www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZNALAZŁY DOM

Cecylka

(6639)

Mam nowy dom z ogrodem i nowych opiekunów w Karchowicach,a mieszka tam już Celta z naszego schroniska ;)))

14.06.2011

 

Cecylka to nieduża, młoda suczka, która do naszego schroniska trafiła 25 listopada 2009 roku kiedy ktoś przerzucił ją przez schroniskowy płot na wybieg do dużych psów - na szczęście nie stała jej sie krzywda, chociaż na pewno zostawiło to jakiś ślad w psychice u tego biednego wówczas 8 miesięcznego stworzenia. Po jakimś czasie dowiedzieliśmy się kto był jej właścicielem - chcieli ją nawet zabrać z powrotem do siebie, ale już tam nie wróciła. Wiemy, że przez ten dom przewijało się wiele zwierząt i nie koniecznie było im tam dobrze zresztą czego spodziewać się po ludziach, którzy pozbywają sie psa jak niepotrzebnego przedmiotu rozwiązując w ten sposób jakieś problemy czy konflikty między sobą?

Cecylka od początku była bojaźliwa, nie chciała nam zaufać, przy dotyku człowieka zaraz kładła się na ziemię... Znalazła też sposób na odstrszanie ewentualnego zagrożenia - wszystkich, którzy zbiżali się do krat jej boksu groźnie obszczekiwała - oczywiście wejście człowieka do boksu kończyło się paniczną ucieczką suczki do środka pawilonu.

Kiedy Cecylka została zabrana na pierwszy spacer przez jedną z pracownic naszego schroniska była nieco zdziwona, że ludzie jednak mogą być fajni - po chwili chciała już się przytulać i rozdawać buziaki - okazała się psiną, która bardzo potrzebuje zainteresowana ze strony ludzi! Z każdym spacerem było lepiej :)

20 października 2010 (dopiero prawie rok po tym jak do nas trafiła!) została wypatrzona przez pewnych ludzi i stało się - zapadła decyzja o adopcji Cecylki. Sielanka niestety nie trwało długo - suczkę spotkało kolejne rozczarowanie, po przeszło miesiącu wróciła do schroniska.  Właściwie nie wiemy co dokładnie było przyczną oddania Cecylki, ale podobno zaczęła demolować w mieszkaniu podczas nieobecności właścicieli - niestety Ci nie zrobili nic, żeby pomóc Cecylece pozbyć się lęku separycyjnego i w żaden sposób nie próbowal nad nią pracować, wybrali najłatwiejsze rozwiązanie - psiak longines replica watches uk for sale wylądował w schronisku :-(

Tym razem na nowy dom Cecylka czekała miesiąc - miało być pięknie, Pani miała chęci, podobno miała sobie dać świetnie radę, podobno uwielbia zwierzęta... W domu były dzieci, miały na wzajem się psiną zajmować, ale przede wszystkim kochać - te same dzieci 1 czerwca 2011 roku przyprowadziły Cecylkę pod schroniskowa furtkę. Czemu? Już jej po prostu nie chcą, a jeszcze do tego zaczeła ich gryźć (prawie pół roku od adopcji?!), a mama nie przyjdzie osobiście, bo jest w szpitalu i spodziewa się rolex replica watches on sale kolejnego dziecka... 

Cecylka znowu straciła wiarę w ludzi, znowu została sama - tym razem smutniejsza, chudsza i jakaś kompletnie zagubiona.... Chyba nie ma cartier replica watches co się dziwić, to zbyt wiele jak na tak krótkie życie tej wrażliwej suni :-(

 

http://bjuta.fotosik.pl/albumy/792689.html

 

 

Cecylka i Celta

Witam serdecznie, z tej strony Maria Szulen, wpadlam tu żeby się podzielić z państwem na temac Celty, która adoptowałam, u was, JEST ZE MNA JUZ 9 LAT,  jak ten czas leci. Caly czas widzę obraz naszego pierwszego spacerku, i milość od razu wzajemna. Celta jest cudownym pieskiem, pomimo już swego wieku, dalej jej figle w glowce, zabawy no i jej kochana pileczka, obecnie celta choruje już od 5 lat na niedoczynność tarczycy, jest na lekach i pod stałą kontrolą, to kochany pies, mam ja dzięki państwu i dziekuję z całego serca, za nią, dbacie o pieski, przesylam obecne zdjęcia CELTY. To nasz skarbek, śpi z nami w lozeczku, celtenka tak wygląda dziś, 31.08.2020 rok. To nasz Aniol, wniosła całe swoje serce i milość do naszego domku. Dziękujemy Państwu za nią, za ten dar, Celtenka już senioreczka, jak te lata mineły od jej adopcji u państwa, za szybko.

Pozdrawiamy cieplutko z poważaniem,

Maria Szulen

31.08.2020

Witam. To już 6 lat jak Cecylia jest z nami, więc pomyślałam, że napiszę co u niej. Dużo się zmieniło na lepsze, jest bardzo posłuszna, nauczła się , że nikt jej krzywdy nie zrobi. Uwielbia jeździć samochodem. Na spacerach bała się innych psów ale z biegiem czasu zaczęła je ignorować. Potrafi zostać sama chodź jeszcze czasami potrafi coś zepsuć ale i tak uważam, że wszytskiego można nauczyć jak się ma dobre chęci. Pojawiło się w naszej rodzinie dziecko, martwiliśmy się że Go nie zaakceptuje bo podobno inne dzieci gryzła ale na szczęscie świetnie się dogadują:) Ciągle chce być głaskana i żeby jak najwięcj uwagi było skupionej na niej ale nas to nie dziwi i próbujemy ją za wszelką cenę uszczęśliwiać. Zabranie jej od Was było jedną z najlepszych decyzji bo tak oddannego, wdzięcznego i kochającego psiaka to tylko ze świecą szukać.

9.05.2017

Witam.Przesyłam Państwu zdjęcia naszych piesków cecylki po 4 miesiącach pobytu w nowym domku i celtusi po 8 miesiącach pobytu u nas:) mają się bardzo dobrze i zadomowiły się z wszytskimi i są jeszcze radośniejsze i bardzo chętne zabawy oraz dodam, że są zdrowe. Cecylka zadomowiła sie na dobre i ufa swoim nowym właścicielom (których jest oczkiem w głowie), kocha bardzo wszystkie zwierzątka w domu ale lubi czasem pogonić kotka:) bardzo kocha sie prztulać. Celtusia chętnie uczy się nowych sztuczek co daje jest mnóstwo radości i bardzo jest przywiązana do swej właścicielki.
pozdrawiam Maria Szulen

24.10.2011


Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 150
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. 519 822 885

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 150 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPal