www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2020

Uważajcie na swoje psiaki w Centrum Zabrza ul. Goethego/ Kowalska. Ktoś prawdopodobnie rozrzuca jedzenie z trutką. Miejcie oczy dookoła głowy, wyprowadzajcie psiaki na smyczy, a nawet w kagańcu, żeby uniemożliwić im zjedzenie czegoś z ziemi. 

Na zdjęciu powyżej nasza schroniskowa legenda Dżuno, który został adoptowany i niestety zjadł zatrute jedzenie podczas spaceru :-(

.
.

Bardzo dziękujemy za regularne wsparcie i za to, że jesteście z nami! Jak zapewne wiecie musieliśmy zawiesić wolontariat na terenie Psitula oraz nie przyjmujemy darów rzeczowych. Dlatego tym goręcej Wam dziękujemy za to, że jesteście z nami. Mamy nadzieję, że jesteście w zdrowiu oraz w miarę możliwości ograniczacie swoje wyjścia z domu! Niestety wszystko na to wskazuję, że po zakończeniu walki z pandemią będzie nas czekać gigantyczna recesja. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się to wszystko przetrwać i będziemy mogli działać na rzecz naszych podopiecznych!

.
.

Od 13.03.2020 roku musieliśmy z ciężkim sercem zawiesić wolontariat. Była to dla nas jedna z cięższych decyzji, jaką musieliśmy dotychczas podjąć. Niestety aktualna sytuacja zmusza do minimalizowania ryzyka #zostanwdomu. Od samego początku działania Psitula zależało nam na sprawnym i silnym wolontariacie działającym na rzecz zwierząt. Kto był u nas w weekend ten wie, że schronisko było wtedy pełne ludzi z sercem dla zwierząt i rozszczekanych psiaków oraz wygłaskanych kociaków.

Niestety tak teraz być nie może. Musimy pamiętać o tym, że na co dzień przy zwierzakach pracuje stały personel, który zna potrzeby naszych podopiecznych i to od nich zależy to, czy będą zdrowe, nakarmione, a nawet żywe.

W przypadku, gdyby jeden z naszych pracowników zaraził się wirusem, może dojść do sytuacji, w której cały nasz personel zostanie poddany kwarantannie i wtedy my wraz z psitulakami znajdziemy się pod ścianą.

Nie dopuśćmy do tego! Nie wychodźmy z domu, kiedy to nie jest konieczne, myjmy dokładnie dłonie i cierpliwie czekajmy, aż zagrożenie minie. Tylko dzięki kolektywnemu przestrzeganiu zaleceń WHO i Ministerstwa Zdrowia będziemy w stanie wyjść cali i zdrowi z tej sytuacji. Nie zapomnijcie o nas, kiedy wirus już będzie za nami i pamiętajcie, że wraz z naszymi podopiecznymi będziemy czekać na was w Psitulu!

Pozdrawiamy załoga Psitula! 

.
.

WAŻNE!!!

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranowirusa w Polsce od dnia 13 marca 2020 do odwołania wprowadzamy następujące procedury:

1. Zawieszamy całkowicie wolontariat

2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu (http://www.psitulmnie.pl/dopobrania.php) i przesłanie nam jej drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl , skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką do schroniska.

4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych, leczenie kotów wolno-żyjących, oddanie rzeczy na bazarek itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) luba mailowy schronisko_zabrze@wp.pl , być może sprawę uda się rozwiązać bez odwiedzin w schronisku.

5. Przyjmujemy jedynie interwencje pilne kiedy zwierzę jest agresywne lub jego życie i zdrowie jest zagrożone, w przypadku np. zwierząt wałęsających się prosimy o przesłanie informacji najlepiej ze zdjęciem zwierzaka drogą mailową schronisko_zabrze@wp.pl lub przez messengera https://www.facebook.com/psitulmnie/.

6. Nie przyjmujemy żadnych darów rzeczowych.

Ponadto prosimy pilnujcie swoich czworonogów, nie puszczajcie ich ze smyczy, wybierajcie spacery krótkie i najlepiej w odludnych miejscach, zapewnijcie im rozrywkę w domu (zabawy z klikerem, zabawy węchowe, zabawa szarpakami, itp.). Sami najlepiej siedźcie w domu i nie wychodźcie jeśli nie musicie, dbajcie o siebie, zdrowo się odżywiajcie, bierzcie coś na odporność i dezynfekujcie ręce. Unikajcie wszelkich skupisk ludzi!
Pozostaje nam życzyć dużo zdrówka i mieć nadzieję, że razem uda nam się opanować sytuację i wkrótce wrócić do normalności.

A na koniec przypominamy: według oficjalnych danych WHO nie ma żadnych dowodów na możliwość zarażenia się wirusem o zwierząt.

.
.

Kochani! 


Szukamy pracownika na umowę zlecenie do opieki nad naszymi psiakami i kociakami.

Bardzo prosimy jeśli sami szukacie pracy lub znacie kogoś kto jej szuka i nie straszna mu praca w schronisku, to śmiało kontaktujcie się z nami pod adresem zwierzak@psitulmnie.pl lub osobiście w godzinach otwarcia schroniska.

Pozdrawiamy!

 

 

.
.

Od trzech lat podopieczni naszego schroniska mogą liczyć na dary przekazywane przez fanów zespołu Metallica zrzeszonych w fanklubie Overkill.pl. W tym roku z początkiem stycznia ponownie zorganizowano weekendowe spotkanie w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego świętowano 20-lecie istnienia fanklubu. Wśród wielu akcji przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy dla naszych zwierzaków w postaci loterii fantowej – fanty cieszyły się ogromną popularnością wśród młodszych i starszych uczestników imprezy, a dzięki ich aktywności i hojności udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. Za zebrane środki zakupiono i dostarczono do schroniska obróżki przeciw pchłom i kleszczom, ubranka i kołnierze pooperacyjne w różnych rozmiarach a także karmę mokrą i preparaty na stawy dla naszych seniorów.

DZIĘKUJEMY!!!

Galeria

 

 

.
.

Potrzebujemy pomocy w zbieraniu 1% na rzecz naszych Psitulaków! Mamy do dyspozycji eleganckie stojaki na ulotki, stojaki lub/i ramki do postawienia/ powieszenia na plakaty A4, A3 i B2, jednostronne i dwustronne w zależności od możliwości.

Galeria

Wraz z drukami są do zabrania ze schroniska (informacja w biurze), lub dostarczymy Wam sami, prosimy o kontakt mailowy: zwierzak@psitulmnie.pl

Jeśli macie pomysł, gdzie można je wystawić, np. zaprzyjaźnione sklepy, salony fryzjerskie, kosmetyczne, biblioteki, warsztaty samochodowe, kawiarnie, hotele, restauracje, przedszkola, szkoły i gdzie tylko można, oczywiście za zgodą właściciela! to czekamy na odzew.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc! Bez Was nie bylibyśmy w stanie działać i pomagać naszym podopiecznym!

.
.

04 lutego 2020r. w Przedszkolu nr 6 w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2020”. Projekt ten jest prowadzony od 10 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający, pod przewodnictwem Pani mgr Annie Przepiórze oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu. Był to również pierwszy rok, w którym nie były przyznawane Certyfikaty Zwierzolubnych, ponieważ wszystkie placówki na terenie Miasta Zabrze już je posiadają :-)
Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 19 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli : 1, 2, 3, 6, 8, 9, 11, 14, 16, 18, 19, 25, 30, 34, 36, 38, 45, 46, 48. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in z Dniami Orangutana, Kundelka, Orła Białego itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie. Wręczenie nagród uświetniły występy artystyczne dzieci z grupy Kubusia Puchatka z Przedszkola nr 6.

Link do galerii:

Galeria

.
.

W zeszłą sobotę nasi wolontariusze wraz z psitulakami opanowali siłownię JustGym w C.H. Platan. Przybyliśmy tam na zaproszenie wspaniałej Pani Oli, która adoptowała od nas trójłapkę kicię Dublerkę <3

Pięknie dziękujemy załodze JustGym za zorganizowanie akcji, ale też wszystkim darczyńcom za ogromną pomoc naszym podopiecznym zarówno tę rzeczową jak i pieniężną - udało się uzbierać 872,04 zł :-)

Galeria

 

.
.

Post podlega ciągłej aktualizacji.

W rozwinięciu można znaleźć listę podopiecznych, którzy potrzebują większego wsparcia finansowego ze względu na stan zdrowia.

Aby rozwinąć post - kliknij więcej.

.
.

Zizi 9217 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

W październiku 2017 r. zdiagnozowano u Zizusia chorobę Addisona czyli niedoczynność kory nadnerczy, jest to choroba nieuleczalna i psiak musi do końca życia przyjmować leki. Zalecono podawanie środka o nazwie Zycortal oraz Encortonu.

Liczba wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 180 zł

 

Impo 7340 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Impo choruje na chorobę z autoagresji objawiającą się ranami okolic nosa , oczu i uszu , jego leczenie przez długi czas było modyfikowane ze względu na nawracające objawy. Aby mógł funkcjonować bez cierpienia musi dostawać takie leki: Equoral, Encorton dostaje również suplementacje na stawy ponieważ jest to już starszy psiak z problemami zwyrodnieniowymi.

Liczba wirtualnych rodziców: 3

Miesięczny koszt leczenia: 90 zł

 

Rika 10778 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców!

W kwietniu tego roku zdiagnozowano u Riki wczesne stadium marskości wątroby, średnio co 3 miesiące musi mieć powtarzane badania krwi oraz usg, żeby kontrolować w jakim tempie zachodzą zmiany w wątrobie. Rika codziennie ma podawane takie leki: Sylimarol, Heparegen, Proursan, dostaje również specjalistyczną sucha karmę Hepatic oraz suplementacje na stawy ponieważ jest starszym psiakiem.

Lista wirtualnych rodziców: 10

Miesięczny koszt leczenia wraz z karmą: 315 zł

 

Karuzo 10685 – Zabezpieczony :-) Dziękujemy!

Karuzo to starszy psiak, ma zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne, codziennie dostaje Neurovit, suplementy na stawy oraz raz w miesiącu lek przeciwbólowy i przeciwzapalny o nazwie Trocoxil.

Lista wirtualnych rodziców: 6

Miesięczny koszt leczenia: 175 zł

 

Kina 11034 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców! Częściowo zabezpieczona :-)

Kina ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, lekką niewydolność wątroby, zwyrodnienie kręgosłupa oraz problemy neurologiczne. Przy regularnym podawaniu leków świetnie funkcjonuje, biega, bawi się z psami, zachowuje się jak zdrowy pies. Codziennie dostaje Euthyrox, Polfinę, Proursan i Heparegen, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 4

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 180 zł

b) Bez Nivalin-u 90 zł

 

Dino 8928 – Pilnie poszukuje wirtualnych rodziców! Częściowo zabezpieczony :-)

Dino ma niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia okolic stawów biodrowych oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Oprócz suplementacji na stawy otrzymuje Encorton, Euthyrox, Polprazol, Neurovit, raz na kilka tygodni serię Nivalinu.

Lista wirtualnych rodziców: 5

Miesięczny koszt leczenia:

a) Z Nivalin-em 177 zł

b) Bez Nivalin-u 87 zł

 


Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom za promowanie Psitula w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) 

Dziękujemy również wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko!

Udało nam się zebrać 1 574,29zł !!!

Dziękujemy :-)

Galeria

.
.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką historią naszej organizacji :-)

Link

 

.
.

Praca na stanowisku Pielęgniarz Zwierząt w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psitul mnie” w Zabrzu - Biskupicach!

Wymagania:

Gotowość do podjęcia pracy od zaraz.

Dobry kontakt z zwierzętami.

Odpowiedzialność i rzetelność.

Oferujemy:

Pracę na pełny etat w ramach umowy o pracę.

Przygotowanie i wdrożenie do pracy.

Możliwość zdobycia doświadczenia płynącego z pracy z zwierzętami.

 

Chętnych do podjęcia pracy prosimy o przesłanie CV na adres mailowy: sandra.schronisko@wp.pl

Uwaga kontakt tylko drogą mailową. Prosimy nie dzwonić na numery schroniskowe, ponieważ służą one do przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców.

Do CV prosimy dodać klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami!

 

.
.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu od 1999 roku prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu. Od samego początku naszego działania staramy się uczynić Schronisko czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie bezdomne i pokrzywdzone zwierzęta mają swój dom. TOZ w Zabrzu swoje działania opiera o cztery filary:

Pomocy potrzebującym zwierzętom z Miasta Zabrze.

Programy sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących na terenie Miasta Zabrze.

Edukacji promującej postawy humanitarne wobec zwierząt.

Działalności inspektorskiej w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami.

Na co wykorzystujemy 1%?

Kliknij więcej aby się dowiedzieć

 

.
.

Środki uzyskane z 1% stanowią największą część budżetu naszej organizacji określanej jako środki własne. To właśnie dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach Państwa 1% możemy opiekować się naszymi podopiecznymi przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu.

 

Każdy nasz podopieczny otrzymał potrzebną opiekę weterynaryjną.

Każdy nasz podopieczny miał przystosowaną dietę do swoich potrzeb.

Każdy zwierzak wychodzący ze schroniska został obligatoryjnie zaczipowany, wysterylizowany lub wykastrowany.

Każdy zwierzak trafiający do schroniska był regularnie odrobaczany, odpchlony oraz szczepiony przeciw wściekliźnie i chorobom zakaźnym.

Prowadziliśmy działalność edukacyjną cały rok.

Prowadziliśmy inspektorat społeczny przez cały rok.

Prowadziliśmy program opieki nad kotami wolno żyjącymi przez cały rok.

Cały rok byliśmy otwarci na naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy nam pomagają w naszej misji.

Dlatego jak co roku mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy wspomogli nas 1% będę chcieli dalej to czynić, a tych z Państwa, którzy dotychczas tego nie robili gorąco zachęcamy do wsparcia i odwiedzenia naszego Schroniska!SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2020

Mamy 15 nowych psów i 5 kotów

 
.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów i 4 koty, są to:

- pies mały o umaszczeniu pieprz-sól w typie sznaucera z ul. Szybowej,

- pies w typie buldoga angielskiego o płowym umaszczeniu z ul Korczoka,

- pies średni, czarny-podpalany, starszy, kudłaty. Biedaczek jest niewidomy. Piesek do nas trafił w związku z interwencja inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- pies Shar Pei płowy, starszy, krótkowłosy, z ul. Kondratowicza,

- suczka duża, czarna-podpalana, krótkowłosa w typie beaucerona, bardzo wychudzona, uszy w tragicznym stanie,

- suczka biało-czarna, krótkowłosa, stojące uszka wraz z 12 szczeniętami z terenów wysypiska śmieci ul. Cmentarna,

- suczka mała, grafitowa z dłuższym, lekko szorstkim włosem z pl. Teatralnego,

- pies mały, czarny-podpalany z nalotem krótkowłosy z ul. Tomeczka. Biedaczek utknął w płocie,

- suczka jasno-biszkoptowa , średni włos w typie Akity z ul. Koźlika. Prawdopodobnie ofiara znęcania się. Sprawa będzie ustalana przez inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. W zależności od ustaleń kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu,

- pies średni, czarny-podpalany, stojące uszka, dłuższy włos z rejonów DK 88 (zjazd na Zabrze-Maciejów),

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka , średni włos z ul. Grunwaldzkiej, gdzie wszedł na teren prywatny,

- suczka mała, biszkoptowa, krótkowłosa z terenów wysypiska śmieci ul. Cmentarna,

- pies średni, biszkoptowo-rudy z klapniętymi uszkami, dłuższymi uszkami, czerwoną chustką z ul. Hauptmanna,

- kocur czarny z ul. Mieczysława,

- kocur czarny z ul. Goły,

- kotka czarna , białe dodatki, z ul. Bytomskiej,

- kocur czarny z ul. Tarnopolskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies- szczenię, mały, czarny, biały krawat, łamane uszka z rejonów pl. Teatralnego,

- suczka mała, brązowa, białe dodatki, klapnięte uszka, krótkowłosa z ul. Sobieskiego,

- kocurek biało szarobury- pręgowany chudy z ul. Gogolińskiej, 

Do właścicieli wróciło 10 psów:

- Hoja z ul. Mickiewicza,

- Hugo z ul. Szybowej,

- Arnold z ul. Korczoka,

- Fiocco z al. Korfantego,

- Woland z ul Kondratowicza,

- Perełka z ul. Roosevelta,

- Nolli z DK 88,

- Nela z pl. Teatralnego,

- Cygan ul. Grunwaldzkiej,

- Dodo z ul. Hauptmanna

Nowe domki znalazło 14 psów i 4 koty:

- w Gliwicach: Czarujący (9748), Bari (10108), Mufi (11550)

- w Zabrzu: Lobo (k-3992), Orzeszek (11566), Derka (k-3977), Lancia (11497), True ( k-3961), Maxiu (11572),

- w Katowicach: Kropka (11571),

- w Bytomiu: Tifi (11558),

- w Przezchlebiu: Romar (11515) Fafik (10464),

- w Rudzie Śląskiej: Skrapi (11405), Roki (11297),

- w Gierałtowicach: Aira (k-3988),

- w Bełku: Klara (11578),

- w Piekarach Śląskich: Asta (10699)

Znów w schronisku:

- Nero (11391) Niestety właścicielce zmieniła się sytuacja życiowa  i znów jest w schronisku... Serce pęka !!!

- Rosiczka (11059) opiekunom zmieniła się sytuacja życiowa...

Otrzymaliśmy dary od:

Pawła, Dominiki, Damiana, Pauliny, Anny, Marzeny i Szymona, Joanny fotografia, AMGT Ford, Filipa, Anny, Wiktorii i Julii, Marcina, Doroty, Joanny, ZSP Gierałtowice, Agnieszki, Przemka i Iwony, Przedszkola ,,Zielony Zakątek’’ w Bytomiu, Kamila, Przedszkola w Ornontowicach, Wojciecha, Magdaleny i Grzegorza, Justyny, Ilony, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu, Beaty i Martyny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Przedszkola nr 30 w Zabrzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowicach.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu

Bardzo dziękujemy wszystki darczyńcom i odwiedzającym :-)

Mamy 12 nowych psów i 3 koty 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów i 2 koty, są to

- piesek mały, biało-brązowy, rasy shih-tzu, po tym jak jego właściciel trafił do szpitala,

- suczka mała, czarna, klapnięte uszka z ul. Wolności – rejon wodociągów,

- suczka mała, czarna, podpalana, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Tarnopolskiej. Została porzucona razem ze swoim synem przez swoją właścicielkę na ul. Poniatowskiego. Będziemy kierować sprawę do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- piesek, mały, czarny, podpalany, biały krawacik, lekko szorstki włos, klapnięte uszka z ul. Tarnopolskiej. Razem ze swoją mamą został porzucony przez swoją właścicielkę na ul. Poniatowskiego. Będziemy kierować sprawę do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- suczka mała, czarna, podpalana, starsza z olbrzymim rozpadającym się guzem na listwie mlecznej z ul. Roosevelta. Miała właścicieli, którzy pozostawili ją w stanie nie leczonej choroby. Nie potrafiła się nawet załatwić. Dziękujemy osobie zgłaszającej interwencję za monitorowanie sytuacji na miejscu zdarzenia. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu;

- dwa mopsy beżowe z ciemnymi kufami z ul. Krakowskiej, które jak się okazało uciekły właścicielce na spacerku za zwierzyną,

- suczka średnia , biało-brązowa z krótkim włosem z ul. św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- suczka średnia , brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa z ul. św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- samiec duży, czarny, brązowy nalot, średniej długości włos z ul św. Urbana w związku z sądowym zakazem posiadania zwierząt,

- kocur biało-czarny z ul. Lubuskiej,

- kocur biało- szarobury-pręgowany z ul. Rodziewiczówny,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- piesek starszy, tricolor, krótkowłosy w typie Beagla z ul. 11 Listopada , po tym jak zmarł jego właściciel. Po śmierci właściciela kilka dni mieszkał na klatce schodowej;

- pies mały, jasno-brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka, w typie jamnika, który błąkał się na ul. Tuwima;

- koteczka szylkretkowa z ul. Pomorskiej;

Do właścicieli wrócił 3 psy:

Dejzi z ul. Wolności (wodociągi), Xanax oraz Prozac z ul. Krakowskiej.

Nowe domki znalazły 2 psy i 3 koty:

- w Piekarach Śląskich: Herman (11503), Nuka (11520) ,

- w Zabrzu: Tara (k-3979), Dżima (k-3974)

- w Gliwicach: Rasti (k-3987)

Znów w schronisku:

Czarujący (9749) - niestety kolejny raz zostałem zwrócony. Tym razem na drodze mojego szczęśliwego życia stanął czas, który spędza mój właściciel w pracy. Mimo iż znalazł dom dla mnie u swojego ojczyma, to on też nie mógł się mną zająć :-( 21.02.2020

Otrzymaliśmy dary od:

Magdy, Sylwii, Beaty, Martyny, Haliny, Społecznego Przedszkola Integracyjnego,, Skrzat’’ w Zabrzu, Natalii i Krystiana, Mateusza i Magdale4ny, Martina, Grzegorza, Wioletty, Szkoły Podstawowej nr 20 w Zabrzu, Studia Onyx w Zabrzu, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Piotra, Miejskiej Biblioteki Publicznej , Filia nr 11 w Zabrzu, Krzysztofa, Piotra, Kornelii. Ponadto odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Zabrzu.

Ponadto wszystkim darczyńcom i odwiedzający bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 20 nowych psów i 7 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 12 psów i 6 kotów, są to:

- pies mały, jasnobrązowy, krótkowłosy, łamane uszka z ul. Korwina, gdzie biegał bez nadzoru,

- pies mały, czarny-podpalany, średni włos, biały krawat, łamane uszka z ul. Kossaka,

- pies-szczenię, mały, brązowy, biały krawat, biała końcówka ogonka tzw. pędzelek, łamane uszka, ciemny nalot na grzbiecie z ul. Ptasiej. Utknął w krzakach, z których nie umiał się wydostać,

- pies mały jasnobrązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Żeromskiego, w złym stanie zdrowotnym. W Centrum Weterynarii bezzwłocznie poddany operacji,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Grzybowskiej,

- starsza suczka mała, brązowa w typie jamnika z ul. Dulęby,

- pies mały, brązowy z szarym nalotem, szorstkowłosy z ul. Damrota, gdzie był uwiązany do płotu,

- pies mały, w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy z al. Korfantego,

- suczka mała, dereszowata-czarna, średni włos, niebieskie oczy znaleziona w Centrum miasta Zabrze,

- suczka średnia, jasno-brązowa, ciemny nalot, klapnięte prawe uszko z ul. Turystycznej,

- pies szczeniak, mały, jasno-brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Stalmacha. Biedaczek miał wokół szyi uwiązany sznurek, na którym się bardzo dusił …. I jak tu zaufać znów ludziom,

- suczka, mała, jasno-brązowa, ciemny nalot na grzbiecie, krótkowłosa, stojące uszka, białe skarpetki i krawat z ul. Krakowskiej (Lidl) , gdzie była uwiązana pod sklepem,

- kocur rudy-pręgowany z białymi dodatkami z ul. Wallek Walewskiego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Nowodworskiej,

- kocur biało-rudy oraz koteczka srebrna-pręgowana z ul. Głowackiego., biedaczki zostały porzucone przez właścicieli,

- kocur biały z ul. Tatarkiewicza,

- koteczka szarobura-pręgowana z ul. Długiej, gdzie biedaczka szukała schronienia w klatce schodowej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies, szczeniak, średni, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Krasińskiego,

- suczka mała, czarna – podpalana, krótkowłosa z łamanymi uszkami z ul. Jordana,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Poniatowskiego,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, starszy z ul. Okrzei,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, klapniętymi uszkami, krótkowłosa z rejonów Bytomia. Pozostawione pod naszym Schroniskiem,

- pies mały, czarny-podpalany, biały krawat, klapnięte uszka, krótkowłosy, z rejonów Bytomia. Pozostawione pod naszym Schroniskiem,

- suczka, czarna, krótkowłosa, biały krawat – Buldog Francuski z ul. Bytomskiej- okolice sklepu Lidl,

- piesek mały, czarny , kudłaty, biały krawacik w bardzo złym stanie zdrowotnym, z ul. Niedziałkowskiego,

- koteczka szarobura-pręgowana, bardzo ufna z Rejonów Ogródków działkowych na ul. Ogrodowej,

Do właścicieli wróciło 12 psów i 2 koty:

Lucky z ul. Kossaka, Ciapek z ul. Wolności Filip z ul Wallek-Walewskiego, Maja z ul. Dulęby, Alex z ul. Grzybowskiej, Drops z ul. Okrzei, Tofik z al. Korfantego, Lusi z ul. Tarnopolskiej, Astra z ul. Turystycznej, Smerfetka i Bandzior zostawione pod schroniskiem, Koko z ul. Bytomskiej, Wera z ul. Krakowskiej, Łajter z ul. Tatarkiewicza,

Nowe domki znalazło 11 psów i 13 kotów:

- w Wieszowej: Dio (k-3983)

- w Bytomiu: Vitani (k-3841), Bruno (11337)

- w Zabrzu: Abra (k-3982), Gambi (11545), Psotka (11484), Cudna (11380), Garfliś (k-3978), Fuksja (k-3984), Jaśminek (k-3941), Demi (k-3892), Dżeksi (11457), Lusia (11479), Shift (k-3973), Scroll (k-3971), Pintel (k-3023)

- w Chorzowie: Ares (8541)

- w Katowicach: Kakuna (k-3975), Bax (11509)

- w Rudzie Śląskiej: Sajer (11480),

- w Tarnowskich Górach: Karmelek (k-3964),

- w Wyrach: Ring (11514) ,

- w Belgii: Tatra (11425),

- w Gliwicach: Gabryś (k-3952)

Znów w schronisku:

Kubuś (11291) niestety moja Pani trafiła do szpitala. Były wyznaczone osoby, które miały się mną zajmować, a jak to bywa z rodziną. Rzeczywistość okazała się okrutna. Tak się jednak nie stało. Przykre ale prawdziwe. Jest mi bardzo smutno, że znów jestem w schroniskowym boksie :-( 11.02.2020

Otrzymaliśmy dary od:

Marty, Elżbiety, Magdy, Julii i Mateusza, Anny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu, Magdaleny, Krzysztofa, Artura, Sylwii, Beaty i Martyny, Szkoły Podstawowej nr 39n w Gliwicach, Janusza, Tomasza, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Agnieszki, Ilony, Michała, Tatiany- OVerkill.pl, Kamila i Eweliny, Jacka, Aleksandry, Phoenix Workout, Joanny Stempniak Fotografia, Anny i Kewina, Tadeusz i Małgorzaty Torcida Osiedle Janek, Anety, Przedszkola nr 6 w Zabrzu, Karoliny, Weroniki, Magdaleny. Ponadto odwiedzili nas: uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Siemoni?

Ponadto wszystkim darczyńcom i odwiedzający bardzo dziękujemy :-)

Mamy 9 nowych psów i 4 koty :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów i 4 koty, są to

- pies mały, jasno brązowy pręgowany, krótkowłosy, stojące uszka, zakręcony ogon z ul. Damrota,

- suczka, średnia, brązowa, szorstkowłosa z pl. Kroczka, który najpierw wszedł do autobusu za ul. Zwrotniczej,

- 5 psów z ul. Wolności tj: pies mały, biało-czarny z dłuższym włosem, pies duży, czarny, klapnięte uszka, krótkowłosy, suczka średnia , czarna-podpalana, klapnięte uszka, krótkowłosa, suczka, średnia, czarna-podpalana, klapnięte uszka, krótkowłosa, suczka średnia , brązowa z ciemnym nalotem , krótkowłosa, łamane uszka,

- pies - szczenię, średni, czarny z białym krawatem, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Różańskiego…, gdzie został porzucony przez swoich właścicieli w wynajmowanym mieszkaniu na co najmniej 2 dni !!! Oczywiście sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu w związku ze znęcaniem się nad zwierzęciem,

- kocur biało-rudy z ul. Szczęść Boże,

- kotka biało-czarna z ul. Budowlanej,

- 2 koty porzucone przez właściciela w mieszkaniu na ul. Szczepaniakowej tj, koteczka biało-czarna i kocię biało-czarne. Koty zabezpieczone w związku z interwencją Spo.łecznych Inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu w związku ze znęcaniem się nad zwierzętami.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies mały, czarny, krótkowłosy, łamane uszka, biały krawat i skarpetki na przednich łapkach z ul. Wolności.

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Borys z ul. Damrota, Kaja z pl. Kroczka.

Nowe domki znalazł 1 pies i 4 koty:

- w Bytomiu: Zbrosia (k-3859), Milpa (k-3963)

- w Zabrzu : Print (k-3972), Bard (k-3970),

- w Gliwicach: Roki (11529),

Otrzymaliśmy dary od:

Beaty i Martyny, Przedszkola nr 1 w Zabrzu, Sklepu zoologicznego w Zabrzu, Patrycji, Oliwii, Damiana, Martyny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Julii i Piotra, Jacka, Przedszkola nr 3 w Radzionkowie, Joanny, Patrycji, klubowiczów Just Gym Zabrze, Anny, Raben Transport Chorzów.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 12 psów i 3 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 2 koty, są to:

- suczka, mała, ruda, średniej długości włos, łamane uszka z ul. Okrężnej,

- pies jamnik, brązowy, gładkowłosy z ul. Gliwickiej, w związku z pobytem właściciela w areszcie,

- suczka, mała, czarna, podpalana, krótkowłosa z ul. Staromiejskiej,

- suczka mało-średnia, czarno-brązowa, ostrzyżona, dłuższe, klapnięte uszka, krzywy zgryz z ul. Krakowskiej, gdzie była uwiązana przy sklepie Odido,

- pies mały, czarny, podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Mikosza,

- pies szczeniak, mały, czarny, biały krawat, średni falowany włos, łamane uszka, z ul. A. Krzywoń, gdzie koczował na klatce biedaczek,

- suczka, średnia, biszkoptowa , krótkowłosa z ul. Szczęść Boże z Przychodni Weterynaryjnej,

- kocur rudy z rejonów sklepu Biedronka na ul. Bytomskiej ,

- kocur biało-rudy z ul. Szczęść Boże.

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Mrozka w Zabrzu,

- suczka mała, biała, obcięta z ul. Bytomskiej przy sklepie Żabka,

- suczka średnia w typie Border-Colie, biało-czarna z ul. Gołębiej,

- suczka, Cocer Spaniel, brązowa znaleziona na DK 88 na wysokości Zabrza,

- suczka mała, brązowa, krótkowłosa z ul. Opolskiej w związku z pobytem właścicielki w szpitalu,

- kotka szarobura-pręgowana z rudymi dodatkami z ul. Jagiełły,

Do właścicieli wróciło 6 psów i 1 kot:

Lola z ul. Bytomskiej, Tora z ul. Gołębiej, Maja z ul. Staromiejskiej, Kora z ul. Krakowskiej, Zuzia z rejonów DK 88 , Lili z ul. Szczęść Boże, Malutki z ul. Szczęść Boże.

Nowe domki znalazło 12 psów i 6 kotów:

- w Sosnowcu : Ilma (11293)

- w Gliwicach: Sara (11316),

- w Rudzie Śląskiej: Oluś (11314), Reks (11488),

- w Bytomiu: Foresta (k-3873),

- w Zabrzu: Pulpecik (11526), Miaukaś (k-3942), Misiu (11500), Diwal (k-3955), Zosia (k-3871), Stefciu (k-3872), Moro (k-3953), Baton (11540),

- w Chorzowie: Ciapek (11427)

- w Imielinie: Carmen (9915),

- w Wojkowicach: Sito (9987),

- w Częstochowie: Turbo (10946),

- w Dąbrowie Górniczej: Sara (10855)

Otrzymaliśmy dary od:

Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu, Joanny, Barbary, Łukasza, Hanki, Krzysztofa, Roberta, Moniki, Karoliny, Nikoli, Katarzyny, Ewy, Elżbiety, Żanety, Damiana, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu, Joanny, Seweryna, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach, Przedszkola nr 3 6 w Zabrzu, Anny, House of Air Gliwice- Europa Centralna, Przedszkola Miejskiego nr 42 w Bytomiu, Szkoły Żak w Zabrzu, Damiana, Małgorzaty.

Ponadto odwiedzili nas dzieci wraz z opiekunami ze Świetlicy Środowiskowej ,, Trzymaj się’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

Mamy 16 nowych psów i 4 koty :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 18 psów i 4 koty, są to:

- pies mały, rudy, siwy pyszczek, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Bytomskiej,

- pies mały, brązowy, ciemny nalot ( po wypadku) z ul. Paderewskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Dorotki,

- pies średni tricolor z ul. Łapkowskiego, w związku z pobytem właścicielki w szpitalu,

- pies Owczarek Niemiecki – czarny-podpalany z ul. Kotarbińskiego,

- suczka mała, czarna, brązowe dodatki z pl. Teatralnego – Centrum Handlowe Platan,

- suczka, duża, czarna- podpalana z ul. Jodłowej,

- pies duży, biszkoptowy, Golden Retriver z ul. Leszczynowej,

- suczka duża, czarna-podpalana w typie Dobermana z ul. Kopalnianej, gdzie w stanie rażącego zaniedbania była zamknięta w komórce na ogródku … Interwencję przeprowadził Inspektor Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu. Sprawa będzie skierowana do Prokuratury.

- pies duży, czarny-podpalany- Owczarek Niemiecki, długowłosy z rejonów DK 88 zjazd na M1,

- pies duży, czarny-podpalany, Owczarek Niemiecki, długowłosy z ul. Kondratowicza,

- suczka,- szczenię, biało-brązowa w typie Amstaffa z ul. Wallek-Walewskiego,

- suczka średnia, brązowa, krótkowłosa z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, czarny w typie pinczera z ul. Kalinowej,

- pies- szczenię- czarny-podpalany w typie owczarka z ul. Kłodnickiej,

- pies Owczarek Niemiecki, czarny-podpalany, młody z ul. Ogrodowej,

- pies mały, czarny, stojące uszka , krótkowłosy z ul. Żeromskiego, w związku ze złym stanem zdrowia opiekuna,

- kocur biało- szary z ul. Mieczysława,

- 3 kocięta z ul. Sitki,

 Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, szczeniak, mała, biała, brązowe łaty, szorstkowłosa, terrirowata w bardzo ciężkim stanie zdrowotnym z ul. Chodkiewicza,

- pies średni, biało-czarny, krótkowłosy z ul. 3- go Maja. Wcześniej mieszkał na ul. Staromiejskiej, lecz niestety jego właścicielka zmarła ? Biedaczek jest bardzo zestresowany.

Do właścicieli wróciło 10 psów:

Sasza z ul. Gen de Gaulle’a , Luck z ul. Kotarbińskiego, Misia z pl. Teatralnego, Sara z ul. Jodłowej, Dragon z ul. Kondratowicza, , Lejdi z ul. Wallek Walewskiego, Bobi z ul. Kościuszki, Morus z DK 88, Bruno z ul. Kalinowej, Koksik z ul. Ogrodowej,

Znów w schronisku:

Pintel (k-3023) został oddany do schroniska w Katowicach przez mężczyznę, który jako powód podał : wyjazd właścicielki za granicę. On miał się jakiś czas kotem opiekować, ale już ten okres minął ... i jak rzecz Pintelek ląduje w schronisku... :-(( 27.12.2019

Danek (11439) adopcja zakończyła się 28 grudnia 2019 roku.

Nowe domki znalazło 8 psów i 15 kotów :

- w Zabrzu: Toudi (11195), Budda (k-3967), Murey (k-3914), Witold (k-3948), Irla (k-3861), Romanek (6539), Lucky (11502), Figielek (k-3874), Jana (k-3916), Fiona (11467)

- w Gliwicach: Peres (k-3957), Opi (k-3926), Tinka (k-3911), Olsen (11349), Jakub (k-3950)

- w Pyskowicach: Melo (k-3868), Melka (k-3869)

- w Krakowie: Dale ( k-3903)

- w Niemczech : Atar (11251),

- w Bytomiu: Max (10780), Nelson (11504),

- w Łaziskach Górnych: Szachrajka (k-3960),

- w Świętochłowicach: Atena (k-3831)

Otrzymaliśmy dary od:

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach, I Liceum Ogólnokształcącego w z Zabrzu, Agnieszki, Jednostki Gospodarki Nieruchomościami – Windykacja w Zabrzu, Kamila, Centrum Edukacji w Zabrzu, Ilony, Anny, Haliny, Agnieszki, Pauliny, Krzysztofa, Agnieszki i Michała, Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Zabrzu, Ireny, Agnieszki, Bożeny, Magdaleny, Aleksandra, Sylwii, Szkoły Podstawowej nr 13 w Gliwicach, Jana, Natalii, Kamila, Anny, Wojciecha, Jerzego, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Piekarach Śląskich, Justyny, Barbary i Olafa, Iwony, Beaty, DB Cargo Polska Zabrze, Moniki, Nocnej Jazdy w Zabrzu, Pracowników JSW Koks S.A. , Piotra, Miejskiego Przedszkola nr 47 z oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej, Jagody i Hanny, Asi i Roberta, Kasi, Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych, Karoliny i Wojciecha, Piotra, Katarzyny, Natalii, Oliwii, Danuty, Gabinetu Weterynaryjnego Vetmedica Zabrze, Kamila, Marcina, Patrycji, Kasi i Arka, Moniki, Barbary, Sabiny, Larysy, Anny, Xsry, Adama, Rodl&Partner Gliwice, Bartka i Cyntii, Weroniki, Anny, Piotra, Pawła, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przemysława, Aleksandry, Moniki i Michała- Akademii Małego Smerfa w Zabrzu, Joanny i Mateusza, Bąbelkowej Niani w Zabrzu, Wioletty i Kamila, Miju Pole Dance Studio i Miłe rzeczy, Piotra, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 14 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

 

 

 

 


Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
TOZ Zabrze
tel. 505 125 974
Straż Miejska
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko
tel. (32) 271 47 97