www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Dabi

(12666)

Mam domek w Gliwicach :-) 20.01.2024

Cześć mam na imię Dabi. Jestem małą suczką, urodziłam się 1 listopada 2023 roku. 26 listopada 2023 roku przywieziono nas z interwencji, którą zgłosił V Komisariat Policji.. Zgłoszenie dotyczyło nas, maluszków urodzonych z początkiem listopada i naszych dzielnych rodziców, którzy w pełni instynktu, próbowali o nas zadbać. Mieszkaliśmy dotychczas na jednym z ogródków działkowych należących do ROD Zacisze II. Naszym schronieniem był kojec, już dawno wymagający posprzątania i buda, nie spełniająca żadnej funkcji ochronnej przed panującymi warunkami atmosferycznymi. Nasze małe ciałka, pokryte jedynie włosem, pozbawione podszerstka, który by zapewnił jeszcze jakąś termoizolację nie były w stanie się zagrzać. Niestety ostatnimi czasy zabrakło odpowiedniej opieki ze strony człowieka. Na początku mieszkaliśmy wszyscy razem. Moje siostry już znalazły szczęście, wyruszyły do nowych domów. Ja jeszcze czekam na odpowiedni domek dla mnie. Do tego czasu rodzice mieszkają razem, a ja zamieszkałam z rówieśnikami. Teraz mam z kim wariować na odpowiednim poziomie :) Mamy wiele wspólnych pomysłów, bo trzeba wiedzieć, że my póki co nie mamy zamiaru tylko jeść i spać a przede wszystkim szaleć, psocić i wariować. Oczywiście wymagam pracy u podstaw, ale przecież możemy tę naukę zacząć razem :) To jak, ja jestem gotowa :)

Posiadam aktualne szczepienia oraz odrobaczenia. Jestem zaczipowana. A kiedy podrosnę schronisko zapewnia mi darmowy zabieg sterylizacji.

Warto wiedzieć przy adopcji szczeniaczka: Przedszkole dla szczeniąt - jest to miejsce, w którym szczenięta mogą się bezpiecznie bawić z rówieśnikami oraz poznawać różnych ludzi, przedmioty, dźwięki. Zajęcia te wspomagają rozwój młodych psów. Jest to forma kursu stworzona specjalnie dla właścicieli szczeniąt, by mogli zapewnić swoim podopiecznym optymalny rozwój i pomóc im wyrosnąć na radosnych i niekłopotliwych towarzyszy rodzin


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 169 zwierzaków
suczek40
psów81
kotek28
kocurów20

Są u nas zwierzaki:
małe74
średnie66
duże29

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW