www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Motoserce - Też tam będziemy!

Kochani!

Już w najbliższą sobotę będziemy mogli się spotkać na "Motosercu" :-) Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tym zacnym wydarzeniu! Pamiętajmy, że nie ma złej krwi i każdy kto by chciał jej odrobinę oddać jest mile widziany.

Rozkład całego wydarzenia na plakacie! My na pewno będziemy od godziny 10 do 14 a może nawet i dłużej!

Życzymy dobrej zabawy! :-)

dodano :16.09.2021 13:37

Serdecznie dziękujemy za dary 03-09.09.2021

W dniach od 03-09.09.2021 r. otrzymaliśmy dary od:

Katarzyny i Mateusza, Katarzyny, Doroty, Zuzanny i Aleksandry, Justyny, Aleksandry, Tomasza, Mieszkanka Chronionego w Bytomiu, Fundacji Pod Dobrym Aniołem, Chavity Shop w Chorzowie, Sylwii, Ani, Olgi, Piotra, Biblioteki nr 11 w Zabrzu, Krzysztofa oraz anonimowych darczyńców :-)

W imieniu naszym i naszych kochanych psitulaśnych czworonogów serdecznie dziękujemy za otrzymaną pomoc!

Zachęcamy do przejrzenia galerii darów :-) Link poniżej:

galeria

dodano :14.09.2021 14:37

CH M1 Dzień Psa relacja :-)

28 sierpnia hucznym finałem zakończyła się akcja zorganizowana przez M1 w Zabrzu. Oczywiście na tym wyjątkowym Dniu Psa nie mogło zabraknąć naszej psitulowej ekipy. Nasi mali wolontariusze Andrzej, Bartek, Staś i Zosia mieli zdecydowanie najwięcej frajdy oraz skutecznie zachęcali do udziału w zabawie inne dzieci.

W czasie imprezy na odwiedzających czekały liczne atrakcje, można było także skorzystać z porad psiego behawiorysty, zrobić identyfikatorek dla swojego pupila, a nawet matę węchową :-) Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu szarpaka z pupilem psiej trenerki, a tym samym dowiedzieć się jak taka zabawa powinna wyglądać.

Wśród odwiedzających nasze stoisko nie zabrakło rodzin, które już mają w domu Psitulaka jak i takich, którzy mają to w swoich planach. Jak zawsze było dużo pytań i rozmów o psiakach, chociaż i temat koci też się kilka razy przewinął.

Bardzo miło było nam po tak długiej przerwie spotkać się z Wami poza schroniskiem.

Serdecznie dziękujemy M1 za organizację wydarzania i za zaproszenie nas do udziału oraz wszystkim darczyńcom, którzy przekazali górę prezentów dla naszych podopiecznych.

Przebieg imprezy uwieczniła nasza niezastąpiona Asia: Galeria 

Galerię darów można obejrzeć na: Galeria1

PS. Więcej zdjęć autorstwa Asi można zobaczyć na: https://www.facebook.com/joannastempniakfotografia/

zaktualizowano :31.08.2021 11:08

Tyski Dogtrekking - relacja!

Kochani w minioną sobotę odbył się Tyski Dogtrekking, w którym udział wzięła liczna reprezentacja naszego Psitula! Poniżej zamieszczamy relację przygotowaną przez jednego z naszych niezawodnych wolontariuszy.

Dziś 28.08.2021 Paprocany Tychy Dogtrekking - To jedno z najważniejszych wydarzeń i jednocześnie jedno z najstarszych, w którym i Wolontariusze z Psitula biorą udział! O 6 rano pod schronisko zajeżdżają pierwsze auta. Szybka toaleta naszych psitulaków i ruszamy na Tychy. W tym roku na imprezie zaprezentowało się Psitulowe stoisko gdzie Magda, Franek. Jasiek, Hania i Natalia dzielnie zachęcały do adopcji podopiecznych schroniska i odpowiadały na wszelkie pytania.

Przed nami były do przebiegnięcia dwie trasy na 8 i 14 km.

Rok 2021 jest trudnym rokiem ze względu na pandemię, nie każdy z nas jest w idealnej formie fizycznej na szczęście nasi wolontariusze zaprezentowali się w pełnej gotowości i stworzyli niezapomniane pary, byli to:

Ola z Szarmanem, którzy znaleźli się na 3 miejscu podium na trasie 14 km! Trzeba przyznać, że obawy Oli były niepotrzebne i Szarman okazał się idealnym zawodnikiem

Misia z Rafciem, którzy znaleźli się na 3 miejscu podium na trasie 8 km! Tutaj należą się ogromne gratulacje, bo ten niezwykły psiak mieszka u nas już ponad 10 lat! Chociaż to nie pierwszy dogtrekking Rafcia to do schroniska po raz pierwszy wrócił z tak dobrym wynikiem!

Piotrek z Edorem, którzy zajęli 1 miejsce w kategorii Psiaka z Adopcji. Zwycięski duet mimo, że zna się króciutko to na trasie zgrał się jak mało kto

Iza + Reksiu

Janusz + Skubi,

Patrycja + Czarek,

Karolina + Ruto,

Misia J. + Tina,

Monika + Sivert,

Sara + Dżeki,

Paulina + Iluzjo,

Ewelina z Dagmarą + Secz :-) które pojawiły się też jako administratorki Bazarku dla Psitula wraz Magda, która również była wodzirejem całej imprezy!

Trasa jak się później okazało była dla naszych wolo i Psitulaków bardzo łatwa. Krótsza niż w poprzednich latach, biegła po głównych ścieżkach, więc wszyscy bez problemu trafili na metę i mieli apetyt na jeszcze :-)

Na trasie mini było 5 punktów do zdobycia i bufet, w którym można było zregenerować siły i podjeść coś dobrego. Psiaki również otrzymały przysmaki.

Nie obeszło się bez małych przygód np. wytarzany w … Secz… Na szczęście dziewczyny opanowały sytuację dzięki pomocy pani z punktu gastronomicznego, a nasz niesforny chłopak zaliczył szybki prysznic!

Dziewczyny mówiły, że Secz działał z prędkością światła! Naprawdę zdolny psiak :-)

Skubi, którego zabrał Janusz już przed biegiem stał na podium! Chyba uznał, że miejsce 1 ma gwarantowane :-)

Po zakończonym biegu odbył się pokaz psiaków ze schroniska. Wiele osób w tym dzieci dosiadało się do psiaków i je głaskało. To fajna sprawa, bo pozwala socjalizować naszych podopiecznych oraz daje chwile przyjemności obu stronom.

Losowanie nagród to jedna z najprzyjemniejszych części imprezy. Nagrody fantastyczne nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierzaków. Można było wygrać np.: suszonego kurczaka de lux :-)

Żałujcie, że Was nie było. Tym bardziej, że nasza Misia przywiozła garnek zupy pomidorowej z makaronem. Mało tego, sama ugotowała tę zupę :-) W przyszłości obiecała też ogórkową! Trzymamy ją za słowo :-)

Oprócz zdobytych pucharów otrzymaliśmy karmę dla Psitulaków

Galeria wydarzenia

Liczymy że za rok uda nam się powtórzyć ten sukces!

Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość udziału :-)

 

 

zaktualizowano :31.08.2021 11:14

Programy opieki nad kotami wolno żyjącymi

Drodzy!

Na początku września zawarliśmy z Miastem Zabrza umowę na prowadzenie programu opieki nad kotami wolno żyjącym. Program realizujemy przy pomocy wolontariuszy, którzy zajmują się jego koordynacją.

W ramach programu można uzyskać m.in. talon na nieodpłatną sterylizację lub kastrację kotów wolno żyjących.
Na ten moment jesteśmy w trakcie podpisywania umów z gabinetami weterynaryjnymi na terenie Miasta Zabrze. Staramy się o jak najwygodniejszy dostęp do usługi dla mieszkańców - karmicieli.
Zapraszamy do współpracy te gabinety, które jeszcze z nami nie współpracowały.
(kontakt - zwierzak@psitulmnie.pl)

Dotychczas podpisaliśmy już umowy z następującymi placówkami:

Przychodnia Weterynaryjna - Andrzej Jarzębowski, ul. Tarnopolska 42, Zabrze
Centrum Weterynaryjne Młynarscy ul. Jana Kochanowskiego 16, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny Pasjovet s.c. ul. Cisowa 1/24 Zabrze
Jacek Sobków Gabinet Weterynaryjny - ul. Grunwaldzka 2, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny Lux-Vet Justyna Adach - ul. Szczęść Boże 23, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny VETMEDICA - Jana III Sobieskiego 4, Zabrze

Przypominamy, że od lat nasz Oddział finansuje własny program opieki nad kotami wolno żyjącymi, w ramach którego można realizować talony na sterylizację i kastrację w następujących lecznicach na terenie Miasta Zabrze oraz karmę:

Centrum Weterynaryjne Młynarscy ul. Jana Kochanowskiego 16, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny Pasjovet s.c. ul. Cisowa 1/24 Zabrze
Przychodnia Weterynaryjna - Andrzej Jarzębowski, ul. Tarnopolska 42, Zabrze
Jacek Sobków Gabinet Weterynaryjny - ul. Grunwaldzka 2, Zabrze
Przychodnia Weterynaryjna - Michał Czingon - ul. Wolności 124A, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny Lux-Vet Justyna Adach - ul. Szczęść Boże 23, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny VETMEDICA - Jana III Sobieskiego 4, Zabrze
Gabinet Weterynaryjny IBW - ul. Klonowa 4, Zabrze

Przy okazji informujemy, że w tym roku dzięki wsparciu darczyńców, pracy wolontariuszy we współpracy ze społecznymi karmicielami kotów wolno żyjących udało nam się wykonać 53 kastracje i 182 sterylizacje w ramach programu własnego.

Dodatkowo zostało zakupionych i wydanych kilkaset kilogramów karmy oraz pokryte zostały koszty leczenia kotów wolno żyjących (ponad 26 000 zł).
Celem ułatwienia procesu wyłapywania kotów zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt za ponad 4000 zł.

Przypominamy, że aby skorzystać ze wsparcia należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić deklarację społecznego karmiciela kotów wolno żyjących.
Należy to zrobić w biurze na ul. Wolności 278 we wtorki i czwartki w godzinach od 10 - 16 lub skontaktować się drogą mailową w celu ustalenia dogodnego terminu pod adresem: zwierzak@psitulmnie.pl

dodano :17.09.2021 14:31

Bazarki na rzecz Psitumnie - Dziękujemy!!!

Szczere i gorące podziękowania dla organizatorek bazarku, Magdy Zmyślony-Pleśniak, Eweliny Mędak i Dagmary Ilnickiej oraz wszystkich darczyńców i licytujących :-)

Dzięki Waszym działaniom udało się zebrać kwotę 12 313,43 zł na rzecz naszych czworonożnych podopiecznych!

Po konsultacji z personelem Psitula organizatorki bazarku dokonali następujących przelewów i zakupów:

1. Zooplus - jedzenie 5 625,40 zł

2. Olejki CBD sztuk 10 za łączną kwotę 1 868,99 (cena za sztukę 186,89)

3. Dolfos Arthrofos 90 tabletek sztuk 10 za łączną kwotę 334,90 (cena za sztukę 33,49)

4. Vetexpert Hepatiale sztuk 10 za łączną kwotę 409,90 (cena za sztukę 40,99)

5. Przelew na TOZ na leczenie i rehabilitację schroniskowych zwierzaków 4 074,24

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za każdą złotówkę wsparcia! Jesteście ludźmi wielkiego serca! Dla organizatorek bazarku szczególne wyrazy szacunku za tytaniczną pracę. Chylimy czoła w imieniu naszym i naszych podopiecznych!

 
 
zaktualizowano :27.08.2021 13:47

Jak pomagać na odległość? Adopcja wirtualna.

Adopcja wirtualna to forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu. Proponujemy pomoc w wysokości 30 zł miesięcznie (dla szkół i przedszkoli -20 zł).

Wpłaty przede wszystkim przeznaczone będą dla wskazanego przez Państwo zwierzaka, na potrzebną dodatkową diagnostykę, leczenie lub specjalny pokarm, ale też zasilą konto schroniska dla wszystkich naszych podopiecznych.

Przy każdym zwierzaku jest formularz do wysłania. Odpowiemy mailem ze szczegółową informacją na podany adres.

Dzięki zainteresowaniu wirtualną adopcją zdarza się, że wszystkie nasze zwierzaki mają swoich opiekunów i to czasem więcej niż podwójnych. Dlatego prosimy podzielić się z kimś opieką nad zwierzakiem, a jeżeli chce się być tylko jedynym opiekunem, to prosimy poczekać na nowo-przybyłe, porzucone czworonogi. Nasza strona jest aktualizowana na bieżąco, a zwierząt raczej nie zabraknie.

Bardzo dziękujemy za chęć pomocy. Dzięki Wam życie naszych podopiecznych może być lepsze :-))

 

 

zaktualizowano :27.08.2021 13:48

Ankieta przed adopcyjna online !

Drodzy!

Aby ułatwić proces adopcyjny wprowadziliśmy również ankietę przed adopcyjną w wersji online! 

Formularz online

zaktualizowano :11.12.2020 08:23

COVID

"WAŻNE!!! Zmiany w schronisku związane z COVID :

 

 

zaktualizowano :06.03.2021 22:23

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pracownik schroniska, posiada wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety.Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

zaktualizowano :21.11.2019 09:17

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

zaktualizowano :21.11.2019 09:14

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

zaktualizowano :20.04.2015 08:25
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974
Psitulowe pogadanki

Inspektor ochrony danych (IOD)
Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka
k.galazka@zoho.com

Schroniskowe wiadomości
03.09.2021 - 09.09.2021

Przybyły nam 4 psy i 5 kotów.

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.