Franciszkańskiej przy sklepie Biedronka,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 psy i 3 koty:

- pies mały, biały z czarnymi dodatkami ze średnim włosem z ul. Rymera po śmierci właściciela,

- pies mały biało-czarny, krótkowłosy z klapniętymi uszkami , błąkał się na Biskupicach,

- suczka czarna-podpalana, szorstkowłosa z krótkim ogonkiem z ul. Karola Miarki,

- trzy kocięta z ul. Porzeczkowej (kocurek biało-czarny, kocurek czarny i kotka czarna),

Zwierzęta porzucone na terenie Schroniska:

4 kocięta (kotka biało-szarobura, kocurek biała- czarny, kocurek biało-czarny, kocurek biało-czarny)

Do właścicieli wróciło 10 psów :

Gerti z Piłsudskiego, Pepsi z ul. Sikorskiego, Maks z ul. Szpitalnej # z ul. Kowalczyka, Gibon z ul Wolności, Szira z ul. Okrzei, Diabełek z ul. Okrzei# z ul Wojciecha, Bora z ul. Zaolziańskiej, Ago z ull. Rymera, Nuni z ul. Krakowskiej, Rino z ul. Płaskowickiej,

Niestety wrócił do nas:

Bodi (11242) – niestety i tym razem się nie udało, znów jestem w schronisku :-( 2019-07-03

Greya (8783)- w związku z interwencją inspektorów TOZ, trafiła do Schroniska :-( Podstawa prawna - niewłaściwa opieka nad zwierzęciem:-( 2019-07-03

Nowe domki znalazł 1 pies i 5 kotów:

- w Nowej Cerekwi: Preszka (k-3791)

- w Gliwicach: Res (11263)

- w Rogoźniku: Jaś (k- 3786) i Małgosia (k-3785),

- w Zabrzu: Rodzynka (k-3793) , Janis (k-3799)

Otrzymaliśmy dary od:

Natalii, Andrzeja, Magdaleny, Aleksandry, Żanety, Elii, Ady, Pawełka, Krzysztofa, oraz Kasi.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://unique-watch.bytelove.org

Mamy 17 nowych psów i 12 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 11 kotów, są to:

- pies szczenię mały, brązowy, krótkowłosy z ciemną kufą, stojącymi uszkami, znaleziony w Makoszowach przy stawie,

- suczka mała biszkoptowa z białymi dodatkami, krótkowłosa ze stojącymi uszkami, chuda, zapchlona, z przepukliną brzuszną zabrana  z ul. Trębackiej,

- suczka w typie Husky srebrno-biała z ul. Robotniczej,

- pies średni, czarny z klapniętymi uszkami z ul. Ślęczka,

- pies amstaff błękitny z ul. Witosa,

- pies mały czarny-podpalany, gładkowłosy, łamane uszka z ul. Kawika,

- pies mały, brązowy, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Chopina,

- pies mały, biało-czarny, krótki włos, białe dodatki z ul. Podgórnej # z ul. Staromiejską,

- pies średni brązowy z ciemnym nalotem, gładkowłosy, siwy pyszczek, klapnięte uszka, (zielona obroża),

- 4 kocięta z Rodzinnych Ogródków Działkowych na ul. Webera, były uwięzione w kominie,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Franciszkańskiej,

-3 kocięta z ul. Nad Kanałem (biało czarne, tricolor, rudo-pręgowane),

- 3 kocięta z ul. łanowej (czarno-białe, czarne z białymi dodatkami, szarobure-pręgowane),

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 8 psów i 1 kot:

- suczka mała, czarna z białymi i jasno-podpalanymi dodatkami, krótkowłosa po  śmierci właścicielki- ul. Ligonia,

- suczka mała, czarna, jasno-podpalana, białe dodatki, stojące uszka, krótki włos z ul. Wolności,

- pies Owczarek Podhalański z ul Fontanusa w związku z licznymi ranami na ciele,

- suczka szczenię mała biało-czarna, delikatny brązowy nalot, stojące uszka, krótkowłosa z ul. 3 go Maja tuż przy targowisku,

- pies mały, czarny

- suczka średnia , tricolor, krótkowłosa, niebieskie oczy znaleziona w jednej z dzielnic miasta Zabrze

– pies mały, podpalany, lekko szorstki włos, klapnięte uszka z ul. Bytomskiej,

- suczka mało-średnia, czarna, średni włos, dłuższe klapnięte uszka z ul. Solskiego,

- pies mały biało-czarny, klapnięte uszka, krótki włos błąkał się przy schronisku,

- kocię szarobure -pręgowane z czarny nalotem z ul. Religii,

Do właścicieli wróciło 7 psów i 1 kot:

Kicia z ul. Gdańskiej (po wypadku), Chrupcio, który tak naprawdę ma na imię Tomtom z ul. Witosa, Dinuś z ul. Sądowej, Cezar z ul. Grunwaldzkiej, Haker z ul. Witosa, Luna z ul. Robotniczej, Róża z ul. Webera, Luna z jednej z dzielnic miasta Zabrza,.

Niestety wrócił do nas:

Szarman (10195) – właścicielka choruje i nie może zajmować się psem... :-( 22.06.2019

Resco (10467)  właścicielka zachorowała... 27.06.2019

Romiś (7841) właścicielka zmarła … 28.06.2019

Nowe domki znalazło 8 psów i 3 kot:

- w Zabrzu: Jassiri (11272), Amigo (11280), Bakalia (k-3795), Bongo (9676), Pija (k-3788) Kleo (k-3783), Bodi (11242)

- w Gliwicach: Hella (11266)

- w Bytomiu: Piorun (11271) ,

- w Tarnowskich Górach: Hanka (11317)

- w Katowicach: Cezar (10777)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, Eleny, Amelii, Szkoły Podstawowej nr 22 klasy VIII a w Zabrzu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5- Gimnazjum nr 2 klasa II C, Daniela, Kacpra, Dominika, Kacpra, Zuzanny, Weroniki, Nikoli, Julii, Patryka, Grzegorza, Zbigniewa, Szkoły Podstawowej nr 22 klasa VIII a, ZSP w Chudowie, Roksany, Małgorzaty, Marcina, Izabelli, Elżbiety, Natalii, Andrzeja, Larysy, Anii, Festyn ekologiczny kochajmy zwierzęta ROD Tulipan, Adama, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, ZSP nr 7 w Zabrzu – klasa IV – V.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 26 nowych psów i 5 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies jamnikowaty, krótkowłosy, brązowy z ul. Franciszkańskiej w związku z pobytem w szpitalu ukochanej właścicielki,

- pies mały, biało - czarny z bielmem na oczach z ul. Świerkowej# z Łokietka po wypadku,

- pies duży wilczasty, brązowy-podpalany z ul. Heweliusza # Banachiewicza, po wypadku,

- suczka mała brązowa w typie pekińczyka z ul. Tuwima,

- pies średni , brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Jordana,

- pies średni, biszkoptowego umaszczenia o średniej długości sierści z ul. 3- go Maja,

- pies duży, jasno-brązowy, białe skarpetki, delikatny biały krawat z ul. Podleśniej,

- suczka czarno-biała z niebieskimi oczami stojącymi uszami, pies w typie Husky z ul. Gorzawskiego,

- pies biały, brązowy nosek, jedno oko niebieskie a drugie brązowe , średnie długości sierść, łamane uszka, brązowa plamka na lewym uchu z ul. Gen De Gaulle’a ,

- suczka średnia, owczarkowata, czarna-podpalana ze stojącymi uszkami, z ul. Webera przy Ranczo,

- pies mały, biało-czarny, krótkowłosy z ul. Gen de Gaulle’a ,

- pies czarny, średni, czary włos, siwa broda, dłuższa sierść, klapnięte uszka z ul. Floriana,

- pies mały , czarny-podpalany, biały krawat, krótki włos, bardzo chudy i przestraszony w związku z i interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu na ul. Rataja,

- pies średni, czarny- jasnopodpalany, biały krawat, klapnięte uszka, średni włos, z pl. Krakowskiego,

- pies czarny Labrador z ul. Rymera,

- pies mały tricolor, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Damrota,

- pies szczeniak, mały czarny z klapniętymi uszami w związku z interwencją Policji na ul. Witosa,

- pies mało-średni, czarny-podpalany ze średniej długości włosem, łamanymi uszkami, białym krawatem i skarpetkami z ul. Grunwaldzkiej,

-suczka, duża, o wilczastym umaszczeniu, średniej długości włosem z ul. Krasińskiego, gdzie biegała już tak od kilku dni

- pies duży, brązowy z czarną kamizelką, stojące uszka, siwy pyszczek z ul. Sądowej gdzie z kulewizną łapy koczował na klatce schodowej,

- kotka biało-czarna z ul, Nałkowskiej

- kotka po wypadku tricolor z ul. Trocera,

- kotka czarna po wypadku z ul. Gdańskiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 6 psów i 2 koty:

- pies brązowy z ciemnym nalotem, starszy, łamane uszka, siwy pyszczek, krótki włos z rejonów ul. P. Szkubacza,

- pies mały, biszkoptowy z łamanymi uszkami i krótkim włosem z ul. Kawika,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem, w typie owczarka szkockiego Collie z ul. Bytomskiej,

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem, białym krawatem, stojącymi uszkami i krotką sierścią z ul. Korczoka,

- pies szczeniak, średni, czarny, krótkowłosy, z klapniętymi uszkami z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, czarno- złoty w typie yorkshirre teriera z ul. Wolności, gdzie był zamknięty na klatce schodowej,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Chopina ,

- kotka szarobura –pręgowana z ul. Chopina,

Do właścicieli wróciło 14 psów i 2 koty:

Marley z ul. Kawika, Karo ul. Bytomskiej, Cziko z ul. Świerkowej# z ul. Łokietka, Tosia z ul. Tuwima, Kuki z ul. 3- go Maja, Stefan z ul. Podleśniej, Bestia z ul. Bytomskiej, Kira z ul. 3 go Maja, Abi z ul. Wolności, Ramzes z ul. Jordana, Jugo z ul. Floriana, Fado z ul. Brola, Grip , który tak naprawdę wabi się Błękitnooki z ul. Gen de Gaulle, a , Maks z ul. Rymera, Łatek z ul. Damrota, koteczka z ul. Nałkowskiej,

Niestety wrócił do nas:

Fabiusz (11156) - wróciłem... Mój właściciel rozstał się ze swoją partnerką i obowiązki go przerosły :-( Był świadomy, że jestem młodym psiakiem i wymagam nieco więcej zaangażowania w pracy nad moim zachowaniem. Niestety posiadanie psa okazało się być za trudne. 08.06.2019

Nowe domki znalazło 6 psów i 1 kot:

W Zabrzu : Barry (11228), Lubczyk (11261), Szczypiorek (11260), Calvin (11239), Boniek (10917), Szirkan (k-3761)

- w Mikołowie: Fremi (10656)

Otrzymaliśmy dary od:

Magdaleny i Piotra, Olafa, Joanny, Barbary, Complex of Silesian International Schools, Joanny, Przedszkola nr 20 w Zabrzu, Anny i Katarzyny, Krzysztofa, Jose, Moniki, Grzegorza, Jowity i Mateusza, Piotra, Karola, Szkoły Miejskiej nr 9 w Knurowie, Katarzyny, Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katowicach, Jakuba, Izy, Mateusza, Madzi, Franciszka, Jacka, Piotra, Michaliny, Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego Gliwice, Szkoły Mechaniczno - Samochodowej w Zabrzu, Dawida, Patrycji. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z: Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katowicach, Szkoły Mechaniczno-Samochodowej w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 36 nowych psów i 18 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 32 psy i 12 kotów, są to:

- szczeniaki z ul. Rostka - dwie suczki czarnego umaszczenia, 2 samce czarnego umaszczenia w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Różańskiego, która przebywała w niewłaściwych warunkach bytowania,

- pies mały, biało-biszkoptowy, klapnięte uszy, dłuższa sierść (wygolony grzbiet, atopowe zapalenie skóry) rany przy nasadzie ogona z rejonów pętli w dzielnicy Rokitnica. Biedaczek jest zaczipowany, lecz czip niestety nie jest zarejestrowany :-(

- pies Owczarek Niemiecki czarny-podpalany, zaczipowany z ul. Krakowskiej,

- pies średni, brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Dworcowej,

- suczka mała, jasnobrązowa, krótkowłosa, z łamanymi uszkami, która była porzucona na klatce schodowej na ul. 3- go Maja,

- suczka mała, czarna-podpalana ze złotymi dodatkami w typie yorkshirre teriera z klapniętymi uszkami z ul. Padlewskiego. Niestety biedaczka musiała pojechać natychmiast do Centrum Weterynarii z uwagi na bardzo zły stan zdrowia,

- pies mały biało-czarny, kudłaty w typie shih-tzu z ul. Krakowskiej, gdzie był pozostawiony przy sklepie Lidl,

- pies czarny-podpalany, kudłaty, klapnięte uszka, duży z ul. Wolności,

- suczka czekoladowa , krótkowłosa w typie labradora z rejonów osiedla Barbary w Zabrzu,

- pies – szczenię czarny-jasno- podpalany, średni włos (bardzo chudy) z rejonów DK88,

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem, dłuższe klapnięte uszka z ul. Paderewskiego w rejonie lodziarni, który był zaczipowany, lecz czip nie jest zarejestrowany?

-suczka mała, czarno-brązowa, klapnięte uszka (siwy pyszczek) z ul. Rymera… Niestety jej właścicielka zmarła…

- suczka mała, czarna-krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. 3- go Maja,

- pies duży, biszkoptowy z dłuższym włosem z ul. Łącznej,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, stojące uszka, szorstkowłosy z ul. Roosevelta,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos z ul. Piłsudskiego. Biedaczka była kopana przez właściciela,

- suczka mała-czarna z dłuższym włosem wraz ze szczeniakami z ul. Kossaka,

- pies mały czarny-podpalany , krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Lompy gdzie przebywał w niewłaściwych warunkach,

- suczka biała z brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami z ul,. Lompy gdzie przebywała w niewłaściwych warunkach,

- suczka tricolor , krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Lompy gdzie przebywała w niewłaściwych warunkach,

- suczka brązowa z ciemnym nalotem, klapnięte uszka , duża z ul. Szybowej,

- pies duży, umaszczenie wilczaste, ciemna kufa z ul. Trębackiej ,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Lipowej,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy, łamane uszka z ul. św. Jacka, gdzie ugryzł dziecko,

- pies średni, czarny-podpalany, kopiowane uszka z ul. Bytomskiej,

- suczka czarno-biała w typie Husky z dzielnicy Helenka , gdzie leżała za firmą Elzab,

- pies – jamnik, krótkowłosy , brązowy z ul. Franciszkańskiej, w związku z pobytem właścicielka w szpitalu,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Żółkiewskiego,

- 5 kociąt z ul. Szpitalnej,

- 5 kociąt z ul. Mariackiej, które zostały podrzucone w kartonie pod drzwi klatki schodowej,

- kotka czarna z ul. Webera, wraz z 4 kociętami,

Zwierzęta uwiązane przy Schronisku – 1 pies:

- suczka mała- czarna – podpalana, klapnięte uszka , średni włos- falowany, biały krawat zaczipowana , lecz czip nie jest zarejestrowany ?,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 psy i 6 kotów:

- pies średni, czarny-podpalany, klapnięte uszka, gładki włos z ul. Mostowej,

- pies mały, czarny, kudłaty, biały krawat z rejonów miasta Zabrze,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, klapnięte uszka , krótkowłosa z ul. św. Wojciecha,

- kotka szarobura z białymi dodatkami z ul. ks. Tomeczka,

- 5 kociąt z ul. Mariackiej,

Do właścicieli wróciło 13 psów i 1 kot:

Kot z ul. Żółkiewskiego, Ramzes i Atos z ul. Krakowskiej, Brutus z ul. Wolności, Bora z oś. Barbary, Diana z ul. Na Piaskach, Lilo z ul. Krakowskiej, Borsuk vel Dżeki z ul. Dworcowej, Kombo z ul. Paderewskiego, Kaśka z ul. 3- go Maja, , Wader z ul. Łącznej, Whisky z ul. Roosevelta, Reks z ul. Trębackiej, Śnieżka z dzielnicy Helenka,

Niestety wrócił do nas:

- Toudi (11195) niestety moje szczęście trwało tak krótko :-( Nie dostałem nawet szansy na zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu. Prawdopodobnie naskoczył na przechodnia. 13.05.2019 

Za Tęczowym Mostem

Jaris (7154) trafił do nas ze schroniska w Bytomiu w dniu 04 maja 2019r. . Niestety okazało się, że ma krwiomocz, prostatę i nowotwór jąder. Przez tydzień czasu miał antybiotykoterapię w celu zniwelowania stanu zapalnego. Następnie kontrolne usg, która miała zadecydować czy będzie wykonywany zabieg... Niestety ….. okazało się, że nowotwór obejmuje cały pęcherz moczowy ? w wyniku czego Jaris został poddany zabiegowi eutanazji.

Nowe domki znalazło 16 psów i 11 kotów:

- w Bytomiu: Jax (11245), Selma (k-3776)

- w Wodzisławiu Śląskim: Wanilia (11258),

- w Zabrzu: Wojtusia (8871), Roni (10926), Pixar (11128), Mięta (11259), Shiro (k-3771), Marcin (k-3754) , Michał (k-3753), Milena (k-3756), Marta (k-3755), Monika (k-3757) Gogo (6847) Bobik (10741)

- w Rudzie Śląskiej: Herta (11232), Levis (11248), Marek (k-3752), Japacz (11257)

- w Tarnowskich Górach: Gamora (k-3762)

- w Czerwionce Leszczyny: Miciuś (k-3743),

- w Sosnowcu: Trafik (11238)

- w Gliwicach: Bereshka (k-3764), Pikuś (10680), Elisa (11267)

- w Piekarach Śląskich: Harnaś (11250)

- w Pniowie : Miriam (11253)

Otrzymaliśmy dary od:

Marzeny, Marleny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Żłobka Miejskiego nr 1 w Bytomiu, Moniki, Smart Gym Arena Zabrze, Edyty, Julii, Dominiki i Jacka, Anny, Artura, Zofii, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Jerzego, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Agnieszki, Wiktorii, Natalii, Moniki, Marcela, Marka, Oliwki, Patryka i Igora, Auchan Zabrze, Elżbiety, Stowarzyszenia Charytatywna Inicjatywa Zabrze, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Katowicach, Sklepu Kakadu Gliwice, Anety i Mariusza, Doroty, Justyny, Anny, Jakuba, Klientów sklepu RIO w Gliwicach, klientów i pracowników sklepu Auchan Gliwice, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie, Miejskiego Przedszkola nr 3 w Knurowie.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 2 nowe psy i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 nowe psy i 5 kotów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Nałkowskiej

- suczka mała czarno- brązowa z dłuższym włosem, z bielmem na oczach, klapniętymi uszkami w typie pekińczyka, która trafiła  z Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- kotka szylkretka z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kocię czarne z ul. Sitki,

- kotka szarobura-pręgowana, wyłysiała, chuda z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kotka ruda z ul. Baczyńskiego, która zaplatała się w krzakach i była skrajnie wycieńczona,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 1 kot:

- kocurek biało-czarny z ogródków działkowych z rejonów Biskupic,

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Jack z ul. Matejki,

Pysia z Centrum Weterynarii,

Zwrot:

Cezar (10777) niestety właściciel był zmuszony go oddać… Sprawy zdrowotne członków rodziny … 2019-05-02

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy:

W Zabrzu: Rinora (11240), Barni (10837),Revit (8966)

Otrzymaliśmy dary od:

Hanny, Śląskiego Centrum Chorób Serca, Katarzyny, Janiny, Krystyny, Teresy, Maji,

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 5 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 nowe psy, są to:

- suczka duża, biszkoptowa , krótkowłosa, siwy pyszczek, łamane uszka z ul. na Piaskach. Biedaczka wpadała do Bytomki się topiła,

- suczka duża, czarna –podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami znaleziona na stawach w dzielnicy Zabrza-Mikulczyce,

- nasza była podopieczna – Vinsa - suczka mała, biała w brązowe łaty, która błąkała się po Knurowie, skąd trafiła do Schroniska w Bytomiu i następnie do nas . Z właścicielem nie ma kontaktu …!!!!

- suczka mała- tricolor - jack russel terier z al. Szczęście Ludwika, która weszła do tramwaju za naszym wolontariuszem,

- pies – labrador biszkoptowy z ul. Matejki,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne -1 kot:

- kotka – biało-szara, chuda z ul. Rodziewiczówny, którą przetransportowaliśmy do Centrum Weterynarii w Zabrzu celem diagnozy,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Kasja , która tak naprawdę ma na imię Cleo i mieszka w Rudzie Śląskiej, Diana z ul. na Piaskach, Dziara z al. Szczęście Ludwika, Żulietta z ul. Nowodworskiej,

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy:

- w Zabrzu: Fafik (9758), Diana (5801)

- w Rudzie Śląskiej: Mika (11219)

Otrzymaliśmy dary od:

Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego Oddział w Zabrzu, A&J Partners Zabrze, Szkoły Podstawowej nr2 w Zabrzu, Jagody i Hanny, Dawida, Larysy, Henryki i Jarosława, Patrycji, Martyny, Krzysztofa i Zosi, Haliny, Iwony, Marty, Magdaleny, Szkoły Fundacji Novum Spatium w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas podopieczni z opiekunami ze Szkoły Fundacji Novum Spatium w Zabrzu

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 8 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 nowych psów i 1 kota:

- pies duży, czekoladowy ze średniej długości włosem, jedno ucho stojące a drugie klapnięte z ul. Jaworowej,

- pies mały biały, kudłaty z klapniętymi uszkami w typie maltańczyka z ul. Szkubacza – Ochrona M1,

- pies mały, jasno-brązowy z białymi i ciemnymi dodatkami, z klapniętymi uszkami w typie shih – tzu z ul. Żwirki i Wigury,

- suczka, duża, czarna, krótkowłosa, klapnięte uszka, biały krawat z ul. Szyb Wschodni,

- pies mały, czarny-podpalany, jedno uszko stojące , drugie łamane, sierść z wyłysianymi na grzbiecie, licznym zapchleniem, stanem zapalanym skóry z ul. Damrota, w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka mała, czarna z białymi dodatkami, krótkim włosem, znacznie wychudzona z ul. Nowodworskiej,

- pies średni, szorstkowłosy, brązowo biały z siwym nalotem, klapniętymi uszkami, który był uwiązany w mieszkaniu na ul. Władysława IV do nogi od stołu. Biedaczek nie miał stałego dostępu do wody … jego waga też wymaga uregulowania … jest dość chudy ..

- kocur czarny z białym, delikatnym krawatem (kastrowany) z ul. Baczyńskiego,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne -1pies:

- pies-szczeniak, mały, brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy z ul 3 go Maja,

Do właścicieli wróciły 3 psy i 1 kot:

Max z ul. Jaworowej, Benito z ul. Szkubacza, Alf z ul. Żwirki i Wigury, Dyzio z ul. Baczyńskiego,

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Gelw (7681), Bastek (11182), Łatek (k-3750) Bella (k-3758),

- w Piekarach Śląskich: Mika (11181).

Otrzymaliśmy dary od:

Katarzyny, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Beaty i Martyny, Łukasza, Małgorzaty, Bruna, Magdy, Adama, Andrzeja, Bernadra, Ryszarda, Bożeny, podopiecznych świetlicy ,,Trzymaj się”’ , Kazimierza, Natalii. Ponadto odwiedzili nas podopieczni wraz z opiekunami ze świetlicy ,, Trzymaj się ‘’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 9 nowych psów i 4 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 nowych psów i 3 koty:

- pies – średni czarny z ul. Wolności , gdzie biegał bez nadzoru,

- pies mały czarny-podpalany, szorstkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Wolności,

- suczka mała, biała z delikatnym nalotem i rudymi dodatkami, z dłuższą sierścią. Niestety sunia trafiła do nas znacznie wychudzona. Błąkała się w dzielnicy Maciejów :-(

- pies mały, rudy, biały krawat, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Sobieskiego,

- pies szczenię, średni, czarny , krótkowłosy z białym krawatem, krótkim ogonem z ul. Jagiełły,

- suczka mała, czarna szorstkim włosem siwiutkimi dodatkami, starsza z ul, Leśnej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies duży, czarny z klapniętymi uszkami, biało-jasnobrązowymi dodatkami, krótkowłosy z ul. Skośnej w Zabrzu,

- pies szczeniak, średni, wilczasta maść z jasno-brązowymi dodatkami, łamanymi uszkami, krótką sierścią z ul. Urbana,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Jagiellońskiej,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Dożynkowej,

- kotka tricolor z ul. Grunwaldzkiej.

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 1 pies i 1 kot:

- pies, średni, brązowy, krótkowłosy z ciemnym nalotem, który był prawdopodobnie uwiązany przy schronisku,

- kotka szarobura-pręgowana z białymi dodatkami z ul. Garibaldiego.

Do właścicieli wróciły 3 psy i 1 kot:

Kruchy z ul. Wolności, Don, który tak naprawdę nazywa się Tofi z ul Leśnej, Maxio z ul. Sobieskiego, Wako, który tak naprawdę nazywa się Dyzio z ul. Dzierżona.

Nowe domki znalazło 7 psów i 3 koty:

- w Zabrzu: Anri (11226), Ela (11208), Filot (11224) , Celma (11227) , Luna (11184) , Nordic (k-3742) Uakari (k-3747), Batavia (11234), Astrid (k-3749)

- w Chorzowie: Lara (10814)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej w Siemoni, Jolanty, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie, Marii, Przedszkola ,,Skrzat’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 8 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów, są to:

- suczkę-szczeniaka, małą, biszkoptową z białymi dodatkami z ul. Wojska Polskiego, która została odebrana przez inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu w związku z niewłaściwymi warunkami i opieką nad psem

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Leśnej, gdzie przybłąkał się na teren stadniny koni,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z lekko szorstką sierścią z ul. Witosa,

- pies szczeniak, mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Tarnopolskiej, gdzie przybiegł na teren Szkoły,

- pies mały biało-brązowy, krótkowłosy, starszy z ul. Dzierżona.

 

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 3 psy i 1 kotka:

- pies w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy z klapniętymi uszkami znaleziony na ul. Buchenwaldczyków,

- suczka yorkshirre terrier srebrno złota z bielmem na oczach, brudna, którą osoba dowiozła bezpośrednio do Centrum Weterynarii w Zabrzu. Została znaleziona w rejonie ul. Łąkowej,

- pies mały, biały z czarnymi i biszkoptowymi dodatkami, łamanymi uszka, z ul. Chodkiewicza, którego właścicielka nie mogła się już nim dłużej zajmować w związku z ciężkim stanem zdrowotnym,

- kotka biała, 13 letnia z ul. Hermisza, w związku ze śmiercią właścicielki,

Za Tęczowym Mostem:

Orik (10099) niestety już tu na ziemi radość nie będzie się huśtała na Twym ogonie... Pożegnaliśmy dziś Ciebie Oriczku kochany... dziś w dniu Święta Bezdomnych Zwierząt... Niestety pomimo wcześniejszej operacji guz rozrósł się w błyskawicznym tempie... Diagnoza ścięła nas z nóg... czerniak w jamie ustnej... Biegaj tak jak zawsze tu na ziemi pogodny i radosny tam... tam daleko... za Tęczowym Mostem:-( Do zobaczenia Oriczku  2019-04-04

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Reksio z ul. Buchenwaldczyków, Maja z ul. Witosa, Hades z ul. Tarnopolskiej, Tika z ul. Łąkowej, Ozi z ul. Dzierżona.

Nowe domki znalazły 4 psy:

- w Zabrzu: Drops (11222), Midi (11197), Lorencja (11206),

- w Poznaniu: Ratek (11207)

Otrzymaliśmy dary od:

Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu, Tomasza, Magdaleny, Szkoły Podstawowej nr 32 w Zabrzu, Franciszka, Sylwii, Nadii, Szkoły Podstawowej nr 44 w Bytomiu, Sklepu Netto w Zabrzu, Rafała, Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 3 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Koła Emerytów-Rencistów i Inwalidów w Zabrzu-Malczycach, Szkoła Podstawowa nr 39 w Zabrzu, Elżbiety, Franka, Róży. Ponadto odwiedzili nas uczniowie w raz z opiekunami z Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 39 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 5 nowych psów i 1 kota:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 3 psy i 1 kota, są to:

- suczka średnia z dłuższym lekko szorstkim włosem czarnym podpalanym z siwym nalotem, stojące uszka z ul. Zwrotniczej, gdzie właścicielka od miesiąca przetrzymywała ją w piwnicy !!!!

- w typie sznaucera, czarno-srebrny z ul. Wolności,

- suczka mało-średnia, czarna-podpalana, średni włos, klapnięte uszka z ul. Wajzera, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej była uwiązana przy śmietniku i została prawdopodobnie uwiązana tam przez kobietę , która podjechała autem …

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Dworcowej.

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 2 psy :

- pies szczeniak, mały, czarny-podpalany, łamane uszka, krótki włos z ul. 3 go Maja,

- pies buldog francuski biały z brązowymi dodatkami, który biegał po jezdni w okolicy cmentarza na ul. Brygadzistów,

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Rino z ul. Wolności, Diego z ul. Brygadzistów

Wrócił do schroniska:

Bastek (11182) no cóż ... dziecko przestraszyło się tego, że szczeniaczek podgryza ... Bastuś znów szuka domu... 25.03.2019

Nowe domki znalazło 12 psów i 1 kot:

- w Berlinie: Raster (6871),

- w Świerklańcu : Noki (11213),

- w Dąbrowie Górniczej : Saba (10677),

- w Zabrzu : Bastek (11182), Konan (11231), Cossima (11180), Dżardżis (11216) Hogar (11069)

- w Gliwicach: Elton (11185),

- w Bytomiu: Stokrota (11149)

- w Rudzie Śląskiej: Grant (k3746), Snapi (11196),

- w Świętochłowicach: Nero (11110),

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Wieszowej Rodziny, Kapra, Agnieszki, Oliwii, Adama, KMP Ruda Śląska, Kamili, Sklepu Kakadu Europa Centrala, Urszuli, Damiana, Weroniki, Karoliny, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 38 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Klaudii, Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Przybyło nam 6 nowych psów i 11 kotów:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 2 koty, są to:

- pies yorkshirre terier złoty z nalotem, stojące uszka, kastrowany, z Lecznicy Weterynaryjnej ul. Tarnopolska, gdzie został przyprowadzony z rejonów cmentarza,

- kocur biało-czarny z ul. Na Piaskach ,

- pies w typie Husky maści biało brązowej z ul. Jarzębiej,

- pies mały biały, brązowa łatka na oku i uszach, gładkowłosy z ul. Roosevelta,

- pies mały, czarny, długie uszy w typie cocker spaniela z ul. 3 Maja,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Bytomskiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne to 2 psy i 9 kotów:

- pies, szczeniak, mały, brązowy z ciemnym nalotem, krótkim włosem, klapniętymi uszkami, ciemną kufa z ul Łanowej w Zabrzu ,

- suczka szczenię mała, czarna-podpalana z ul. Jaskółczej,

- kocur biało-czarny z ul. Ślęczka w związku ze śmiercią właściciela,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Dworskiej,

- kotka szarobura [pręgowana z ul Dworskiej wraz z 6 kociętami,

Do właścicieli wróciły 3 psy:

Dingo z ul. Jarzębiej, Ago z ul. Pokoju, Ozi z ul. Roosevelta,

Wróciła do Schroniska:

Luna (11184) niestety... jak to bywa życie pisze scenariusze... szkoda, że pisany jest Jej taki los ... Jej Pani kocha ją nad życie ale, czy rzeczywiście to prawda skoro jest znów w schronisku? Niestety tym razem już po Lunę nie wróci. Obowiązki posiadania psa i obciążenia rodzinne niektórych przerastają... :-( 19.03.2019

Nowe domki znalazło 7 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Juta (11170), Aro (11218)

- w Rudzie Śląskiej : Boy (11205)

- w Katowicach: Rico (11193)

- w Zabrzu: Susa (11214), Kartagina (11215), Darington (k-3652) ,-

w Chrzanowie: Perełka (11190), Micia (k-3744)

Otrzymaliśmy dary od:

Dawida, Beaty i Martyny, Huberta, Danuty, Zuzanny, Katarzyny, Aleksandry, Marcina, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Asii, mama adopcyjna Eko, Przedszkola nr 3 w Pyskowicach, Sklepu Kakadu Europa Centralna, Szkoły Podstawowej nr 29 w Zabrzu, Instytutu Spawalnictwa Gliwice, Emili, Moniki, Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 28 nowych psów i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies mały, jasno-brązowy, klapnięte uszka, zakręcony ogon z ul. Czechowej,

- pies średni, brązowo-czarny z klapniętymi uszkami i dłuższym włosem z ul. Tarnopolskiej,

- suczka średnia, Akita Japońska, brązowo-pręgowana z ul. Osiedleńczej,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul;. Cmentarnej,

- suczka mała, ruda ze średnim włosem, klapniętymi uszkami z ul. Cmentarnej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Cmentarnej,

- pies mały, brązowy, średni włos. Stojące lewe ucho, prawe ucho klapnięte z ul. Ratuszowej,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa ze stojącymi uszkami z ul. Sobieskiego gdzie była uwiązana na klatce schodowej,

- suczka, mała w typie yorkshirre teriera złoto-srebrna z ul. Wyciska,

- suczka mała, czarna-podpalana, średni włos, stojące uszka z ul. Bohaterów Warszawskich,

- pies szczenię, brązowy z ciemnym nalotem, średni włos z ul. Łanowej, ,

- pies mały, czarny – podpalany, stojące uszka z ul. Krakowskiej ,

- pies średni, czarny, krótkowłosy w typie labradora z ul. Brackiej,

- pies- szczeniak czarno- siwy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z ul. Matejki,

- suczka mała, biszkoptowa ze stojącymi uszkami, średni włos z ul. Mrozka,

- suczka średnia, wilczata, klapnięte uszka , krótkowłosa z ul. Bytomskiej,

- pies mały, czarny, z jasnobrązowymi dodatkami, kudłaty z ul. Mrozka,

- pies mały, czarny, jamnikowaty, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Handlowej,

- pies mały , czarny-0podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Handlowej,

- pies duży, czarny z białymi dodatkami, krótkim ogonem z ul. Pokoju,

- kocur czarny w związku ze śmiercią właściciela z ul. M.C. Skłodowskiej,

- kotka czarno-biła w związku ze śmiercią właściciela z ul. M.C. Skłodowskiej ,

- kocur rudy-pręgowany po wypadku z ul. Mikulczyckiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne - 8 psów i 3 koty:

- suczka, duża, czarna w typie Amstaffa z ul. Reja,

- suczka, mała, brązowa, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Kochanowskiego,

- suczka – szczenię , mała, popielata z rejonów ogródków działkowych w dziennicy Zabrza- Biskupice,

- pies – duży, owczarkowaty, czarny-podpalany, średni włos z ul. Chełmońskiego,

- trzy suczki - szczenięta znaleziona w lesie przy DK 88, tj. mała czarna z białymi dodatkami, gładkowłosa, mała brązowa z czarnym nalotem, kudłata, mała czarna kudłata,

- suczka duża, Wyżeł Weimarski, starsza znaleziona przy DK 44 ,

- kocur biały w szarobure łaty z ul. Bytomskiej,

- kotka szarobura z lekkim rudym nalotem z ul. Chojnickiego,

- kotka czarna z ul. Rymera,

Do właścicieli wróciło 8 psów:

Perełka z ul. Stalmacha, Nero z ul. Tarnopolskiej, Tomoko z ul. Osiedleńczej, Sisi z ul. Buchenwaldczyków, Luna z ul. Sienkiewicza, Suzi z ul. Wyciska, Helga z rejionów DK 44, , Neron z ul. Brackiej.

Wróciła do Schroniska:

Perełka (11190) Niestety moja nowa Pani kompletnie nie przemyślała swojej decyzji. Po dwóch dniach zdała sobie sprawę z tego, że do wychowania szczeniaczka potrzeba wysiłku :-( 04.03.2019

Nowe domki znalazło 25 psów i 8 kotów:

- w Bytomiu: Lusilla (k-3619), Zumie (10696), Joka (k-3723)

- w Zabrzu: Diana (8977), Eko (11167) , Chila (10697), Faba (11098), Tanos (k-3741), Fryga (11155), Lord (11183), Erni (11062), Tracz (10886), Hopa (11186), Huba (11187), Hornet (10509), Hajo (11168 ), Strencz (k-3738)

- w Gliwicach: Bibuś (11211) , Ciastek (11147) , Madżiniuni (k-3608), Hejski (11030), Ziemek (6533)

- w Katowicach: Tygrys (k-3739)

- w Pietrowicach Wielkich : Cezar (11032)

- w Rudzie Śląskiej: Funia (11204), Inka (10942) , Misza (k-3438)

- w Pyskowicach : Kata (k-3724),

- w Tychach: Orno (10790)

- w Opolu : Fizia (11158),

- w Chorzowie : Fabiusz (11156),

- w Żorach: Julian (10695) ,

- w Paniówkach: Huna (10899)

Otrzymaliśmy dary od:

Roberta, , Agnieszki, Aurelii, Marzeny, Anny, Beaty i Martyny, Karoliny, Klaudii i Weroniki, Tomasza, Anny, Darii, Katarzyny i Krzysztofa Firma AMGT Ford Zabrze, Wiktorii, Amelii, Eleny i Joanny, Michała, Moniki, Marcina, Moniki i Andrzeja, Mariusza, od Todisia, Żanety, Salonu Pielęgnacji Zwierząt Gozzela, Beaty, Dominiki, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu klasy VII A, Sabiny i Zuzanny, Miejskiego Przedszkola nr 42 w Bytomiu, Sklepu Kakadu Gliwice, Aurelii, Magdaleny, Krzysztofa, Jarosława, Anny, Danuty, Radosława, Elżbiety, Jacka – CW Serwis, Haliny, Kazimierza, Joannay DB Cargo Polska S.A. , Jacka, Sonii, Agaty, Karoliny, Izabela, Aliny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Pauliny oraz osób anonimowych.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 14 nowych psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów, są to:

- pies duży, jasnobrązowy, krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Budowlanej,

- dwie suczki, szczeniaki, małe biało-czarne, krótkowłose z klapniętymi uszkami z ul. Lompy w związku z interwencją inspektora Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, biały w brązowe łaty, średni włos, długie uszka z ul. Sudeckiej,

- pies duży, biało-czarny w typie husky, lewe oko niebieskie z ul. Św. Wawrzyńca,

- pies mały, czarny, podpalany, dłuższy włos, łamane uszka, siwa broda z ul. Chodowskiej 1, gdzie błąkał się prawdopodobnie drugi dzień,

- pies – szczenię średni, czarny-podpalany, łamane uszka , krótkowłosy z ul. Tarnopolskiej,

Zwierzę porzucone przy Schronisku – 1 pies:

- pies mały, czarny, podpalany, średni włos , klapnięte uszka, krawat, który był uwiązany przy Schronisku z kartką, na której widniał napis Rico….

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne - 6 psów:

- suczka mała, biała z beżowymi dodatkami, krótkowłosa, łamane uszka z ul. W. Polskiego,

- pies duży, brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka biały krawat z ul. Słonecznej,

- pies średni, czarny-podpalany , średni włos, łamane uszka, krótki ogon z ul. Grzybowskiej, w związku ze śmiercią właścicielki,

- pies mały, biały w czarne łaty, długi włos, jedno ucho klapnięte a drugie stające, z ul. Bałtyckie,

- pies mały, biały w brązowe łaty, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul Bałtyckiej,

- suczka mała, jasno-brązowa, krótkowłosa, krótki ogon, łamane uszka, chuda rzekomo znaleziona w Parku na ul. Dubiela… a tak naprawdę właścicielka miała interwencje Towarzystwa Opieki Zwierzętami… i w taki sposób chciała pozbyć się problemu ….

Do właścicieli wróciło 6 psów:

Braszko który tak naprawdę nazywa się Alex z ul. Budowlanej, Borys z ul. Św. Wawrzyńca, Koffi z ul. Sudeckiej, Max z ul. Słonecznej, Czarek z ul. Chudowskiej, Blancik z ul. Tarnopolskiej,

Wrócił do Schroniska:

Sasza (10907) niestety błąkał się w gminie Wilanowice, skąd trafił do Schroniska w Chełmku .... :-( Z właścicielką nie można się skontaktować ... 08.02.2019

Nowe domki znalazły 3 psy i 1 kot:

- w Gliwicach: Perry (k-3734)

- w Zabrzu: Hoto (11169), Tesa (8722)

- w Bytomiu: Czarek (11154)

Otrzymaliśmy dary od:

ZSMS w Zabrzu, Anety, Roberta, Zbiórki Auchan Platan, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Danuty, Krystiana i Beaty, Przedszkola z Przyszowic, Katarzyny i Karola, Magdaleny, Marty, Iwana, Moniki i Bartka, AMGT Ford , Damiana, Karoliny, Elżbiety i Teresy, ZSP nr 7 w Zabrzu, kju.to<3, Beaty, Joli i Izy, Sklepu Kakadu – Europa Centralna Gliwice, sklepu Netto, firmy Elektrolux Zabrze, sklepów zoologicznych z Zabrza.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 13 nowych psów :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, bez ogonka z ul. Sportowej w związku pobytem właścicielki w szpitalu,

- suczka mała, czarna-podpalana bez ogonka z ul. Sportowej w związku pobytem właścicielki w szpitalu,

- pies mały, kudłaty, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. . Rymera,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka, krótkofalowy z ul Budowlanej,

- Owczarek Niemiecki długowłosy brązowy, czarna kamizelka z ul. Bytomskiej,

- suczka mało-średnia brązowa, ciemny nalot, łamane uszka, szorstki włos z ul. Krakusa,

- suczka duża czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętym uszkami z ul Górniczej wraz ze szczenięciem – małym, czarnym podpalanym, krótkowłosym samcem z klapniętymi uszkami, którego karmi,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne:

- suczka mała w typie teriera walijskiego , czarna-podpalana z ul. Końcowej,

- pies szczeniak – mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami doprowadzony z ul. Buchenwaldczyków do Centrum Weterynarii w Zabrzu w związku z złym stanem zdrowotnym,

- suczka, duża, brązowo szara z ciemnym nalotem , czarną kufą z ul. Zamkowej,

- pies West Highland West Terrier z ul. Cieszyńskiej,

- suczka – czarna – podpalana ze średnim włosem - w typie Owczarka Niemieckiego z ul. Sienkiewicza,

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Amik z ul. Rajskiej, Rokitek z ul. Rymera, Kira z ul Końcowej, Riko z ul. Bytomskiej, Łajka z ul. Krakusa

Wrócił do Schroniska:

- Barni (10837) – niestety nowy opiekun nie dostosował się do warunków umowy... Biedny Barni mieszkał na terenie firmy w niewłaściwych warunkach :-( 

Misza (k-3438) – został znaleziony w piwnicy w Zabrzu :-( 

Nowe domki znalazły 2 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Gabor (11135), Kazra (k-3543)

- w Katowicach: Nakija (k-3736)

- w Dąbrowie Górniczej : Luna (10950)

- w Knurowie : Grindewald (k-3735),

- w Piekarach Śląskich: Boys (k-3726)

Otrzymaliśmy dary od:

Beaty, Nails Studio Ruda Śląska, Promedica Herbabet, Mariusza, Nadii, Kamili i Dawida, Roberta, Anety, MDK Media , Marcina, Grzegorza, Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Karoliny, Anny i Szymona, Zbigniewa, Katarzyny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Pauliny, Bożeny, Anieli, ZSMS w Zabrzu, Roberta, zbiórki Auchan - Platan Zabrze.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach: -)

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy

 

Mamy 7 nowych psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 1 kota, są to:

- suczka mała, brązowa z białym krawatem, ciemna kufą, łamanymi uszkami, która była uwiązana przy sklepie ,,Biedronka’’ na ul. Klonowej,

- pies średni, dłuższa sierść, czarny, brązowe łapy z ul. Jagiełły,

- suczka mała, czarna-podpalana, średni włos, łamane uszka, dwie brązowe plamki nad oczami, która błąkała się na ul. Powstańców Śląskich,

- pies w typie foksteriera z ul. św. Wojciecha,

- kocur biało-szarobury z ul. Sztygarów,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 3 psy:

- pies - szczenię, czarny, szorstkowłosy znaleziony na ul. Sienkiewicza,

- pies - szczenię - mały, czarny-podpalany, biały krawat, klapnięte uszka, krótkowłosy znaleziony na przystanku autobusowym na ul. Gen de Gaulle’a,

- pies mały, krótkowłosy o płowym umaszczeniu, długie uszka, biały krawat i skarpetki na tylnych łapkach , który błąkał się na ul. Jabłońskiego,

Do właścicieli wróciły 3 psy:

Murzyn z ul. Jagiełły, Dejzi z ul. Powstańców Śląskich, Nuki z ul. Jabłońskiego,

Wróciły do Schroniska:

- Tygrys (k-3739) - wrócił z adopcji, bo nie odnalazł się w nowym domu, potrzebuje o wiele więcej spokoju, najlepiej domku bez innych zwierząt ? 27.01.2019r.

- Gelw (7681) niestety został oddany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu :-( 29.01.2019

Nowe domki znalazły 2 psy i 4 koty:

- w Piekarach śląskich: Uzma (k-3733)

- w Rudzie Śląskiej : Czakra (k-3718), Kazar (k-3607)

- w Szczecinie : Duri (11150),

- w Gliwicach: Tadzio (10692)

- w Pyskowicach: Rango (k-3740)

Otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Zoologicznego Maxi Zoo w Zabrzu, Anny, Nails Company, Daniela, Alicji, Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi – Akademia Wesołego Przedszkola w Katowicach, Przedszkole nr 27 w Zabrzu, Klientki Centrum Weterynarii w Zabrzu, AZ Motors Pyskowice, Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zakon Kamilianów, Sklep Netto w Zabrzu, Tomasza, p. Front, AMG Ford Zabrze.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 8 nowych psów i  1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 1 kota, są to:

- pies mały, czarno siwy, szorstkowłosy, stojące uszka z ul. Lazara,

- suka duża w typie kaukaza popielata z ul. Sikorskiego,

- suczka, mała, jasnobrązowa, krótkowłosa z rejonów Stadionu Górnika Zabrze, ul. Roosevelta,

- suczka mała, jasna w typie foksteriera z ul. Kościuszki w okolicy Lidla,

- suczka średnia, czarna z kręconą sierścią, klapniętymi uszkami z ul. Grzybowskiej,

- suczka średnia, czarna, kręcona sierść i klapnięte uszku również z ul. Grzybowskiej,

- pies - szczenię małe, czarne, krótkowłose z ul. Rostka,

- kocur szarobury-pręgowany, który koczował na klatce schodowej na ul. Św. Wojciecha,

Pies doprowadzony przez osobę prywatną:

- pies - szczenię biało-brązowe, łaciate w typie beagla z czerwoną obrożą z ul Kasprowicza,

Do właścicieli wróciło 6 psów:

Karmel z ul. Kasprowicza, Dejzi z ul. Kościuszki, Saba i Koka z ul Grzybowskiej, Lajka z ul. Roosevelta, Chilli z ul. Sierotki.

Nowe domki znalazło 8 psów i 4 koty:

- w Rudzie Śląskiej: Afrok (11113), Doli (11127)

- w Zabrzu: Pusia (k-3531), Foma (11139), Dżeki (11152), Pixarek (11128)

- w Bytomiu: Tygrys (k-3739), Dejzi (11043)

- w Jastrzębiu- Zdroju: Astat (k-3703),

- w Katowicach: Sziro (k-3685),

- w Świętochłowicach: Elf (11114)

- w Gliwicach: Batman (11105)

Otrzymaliśmy dary od:

Od wirtualnych opiekunów Dolli, Jolanty, Oliwii, ZS nr 3 w Zabrzu, Nadii, Mai, Agnieszki, Piotra, Landinalis-Stylizacja Paznokci Pyskowice, Wiktora, Pauli i Pawła, Magdaleny, Iwana i Marty, Anny, Bartłomieja, Macieja, Biedronki- Maciejów, Doroty, Sklepu Kakadu –Europa Centralna Gliwice, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, Teresy, Anny, Karoliny.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 6 nowych psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, i 2 koty, są to:

- pies średni, czarny, krótkowłosy z łamanymi uszkami, białą pliską na pyszczku i tzw skarpetkami i krawatem, który był uwiązany do bramy przy Ogródkach Działkowych Mostostal na ul. Matejki. Biedaczek był bardzo przerażony …

- pies szczenię małe, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Stalmacha,

- suczka szczenię mała, czarna, podpalana z klapniętymi uszkami ul. Szczęść Boże, w związku z interwencją Inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka, mała, biała w brązowe łaty, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Wolności, która błąkała się przy zabrzańskiej Galerii,

- pies duży, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Kruczka,

- pies czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Sierotki

- kocur szarobury-pręgowany z białym dodatkiem, bardzo duży z ul. Żwirki i Wigury w związku z pobytem właścicielki w Hospicjum,

- kocur biało-rudy z ul. Kopalnianej w związku ze śmiercią właściciela,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Bruner naprawdę nazywa się Szon i trafił do nas z ul. Zamkowej , Fredy nazywa się Ramzes i trafił do nas z ul. Stalmacha, Chilli z ul. Kruczka, Lili z ul. Wolności,

Niestety wrócił do schroniska:

Afrok (11113) niestety pomimo zapewnień korzystania z pomocy behawiorysty, nowi opiekunowie nie chcieli z niej skorzystać :-( Afrok nie lubi zostawać sam... Do tego alergia właścicielki ... Smutne, ale prawdziwe:-( 2019-01-15

Nowe domki znalazło 9 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Łatek (11153), Walter (k-3626), Strips (10993), Tiara (10882), Teo (11039)

- w Bytomiu: Ahadi (k-3596), Faruś (k-3631)

- w Katowicach: Amifu (k-3727), Asper (10429)

- w Kamieńcu: Heda (10853)

- w Piekarach Śląskich : Spoki (8798)

- w Rudzie Śląskiej: Sweety (k-3551),

- w Chorzowie: Lopez (10544),

- w Gliwicach: Beybi (11131)

Otrzymaliśmy dary od:

Kasi, Łukasza Lusi i Buzza, Magdy, Michała, Jasia i Franka, Kamila, Basi i Marcina, Tadeusza, Aleksandry, Lecha, Politechniki Śląskiej w Zabrzu, Wojciecha, Ewy i Marka, Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach, klasa 1B, Mateusza, Elżbiety,

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 11 nowych psów i 1kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów, są to:

- pies, czarny-podpalany, krótkowłosy ze złamana przednią łapką z ul. Kruczej, którego przetransportowano do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- suczka duża, czarna-podpalana, owczarkowata, stojące uszka , krótkowłosa z ul. Medyków,

- pies- szczenię maści białej z czarna plamą w okolicy oka, średnim włosem, łamanymi uszkami z ul. Sportowej,

- pies Owczarek Niemiecki długowłosy, czarny-podpalany z kolczatką z ul. Tyskiej, gdzie położył się przy posesji osoby zgłaszającej,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z łamanymi uszkami, delikatnym krawacikiem, która była porzucona na klatce schodowej przy ul. Sokolskiej. Bidula ze strachu wtargnęła  przy nadarzającej się okazji do mieszkania jednego z lokatorów,

- suczka, mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul Łapkowskiego , gdzie była porzucona na klatce schodowej,

- pies szczenię, gładkowłosy, czarny-podpalany z białym krawatem z ul. Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies szczenię biało-czarny, z brązowymi dodatkami, kudłaty z łamanymi uszkami z ul Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies szczenię czarny-podpalany, kudłaty z łamanymi uszkami z ul. Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka szczenię, średnia, brązowa, pręgowana z łamanymi uszkami, białymi skarpetkami, krawatem i białymi dodatkami na kufie , która była uwiązana na ul. Stalmacha,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 1 psa i 1 kota:

- pies, brązowy , krótkowłosy z delikatnym ciemnym nalotem, grubszy, z łamanymi uszkami i znaczkiem ze szczepienia, który biegał po Parku Świerczewskiego w Zabrzu,

- kocię białe w szarobure-pręgowane dodatki z ul. Dąbrowskiego, gdzie koczował w piwnicy,

 

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Tekilla z ul. Korczoka, Sara z ul. Medyków, Lucyfer z ul. Kruczka, Ciastek z ul, Sportowej, Fafik z Parku Świerczewskiego,

Nowe domki znalazły 6 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Znajdek (11085)

- w Krakowie : Tunia (11068)

- w Tarnowskich Górach: Perełka (4903)

- w Siemianowicach Śląskich: Rosiczka (11059)

- w Niemczech: Iha (k-3732)

- we Wrocławiu: Wetam (7765)

- w Zabrzu: Sonia (11099), Sqiks (k-3728)

Otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Netto, Magdaleny, Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Katarzyny, Przedszkola nr 38 w Zabrzu, Katarzyny, Klientów Przychodni weterynaryjnej z Zabrza, Onyx Zabrze, od byłego podopiecznego Duszka i jego opiekunów, Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 16 nowych psów i 1 kota. 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów, są to:

- suczka duża, czarna z dłuższym włosem i łamanymi uszkami z ul. Andersa,

- pies rasy Syberian Husky czarno-białej maści z ul. Jordana,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Wolności,

- suczka mała, czarna-podpalana ze średnim włosem z ul. Budowlanej,

- suczka mała, czarna-podpalana z białym krawatem siwym pyskiem i łamanymi uszkami, średniej długoś włosem , bardzo wychudzona. Biedaczka była uwięziona nie wiadomo od jakiego czasu w betonowym kręgu (studzience). Ktoś potraktował ją w bardzo brutalny sposób!!! Suczka była spuszczona do tej studzienki na dwóch złączonych ze sobą smyczach i szyja oplatana łańcuchem jednej z nich… Zdarzenie miało miejsce na ul, Stalmacha przy nastawni kolejowej

- suczka w typie yorkshirre teriera w wieku 10 lat, która została porzucona przez właścicielkę na klatce schodowej ul. Matejki. Biedna sunia była w bardzo złym stanie zdrowotnym … obszerny guz na listwie mlecznej, miała ubytki sierści oraz zęby w bardzo złym stanie. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

- suczka, szczenię, mała, czarna-podpalana, lekko szorstki włos , klapnięte uszka z ul. św. Kamila,

- suczka duża, brązowo-czarna z łamanymi uszkami, krótkim włosem z ul. Paderewskiego,

- pies średni, biało-czarny, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Korwina,

- pies średni, brązowy , krótki włos kulejący na łapę, który wszedł na teren firmy Wobis przy ul. Bytomskiej,

- suczka mała, biało-brązowa, klapnięte uszka, średniej długości sierść z rozległymi, rozpadającymi się guzami na listwie mlecznej. Sunia koczowała w wiecie śmietnikowej na ul. Tetmajera.

- pies duży, czarny-podpalany w typie Owczarka Niemieckiego z ul. Wolności,

- suczka duża brązowa , krótkowłosa z łamanymi uszkami, ciemniejszą kufą z ul. Korczoka gdzie była bez nadzoru na klatce schodowej,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 3 psy i 1 kota:

- suczka, brązowa, krótkowłosa z ul. Jesiennej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, szorstkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Kępki,

- pies duży, czarny z dłuższym włosem z okolicy Koksowni Jadwiga ul. Pawliczka,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Wajzera,

Do właścicieli wróciło 10 psów:

Bongo z ul. Łapkowskiego, Mamba z ul. Andersa, Smok z ul. Jordana, Kruchy z ul. Wolności , Astra z ul. Jesiennej, Missy z ul. Budowlanej, Kuba z ul. Korwina , Bila z ul. Paderewskiego, Ciapek z ul. Bytomskiej, Laki z ul. Wolności,

Nowe domki znalazły 9 psów i 6 kotów:

- w Zabrzu: Bregon (11074), Bisia (11118), Hankus (k-3116), Kev (k-3729), Raca (11129) Ersa (k-3645), Marszal (11057), Halek (k-3716), Garmadon (k-3562)

- w Gliwicach: Juro (11097)

- w Chorzowie: Kila (11111)

- w Knurowie: Baks (11045)

- w Nogowczycach: Certa (11023)

- w Katowicach: Ajrisz (11095)

- w Bytomiu: Boyer (k-3722)

Odeszła za Tęczowy Most:

Dumka (10755) niestety koniec roku zwykle zbiera swoje żniwo :-( Dumka mieszkała z nami zaledwie od marca, trafiła z łańcuchem przy szyi, wychudzona i z nowotworami na listwie mlecznej. Przeszła operację, z każdym dniem zdrowiała i przybierała w oczach, po kilku miesiącach już nikt nam nie wierzył, że to staruszka. Mieszkała z nami przy biurze od samego początku, miała ciepło i miłość, której do tej pory nie znała. Na początku "bolał" ją każdy dotyk, jednak powoli zaczęła nam ufać i pozwalać sobie na pieszczoty. Sprawiała wrażenie szczęśliwej, mamy nadzieję, że tak właśnie było... Wszędzie było jej pełno, pod drzwiami kuchni była pierwsza, kiedy tylko Alinka zmierzała w tym kierunku to Dumcia galopem ją wyprzedzała, a nawet sama usiłowała otworzyć drzwi. Wychodziła z nami codziennie na spacerki, dzielnie pokonywała całą trasę, węszyła i korzystała ile tylko mogła. Nigdy nie miała problemu z chodzeniem, aż w ubiegły weekend z godziny na godzinę przestała chodzić :-( Pomimo wielu badań, pomimo leków jej stan pogarszał się z każdą chwilą. Przestała jeść, przestała reagować, a ostatnia iskierka nadziei zgasła :-(

Po raz kolejny przyszło nam pożegnać cudownego i wyjątkowego przyjaciela, do takich pożegnań nie można przywyknąć, zawsze bolą tak samo :-(

Dumko, biegaj szczęśliwe po cudownych łąkach za Tęczowym Mostem. Tam już nikt nie przykuje Cię łańcuchem do budy, już nigdy nikt Cię nie skrzywdzi. W naszych sercach pozostaniesz na zawsze - wolna i szczęśliwa:-(( TM 28.12.2018

Otrzymaliśmy dary od:

Piotra, Nocnej Jazdy Zabrze, Elżbiety, Izabeli, Joanny, Adama, i Filipa, Sandry Julii, Piotra, Nikoli, Sandry, Oliwii, Agnieszki, Kasi, Izy i Michała, Zuzanny, Krzysztofa, Roberta, Charytatywnej Inicjatywy Zabrze, Manifaktury Psich Fryzu ,,Tosia”, Barbary, Jarosława, Bartka, Firmy Oda Gliwice, Firmy F.A.M. Zabrze, Jacka, Sklepu zoologicznego Tina zoo w Zabrzu ora jego klientów.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974