www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2021

Kochani jak co roku wydaliśmy nasz kalendarz Ekologicznych Przedszkoli :-)
Niestety w związku z sytuacją epidemilogiczną nie byliśmy w stanie przeprowadzić tradycyjnej gali rozdania nagród, dlatego gorąco zachęcamy aby obejrzeć kalendarz w naszej galerii poniżej oraz zapoznać się z listą 21 laureatów :-)

Ekologiczne Przedszkole 2021 - galeria

.
.

Kochani!

Zachęcamy do obejrzenia naszego spotu 1% :-)

Spot

Każde wsparcie jest dla nas ważne!
W myśl dewizy 1% dla schroniska, dla zwierzaków pełna miska :-)
Prosimy o pomoc dla Psitulaków. Podatek można rozliczyć za pośrednictwem programu PITax dostępnego na naszej stronie. Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje :-).
.

W dnia od 05 lutego do 11 lutego 2021 roku, otrzymaliśmy pomoc w postaci darów rzeczowych od:

Elżbiety, Aleksandry, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Małgorzaty, Barbary, Beaty i Martyny, Wojtka, DHL oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy! Zachęcamy do obejrzenia galerii darów!

Galeria

.
.

W dniach od 29.01.2021 do 04.02.2021r. otrzymaliśmy wsparcie w postaci darów od: Natalii, Przemysława, Bazarkowiczów, Centrum Wsparcia Polskiego Biznesu Katowice, Sary, Bobiego, Uli, Maxi Zoo Zabrze, Sklepu Zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Justyny, Beaty i Martyny, Asi, Klaudi oraz anonimowych darczyńców.

W imieniu Psitulaków serdecznie dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia galerii darów :-)

Galeria

.
.

Kochani!

Zbliża się czas rozliczeń, a tym samym przekazywania 1% podatku. Nie ukrywamy, że każdego roku jest to dla nas ogromne wsparcie, dzięki któremu możemy naprawdę wiele zdziałać na rzecz naszych podopiecznych.

Jednak w tym roku wyjątkowo martwimy się o promocję naszego Psitula, ponieważ w obecnej sytuacji nie mamy takich możliwości jak zwykle, żeby wszędzie się pojawić i spotkać osobiście.  Dlatego w tych trudnych czasach chcemy Was bardzo prosić o pomoc.

W związku z pandemią chcemy w szczególności pokazać się na witrynach sklepowych czy zakładów usługowych oraz na szybach bocznych samochodów. Nowością na naszych plakatach jest hasło "zrób fotę i wrzuć na facebooka-a", aby dotrzeć do jak największej ilości osób, które jeszcze o nas nie wiedzą.

Do dyspozycji mamy ulotki w formacie DL razem ze stojaczkami, małe plakaty A4 i B4 (jedno i dwustronne, laminowane, więc można je bez problemu dezynfekować) oraz większy plakat w formacie B2.

Wszystko do odbioru u nas w Psitulu :-)

Plakacik A4 do pobrania -> link

Jeśli ktoś zna jakieś miejsca, gdzie można zostawić ulotki, albo rozwiesić plakaty to bardzo prosimy o kontakt tel.: 513-070-659 można zadzwonić lub wysłać sms-a, najlepiej w weekend.

Będziemy bardzo wdzięczni!

Pragniemy też serdecznie podziękować Oliwii Piotrowskiej-Wieczorek za piękne projekty oraz naszym fotografkom Joannie Stempniak i Monice Juraszek-Małek za wyjątkowe zdjęcia.

.
.

Bardzo dziękujemy za dary dla naszych czworonogów! W dniach od 15.01-21.01.2021 otrzymaliśmy pomoc od: Marzeny, Ewy, Przemysława, Alicji, Bogumiły, Beaty i Martyny, Natalii, Magdy, Przedszkola nr 36 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców!

Bardzo dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia galerii!

Galeria

.
.
Aktualizacja!
Kochani dobre wieści!
Studio Joanna Stempniak Fotografia do puli licytowanych sesji dołożyła jeszcze jeden voucher i w związku z tym udało się zebrać dodatkowe 100 zł! Bardzo dziękujemy za wsparcie dla Impo!
Koniec aktualizacji

Drodzy!

Firma Joanna Stempniak Fotografia przekazała grupie Bazarki-Pomoc Psitulakom ze Schroniska Psitulmnie w Zabrzu na leczenie Impo 3 sesje zdjęciowe do wylicytowania!

Łącznie udało się uzbierać 854,13 zł!

Serdecznie dziękujemy wszystkim licytującym, organizatorom i Joanna Stempniak Fotografia za dar w postaci sesji zdjęciowych!

Życzymy pięknych zdjęć i przyjemnych sesji!

.
.

Dziękujemy w imieniu naszym i naszych Psitulaków za zorganizowanie świątecznej akcji na rzecz Psitulaków firmie Factory Gliwice! Łącznie udało zebrać się 2 292,01 zł ! Zebrane środki pozwolą nam na pokrycie bieżących wydatków związanych z opieką nad naszymi Psitulowymi podopiecznymi :-)

.
.

Edit: Dziękujemy za wsparcie! Udało się zebrać wymaganą kwotę :-)

W marcu tego roku minie 10 lat od kiedy Impo zamieszkał w naszym schronisku, niestety przez te wszystkie lata nikt nie dał mu szansy na prawdziwy dom :-( Od kilku lat cierpi na autoagresję i o ile z tym problemem w końcu poradziliśmy sobie na tyle, że na odpowiednich lekach funkcjonuje naprawdę dobrze, to w ubiegłym roku okazało się, że ma niedoczynność tarczycy. Pomimo wdrożonego leczenia 6 stycznia pojawił się kolejny kryzys, Impuś przestał chodzić, jest to niedowład związany z neuropatią tarczycową. Przeszedł znowu wszelkie badania, ma włączone dodatkowe leki oraz zwiększone dawki tych które otrzymywał do tej pory, jednak najważniejszym elementem w postępowaniu z tą chorobą jest rehabilitacja, aby nie dopuścić do zaniku mięśni. Impo na chwilę obecną nie porusza się w ogóle samodzielnie, jest wynoszony na dwór, pojony i karmiony z ręki. Jest już po pierwszej wizycie w Weterynaryjnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt - Aquawet gdzie będzie musiał jeździć codziennie na bieżnię wodną, ponadto czeka go intensywna rehabilitacja u nas.

Pomóżcie nam postawić Impusia na nogi! Razem możemy więcej :-)

https://zrzutka.pl/znt2e4

.
.

Dziękujemy za pomoc!

Kochani w dniach od 17.12.2020 do 30.12.2020 otrzymaliśmy wsparcie w postaci darów od:

Oliwii, Michała, Kasi i Kariny, Jolanty, Martyny, Barbary, Wojtka, Szkoły Podstawowej nr 24 w Gliwicach, Zespołu Szkół nr 3 w Gliwicach, Linea Consiliaris FK w Zabrzu, ZSAEIO w Bytomiu, Magdy, Pawła, Sylwii, Dagmary, Rafała, Ireny, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, Moniki, Karoliny, Kasi, AMGT FORD, Dylana, Przedszkola nr 23 w Zabrzu, Mateusza, Tomasza i Piotra Magdy i Iwana, Zosi i Igi, Firmy WOMI, Pauliny i Krzyśka, Natalii, Pauliny i Marcina, Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzy, Szkoły Społecznej w Zabrzu, Łukasza, Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu, Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Zabrzu, Agnieszki, Zbyszka, Amelii, Daniela, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przedszkola nr 20 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 3 w Gliwicach, Marcela, Klientów sklepu Fafik w Zabrzu, Urzędu Miasta Zabrze-Wydział Budownictwa, Dominiki, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu – kl. II d z wychowawczynią Panią Małgosią, Mariusza,Mieszkań Chronionych w Bytomiu, Klientów sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Radosława, P. Kalisz, Przedszkola nr 46 w Zabrzu, Barbary, P. Franzke, P. Jurczuk, Przedszkola nr 7 w Zabrzu, Urzędu Miasta-Wydział Budownictwa, Dominiki i przyjaciół, Weroniki, Jagody i Hanny, Katarzyny, Mayki, Kamila, Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego DUO-BEAUTY, Marleny i Ali, Kasi, Jana, ZBM-TBS Sp. z o.o., Firmy Electrolux – grupa inspektorów z kontroli jakości na montażu GWIAZDECZKI Zabrze, Beaty, Marioli, Mateusza, Agnieszki , Adiego, Magdaleny, Grzegorza, Agnieszki, Ewy, Bazarkowiczów, Media Markt Zabrze, Śląskiego Centrum Chorób Serca – Oddział Blok Operacyjny, Tomasza, Maxi Zoo Zabrze oraz Anonimowych Darczyńców 

Gorąco dziękujemy za każdą pomoc i jak zawsze jesteśmy wzruszeni ogromem otrzymanego wsparcie! To dzięki niemu nasze Psitulaki mogą liczyć na opiekę jakiej potrzebują:

Link do galerii otrzymanych darów można znaleźć poniżej:

Galeria

.
.

Kochani w najśmielszych marzeniach nie przypuszczaliśmy, że organizatorzy bazarku będą nam tak bardzo pomagać!

Podczas ostatnich bazarków udało im się zebrać 26 159,60 zł !!!

Dziękujemy za pomoc wszystkim licytującym, przekazującym fanty oraz organizatorom i ich rodzinom!

Na nasze konto wpłynął przelew w wysokości 13 000 00 zł oraz otrzymaliśmy następujące dary rzeczowe o łącznej wartości 13 159,60 zł

1. Olejki CBD 10 szt - za kwotę 1200 zł

2. Klatkę łapkę za kwotę 747 zł

3. Feliway 4 szt - za łączną kwotę 277,40 zł

4. Kołnierze ochronne rozmiary 20, 25, 30 szt 60 za łączną kwotę 817,20 zł

5. Ubranka rozmiary S, M, L, XL sztuk 50 za łączną kwotę 1370 zł

6. Vetexpart vetomune 60 sztuk 10 za łączną kwotę 359,90 zł

7. Alfaflex sztuk 3 za łączną kwotę 409,44 zł

8. Posłanka 30 szt za łączną kwotę 3000 zł

9. Posłanka 5 sztuk za łączną kwotę 811,80 zł

10. Karmę specjalistyczną za kwotę 4.166,86 zł (za karmę wyszło 4 193,60 zł - brakujące 26,74 zł dopłacili organizatorzy)

I jeszcze ostatni raz! Dziękujemy za pomoc w imieniu naszym i naszych podopiecznych!

 

.
.

SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2021

Przyjęliśmy 7 psów.

 

 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, są to:

- pies mało-średni czarny z ul. Nyskiej/Borowej,

- pies mix amstaff biały w rude łaty z ul. Kwiatowej,

- suczka mała czarna z białym krawatem z ul. Ofiar Katynia,

- pies duży czarny podpalany z ul. Kukuczki,

- pies owczarek niemiecki z ul. Sikorskiego,

- pies mały czarny podpalany z ul. Tarnopolskiej/Brygadzistów.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies, jest to:

- suczka szczenię w typie owczarka niemęskiego czarna podpalana z ul. Działkowej – ogródki.

 Do właścicieli wróciły:

- pies mało-średni czarny z ul. Nyskiej/Borowej,

- pies mix amstaff biały w rude łaty z ul. Kwiatowej,

- suczka mała czarna z białym krawatem z ul. Ofiar Katynia,

- pies duży czarny podpalany z ul. Kukuczki,

- pies owczarek niemiecki z ul. Sikorskiego,

- suczka szczenię w typie owczarka niemęskiego czarna podpalana z ul. Działkowej – ogródki.

Za Tęczowy Most odszedł - kocurek Wiórek (k-4227)

Nowe domki znalazły 3 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Lizy (k-4025), Roki (11840),

- w Rudzie Śląskiej: Proxa (k-4202), Fredzia (k-4210),

- w Gliwicach: Krawat (11851),

- na Węgrzech: Tosiek (k-4185),

- w Paniówkach: Norcia (11860).

Otrzymaliśmy dary od:

Niny i Ady, Heleny, sklepów: Carrefour z ul. Jordana w Zabrzu, Carrefour w Rudzie Śląskiej, Carrefour z ul. Chopina w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu, Przedszkola nr 18 w Zabrzu, Państwa Derleta oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 9 psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 1 kota, są to:

- pies mały biało-czarny kudłaty z ul. Grunwaldzkiej,

- pies mały czarny podpalany z ul. Młyńskiej,

- suczka średnia czarno-biała z ul. Bytomskiej,

- suczka cocker spaniel czarna biało-dereszowate łapy z ul. Szczecińskiej,

- kocur czarny z ul. Sikory.

 

Przez osoby postronne zostało przyprowadzonych 5 psów i 1 kot, są to:

- suczka duża czarna podpalana z ul. Bytomskiej,

- suczka mix amstaffa brązowo- biała z ul. Krasińśkiego,

- pies czarny podpalany w typie Cavaliera z ul. Cieszyńskiej,

- suczka mała brązowa z ul. Lawendowej,

- pies mały czarny podpalany krótkowłosy z okolic Zabrza-Kończyc zjazd na A4,

- kocur biało-bury z ul. Nyskiej.

 

Do właścicieli wróciły:

- suczka średnia czarna podpalana z ul. Sokolskiej,

- Suczka mix amstaffa brązowo-biała z ul. Krasińskiego,

- Pies czarny podpalany w typie Cavaliera z ul. Cieszyńskiej,

- suczka mała brązowa z ul. Lawendowej,

- pies mały czarny podpalany z ul. Młyńskiej,

- suczka cocker spaniel czarna, biało-dereszowate łąpy z ul. Szczecińskiej

 

Do schroniska wróciła

- suczka Andorka (11838) z powodu nie sprawowania należytej opieki w trakcie spaceru.

 

Za Tęczowy Most odeszła

- kotka Jasia (k-4063)

 

Nowe domki znalazło 3 psy:

- w Zabrzu – Alvin (11811)

- w Rudzie Śląskiej: Kaja (11864)

- w Gliwicach: Lie (11844)

 

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej z Gierałtowic, Torcidy Girls, firmy Karo Bruk, firmy Pryzmat z Bytomia, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 z Gliwic, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Przyszowic-Szkoły Podstawowej im. K. Miarki, Przedszkola nr 29 z Zabrza, Natalii, Anny, Konrada, Radka, Andrzeja, Przedszkola nr 12 z Zabrza oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 6 psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, są to :

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa, stojące uszka z ul. Niedziałkowskiego,

- suczka- szczenię, mała, brązowa – pręgowana, białe dodatki – z ul. Żwirki i Wigury, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka, mała, biała w brązowe łaty, stojące uszka, krótki włos z ul. Nałkowskiej, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka duża, ruda, gładkowłosa z ul. Sejmowej,

- pies mały, czarny-podpalany, dłuższy włos z ul. Legnickiej,

- suczka średnia, czarna-podpalana, krótkowłosa, stojące uszka z ul. Sokolskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- kocur biało rudy z okolicy drogi A4 na wysokości Zabrze- Kończyce

Do właścicieli wróciła Ruda z ul. Sejmowej

Nowe domki znalazło 6 psów i 1 kot:

- w Zabrzu – Kubuś (11841), Gandzia (10704), Brus (11847), Cziczi (11839)

- w Rudzie Śląskiej: Ciapa (11843),

- w Chorzowie: Benia (k-4198),

- w Radlinie: Strachu (10322)

Otrzymaliśmy dary od:

Elżbiety, Aleksandry, Szkoły Podstawowej nr 6 w Zabrzu, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Małgorzaty, Barbary, Beaty i Martyny, Wojtka, DHL oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 10 psów, 6 kotów i 1 królika. 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów, 6 kotów i 1 królika. Są to:

- 2 psy labradory biszkoptowe z ul. Krakowskiej,

- pies średni biało-brązowy z ul. Galileusza,

- kotka czarna z ul. Jagiełły,

- suczka mało-średnia czarna białe dodatki z ul. Bończyka,

- pies czarno-biały z ul. Kościelnej,

- pies średni biszkoptowy z ul. Jodłowej/św. Kamila,

- królik miniaturka czarny białe dodatki z ul. Grabowej,

- suka średnia czarna podpalana z ul. Niedziałkowskiego,

- 4 koty czarne z ul. Nadrzecznej (interwencja TOZ),

- pies mały biszkoptowy z ul. Reymonta (interwencja TOZ),

- suczka mała brązowa z ciemnym nalotem oraz kocur biały szarobure dodatki z ul. Bończyka (zmarł właściciel),

- suczka adoptowana od nas Żabka (10604) ze schroniska Fauna w Rudzie Śląskiej.

 

Przez osoby prywatne zostały przywiezione do schroniska 2 psy. Są to:

- pies mały w typie pekińczyka czarny białe dodatki z ul. Bytomskiej,

- pies średni czarny podpalany z ul. Sienkiewicza.

 

Do właściciela wróciły:

- dwa labradory biszkoptowe z ul. Krakwoskiej,

- pies średni biało-brązowy z ul. Galileusza,

- pies średni czarny podpalany z ul. Sienkiewicza,

- Mika (11853),

- pies czarno-biały z ul. Kościelnej,

- suczka mało-średnia czarna białe dodatki z ul. Bończyka.

Przekazany został królik miniaturka do Gabinetu Weterynaryjnego w Bytomiu.

 

Z adopcji wróciły:

- Benia (k-4198) rodzina za szybko podjęła decyzję o adopcji,

- Żabka (10604) właściciel stał się osobą bezdomną i z przyczyn zdrowotnych trafił do szpitala psychiatrycznego ?

 

Nowe domki znalazło 6 psów i 4 koty:

- w Zabrzu: Klementyna (k-4197), Tola (k-4179), Bela (k-4180), Olaf (k-4181)

- w Gliwicach: Perełka (11850),

- w Bytomiu: Kora (8961), Piter (k-4200),

- w Tarnowskich Górach: Dora (11835),

- w Łodzi: Etan (11837),

- we Wrocławiu: Niuniek (k-4182).

Otrzymaliśmy dary od: anonimowych darczyńców oraz Natalii, Przemysława, Bazarkowiczów, Centrum Wsparcia Polskiego Biznesu Katowice, Sary, Bobiego, Uli, Maxi Zoo Zabrze, Sklepu Zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Justyny, Beaty i Martyny, Asi, Klaudi.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 3 psy i 7 kotów.


.

 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 1 psa.

- pies duży wilczasty krótkowłosy z ul. PCK.

Przez osoby prywatne zostały przywiezione do schroniska 2 psy i 7 kot. Są to:

- pies mały czarny podpalany starszy z osiedla Młodego Górnika (nasz Dżekuś 6672),

- suczka mała czarna podpalana krótki włos z ul. Szymanowskiego,

- kocur szarobury pręgowany ul. Niepokólczyckiego,

- kocię czarne z ul. Gierałtowickiej,

- kotka biało-szarobura z 4 kociakami z ul. Ciupki.

Do właściciela wróciły:

- pies mały czarny podpalany z osiedla Młodego Górnika

- pies duży wilczasty krótkowłosy z ul. PCK.

- pies duży brązowo czarny z ul. Franciszkańskiej – Biedronka

- Eoma vel Myszka 11846

Za Tęczowy Most odszedł Astryda (k-4205)

Nowe domki znalazło 4 psy i 6 kotów:

- w Zabrzu: Zoja (k-4199), Władziu (k-4195), Hedra (11292), Wiluś (k-4191), Astek (k-4011)

- w Gliwicach: Ksena (11787), Saba (11817)

- w Rudzie Śląskiej: Bonifacy (k-4201),

- w Mikołowie: Kuba (11299),

- w Tarnowskich Górach: Benia (k-4198)

Z adopcji wrócił do nas Kuba (11299) nie dogadał się z drugim pieskiem :-(

Otrzymaliśmy dary od osób anonimowych oraz Alicji, Makeover Creative Agency, Decathlon Bytom, Mai, Iwony i Andrzeja, Natalii, Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu (kl. Ic, IIb, IIc, IIIa)

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przyjęliśmy 11 psów i 4 koty.

 

 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 3 koty. Są to:

- pies średni biały brązowe łaty z ul. Ks. Tomeczka,

- pies średni brązowy z ciemnym nalotem kudłaty z ul. Tarnopolskiej,

- suka mała czarna krótkowłosa z ul. Nocznickiego,

- pies mały czarny podpalany z ul. Damrota,

- suka mała brązowa bez ogonka z ul. Kochanowskiego,

- pies mały brązowy z ul. Sokolskiej,

- shih tzu z ul. Okrzei,

- suka szczenię mała czarna z ul. Poniatowskiego,

- pies duży brązowo-czarny kudłaty z ul. Franciszkańskiej,

- kotka ruda z białymi dodatkami z ul. Chopina,

- kocur biało-rudy z ul. Wallek-Walewskiego,

- kocur biały w łaty z ul. Wolności – BANK.

 

Przez osoby prywatne zostały przywiezione do schroniska 2 psy i 1 kot. Są to:

- suka średnia kudłata pieprz-sól z ul. Bytomskiej (zmarł właściciel),

- pies czarny podpalany z ul. Kempki (właściciel w szpitalu),

- kocur szarobury pręgowany z ul. Niepokólczyckiego.

 

Do właściciela wróciły:

- Mratek (k-4209) z ul. Mrozka,

- Sheco (11845) z ul. Tarnopolskiej,

- Mira (11848) z ul. Kochanowskiego,

- Chaps (8511) z ul. Okrzei.

 

Za Tęczowy Most odszedł Borys (11622) ?

 

Nowe domki znalazło 6 psów i 3 koty:

- w Zabrzu: Wenio (k-4148), Czarek (11804), Evita (11828), Moody (11808), Perełka (11831),

- w Gliwicach: Adel (k-4183), Tuptuś (9643), Kiluś (k-4207),

- w Bytomiu: Rocky (11830).

 

Otrzymaliśmy dary od anonimowych darczyńców oraz Marzeny, Ewy, Przemysława, Alicji, Bogumiły, Beaty i Martyny, Natalii, Magdy, Przedszkola nr 36 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 13 psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 11 psów i 2 koty, są to:

- pies duży, biały w czarne łaty, klapnięte uszka z ul. Korczoka,

- suczka yorkshire terrier brązowo-srebrna, która błąkała się na ul. Matejki,

- pies średni, biszkoptowy, krótkowłosy z ul. Brondera,

- pies duży, biszkoptowy, ze średnie długości sierścią, klapniętymi uszkami. Piesek miał guza przy odbycie i problemy z poruszaniem się dlatego został zawieziony do Centrum Weterynarii.

- suczka, czarna- podpalana, średniej wielkości, krótkowłosa, łamane uszka ul. Żwirki i Wigury,

- piesek, w typie pekińczyka o rudym umaszczeniu, dłuższej sierści, chorym lewym oczkiem z ul. 1 – go Maja,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z oś. Janek, gdzie biegała bez nadzoru,

- 3 psy z ul. Kalinowej w związku z sytuacją życiową właściciela: suczka mała, czarna, o średniej długości sierści, pies jasnobrązowy, krótkowłosy ze stojącymi uszkami, pies biało-brązowy (łaty), krótka sierść, stojące uszka,

- pies - szczenię, ok. 3 miesięczny , średni, maści tricolor, sierść lekko falowana, średniej długości, który biegał po jezdni na ul. Tarnopolskiej stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia oraz innych uczestników ruchu drogowego.

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Buchenwaldczyków, której właściciel zmarł,

- kocurek rudy z ul. Mrozka, który znalazł schronienie w okienku piwnicznym i był bardzo wystraszony,

 

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, grubiutka, krótkowłosa z ul. Kalinowej,

- suczka biała w czarne łaty, z dłuższą sierścią, stojącymi uszkami z ul. Nałkowskiej,

 

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Suzi z ul. Matejki, Roki z ul. Brondera, Ramzes z ul. Korczoka, Andorka z oś Janek,

Nowe domki znalazły 2 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Rubiś (k- 4074), Umi (K-3513)

- w Piekarach Śląskich: Waluś (11501),

- w Siemianowicach Śląskich: Garnia (11790)

Otrzymaliśmy dary od:

Moniki, Jana, Anety, Weroniki, Dominika, Elżbiety, Katarzyny, Mateusza, tak zwanych ,,bazarkowiczów’’, p. Chmielewskiej, oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 8 psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów i 1 kota, są to:

- suczka mała, brązowa ostrzyżona z ul. Zółkiewskiego,

- pies mały, czarny-podpalany z klapniętymi uszkami z ul. Dąbrowskiego,

- suczka mała, biała z brązowymi łatami, średni włos, starsza z ul. Srebrnej w rejonie Kąpieliska Leśnego,

- suczka duża- czarna- podpalana, krótkowłosa z ul. Tyskiej, która przerażona wystrzałami – fajerwerkami schroniła się w klatce schodowej,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, gładkowłosa, stojące uszka z ul. Tatarkiewicza,

- suczka mała. Czarna-podpalana, średni włos, jedno ucho stojące drugie klapnięte z ul. Bytomskiej,

- pies mały, czarny- podpalany, kudłaty, klapnięte uszy z ul. Gdańskiej,

- suczka – szczeniak, mała-czarna, lekko podpalana, klapnięte dłuższe uszka, średnie długości włos w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Krakowskiej,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka średnia, czarna z brązowymi dodatkami , klapniętymi uszkami, lekko szorstkim włosem z ul. Św. Wawrzyńca,

- pies- szczeniak- czarny-podpalany, jamnikowaty z ul. Młyńskiej,

Do właścicieli wróciło 8 psów:

- Czaki z ul. Wolności, Kika z ul. Zółkiewskiego, Milo z ul. Dąbrowskiego, Teri z ul. Św . Wawrzyńca, Lady z ul. Srebrnej, Brutus z ul. Sobieskiego, Fila z ul. Tyskiej, Ferdek z ul. Gdańskiej,

Znów w schronisku:

Łatka (10887) niestety właścicielka z uwagi na stan zdrowia nie jest w stanie zajmować się już Łatką ? 2021-01-05

Nowe domki znalazło 6 psów i 2 koty:

- w Rudzie Śląskiej: Pikuś (10680),

- w Piekarach Śląskich: Eko (11167),

- w Chorzowie : Luna (11754)

- w Krakowie: Baron (k-4196)

- w Będzinie: Brucia (11548),

- W Zabrzu: Pela (k-4178), Asana (k-4103)

- w Katowicach: Saba (6791)

Otrzymaliśmy dary od:

Wiktorii i Julii, Daczi i Vigo, Kuby, Vetmedica Zabrze, Anety, ZBM TBS, KFC Wieszowa – Północ, oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 6 psów.

.
.

 W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów są to:

- pies mały czarny z ul. Fitelberga,

- pies mały czarny krótkowłosy z ul. Bytomska/Ziemska,

- pies mały czarny średni włos z ul. Bytomska/Ziemska,

- pies mały czarny białe dodatki z ul. Wolności (złe warunki bytowe),

- pies terier myśliwski niemiecki z ul. Wolności,

- pies duży brązowy z ciemnym nalotem z ul. Sobieskiego.

Z adopcji w dziwnych okolicznościach wróciła Hedra (11292).

Do właściciela wróciły:

- pies mały czarny krótkowłosy i mały czarny średni włos z ul. Fitelberga.

Za Tęczowy Most odeszła suczka Tisaja (11606) 

Otrzymaliśmy dary: od anonimowych darczyńców oraz Przedszkola nr 7 w Zabrzu, Urzędu Miasta-Wydział Budownictwa, Dominiki i przyjaciół, Weroniki, Jagody i Hanny, Katarzyny, Mayki, Kamila, Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego DUO-BEAUTY, Marleny i Ali, Kasi, Jana, ZBM-TBS Sp. z o.o., Firmy Electrolux – grupa inspektorów z kontroli jakości na montażu GWIAZDECZKI Zabrze, Beaty, Marioli, Mateusza, Agnieszki , Adiego, Magdaleny, Grzegorza, Agnieszki, Ewy, Bazarkowiczów, Media Markt Zabrze, Śląskiego Centrum Chorób Serca – Oddział Blok Operacyjny, Tomasza, Maxi Zoo Zabrze.

 


Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974