www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2014

Otrzymaliśmy dary od: Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu, Fundacji Szara Przystań, Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Teresy, Niny, Marka, Joli, Beaty, Marka, Kasi, Szymona, Kamili, Lidii, Romana, Anny, Miejskiej Biblioteki Publicznej Fili nr 19, Firmy Mars Polska, Patrycji, Ewy, Drogerii HEBE, Bernarda, Elżbiety, Joanny, Adama, Marka, Społecznej Szkoły "Nasza Szkoła" Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego, Anny, Teresy, Barbary, Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Sklepu Netto, Sawy i przyjaciół, Anny, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Rodziny Skałbów "Piotrowe Gniazdo", Oli, Patryka i Dariusza, Psiateczej Paczki oraz zebrane na imprezie Leśne Run. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!!

.
.

W sobotę 20 grudnia odbyło się Leśne Run, czyli Wigilia Biegacza na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Organizatorzy zaprosili na swoją imprezę przedstawicieli naszego schroniska. Część wolontariuszy (Alina, Ola, Maciek i Artur) z psiakami (Pauzą, Fibi, Funcikiem i Rukterem ) czekali na darczyńców przed bramą wejściową, pozostali wolontariusze (Jola i Darek) zbierali datki na terenie kąpieliska.

.
.

Uczestnicy, organizatorzy i sponsorzy ofiarowali, oprócz gotówki kołdry, koce, ręczniki oraz miski, smycze, obroże i sporą ilość karmy (karma od sponsora imprezy - firmy Tropical dotarła do schroniska kilka dni wcześniej - 69 kg Tropi Doga napełniało brzuszki psiaków jeszcze przed wystrzałem pistoletu startowego).Druga połowa grudnia powinna być mroźna i śnieżna, tymczasem trasa biegu była w dużej części błotnista. Jednak nie zraziło to biegaczy, podziwialiśmy ich szczerze, a przy panach startujących w… krótkich spodenkach nasze ciepłe polary wyglądały nieco nie miejscu.Bawiliśmy się super, poznaliśmy nowych, fajnych ludzi , jakoś mamy do takich szczęście !Impreza, imprezą, ale nic nie pobije hasła dnia jednej osoby z naszej ekipy „Nie mogę udzielić wywiadu do radia bo mam brudną kamizelkę” Po tych słowach było tyle śmiechu, że zaraz zrobiło się wszystkim cieplej. Nie zdradzę autora tych słów, kto był to wie, a nieobecni niech żałują :)

Dziękujemy za dary, ciepłe słowa, ciepłe napoje oraz cudny barszczyk z uszkami.Jesteśmy doładowani pozytywną energią, która przybiegła do nas z LEŚNEGO RUN !!!

Polecamy stronę

http://www.uzaleznionyodruchu.pl/2014/12/lesne-run-edycja-iii-wigilia-biegacza_21.html

https://plus.google.com/u/0/photos/+UzaleznionyodruchuPlmacko/albums/6095075347086317633

https://picasaweb.google.com/114683990763148890202/IIILesneRun20122014

https://cdn.fbsbx.com/hphotos-xfa1/v/t59.3654-21/10741753_1025912407435007_2064485156_n.mp3?oh=1fd2d83eb35dbdc96bada84513f1eee3&oe=549A9C13

 


Dary otrzymaliśmy od: Klientów Sklepu "Firma handlowo-usługowa" w Zabrzu, Zespołu Szkól nr 18 (Liceum Plastyczne) w Zabrzu, Marka, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Mariusza, pracowników Firmy Opel w Gliwicach, Joanny, Anety, Izabeli, Katarzyny, Oli, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Anny, Marty i Andrzeja, Mirosława, Karoliny i Łukasza, Izabeli, Bożeny, Mirosława, Aleksandry, Renaty, Piotra, Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach, Pauliny, Michała, Małgorzaty, Klubu Sportowego Shausha,Przedszkola nr 8 w Świętochłowicach, Salonu Filomena w Gliwicach, Dominiki, Firmy Tropical, IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu i Doroty.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

.
.

Charytatywny Maraton fitness dla schroniska Psitulmnie już za nami Na pierwszym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy pokazali, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny.Dziękujemy za wszelkie dary, które ułatwią przetrwanie psiakom i kociakom zimy w schronisku.Dziękujemy również klubowi Fitness Proforma za udostępnienie stepów fitness.Jesteśmy szczęśliwi, że każdy z Was wykazał się tak ogromnym zaangażowaniem!Zapraszamy na fotorelację oraz uczestnictwo w kolejnych wydarzeniach w naszym klubie.

W imieniu naszym i zwierzaków bardzzzooo dziękujemy SHAUSHA Sport Club !!!!! :)))

.
.

Leśne Run organizuje III edycje - Wigilia Biegacza z myślą o pomocy dla naszego Psitula..

https://www.facebook.com/events/867257476640464/?fref=ts

ZApraszamy !!!

.
.

Dary otrzymaliśmy od:Henryka, Angeliny i Mateusza, pani, która adoptowała naszego Barneya, Kariny, Ireny, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, medycznej szkoły Policealnej w Zabrzu, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Kseni, ani i Wiki, Filipa, Patryka, Biblioteki Miejskiej Fili nr 11 w Zabrzu, Barbary, Magdy, Ewy, Łukasza, Barbary, Andrzeja, Przedszkola nr 45 w Zabrzu, Gimnazjum nr 9 w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo Badawczego w Zabrzu, Wiesława, Sandry, Marzeny i Ilony, Przedszkola nr 47 w Zabrzu, Alicji i Karoliny.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!

 

.
.

2 grudnia nasi przedstawiciele wzięli udział w ciekawej, dość nietypowej jak dla nas imprezie Santa Cloud: IT & Marketing Community for People and Animals.Cóż to takiego? W duuużym skrócie zebrali się ludzie - komputerowcy – zawodowcy i wymieniali poglądy, były ciekawe prelekcje i dyskusje. Niektórzy z nas myśleli, że tematyka komputerowa nie jest im obca, ale już pierwszy prelegent wyprowadził nas z tego stanu, jesteśmy totalnym amatorstwem. W związku z tym okrzyknęliśmy naszych Komputerowców IT - przybyszami z kosmosu (IT to bohater filmu Spielberga, takie przypomnienie dla osób nieznających tematu), w zamian Komputerowcy przemianowali naszego psiaka Ruktera na Routera. Bez problemów dogadaliśmy się z tymi wspaniałymi, komputerowymi geniuszami. Łączy nas jedno – wszyscy mamy pasję, która zawładnęła ogromną częścią naszego życia, a ludzie z pasją zawsze znajdą wspólny język. Jesteśmy wdzięczni organizatorom, że wybrali nasze schronisko jako cel akcji charytatywnej katowickiej imprezy.Ci organizatorzy to (tutaj trzeba się skupić, żeby nie popełnić błędu w pisowni, a to nie jest łatwe) Geek Girls Carrots, Women in Technology,Rails Girls Silesia i Czwartkowe Spotkania Social Media. DZIĘKUJEMY !! Pisząc podziękowanie nie możemy zapomnieć o naszych wspaniałych wolontariuszach, którzy jak zwykle stanęli wysokości zadania. Ukłony w stronę Alinki, Dagmary, Joli, Pauliny, Julci, Darka, Sebastiana i Denisa.

JESTEŚCIE NAJLEPSIEJSI !!

https://picasaweb.google.com/114683990763148890202/IT02122014

.
.

Dary otrzymaliśmy od : Sklepu Leopardus Silesia City Center w Katowicach, Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, Bogusławy i Mirosławy, Oli, Karoliny, Ewy, Szymona i Anny, Teresy, Przedszkola "Koszałek" w Gliwicach, nowożeńców Lucyny i Jakuba, Przedszkola nr 3 w Bytomiu, Szkoły podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przedszkola nr 18 im. Karolinki w Zabrzu, Anny, Miejskiej biblioteki Publicznej w Zabrzu Fili nr 19 i Nicoli.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

.
.

Już od jutra trwa zbiórka dla naszych zwierzaczków organizowana wśród pracowników Opla z Gliwic Dziękujemy, że pomyśleliście o naszych podopiecznych i oczywiście wszystkich pracujących w firmie zachęcamy do podrzucania darów do specjalnie przygotowanych koszy

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Firmy ISTA, Domu Dziecka w Gliwicach, Joanny, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Oli, Integracyjnego Ośrodka Edukacyjno-Kulturalnego "JESTEM", Przedszkola nr 94 w Katowicach, Pawła, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, Sandry, hotelu Qubus w Gliwicach, Marcina, Gimnazjum nr 5 w Zabrzu, Lecznicy Weterynaryjnej na ul. Klonowej w Zabrzu, Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego-Gimnazjum nr 6, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Anny i Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

To było tak. Na tyskim dog-trekkingu z Kilim pobiegła Katarzyna Sobieszek zwana Katasią, z kabaretu Made in China. Katasia zakochała się w Kilim, Kili zakochał się w Katasi, psy Katasi nie zakochały się w Kilim i odmówiły przyjęcia czwartego psa pod dach (nawet gdyby udał kota, bo kotów jest sześć i też starczy!) Dlatego Katasia powiedziała o Kilim różnym znajomym i przyjaciołom i sąsiadom - a oni zaśpiewali dla Kilego! I tak to było!

https://www.youtube.com/watch?v=uuJJhEvLfP4

.
.

Zbiórka darów dla naszych podopiecznych :-))) Osoby mieszkające w pobliżu Wydziału, niebędące studentami również mogą wziąć czynny udział w akcji ul. Piekarska 18 Bytom

.
.

Dary otrzymaliśmy od : Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, p. Żanety z Gabinetu Kosmetycznego "Janet",Lidii, Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach, Łukasza, Lidii, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Przedszkola nr 22 w Zabrzu, Pawła, Mateusza oraz dary zebrane na naszej akcji w Platanie.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt i sportu na Maraton fitness dla schroniska Psitul mnie, który odbędzie się 13.12.2014.Zbieramy oprócz symbolicznej cegiełki dla zwierząt np. koce,karmę.Zbiórka trwa od 09.11.2014 do 13.12.2014. Szczegóły w recepcji klubu

https://www.facebook.com/events/816652795057713/?source=1

.
.

Platan, Platan, poprzeplata Dary trafiły do psitulowego adresata

8 listopada odbyła się ostatnia w tym roku psitulowa impreza na terenie CH Platan. Klienci marketu wspomagali naszych podopiecznych datkami, suchą karmą, puszeczkami z jedzonkiem, smakołykami, a nawet zabawkami. Psiaki, które były obecne na miejscu robiły co w ich mocy aby wyrazić swą wdzięczność. Psia reprezentacja (Rukter, Faraon, Dżipsi i Taro) rozdawała buziaki, pozwalała na głaski i uściski, a merdające ogonki kręciły się jak wiatraczki. Jak fajnie się bawiliśmy można będzie zobaczyć na zdjęciach. Profesjonalną fotorelację zawdzięczamy wolontariuszce Asi  https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6079862458847452673?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/114650921578160203091/albums/6079862458847452673?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim ludziom zaangażowanym w tą cykliczną imprezę. Dziękujemy Dyrekcji Platana za możliwość wystawiania naszego stoiska, pracownikom Centrum Handlowego za pomoc techniczną. Wielkie dzięki klientom, na których zawsze mogliśmy liczyć. Podziękowania kierujemy także do niezawodnych wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas bezdomnym zwierzakom (w ostatnią sobotę było ich całkiem sporo : Lidia, Asia, Alina, Alicja, Jola, Paulina, Julcia, Sandra, Iza oraz Marcin, Sebastian i Michał - dwaj ostatni na zmianę „ożywiali” naszą maskotkę Psitulaka).

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY ! Dzięki Wam życie naszych podopiecznych jest lepsze !

.
.

Mydlarnia u Franciszka której mottem jest “Co natura daje dla ciała i dla ducha” ma też w naturze pomaganie i w tym przypadku pomaganie naszym schroniskowym zwierzakom. Nie od dziś, a raczej już od dawna nam pomagają i wspierają. Ich nowym pomysłem jest oddanie schronisku Psitulmnie 50% dochodu ze sprzedaży bawełnianych toreb. Torby można znaleźć na ich http://www.ufranciszka.pl/ .Bardzo im za to dziękujemy w imieniu zwierzaków i swoim :))

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Klubu Miłośników Zwierząt przy Gimnazjum nr 11 w Zabrzu, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, pracowników Miejskich Bibliotek Publicznych w Zabrzu, Hanny, Aliny, Mateusza i Teodora, Gimnazjum nr 4 w Zabrzu, Kasi, Hanny, Weroniki, Ani, Joanny, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Alicji i Przedszkola nr 29 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 6 w Zabrzu, firmy Ista, Barbary, Artura, Danuty, Marcina, Przedszkola nr 46 w Zabrzu, Iwony, Wanessy i Wioletty, Klaudii i Weroniki, Basi, Janusza (Firma Handlowo-Usługowa), Szkoły Podstawowej nr 45 w Zabrzu, Joanny, Marty, Damiana, Agnieszki z Firmy MEC. SP. Z.O.O, Szkoły Podstawowej nr 19 w Zabrzu (Zespół Szkół Sportowych) i Zakładu Aktywności Zawodowej Fundacji "Nadzieja Dzieci".

Wszystkim bardzo dziękujemy !!!

.
.

W tym roku obchodzimy 150 lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz 15 lecie prowadzenia przez nas Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" i z tej okazji zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Centrum Handlowego "Platan" w Zabrzu gdzie będzie można zobaczyć niewielką wystawę dotyczącą tych obchodów.Wystawa potrwa od 17 do 31 października.

Bardzo serdecznie zapraszamy !!

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Anety, Lucyny, Dagmary, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobieszowic, Jolanty, Sandry, Artura, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Gimnazjum nr 11 w Zabrzu (Klub Miłośników Zwierząt), Doroty i Antoniego, nowożeńców Katarzyny i Grzegorza, Augustyna, Andrzeja i Przedszkola nr 6 w Zabrzu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12, Urszuli, Iwony i Łukasza, Anny, Alicji, Martyny, Anny, Asia, Górnośląskiego Centrum Edukacji, nowożeńców Basi i Mariusza, Alicji, sklepu Pet Smile, Parafii Św. Wojciecha, Michała, Sklepu Nakarm Pupila, Parafii Św. Macieja oraz akcji "Pełna miska dla schroniska" i akcji "850 km by znaleźć dom".

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Pan Rafał Kurdek i jego dzielna załoga zorganizowali akcję dla naszego Psitula. PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA bo taką nazwę nosiła akcja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Mimo ogromnych obaw Pana Rafała, efekt końcowy akcji przerósł jego najszczersze oczekiwania.....

.
.

Ludzie pokazali jak wielkie mają serca i przekazali na rzecz schroniska:

- 200 kg suchej karmy dla psów

- 76 kg suchej karmy dla kotów

- 138 dużych puszek i 32 małe puszki dla psów

- 130 małych puszek dla kotów + ok 20 saszetek z przysmakami

- 6 sztuk jedzenia drobiowego dla psów w formie szynki

- 11 paczek "ciasteczek" dla psów

- ok 60 sztuk gotowych "zagryzek" dla psów

- ok 40 sztuk gotowych "zagryzek" dla kotów

- 37,5 kg makaronu

- 5 kg kaszy i 30 kg ryżu

- ok 120 sztuk koców, poduszek, ręczników, prześcieradeł, itp.

- 1 klatka dla kota, 2 miski, 4 szczotki i 2 smycze

- 5 małych szamponów dla psów

- 10 l płynu

- zabawki dla psów i kotów.

Będą pełne brzuszki, będzie ciepełko, będą chwile zabawy Cieszymy się razem z psitulowymi podopiecznymi  A Pan Rafał postawił sobie kolejne wyzwanie.... Wiosną chce zorganizować drugą edycję akcji PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA i pobić dotychczasowy rekord Nie pozostaje nam nic innego jak czekać i mocno trzymać kciuki.

https://www.facebook.com/events/1469141566668812/?ref_dashboard_filter=past

W imieniu swoim i naszych czworonożnych przyjaciół JESZCZE RAZ WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 


Nasi przyjaciele z Pet Smile obchodzili pierwszą rocznicę powstania sklepu stacjonarnego pod ich szyldem w Gliwicach. Kilka miesięcy wcześniej urodziny miał ich sklep internetowy, wtedy dziewczyny zorganizowały dogtrekking, na którym było nas całkiem sporo. Ponieważ Psitulaki uwielbiają dobrą zabawę i pyszne jedzonko z radością korzystamy a tego typu zaproszeń.

.
.

Tym razem nie było opcji, żeby zabrać większą ilość psów, wybór padł na Nurmo. Psiak ochoczo zapakował swoje futro do samochodu,bardzo grzecznie zniósł podróż (dużo znosić nie musiał bo to raptem 30 minut było). Zachowywał się jakby rozumiał powagę sytuacji, był reprezentantem 300 zwierzaków zabrzańskiego schroniska. W duchu obiecywał sobie pewnie, że będzie poważnym i statecznym psem, takim psim dyplomatą. No i był, ale tylko do chwili wyjścia z samochodu, potem już tylko pozostał sobą, czyli psem Nurmo, wyrazistym szczeniakiem, wspaniałym, wesołym, bezkonfliktowym czworonogiem, z radością przyjmował głaski, wszystkie ochy i achy kierowane pod swoim adresem. Nie omieszkał spróbować psich przysmaków, w zamian wykonywał komendy SIAD i DAJ GŁOS. Ogromne zainteresowanie Nurmo wzbudziła sunia rasy posokowiec o wdzięcznym imieniu Luna, nasz chłopak nie odstępował jej prawie na krok, bacznie pilnując by inny samiec nie starał się o jej względy. Nurmo na całej imprezie widział tylko Lunę i psie ciasteczka, my natomiast dojrzeliśmy wiele szczęśliwych psiaków w towarzystwie wspaniałych opiekunów. Widać, że Kasia i Patrycja - właścicielki firmy są bardzo lubiane, ale to nas specjalnie nie dziwi, bo my darzymy je także ogromną sympatią. Jeszcze co do samej imprezy nie obyło się bez torta i szampana dla ludzi oraz wody bez bąbelków dla czworonogów. Przed końcem imprezy nasze schronisko otrzymało prezenty. Firma od początku istnienia pomaga naszym podopiecznym, teraz z okazji obchodzonych urodzin dziewczyny zorganizowały wśród klientów zbiórkę darów, była też loteria, której dochód przeznaczony zostanie na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, dziewczynom życzymy dalszych sukcesów i stałego powiększania się grona zadowolonych klientów.

Ważne info ! Psiak Nurmo nie wrócił na długo do schroniska, pojechał do wspaniałego domku.

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/UrodzinySklepuStacjonarnegoPetSmile


Wrzesień, a jak wrzesień to jesień, jak jesień to Skarbnikowe Gody, jak Skarbnikowe Gody to super zabawa !...

 

.
.

Zaczęło się od wielkiej parady. Ulicami Zabrza przeszli przedstawiciele szkół, przedszkoli, firm, organizacji, były motory, pojazdy militarne, a wśród tych atrakcji MY – psiaki i wolontariusze Psitula z kolorowym banerem na czele.Uczestnicy pochodu kończyli przemarsz w Parku Poległych Bohaterów. Na terenie parku były stoiska handlowe, edukacyjne oraz promocyjno-reklamowe. Nad logistyczną stroną imprezy czuwali pracownicy MOK w Zabrzu. Korzystając z okazji dziękujemy za pomoc podczas naszej debiutanckiej parady , WIELKIE DZIĘKI ! Na wspaniałej scenie występowali co chwilę inni ludzie, m.in. tancerze, animatorzy, nas też nie mogło zabraknąć. O rozmachu Skarbnikowych Godów można przeczytać w regionalnej prasie, ale tam nie podali największego newsa. Nasza kochana, piękna sunia Souris została wypatrzona na festynie przez wspaniałą rodzinę. Państwo przyjechali następnego dnia do schroniska, był wspólny spacer, a teraz jest wspólny DOM. Co można dodać. Może tylko tyle, że było mokro, ale nie od deszczu, to łzy szczęścia popłynęły z oczu wolontariuszki Oli. To ona zabrała Souris na imprezę i jako cel wyznaczyła sobie znalezienie domku dla swojej podopiecznej. Tak też się stało. Marzenia się spełniają. Tak też myślą psiaki, które nadal czekają na swoją szansę w schronisku.Możemy im pomóc, jest wiele możliwości. Nie zawsze musi to być adopcja bezpośrednia, jest też adopcja wirtualna, wolontariat lub darowizny w różnej postaci. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam pomagać psiakom !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

https://picasaweb.google.com/114683990763148890202/SkarbnikoweGodyWrzesien2014

 


Dary otrzymaliśmy od: Grażyny, Magdaleny, Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu, Patryka, nowożeńców Agnieszki i Krzysztofa, Rafała, Tomasza, nowożeńców Joanny i Jakuba, Karoliny, Nikoli, Klaudii, Doroty, Karoliny, Kasi i Dominiki, Ani, Lidii, Anny, Justyny i Michała.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

11.09.2014 Tak tak to koniec- już w Ustrzykach Dolnych,jutro wracamy do domku. Cieszę się, i jednocześnie jest mi przeraźliwie smutno. Smutno, bo to koniec pięknej przygody, a Wejkos i Rubin nadal szukają swoich domów.Cieszę się bo poznałam cudownych ludzi,przez 42dni byłam w pięknych miejscach, na pieszo zrobiłam około 820 km, na stopa z psem/psami około 50 km, i zebraliśmy pieniążki na karmę dla psów.

Dziękuję wszystkim, których miałam przyjemność poznać i spędzić trochę czasu-bez Was nie dałbym rady!

16.09.2014 Mamy już 65kg mokrej karmy dla psów ze schroniska Psitul mnie.To dzięki Wam i pocztówkom, które kupiliście A także dzięki temu, że zgubiłam kartę do bankomatu Tak tak- wówczas Magda i Bartek, właściciele: http://prestorestauracja.pl/ , pożyczyli mi pieniążki. A gdy chciałam oddać, zaproponowali, że chcą przeznaczyć te pieniądze na pisaki ze schroniska. Dziękuję

Jeśli chcielibyście sami przekazać symboliczną puszkę dla seniorków to sklep www.nakarmpupila.pl zaoferował, że składając zamówienie nawet na jedną, najmniejsza puszkę nie musicie płacić kosztów wysyłki, a karma zostanie przekazana do schroniska razem z naszym zamówieniem, które zrealizujemy 30 września.Wystarczy zaznaczyć odbiór osobisty i w dopisku: "akcja charytatywna"

Wesoły pociąg.Tak naprawdę nasza przygoda skończyła się dopiero w sobotę wieczorem, bo jeszcze trzeba było wrócić do domu- tzn. do rodziców nad morze, drugi koniec

Wracaliśmy około 25h, ale czas minął szybko, nawet bardzo. Po 9 h w blablacarze, trafiliśmy na wesoły pociąg.Ponownie byłam sama tylko teraz z 2 psami. Czy to jakiś problem?? Mógłby być- ponieważ w pociągu 1 osoba może przewieźć 1 psa. Nie martwiłam się za bardzo bo wiem, że nie ma sytuacji bez wyjścia.Tak też było. Ponieważ trafiłam na paczkę przyjaciół jadących do Kołobrzegu na wieczór kawalerski- więc jeden bilet na psa został wystawiony na nich

Moja metoda - nie martwić się na zapas, sprawdza się idealnie.

20.09.2014 NAJWAŻNIEJSZA INFORMACJA!!!! WEJKOS ZNALAZŁ DOM!!! Państwo z Katowic wypatrzyli go na psitulowej stronie internetowej. Teraz RUBIN czeka na swoje szczęście razem ze swoimi kolegami z PSITULA!!!

.
.

6 września odbyła się impreza, którą nasze psy i nasi wolontariusze kochają najbardziej! DOGTREKKING! Dostaje się mapę, gdzie jest zaznaczonych kilkanaście punktów, które trzeba odnaleźć w terenie i albo coś tam spisać albo podbić pieczątkę. Wyrusza się na 15 km (lub 25 jeśli kto chętny) bieg. Lub pełz. Też do wyboru. Szliśmy tym razem małą zieloną armią, bo do startu zgłosiło się aż 32 tandemy psitulowy pies + psitulowy wolontariusz. Było super!

.
.

Wyobraźcie sobie co przeżywała taka staruszka Pepsi (srebrny medal!), której całe życie upłynęło na działkach, gdzie musiała sama o siebie zadbać, albo Pufek i Riszo z łańcucha, Mahewa, która ledwie dwa tygodnie wcześniej wróciła z adopcji, Grizer szukał człowieka i wskoczył do pierwszego napotkanego auta i za nic nie chciał wyjść! Kili bardzo się bał, ale się przemógł i pobiegł. Kerso suszył wielkie uszy na słońcu, a Undi znalazł w krzakach piękną kość! Revan witał się z wszystkimi spotkanymi psami, Jahi znalazła sobie człowieka, który po nią niedługo przyjedzie, Hakon i Mahewa już mają domy! Może też Brunowi się uda; tak pięknie pilnował piwa na mecie swojemu wolontariuszowi. Bilbo i Wetam ; malizny, które ledwo widać w trawie, pruły do przodu aż miło! Tesa swoim grubiutkim ciałkiem torowała paprocie, Higo i Vidar wzbudzały powszechny zachwyt. Tunfiego roznosiła energia i pięknie się spasował w parze z oazą spokoju ; Rukterem. Sam pozwalał się podziwiać. Mucha łypała niebieskim okiem na huskie i nie zostawała ich w tyle. Juka z Zelką ciągnęły do wszystkich dzieci i rozdawały buziaki. Nikt nie chciał buziaka od Hakona ale za to znalazł dom! Jula tuliła się do rąk. Halvar zwykle opanowany cieszył się biegiem jak dzieciak. Gogo ani na moment nie zdjął eleganckiej muchy, a Dżilian próbował polować na kiełbaski i kąpał się w stawie. Rafciu pokazywał swój niezwykły język w kropki. Mestor dzielnie parł do przodu popychany przez małego Kajtka. Duży Wejkos wskakiwał na rączki a malutki Tamfo ciągnął panią aż się kurzyło. Było kolorowo i radośnie. A najlepsze jest to, że za parę miesięcy znowu będzie dog trekking! Tym razem w Bielsku! Proszę szlifować formę i dołączyć do naszej zielonej armii! Nie ma wymówek! Jak jest dog trekking to wszystkie nogi i łapy na start!

 https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6058286095584998657?banner=pwa

 

 


No i nasze schronisko zostało nominowane, wyszło super...mokro i troche zimno ale wesoło :)))

https://www.youtube.com/watch?v=oatbAHdkrAA

 

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Justina, Aleksandra, Gabriela, Ariela, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 40 w Zabrzu, Sandry, Niny, Sandry i Izy, Magdy, Aliny, Sylwii, nowożeńców Asi i Jakuba,Kamila "operatora", oraz zabrane na naszej akcji w Platanie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Po raz kolejny nasze wspaniałe psiaki prezentowały swe wdzięki w Centrum Handlowym Platan.....

.
.

W pełnej gotowości stawiły się : Dżipsi, Taro, Jula, Faraon i Nurmo. Psiaki zlitowały się nad wolontariuszami i zabrały ze sobą Lidię, Halinkę, Sandrę, Izę, Alinkę, Jolę, Teo, Mateusza, Darka i Michała . Wolontariusze musieli uroczyście obiecać, że będą tylko dodatkiem. Tak też było. Największym zainteresowaniem cieszyły się psiaki, pozwalały łaskawie się głaskać, przytulać, chętnie pozowały do zdjęć. Dodatkową atrakcją był Psitulak, ogromny pluszak, oficjalna maskotka naszego schroniska. Psy były na początku oburzone jego obecnością, uznały, że Psitulak nie jest psem szukającym domu i na imprezie adopcyjnej powinien siedzieć cicho w jakimś kącie, ale potem było wybaczanie i wspólne zdjęcia :) Jak zwykle wśród klientów CH Platan nie zabrakło ludzi, którym leży na sercu dobro naszych podopiecznych, duży kosz z darami wypełnił się po brzegi, była sucha karma, puszeczki z karmą , smakołyki, a nawet zabawki. Imprezowe psiaki pewnie cały wieczór rozprawiały swoim kolegom w schronisku o fajnej akcji i spotkanych, wspaniałych ludziach. Jednocześnie każdy z nich tak po cichu, po cichutku ma nadzieję, że kiedyś ktoś podejdzie, pochyli się i powie „Ależ z Ciebie fajny pies, zabieram Cię do domku, od dziś będziemy rodziną , Twoim nowym stadem”

Marzenia to fajna rzecz, czasami się spełniają. Pomyśl, pokochaj, adoptuj. My czekamy...

https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/PlatanWrzesien2014

 

 


Dary otrzymaliśmy od: Sylwii, Elżbiety i Klaudii, Dominiki i Kasi, Agnieszki, Agaty, Karoliny, Haliny, Martyny, Aleksandry, Bożeny, Darii, Marcina, Beaty, Estery, Julii, Katarzyny, Weroniki, Anny i Barbary.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

 

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Nibylandii z Bytomia, Natalii, nowożeńców Marleny i jej męża, Marka i Oli, firmy AMGT FORD, Katarzyny i Agnieszki, Beaty, Agaty, Urszuli, Anny, Lidii, Małgorzaty, Lidii oraz z festynu na osiedlu Helenka.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!!

.
.

Kochani ,znowu zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Nasze psiaki od pewnego czasu jedzą tylko suchą karmę, ale mamy trochę takich piesków, które z nią sobie nie radzą i dla nich gotujemy ryż lub makaron i mieszamy z mięsnymi puszkami. Niestety właśnie kończą nam się zapasy, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w postaci puszek dla psiaków Puszeczki można podrzucać do naszego schroniska w Zabrzu - Biskupicach przy ul. Bytomskiej 133. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy!

.
.

Hela, Helcia, Helunia? Nie, po prostu Helenka !

- to właśnie na tym zabrzańskim osiedlu, a dokładnie na terenie ROD TULIPAN, zorganizowano w ostatnią sobotę „psi” festyn Z nieukrywaną radością przyjęliśmy zaproszenie do uczestnictwa w tej imprezie. Kwartet naszych wolontariuszy, tj. Monika, Jola, Łukasz i Denis przybyli w towarzystwie psów Bronco i Ruktera . To były tylko dwa psiaki, ale wszędzie ich było pełno, robiły mnóstwo zamieszania, mieliśmy wrażenie, iż naszych psów jest dużo więcej Nasi psi podopieczni krążyli wokół rozstawionych namiotów i domagali się pieszczot i smakołyków. Ich żądania były spełniane, a psie pychole i ogonki okazywały radość i wielkie zadowolenie. Jednak Bronco i Rukter zajmowali się nie tylko żebraniem, wzięli dzielnie udział w psich konkursach, Rukter dostał wyróżnienie za najlepsze psie przytulanie, nagrody wybierał sam, była to miska i… smakołyki dla kotów. Teraz czekamy, kiedy zacznie miauczeć. No żart taki, smaczki zabrał dla swoich kocich przyjaciół ze schroniska. Imprezka trwała do wieczora. Na koniec otrzymaliśmy taką ilość darów od mieszkańców Helenki, że ledwo zmieściliśmy to w samochodzie. Oprócz darów rzeczowych były też dary czysto materialne. Pieski były bardzo szczęśliwe, ale też zmęczone, zasnęły w autku na świeżo otrzymanych kołderkach. Słoneczko już zaszło gdy dotarliśmy do schroniska, jednak nadal świeci w psich serduchach wdzięcznych za tak wspaniałą akcję.Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok. Mamy nadzieję, że Rukter i Bronco przyjadą już z nowymi właścicielami i pochwalą się jak fajnie mieć swoją rodzinkę.

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6051085585535920753

 

.
.

Dary otrzymaliśmy od: Rafała i Małgorzaty, Niny Sandry, Ewy, ks. Pawła, pracowników ochrony z firmy Nowo-tech, Aleksandry, Katarzyny, Ireny i Kai, Radka, Sklepu Aquael i Dagmary. Bardzo wszystkim dziękujemy!!! :)

.
.

Aaaaaa POŁOWA trasy za nami zrobiliśmy pieszo około 430 km 430 km pięknych widoków

430 km wspaniałych ludzi

430 km targania plecaka

430 km cudownych chwil

430 km bólu pleców

430 km z Livią

Jest też ZMIANA: Livia na jakiś czas pojechała do domu odpoczywać-od wczoraj towarzyszy mi Salus. Psiak ten trafił do nas około rok temu- zaczęliśmy szukać mu domu, ale Salus skradł serca moich Rodziców Livka wróci na szlak jak tylko ponownie zacznie cieszyć się na widok smyczy;) Wówczas towarzyszyć mi będą oba wyżły Salus jest młody więc sam nosi sobie karmę, ufff 2 kg mniej na plecach

.
.

Kochani Kupując - Pomagasz Znowu możecie przekazywać posiłki dla naszych podopiecznych, wystarczy, że kupujecie taką karmę i przepisujecie kody, klikacie, że dla Zabrza i gotowe Do dzieła! http://www.kupujacpomagasz.pl/ póki co 7 posiłków dla naszych zwierzaczków

.
.

SUDETY za nami.   Małe podsumowanie:  289 km- pieszo, 14 km- na stopa, 13 dni

-Głównie wędrowałyśmy same z Livką, ale raz towarzyszył nam John (przy podejściu do schroniska Andrzejówka) i ostatnio Magda, Bartek i Marcin przy wejściu na Śnieżnik, i te 2 razy nie niosłam ponad 10kg plecaka Czułam się wówczas nadzwyczaj lekko

 -Najczęstsze pytanie na szlaku:

" Tak całkiem sama?Nie boisz się?"

" To z psem można w góry? i do schronisk ? "

" Pies nie gryzie?"

W sumie nie było dnia, żebym nie słyszała tych pytań. Odpowiem Wam na nie jak skończę całą wyprawę

Teraz 2 dni na regenerację sił i pranie I zaczynamy podbijać Beskidy.Chciałam podziękować jeszcze Marcie i jej Mamie, od których mogłam odebrać karmę Livi, zjeść pyszne śniadanie i pogadać chwilę

 Wam dziękuję, że śledzicie i wspieracie

Jeśli chcecie wspomóc schronisko i wyprawę możecie kupić kartkę bądź wybrać się nad morze :

http://allegro.pl/kartka-z-wyprawy-850km-by-znalezc-dom-i4510236425.html

http://allegro.pl/2dniowy-pobyt-nad-morzem-akcja-charytatywna-i4510235846.html

 Trzymajcie kciuki za Wejkosa i Rubina - ciągle szukamy dla nich domu!

 

.
.

"Kochani, przed chwilką rozmawiał z tymczasową opiekunką Zdzisia - Ulą. Niestety Zdziś już dzisiaj sam postanowił nas opuścić i odejść za Tęczowy Most. Bardzo nagle to wszystko się stało, a z drugiej strony nie cierpiał, wczoraj jeszcze normalnie zjadł, jeszcze chodził, a dzisiaj taki kryzys - od rana nie chciał jeść i nie wstawał, a popołudniu już go nie było.Chociaż niby bezdomny, to tak na prawdę bezdomny nie był. Bardzo, bardzo nam smutno,a zarazem jest nam lżej, że Zdziś miał Ulę, miał swoich psich przyjaciół i nie odchodził samotny, ale szczęśliwy i kochany Bardzo dziękujemy Ci Ulu za wszystko co dla Zdzisia zrobiłaś, trzymaj się dzielnie!"

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Sandry, Kasi i Dominiki, Centrum Edukacji z Zabrza, Przedszkola nr 20, Mirosławy i Małgorzaty, Szymona,Sandry, Łukasza, Nikoli, Virginii, Aleksandry, Marcina, Izabeli, Lidii, Diany i Jochena, Katarzyny, Oli, Darii, oli, Artura, Barbary,Dawida oraz wirtualnych opiekunów Maji i Rafcia.

Wszystkim dziękujemy z całego serca!

 

.
.

Winni jesteśmy pożegnanie naszej Mandze. Bardzo kochanej psinie, która w schronisku zmieniła się z psa nastawionego do nas na „nie pójdę!” „nie dam się zapiąć na smycz!” „nie słyszę co do mnie mówisz” na psa: „Już! Natychmiast! Biegnę! Idziemy na spacer! Pewnie że chce się kąpać w stawie, co się głupio pytasz?”Była radością od nosek po czubek ogona. Dwa lata temu wystąpiła razem z Demonem w filmiku promującym 1 procent dla naszego schroniska. Wymyśliliśmy ten film przewrotnie – narratorami był stary Demon i brzydka Manga – małżeństwo, którego nikt nie chce. Nie myśleliśmy że ten film będzie proroczy. Raczej liczyliśmy że ktoś tupnie nogą i powie a właśnie że ich biorę! Tak się nie stało. Demona zmogła starość, a Mandze serducho odmówiło współpracy. Są znowu razem, św. Franciszek przydzieli im wspaniałego anioła i codziennie będą jedli lody kiełbasiane. I tylko my tu tęsknimy, za ich mokrymi noskami.

.
.

Ania jest studentką VI roku weterynarii. Jej pasją są góry, które uwielbia zdobywać wraz ze swoją 8-letnią suczką, Livią. Razem ze współlokatorką wyciągnęły ze schroniska 12 psów w ciągu 2 lat, biorąc je na dom tymczasowy, wychowując i szukając nowych, odpowiednich domów.

Teraz Ania pokona 850km pieszo w ciągu ok. 2 miesięcy, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będzie pokazywać ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem oraz jak ważna jest aktywność fizyczna zarówno dla zdrowia człowieka jak i psa.

Ania będzie nosić koszulki ze zdjęciami Wejkosa i Rubina, będzie również rozdawać ich ulotki napotkanym turystom. Promować ich będą również nasi cudowni sponsorzy i sympatycy tej akcji! Czy znajdziemy im dom? Musimy!

Śledź z nami jej drogę, udostępniaj Wejkosa i Rubina ze schroniska Psitulmnie w Zabrzu!

 

Rusza 1 sierpnia   !    Czeka ją 850 km!       Będzie szła przez 2 miesiące !

https://www.facebook.com/szukajac

Chcesz być częścią tej akcji? Kup widokówkę z trasy zasilając w ten sposób wyprawę i schronisko!

http://allegro.pl/kartka-z-wyprawy-850km-by-znalezc-dom-i4466738127.html

.
.

Z nieukrywaną radością zapraszamy Was do obejrzenia nowego projektu, który został wykonany przez Patrycję i Marcina Lincnerów. Tutaj można bliżej zapoznać się z ich pracą zawodową http://www.gentledog.pl/index.php

http://www.wirtualne.eu/

Sam pomysł takiego przedsięwzięcia powstawał w naszych głowach już dawno, ale dopiero teraz udało się go zrealizować. I to właśnie dzięki tym wspaniałym, młodym ludziom. Patrycja i Paweł poświęcili dużo swojego cennego czasu zarówno w schronisku jak i przy realizacji materiału.Autorzy skupili się na pokazaniu schroniska i ogólnie warunków życia naszych podopiecznych. Głównym celem nie było przedstawianie samych psiaków, zwierzaki mają osobne albumy na naszej stronce internetowej, a w nich od kilku do nawet kilkuset zdjęć. Psiaki uznały więc skromnie, że nie na miejscu będzie pchanie się przed obiektyw aparatu, nawet tak profesjonalnego. Podczas sesji zdjęciowej była piękna pogoda, może nawet zbyt piękna, upał lał się dosłownie z nieba. Sporo psów wolało chłodniejsze pomieszczenia w pawilonach od gorącego powietrza panującego na zewnątrz. Ponieważ była to niedziela, kilkanaście psów było na spacerach z wolontariuszami. Nawet rezydenci wybiegów pochowali się przed słońcem do swoich zacienionych bud. Wybaczcie więc jeśli nie spotkacie podczas spaceru swojego wirtualnego podopiecznego :-))

Drodzy Wirtualni Rodzice - większość z Was pomaga naszym czworonogom chociaż nigdy nie mieliście możliwości odwiedzenia Psitula osobiście. Wirtualny spacer nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Niestety, nadal przez komputer nie da się przytulić psiaka (aczkolwiek pracujemy i nad tym :-)).

Nie będziemy się więcej rozpisywać. Zapraszamy na spacer. Na razie wirtualny, a w każdej chwili także na taki prawdziwy, realny, w dłoni smycz, a na drugim końcu wesoły, merdający ogonkiem psiak. Zobaczyć radość w jego oczach… bezcenne!

http://www.psitulmnie.pl/spacer/index.html

Pozdrawiamy serdecznie

.
.

W czerwcu b.r. braliśmy udział w charytatywnym dogtrekkingu zorganizowanym przez firmę Pet Smile z Gliwic. Nieskromnie powiemy, że nasza liczna ekipa wzbudziła zachwyt Kasi i Patrycji, właścicielek firmy. Nam z kolei spodobał się pomysł - bieg dla psów ( ciekawe i nietypowe, czyli COŚ DLA NAS ! ) Dla przypomnienia nasza relacja:http://www.psitulmnie.pl/aktualnosci.php?show=news&id=311

Od słowa do słowa i tym sposobem nasze psiaki i my zyskaliśmy nowych przyjaciół. Na efekty nowej znajomości nie czekaliśmy długo, firma zorganizowała zbiórkę wyposażenia (szelki, smycze, obroże) dla naszych podopiecznych. Koszty zakupu nowego sprzętu solidarnie pokrywali darczyńcy - klienci i Pet Smile. Akcja odbyła się pod hasłem Tydzień Psa, trwała teoretycznie 1-7 lipca, ale nawet po wyznaczonym terminie wpływały dary. Oprócz podstawowego sprzętu otrzymaliśmy koce, miski, karmę i zabawki. Wszystko zostanie z radością wykorzystane przez naszych pupili, a szelki, smycze i obroże psiaki będą dumnie pokazywać na psitulowych imprezach.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Pamiętajcie, jesteśmy otwarci na wszelką współpracę, nawet wymagającą zachowań niekonwencjonalnych , a może zwłaszcza takich, bo SZALEŃSTWO JEST W NAS :)

PSITULAŚNI WOLONTARIUSZE

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od Sandry, Jacka, Ani, Agaty, Ewy, Mariusza, Iwony, Patrycji, Gabrieli, Juliusza, Moniki z Marcinem, dary ze zbiórki zorganizowanej przez firmę Petsmile z Gliwic oraz od osób anonimowych Wszystkim serdecznie dziękujemy!

.
.

Otrzymaliśmy dary z Biblioteki nr 19 w Zabrzu, Przedszkola nr 18 w Zabrzu, z akcji w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu, od Fundacji Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Szara Przystań" z Zabrza, od Salonu Filomena i Pani Lidii, od Sandry, Adama, Oli, Beaty, Margarety, Basi, Aleksandry, Kasi i Kariny oraz od osób anonimowych w tym paczkę zamówioną w sklepie Zooplus.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!

 

 

.
.

Zaprzyjaźnione z naszym Psitulem zabrzańskie Przedszkole Nr 8 zorganizowało nietypowy konkurs. Akcja polegała na rywalizacji poszczególnych grup przedszkolnych oraz personelu – wygrywa grupa, która zbierze największą ilość darów dla bezdomnych zwierzaków. Rywalizacja była zaciekła, do końca nie wiadomo było, kto zwycięży. O szczegółach najlepiej poczytać na stronce samego przedszkola http://przedszkolenr8zabrze.edupage.org/about/?subpage=6&

Dodamy tylko, że placówka ta jest posiadaczem certyfikatu JESTEŚMY ZWIERZOLUBNI, przyznawanego przez TOZ m.in. za propagowanie pomocy bezdomnym zwierzętom. Osobą nadzorującą ze strony przedszkola jest p. Jola Zimnawoda.

Dziękujemy p. Joli za oryginalny pomysł, a wszystkim DARCZYŃCOM za wspaniałe prezenty dla naszych podopiecznych.

.
.

Bardzo przepraszamy, ale nie wiedzieliśmy, że od pewnego czasu nie działa nasz system.

Prosimy tych z Państwa, którzy wysłali do nas zapytania z formularza, znajdującego się przy zwierzakach i nie dostali odpowiedzi, aby wysłali zapytanie wprost na maila ;zwierzak@psitulmnie.pl

.
.

Odpiszemy jak najszybciej się da! Mamy nadzieję, że nie zraziliście się Państwo, postaramy sie usunąć awarię.

W zakładce zwierzaki jest obecnie dużo nowych psiaków i kociaków :-(

Przepraszamy raz jeszcze!


Centrum Handlowe PLATAN opanowane przez przyjaciół PSITULA !

.
.

Dyrekcja Centrum Handlowego Platan w Zabrzu kolejny raz umożliwiła nam organizację psitulowej imprezy na swoim terenie. znowu mogliśmy liczyć na wspaniałą obstawę wolontariacką , na miejscu były nasze dziewczyny : Iza, Sandra, Ola, Dagmara, Laura i Jola oraz rodzynek Darek. Przyjechały jak zwykle psiaki, zawsze chętne do udziału w tego typu akcjach, były dwie sunie Szada i Dżipsi oraz chłopaki Turid, Plutek i Taro. Od początku przyjazdu najwięcej zamieszania robił wszędobylski, ale jakże kochany Turid, zmieniał co chwilę opiekuna, był niezmordowany. Jednak nie tylko on wzbudzał zainteresowanie klientów sklepu, wszystkie pieski zostały wygłaskane, wdzięczność była wyrażana merdającymi ogonkami. Przy okazji akcji zebraliśmy sporo darów, puszeczka na datki także zapełniała się w szybkim tempie. Bardzo dziękujemy za wielkie serca okazane naszym podopiecznym.

Następna akcja w Platanie 13 września ZAPRASZAMY już teraz i do zobaczenia !

Informacja z ostatniej chwili : W Turidzie zakochał się jeden z klientów sklepu i dzisiaj (niedziela) psiak pojechał do nowego DOMU z wieeelkim ogrodem . POWODZENIA PIESKU, cieszymy się Twoim szczęściem, ale jednocześnie będziemy tęsknić (zwłaszcza Darek !) Turid jest trzecim pieskiem, który dzięki naszym wyjazdom do Platana znalazł dom, to miód na nasze serca :)

Pierwsze zdjęcia https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/PlatanLipiec2014


Otrzymaliśmy dary z: Biblioteki nr 13 w Zabrzu, Biblioteki nr 5 w Zabrzu, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Michaliny z Kwieciarni z Gliwic, firmy PetsSmile z Gliwic, właścicielki Suzo, Ewy, Karoliny, Pawła, Marcina, Bożeny, , Szymona i osób anonimowych Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

.
.

Mili Państwo! Kochani przyjaciele!!

Pierwszego lipca 1014 roku mija 15 lat od kiedy przejęliśmy prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt \"Psitulmnie\" w Zabrzu Biskupicach.Wiele lat, dużo ciężkiej pracy, trudnych chwil, radosnych chwil, łez, potu, załamań, pytania o sens, małych satysfakcji, wzruszeń... dni i nocy...Dziękujemy, że jesteście z nami, że wspieracie nas finansowo, fizycznie, dobrym słowem! Bez Was nie dalibyśmy rady! W imieniu TOZ w Polsce Oddziału w Zabrzu, wolontariuszy , pracowników, sympatyków a najbardziej zwierzaków, którym pomagaliście, pomagacie i zechcecie pomóc

.
.

Czas otworzyć obiecany wór z niespodziankami;) Na początek niespodzianka numer 1, a mianowicie 10% ZNIŻKI na WSZYSTKIE ARTYKUŁY DLA PSÓW w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym! Jak uzyskać zniżkę? Wystarczy w dniach 1-6 lipca zrobić u nas zakupy i podać hasło rabatowe "dzień psa". Nie macie jeszcze prezentu dla swojego pupila? Czas to zmienić!:)

https://www.facebook.com/pages/Petsmile-Przyjaciele-Twoich-Zwierz%C4%85t/530739970275310

 

.
.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Ogrodu Botanicznego w Zabrzu mieliśmy przyjemność czynnie uczestniczyć w tegorocznym Festiwalu Kwiatów. Ta cykliczna impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, została świetnie zorganizowana. Odwiedzili ją nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale i miast sąsiednich. Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji festiwalu, zarówno dorośli jak i dzieci nie mogli się nudzić. Przenośne planetarium, gry, zabawy, koncerty, warsztaty m.in. fotograficzne, konsultacje weterynaryjne, a wśród tłumu ludzi tej imprezy - MY , czyli psitulowa ekipa w składzie : Magda, Dagmara i Jola w asyście trzech malutkich kociaków i prywatnego kocura Madzi, zwanego Stefanem. Stefan dostał od nas ksywę WUJEK , wspaniale dbał o maluchy, obserwował każdy ich krok, jak się zmęczyły to zagonił gromadkę do ciepłego kąta i ogrzewał swoim ciałem, w razie potrzeby wskazywał drogę do kuwety. Odwiedzający nasze stoisko myśleli, że to matka maluchów tak o nie pięknie dba, a to Wujek Stefan , czyli niania idealna :) Nasi wolontariusze jak zwykle odpowiadali na wiele pytań dotyczących zwierzaków i samego schroniska., przy okazji zbierali też datki na naszych podopiecznych. Jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarowaną złotówkę, bardzo dziękujemy darczyńcom ! Festiwal był bardzo fajną imprezą, ale dla nas Wiadomość Dnia była taka : Jedna z kotek, które przywieźliśmy z sobą na festiwal znalazła prawdziwy DOM !Życzymy powodzenia całej nowej rodzince.

Fotorelacja z imprezy https://plus.google.com/photos/100838112365119720959/albums/6030753043614095057

.
.

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu :-) Oprócz tego nasze zwierzaczki otrzymały dary z: Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, Gimnazjum nr 21 w Zabrzu, IV LO w Katowicach z kiermaszu Św. Franciszka, Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu, Sekcji Psów Ratowniczych WOPR z Dąbrowy Górniczej, Kasi i Petsmile z Gliwic, od Sandry, Michała, Wiktorii, Aliny, Marty, Patrycji, Anety dla Hakona (karma hypoalergiczna), Piotra, Juli i Karoliny :-)

Wszystkim bardzo dziękujemy!!!  :-)

 

.
.

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

.
.

We suggest a monthly contribution in the amount of 7 Euro. This sum will constitute the overall budget covering the running costs of our animal shelter, but if necessary, your foster pet will receive a priority treatment, e.g. special medicaments or the like. All animals in our shelter are under constant veterinary supervision and receive treatment according to their needs as well as regular worming and vaccination (not only anti-rabies inoculation, but also against contagious diseases). All our pets, unless too frail in their health or too young, are sterilised (spayed or neutered). We also cover the costs of placing microchip implants. A lot of our dogs are quite old and thus need special medication. Just like older people, they suffer from rheumatic joints or other malfunctions, whose symptoms can be alleviated with painkillers, vitamin supplements, special diet, or the like. We also have to deal with pets that absolutely fail to adapt to the routine of an animal shelter and have to fall into a category of "problem pets". Apart from our patience and devotion, they demand specialised care, training and even therapeutic rehabilitation. In some cases we temporarily place them in "foster families" or in catteries and kennels respectively. The procedure to become a "virtual foster parent / adopter" of a pet is as follows: please send us an e-mail message from the website, stating which pet you have chosen and which of your personal information should be shown on its site (your name, surname and address, or only a name, or a town?). After sending us an "adoption e-mail", please transfer the first monthly donation to our bank account at Bank Citi Handlowy SWIFT CITIPLPX IBAN PL 74 1030 0019 0109 8530 0033 5672 As Transfer Name please provide “Virtual Adoption” and add the name of your chosen pet and its number. You can also use Pay Pal on our site (left) which is a cheaper and easier way. (DONATE) You will be informed immediately in case of your pet being adopted by a real person. We will do our best to provide you with current photographs of your pet. Often we are lucky to have a good number of virtual adopters so that all the pets in our charge have their virtual carers, and some of them even two. Obviously, we constantly update our picture gallery of the pets in our shelter. Thank you very much for your help and co-operation.


Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

.
.

Eine Patenschaft, also Virtuelle Adoption, kostet nur 8 Euro pro Monat. (Mindestbetrag) Das Geld wird natürlich dem Tier und auch allen anderen Tieren, die im TH leben, zugute kommen. Unsere Tiere, werden geimpft, kastriert, entwurmt, gechipt und ärztlich versorgt. Wir haben sehr viele alte Hunde. Für diese Hunde benötigen wir dringend Schmerzmittel, Vitamine und Medikamente für Gelenkschmerzen, Arthrose, sowie Spezialfutter. Andere Tiere, die kein Zuhause finden, sind oft vom Leben gequälte und geschlagene Tiere, die viel Geduld und Fürsorge brauchen und meistens unvermittelbar sind. Für diese Tiere gibt es in Polen sogenannte Hotels - Hundepensionen (Pflegestellen) , die wir zum Teil bezahlen müssen, wenn wir die Tiere dort hingeben. Wenn Sie eine Patenschaft bei uns beantragen möchten, schicken Sie uns bitte eine Mail, und den Namen des Tieres. Diese Mail betrachten wir als Vetrag und setzen dann Ihren Namen unter „Virtuelle Eltern“ bei dem Tier Ihrer Wahl ein. Bei dem Bild Ihres Schützlings werden wir dann namentlich vermerken, dass Sie die virtuellen Eltern des Tiers sind. Wir verpflichten uns, Sie sofort zu informieren, falls Ihr Tier ein Zuhause finden sollte und werden Ihnen nach Möglichkeiten neue Bilder von dem Tier zuschicken und sie auf dem laufendem halten, wie es Ihrem Schützling geht. Manche Tiere haben schon virtuelle Eltern und dennoch möchten wir Sie bitten aus diesem Grund nicht autf eine Patenschaft zu verzichten. Die Not ist groß, und wir sind auf jede Hilfe angewiesen. Wir sind für jede Hilfe sehr dankbar und bedanken uns für Ihre Hilfe in Namen unserer Vierbeiner im voraus


 

Kochani, pięknie dziękujemy za Zwierzynalia! Organizatorom za to, że wszystko było zapięte na ostatni pazurek i hulało jak trzeba! Że tyle ciekawych rzeczy powymyślali (pokaz psów asystujących był po prostu mega!) nasze psy oczy przecierały ze zdumienia! Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za cierpliwe głaskanie naszych podopiecznych, za miłe słowa, za odwiedzanie naszego stoiska, za uśmiechy! Ściskamy z wdzięcznością naszych młodszych kolegów z Zespołu Szkół nr 3 z Chorzowa, którzy wyczarowali cudeńka dla naszego schroniska i wspierali nas dzielnie na stoisku! Pięknie dziękujemy fotografom, bo co chwila odnajdujemy nasze psiaki w różnych albumach i cieszymy się że tak się podobały! Dziękujemy wolontariuszom, za to że są tacy super! I bardzo, bardzo dziękujemy rodzinom wyaodoptowanych z Psitula psów, że przychodzili się przywitać i mogliśmy się cieszyć widząc odmienione, szczęśliwe, już nie bezdomne pychole! To dla nas ogromna radość! No to co? Do zobaczenia za rok? My będziemy!

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6027825600119728993?banner=pwa

 

.
.

Wir möchten uns bei den Freunden von Psitulmnie  "Mala Polska" Aus Hamm und bei ihren Kunden,

die so fleißig für uns Geld spenden und sammeln ganz herzlich bedanken. In der Spardose haben wir diesmal 65,25 Euro gespendet bekommen.Vielen Dank noch mal und einen ganz lieben Gruß nach Deuschland.

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie właścicielom i  klientom sklepu "Mała Polska" w Hamm,którzy dla zwierzaków ze Schroniska "Psitulmnie" w Zabrzu  codziennie zbierają  pieniążki.

Dziekujemy Wam bardzo i przesyłamy serdeczne pozdrowienia do Hamm.

.
.

Impreza była z okazji ich 2 „urodzin”, nie są już firmą raczkującą, ale twardo stąpającą po ziemi!

Co do samej imprezy - NASZ „ZŁOTY” DAREK PO RAZ KOLEJNY NA TEGO TYPU ZAWODACH POPROWADZIŁ PSA DO ZWYCIĘSTWA.

.
.

Tym razem startował z pięknym, dostojnym, trochę szalonym Drago. Jedynym problemem zwycięskich biegaczy był zbyt krótki dystans, te 5 km to dla nich była rozgrzewka. Patrycja z Pet Smile zamknęła bramę z jednej strony ogromnego placu, otworzyła drugą bramę, rozłożyła spokojnie stolik, krzesełko i… zobaczyła psi nos należący do Drago. Pierwsza myśl to - czegoś zapomnieli i wrócili, ale Darek z uśmiechem na wyluzowanej, nie zmęczonej twarzy, oddał kartki zebrane w punktach kontrolnych trasy oznajmiając, że właśnie zakończył bieg:)

Reszta naszej schroniskowej ekipy pojawiła się po… pewnym czasie. No dobra, po dłuższym czasie. Niektórzy uczestnicy zawodów nie mogli oprzeć się pokusie kąpieli w chłodnej wodzie przepływającej w pobliżu rzeki. Mam na myśli naszego Turida, który w nosie miał czas, w jakim pokonamy trasę dogtrekkingu. Psiak wpakował się do koryta rzeki i ani myślał wychodzić. Te kilkadziesiąt kilogramów żywego psa plus dodatkowe kilogramy mokrego futra moczyły się, aż organizm uznał, że jest wystarczająco schłodzony i wtedy Turid był łaskaw opuścić swoje SPA. Potem zostawiał za sobą mokre ślady łap na asfalcie, to taka współczesna nić Ariadny, tropy te wykorzystali biegacze idący za nami. Po zakończeniu zawodów było rozdanie nagród i dyplomów. Oczywiście, bohaterem dnia był Darek. Schronisko, oprócz dogo smaczków otrzymało wspaniały prezent w postaci wielkiego worka z karmą dla psiaków. Na wszystkich uczestników imprezy, oprócz nagród dla ducha czekały nagrody dla ciała, czyli poczęstunek dla ludzi (wspaniałe ciasto truskawkowe śni mi się do dziś) oraz ich czworonożnych przyjaciół. Dla nas była jeszcze jedna dobra wiadomość, w zorganizowanym na miejscu konkursie na psie sztuczki NASZ WSPANIAŁY SCHRONISKOWY PIES PAJPIK OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE !!! Daj łapę, drugą, siad, leżeć, czołgaj się, piątka (tutaj wyszła nam od razu dziesiątka) - taki pokaz to dla nas mały Pikuś, a może raczej mały Pajpiś przed śniadaniem.

Po zakończonym pikniku pożegnaliśmy grzecznie Kasię i Patrycję z Pet Smile (Kasiu, kiedy robicie ciasto truskawkowe? Wpadniemy z nieoczekiwaną wizytą!)

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony był dla Fundacji Warta Goldena, na konto fundacji wpłynęło 500 zł, super!

Dziewczyny obiecały nam, że następna impreza charytatywna będzie zbiórką na rzecz naszych psiaków. Nie możemy się doczekać, nie tylko ze względu na tak bardzo przecież potrzebną pomoc, ale przede wszystkim z uwagi na możliwość uczestnictwa w kolejnej, super zabawie. Potrzebujemy tego wszyscy, i nasi podopieczni, którzy całą dobę oglądają świat za kratami schroniskowych boksów, i my – wolontariusze, ludzie oglądający na co dzień smutek w oczach bezdomnych zwierząt. Móc zobaczyć szczęście na psim pysku… bezcenne!

Nasz udział w tego typu imprezach to jednak przede wszystkim chęć pokazania naszych wspaniałych psiaków, a największą, najbardziej oczekiwaną nagrodą jest UMOWA ADOPCYJNA podpisywana przez ludzi biorących psy ze schroniska, to najlepszy dyplom, jaki możemy sobie wymarzyć.

Jeszcze raz dla Kasi i Patrycji DZIĘKUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w latach następnych i następnych, i następnych.

Podpisano „Psitulaśni „ wolontariusze :-)

Link do naszych zdjęć https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/Dogtrekking150620

 

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6026208169964308129?banner=pwa&gpsrc=pwrd1


Zapraszamy wszystkich w nadchodzący weekend do Parku Śląskiego w Chorzowie

szczegóły na stronie: http://www.zwierzynalia.pl/

.
.

Bezpłatne szkolenie: " Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i inne zaburzenia pokrewne"

finansowane przez PEFRON.

 

 

 

.
.

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO: rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym, ich opiekunów prawnych i członków rodzin, kadry oświatowej (nauczyciele, katecheci) pracowników socjalnych, specjalistów zaangażowanych w proces rehabilitacji społecznej i zawodowej (rehabilitanci, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej i in.).

Zapraszamy przedstawicieli lokalnej służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, studenci medycyny, ratownicy medyczni) oraz przedstawicieli administracji publicznej.

Miejsce szkolenia: Zespoł Szkół Specjalnych 41 w Zabrzu ul.Konopnickiej 3 Termin szkolenia: 23.06.2014 r. w godzinach 10.00 - 18.00 .

Organizatorem szkolenia jest Stowarzyszenie Nie-Grzeczne Dzieci im. Hansa Aspergera w Warszawie.

ZAGADNIENIA SZKOLENIA: „Niegrzeczne dziecko czy zespół Aspergera” - kryteria diagnostyczne, etiologia, częstotliwość występowania. Teorie psychologiczne wyjaśniające funkcjonowanie osób z zespołem Aspergera. Deficyty związane z zespołem Aspergera i wynikające z nich problemy, których doświadczają dzieci w procesie edukacji. Różne oblicza zespołu Aspergera. Jak dziecko z zaburzeniami autystycznymi postrzega świat. Charakterystyka mowy w zespole Aspergera. Terapia logopedyczna dzieci z zespołem Aspergera. Rola osób z otoczenia dziecka z zespołem Aspergera w procesie ich wszechstronnego rozwoju. Wskazówki dla rodziców. Wskazówki dla nauczycieli, jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera zdobywać wiedzę i umiejętności szkolne.


Odwiedziły nas dzieci z Kl. II B Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, z Kl. III C Zespołu Szkół nr 12 w Zabrzu, z Przedszkola nr 6 im. Chatki Niedźwiadka w Zabrzu, z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu i Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Lucyny, Marioli, od pracowników firmy Kurier: Agnieszki, Michała, Krzysia, Ewy, Dagmary, Marcina, Asi i Tomka oraz od Pary Młodej - Moniki i Roberta, którym życzymy wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Życia :-)))

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc!

.
.

Sobota 7 czerwca była dla nas dniem pełnym wrażeń i niespodzianek. Otrzymaliśmy ofertę wystawienia psitulowego stoiska na festynie organizowanym z okazji 30 urodzin Przedszkola Nr 46 w Zabrzu. Oczywiście skorzystaliśmy z zaproszenia. Impreza była rewelacyjna! Nie nudziliśmy się ani przez chwilę, bez zastanowienia konsumowaliśmy dostarczane nam co chwilę poczęstunki, żurek, ciasta i …..

 

 

.
.

...napój na bazie zielonej pietruszki – niebo w gębie! Przedszkolaki i wychowawcy przygotowali przedstawienie, do zabawy cały czas zachęcał kolorowo ubrany wodzirej Zbysio Pysio, była wata cukrowa, popcorn, przyjechali niezawodni strażacy, ich samochód bojowy robił pozytywne zamieszanie.Wszystko było naj, ale naj…większym zaskoczeniem dla nas byli goście honorowi festynu. Wymienimy tylko osoby, które byliśmy w stanie rozpoznać w tłumie, to panie i panowie:

Jan Pawluch – Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze

Marian Czochara – Przewodniczący Rady Miasta

Marian Rau – Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Centrum Północ

Anna Maciołka – inspektor Wydziału Oświaty

Czesława Węclewicz – Doradca Prezydenta Miasta Zabrze

Taką wisienką na torcie (przepraszam za takie spoufalenie) wśród

obecnych VIP-ów była Pani Krystyna Szumilas

-Poseł na Sejm RP, b. Minister Edukacji Narodowej. Pani minister osobiście odwiedziła nasze stoisko, wygłaskała z czułością Plutka. Psiak zachował stoicki spokój, dla niego były to tylko kolejne ręce do przytulania, chłopak nie docenił powagi sytuacji, był po prostu wdzięczny za zainteresowanie ze strony człowieka. Tylko dla nas były to wyjątkowe chwile, mieliśmy okazję przekonania się, że pani Krystyna to ciekawa, ciepła osoba, kochająca zwierzęta, napisałabym „po prostu fajna z niej babka” , ale to chyba trochę nie wypada:) Po tych zaskakujących, ciekawych, nieraz śmiesznych chwilach zakończyliśmy nasz pobyt na gościnnym trawniku przedszkola.

Pozdrawiamy serdecznie CAŁĄ EKIPĘ PRZEDSZKOLA NR 46, dziękujemy za zaproszenie, polecamy się na przyszłość!

 https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6022844170214134961


Ostatnia niedziela minęła nam pod znakiem rozrywki. Nasz niezawodny pies Plutek odwiedził największą imprezę plenerową zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Po raz kolejny Śląskie Rancho pokazało jak wspaniale można się bawić. Festyn odwiedziło duuużo dzieci, małych i tych trochę większych. Nie będziemy nawet próbowali opisywać radości dzieciaków korzystających z wielu przygotowanych atrakcji. Ciężko nam było przeciskać się w tym rodzinnym tłumie, skupiliśmy się więc na jednym miejscu, ale nie znaczy to, że byliśmy w cieniu imprezy, wręcz przeciwnie - samo centrum! Plutek zrobił jak zwykle furorę, został dokładnie wymiziany, był w siódmym niebie:)

Resztę zobaczcie sami : https://picasaweb.google.com/100838112365119720959/SlaskieRanchoDzienDziecka02

 

.
.

Odwiedziły nas dzieci z Publicznego Gimnazjum w Siemoni, z Gimnazjum nr 5 w Zabrzu i z Gimnazjum nr 20 w Zabrzu. Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Kazimierza, Joachima, rodziców Kajtusia, Sabiny, Kasi, Tomasza, Agnieszki, Dominiki z Kasią, Magdy z Ulą, Basi z Marzeną, Izy, Artura, Martyny, Basi z Basią, Kseni z Natalią i adoptowaną od nas Wikunią. Dziękujemy za odpowiedź na nasz apel w sprawie puszek .

Serdecznie wszystkim dziękujemy za ogromną pomoc!

.
.

Majowe Granie - 24.05.2014.

Za nami kolejna impreza, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, to Majowe Granie – wielki zabrzański festyn z kilkuletnią już tradycją.Nasze psiaki przyjechały w asyście swoich ukochanych wolontariuszy i wolontariuszek: Szada z Olą, Myszorka z Kasią O., Plutek z Aliną i Mateuszem, Juna z Moniką i Łukaszem, Funcik z Basią, Tanbi z Michałem S. i biała Sara z … Sarą:)Jak zwykle sporym zainteresowaniem cieszyło się nasze stoisko z psitulowymi gadżetami, na posterunku byli: Kasia Ch., Aneta i Denis.Sprawy organizacyjne, techniczne i transportowe ogarniali Jola, Darek i Michał D.

 

.
.

 Szczególne podziękowania dla Roberta „Bobiego” , który pożyczył nam swój samochód, dzięki czemu nasza ekipa mogła szybciej dotrzeć na festyn.Nasi wolontariusze udzielali informacji na temat pracy schroniska, przedstawiali psiaki, mówili sporo o samej idei wolontariatu. Na miejscu była możliwość obejrzenia kolorowego albumu ze zdjęciami i krótkimi opisami kilkudziesięciu naszych podopiecznych. Osoby zainteresowane informowaliśmy o nasze stronie internetowej oraz oficjalnym profilu schroniska na Facebooku.Jeszcze kilka słów o samej imprezie. Festyn zorganizowany był z dużym rozmachem i starannością. Było wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko dla nich. Swoje stoiska, obok naszego miały m.in. Miejska Biblioteka Publiczna i Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca. Na terenie parku całe rodziny bawiły się w wiosce sportu. Po szalonych chwilach można było zaspokoić głód i pragnienie w miasteczku restauracyjnym, zapachy przygotowywanych potraw rozchodziły się po całym parku. W międzyczasie na przygotowanej scenie mieliśmy okazję oglądać występy aktorskie i taneczne, w pobliżu sceny przechadzali się „Ich wysokości” - szczudlarze.Nie sposób w tych kilku słowach opisach ogrom atrakcji tego dnia. Wszyscy, którzy postanowili przyjść na Majowe Granie mieli możliwość uczestniczenia w fantastycznej zabawie.Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI organizatorom za zaproszenie, a naszym wspaniałym wolontariuszom za liczny udział (jak zwykle można było na Was polegać!)

https://picasaweb.google.com/100838112365119720959/MajoweGranie24052014


Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu i z Gimnazjum nr 24 w Zabrzu - nasi podopieczni dziękują za spacery i prezenty Dary otrzymaliśmy również z Przedszkola nr 18 w Zabrzu, od Nikoli, Klaudii, Patrycji, Karoliny, uczennic z Gliwic, Joli z Katowic, Urszuli, z Lecznicy dla Zwierząt "Reksio" oraz od osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc !!!!

 

.
.

Kochani Zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Nasze psiaki od pewnego czasu jedzą tylko suchą karmę, ale mamy trochę takich piesków, które z nią sobie nie radzą i dla nich gotujemy ryż lub makaron i mieszamy z mięsnymi puszkami. Niestety właśnie kończą nam się zapasy, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w postaci puszek dla psiaków Puszeczki można podrzucać do naszego schroniska w Zabrzu - Biskupicach przy ul. Bytomskiej 133. Z góry bardzo dziękujemy i pozdrawiamy!

 

.
.

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 27 w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Barbary, , Sabiny z Pawłem, nowożeńców Magdy i Szymona, Pani Grzegorzyk, od dzieci z Przedszkola nr 11 w Zabrzu, dary uzbierane z akcji w Centrum Handlowym Platan oraz z Pierwszego Bielskiego Dogtrekkingu :-))

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!!!

 

.
.

Było wspaniale! Dziękujemy organizatorom - za tyle ciężkiej harówki, że chyba przebiec dwa razy longa byłoby lżej... Smak pomarańczy w punkcie drugim... hm... No i tyle dobrej energii ze wszystkich stron i te sympatyczne rozmowy na szlaku! I pani Kasia, która znowu dopieszczała bezdomniaki ile wlezie! No było naprawdę ekstra! Bardzo, bardzo dziękujemy!!! Bardzo się cieszymy z tego że nasz Darek (niesłychanie oddany wolontariusz - co tydzień jest w schronisku! I wyprowadza kilkanaście psów co niedziela z bardzo zgraną i wybitnie obowiązkową grupą wolontariuszy) trzeci raz stanął na podium! Snow najwyraźniej uznał, że do trzech razy sztuka i to miejsce się Psitulowi należy już na zawsze i żeby nie było wątpliwości - dał to na piśmie! Zerknijcie nasz album z przepieknym serwisem fotograficznym

https://plus.google.com/photos/114650921578160203091/albums/6012126211741875361?banner=pwa

a na facebooku wybrane :-)  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1449581731954518&set=pcb.139726936197990&type=1&theater

 

.
.

Dziękujemy za dary i odwiedziny :-) Wszystko było możliwe dzięki uprzejmości Dyrekcji Platana i naszym wolontariuszom :-) Buziaki dla Joli, Asi, Izy, Sandry, Moniki, Denisa,Darii, Darka, Łukasza oraz Michała!
https://picasaweb.google.com/114650921578160203091/PlatanMaj2014

i w zaprzyjaźnionym Dzienniku Zachodnim :-)

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/galeria/psitulmnie-zabrze-psy-ze-schroniska-dla-zwierzat-w-platanie,2266146,9120774,t,id,zid.html#galeria

.
.

Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu oraz z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary od Sandry, Marty, Lidii, Doroty i od adoptowanej od nas Gawry. )))

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!!!

 

.
.

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu - wirtualni opiekunowie naszego Plutka Oprócz tego otrzymaliśmy dary od: Dariusza, Asi, Martyny, Pauliny, Krystyny, Aliny z Mateuszem, Adama, Ryszarda, Uli, Magdy oraz z Domowego Przedszkola z Katowic :-)

W wyjątkowym dla siebie dniu pamiętała również o naszych podopiecznych Młoda Para - Agnieszka i Marcin, którym życzymy wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia :-)) Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc dla naszych zwierzaków :-))

.
.

FESTYN W sobotę 26 kwietnia uczestniczyliśmy w festynie zorganizowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu. Była wspaniała pogoda, a jeszcze lepsza atmosfera.

 

https://picasaweb.google.com/114683990763148890202/FestynZSSZabrze26042014?feat=email

http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/aktualnosci/wydarzenia-,1,1,12823

 

.
.

Kiedy nasza ekipa przyjechała na miejsce, bardzo miło nas przyjęto, zajęliśmy przygotowane już stoisko, rozłożyliśmy przywiezione gadżety, a psiaki z wyznaczonymi wolontariuszami krążyły w pobliżu, reklamując schronisko i oczywiście siebie. Nasza psia ekipa składała się z Hayli, Martiny, Szady, Juny oraz Plutka. Zwierzaki były bardzo grzeczne, pozwalały się głaskać ludziom dużym i małym. Dla naszych bezdomniaków taki wyjazd to prawdziwa gratka. Wyrwać się na kilka godzin z zamkniętego boksu - bezcenne, a jeśli do któregoś uśmiechnie się szczęście i znajdzie nowy, kochający DOM, to spełnienie marzeń. Festyn odwiedziło sporo ludzi, niektórzy przyszli z własnymi psami. Nas najbardziej ucieszył widok Maxa (adoptowanego po 10 latach spędzonych w schronisku) oraz malutkiej, wesołej Rosmi, niegdyś naszej podopiecznej. Obok nas stoiska miała młodzież ZSS. Stoły uginały się od cudnych potraw, były zimne przekąski, cieplutkie zupy, słodkie ciasta i rewelacyjna kawa, wszystko przygotowane przez uczniów. Dalsze namioty zajmowali przedstawiciele Klubu Gaja, gabinet weterynaryjny (miły pan doktor udzielał fachowych porad ) i Ośrodek Szkolenia Psów Pastel (na ich sprzęcie do agility, rozstawionym w pobliżu namiotów próbowały swych sił m.in. nasze psiaki). Na placu szkolnym pojawili się także hodowcy koni ze swoimi podopiecznymi. Widok wielkiego czworonoga najbardziej chyba zaskoczył grzecznego do tej chwili Maxa, piesek ostro obszczekał „agresora”. Wzbudziło to nasz gromki śmiech, ponieważ chwilę wcześniej właścicielka powiedziała, że jej ukochany piesek nie zaszczekał od chwili adopcji. A tu taka niespodzianka! Na festynie sporo osób podchodziło do naszego stoiska, ludzie pytali o psiaki oraz schronisko i zasady działania wolontariatu. Z wdzięcznością przyjmowaliśmy datki wrzucane do psitulowej skarbonki (DZIĘKUJEMY!). Ponieważ wszystko co dobre, szybko się kończy, nadszedł czas na zakończenie imprezy. Spakowaliśmy swoje rzeczy i wspólnie z psiakami pojechaliśmy do schroniska. Smutek w psich oczach, gdy zamykają się kraty jest nie do opisania. Jednak nie mogę tak pesymistycznie zakończyć relacji z tak wspaniałego dnia. W tajemnicy więc napiszę, że jedna z naszych kochanych suniek tak zauroczyła pewną osobę, że… Ale nie zapeszajmy, mamy czekać w czwartek, więc tak też będzie. Dziękujemy za wspaniałą imprezę. Było PYSZNIE (dosłownie i w przenośni). Wolontariusze Schroniska PSITUL MNIE


Otrzymaliśmy dary od Natalii z Karoliną, Nikoli z Martynką, Grzegorza z Julką, Sandry z Olgą, Sandry z Dawidem, Artura oraz od osób anonimowych :-)Dziękujemy!!

.
.

Otrzymaliśmy dary z Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 32 w Zabrzu, od Państwa Wilk, od Marty, Lidii, Agnieszki z Kamilem, Eweliny, Kamila, Agaty i Mateusza oraz od osób anonimowych :-) Bardzo dziękujemy!!

.
.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas nasz ukochany Biełek, którego adoptowaliśmy z Psitula 3 lata temu. Wiedzieliśmy, że biorąc do domu 8-letniego kota, nie nacieszymy się tak długimi wspólnymi latami, jak w przypadku adopcji malutkiego kotka, jednak mieliśmy nadzieję na dłuższy czas razem...

.
.

Biełuś zaczął chorować od miesiąca. Leczyliśmy Go, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Przez ostatni tydzień już codziennie jeździł do kliniki na kroplówki, po których robiło mu się troszkę lepiej, ale niestety nie na długo. Przy dzisiejszej wizycie okazało się, że pojawiła się żółtaczka, spadł bardzo mocno poziom erytrocytów we krwi, a w płucach zalegała woda. Pani weterynarz powiedziała, że Biełek ma ostrą niewydolność nerek i przestał reagować na leczenie. Poddał się Musieliśmy podjąć trudną decyzję, o uwolnieniu go od cierpienia... Nie umiem wyrazić bólu, który czujemy. Biełuś stał sie naszym przyjacielem, członkiem rodziny, którego pokochaliśmy całym sercem. Kilkukrotnie pisaliśmy do Psitula, opisując jego postępy w aklimatyzowaniu się w naszym domu - co nie było łatwe, bo po ośmiu latach w schronisku nie było mu łatwo przystosować się do nowego otoczenia i nowej sytuacji. Jednak przez te wspólne lata, z nieśmiałego i strachliwego kota, stał się przekochanym przytulaskiem, który na każdym kroku wchodził nam na kolana i domagał się pieszczot, mrucząc przy tym niezwykle głośno. Tak bardzo będzie nam teraz tego brakować... Dziękujemy Wam za tego wspaniałego Przyjaciela, którego od Was otrzymaliśmy. Nigdy Go nie zapomnimy... Śpij słodko Biełulku...


W tygodniu  4-10 kwietnia odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, z Klubu Przyjaciół Braci Mniejszych z Gimnazjum nr 11 w Zabrzu oraz z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu. Otrzymaliśmy też mnóstwo darów-jedzonka, smakołyków, zabawek i innych rzeczy, a dostaliśmy je od Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, Krystyny, Justyny i Marty, Magdy, Uli, Lidii, Fundacji Węgielek (fundacji na rzecz humanitarnego i godnego traktowania zwierząt) oraz od osób anonimowych.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !!!

.
.

Odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, z Przedszkola nr 27 w Zabrzu i z Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasza Szkoła - Twój Dom" przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu. Otrzymaliśmy  dary od Jana, Piotra, Kasi, Lidii, Nikoli, Patrycji, Joanny, Klaudii, Karoliny, oraz bardzo drogie leki dla zwierzaków od Sawy i jej przyjaciół !

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromna pomoc :)))

 

.
.

Witam.

Chciałam Wam przekazać smutną informację: 31.03.2014 roku o godz. 5:40 odeszła od nas Nika (1997-2014)...

.
.

Pod koniec 1997 roku mój ojciec przyniósł ze schroniska PsitulMnie do domu maleńką, czarną kuleczkę, którą pokochała cała rodzina. Bardzo chciałam mieć pieska, mama była przeciwna, a tata uległ. Był to najlepszy prezent, jaki do tej pory w życiu dostałam. Nazwałam ją Nika i od razu bardzo się z nią zżyłam. Jako, że jestem jedynaczką, Nika stała się moją towarzyszką życia na długie lata. Dla kilkuletniej dziewczynki była przyjacielem, towarzyszem zabaw, najlepszym słuchaczem i nauczycielem. Dzięki niej nauczyłam się jak należy opiekować się zwierzątkiem, nauczyłam sie wrażliwości, opiekuńczości i że piesek to nie tylko pluszowa kochana maskotka, ale też obowiązki. Nika okazała się być wyjątkowym psem, potwierdzał to każdy weterynarz, jaki miał okazje się nią zajmować. Była niesłychanie mądrym i charakternym psem, nawet wśród znajomych i rodziny panowała opinia, że Nika to jakiś dobry i mądry człowiek w skórze kundelka i bardziej ludzkiego psa nie widzieli. Była ze mną na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie, była wierna i lojalna, kochała mnie bezgranicznie, nawet gdy byłam nastolatką i znikałam z domu na całe dnie, za co później było mi wstyd. Witała mnie radośnie za każdym razem, gdy wracałam do domu, gdy było mi smutno, to przychodziła, przytulała się, lizała na pocieszenie, gdy było mi zimno- grzała mnie swoim miękkim, czarnym futerkiem, a gdy ona marzła lub była chora, brałam ją do łóżka, żeby jej smutno nie było, a ona mimo swoich małych rozmiarów rozwalała się tak bardzo, że rano budziłam się na brzegu łóżka, ale z uśmiechem na twarzy, że mój przyjaciel jest ze mną. Kochałam ją nawet, gdy na drugi dzień w szkole miałam ważny sprawdzian, a ona potwornie chrapała całą noc. Zwiedziła z nami kawałek Polski, jadła z nami różne smakołyki, a łakomczuch z niej był niezły, towarzyszyła całej rodzinie w dobrych i złych chwilach, każdego z osobna obdarzała miłością i troską. Można powiedzieć, że Nika wygrała swoje życie na loterii- ze schroniska trafiła do domu, gdzie wszyscy stracili dla niej głowę. Przyjaciel i członek rodziny, za którego wskoczyłabym w ogień i gdyby to mogło coś zmienić, gdyby mogła dalej żyć, oddałabym dla niej swoją śledzionę czy nerkę. W maju 2013 roku Nika wyjechała z rodzicami na ich działkę w rodzinne strony, ponad 240 km od Zabrza. Oprócz tęsknoty za rodzicami, dobitnie uświadomiłam sobie jak pusto zrobiło się bez Niki w domu. Nikt nie szczekał, nikt nie witał w progu, nikt nie chciał mnie objadać z pyszności, nie było się do kogo przytulić, pogłaskać... Moja mama również była bardzo zżyta z naszym psiakiem. Od wielu lat nie pracowała zawodowo ze względu na stan zdrowia, wobec tego spędzała z Niką bardzo dużo czasu i po kilku latach to właśnie za mamą Nika najbardziej wariowała.Nika była z nami 17 lat, więc jej obecność w domu była tak oczywista jak to, że po dniu przychodzi noc, a po nocy nowy dzień. Dlatego może jej odejście było dla nas tak odległym wydarzeniem, że nawet nie chcieliśmy o tym myśleć. Od jakiegoś czasu Nika była mała niezdarą, czasami się potykała, już nie miała tyle energii, ale tak jak zawsze miała w sobie niesamowitą chęć życia, nawet wszystkie ząbki miała, w dodatku białe. Mimo sędziwego wieku dalej goniła po podwórku koty, gołębie i listonosza. Wszyscy opiekowali się siwą babulinką, pomagali jej, okazując troskę i cierpliwość, ale nikt nie myślał o podróży za tęczowy most. Jej stan zdrowia niedawno się pogorszył, z nadzieją na lepsze, rodzice jeżdzili z nią do weterynarza. 30.03.2014 roku, gdy byłam na zajęciach na uczelni, mama zadzwoniła do mnie, że Nika źle się czuje, nie ma apetytu, jest apatyczna, nieobecna duchem, po raz kolejny pojechała do weterynarza, leżała tam biedna pod kroplówką, z gorączką, taka smutna... Po podaniu leków gorączka spadła, Nika ożywiła się. Wróciła do domu i spędziła miłą niedzielę w łóżku rodziców. Mama przynosiła jej wodę do picia i jedzenie, żeby jej niepotrzebnie nie fatygować i żeby wracała do zdrowia. Ok. 3:00 nad ranem jej stan gwałtownie się pogorszył, miała problemy z oddychaniem, więc rodzice zawieźli ją szybko do weterynarza,gdzie wykonano szereg badań. Pani doktor powiedziała, że Nika ma olbrzymią śledzionę i powiększoną wątrobę i zmiany są nieodwracalne. Zapytała rodziców czy podać Nice leki, żeby ją wzmocnić, ulżyć jej, ale ona po prostu dałaby jej spokojnie odejść. Z jednej strony człowiek nie chce podejmować tak trudnej decyzji o uśmierceniu swojego pupila, ale z drugiej strony chęć posiadania Niki przy sobie jak najdłużej, przy jej stanie zdrowia byłaby czystym egoizmem, a prawda jest taka, że Nika już się męczyła. Moi rodzice podjęli najtrudniejszą decyzję w swoim życiu- Nika zasnęła na zawsze...Nasz świat rozsypał się na milion kawałków, ale tak trzeba było zrobić, trzeba było ulżyć jej w cierpieniu. Nie możemy się pogodzić z jej odejściem. Była dla nas całym życiem, naszym promyczkiem, członkiem naszej rodziny, zawsze była, a teraz już jej nie ma. Dała nam więcej niż niejeden człowiek. Jej mądre oczy, jej wielkie serducho i jej charakterek zostaną w naszych sercach już na zawsze.Nie mogę się pogodzić z tym, że nie było mnie przy niej w tej ostatniej drodze i chociaż wiem, że rodzice otoczyli ją najlepszą opieką, że swoje ostatnie chwile spędziła spokojnie, z najbliższymi, zajadając smakołyki, tuląc się do mamy i taty, to i tak jest mi źle z tym, że nie mogłam jej pożegnać. Cieszyłam się, że zobaczę ją w święta wielkanocne, przytulę, potarmoszę, ale nie będzie mi to dane już nigdy. Nie mogłam w nocy spać, nie mogę przestać o niej myśleć. Przecież zawsze była, a teraz tak nagle jej nie ma. Żyłam w przekonaniu, że jest jej z rodzicami dobrze, biega sobie po zielonej trawce, po swoim ogródku, nie musi się wspinać po schodach i kisić się w czterech ścianach kamienicy, jest to dla mnie o tyle bolesne, że zabrakło pewnego etapu- Nika była, wyjechała, trochę chorowała, ale była i nagle jej zabrakło. Jeszcze kilka miesięcy temu pomagałam jej się wdrapywać na łóżko, pomagałam wchodzić po schodach, pamiętam ją żwawą, charakterną i dlaczego już nigdy nie będę mogła jej zobaczyć? Pani doktor powiedziała, że Nika miała mocne serducho i niesamowitą chęć życia, ale jej psi organizm już nie dał rady. Wylałam wodospad łez i końca nie widać... Nie chciałam, żeby odchodziła kiedykolwiek, bo bałam się swojej reakcji, ale nie wiedziałam, że zareaguję aż tak mocno. Nawet mój tata, który nie okazywał nigdy emocji, płacze za Niką w ukryciu jak dziecko.Moja koleżanka stwierdziła, że Nika miała u nas psi raj na ziemi. Do tego jeszcze nie widziała, żeby ktoś tak bardzo kochał swojego pupila i tak bardzo przeżywał jego odejście.

Każdemu życzę takiego kochającego przyjaciela, takiego jasnego promyczka w domu na długie lata, na dobre i na złe, bo żadne kosztowności nie dadzą nam tego, co może nam dać psiak czy kociak. A dając pupilowi szansę na lepsze życie poza schroniskiem, otrzymamy w zamian bezgraniczną miłość i przyjaźń na lata. Każdy zasługuje na godne życie i godną śmierć.

Ta wiadomość może trafić na stronę internetową, czy na profil Facebookowy, dzięki opisaniu w kilku zdaniach tego, co wydarzyło się w moim życiu przez ostatnie 17 lat, jest mi choć odrobinę lżej. Wasza praca przynosi efekty i daje nadzieje dla wszystkich porzuconych zwierząt.

Pozdrawiam całą ekipę z Psitula i wszystkich podopiecznych.

 


Magda i Plutek odwiedzili Filię nr 11 MBP i spotkali sie z dziećmi z Przedszkole nr. 11

http://nz24.pl/aktualnosci/pies-plutek-odwiedzil-dzieci-w-bibliotece/

.
.

Zapraszamy do oglądania tegorocznego filmiku, promującego 1 % dla Psitula. Bardzo dziękujemy Alexowi, Weniowi, Alinie, Natalce i Bjucie, oraz innym osobom które zaangażowały się w tę " superprodukcję"!Za to że nie jest im obojętny los naszych podopiecznych . DZIĘKUJEMY :)) !!!

https://www.youtube.com/watch?v=RBiNF9lh2Vk

 

 

.
.

Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Laura i Karolina z Szkoła Podstawowej nr 22 w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary od Asi, Basi, Michała, Anny, Lidii, oraz podopiecznych Fundacji Dom Nadziei.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc ;)))

 

.
.

Odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu oraz z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu. Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Przedszkola nr 39 w Zabrzu, z sklepu zoologicznego przy Kauflandzie, dary uzbierane podczas akcji w Centrum Handlowym Platan, dary od Kasi z Kamilem, Marty z Olą, Justyny, Kasi, Lidii i Danuty

Wszystkim bardzooooo serdecznie dziękujemy za ogromna pomoc !!!!  :))))

 

.
.

Bardzo przepraszamy, okazało się że zawiesił się komputer i wysyłał tę samą wiadomość jak głupi :-( Złośliwość przedmiotów :-( Naprawdę w zamiarze był tylko jeden mail :-( Prosimy o wyrozumiałość i jeszcze raz przepraszamy.

.
.

Strona jak i akcja Karmie Psiaki http://www.karmiepsiaki.pl/ zrodziła się podczas planowania i organizacji imprezy Zwierzynalia 2013, grupa ludzi w zasadzie miłośników zwierząt postanowiła zrobić coś więcej niż tylko mówić...i tak o to ruszamy oficjalnie z akcją!!

 

 

.
.

Po co jesteśmy? Jesteśmy po to aby wspierać podopiecznych schroniska Psitul Mnie Cel: Naszym marzeniem jest aby każdy psiak, który zamieszkał w "Psitulu" mógł merdać radośnie ogonkiem. Na czym polega akcja, jak i strona? Każde kliknięcie to przysłowiowy grosik od sponsora, czyli klikając sprawiasz, że odrobina karmy wpada do czyjeś psiej miski. Każdy może kliknąć raz na 24 godziny... Warto dodać, że strona powstała dzięki Panu Jerzemu i jego zespołowi z firmy http://www.aptus.pl/, to dzięki ludziom pracującym w tej firmie nasze psiaki mogą liczyć na Waszą pomoc. Zespół Pana Jerzego wykonał całą stronę, a także utrzymują ją na własnych serwerach za TOTALNĄ DARMOCHĘ!!!! To oni stworzyli tę stronę i to dzięki nim każdy z Was ma możliwość klikania i czytania różnych ciekawych newsów o psiakach i nie tylko. Dziękujemy Im za to w imieniu swoim, psiaków, jak i Waszym !!!! "Kliknij "- to tak niewiele, a tak dużo może dać...


Odwiedziły nas dzieci z Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 20 w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary z sklepu Aquael Zoo w C.H. Arena w Gliwicach, od Emilii (właścicielki naszego Huragana), Magdy i Maćka, Kasi i Iwony, Doroty, Lidii, Grzegorza, Państwa Lachendro, Urszuli, Henryka, Wioletty z Telewizji Katowice, Ewy, Adama, Beaty (właścicielki adoptowanej od nas Dismy), Anny i Łukasza, Rodzinki adoptowanego od nas Ekso i os osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :))

.
.

Dzięki temu, że chciało Wam się pomóc w akcji „Tesco” to „wyklikaliście” dla Psitulowych podopiecznych 3589,50 zł  :)))) Bardzo, bardzo serdecznie Wam dziękujemy w imieniu psiaków i kociaków, które z tego skorzystają  ;)))  Wyniki akcji : https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609

.
.

Niestety nasza Lolunia odeszła za Tęczowy Most w 12 rocznicę swojego pobytu w schronisku :-((

Spotka się tam napewno ze swoim kochanym Murzynkiem, który odszedł od niej 24 kwietnia 2012 roku po rozległym wylewie. Niespełna dwa miesiące po śmierci Murzyna okazało się, że Lola ma poważnie chore serce, wszelkie badania wyszły fatalnie, rokowania były kiepskie. Po intensywnej terapii Lola nieco ustabilizowała się, poczuła się lepiej, zaprzyjaźniła się nawet z nowym pieskiem na swoim wybiegu - Matesem. Na pewno nie była już to ta sama miłość co do Murzyna, ale też trzymała się zawsze blisko niego, spała z nim w budzie, a Mates pilnował na każdym kroku, żeby nie stała się jej krzywda.Lola wielokrotnie była badana przez bardzo dobrą Panią kardiolog, która dobierała dla niej leki i za każdym razem była w szoku, że Lolka tak dobrze funkcjonuje jak na tak poważną chorobę.

W ostatnim czasie nie szukaliśmy już dla niej domu, żeby nie było dodatkowego stresu, w końcu przecież  schronisko przez te wszystkie lata stało się jej domem. Tu byli ludzie, których znała, psy z którymi była zżyta...

Wczoraj Lola rano poczuła się bardzo źle, nie wstała na śniadanie... Od razu pojechała do Kliniki, zajęła się nią natychmiast Pani doktor, podała leki, ale już nie było ratunku:-(

Wieczorem odeszła.

Do zobaczenia malutka! Pozdrów od nas swojego męża Murzynka i wszystkie inne psiaki.

.
.

Szanowni Państwo, jeżeli Wy, Wasi znajomi korzystają z facebooka to bardzo prosimy o głosowanie na nasze Schronisko ( śląskie – Zabrze- Biskupice) w konkursie TESCO – możemy zdobyć karmę dla naszych zwierzaków . Konkurs jest tylko kilka dni, można głosować raz dziennie. Bardzo Wam dziękujemy i prosimy o promowanie akcji :-)

https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco/app_293130837399609

.
.

Wielkie dzięki fotografom i pomysłodawcom Pokochaj.Fotografie.pl , że akurat  wybrali nasze schronisko, ale wiadomo wszędzie potrzebne jest serce i pomoc :-).

http://pokochajfotografie.pl/?portfolio=3-klatki-odcinek-5

 

.
.

http://pokochajfotografie.pl/?portfolio=3-klatki-odcinek-5


Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z "Klubu Przyjaciół Braci Mniejszych" przy Gimnazjum nr 11 w Zabrzu, którzy wyprowadzili na spacer kilka psiaków Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Gimnazjum nr 21 w Zabrzu, od Pani Iwony z Sweet Dog Studio Psiej Urody, od Basi, Ireny, Marianny, Karoliny, Wiolety, Marcina, Alicji, Lidii, Beaty, Darka, Uli i Marcina

Wszystkim bardzo bardzo dziękujemy! :)))...

.
.

.....


Zapraszamy wszystkich do obejrzenia programu Poranek z TVP Katowice gdzie nasza wolontariuszki z psiakami Pani Beata Dzianowicz z Fistaszkiem oraz Pani Alina Chechelska z Dramą opowiadają o naszym Schronisku. Wiadomości można zobaczyć tu :

http://www.tvp.pl/katowice/kultura-i-rozrywka/poranek-z-tvp-katowice/wideo/27-stycznia/13783158

.
.

W tym tygodniu do schroniska dotarły dary oraz odwiedziły nas...

.
.

... dzieci wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach oraz z Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu, Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, z firmy Tropical w Chorzowie, od Państwa Kasprzak, od Ali, Lidii, Daniela, Katarzyny, Magdaleny i Nikoli oraz od osób anonimowych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc !!! :))))

 

 

 


Otrzymaliśmy dary z zbiórki, która odbyła się w Centrum Handlowym Platan, z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 19 w Zabrzu, z firmy Tropical w Chorzowie oraz od Beaty, Agnieszki, Małgorzaty, Grzegorza, Basi, Uli, Eweliny, Oliwi z Jarosławem, Marty z Michałem i Aliny z Mateuszem :))

Wszystkim bardzo dziękujemy!! :))))

 

.
.

.....


Dla wszystkich zainteresowanych przekazaniem naszym zwierzakom 1% podatku za rok 2013 -  na naszej stronie internetowej można pobrać darmowy program do rozliczenia Pit , lub skorzystać z wersji online. Bardzo dziękujemy wszystkim!!!! :)))))

.
.

Ulotka  do przeczytania w zakładce " do pobrania " pt. ULOTka 1% na 2014 rok


Na przełomie roku też o nas pamiętano. ...

.
.

Otrzymaliśmy dary od Weroniki z mamą, wirtualnej mamy Dżiliana Xymeny, Lidii, Kingi z Robertem, Moniki z Krzysztofem oraz od osób anonimowych.

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :)))

 SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2014

W tym tygodniu przybyło nam 16 psiaków i 3 kociaki. Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków, 7 zostało przyprowadzonych, a 1 zwrócony z adopcji.

.
.

 Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków: mała, czarna podpalana suczka z ul. Witkacego, mała, biszkoptowa, krótkowłosa suczka z ul. Legnickiej, mały, brązowy piesek z ul. Wolności, mało-średni, czarny podpalany piesek z ul. Sikorskiego, średni, brązowy, szorstkowłosy piesek z ul. Pokoju, duży, czarny podpalany piesek w typie rottweilera z krótkim ogonkiem z ul. Św. Urbana, średnia, brązowa z czarnym nalotem i dłuższym włosem suczka z ul. Św. Wawrzyńca i brązowy, krótkowłosy piesek szczeniak z ul. Łowickiej. Przyprowadzonych zostało 7 psiaków: mała, krótkowłosa, czarna z białymi dodatkami suczka z ul. Tarnopolskiej i 6 maleńkich białych i czekoladowych szczeniaczków suczek z ul. Lompy. Niestety wróciła do nas z adopcji Operka (9160). Do swoich właścicieli wróciły: Dżekuś (9272) z ul. Wolności, Popek (9273) z ul. Pokoju, Sonia (9266) z ul. 3go Maja i Gujan (9260) z ul. Ligenzy, który okazał się Ozim.

Adoptowanych zostało 12 psiaków: Maja (7244), Fibi (9239), Kuki (9263), Efra (6001), Trasi (9072), Tofik (9158), Pentes (8503) do mieszkań w Zabrzu, Dejzi (9246), Luiza (9226) do mieszkań w Bytomiu, Lawa (9250) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Narcyz (9175) do mieszkania w Chorzowie i Diablo (9208) do domu z ogrodem w Rudzie Śląskiej.

Przyjęliśmy 3 koty: biało-czarnego kocurka z ul. Jaworowej, czarną koteczkę z ul. Srebrnej i szaroburego pręgowanego kocurka z ul. Szpitalnej.

Adoptowanych zostało 7 naszych kociaków: Wikusia (2576) do mieszkania w Tarnowskich Górach, biało-czarny kocurek (2598), Waluta (2597), Trika (2450), Ksylem (2467), czarna koteczka (2599) do mieszkań w Zabrzu i Dżin (2580) do mieszkania w Chorzowie.

Za Tęczowy Most odeszły: Jeja (2589) i mała, czarna podpalana suczka (9270).

Otrzymaliśmy dary od: Szkoły Podstawowej nr 34 w Zabrzu, Fundacji Szara Przystań, Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Przedszkola nr 27 w Zabrzu, Teresy, Niny, Marka, Joli, Beaty, Marka, Kasi, Szymona, Kamili, Lidii, Romana, Anny, Miejskiej Biblioteki Publicznej Fili nr 19, Firmy Mars Polska, Patrycji, Ewy, Drogerii HEBE, Bernarda, Elżbiety, Joanny, Adama, Marka, Społecznej Szkoły "Nasza Szkoła" Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego, Anny, Teresy, Barbary, Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Sklepu Netto, Sawy i przyjaciół, Anny, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu,  Psiątecznej Paczki,Rodziny Skałbów "Piotrowe Gniazdo", Oli, Patryka i Dariusza oraz zebrane na imprezie Leśne Run. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!!

W minionym tygodniu do naszego schroniska trafiło 11 psiaków i 1 kociak. Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków, 5 zostało przyprowadzonych, a 1 zwrócony z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków: mało-średni, biały z brązowymi uszkami piesek z ul. Ligenzy, stalowa, pręgowana suczka w typie amstaffa z ul. Św. Teresy, czarna podpalana suczka szczeniak z ul. Wolności, brązowa, pręgowana suczka w typie amstaffa z klapniętymi uszkami z ul. 3go Maja, mały, brązowy, szorstkowłosy piesek z ul. Legnickiej.

Przyprowadzonych zostało 5 psiaków: czarny podpalany piesek szczeniak z ul. Grabskiego, mała, jasnobrązowa z białym krawatem suczka z ul. Krasińskiego, czarny podpalany piesek szczeniak z ul. Zielińskiego, mały, czarny podpalany z białym krawatem piesek z ul. Okrzei, czarny podpalany piesek szczeniak z ul. Poległych Górników.

Niestety z adopcji wrócił do nas Niro (9113).

Właściciele odebrali 3 psiaki: Dianę (9262) z ul. Św. Teresy, Atosa (9257) z ul. Sienkiewicza i Stika z ul. Legnickiej, który okazał się Atosem.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Denedor (9244) do mieszkania w Gliwicach, Wancek (9218) do domu z ogrodem w Poznaniu, czarna podpalana suczka szczeniak (9265) do mieszkania w Katowicach, Misia (9249) do mieszkania w Bytomiu, Parma (9212)do mieszkania w Zawierciu i Bzik (9231) do mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Do schroniska przyjęliśmy biało-szaroburą koteczkę z ul. Strzelców Bytomskich.

Adoptowane zostały 2 kociaki: Agrest (2591) do mieszkania w Katowicach i Stasiu (2587) do mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Za Tęczowy Most odeszły: Drakula (9223), Riki (9233), Mrozia (9236), czarny z białym krawatem szczeniaczek (9237), Toffi (9264) i Czarny Diabeł (2410)

Dary otrzymaliśmy od: Klientów Sklepu "Firma handlowo-usługowa" w Zabrzu, Zespołu Szkól nr 18 (Liceum Plastyczne) w Zabrzu, Marka, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Mariusza, pracowników Firmy Opel w Gliwicach, Joanny, Anety, Izabeli, Katarzyny, Oli, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Anny, Marty i Andrzeja, Mirosława, Karoliny i Łukasza, Izabeli, Bożeny, Mirosława, Aleksandry, Renaty, Piotra, Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach, Pauliny, Michała, Małgorzaty, Klubu Sportowego Shausha,Przedszkola nr 8 w Świętochłowicach, Salonu Filomena w Gliwicach, Dominiki, Firmy Tropical, IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu i Doroty.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W minionym tygodniu do naszego schroniska przyjęliśmy aż 19 pisaków i 4 kociaków. Z interwencji przyjechało do nas 10 psiaków, a 9 zostało przyprowadzonych.

 

 

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 10 psiaków: malutka, czekoladowa suczka z ul. Gogola, mały, czarny, kudłaty piesek z ul. Klonowej, mała, brązowa suczka z dłuższym włosem z ul. Lazara, mała, czarna podpalana suczka z ul. De Gaulle'a, mały, czarny podpalany piesek z dłuższym włosem z ul. Gdańskiej, duży piesek w typie owczarka szkockiego z ul. Bytomskiej, mała suczka o umaszczeniu sól-pieprz z ul. PCK, średni, czarny piesek z białymi dodatkami z ul. Bytomskiej, średni, czarny piesek z ul.Szczęść Boże, średni, brązowy piesek ze skrzyżowania ul. 3go Maja i Sikorskiego.

 Przyprowadzonych zostało 9 psiaków: maleńki, biało-czarny szczeniaczek z ul. Cmentarnej, czarny podpalany piesek szczeniak i duży brązowy podpalany piesek z ul. Mickiewicza, duża suczka tricolor z ul. Poległych Górników, mała suczka tricolor z ul. Szybowej, mało-średni, rudy piesek z ul. Lompy, mała, czarna z białym krawatem suczka z ul. Żeromskiego, mały, czarny, szorstkowłosy piesek z ul. 1go Maja, suczka w typie foksteriera z ul. Modrzewiowej.

 

Do swoich właścicieli wróciły: Gusia (9240) z ul. Ślęczka, Azor (9245) z ul. Klonowej, Ares (8541) z ul. Bytomskiej, Bos (9253) z ul. Bytomskiej, Luna (9254) z ul. PCK i Tora (8821) z ul. Modrzewiowej.

 

Adoptowane zostały tylko 2 pisaki: Emi (9247) do mieszkania w Zabrzu i Odyn (9216) do mieszkania w Tychach.

 

Do schroniska przyjęliśmy 4 kotki: biało-czarną kotkę z ul. Niedziałkowskiego, szaroburego pręgowanego kocurka z ul. Wolności, biało-czarnego kocurka z ul. Paderewskiego i czarną kotkę z ul. Bytomskiej.

 

Adoptowanych zostało 7 kotków: Sylwester (2582) do mieszkania w Gliwicach, Martynka (2586), Ruka (2419), Marciszka (2393), Płomyk (2518) do mieszkań w Zabrzu, Fita (2447) do mieszkania w Bytomiu, Bączek (2526) i Karolek (2512) do jednego mieszkania w Zabrzu.

 

Za Tęczowy Most odeszły: średni, czarny z białymi dodatkami piesek (9255), średni, brązowy piesek po wypadku (9258), Roy (9232) i Sarenka (8259) :(

Dary otrzymaliśmy od : Henryka, Angeliny i Mateusza, Pani która adoptowała naszego Barneya, Kariny, Ireny, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu, Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, Kseni, Ani i Wiki, Filipa, Patryka, Biblioteki Miejskiej Fili nr 11 w Zabrzu, Barbary, Magdy, Ewy, Łukasza, Barbary, Andrzeja, Przedszkola nr 45 w Zabrzu, Gimnazjum nr 9 w Zabrzu, Centralnego Laboratorium Pomiarowo Badawczego w Zabrzu, Wiesława, Sandry, Marzeny i Ilony, Przedszkola nr 47 w Zabrzu, Alicji i Karoliny.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!! :)

W minionym tygodniu do naszego schroniska trafiło 11 pisaków (5 z interwencji, 5 przyprowadzonych, 1 zwrócony z adopcji) i 5 kociaków.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków: mało-średni, rudy piesek z ul. Wolności, dwa małe pieski (jeden czarny podpalany, drugi tricolor) z ul. Krakowskiej, duży piesek w typie owczarka z dłuższym włosem z ul. Opawskiej, duży, brązowy piesek z ul. Krakusa, mało-średnia, czarna podpalana suczka z ul. Ślęczka.

Przyprowadzonych zostało 5 psiaków: czarna podpalana suczka szczenie z ul. Wolności, 2 szczeniaczki (czarny z białym krawatem chłopczyk i czarna podpalana dziewczynka) i mała czarna podpalana suczka z ul. Mrozka, mała, brązowa z ciemnym nalotem suczka znaleziona przy kąpielisku leśnym na Maciejowie.

Niestety z adopcji wrócił: Godryk (8111).

Do swoich właścicieli wrócił: Saros (9098) z ul. Makoszowskiej, który okazał się Korkiem.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Czacza (9204), czarna podpalana suczka szczeniak (9238) do mieszkań w Zabrzu, Operka (9160) do mieszkania w Gliwicach, Rubin (8110), Lusiek (9227) do mieszkań w Rudzie Śląskiej i Tosia (9234) do domu z ogrodem w Rudzie Śląskiej.

Do schroniska trafiło 5 kociaków: 4miesięczna szarobura pręgowana koteczka z ul. Opolskiej, pręgowano-biały kocurek z ul. Witczaka, 2 biało-czarne kociaki (kotka i kocurek) z ul. Rodakowskiego i szarobury pręgowany z białymi dodatkami kocurek z ul. Cieszyńskiej.

Adoptowanych zostało 5 kociaków: Atlantik (2575), Zagrycha (2479) do mieszkań w Zabrzu, Kłębuszek (2515) do mieszkania w Bytomiu, Bonifacuś (2517) do mieszkania w Gliwicach i pręgowany z białymi dodatkami kocurek (2585) do mieszkania w Piekarach Śląskich.

Dary otrzymaliśmy od : Sklepu Leopardus Silesia City Center w Katowicach, Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, Bogusławy i Mirosławy, Oli, Karoliny, Ewy, Szymona i Anny, Teresy, Przedszkola "Koszałek" w Gliwicach, nowożeńców Lucyny i Jakuba, Przedszkola nr 3 w Bytomiu, Szkoły podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przedszkola nr 18 im. Karolinki w Zabrzu, Anny, Miejskiej biblioteki Publicznej w Zabrzu Fili nr 19 i Nicoli.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W minionym tygodniu do naszego schroniska trafiło 13 psiaków (8 z interwencji, 5 przyprowadzonych) i 4 kociaki...

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków: średni, jasny z ciemnym nalotem piesek z ul. Wallek Walewskiego, mała, czarna podpalana suczka z targowiska na ul. 3go Maja, średni, jasnobrązowy z ciemnym nalotem piesek z ul. Ziemskiej, czarno-biała suczka w typie husky z ul. Kruczkowskiego, mały, czarno-biały piesek z ul. Zapolskiej, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka i duża, czarna podpalana suczka z terenu Kopalni Jadwiga na ul. Zamkowej i ranny piesek z ul. Matejki.

Przyprowadzone zostało 5 piesków: piesek szczeniak brązowy z ciemnym nalotem znaleziony na pętli tramwajowej w Biskupicach, mała, brązowa z ciemnym nalotem suczka znaleziona przy śmietniku na ul. Damrota, średni, biało-czarny piesek z ul. Kotarbińskiego, mała, czarna podpalana suczka z ul. Królowej Luizy i piesek szczeniak czarny podpalany z ul. Rodziewiczówny.

Do swoich właścicieli wróciły: Snikers (9214) z ul. Cieszyńskiej, który okazał się Dżekim, Śnieżka (9224) z ul. Kruczkowskiego oraz Saba (9229) i Roki (9228) z ul. Zamkowej.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Reks (8863), Czit (8553) i brązowy szczeniak (9220) do mieszkań w Zabrzu, Greg (8944) do mieszkania w Lublinie, Drago (7520) do domu z ogrodem w Lubszy Śląskiej i Plamka (9183) do mieszkania w Knurowie.

Do naszego schroniska przyjęliśmy 4 kociaki: beżowo-brązowego kocurka z niebieskimi oczami i dłuższą sierścią z ul. Wyzwolenia, szaroburą kotkę z białymi dodatkami z ul. Janika, czarno-białego kocurka kocię z ul. Bytomskiej i szaroburą pręgowaną koteczkę z ul. Daszyńskiego.

Adoptowanych zostało 6 naszych kociaków: Stiuard (2497), Wesołek (2549), szarobura pręgowana koteczka (2583), Mariolka (2563) i Mruni (2579) do mieszkań w Zabrzu, Magnum (2578) do domu z ogrodem w Świętoszowicach.

Dary otrzymaliśmy od: Społecznego Przedszkola Integracyjnego "Skrzat" w Zabrzu, Sandry, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Urszuli, Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, Izoldy, Marzeny, właścicieli od naszego Sznapika, Gimnazjum nr 4 w Zabrzu, Przedszkola nr 19 w Zabrzu, Bożeny, Zuzanny i Agnieszki, Darii, Lucyny i firmy Mięta Bistro & Coffe Bar.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

W mijającym tygodniu do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków i 5 kociaków. Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków, 1 został przyprowadzony, a 2 zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało 5 psiaków: mały, czarno-brązowy z białymi dodatkami i średnim włosem piesek z ul. Cieszyńskiej, duży, biszkoptowy piesek w typie labradora z ul. Łaskiego, średni, brązowy z ciemnym nalotem piesek z ogródków działkowych Biała Róża na ul. Kalinowej, mały, czarny podpalany piesek po wypadku samochodowym z ul. Wolności oraz mały, czarny podpalany piesek, który biegał po ul . Ślązaka ze smyczą.

Przyprowadzony został: średni, czarny z brązowym nalotem, białymi dodatkami i lewym niebieskim oczkiem piesek z ul. Cisowej.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Belos (8520) i Racuch (8780).

Właściciele odebrali 3 psiaki: Łatkę (9290) z ul. Gogolińskiej, Lumi (9213) z ul. Szybowej i Harego (9215) z ul. Łaskiego.

Adoptowanych zostało 5 psiaków: Sonik (9209) do domu z ogrodem w Sośnicowicach, Sara (8600) do domu z ogrodem w Paczkowie, Fala (9199) do domu z ogrodem w Zabrzu oraz Fiona (8797) i Czordżi (7534) do mieszkań w Zabrzu.

Do schroniska trafiło 5 kotów: srebrny, pręgowany kocurek z ul. Skargi, czarno-biała koteczka z ul. Robotniczej, czarny kocurek z białym krawatem z ul. Zwrotniczej, rudy z białymi dodatkami kocurek z ul. Sportowej i biało-czarny kocurek z ul. Lompy.

Adoptowane zostały 4 kotki: czarna koteczka kocię (2574) do mieszkania w Gliwicach, Lutek (2535), Smerfetka (2558) i Marzyciel (2556) do mieszkań w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odszedł nasz staruszek Redos (5945) :(

Dary otrzymaliśmy od: Firmy ISTA, Domu Dziecka w Gliwicach, Joanny, Przedszkola nr 16 w Zabrzu, Oli, Integracyjnego Ośrodka Edukacyjno-Kulturalnego "JESTEM", Przedszkola nr 94 w Katowicach, Pawła, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, Sandry, hotelu Qubus w Gliwicach, Marcina, Gimnazjum nr 5 w Zabrzu, Lecznicy Weterynaryjnej na ul. Klonowej w Zabrzu, Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego-Gimnazjum nr 6, Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Anny i Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!! :)

 

 

 

 

 

W mijającym tygodniu do naszego schroniska trafiło 14 psiaków i 4 kociaki.Z interwencji przyjechało do nas 13 pisaków, a jeden został przyprowadzony.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: mały, brązowy, bardzo stary piesek z ul. Wolności na Zaborzu, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Wolności, średnia, czarna suczka w typie labradora z terenu Firmy DHL na ul. Wolności, duży, czarny podpalany, starszy piesek z bielmem na oku ze skrzyżowania ul. Bytomskiej i ul. Na Piaskach, mały brązowy, pręgowany piesek z ul. Wolskiego, mały, brązowy piesek w typie jamnika z ul. Szkubacza, , duży, czarny podpalany piesek z ul. De Gaullel'a,mało-średni, brązowy, pręgowany piesek z ul. Długiej, duży, czarny pies w typie amstafa z ul. Paderewskiego, mały, czarny podpalany piesek z Pl. Wolności, mało-średnia, czarna podpalana suczka z ul. Staszica, piesek w typie west white terriera z przystanku na ul Szybowej.

Przyprowadzona została: mała, czarno-biała suczka z ul. Gogolińskiej.

Do swoich właścicieli wróciły: Maks (8582), Reks (9016), Ramzes (9210) z ul. Paderewskiego, Bryza z ul. Św, Wawrzyńca, która okazała się Dżagą i Finuś (9207) z ul. Szkubacza, który okazał się Figiem.

Adoptowanych zostało aż 16 psiaków: Dżersej (4989), Niksa (9118), Spryciarz (9201), Rezom (8933), Sopliś (9173), Marchewka (9155) i Czereśnia (9143) do mieszkań w Zabrzu, Fizio (9193), Nelma (9116) do mieszkań w Gliwicach, Łatuś (8724) do mieszkania w Pyskowicach, Skrol (8937) do domu z ogrodem w Zabrzu, Faraon (5294) do mieszkania w Knurowie, Kapsel (8024) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Foksik (9178) do domu z ogrodem w Orzeszu, Deny (9181) do domu z ogrodem w Zabrzu, Gryfinka (9186) do domu z ogrodem w Tarnowskich Górach.

Do schroniska przyjęliśmy 4 kociaki: beżowego kocurka i czarną z rudymi dodatkami koteczkę z ul. Szczęść Boże, szaroburego z białymi dodatkami, małego kocurka z ul. Mickiewicza i malutką, czarną koteczkę ze składu opału na ul. Ziemskiej.

Adoptowanych zostało aż 14 kotów: Tesla (2569), szarobury kocurek z białymi dodatkami (2573), czarna z rudymi dodatkami koteczka (2571), beżowy kocurek (2572), Nemo (2298), Tuptuś (2376), Allegra (2434), Sandrusia (2567), Dawidek (2569), Sirius (2359) do mieszkań w Zabrzu, Felga (2568) do mieszkania w Gliwicach, Samba (2499) do mieszkania w Piekarach Śląskich, Nowina (2482) i Mędrek (2548) do mieszkań w Katowicach.

Za Tęczowy Most odeszły: Maksiu (9197) i maleńki kocurek Krasnalek (2525)

Dary otrzymaliśmy od : Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, p. Żanety z Gabinetu Kosmetycznego "Janet",Lidii, Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach, Łukasza, Lidii, Przedszkola nr 3 w Zabrzu, Przedszkola nr 22 w Zabrzu, Pawła, Mateusza oraz dary zebrane na naszej akcji w Platanie.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

 

W mijającym tygodniu do schroniska przyjęliśmy 6 pisaków i 1 kociaka...

.
.

... przyjechały do nas 2 psiaki, 1 został przyprowadzony, a 3 zwrócone z adopcji.

Z interwencji przyjechały do nas: duża, czarna podpalana suczka w typie owczarka z ul. Św. Wawrzyńca i piesek szczeniak szaro-czarny z ul. 11go Listopada.

Przyprowadzona została: mała, biało-brązowa suczka z ul. Szczęść Boże.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Riska (7237), Marl (7979) i Fiona (8797).

Do swoich właścicieli wrócił Santiago (9182) z ul. Hermisza, który okazał się Kajtkiem.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Pimpulina (9187), Rafciu (7385) do mieszkań w Zabrzu, Prymka (9190), Mirabelka (9140) do mieszkań w Gliwicach, Mucha (7366) do mieszkania w Koszalinie i Skam (8829) pojechał do Niemiec.

Do schroniska przyjęliśmy 1 kociaka: beżowo-stalową koteczkę z ul. Kruczkowskiego.

Adoptowane zostały 4 kociaki: Gapcio (2551) do mieszkania w Zabrzu, Śpioszek (2546) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Lagerta (2343) do mieszkania w Gliwicach i Ginger (2458) do domu z ogrodem w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odszedł kociaczek Truman (2555).

Dary otrzymaliśmy od: Pauli i Marcina , Gumisiowego Przedszkola w Siemianowicach Śląskich, Aleksandry, Darii, Agnieszki, Lidii, Anny, Roksany, Vanessy, Marleny, sklepu Petsmile, Pawła, Klaudii i Weroniki, Przedszkola nr 82 w Katowicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Zabrzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Zabrzu, Ewy i Kasi ze Ślaskiego Centrum Chorób Serca, Gabriela, Justyny, Wojciecha i Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W mijającym tygodniu do schroniska przyjęliśmy 9 psiaków i 1 kociaczka. Z interwencji przyjechało do nas 6 psiaków, 1 został przyprowadzony, a 2 zwrócone z adopcji

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 6 psiaków: średnia, brązowa suczka z ul. Chopina, średni, czarny podpalany piesek z ul. Struzika, duży, czarny podpalany piesek z ul. Kondratowicza, mała, brązowa sunia z czarnym nalotem z ul. Jabłońskiego, średni, brązowy piesek z białymi dodatkami z ul. Janika i mało-średni, brązowy z białymi dodatkami piesek z ul. Zwrotniczej.

Przyprowadzony został mały, biszkoptowy piesek z ul. Gogola.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Baster (8801) i Reks (8863).

Do swoich właścicieli wróciły 3 psiaki: Mosses (8809) z ul. Kondratowicza, Bruno (9066) z ul. Struzika i Switi (9194) z ul. Chopina.

Adoptowanych zostało 11 psiaków: Bany (9172) do domu z ogrodem z Zawoi, Barbo (8494), Wania (9166) do mieszkań w Zabrzu, Aleja (9163), Sznapi (9106) do mieszkań w Gliwicach, Fraszka (9168) pojechała do Niemiec, Fanet (8962) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Mesi (7384) do domu z ogrodem w Zabrzu, Tatianka (9167) do domu z ogrodem w Mikołowie, Ajka (9176) do domu z ogrodem w Przyszowicach i Milanek (9179) pojechał do Niemiec.

Do schroniska przyjęliśmy 1 kotka: czarną, malutką koteczkę z terenu kopalni Makoszowy.

Adoptowany został 1 kociak: Gburek (2547) do mieszkania w Gliwicach.

Za Tęczowy Most odeszły: Nektarynka (9142), kociak Elmo (2485) i maleńki, czarno-biały kociaczek (2566).

Dary otrzymaliśmy od: Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Klubu Miłośników Zwierząt przy Gimnazjum nr 11 w Zabrzu, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, pracowników Miejskich Bibliotek Publicznych w Zabrzu, Hanny, Aliny, Mateusza i Teodora, Gimnazjum nr 4 w Zabrzu, Kasi, Hanny, Weroniki, Ani, Joanny, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Alicji i Przedszkola nr 29 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!! :)

 

 

W tym tygodniu do naszego schroniska przyjęliśmy 14 pisaczków i 1 kociaczka. Z interwencji przyjechało do nas 9 pisaków, 3 zostały przyprowadzone, a 2 wróciły do nas z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 9 psiaków: mały, czarny podpalany piesek z siwym pyszczkiem z ul. Hermisza, mała suczka, biała w czarne łatki i brązowe plamki z dłuższym włosem z ul. Okrzei, dwa duże, czarne psiaki w typie labradora z ul. 3go Maja z terenu Hotelu Ambasador, mała, czarna podpalana suczka ze stojącymi uszkami z ul. Struga, srebrno-biały piesek w typie husky z ul. Młyńskiej, mały, czarny podpalany piesek z krótkim ogonkiem z ul. Kalinowej, mała, czarna podpalana suczka z ul.Krakowskiej, czarny podpalany piesek szczeniak z ul. Kowalskiej.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mała, czarna podpalana suczka w typie yorka z ul. Lompy, mała, czarna podpalana suczka z ul. Szyb Wschodni, średni, czarny podpalany piesek z ul. Barlickiego.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Urug (9071) i Aramis (7466).

Do swoich właścicieli wróciły: Atos (9188) z ul. Młyńskiej oraz dwa czarne pieski w typie labradora Diablo (9184) i Demon (9185) z ul. 3go Maja.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Wolt (9159) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Brzoskwinka (9141), Friko (9153), Tamfo (6802) do mieszkań w Zabrzu, Skubi (9192) do mieszkania w Bytomiu, Sara (9171) do domu z ogrodem w Mikołowie.

Do schroniska przyjęliśmy 1 kotka: szaro-buro-pręgowaną koteczkę z białymi dodatkami z ul. Zapolskiej.

Adoptowana została kotka Nutelka (2489) do domu z ogrodem w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odeszła koteczka Gabrysia (2562) :(

Dary otrzymaliśmy od: Przedszkola nr 6 w Zabrzu, firmy Ista, Barbary, Artura, Danuty, Marcina, Przedszkola nr 46 w Zabrzu, Iwony, Wanessy i Wioletty, Klaudii i Weroniki, Basi, Janusza (Firma Handlowo-Usługowa), Szkoły Podstawowej nr 45 w Zabrzu, Joanny, Marty, Damiana, Agnieszki z Firmy MEC. SP. Z.O.O, Szkoły Podstawowej nr 19 w Zabrzu (Zespół Szkół Sportowych) i Zakładu Aktywności Zawodowej Fundacji "Nadzieja Dzieci".

 Wszystkim  darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy:)

 

W mijającym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 11 psiaków i 3 kociaki. Z interwencji przyjechały do nas 3 psiaki, 1 został przyprowadzony, 1 przerzucony przez płot i 6 wróciło do nas z adopcji :((

.
.

Z interwencji przyjechały 3 psiaki: średnia, brązowa, pręgowana suczka w typie amstafa z ul. Bałtyckiej, starsza, duża, czarna podpalana suczka z ul. Kopalnianej i duży, biszkoptowy psiak w typie golden retrivera z parku przy ul. Dubiela.Przyprowadzony został: brązowy z ciemnym nalotem piesek szczeniak z ul. Konfederatów Barskich.Przerzucony przez płot został: mały, czarny podpalany piesek.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Kapsel (8024), Kora (8746), Maks (8990), Sopliś (9173), Mesi (7384), Czit 98553).

Do swoich właścicieli wróciła: Nesti (9177) z ul. Bałtyckiej, którą odebrało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Rudzie Śląskiej

Adoptowanych został 9 psiaków: Wigra (9093), Szanel (9146), Kora (8746), Lusia (9107), Koko (9152) do mieszkań w Zabrzu, Cyprianek (9164) do domu z ogrodem w Zabrzu, Vidar (8876), Baster (8801) do mieszkań w Chorzowie i Snow (8703) do mieszkania w Katowicach.

Do schroniska przyjęliśmy 2 kociaki: czarno-białego maleńkiego kocurka z ul. Kołobrzeskiej i czarną kotkę w typie persa z ul. Wyszyńskiego.

Z adopcji wróciła do nas koteczka Nowina (2462).

Do swoich właścicieli wróciła czarna koteczka w typie persa z ul Wyszyńskiego.

Adoptowane zostały 4 kociaki: Zgraja (2348) do mieszkania w Świętochłowicach, Rabi (2545) do mieszkania w Chorzowie, Marysia (2370) do mieszkania w Gliwicach i Celinka (2469) do mieszkania w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odeszły: malutki, czarny kociak (2552), maleńka, czarna koteczka (2521), nowo przyjęty kociak (2561), maleńki koteczek Tadek (2554), koteczka Kala (2490) i brązowa suczka szczenię (9157) przywieziona z parku przy ul. Dubiela. :((

Dary otrzymaliśmy od: Anety, Lucyny, Dagmary, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobieszowic, Jolanty, Sandry, Artura, Publicznego Gimnazjum w Siemoni, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu, Gimnazjum nr 11 w Zabrzu (Klub Miłośników Zwierząt), Doroty i Antoniego, nowożeńców Katarzyny i Grzegorza, Augustyna, Andrzeja i Przedszkola nr 6 w Zabrzu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

W mijającym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 10 psiaków i 9 kociaków. Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków, a 2 zostały przyprowadzone

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 8 psiaków: mała, biało-brązowa, dereszowata suczka z terenu szpitala na ul. Koziołka, mało-średnia, czarna podpalana suczka z pod sklepu Freshmarket na ul. Budowlanej, duży, czarny piesek z ul. Korczoka, brązowy, szorstkowłosy piesek szczeniak z terenu firmy Terma Dom na ul. Bytomskiej, mały, brązowy piesek w typie jamnika z ul. Roosevelta, mała suczka, biała w brązowe plamki w typie boksera z ul. Kosmowskiej, biało-szara suczka w typie husky z Biskupic i średni biało-czarny piesek w typie husky z ul. Kondratowicza.

Przyprowadzone zostały 2 psiaki: mała, czarno-brązowa suczka, z pręgowanymi łapkami i białymi dodatkami z osiedla Borsiga i mała, czarna z białym krawatem, szorstkowłosa suczka z ul. Nad Kanałem.

Niestety wrócił do nas z adopcji: kociak Lutek (2535).

Do swoich właścicieli wróciły 3 psiaki: Ramzes (9169) z ul. Korczoka, Whita (9147) z ul. Kosmowskiej i Helios (9145) z ul. Grabowej, który okazał się Kilerem.

Adoptowanych zostało 10 psiaków: Fido (2290) do domu z ogrodem w Kiełczowie, Dinor (9109), Rosi (9129), Dengo (8884), Sigurd (8907), Poro (9156) do mieszkań w Zabrzu, Jurena (8607) do domu z ogrodem w Przechlebiu, Malinka (9139) do domu z ogrodem w Zabrzu, Dipsy (9137) do mieszkania w Rudzie Śląskiej i Fors (9015) do domu z ogrodem w Bytomiu.

Do schroniska trafiło 9 kociaków: miot 6 kociąt z parkingu przy ul. Słowackiego, szarobura pręgowana koteczka z ul. Tatarkiewicza, koteczka czarna z rudym nalotem z ul. Tatarkiewicza i czarno- białe kocie kocurek z ul. Ogrodowej.

Adoptowane zostały 4 kociaki: Filipek (2531) do domu z ogrodem w Zabrzu, Jogi (2491) do mieszkania w Zabrzu, Ruletka (2474) do mieszkania w Rudzie Śląskiej i Silver (2336) do domu z ogrodem w Wesołej.

Za Tęczowy Most odeszły:( czarne kocię koteczka (2527), szara z białymi dodatkami maleńka koteczka (2514), rudy maleńki kocurek (2522), malutka, czarno-biała koteczka (2524), maleńki, czarno-biały kocurek (2544), czarno-biała koteczka kocię (2516), Turin (9149), owczarek niemiecki przywieziony z interwencji z ul. Handlowej (9165) i Ruczi (5797) :(

Dary otrzymaliśmy od: Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12, Urszuli, Iwony i Łukasza, Anny, Alicji, Martyny, Anny, Asia, Górnośląskiego Centrum Edukacji, nowożeńców Basi i Mariusza, Alicji, sklepu Pet Smile, Parafii Św. Wojciecha, Michała, Sklepu Nakarm Pupila, Parafii Św. Macieja oraz akcji "Pełna miska dla schroniska" i akcji "850 km by znaleźć dom".

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!! :)

 

 

W tym tygodniu do schroniska przyjęliśmy 5 psiaków i 14 kociaków. Z interwencji przyjechały do nas 2 psy, 2 zostały przyprowadzone, a jeden zwrócony z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas 2 psiaki: duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Handlowej i mała, czarna lekko podpalana suczka z ul. Walek Walewskiego.

Przyprowadzone zostały 2 psiaki: średnia, brązowa, pręgowana, z białymi dodatkami suczka w typie amstafa z ul. 3go Maja i średni, czarny podpalany piesek z dłuższym włosem z ul. Pyskowickiej.

Niestety wróciła do nas z adopcji: Nixa (9118) Do swoich właścicieli wrócił: Kult (9151) z ul. Wolności, który okazał się Roxem.

Adoptowanych zostało 9 psiaków: Zgryzio (5476) do mieszkania w Katowicach, Kevin (9132), Souris (8963), Nurmo (9117) do mieszkań w Zabrzu, biało-czarny szczeniak (9161), Bruno (9066) do mieszkań w Rudzie Śląskiej, Witchita (8959), Szaduś (9147) do domów z ogrodem w Zabrzu i Binka (9123) pojechała aż do domku z ogrodem do Niemiec.

Do schroniska przyjęliśmy aż 14 kociaków: czarne kocię kocurka z rudym nalotem z ul. Końcowej, 2 biało-czarne kotki (kotka i kocurek) z ul. Dyboskiego, biało-szarobure kociątko z ul. Wolności, miot 6 kocurków z ul. Poległych Górników, 2 czarne kociaki (kocurek i kotka) z działek na ul. Kasprowicza, 2 czarne kociątka kocurki z ul. Zamkowej.

Adoptowanych zostało 10 kociaków: Gabriel (2510) do domu z ogrodem w Ziemięcicach, szaro-buro-biały kociak (2537) do mieszkania w Katowicach, Kamilek (2532), Tobiaszek (2530) do mieszkań w Gliwicach, Małgośka (2529) do mieszkania w Rudzie Ślaskiej, czarne kocie kocurek (2542), biało-czarne kocie kotka (2543), czarne kocie kocurek (2535), Kacperek (2533) do mieszkań w Zabrzu i Pawełek (2504) do domu z ogrodem w Żernicy.

Za Tęczowy Most odeszły: młodziutka suczka (9126), szarobury pręgowany maleńki kocurek z białymi dodatkami (2520), biało-czarna maleńka koteczka (2528), biało-szaro-bury maleńki kocurek (2513) i Michaś (2523) :(

Dary otrzymaliśmy od: Damiana, Kamila, kl. 2a gimnazjum z ZSO nr 12, Oli, Mai i Dawida, Lidii, Magdy, Mirelli, Agnieszki i Róży, Biblioteki (fili nr 20), Jasia, Mirosława, Ani, Aleksandry, Sandry, właścicieli i klientów sklepu PETSMILE w Gliwicach, Agnieszki (SZKOŁA JAK DOM), Szkoły Podstawowej nr 42 oraz zebrane na festynie Skarbnikowe Gody.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!! :)

 

 

 

 

W mijającym tygodniu przyjęliśmy do schroniska aż 19 psów i 13 kociaków. Z interwencji przyjechało do nas 11 psiaków, 6 zostało przyprowadzonych, a 2 zostały zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 11 psiaków: mało-średni, popielaty piesek z dłuższym włosem z ul. Wolności, mały, brązowy piesek w typie jamnika z ul. Szpitalnej, brązowo-biały piesek w typie amstafa z ul. 11go Listopada, średnia, czarna suczka z białymi dodatkami z ul. Pawliczka, średni, czarny podpalany piesek z dłuższym włosem z przystanku Poremba Bielszowicka przy ul. Wolności, dwa szczeniaki (suczka i piesek) brązowe z ciemnym nalotem z parku przy ul. Dubiela, mały, czarny podpalany piesek z klapniętymi uszkami z ul. Kosmowskiej, mała, brązowa suczka z parku przy ul. Dubiela, duży piesek w typie owczarka z ul. Mrozka i mało-średni, czarny podpalany piesek z ul. Pawłowej.

Przyprowadzonych zostało 6 psiaków: biało-beżowy piesek, szczeniak z ul. Wojska Polskiego, średni, czarny podpalany piesek po wypadku z pod Urzędu Skarbowego, duży, rudy piesek z czarną kufą, w typie owczarka belgijskiego z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, mały, czarny piesek z brązowymi dodatkami, w typie jamnika z ul. Michała Ossowskiego, mała, czarna podpalana suczka i czarno-biały piesek szczeniak.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Sisza (8424) i Fors (9015).

Do swoich właścicieli wróciło 5 psiaków: Jeny (9136) z ul. Trocera, która okazała się Serafinką, Lubiś (9150), który trafił do nas z ul. Wojska Polskiego okazał się Leosiem, Mel (9154) z ul. 11go Listopada, Bazik (8805) z ul. Pawłowej i Rex (9016) z ul. Mrozka.

Adoptowanych zostało 12 psiaków: Higo (8886) do domu z ogrodem w Lublińcu, RTV (8644) i Matuś (8580) do mieszkań w Rudzie Śląskiej, Flusia (9085) do mieszkania w Gliwicach, Nixa (9118) i Zwinka (9111) do mieszkań w Zabrzu, Tyria (8822) do domu z ogrodem w Katowicach, Wejkos (5623) do mieszkania w Katowicach, Karik (5002) do domu z ogrodem w Bytomiu, Niro (9113) do mieszkania w Bytomiu, Szpaner (9096) do mieszkania w Częstochowie i Sisza (8424) do domu z ogrodem w Częstochowie.

Do schroniska trafiło kolejne 13 nowych kociaków: miot 3 maleńkich kociątek z ul. Wolności, miot 7 biało- czarnych kociąt (3 kotki i 4 kocurki) z targowiska na osiedlu Helenka, czarny kocurek kocię z ul. Wolności, czarny kocurek kocię z pl. Teatralnego i szaro-buro-białe kocie kotka z ul. Cieszyńskiej.

Adoptowanych zostało 13 kociaków: Fenomen (2470), Kamfora (2506), Rydz (2448) do mieszkań w Zabrzu, Czesio (2509), Spagetka (2441) i Bongo (2360) do mieszkań w Bytomiu, Ksylena (2466) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Piotruś (2503) i Makarena (2507) do jednego mieszkania w Zabrzu, Rosita (2486) do mieszkania w Gliwicach, Beatka (2534) do mieszkania w Żorach, Skarpetka (2505) i Rafałek (2508) do jednego mieszkania w Rudzie Śląskiej.

Za Tęczowy Most odeszły: szarobury pręgowany maleńki kociak (2500), szaro-buro-biały maleńki kociak (2519), Nocka (2484), średni, czarny podpalany piesek (9148) z wypadku pod Urzędem Skarbowym.

Dary otrzymaliśmy od: Grażyny, Magdaleny, Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu, Patryka, nowożeńców Agnieszki i Krzysztofa, Rafała, Tomasza, nowożeńców Joanny i Jakuba, Karoliny, Nikoli, Klaudii, Doroty, Karoliny, Kasi i Dominiki, Ani, Lidii, Anny, Justyny i Michała.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!!! :)

 

 

 

W tym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 11 psiaków i 5 kociaków.

Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków, a 6 zostało przyprowadzone.

 

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 5 psiaków: mały, biało-czarny, dereszowaty piesek szczeniak z ul. Roosevelta, brązowa suczka szczenię z ul. 3go Maja, mały, czarny piesek z siwym pyszczkiem z ul. Sitki, mały, czarny piesek z brązowymi dodatkami i białym krawatem z ul. Grabowej i suczka w typie yorka, srebrna podpalana z Lecznicy dla Zwierząt na ul. Piułsudskiego.

Przyprowadzonych zostało 6 psiaków: mało-średnia, beżowa suczka z pl. Kroczka, czarny piesek szczeniak z białym krawatem z ul. Dzierżona oraz miot czterech szczeniaczków suczek (dwie brązowe, dwie czarne podpalane) z ul. Zakopiańskiej.

Właściciele odebrali 2 psiaki: Miksera (9138) z ul. Roosevelta i Chibe (9135) z ul. 3go Maja, która okazała się Sky.

Adoptowanych zostało 8 psiaków: Jahi (9052) do mieszkania w Pszczynie, Korek (6901) do mieszkania w Zabrzu, Morwena (9080) do domu z ogrodem w Zabrzu, Gusto (9133) do mieszkania w Bytomiu, Aksamitka (8989) do mieszkania w Gliwicach, Luna (9073) do domu z ogrodem w Imielinie, Erik (9058) do mieszkania w Rudzie Śląskiej i Arin (8925) do mieszkania w Katowicach.

Do schroniska przyjęliśmy 5 kociaków: czarno-białe kocię kocurka z ul. Jarzębiej, szaro-białą kotkę kocie z ul. Wolności, szaro-bure kocie kocurka z białymi dodatkami z ul. Tatarkiewicza oraz 2 kociaki (rudą kotkę i czarnego kocurka) z ul. Jagodowej.

Adoptowanych zostało 9 kociaków: Fiksa (2502) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Świrus (2494) do mieszkania w Gliwicach, Ursa (2492) do mieszkania w Chorzowie, Szach (2493) do mieszkania w Zabrzu, bezimienny kociak (2501) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Szansa (2495) do mieszkania w Olkuszu, Migotka (2496) do mieszkania w Bytomiu oraz Gryfek (2498) i bezimienny biało-rudy (2511) kociak do jednego mieszkania w Bytomiu.

Za Tęczowy Most odeszły: Miki (2406), Zelda (2406) i Gustaw (2413)

Dary otrzymaliśmy od: Justina, Aleksandra, Gabriela, Ariela, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 40 w Zabrzu, Sandry, Niny, Sandry i Izy, Magdy, Aliny, Sylwii, nowożeńców Asi i Jakuba oraz zabrane na naszej akcji w Platanie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!! :)

 

 

 

 

 

W mijającym tygodniu przyjęliśmy do schroniska 7 psiaków i aż 19 kociaków...

7 psiaków przyjechało do nas z interwencji, 1 został przyprowadzony, a 1 zwrócony z adopcji

 

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 7 psiaków: dwa mało-średnie, brązowe pieski (jeden krótkowłosy, a drugi szorstkowłosy) z ul. Orląt Lwowskich, średnia, czarna podpalana suczka z dłuższym włosem z ul. Tkocza, suczka w typie husky z ul. 3go Maja z terenu Kopalni Guido i mała, czarna podpalana suczka z ul. Trocera Przyprowadzony został: mały, biało-brązowy, pręgowany piesek z ul. Dąbrowskiego.

Niestety wrócił do nas z adopcji: Dengo (8884) Właściciel odebrali 2 psiaki: Kesara (9127) z ul. Zygmunta Augusta, który okazał się Dragonem, Rafiego (9130) z ul. Gnieźnieńskiej.

Adoptowanych zostało 8 psiaków: Mahewa (7000) do domu z ogrodem w Katowicach, Marti (9126), Karja (9009) do mieszkań w Gliwicach, Ragnar (8837), Szkubek (7818), Pinezka (9081) do mieszkań w Zabrzu, Szegrat (9076) do mieszkania w Lublinie i Hakon (8909) do mieszkania w Sosnowcu.

Do schroniska przyjęliśmy, aż 19 kociaków: czarno-białą kotkę kocię z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, szaro-buro-pręgowaną kotkę kocię z ul. Pawliczka, 2 szarobure pręgowane kociaki (kotka i kocurek) z ul. Garibaldiego, miot 6 kociaków (3 kotki i 3 kocurki) z ul. Oświęcimskiej, rudo-białe kocię kocurek z ul. Bytomskiej, szarobure pręgowane kocię kocurek z Kliniki Weterynaryjnej na ul. Kochanowskiego, biało-rude kocię kocurek z ul. Częstochowskiej i miot 6 kociaków (4 kocurki i 2kotki) z cmentarza przy ul. Jordana.

Adoptowane zostały 4 kociaki: Nowina (2482) do domu z ogrodem w Zabrzu, Artemida (2433) do mieszkania w Chorzowie, Kokietka (2475), Ruda (2397) do mieszkań w Zabrzu.

Dary otrzymaliśmy od: Joanny, Karoliny, Pawła, Kopalni Guido, Biblioteki- filia nr 19, Sklepu Pieski Świat, Eugeniusza, Zuzanny, Mirosława, Jurka, Anny, Venessy, Roksany, Agnieszki, nowożeńców Aleksandry i Tomasza, Danuty, Jerzego, Sandry, Justyny, Firmy Mifica oraz zebrane na dogtrekkingu.

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 15 psiaków: 11 z interwencji, 1 przyprowadzony i 3 zwrócone z adopcji.

.
.

Z interwencji przyjechało do nas 11 psiaków: mały piesek w typie teriera z ul. Nowickiego, średni, czarno-brązowy piesek z długim włosem z ul. Korczoka, średnia, czarna podpalana suczka z ul. Nadrzecznej, średnio-duża, czarna podpalana suczka w typie owczarka z ul. Kasprowicza, duża, brązowa, pręgowana suczka z ul. Kasprowicza, średno-duży, czarny podpalany piesek z ul. Piułsudskiego, mało-średni, czarny podpalany piesek z klapniętymi uszkami z ul. Wolności z terenu firmy POWEN, piesek w typie husky, z jednym niebieskim, a drugim brązowym okiem z ul. Zygmunta Augusta, duży piesek w typie owczarka, z dłuższym włosem z ul. Paderewskiego, średnia, wilczasta suczka z terenu sklepu Praktiker i piesek w typie cocer spaniela w kolorze brązowym z ul. Gnieźnieńskiej.

Przyprowadzony został: duży, czarny piesek znaleziony na Maciejowie przy ul. Wolności.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Servus (8075), Aksamitka (8989) oraz czarna, podpalana sunia, adoptowana od nas jako mały szczeniaczek (8607).

Właściciele odebrali 4 psiaki: Czesia (9121) z ul. Nowickiego, Aresa (9122) z ul. Korczoka, Herę (8492) z ul. Kasprowicza i Cygana (9128) z ul. Paderewskiego.

Adoptowanych zostało 9 psiaków: Dropsik (8980), Servus (8075), Deyse (9115), Jara (8991), Aranga (9077) do mieszkań w Zabrzu, Kaysa (9088), Chiko (9010) do mieszkań w Gliwicach, Pajpik (7831) do mieszkania w Bytomiu i Megi (8917) do domu z ogrodem w Będzinie.

Do schroniska przyjęliśmy 8 kociaków: szaro-buro-białe kocięta (kotkę i kocurka) z ul. Sienkiewicza, 3 kocięta przyprowadzone przez ludzi ( 2 kocurki i kotka), kocię kotka srebrno-pręgowana z ul. Szkolnej, szaro-bury pręgowany kocurek kocię z ul. Zjednoczenia, szaro-bury pręgowany kocurek kocię z ul. Węgielnej.

Adoptowane zostały tylko 2 kociaki: Gotyk (2483), Fito (2446) do mieszkań w Zabrzu Za Tęczowy Most odeszły: Kajetan (9064) i duży, czarny psiak z ul. Wolności.

Dary otrzymaliśmy od: Sylwii, Elżbiety i Klaudii, Dominiki i Kasi, Agnieszki, Agaty, Karoliny, Haliny, Martyny, Aleksandry, Bożeny, Darii, Marcina, Beaty, Estery, Julii, Katarzyny, Weroniki, Anny i Barbary.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!! :)

 

 

 

 

W mijającym tygodniu do schroniska trafiło 23 zwierzaki:15 psiaków oraz 8 kotów....

.
.

..przyjęliśmy 15 psiaków: 11 z interwencji, 1 przyprowadzony i 3 zwrócone z adopcji.

Z interwencji przyjechało do nas 11 psiaków: mały piesek w typie teriera z ul. Nowickiego, średni, czarno-brązowy piesek z długim włosem z ul. Korczoka, średnia, czarna podpalana suczka z ul. Nadrzecznej, średnio-duża, czarna podpalana suczka w typie owczarka z ul. Kasprowicza, duża, brązowa, pręgowana suczka z ul. Kasprowicza, średno-duży, czarny podpalany piesek z ul. Piułsudskiego, mało-średni, czarny podpalany piesek z klapniętymi uszkami z ul. Wolności z terenu firmy POWEN, piesek w typie husky, z jednym niebieskim, a drugim brązowym okiem z ul. Zygmunta Augusta, duży piesek w typie owczarka, z dłuższym włosem z ul. Paderewskiego, średnia, wilczasta suczka z terenu sklepu Praktiker i piesek w typie cocer spaniela w kolorze brązowym z ul. Gnieźnieńskiej.Przyprowadzony został: duży, czarny piesek znaleziony na Maciejowie przy ul. Wolności.

Niestety wróciły do nas z adopcji: Servus (8075), Aksamitka (8989) oraz czarna, podpalana sunia, adoptowana od nas jako mały szczeniaczek (8607).

Właściciele odebrali 4 psiaki: Czesia (9121) z ul. Nowickiego, Aresa (9122) z ul. Korczoka, Herę (8492) z ul. Kasprowicza i Cygana (9128) z ul. Paderewskiego.

Adoptowanych zostało 9 psiaków: Dropsik (8980), Servus (8075), Deyse (9115), Jara (8991), Aranga (9077) do mieszkań w Zabrzu, Kaysa (9088), Chiko (9010) do mieszkań w Gliwicach, Pajpik (7831) do mieszkania w Bytomiu i Megi (8917) do domu z ogrodem w Będzinie.

Do schroniska przyjęliśmy 8 kociaków: szaro-buro-białe kocięta (kotkę i kocurka) z ul. Sienkiewicza, 3 kocięta przyprowadzone przez ludzi ( 2 kocurki i kotka), kocię kotka srebrno-pręgowana z ul. Szkolnej, szaro-bury pręgowany kocurek kocię z ul. Zjednoczenia, szaro-bury pręgowany kocurek kocię z ul. Węgielnej.

Adoptowane zostały tylko 2 kociaki: Gotyk (2483), Fito (2446) do mieszkań w Zabrzu

Za Tęczowy Most odeszły: Kajetan (9064) i duży, czarny psiak z ul. Wolności.

Dary otrzymaliśmy od: Sylwii, Elżbiety i Klaudii, Dominiki i Kasi, Agnieszki, Agaty, Karoliny, Haliny, Martyny, Aleksandry, Bożeny, Darii, Marcina, Beaty, Estery, Julii, Katarzyny, Weroniki, Anny i Barbary.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!!!

Do schroniska przyjęliśmy aż 17 psiaków: 12 z interwencji, 3 przyprowadzone, 1 zwrócony z adopcji i 1 przywiązany do schroniskowego płotu.

.
.

 

Z interwencji przyjechało do nas 12 psiaków: biszkoptowy piesek w typie labradora z Działek Biała Róża przy ul. Korczoka, piesek w typie husky z ul. Szafarczyka, piesek w typie amstaffa, koloru błękitnego z targowiska przy ul. 3go Maja, średni, czarny piesek z białym krawatem z ul. Dworcowej, gdzie był przywiązany do trzepaka, piesek w typie husky z ul. Olchowej, mały piesek biały w czarne łaty z terenu sklepu Biedronka w Mikulczycach, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul.Lubuskiej, suczka szczenię, brązowa z ciemnym nalotem z ul. Kasprowicza, średnia, czarna podpalanasuczka z dzielnicy Helenka, mały, rudy piesek z białymi dodatkami z ul. Głowackiego, duży, czarny podpalany piesek w typie owczarka z ul. Wieniawskiego, mały, czekoladowy piesek z ul. Kasprowicza.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mały, brązowy piesek o imieniu Jerzyk z ul. Wolności, mała suczka, biała w czarno-brązowe łatki znaleziona w lesie na osiedlu Janek, piesek średni, brązowy z ciemnym nalotem i kręconym włosem z ul. Gwareckiej.

Do schroniskowego płotu została przywiązana mała, zaniedbana, czarna podpalana suczka.

Niestety wrócił do nas z adopcji: Czordżi (7534)

Właściciele odebrali 6 psiaków: Maksa (8636) z ul. Szafarczyka, Leona (9061) z targowiska przy ul 3go Maja, Uruga (9071), który okazał się Reksiem z ul. Brzózki, Marleya (9112) z ul. Dworcowej, Maksa (9089) z ul. Olchowej, Sarę (9095) z ul. Webera- Śląskie Ranczo.

Adoptowanych zostało 8 psiaków: Luna (9091) i Mariza (9024) do jednego mieszkania w Zabrzu, Maks (7021) do domu z ogrodem w Knurowie, Bronco (8987) do mieszkania w Zabrzu, Paul (8904) do mieszkania w Będzinie, Magia (9084) do mieszkania w Siemianowicach Śląskich, Sisza (8424) do mieszkania w Zabrzu i Kalmar (9075) do mieszkania w Gliwicach.

Do schroniska przyjęliśmy 13 kociaków: 5 kociaków (4 kotki i 1 kocurek) z ul. Pod Borem, 3 kociaki (2 kotki i 1 kocurek) z ul. Siedleckiego, 4 kociaki (2 kotki i 2 kocurki) z ul. 3go Maja i czarną kotkę kocie z terenu Hotelu Ambasador przy ul. 3go Maja.

Aż 10 naszych kociaków zostało adoptowanych: Aria (2463) do mieszkania w Zabrzu, Fara (2464) i Farosz (2462) do jednego mieszkania w Zabrzu, Uncja (2481), Garstka (2480), Milbo (2449) do mieszkań w Zabrzu, Welka (2342) do domu z ogrodem w Siemianowicach Śląskich, Kitti (2468) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Calvera (2390) i Zadymka (2473) do jednego mieszkania w Gliwicach.

Za Tęczowy Most odeszły: biało-bura koteczka kocię z interwencji z ul. Puławskiego

Dary otrzymaliśmy od: Nibylandii z Bytomia, Natalii, nowożeńców Marleny i jej męża, Marka i Oli, firmy AMGT FORD, Katarzyny i Agnieszki, Beaty, Agaty, Urszuli, Anny, Lidii, Małgorzaty, Lidii oraz z festynu na osiedlu Helenka.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy! :)

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 4 z interwencji, 3 przyprowadzone i 1 zwrócony z adopcji

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 4 z interwencji, 3 przyprowadzone i 1 zwrócony z adopcji Z interwencji przyjechały do nas 4 psiaki: mała, biszkoptowa suczka w typie pekińczyka, przywiązana pod sklepem Lidl przy ul. Krakowskiej, mała, czarna podpalana, starsza sunia z warsztatu samochodowego przy ul. Wolności, suczka dobermanka z ul. Szenwalda i mały, czarny podpalany piesek z białymi skarpetkami z przystanku tramwajowego przy ul. Mikulczyckiej.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: średnia, czarna podpalana suczka z ul. Sienkiewicza, malutka, czarna podpalana, starsza sunia, mocno zaniedbana z dworca PKP i mały, czarny podpalany piesek o imieniu Sznapi z ul. Prusa

Niestety wróciła do nas z adopcji: suczka Sisza (8424)

Właściciele odebrali 5 psiaków: Psote (9103) z ul. Sienkiewicza, Punie (9105) z ul. Krakowskiej, Wirtusa (9102), który okazał się Reksiem z ul. Wolności, Margote (9082) z ul. Krakowskiej i Gaje (5999) z ul. Szenwalda.

Adoptowane zostały 4 psiaki: Gildo (9086) do mieszkania w Zabrzu, Stip (9097) do mieszkania w Bytomiu, Osha (9000) do domku z ogródkiem w Przyszowicach i Gander (9023) do mieszkania w Zabrzu.

Do domu tymczasowego trafiła: Werbena (9104) do domu z ogrodem w miejscowości Rudy.

Do schroniska przyjęliśmy 7 kotów: czarno-białe kocię kocurek z ul. Nocznickiego, czarne kocię kocurek z ul. Mochnackiego, biało-szarę kocie kocurek z ul. Cmentarnej, biało-czarna kotka kocię z ul. Mickiewicza, biało-szarobura kotka kocię z ul. Gawrona, czarna kotka kocię z białymi dodatkami z ul. De Gaulle'a i biało-bura kotka kocię z ul. Pułaskiego.

Aż 10 naszych kociaków zostało adoptowane: Ro (2439) do mieszkania w Zabrzu, Floki (2353) do mieszkania w Zabrzu, Ko (2438) do domku z ogrodem w Zabrzu, Freja (2332) do mieszkania w Katowicach, Grafka (2436) do mieszkania w Bytomiu, Awari (2402) do mieszkania w Katowicach, Mru (2443) do mieszkania w Bytomiu, Aluzja (2465) do domu z ogrodem w Przeczycach, Marcel (2432) do mieszkania w Zabrzu i Anais (2375) do mieszkania w Zabrzu.

Za Tęczowy Most odeszły: czarne kocię kocurek z interwencji z ul. Mochnackiego, biało-szare kocię kocurek z interwencji z ul. Cmentarnej, kocię kocurek Seitan (2409) i suczka Krasti (9050).

Dary otrzymaliśmy od: Rafała i Małgorzaty, Niny Sandry, Ewy, ks. Pawła, pracowników ochrony z firmy Nowo-tech, Aleksandry, Katarzyny, Ireny i Kai, Radka, Sklepu Aquael i Dagmary.

Bardzo wszystkim dziękujemy!!! :)

 

 

Przyjęliśmy 12 psiaków i 2 kociaki...

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 12 psiaków: 7 z interwencji, 3 przyprowadzone i 2 zwrócone z adopcji. Z interwencji przyjechały do nas: mały piesek, biało-czarny, dereszowaty z ul. Mrozka, suczka bernardyn z ul. Webera, piesek, szczeniak czarny, krótkowłosy z ul. Wajdy, starszy piesek mało-średni, brązowy, z białymi dodatkami z ul. Makoszowskiej, mała sunia, czarna podpalana, bardzo zaniedbana z ul. Wajzera, duża, brązowo-siwa suczka z ul. Wawrzyńca i mały, czarny podpalany piesek z ul. Wolności.

Przyprowadzone zostały 3 psiaki: mała suczka czarna podpalana, jamnikowata, mały, czarny piesek z dłuższym szorstkim włosem z ul. Damrota, który został przywiązany do śmietnika i mały, czarny piesek z ul. Morawskiego.

Niestety wróciły z adopcji: Dropsik (8980) i Mahewa (7000)

Jednego psiaka odebrali właściciele: Kuba (9094) z ul. Mrozka

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Daktyl (9083), Gong (9092) do mieszkania w Zabrzu, Dankan (9065) do mieszkania w Gliwicach, Shea (8995) do mieszkania w Piekarach Śląskich, White (9055), Tadeo (9063) do mieszkania w Bytomiu

Kolejne 2 kociaki wylądowały u nas w schronisku: czarno-biała kotka-kocię z ul. Wolności z terenu firmy Browary Górnośląskie i czarna kotka-kocię z ul. Wolności

Do adopcji trafiło aż 12 naszych kociaków: Archimedes (2403) do domu z ogrodem w Rybniku, Mara (2451), Jawa (2454), Piso (2452), Po (2437) do mieszkań w Zabrzu, Gagatek (2455) i Flaszka (2459) do jednego domku z ogrodem w Zabrzu, Friga (2355), Silo (2453) i Gangster (2456) do jednego domku z ogrodem w Zabrzu, Vin (2394) do mieszkania w Bytomiu i Frycek (2427) do domu z ogrodem w Gliwicach.

Za Tęczowy Most odeszły: kotka Szarla (2328) i średnia, brązowa suczka z interwencji z ul. Wawrzyńca

Dary otrzymaliśmy od: Daniela, Oliwera, Sandry, Iwony, Agaty, Grzegorza, Patryka, Michała i Magdaleny, Anny i Tomasza, Barbary, Firmy MARS, Firmy Tropical i Fundacji Szara Przystań

Bardzo wszystkim dziękujemy ! :))))

W mijającym tygodniu do schroniska trafiła kolejna fala zwierzaków - 16 psiaków mi 8 kotów...

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 16 psiaków: 10 trafiło z interwencji, 4 psiaki zostały przyprowadzone do schroniska, jednego przywiązano w okolicy schroniska, a jednego zwrócono z adopcji. Z interwencji przyjechały do nas: piesek amstaff biało-brązowy z ul. Wyciska, sunia szczenię czarna podpalana z ul. Wolskiego, sunia mała czarna podpalana z ul. Rataja, sunia średnio-duża wyżłowatą z ul. Krakowskiej, piesek szczenię brązowo-biały z ul. Tarnopolskiej, piesek mały czarny podpalany z ul.Fabrycznej,sunia brązowa jasnopodpalana z ul. Bytomskiej, piesek szczenię czarny biały krawat z ul. Wolności, pies duży wilczasty z ul. Olchowej, pies duży czarny podpalany z ul. Chojnickiego-Górnośląskiej. Przyprowadzono 4 psiaki: sunie tricolor z ul. Wawelskiej, sunie brązową z ul. Kempki, sunie czarna podpalana z ul. Gen.de Gaulle'a, sunie owczarkowatą z ul. Wallek Walewskiego

Niestety wrócił: Ramzes (9005)

Do swoich właścicieli wróciły 3 psy: Max (9089), Zuzia (9087), Ramzes (9078)

Adoptowanych zostało 5 psów: Saba (9044), Ramzes (9005), Pampa (9054), Cola (9079) do mieszkania do Zabrza, Teon (8993) do mieszkania do Rudy Śląskiej

Kolejne 8 kociąt trafiło do schroniska:2 kotki i 3 kocurki z ul. Jagodowej; koteczka z ul. Piłsudskiego, kotka i kocurek z ul. Jordana

Do adopcji trafiło 7 kociąt: Mateusz (k-2428) do mieszkania do Bytomia, Felicita (k-2398) do mieszkania do Katowic, Dakota (k-2400) do domku z ogródkiem do Przyszowic, Tysia (k-2426), Bala (k-2445) do mieszkania do Zabrza, Ołówek (k-2414) do mieszkania do Wrocławia, Patka (k-2457) do mieszkania do Gliwic

Odeszła za Tęczowy Most: Manga (5874)

Otrzymaliśmy dary od: Sandry, Kasi i Dominiki, Centrum Edukacji z Zabrza, Przedszkola nr 20, Mirosławy i Małgorzaty, Szymona,Sandry, Łukasza, Nikoli, Virginii, Aleksandry, Marcina, Izabeli, Lidii, Diany i Jochena, Katarzyny, Oli, Darii, oli, Artura, Barbary,Dawida oraz wirtualnych opiekunów Maji i Rafcia.

Wszystkim dziękujemy z całego serca!

 

Przyjęliśmy 15 psiaków i 9 kociaków......

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 15 psiaków: 8 z interwencji, 3 przyprowadzone i 4 zwrócone z adopcji. Z interwencji przyjechały do nas: sunia owczarkowata z ul. Szyb zachodni, duża sunia biało-brązowa z ul. Heweliusza, mała sunia czarna podpalana z ul. Św. Floriana, mała sunia czarna podpalana z ul. Sobieskiego, duży piesek czarny podpalany z ul. Węgielnej, średni piesek brązowo-biały z ul. Łokietka, zaniedbany biszkoptowy psiak z ul. Rataja, sunia jasnobrązowa z krótkim ogonkiem z ul. Karola Miarki. Przyprowadzone zostały 3 psiaki sunia husky z ul. Drzymały, brązowy psiak z ul. Brzóski, szczeniak biszkoptowy z ul. Klonowej.

Niestety wróciły :Witchita (8959), Souris (8963), Ciapka (8872) i Spajki (6901

Sześć psów odebrali właściciele: Baster (9068) z ul.Roosevelta, Marysia (9069) z ul. Heweliusza, Luna (9072) z ul. Św. Floriana, Luna (9070) z ul. Drzymały, Misurino (9046) okazał się Brutusem oraz Szisza (9060), która okazała się Azą.

Adoptowanych zostało osiem psiaków: Aczila (9039), Sara (9001), Pysia (6722), Dżuno (6307), Szada (8169) zamieszkały w Zabrzu, Żelek (7477) w mieszkaniu w Gliwicach, Bronsa (9011) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej oraz Dżin (9047) w domku z ogródkiem w Bojszowie.

Kolejne 9 kociąt wylądowało w schronisku: sześć kociąt (2 dziewczynki i 4 chłopców)z ul. Zapolskiej, kociak kotka z ul. Długiej, kociak kocurek z ul. Ciupki oraz kociak kotka z ul.Bytomskiej.

Do adopcji trafiły 4 kociaki: Karolinka (k-2429)i Domo (k-2420) zamieszkały w Gliwicach, Nala (k-2421) w Katowicach, Puś (k-2422) w Bytomiu.

Odeszła za Tęczowy Most  Szumi (k-2369) :-)

Otrzymaliśmy dary od: Żakliny, Emilii, Arka, Michaliny, Anny, Klaudii, Kasi, Barbary, Alicji, Sandry, Sylwii, Anny, państwa Łoboda, Rafała, pani Szafrańskiej, Iwony, Basi od Apacza, Natalii i Diany, z Biblioteki Miejskiej filia 20 oraz nowożeńców Agnieszki i Łukasza i anonimowych nowożeńców. Wszystkim serdecznie z całego serca dziękujemy!

Do schroniska przyjęliśmy 10 psiaków: 8 z interwencji, 1 przyprowadzony i 1 zwrócony z adopcji

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: suczka duża jasnobrązowa z ul. 3-go Maja, pies duży błękitny w typie amstaffa z Skansenu Górniczego przy ul.Wolności, suczka średnia czarna-podpalana z stojącymi uszkami z ul. Budowlanej, pies duży biszkoptowy w typie labradora z ul. Kasprowicza, piesek mało-średni brązowy z ciemnym nalotem z średniej długości włosem i stojącymi uszkami z ul. Tarnopolskiej, piesek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami z Placu Teatralnego, pies średni czarny-podpalany z ul.Matejki i psiak duży biały z biszkoptowe łaty z ul. Roosevelta.'Przyprowadzony został jeden piesek z ul. Kruczkowskiego.

Wrócił do nas niestety Kill (8301), z którym nie radzili sobie właściciele

Do swoich właścicieli wróciły trzy psiaki: Atos (9059), który trafił z ul. Kruczkowskiego; Libera (9048), która trafiła z ul. Kościuszki okazała się Tekilą oraz Lieon (9061), który trafił z Skansenu Górniczego przy ul. Wolności.

Adoptowanych zostało 5 piesków: Vinsa (9014) i bezimienny szczeniaczek (9057) zamieszkali w Zabrzu, Palynka (8981) w mieszkaniu w Katowicach, Balbo (8460) w mieszkaniu w Gliwicach, a Myszora (7579) w domku z ogrodem w Piekarach Śląskich

Do schroniska trafiło kolejne 15 nowych kotków ;-( Trzy kociaki kocurki z ul. Pordzika, kotka kocię szarobura pręgowana z białymi i rudymi dodatkami z ul. Modrzewiowej, kotka z kocurkiem z ul. Heweliusza, kocię kocurek biało-czarny z ranną łapką z ul. Pułaskiego, kocię kocurek biało-szarobury z ul. Gawrona, kotka trikolor z ul. Matejki oraz 5 kotów odebranych z mieszkania na ul. Podleśnej: kocię kocurek grafitowy, kocię kotka czarna, kocur rudy, kotka trikolor i kocur szarobury pręgowany.

Do adopcji trafiło 7 kotków: Sony (k-2354), Achajka (k-2358), Brolka (k-2430), Lanni (k-2384) i kocurek rudy (k-2401) zamieszkali w Zabrzu. Hirri (k-2385) trafiła do mieszkania w Katowicach, a Stefania (k-2431) do domku z ogrodem w Kobyłczycach.

Otrzymaliśmy dary od: Grażyny, Basi, Joanny, Sandry, Marty, osoby anonimowej oraz Sklepu Zoologicznego przy ul. Franciszkańskiej w Zabrzu Wszystkim serdecznie dziękujemy!

W mijającym tygodniu przybyły nam aż 23 zwierzaki...

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 13 psiaków: 9 z interwencji, 2 przyprowadzone i zwrócone z adopcji.

Z interwencji przyjechały do nas: piesek mały czarny-podpalany z Centrum Handlowego Platan przy Placu Teatralnym, pies średni jasnobrązowy z ul. Nawrata, suczka mała ruda z ul. Korczoka, piesek mały brązowy z ul. Nowa Kolonia, suczka mała brązowa z ciemnym nalotem z dłuższym włosem z ul. Trocera, pies biały w typie amstaffa z ul. 3-go Maja, psiak średni brązowy z ciemnym nalotem z krótkim ogonkiem z ul. Wiarusów, piesek szczenię biało-czarny z ul. Knurowskiej i piesek mały biszkoptowy z ul.Kruczkowskiego.

Osoby prywatne przyprowadziły: suczkę dużą zaniedbaną w typie owczarka niemieckiego z ul. 3-go Maja oraz suczkę czarną-podpalaną w typie teriera.

Z adopcji wrócił Hakon (8909), który nie dogadał się z jednym z członków rodziny i Kerso (5925) w sumie z podobnego powodu.

Do właścicieli wróciło 6 psiaków: Buster (8710), który trafił z ul. Sikorskiego; Kubuś (9045), który trafił z ul. Zwrotniczej; Majlo (9049), który trafił z ul. Nawrata; Pusia (9051), która trafiła z ul. Korczoka; Tutaj (9053), który trafił z ul. Nowa Kolonia i Baster (9056), który trafił z ul. Wiarusów.

Adoptowanych zostało 6 piesków: Klakson (9021) zamieszkał w Zabrzu, Bałkan (8820) i Fors (9015) w mieszkaniach w Bytomiu, Zyrion (8640) do mieszkania w Knurowie, Plutek (8592) do domku z ogrodem w Buczy i Perla (9035) do domku z ogrodem w Niemczech.

Niestety za Tęczowy Most odszedł staruszek Achim (8859), który miał nowotwór i niewydolność krążenia.

Do schroniska przyjęliśmy 10 kotów: kocię kocurka czarnego z ul. Ligonia, dwa kociaki kotkę i kocurka biało-szarobure z ul. Spokojnej, kocię kotkę biało-szaroburą z ul. Brola, kocię kotkę biało-srebrną pręgowaną z ul. 3-go Maja, kocię kocura czarnego z ul. Kolbego, trzy dorosłe kotki i kocię kotkę grafitową z ul. Podleśnej.

Nowe domki znalazło 8 kotków: Krzepinka (k-2392), Kleo (k-2391), Edmur (k-2331), Stefan 9k-2425) i Papaja (k-2366) zamieszkali w Zabrzu Kocię kotka (k-2399) trafiła do mieszkania w Świętochłowicach, a dwie kotki siostrzyczki (k-2423 i k-2424) zamieszkały razem w Sosnowcu

Otrzymaliśmy dary od Sandry, Jacka, Ani, Agaty, Ewy, Mariusza, Iwony, Patrycji, Gabrieli, Juliusza, Moniki z Marcinem, dary ze zbiórki zorganizowanej przez firmę Petsmile z Gliwic oraz od osób anonimowych Wszystkim serdecznie dziękujemy!

W tym tygodniu do schroniska trafiło 15 zwierzaków..

.
.

Przyjęliśmy 10 psiaków: 5 z interwencji, 3 przyprowadzone i 2 zwrócone.

Z interwencji przyjechały do nas: suczka mała czarna kudłata z ul. Park Hutniczy, piesek sznaucer miniaturka sól-pieprz z ul. Andersa, piesek mały czarno-biały z ul. Sienkiewicza, pies duży w typie huskiego biało-czarny z ul. Dubiela oraz piesek mały brązowy z ul. Zwrotniczej.

Przez osoby prywatne przyprowadzone zostały suczka średnia czarna z białymi dodatkami z ul. Bytomskiej, piesek mały biszkoptowy kudłaty z rejonu ul. Roosevelta i suczka mała czarna-podpalana z ul. Kempki.

Do schroniska z adopcji wróciła Megi (8917), której aktywny tryb życia przerósł nowych właścicieli, przyjechał też do nas Buster (8710) z ul. Sikorskiego, którego jakiś czas temu odbierał od nas właściciel - niestety póki co nie możemy z nim się skontaktować ;-(

Do swoich właścicieli wróciły: Bombel (9043), który trafił z ul. Roosevelta; Mozart (9042), który trafił do nas z ul. Dubiela, Fafik (9037), który trafił z ul. Jagiellońskiej i sznaucerek Amor (9040), który trafił z ul. Andersa.

Za Tęczowy Most odszedł Maks (8128), który miał chłoniaka

Adoptowanych zostało 9 piesków: Tina (8997), Tino (8816), Gant (9028), Dżordżo (9031) i Limka (9008) zamieszkali w Zabrzu Aslog (8935) trafił do mieszkania w Gliwicach, Hakon (8909) zamieszkał w Bytomiu, Kenet (8861) w Katowicach, a Turid (8929) w domku z ogrodem w Bujakowie.

Do schroniska przyjęliśmy 8 kotów: kocię kotka biało-szarobura z ul. Kruczkowskiego, kocię kocur biało-czarny z ul. Żeromskiego, kocię kotka czarna z białymi dodatkami z Centrum Handlowego Platan przy Placu Teatralnym, kocię kocur biało-czarny z ul. Mickiewicza, dwa kociaki kotki rude pręgowane z ul. Buchenwaldczyków, kocię kocurek rudy z ul. Kawika i kocię kotka szarobura pręgowana z ul. Paderewskiego.

Nowe domki znalazł 5 kotków: Bernardo (k-2388), Alka (k-2356) i Britta (k-2387) zamieszkali w Zabrzu, Mafia (k-2349) zamieszkała w Bytomiu i Julek (k-23810 w Świętochłowicach.

Otrzymaliśmy dary z Biblioteki nr 19 w Zabrzu, Przedszkola nr 18 w Zabrzu, z akcji w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu, od Fundacji Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Szara Przystań" z Zabrza, od Sandry, Adama, Oli, Beaty, Margarety, Basi, Aleksandry, Kasi i Kariny oraz od osób anonimowych w tym paczkę zamówioną w sklepie Zooplus.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!

Do schroniska przyjęliśmy 15 psiaków.......

.
.

11 z interwencji, 2 przyprowadzone i 2 zwrócone :-( Z interwencji trafiły do nas: pies bokser jasnobrązowy z ul. Wolności (Zaborze), mały czarny-podpalany z dłuższym włosem piesek z ul. Szkubacza, piesek szczenię brązowy z ciemną kufą z ul. Wolności (Centrum), dwie suczki mało-średnie czarne-popalane odebrane w bardzo złym stanie z mieszkania przy ul. Podleśnej, piesek mały trikolor z stojącymi uszkami z ul. Podleśnej, suczka mała czarna-podpalana w typie jamnika w bardzo złym stanie z ul. Gawrona, mały czarny w typie pudla z ul. Maszyńskiego, pies w typie pitbulla red nose z ul. Tuwima, pies duży brązowy krótkowłosy z ul. Nocznickiego i pies średni czarny-podpalany po wypadku z ul. Jagiellońskiej. Osoby prywatne przywiozły do nas: suczkę szczeniaka biszkoptową z ul. Miarki oraz pieska mało-średniego czarnego z siwym pyszczkiem znalezionego w Biskupicach przy ul. Bytomskiej. Wrócił z adopcji Zyrion (8640), z którym nie radzili sobie właściciele i Maks (7021) - nie wiadomo czemu 4 lata po adopcji...

Do swoich właścicieli wróciły 4 pieski: Maks (9033), który trafił z ul. Maszyńskiego; Szejen (9034), który trafił z ul. Tuwima; Pako (9036), który trafił z ul. Nocznickiego i bokser Neron (9026), który trafił z ul. Wolności. Psiak, który przyjechał z interwencji z ul. Szkubacza wrócił do schroniska w Bytomiu skąd był jakiś czas temu wzięty.

Nowe domki znalazło tylko 5 piesków. Aryjka (9019), Davos (8996), Iba (8978) i Amika (9020) zamieszkali w Zabrzu, a Akaba (9017) w domku z ogrodem w Imielinie :-)

Za Tęczowy Most odeszła niestety suczka (9032) przywieziona z ul. Gawrona - nie można było już jej pomóc :-(

Do schroniska przyjęliśmy 22 koty: 7 kociątek z ul. Podleśnej, kocura białego w czarne łaty z ul. Niedziałkowskiego, kotkę kocię czarną z białymi dodatkami znalezioną w Zabrzu, 11 kociątek z ul. Wajzera, kocur czarny z białymi dodatkami z ul. Klonowej, kocię kotka szarobura pręgowana z rudym nalotem z ul. Łukasiewicza.

Do adopcji trafiło 7 kotków :-) Chrisa (k-2386) i Lee (k-2383) trafiły razem do domku z ogrodem w Zabrzu; Al (k-2364) ze swoim braciszkiem Capone (k-2365) trafili razem do mieszkania w Zabrzu, Ksena (k-2380) do mieszkania w Zabrzu, Łata (k-2389) trafiła do domku z ogrodem w Świbiach i kocię kotka (k-2405) trafiła do mieszkania w Katowicach.

Do właścicieli wrócił kocur przywieziony z ul. Klonowej. Niestety za Tęczowy Most odszedł Papaj (k-2367) :-(

Otrzymaliśmy dary z: Biblioteki nr 13 w Zabrzu, Biblioteki nr 5 w Zabrzu, Kliniki Weterynaryjnej w Zabrzu, Michaliny z Kwieciarni z Gliwic, firmy PetSmile z Gliwic, właścicielki Suzo, Ewy, Karoliny, Pawła, Marcina, Bożeny, , Szymona i osób anonimowych :-) Wszystkim serdecznie dziękujemy!!! :-)

Do schroniska przyjęliśmy 17 psiaków: 14 z interwencji, 2 przyprowadzone i jeden zwrócony.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: średnia czarna-podpalana z ul. Żółkiewskiego, suczka duża brązowa lekko pręgowana z niebieskimi oczami z ul. Kasprowicza, piesek mały trikolor z ul. Handlowej, suczka mała biała w brązowe łatki z rejonu ul. Wolności/ ul. Brysza, pies w typie owczarka niemieckiego długowłosego z ul. Skargi, pies duży czarny-podpalany z klapniętymi uszami z ul. Skargi, mały brązowy psiak w bardzo złym stanie z ul. Rolnika, suczka szczenię czarne-podpalane z ul. Wawrzyńskiej, suczka szczenię brązowe z ul. Bohaterów Warszawskich, piesek mały czarny z białym dodatkami z ul. Gawrona, suczka biały pudelek z ul. Franciszkańskiej, pies średni czarny z białymi dodatkami z ul. Cmentarnej gdzie był przywiązany przy wysypisku, suczka duża czarna jasno-podpalana z niebieskimi oczami z ul. Jagielońskiej i psiak średniej wielkości brązowy jasno-podpalany z pól za ul. 11-go Listopada Dwa pieski zostały przyprowadzone przez osoby prywatne: pies mały biszkoptowy z stojącymi uszkami z ul. Sikorskiego i suczka szczenię czarna-podpalana znaleziona na działkach na ul. Webera.

Trafiła do nas znowu Fiona (8997), którą parę miesięcy temu odebrała właścicielka.

Do swoich właścicieli wróciły cztery psiaki: Bela (9012), która trafiła z ul. Kasprowicza; Rex (9016), który trafił z ul. Skargi; pudelka Kejsi (9022), która trafiła do nas z ul. Franciszkańskiej oraz Oregon (9973), który trafił do nas z ul. Wolności okazał się Wajperem i wrócił do swoich właścicieli :-) Nowe domki znalazło 11 psiaków :-) Kulka (8906), Czikita (8815), Jamajka (8990) i Fiona (8797) zamieszkały w Zabrzu :-) Szaki (8984) zamieszkała w Bytomiu, Tahi (8982) w mieszkaniu w Katowicach, Karcia (8691) w mieszkaniu w Gliwicach, Poppy (8484) w domku z ogrodem w Wodzisławiu Śląskim, Dżespa (8952) w domku z ogrodem w Zatorze, a Witchita (8959) i Souris (8963) razem zamieszkały w Rudzie Śląskiej :-) Za Tęczowy Most odszedł psiak (9018) przywieziony z interwencji z ul. Rolnika :-( Do schroniska przyjęliśmy aż 14 nowych kotów :-( Kocię kocurka czarnego z Teatru Nowego przy Placu Teatralnym, dwa kociaki kotkę czarną z kotką czarną z białymi dodatkami z ul. Obrońców Westerplatte, kotkę szaroburą-pręgowaną z 5 kociakami z opuszczonych działek przy ul. Morcinka, kocię kotkę biało-czarną z ul. Kruczkowskiego, dwa kociaki kotki biało-szarobure z ul. Rymera, kocię kocurka rudego z ul. Opolskiej i kocurka białego w szare laty z ul. Napieralskiego.

Dom znalazła tylko kotka Niagara (k-2372) i zamieszkała w Zabrzu.

Niestety za Tęczowy Most odszedł kociak Farmazon (k-2373) :-(

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu :-)

Oprócz tego nasze zwierzaczki otrzymały dary z: Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, Gimnazjum nr 21 w Zabrzu, IV LO w Katowicach z kiermaszu Św. Franciszka, Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu, Sekcji Psów Ratowniczych WOPR z Dąbrowy Górniczej, Kasi i Petsmile z Gliwic, od Sandry, Michała, Wiktorii, Aliny, Marty, Patrycji, Anety dla Hakona (karma hypoalergiczna), Piotra, Juli i Karoliny :-)

Wszystkim bardzo dziękujemy!!!:-)

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 6 psiaków..

.
.

4 z interwencji, 1 przyprowadzony i jeden zwrócony z nieudanej adopcji.

Z interwencji przyjechały do nas: psiak średni biało-brązowy w typie amstaffa z ul. 3-go Maja, suczka duża w typie owczarka niemieckiego długowłosego z ul. Pod Borem, suczka szczenię czarne z sklepu Lidl przy ul. Kościuszki i suczka mała czarna w brązowe pręgi szorstkowłosa z Placu Teatralnego. Przyprowadzony został piesek mały jasnobrązowy szorstkowłosy z ul. Hauptmanna, podobno został znaleziony, ale przez przypadek dowiedzieliśmy się, że pieska już mieli od dawna od szczeniaka.

Wrócił do nas Barbo (8494), który został adoptowany jako szczeniaczek a teraz wrócił, pechowo trafił na odpowiedzialnych właścicieli:-((

Do swoich właścicieli wróciły dwa pieski: Ramzes (9005) z ul. 3-go Maja i Kaja (9007) z ul. Pod Borem.

Adoptowane zostały tylko trzy pieski: Sunia (8955) zamieszkała w Zabrzu, Saffi (8967) w domku z ogrodem w Świbiach i Sara (7802) w domku z ogrodem w Wołominie.

Za Tęczowy Most odszedł piesek (9004) przywieziony po wypadku z Alei Monte Casino i nasz staruszek Larik (8712), który miał niewydolność wielonarządową.

Do schroniska przyjęliśmy cztery koty: kocura biało-czarnego z ul. Jordana oraz trzy kociaki czarne z białymi dodatkami z ul. Grażyńskiego.

Trzy kociaki znalazły nowe domki: kociak kocurek (k-2363) zamieszkał w Zabrzu, kocię kotka (k-2377) też w mieszkaniu w Zabrzu, a Boss (k-2355) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej.

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z: Klubu Przyjaciół Braci Mniejszych przy Zespole Szkół nr 11 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie, Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, Warsztatów dziennikarskich "Fortum dla śląskich dzieci", Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, Gimnazjum Publicznego w Siemoni i Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Oprócz tego otrzymaliśmy dary od: Przedszkole nr 13 w Chorzowie i MBP Filia nr 20 w Zabrzu i jeszcze Przedszkole nr 8 w Zabrzu ,oraz dary od Inez, Sandry, Joachima, Karoliny z Basią, Oli i Magdy z tatą :-))

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!!!

Do schroniska przyjęliśmy 18 nowych psiaków: 12 z interwencji, 5 z przyprowadzone i 1 porzucony :-(

.
.

Z interwencji przyjechały do nas; suczka szczenię brązowa z ciemnym nalotem i dłuższym włosem z ul. Robotniczej, suczka mała maści dziczej szorstkowłosa z dużymi stojącymi uszami z ul. Zamkowej, pies duży brązowy z ciemnym nalotem kudłaty z ul. Roosevelta, piesek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami z ul.Przelotowej, suczka duża czarna-podpalana z dłuższym włosem z ul. Zamenhofa, psiak bardzo zaniedbany w typie shih tzu z ul. Paderewskiego, suczka mała brązowa z ciemnym nalotem i piesek mały czarny-podpalany z ul. Bytomskiej, piesek mały czarny-podpalany z średnim włosem z Placu Teatralnego, suczka duża czekoladowa jasno-podpalana i piesek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami z ul. Na Piaskach po tym jak ich właścicielka trafiła w ciężkim stanie do szpitala oraz piesek średni trikolor krótkowłosy po wypadku z Alei Monte Casino.

Osoby prywatne przyprowadziły do nas pięć psiaków: psiaka młodziutkiego dużego brązowego z ciemnym nalotem z ul. Webera, dwie suczki szczeniaki trikolor z ul. Piastowskiej, suczka średnia beżowa z popielatym nalotem szorstkowłosa z krótkim ogonkiem znaleziona koło Centrum Handlowego Platan przy Placu Teatralnym i psiak duży brązowy z ciemnym grzbietem z ul. Goły.

Ktoś przerzucił przez schroniskowy płot małego młodziutkiego pieska brązowego z średnim włosem, na szczęście pracownik zdążył i nic mu się nie stało.

Do swoich właścicieli wróciły cztery pieski: Pikuś (8927), który trafił z ul. Cmentarnej; Hyzio (8979), który trafił z ul. Szybowej okazał się Maksem; Amba (8974), która trafiła z ul. Wyciska okazała się Divą oraz Brutus 98992), który trafił z ul. Roosevelta.

Adoptowanych zostało 8 piesków :-) Aksamitka (8989), Hampa (8953) i Sten (8552) zamieszkali w Zabrzu. Akwarelka (8988) w mieszkaniu w Bytomiu, Four (6914) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, Jagódek (8596) w domku z ogrodem w Katowicach, Ottik (89710 pojechał do domku z ogrodem w Niemczech, a nasz Fistaszek (6042) do domku z ogrodem w Austrii! :-) Do schroniska przyjęliśmy 12 nowych kotków :-( Kocięta kotkę i kocura czarne z białymi dodatkami z ul. Jordana, kocie kotkę czarną z ul. Jagiellońskiej, kotkę biało-czarną z ul. Gagarina, kotkę kocię trikolor z ul. Wolności, kocię kotkę czarno-rudą z ul. Porzeczkowej, kocięta kotkę i kocura szarobure-pręgowane z ul. Leśnej, kotkę kocię szarobura pręgowaną z białymi dodatkami z Alei Korfantego, kocię kotkę szarobura pręgowaną z ul. Budowlanej oraz dwa kociaki kocurki jeden szarobury-pręgowany, a drugi czarny z ul. Jordana.

Do adopcji trafiły tylko trzy kotki: Frykas (k-2374) i Gida (k-2346) zamieszkali w Zabrzu, a Paprotka (k-2371) w Gliwicach.

Odwiedziły nas dzieci z Kl. II B Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, z Kl. III C Zespołu Szkół nr 12 w Zabrzu, z Przedszkola nr 6 im. Chatki Niedźwiadka w Zabrzu, z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu i Szkoły Podstawowej nr 18 w Zabrzu :-) Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Lucyny, Marioli, od pracowników firmy Kurier: Agnieszki, Michała, Krzysia, Ewy, Dagmary, Marcina, Asi i Tomka oraz od Pary Młodej - Moniki i Roberta, który życzymy wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Życia :-)))

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc!

 

 

 

W ostatnim tygodniu trafiło do schroniska aż 25 zwierzaków - przyjęliśmy 17 psiaków (z interwencji przyjechało 11, przyprowadzone zostały 4 i zwrócono z adopcji dwa),trafiło też do nas 8 kociąt.

.
.

Z interwencji dotarły do nas: piesek, mały biszkoptowy z dłuższym włosem z ul. Roosevelta, piesek średni czarno-biały szorstkowłosy z ul.Wolności (Centrum Zabrza), suczka mało-średnia brązowa z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Wyciska, suczka mała brązowa z ul. 3-go Maja, suczka mała brązowa z ciemnym nalotem z białymi dodatkami z ul. Franciszkańskiej, piesek mały brązowy z ciemnym nalotem staruszek z ul. Szybowej, piesek średni, jasnobrązowy z ul. Szczęść Boże, suczka brązowa w typie jamnika z ul. Heweliusza, piesek mały czarny-podpalany z białymi dodatkami wyrzucony z okna z pierwszego piętra przy ul. Żeromskiego, suczka mała czarna-podpalana szorstkowłosa z ul. 3-go Maja i pies duży wilczasty ze stojącymi uszkami z Centrum Zabrza przy ul. Wolności.

Osoby prywatne przyprowadziły: suczkę małą biszkoptową z ciemnym nalotem z ul. Ks. Tomeczka, mały biało-czarny psiak z ul. Zakopiańskiej, suczka mało-średnia czarna-podpalana z dużymi stojącymi uszami z ul. Częstochowskiej piesek mały czarny-podpalany staruszek znaleziony na ul. Miarki koło Hotelu Ibis.

Z adopcji wrócił Aslog (8935), który nie dogadał się z kotem i Baster (8801), który po prostu nie trafił na swoich ludzi

Do właścicieli wróciło 7 psiaków: Maks (8968) przywieziony z ul. Matejki, Tina (8975) z ul. Ks. Tomeczka, Baton (8964) z ul. Św. Teresy, Felix (8972) z ul. Roosevelta, Dropsik (8980) z ul. Szczęść Boże, Dina (8977) z ul. 3-go Maja i Kiler (8985) z ul. Miarki.

Do adopcji trafiły niestety tylko 4 pieski: nowo-przyjęty psiak Bafi (8976), suczka szczenię (8965), suczka szczenię (8960) zamieszkali w Zabrzu, a Kaspian (8708) też w Zabrzu tylko, że w domku z ogrodem

Do schroniska przyjęliśmy 8 kociąt: trzy kociaki z ul. Trębackiej, trzy kociakii z ul. Poniatowskiego i dwa kociaki przyniesione do schroniska z ul. Ogrodowej.

Nowe domki znalazły cztery kocie maluchy: dwie koteczki (k-2344 i k-2345) zamieszkały razem w domku z ogrodem w Rybniku, kotka (k-2357) w mieszkaniu w Bytomiu i kotka (k-2355) w domku z ogrodem w Czeladzi.

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach i z Integracyjnego Ośrodka Edukacyjno Kulturalnego "Jestem" w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Sandry, rodziny Oskara i od osób anonimowych.

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!

 

 

 

 

 

Dziękujemy za odpowiedź na nasz apel w sprawie puszek - udało nam się zebrać 121 dużych i 23 małych Serdecznie wszystkim dziękujemy za ogromną pomoc!

Do naszego schroniska przyjęliśmy 10 psiaków: 8 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.

Do właścicieli wróciły dwa pieski

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: mało-średnia biała w brązowe łatki dereszowata z ul. Morcinka, duży brązowy z czarnym nalotem i z średnim włosem z ul. Św. Teresy, suczka szczenię czarna-podpalana z Kliniki Weterynaryjnej przy ul. Kochanowskiego, psiak średni brązowy z ciemną kufą i białymi dodatkami z ul. Św. Wawrzyńca, suczka malutka brązowa z ciemnym nalotem z ul. Nowej, pies duży czarny z białymi dodatkami szorstkowłosy z ul. Matejki, suczka mało-średnia szara ciemnym nalotem krótkowłosa z ul. Londzina oraz piesek mały brązowy z ciemnym nalotem z ul. Skargi.

Przyprowadzone zostały 2 pieski: mały-brązowy z białym krawatem z ul. Nocznickiego i piesek szczenię czarne-podpalany z ul. Pyki.

Do właścicieli wróciły dwa pieski: Kora (8961), która trafiła z ul. Ślęczka i Maks (8968), który trafił z ul. Matejki.

Adoptowanych zostało 7 psiaków: piesek szczenię (8969) i Suzo (7401) zamieszkali w Zabrzu, Aslog (8935) zamieszkał w Gliwicach, Sara (8908) do domku z ogrodem w Rybniku, Sverka (8934) w mieszkaniu w Katowicach, Kamido (8723) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej i Kitruś (8943) do domku z ogrodem w Przezchlebiu.

Niestety za Tęczowy Most odszedł staruszek Warus (8936) z powodu silnej niewydolności oddechowej.

Do schroniska przyjęliśmy 6 kotków: kotkę szaroburą-pręgowaną z ul. Brzóski, kocura szaroburego-wykastrowanego z ul. Sienkiewicza, kotkę kocię biało-szaroburą z ul. Styki i trzy kociaki z ul. Korzeniowskiego.

Nowe domki znalazły trzy koty: Fati (k-2334) zamieszkał w domku z ogrodem w Sączowie, Fafoo (k-2333) w mieszkaniu w Bytomiu i kocurek (k-2330) w domku z ogrodem w Gliwicach.

Do właścicieli wróciła Panczita (k-2351), która trafiła do nas z ul. Jordana.

Odwiedziły nas dzieci z Publicznego Gimnazjum w Siemoni, z Gimnazjum nr 5 w Zabrzu i z Gimnazjum nr 20 w Zabrzu. Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Kazimierza, Joachima, rodziców Kajtusia, Sabiny, Kasi, Tomasza, Agnieszki, Dominiki z Kasią, Magdy z Ulą, Basi z Marzeną, Izy, Artura, Martyny, Basi z Basią, Kseni z Natalią i adoptowaną od nas Wikunią.

 

Do naszego schroniska przyjęliśmy 14 psiaków: 9 z interwencji i 5 przyprowadzonych.

.
.

Z interwencji trafiły: suczka owczarek niemiecki długowłosy czarna-podpalana razem z psem dużym wilczastym z ul. Ziemskiej, sunia średnia brązowa pręgowana z ul. Mickiewicza, ranna suczka mała-czarna-podpala z ul. Brzóski, suczka duża w typie owczarka niemieckiego z ul. Goethego, suczka szczenię czarna-podpalana z tartaku przy ul. Bytomskiej i suczka mała brązowa z ul. Ślęczka.

Osoby prywatne przyprowadziły 5 piesków: piesek średniej wielkości wilczasty znaleziony na przystanku przy ul. Witosa, piesek mały czarny-podpalany jamnikowaty z ul. Pokoju, suczka szczenię brązowa z białymi dodatkami z ul. Krakusa, suczka mała czarna z średnim włosem z ul. Królewskiej oraz piesek mało-średni czarny młodziutki z ul Wybickiego.

Do swoich właścicieli wróciło 5 psiaków :-) Xena (8949) i Ares ( 8950), którzy trafili z ul. Ziemskiej; Fuks (8951), który trafił z ul. Pokoju; Sara (8957), która trafiła z ul. Goethego oraz Hihot (8946), który trafił z ul. Legnickiej.

Nowe domki znalazło 6 piesków :-) Tibu (8947), Sivert (8862), Pagon (8930) i Oskar (8948) zamieszkali w Zabrzu, Alisa (8913) do mieszkania w Piekarach Śląskich, a nasz Snow (8703) pojechał do domku z ogrodem w Bielsku Białej.

Niestety za Tęczowy Most odeszła suczka (8954), która trafiła z ul. Brzóski.

Nie trafił żaden kotek, ale niestety tez żaden nie znalazł domku :-(

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu i z Gimnazjum nr 24 w Zabrzu - nasi podopieczni dziękują za spacery i prezenty :-) Dary otrzymaliśmy również z Przedszkola nr 18 w Zabrzu, od Nikoli, Klaudii, Patrycji, Karoliny, uczennic z Gliwic, Joli z Katowic, Urszuli, z Lecznicy dla Zwierząt "Reksio" oraz od osób anonimowych :-)

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!

 

W minionym tygodniu do schroniska trafiło 9 psiaków -6 z interwencji,2 zwroty i 1 przyprowadzony, oraz 4 nowe koty.

.
.

Przyjęliśmy 9 psiaków: 6 z interwencji, 1 przyprowadzony i 2 zwrócone z adopcji

Z interwencji przyjechały do nas: suczka szczenię mała czarna-podpalana z ul. Sienkiewicza, psiak średnio-duży czarny-podpalany z ul. Korczoka, piesek mały młodziutki brązowy z ciemnym nalotem z ul. Grzybowskiej, piesek mały czarny-podpalany z stojącymi uszkami i krótkim ogonkiem z ul. Badestinussa, pies średnio-duży brązowy pręgowany z ul. Legnickiej oraz piesek mały czarny krótkowłosy z ul. Paderewskiego.

Osoba prywatna przyprowadziła pieska szczeniaka czarnego-podpalanego z białymi dodatkami z ul. Tarnopolskiej.

Z adopcji wrócił niestety: Mestor (8508), który jednak nie nadawał się do domu z małymi dziećmi i Megi (8917), z powodu alergii u jednego z domowników ;-(

Do swoich właścicieli wróciły dwa pieski: Kubuś (8940), który trafił z ul. Londzina oraz Bari ( 8942), który trafił z ul. Korczoka.

Adoptowanych zostało 12 psiaków: Siggy (8922), piesek szczenię (8945), Orvar (8842), Mendi (8905), Szenzi (7784), sunia szczenię (8941) oraz Megi (8917) zamieszkały w Zabrzu Tuki (7142) w domku z ogrodem w Rudziczce, Martina (8813) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Murzyn (8571) do domku z ogrodem w Pilchowicach, Sara (8919) do mieszkania w Bytomiu i Tamisia (82550 do domku z ogrodem w Mostku

Przyjęliśmy do schroniska cztery nowe koty: trzy malutkie kociaki z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Cmentarnej oraz kotka biało-szarobura pręgowana z ul. Jordana.

Adoptowana została tylko kotka Alma (k-2322), która zamieszkała w Rudzie Śląskiej

Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 27 w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Barbary, , Sabiny z Pawłem, nowożeńców Magdy i Szymona, Pani Grzegorzyk, od dzieci z Przedszkola nr 11 w Zabrzu, dary uzbierane z akcji w Centrum Handlowym Platan oraz z Pierwszego Bielskiego Dogtrekkingu :-))

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!!!

 

Do schroniska trafiło 14 zwierzaków - przyjęliśmy 9 psiaków: 6 z interwencji, 2 przyprowadzone i jeden porzucony oraz 5 kotów.

.
.

Z interwencji przyjechały: piesek mało-średni staruszek biszkoptowy z ciemnym nalotem z terenu Terma Domu ul. Bytomskiej, pies duży czarny-podpalany w typie owczarka niemieckiego z ul. Reja, suczka golden retriver z salonu Volkswagena przy ul. Wolności w Zabrzu-Maciejowie, piesek mało-średni brązowy z ciemnym nalotem kudłaty z ul. Londzina oraz suczka malutka czarna-podpalana z białymi dodatkami i z średnim włosem razem z pieskiem średnim białym w czarne łatki szorstkowłosym z ogródków działkowych przy ul. Paderewskiego.

Osoby prywatne przyprowadziły: psiaka średniego popielatego szorstkowłosego z ul. Rodziewiczównej oraz psiak duży czarny-podpalany staruszek z ul. Olchowej.

Do schroniskowego płotu została przywiązana suczka mała czarna-podpalana

Przez właścicieli została odebrana tylko jedna psinka: suczka goldenka Luna (8939), która trafiła do nas z Zabrza-Maciejowa.

Nowe domki znalazło 5 psiaków: Dori (8885) zamieszkała w domku z ogrodem w Zabrzu, a Baster (8801) w mieszkaniu w Zabrzu. Argo (9892) pojechał do domku z ogrodem w Szczurowej, Mia (7303) do domku z ogrodem w Tarnowie, a Karin (8867) do domku z ogrodem w Radziejowie.

Niestety za Tęczowy Most odeszła Verna (8911)

Do schroniska przyjęliśmy 5 kotów: kotkę czarną z trzema maluszkami z ul. Władysława IV oraz kotkę czarną bardzo zadbaną z ul. Armii Krajowej.

Do nowych domów trafiły dwa nasze koty: czarna kotka (k-2338) zamieszkała w domku z ogrodem w Tarnowskich Górach, a kotka Kusia 0k-2320) w mieszkaniu w Zabrzu.

Niestety za Tęczowy Most odeszła niedawno przyjęta kotka (k-2341) z powodu panleukopeni :-((

Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu oraz z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary od Sandry, Marty, Lidii, Doroty i od adoptowanej od nas Gawry .Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!!!

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 12 psiaków

Do swoich właścicieli wróciły cztery psiaki:-)

.
.

Przyjęliśmy 8 psiaków  z interwencji, 3 przyprowadzone i i jeden zwrócony z adopcji.Z interwencji przyjechały do nas: psiak w typie amstaffa biały w czarne łaty z ul. Gogolińskiej, pies w typie amstaffa brązowy pręgowany z ul. Szczecińskiej, pies mały czarny-podpalany z białym krawatem z ul. Wawelskiej, piesek mały czarny-podpalany z Alei Korfantego z pod sklepu OBI, pies duży trikolor z stojącymi uszami z szpitala przy ul. Zamkowej, pies duży brązowy z ciemnym nalotem z białym krawatem kudłaty z ul. Ciołkowskiego, pies średni baiły w czarne łaty trochę w typie amstaffa z stacji Statoil przy ul. Wolności oraz suczka mała czekoladowa z białymi dodatkami z dużymi stojącymi uszkami z ul. Bytomskiej. Osoby prywatne przyprowadziły trzy pieski: psiaka małego biało-beżowego kudłatego z ul. Kosynierów, pieska małego biało-szarego z ul. Cmentarnej i suczkę małą trikolor z ul. Kasprowicza.

Niestety z adopcji wrócił Tawin (8827), z którymi nie radzili sobie nowi właściciele :-(

Do swoich właścicieli wróciły cztery psiaki: Moses (8899), który trafił do nas z ul. Grunwaldzkiej okazał się Luckym; Piorun (8923), który trafił do nas z ul. Gogolińskiej; Czarek (8926), który trafił do nas z pod sklepu Obi na Al. Korfantego; Dino (8928), który trafił do nas ze szpitala przy ul. Zamkowej, a z nowy psiak (8924) przywieziony z ul. Szczecińskiej okazało się, że był z schroniska w Bytomiu, ale też od razu znalazł nowy domek.

Adoptowanych zostało 8 piesków:  Barney (8659) i suczka szczenię (8914) zamieszkały w Zabrzu; Szu (8608) i Dengo (8884) w mieszkaniach w Rudzie Sląskiej, a Rzepuś (85338) w domku z ogrodem też w Rudzie Śląskiej Megi (8917) trafiła do mieszkania w Gliwicach, Hayli (8726) do domku z ogrodem w Rogoźniku i Daniłow (7742) do domku z ogrodem w Tarnowskich Górach.

Trafiła do nas jedna kotka szarobura-pręgowana z ul. Wawelskiej.

Niestety ani jeden kotek nie znalazł domku ;-(

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu - wirtualni opiekunowie naszego Plutka Oprócz tego otrzymaliśmy dary od: Dariusza, Asi, Martyny, Pauliny, Krystyny, Aliny z Mateuszem, Adama, Ryszarda, Uli, Magdy oraz z Domowego Przedszkola z Katowic :-)

W wyjątkowym dla siebie dniu pamiętała również o naszych podopiecznych Młoda Para - Agnieszka i Marcin, który życzymy wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia :-)) Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc dla naszych zwierzaków :-))

Przyjęliśmy 9 zwierzaków: 8 psiaków: 5 z interwencji, 2 przyprowadzone i jeden wrócony z adopcji, oraz jedną kotkę

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: suczka średniej wielkości biało-biszkoptowa z ul. Banachewicza, piesek mały rudy szorstkowłosy z ul. Św. Wawrzyńca, psiak średniej wielkości biały w łaty z ul. Beskidzkiej, suczka malutka brązowa z ciemnym nalotem "Sara" z ul. Wolności po tym jak jej właściciel trafili do Domu Opieki Społecznej oraz piesek mały brązowy z ciemnym nalotem z ul. Pawliczka.

Osoby prywatne przyprowadziły dwa psiaki: suczkę szczenię czarną-podpalaną z średnim włosem z ul. Brejzy oraz suczkę szczenię brązową z czarnymi plamkami i białymi dodatkami z ul. Młodego Górnika.

Niestety wrócił do nas Matuś (8580), którego właściciele oddali, bo pracują i nie mają dla niego czasu ;-(

Dwa psiaki wróciły do swoich właścicieli: Miko (8915), która trafiła z ul. Banachewicza oraz Rudi (8916), który trafił z ul. Św. Wawrzyńca.

Nowe domki znalazło 6 psiaków. Garth (7447), Pia (8843) i Herdis (8833) zamieszkali w Zabrzu, Bradley (zamieszkał w domku z ogrodem w Przyszowicach, Gambo (8893) w domku z ogrodem w Płużniczce, a Daglas (8846) w domku z ogrodem w Niemczech

Przyjęliśmy jedną kotkę szarobura pręgowaną z ul. Długosza. A nowym dom znalazł kocurek Rubin (k-2323) w mieszkaniu w Katowicach

Na szczęście żaden z naszych podopiecznych nie odszedł za Tęczowy Most.

Otrzymaliśmy dary od Natalii z Karoliną, Nikoli z Martynką, Grzegorza z Julką, Sandry z Olgą, Sandry z Dawidem, Artura oraz od osób anonimowych.

Bardzo wszystkim dziękujemy ;))

Do schroniska przyjęliśmy 13 psiaków a do swoich właścicieli wróciły trzy pieski.

.
.

Przyjęliśmy 13 psiaków: 9 z interwencji, jeden przyprowadzony i aż 3 zwrócone z adopcji :-( Z interwencji przyjechały do nas: suczka duża czarna-podpalana z ul. Kasprowicza, szczeniaczek suczka 2 tygodniowa czarna z ul. Św.Jerzego, piesek mały czarny-podpalany z średnim włosem z ul. Pestalozziego, suczka w typie pekińczyka brązowa z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Skłodowskiej, pies w typie amstaffa biały w brązowe-pręgowane łaty z ul. Chudowskiej, suczka średnio-duża szara z stojącymi uszkami z ul. Poległych Górników, suczka mała brązowa z ciemnym nalotem trochę jamnikowata z ul. Jagiellońskiej po tym, jak jej właściciel trafił do szpitala, pies mały jamnikowaty brązowy staruszek z ul. Gen De Gaulle'a oraz suczka mała czarna z białym krawacikiem z średnim włosem z ul. Szczęść Boże. Przywieziono też do nas jednego psiaka: małego szarego-podpalanego szorstkowłosego z ul. Gen. De Gaulle'a, który dzień wcześniej był widziany na ul. 3-go Maja.

Z adopcji wróciły: Gambo (8893) z powodu alergii u dziecka, Jagódek (8596) trafił z interwencji, ale nie możemy skontaktować się z właścicielami i Szenzi (7784) z powodu wyjazdu właścicielki :-(

Trzy pieski zostały odebrane przez swoich właścicieli :: Dżeki (8898) z ul. Goethego; Murzyn (8882), który trafił z ul. Krakowskiej oraz Ares (8912), który trafił z ul. De Gaulle'a.

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Kajtek (8873 i Gusi (8875) do mieszkań w Zabrzu, Rolo (8864) zamieszkał w Bytomiu, Tawin (8827) do domku z ogrodem w Cynkowie, Agman (8765) do mieszkania w Gliwicach, a mała Gamba (8892) do domku z ogrodem w Świętoszowicach.

Przyjęliśmy kocurka rudego-pręgowanego z ul. Strzelców Bytomskich.

Adoptowana została Dżessa (k-2130) do mieszkania w Zabrzu.

Otrzymaliśmy dary z Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 32 w Zabrzu, od Państwa Wilk, od Marty, Lidii, Agnieszki z Kamilem, Eweliny, Kamila, Agaty i Mateusza oraz od osób anonimowych :-) Bardzo dziękujemy !!!

Do schroniska przyjęliśmy 18 psiaków :-( Z interwencji przyjechało 7 psiaków, 9 zostało przyprowadzonych przez osoby prywatne i 2 zwrócone z adopcji :(

.
.

Z interwencji trafił do nas: psiak średni biały w brązowe łaty z ul. Szczecińskiej, pies duży brązowy  ciemnym nalotem z ul. Joliot - Curie,  psiak średni brązowy z ul. Bytomskiej, pies duży czarny-podpalany z ul. Grunwaldzkiej, pies średni brązowy z ciemną kamizelką z ul. Rogoźnickiej,  piesek mały czarny kudłaty z ul. Stalmacha i psiak średnio duży czarny-podpalany z ul. Tatarkiewicza.

Osoby prywatne przyprowadziły: psa małego czarnego-popalanego po wypadku z ul. Opolczyka, suczkę małą jamnikowata brązową z ciemnym nalotem z ul. Krasińskiego, pieska mało-średniego białego w czekoladowe łaty z ul. Goethego, suczka czarna-podpalana znaleziona w lesie oraz 5 szczeniaczków z ul. Nawrata znalezionych przy ul. Wolności 9.

Niestety dwa psiaki wróciły z adopcji :-( Grizer (7711), który podobno nie polubił wujka i Rupo (7212), bo trafił na nieodpowiedzialnych właścicieli :-(

Przez swoich właścicieli zostało odebranych 6 piesków: Torsa (8887), która trafiła z ul. Trocera; Burek (8888), który trafił z ul. Szczecińskiej; Tayson (8896), który trafił z ul. Bytomskiej; Psiak (8897), który trafił po wypadku z ul. Opolczyka; Mika (8895), który trafiła z ul. Krasińskiego oraz Spajki (8902), który trafił z ul. Stalmacha.

Adoptowanych zostało 7 piesków :-) Stark (8705) i piesek szczenię (8890) zamieszkały w Zabrzu, Gana (8891) w mieszkaniu w Bytomiu, Gambo (8893) do mieszkania w Piekarach Śląskich, Gando (8894) do domku z ogrodem w Płużniczce, Suzi (8866) do mieszkania w Lędzinach, a Keni (7049) do domku z ogrodem w Bycinie :-)

Niestety za Tęczowy Most odszedł nowy piesek (8900) przywieziony z ul. Rogoźnickie, psiak cierpiał na nowotwór śledziony i prostaty oraz na niedowład tylnych kończyn :-( Do schroniska przyjęliśmy jedną czarną kotką w złym stanie przywiezioną przez osoby prywatne, wróciła do nas Kusia (k-2320), która nie dogadała się z drugim kotem i niestety wróciła też Dżessa (k-2130), która nie do końca spełniła oczekiwania nowej Pani :-( Do właścicieli wrócił kocur Hugo (k-2337) przyjęty z ul. Reymonta.

Nowy domek znalazł jeden kot Norun (k-2321), który zamieszkał w Gliwicach.

Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, z Klubu Przyjaciół Braci Mniejszych z Gimnazjum nr 11 w Zabrzu oraz z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu. Oprócz tego nasi podopieczni otrzymali dary z Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, od Krystyny, Justyny i Marty, Magdy, Uli, Lidii, Fundacji Węgielek - fundacji na rzecz humanitarnego i godnego traktowania zwierząt oraz od osób anonimowych. Wszystkim serdecznie dziękujemy :-)

 

 

Do schroniska przyjęliśmy na szczęście tylko 2 psiaki i jednego kotka

.
.

Do schroniska przyjęliśmy na szczęście tylko 2 psiaki, oba przyjechały z interwencji: psiak średniej wielkości biały w latki szorstkowłosy z ul. Szybowej (Osiedle Młodego Górnika) i suczka w typie amstaffa brązowa z białymi dodatkami z ul. Trocera.

Niestety żaden psiak nie wrócił do właścicieli :-(

Do adopcji trafiło 5 piesków: Grizer (7711) i Golds (5804) trafili do mieszkania w Zabrzu, Gaszka (8761) do mieszkania w Świętochłowicach, Zafer (8726) do mieszkania w Dąbrowie Górniczej i Amfo (8617) do domku z ogrodem w Krakowie :-)

Niestety nasza kochana staruszka Amara (6846) odeszła za Tęczowy Most :-(

Do schroniska przyjęliśmy jedną kotkę czarną z ul. Władysława.

Domki znalazły dwa koty: kocurek kociak (k-2327) zamieszkał w Piekarach Śląskich oraz Kusia (k-2320) w Zabrzu.

Odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, z Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, z Przedszkola nr 27 w Zabrzu i z Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasza Szkoła - Twój Dom" przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu. Oprócz tego otrzymaliśmy dary od Jana, Piotra, Kasi, Lidii, Nikoli, Patrycji, Joanny, Klaudii i Karoliny. Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromna pomoc :-)

Do schroniska przyjęliśmy aż 26 nowych zwierzaków - 19 psiaków i 7 kotów.

.
.

Przyjęliśmy aż 19 nowych psiaków: 8 z interwencji, 10 przyprowadzonych i jeden zwrócony

Z interwencji trafiły do nas; czarny labrador z ul. Grzybowskiej, suczka mała czekoladowa-jasno-podpalana z ul. Rybnej, suczka mała młodziutka czarna-podpalana razem z piesek średniej wielkości trikolorem szorstkowłosym z ul. Staszica, pies duży biały z pod CK Wiatrak przy ul. Wolności, pies jamnikowaty brązowy z ul. Niedziałkowskiego, piesek mały czarny-podpalany z ul. Czechowej i suczka mała brązowa w typie pekińczyka z ul. Rymera.

Przez osoby prywatne zostały przyprowadzone: suczka szczenię czarne-podpalane z ul. Tulipanów, piesek czarny z dłuższym włosem o imieniu Murzynek z ul. Krakowskiej, suczka jasnobrązowa z trzema szczeniakami z ul. Długiej, pies duży czarny z parku przy ul. Dubiela, piesek w typie yorka brązowo-stalowy z ul. Wolności, suczka szczenie czarna-podpalana z ul. Morawskiego i piesek szczenię czarne-podpalane z ul. Kowalskiej.

Niestety po raz kolejny wróciła suczka Mia (7303) i szukamy dla niej nowego dobrego domku.

Do swoich właścicieli wróciło sześć psiaków: sunia (8872), która trafiła z ul. Długiej; Bahus (8877), który trafił z ul. Dubiela; psiak w typie yorka Fado (8878), który trafił z ul. Wolności; labrador Frodo (8869), który trafił z ul. Grzybowskiej oraz Abel (8881), który trafił z pod CK Wiatrak przy ul. Wolności oraz jeszcze Sara ( 8870), która trafiła z ul. Rybnej.

Adoptowanych zostało 12 piesków: Sinsa (8857), Entuś (8655), Iga (8879), suczka szczenię (8868), Psotka (8874), Drap (8742), Hilo (7816) i Jakja (8658) zamieszkali w Zabrzu Piesek szczenię (8880) trafił do mieszkania, a Devi (5096) w domku z ogrodem w Rudzie Śląskiej. Arsa (8133) zamieszkała w domku z ogrodem w Igołomi, a nasza staruszka Bafi (3912) w mieszkaniu w Lublinie.

Do schroniska przyjęliśmy 7 kotów: kocurka szaroburego-pręgowanego po wypadku z ul. Sitki, kotkę szarobura pręgowana wraz z trzema kociakami z Osiedla Młodego Górnika, kocurka stalowego pręgowanego po wypadku z ul. Piłsudskiego oraz kocura szaroburego-pręgowanego z ul. Reymonta.

Niestety żaden kotek nie został adoptowany :((

Otrzymaliśmy dary z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach, z Przedszkola nr 34 w Zabrzu, od Ewy, Lidii, Agnieszki, Bożeny, Elżbiety i osób anonimowych. Wszystkim serdecznie dziękujemy :))))

Do schroniska przyjęliśmy 8 nowych psiaków: 6 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.

.
.

Z interwencji trafiły do nas: pies mało-średni trikolor z średnim włosem z ul. Wawrzyńskiej, piesek mały czarny z zakręconym ogonkiem z ul. Beskidzkiej, pies średni brązowy z ciemnym nalotem ze stojącymi uszami z ul. Gen. De Gaulle'a, pies średniej wielkości biszkoptowy w typie labradora z Drogi Krajowej 88 (na wysokości Zabrza Maciejowa) gdzie biegał po jezdni, suczka mała biało-brązowa  z ul. Łanowej oraz suczka szczenię czarne-podpalane z ul. Tulipanów.

Osoby prywatne przyprowadziły: pieska małego beżowego z długim włosem z ul. Żeromskiego oraz suczkę małą białą w czarno-brązowe łatki z dłuższym włosem z ul. Skłodowskiej.

Do swoich właścicieli wróciły cztery psiaki: Balta (8855), która trafiła z ul. Goethego okazała się Bajką; Pigi (8860), która trafiła z ul. Kosmowskiej; Reks (8863), który trafił z ul. De Gaulle'a oraz Łatka (8865), która trafiła z ul. Łanowej.

Adoptowane zostały trzy psiaki: Rupo (7212) i Blacky (7965) trafiły do mieszkań w Zabrzu, a Ruktis (8653) do domku z ogrodem w Gorenicach.

Do schroniska przyjęliśmy trzy nowe koty: kocurka biało-czarnego z ul. Pestalozziego, , kocura biało-czarnego z ul. Pawliczka i kocura szaroburego-pręgowanego z ul. Hagera.

Do swoich właścicieli wrócił jeden kotek - nazwany u nas Garfi (k-2325), który trafił po wypadku z rejonu Placu Wolności okazał się Psotkiem :) Adoptowana została jednak malutka kotka (k-2326), która zamieszkała w Mikołowie.

Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu oraz z Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 20 w Zabrzu :) Oprócz tego otrzymaliśmy dary od podopiecznych Fundacji Dom Nadziei w Bytomiu, Aliny, Pauliny, Marty, Urszuli, Adriana, Barbary i Grażyny.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc :))

Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków: 4 z interwencji, 2 przyprowadzone przez osoby prywatne i jeden zwrócony z adopcji :-(

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: suczka starsza średniej wielkości czarna-podpalana z dłuższym włosem z Dworca Autobusowego na ul. Goethego, psiak średniej wielkości czarny-podpalany z stojącymi uszkami z ul. Galla, suczka mała ruda z dużymi stojącymi uszami z ul. Kosmowskiej i psiak średniej wielkości czarny-podpalany po wypadku z ul. Kalinowej.

Osoba prywatna przyprowadziła pieska szczeniaka brązowego z ul. Kawika i i suczkę małą czarną-podpalaną z ul. Sienkiewicza.

Wrócił niestety Arston (6729), z którymi nie radzili sobie właściciele.

Do właścicieli wrócił Assar (8847), który trafił do nas z ul. Pestalozziego i okazał się Małym :) Adoptowanych zostało 9 piesków :) Muniek (8856), Vivi (8835), Tigen (8814), Pijuś (8844) i Dudziek (8732) zamieszkali w Zabrzu. Remus (8065) w domku z ogrodem w Gliwicach, Mafka (8563) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, a Dżajma (8819) w domku z ogrodem w Ligocie koło Bielska Białej. A nasz Szon (5025) po ponad 7 latach w schronisku zamieszka w Warszawie (Rembertów).

Do schroniska przyjęliśmy cztery koty: rudego kocura po wypadku z rejonu Placu Wolności, kocurka szaroburego-pręgowanego z ul. Pułaskiego oraz dwa biało-czarne kociaki (kotka i kocurek) z Lecznicy dla Zwierzą na ul. Wolności (Zaborze).

Nowe domki znalazły trzy koty: Chika (k-2167) zamieszkała w Bytomiu, Toffik (k-2324) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej i Tipo (k-2214) do domku z ogrodem w Świętoszowicach.

Na szczęście za Tęczowy Most nie odszedł żaden z naszych podopiecznych.

Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Laura i Karolina z Szkoła Podstawowej nr 22 w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary od Asi, Basi, Michała, Anny, Lidii, oraz podopiecznych Fundacji Dom Nadziei. Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc :)

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 14 psiaków: 2 przywiezione przez nas z interwencji, 1 przyprowadzony przez osbę prywatną, 7 przywiezionych przez Straż dla Zwierząt, 3 podrzucone i jeden zwrócony.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: pies duży brązowy z ciemnym nalotem z ul. Sejmowej oraz pies duży czarny podpalany w typie owczarka niemieckiego z ul. Pestolazziego.

Osoba prywatna przyprowadził pieska staruszka w typie jamnika brązowego znalezionego w rejonie ul. Andersa.

Straż dla Zwierząt przywiozła do nas odebrane dwa dorosłe psiaki i pięć szczeniaków z ul. Św. Kamila.

Do schroniskowego płotu została przywiązana suczka mała biszkoptowa szorstkowłosa a obok niej w kartoniku dwa szczeniaczki: piesek brązowy z ciemnym nalotem i białymi dodatkami oraz piesek biały w brązowe łaty.

Do schroniska wrócił adoptowany od nas Stark (8705), który trafił z interwencji do schroniska w Rudzie Śląskiej po tym jak biegał sam po ulicy - niestety właściciele nie zamierzali go stamtąd odebrać :-( Adoptowanych zostało 5 psiaków: piesek szczenie (8845), Kerso (5925) i Szetli (8729) trafili do mieszkań w Zabrzu :) Haron (8823) do mieszkania w Świętochłowicach, a Torfo (6175) do domku z ogrodem w Jaworznie :) Wszystkie psiaki odebrane przez Straż dla Zwierząt z ul. Św. Kamila trafił do domu tymczasowego Fundacji Azylu pod Psim Aniołem.

Do schroniska przyjęliśmy jednego kota: kocurka stalowego pręgowanego z ul. Tuwima - z powodu choroby właścicielki :-( Nowy domek znalazła kotka Dżessa (k-21300, która zamieszkała w Rudzie Śląskiej.

Na szczęście żaden z naszych podopiecznych nie odszedł za Tęczowy Most.

Odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach, z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu oraz z Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu :) Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Przedszkola nr 39 w Zabrzu, z sklepu zoologicznego przy Kauflandzie, dary uzbierane podczas akcji w Centrum Handlowym Platan, dary od Kasi z Kamilem, Marty z Olą, Justyny, Kasi, Lidii i Danuty :) Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromna pomoc :)

 

 

 

 

 

Do schroniska przyjęliśmy 5 psiaków: 3 z interwencji, 1 przyprowadzony przez właścicieli i jeden zwrócony z adopcji, oraz 3 koty

.
.

Z interwencji trafiły do nas: suczka mała biało-brązowa z ul. Słowackiego, psiak mały trikolor z ul. Poległych Górników i psiak starszy średniej wielkości czarny-podpalany z Centrum Handlowego M1 przy ul. Plutonowego Szkubacza.Osoba prywatna przyprowadziła pieska szczeniaka biszkoptowego znalezionego na Osiedlu Kopernik.

Niestety wrócił do nas Drap (8742), ponieważ przeskakiwał przez płot

Do swoich właścicieli wróciły dwa psiaki: Tina (8838), która trafiła z ul. Słowackiego i Erika (8830), która trafiła z ul. Olchowej okazała się Sisi :))

Nowe domki znalazło 6 psiaków: Marion (8839) zamieszkał w Zabrzu, Łoles (4140) w Chorzowie, Haret (7186) w Gliwicach, Ruti (8831) w Rudzie Śląskiej, Darel (8556) w domku z ogrodem w Bukowinie i Kuba (8633) też do domku z ogrodem w Rzeczycach Książęcych.

Niestety za Tęczowy Most odeszła aż 5 psiaków :-((( Dwa nowo-przyjęte psiaki - suczka (8836) przywieziona z ul. Krótkiej, która miała ropomacicze, liczne guzy na listwach mlecznych i wątrobie oraz poważny niedowład kończyn tylnych ;-( oraz psiak (8832) przywieziony z ul. Sitki, który miał mastocytom III stopnia w rozpadzie i guzy na węzłach chłonnych Odeszła też Berga (8116), która miała przerzuty nowotworu do wątroby i śledziony, Softis (3363) miał chłoniaka i Jarzębinka (8620) Był to bardzo ciężki tydzień dla nas wszystkich :((((

Do schroniska przyjęliśmy trzy koty: kocurka czarno-białego bez oczka znalezionego na ul. Pawliczka oraz kotkę szaroburą-pręgowana znalezioną na ul. Heweliusza, wróciła też do nas z adopcji koteczka Kusia (k-2320)

Nowe domki znalazły trzy koty: Ismen (k-2292) i Alisto (k-2284) zamieszkały w Zabrzu, a Glutek (k-2191) w domku z ogrodem w Czerwionce Leszczyny.

Odwiedziły nas dzieci z Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Nasza Szkoła - Nasz Dom" przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu. Otrzymaliśmy dary z Przedszkola nr 45 w Zabrzu i Przedszkola nr 48 w Zabrzu, od Anny, Oli, Adama, Doroty, Ani, Doroty, Kuby, Filipa, Sandry, Uli, Magdy oraz koleżanek: Nikoli, Klaudii, Asi, Patrycji,Karoliny i Rudej

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc :)) !!!

Do schroniska przyjęliśmy 11 psiaków: 9 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: psiak mały czarny szorstkowłosy z ul. Tuwima, suczka duża czarna-podpalana w typie owczarka niemieckiego z ul. Joliot - Curie, psiak mało-średni czarny-podpalany szorstkowłosy z Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Lipowej, suczka mała czarna-podpalana z Apteki na ul. Olchowej, psiak duży jasnobrązowy otyły z rozpadającym się nowotworem koło ogona z ul. Sitki, pies duży czarny z białym krawatem z ul. 1-go Maja, suczka mała czarna-podpala z białym krawacikiem z stojącymi uszkami z ul. Kruczkowskiego, suczka duża czarna-podpalana w bardzo kiepskim stanie z ul. Krótkiej i pies średnio-duży czarny-podpalany z ul. Sejmowej.

Osoby prywatne przyprowadziły suczkę szczeniaka czarną-podpalaną z ul. Stalmacha i suczkę małą brązową pręgowaną z ul. Grottgera.

Właściciele odebrali cztery psiaki: Sabę (8828), która trafiła do nas z ul. Joliot-Curie; Tytusa (8813), który trafił do nas z ul. Fabrycznej; Nukę (8834), która trafiła z ul. Grottgera i Miję (7303).

Nowe domki znalazło 11 piesków :) Trypson (8812), Haddock (8803), Lolka (8825), Bazra (8794) i Kinder (8156) zamieszkali w Zabrzu. Dolc (6449) zamieszkał w Wrocławiu, Matra (8796) w domku z ogrodem w Toszku, Zeflik (8826) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, Zmoruś (8795) w mieszkaniu w Mierzęcicach, a zarówno Sanga (8618), jak i Dondi (5878) w domkach z ogrodem w Gliwicach :)

Niestety za Tęczowy Most odeszła nasza Lolunia (2112) w 12 rocznicę swojego pobytu w schronisku, od prawie 2 lata walczyła z poważną niewydolnością krążeniową :-(((

Nie przyjęliśmy ani jednego kotka, a do nowych domków trafiły trzy :) Rapson (k-2315) zamieszkał w Zabrzu, a Kusia (k-2320) i bezimienna kotka trikolorka (k-2319) w Gliwicach.

Odwiedziły nas dzieci z Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 20 w Zabrzu, oprócz tego otrzymaliśmy dary z sklepu Aquael Zoo w C.H. Arena w Gliwicach, od Emilii (właścicielki naszego Huragana), Magdy i Maćka, Kasi i Iwony, Doroty, Lidii, Grzegorza, Państwa Lachendro, Urszuli, Henryka, Wioletty z Telewizji Katowice, Ewy, Adama, Beaty (właścicielki adoptowanej od nas Dismy), Anny i Łukasza, Rodzinki adoptowanego od nas Ekso i os osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :))

 

 

Przybyło nam 12 psiaków, adoptowano zostało 6 a 4 wróciły do swoich właścicieli.

.
.

PSIAKI:

Do schroniska przyjęliśmy 12  - 7 z interwencji, 1 przyprowadzony, 1 podrzucony i aż 3 zwrócone Z interwencji przyjechały do nas: mały beżowy psiak w typie pekińczyka po wypadku z ul. Sienkiewicza, suczka duża w typie bernardyna biało-brązowa z ul. Na Piaskach, psiak średni biszkoptowy szorstkowłosy z jasnym noskiem z ul. Sitki, suczka mała staruszka w typie foksteriera z ul. Modrzewiowej, suczka średnia brązowa pręgowana z białymi dodatkami z ul. Sienkiewicza, suczka mała biszkoptowa z pod sklepu Lidl przy ul. Roosevelta oraz suczka szczenię brązowa z ciemnym nalotem i białymi dodatkami z ul. Roosevelta. Przez osobę prywatną został przyprowadzony piesek mały czarny-podpalany o imieniu Zeflik po śmierci swojego właściciela z ul. Zamkowej.

Koło schroniska został porzucony pies duży czarny-podpalany w typie owczarka niemieckiego długowłosego.

Wrócił do nas Agman (8765), którego niedawno odebrał właściciel, teraz go podobno nie ma w domu, ale to postaramy się sprawdzić czemu obca osoba go do nas przyprowadziła

Wróciły dwa psiaki z adopcji: Szu (8608), który nie zgodził się z drugim pieskiem i Mija (7303) właściwie nie wiadomo czemu :-((

Do swoich właścicieli trafiły cztery psiaki: Lorcia (8824), spod sklepu Lidl na ul. Roosevelta; foksterierka Tora (8821) z ul. Modrzewiowej; jamniczka Funia (8817) z ul. Zamkowej i staruszek Misiu (8809 z ul. Wolności - okazał się 22 latkiem i wrócił do właściciela:-)

Adoptowanych zostało 6 psiaków: Fandi (8806), Pakiś (8664)Suri (8769) i Sara (8734) zamieszkali w Zabrzu, Samolocik (8785) w Bytomiu, a Miga (7566) w Rudzie Śląskiej.

Niestety za Tęczowy Most odszedł piesek (8818) po wypadku z ul. Sienkiewicza, nie udało się mu pomóc :-(

 

KOTKI :

Przybyła nam :kotka trikolorka z ul. Strzelców Bytomskich i druga kotka trikolorka, tym razem z ul. Budowlanej.

Nowy domek znalazła kotka Steria (k-2311), zamieszkała w domku z ogrodem w Mysłowicach.

 

Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu oraz Karolina, Nikola i Patrycja z Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu, gdzie urządziły zbiórkę darów.

Otrzymaliśmy też prezenty dla naszych podopiecznych od Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, od rodziny Białogłowy, od Sylwestra, Urszuli, Julii, Marka, Małgorzaty, Katarzyny, Lidii, Macieja, Dariusza i Sary;-0

Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc!!!

Do schroniska przyjęliśmy 8 nowych psiaków:7 psiaków z interwencji i 1 przyprowadzony przez osoby prywatne.

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: berneński pies pasterski z ul. Pod Borem, piesek w typie yorka z ul. Nocznickiego, pies duży brązowy z ciemnym nalotem białym krawatem i stojącymi uszami z ul. Fabrycznej, suczka jamniczka szorstkowłosa staruszka z terenu szpitala przy ul. Zamkowej, sunia średnio-duża czarna - podpalana z ul. Rymera, suczka mała czarna staruszka Czikitta razem ze swoim synem też małym czarnym o imieniu Tino z ul. Modrzewiowej od schorowanej właścicielki

Przez osoby prywatne został przyprowadzony psiak mały biały w łaty z ul. Rymera.

Do swoich właścicieli wróciło 5 piesków: Agman (8765) z ul. Wallek - Walewskiego - okazał się Pimpkiem; cocker spaniel Cezar (8802) z ul. Dubiela; berneński pies pasterski Akaj (8811) z ul. Pod Borem oraz dwa psiaki, też z ul. Pod Borem - Jovan (8807) okazał się Misiem, a Kasija (8808) okazała się Sabą.

Nowe domki znalazło 5 psiaków: Greya (8783), Kora (8746) i Bazik (8805) zamieszkali w Zabrzu Kosiek 8665) trafił do mieszkania w Tychach, a Pajta (8810) w Gliwicach :-)

Nie przyjęliśmy ani jednego kotka, ale za to 3 trafiły do nowych domów: Sansa (k-2310) zamieszkała w Zabrzu, Benio 9k-2318) w mieszkaniu w Katowicach, a Koil (k-2171) w domku z ogrodem w Gliwicach.

Na szczęście żaden nasz podopieczny nie odszedł za Tęczowy Most:-))

Otrzymaliśmy dary od Bożeny, Basi, Magdy, Katarzyny, Lidi, Adama, Martyny i po zmarłej suni shar pei. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc!!!

Do schroniska przyjęliśmy 13 psiaków, z czego 7 z interwencji, 2 przyprowadzone przez osoby prywatne i aż 4 zwrócone z adopcji!

.
.

Z interwencji przyjechały do nas: pies duży czarny-podpalany z ul. Borowikowej, piesek szczenię czarny-podpalany z ul. Pawłowa, młodziutka mała suczka biała w brązowe łatki z ul. Słowackiego, pies duży brązowy z czarnym grzbietem razem z suczką średnio-dużą brązową z ciemnym nalotem i średnim włosem z ul. Pod Borem, piesek mały brązowy z białymi dodatkami staruszek o imieniu Misiu z ul. Wolności po tym jako jego właściciel trafił do szpitala oraz suczka szczenię czarna-podpalana z stojącymi uszkami z ul. Kalinowej.

Przez osoby prywatne przyprowadzone zostały: pies w typie cocker spaniela złoty znaleziony koło Kościoła Św. Kamila przy ul. Dubiela oraz pies duży czarny lekko podpalany z stojącymi uszami z ul. Lecha.

Wróciły do nas aż cztery psiaki :-( Powody to zazwyczaj nie przemyślana decyzje i brak chęci na prace nad psiakiem, który tego wymaga :-(  Wrócił Pakiś (8664), adoptowany jako mały szczeniak, Amfo (8617), który nie chciał szczekać na obce osoby... Hiro (8719) i Dudziek (8732), którym niestety nowi właściciele poświęcili chyba za mało czasu i jakiejkolwiek pracy :-(

Do swoich właścicieli wróciły cztery pieski :) Labrador Portos (8799), który trafił z ul. Andersa; Czis 988800), który trafił z ul. Korczoka okazał się Tofikiem; psiak (8804), który trafił do nas z ul. Borowikowej oraz suczka Fiona (8797), której Pani wyszła już z szpitala :)

Nowe domki znalazł 6 psiaków :) Pusia (8773) i Snuff (6486) trafili do mieszkań w Zabrzu, a Krysia (8442) do domku z ogrodem też w naszym mieście :) Rambo (8790) zamieszkał w Gliwicach, Mestor (8508) w Bytomiu, a Filip (7803) w domku z ogrodem w Bieruniu :)

Niestety z Tęczowy Most odszedł nasz staruszek Hadwes (5466), który miał ostra przewlekła niewydolność nerek :-(

Nie przyjęliśmy na szczęście żadnego nowego kota

Do nowego domku trafił kocurek Ropuszek (k-2313), który zamieszkał w Zabrzu :)) Żaden kotek nie odszedł za Tęczowy Most.

Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z \"Klubu Przyjaciół Braci Mniejszych\" przy Gimnazjum nr 11 w Zabrzu, którzy wyprowadzili na spacer kilka psiaków :) Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Gimnazjum nr 21 w Zabrzu, od Pani Iwony z Sweet Dog Studio Psiej Urody, od Basi, Ireny, Marianny, Karoliny, Wiolety, Marcina, Alicji, Lidii, Beaty, Darka, Uli i Marcina :) Wszystkim bardzo bardzo dziękujemy! :)))

 

Do schroniska przyjęliśmy 8 psiaków: 6 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne.

.
.

Z interwencji trafiły do nas: suczka duża jasnobrazowo-czarna z białymi dodatkami i wielkimi uszami z ul. Jagiełły,piesek szczenie biały w brązowe łatki z ul. Strzelców Bytomskich, suczka duża czarna z Węzła Maciejów ( Droga Krajowa 88 i Autostrada 1), suczka duża brązowa z dłuższym włosem z ul. Dąbrowskiego, pies labrador czekoladowy z ul. Andersa i psiak mało-średni biały z długim włosem z ul. Korczoka.

Osoby prywatne przyprowadziły: psiaka mało-średniego trikolora znalezionego przy ul. Tarnopolskiej koło stawów oraz psa dobermana czekoladowego-jasnopodpalanego po śmierci właściciela z ul. Matejki.

Do właścicieli wrócił labrador Bardo (8788) znaleziony na ul. Kowalskiej, który okazał się Maksem

Adoptowanych zostało 8 piesków: Forbs (8730) został adoptowany do mieszkania w Zabrzu, tak samo jak Kermit (8125), który zamieszkał u naszej Pani Kierownik :)) Lesia (8740) zamieszkał w mieszkaniu w Mikołowie, Piksuś (8791) w domku z ogrodem w Piekarach Śląskich, Stark (8705) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej. Natomiast Kaptiś (8793), Tiba (8772) i Amish (8778) zamieszkali w Bytomiu

Niestety za Tęczowy Most odszedł nasz staruszek Jankes I(8526) :-(((

Nie przyjęliśmy ani jednego kota, a do adopcji trafiły dwa Kalinka (k-2304) zamieszkała w Rudzie Śląskiej, a Kortin (k-2273) w mieszkaniu w Zawierciu.Szarobury kocur (k-2317), który trafił z ul. Rodakowskiego wrócił do siebie.

Za Tęczowy Most odszedł mały Lani (k-2312), który miał białaczkę :-((

Odwiedziły nas dzieci wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach oraz z Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu Oprócz tego otrzymaliśmy dary z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu, Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, z firmy Tropical w Chorzowie, od Państwa Kasprzak, od Ali, Lidii, Daniela, Katarzyny, Magdaleny i Nikoli oraz od osób anonimowych

Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc !!! :)))

W tym tygodniu do schroniska trafiło 6 zwierzaków :

.
.

Do schroniska przyjęliśmy 6 psiaków: 4 z interwencji i 2 przyprowadzone przez osoby prywatne. Z interwencji: pies husky biało-brązowy z ul. Św. Józefa, suczka rottweiler z ul. Wojska Polskiego, pies mały czarny podpalany ze stojącymi uszami po śmierci swojego właściciela z ul. Łokietka, piesek szczenię czarny-podpalany z ul. Jodłowej oraz piesek szczenię czarny-podpalany z białymi dodatkami dużymi stojącymi uszkami z ul. Zamojskiego.

Osoby prywatne przyprowadziły: psiak dużego czarnego w typie labradora znalezionego na ul. Kowalskiej i psiaka dużego czarnego podpalanego w typie owczarka niemieckiego oddanego przez właścicielkę z ul. Janasa.

Do swoich właścicieli wróciły trzy psiaki: Reks (8786), który trafił z ul. Gogola; Dingo (8787), który trafił z ul. Św. Józefa oraz rottweilerka Tina (8789), która trafiła z ul. Wojska Polskiego.

Do nowych domków trafiło 5 psiaków Zoey (8715) i Czeko (8784) zamieszkali w Zabrzu, Łatek (7616) w mieszkaniu w Katowicach, Laurent (8709) w mieszkaniu w Bytomiu, a mały Dżek (8758) w domku z ogrodem w Bobrownikach

Z Tęczowy Most na szczęście nie odszedł żaden psiak.

Do schroniska przyjęliśmy jednego szaroburego kociaka z ul. Kasprowicza.

Do nowych domków trafiło 5 kotków - z czego 4 z domów tymczasowych Gary (k-2309) i kociak (k-2268) zamieszkali w Zabrzu, tak samo jak kotka (k-2258), która już na zawsze zostanie w swoim domku tymczasowym, który okazał się stałym Kocię (k-2269) trafił do mieszkania w Katowicach, a Kurtis (k-2156) do mieszkania w Chorzowie

Niestety za Tęczowy Most odszedł Mario (k-2316), który miał panleukopenię

Otrzymaliśmy dary z zbiórki, która odbyła się w Centrum Handlowym Platan, z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 19 w Zabrzu, z firmy Tropical w Chorzowie oraz od Beaty, Agnieszki, Małgorzaty, Grzegorza, Basi, Uli, Eweliny, Oliwi z Jarosławem, Marty z Michałem i Aliny z Mateuszem :))

Wszystkim bardzo dziękujemy!

 Do schroniska przyjęliśmy 7 psiaków: 4 z interwencji, 1 przyprowadzony i 2 zwrócone z nieudanej adopcji

.
.

Z interwencji trafiły do nas: psiak mały czarny-podpalany z dłuższym włosem z ul. Stalmacha, suczka jamniczka brązowa z ul. Witosa, suczka mała czarna-podpalana z siwym pyszczkiem i stojącymi uszkami z ul. Sitki oraz piesek mały biszkoptowy z krótkim ogonkiem z ul. Klonowej.

Osoba prywatna przyniosła suczkę szczeniaka czarną z białym krawacikiem z ul. Hermisza.

Niestety wróciły z adopcji dwa psiaki: Laurent (8709), który za bardzo skakał po malutkim dziecku i szczeniak Dżek (8758), który chyba był kompletnie nie przemyślaną decyzją.

Do swoich właścicieli wróciło aż 7 piesków, oby tak wyglądało to przez cały ten rok Ludzia (8774), która trafiła z ul. Kowalskie okazała się Sarą; Racuch (8780), który trafił z Al. Korfantego okazał się Kapslem; Enerdżi (7766) po długie tułaczce wrócił w końcu do swojego Pana z Piekar Śląskich; Szana (8777), która trafiła do nas z ul. Miki okazała się Fedrą; Kimi (8781), który trafił do nas z ul. Stalmacha; Matylda (8782), która trafiła z ul. Witosa oraz Gaston (8770), który okazał się Diablem :))

Nowe domki znalazło 6 psiaków Ama (8775) i Książę (8688) trafili do mieszkań w Zabrzu; Kontar (8289) do mieszkania w Rudzie Śląskiej, Szpiluś (8753) w domku z ogrodem w Miasteczku Śląskim, a Atis (7150) w końcu po 3 latach czekania pojechał do domku z ogrodem w Syryni Sabcia (8757) trafiła do mieszkania w Katowicach gdzie zamieszkał razem z adoptowanym od nas Kłem

Niestety za Tęczowy Most odeszły dwie, niedawno przyjęte do nas suczki Czitta (8779), która miała okropne ataki w związku z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi oraz sunia szczeniak (8776), którą przyprowadziła osoba prywatna do Kliniki - bidulka miała parwowirozę

Do schroniska przyjęliśmy jednego kotka - szaroburego kocura z ul. Rodakowskiego.

Żaden kotek nie znalazł nowego domu, a za Tęczowy Most odeszła kotka Tarja (k-2288), umarła nagle w nocy z nieznanych nam przyczyn

Otrzymaliśmy dary od Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, z Szkoły Jak Dom w Katowicach, od Krystyny z dziećmi, od Marty, od Sary, od Michała i od osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za ogromną pomoc :)))

Na przełomie roku do schroniska przyjęliśmy 12 psiaków:

.
.

Z interwencji trafiły 4 psy, 6 przyprowadzonych i 2 zwrócone z adopcji: suczka mała ruda szorstkowłosa z Centrum Handlowego M1 przy ul. Plutonowego Szkubacza, suczka mała czarna-podpalana staruszka w typie jamnika z ul. Kowalskiej, suczka mała jasnobrązowa z białymi dodatkami i ciemną kufa z ul. Miki oraz psiak mały brązowy z ciemnym nalotem szorstkowłosy z Alei Korfantego (na wysokości supermarketu Kaufland). Przyprowadzone zostały do nas: suczka mała czarna-podpalana znaleziona w okolicy Multikina przy ul. Gdańskiej, suczka mało-średnia ruda z dłuższym włosem z ul. Poprzecznej, suczka szczenię brązowa znaleziona przez ludzi, suczka szczenie czarna-podpalana znaleziona przez ludzi, suczka mało-średnia staruszka szorstkowłosa popielata znaleziona na ul. Wolności koło Hali Pogoń oraz piesek w typie shih-tsu znaleziony na ogródkach działkowych przy ul. Bytomskiej na granicy Zabrza z Rudą Śląską.

Niestety z adopcji po prawie 4 latach wrócił Tamfo (6802), właściwie dlaczego nie wiadomo... Podobno nie nadaje się do mieszkania, ale prawdę mówiąc chyba chodziło tylko o jakakolwiek wymówkę Wrócił też do nas Enerdżi (7766), niestety po raz kolejny źle trafił, biedak ma ogromnego pecha

Do swoich właścicieli wróciły cztery: psiaki Jurek (8768), który trafił do nas z Centrum Handlowego Platan okazał się Kubą; Debra (8771), która trafiła do nas z pod Multikina przy ul. Gdańskiej; Tybuś (8760), który trafił z ul. Tarnopolskiej okazał się Bubusiem oraz Tabassa (8766), która trafiła do nas z ul. Jordana

Adoptowanych zostało 6 piesków: W Zabrzu zamieszkał tylko Bran (8763), Jolka (8755) trafiła do mieszkania w Katowicach, Tugar (8497) trafił do mieszkania w Świętochłowicach, Brom (8762) zamieszkał w domku z ogrodem w Orzeszu, Sara (8660) w mieszkaniu w Rudzie Śląskiej, a Oktanek (8751) pojechał do domku z ogrodem w Niemczech :))

Przyjęliśmy dwa nowe kotki: kocurka biało-szaroburego z ul. Kasprowicza oraz kociaka kocurka czarnego z ul. 3-go Maja.

Nowe domki znalazło czterech naszych kocich podopiecznych: Lalunia (k-1900) i Fenik (k-2255) zamieszkali w Zabrzu, Lea (k-2179) w Gliwicach, a Tarjisia (k-2290) w Bytomiu.

Niestety za Tęczowy Most odeszła Arya (k-2308)

Otrzymaliśmy dary od Weroniki z mamą, wirtualnej mamy Dżiliana Xymeny, Lidii, Kingi z Robertem, Moniki z Krzysztofem oraz od osób anonimowych. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc :)))

 


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974