www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Leny

(k-4505)

Chociaż liczyliśmy się z tym, że Cynia pociągnie za sobą swojego przyjaciela Lenego to nie spodziewaliśmy się, że tak szybko to nastąpi :-( Leny od dnia kiedy Cynia pojechała do kliniki nie chciał w ogóle jeść, zupełnie się załamał, a podczas wizyty u weterynarza okazało się, że oprócz białaczki, na którą chorował od prawie roku rozwinęło się u niego FIP. Lenuś i Cynia mieszkali u nas od małego kociaka, niestety zachorowali na białaczkę i od tego czasu już nikt nie chciał ich adoptować. Chociaż ze wszystkich sił staraliśmy się wynagrodzić im dzieciństwo w schronisku i przezwyciężyć chorobę to nie przyszło im niestety wkroczyć w dorosłość. Zawsze byli razem, na dobre i na złe... Teraz już nikt, ani nic ich nie rozłączy. Do zobaczenia nasze kochane maluchy, czekajcie tam na nas. 5.05.2023

Leny to kocurek, który do naszego schroniska trafił 13 lipca 2022 roku z ul. Legnickiej po tym, jak jego mama została potrącona śmiertelnie przez samochód :-(. Na świat przyszedł prawdopodobnie w połowie maja tego roku. Mimo tego, że jest wystraszonym maluchem, to na pewno nie można by było określić go jako dzikusa, jest delikatny, nie prycha, nie próbuje gryźć czy drapać, po prostu w sytuacji stresowej próbuje się ukryć i udawać, że go nie ma. Bez problemu jednak można wziąć go na ręce i wykonać przy nim wszelkie zabiegi pielęgnacyjne czy podać leki, bo niestety już zdążył w międzyczasie załapać koci katar, na szczęście na leczenie zareagował błyskawicznie :-) Uwielbia towarzystwo innych kociaków, chętnie się z nimi bawi i przytula. Lubi korzystać z drapaka i mieć swoje legowisko gdzieś na wysokości, u nas zazwyczaj można go spotkać na podusi, która ma położoną na szafce. Korzysta kuwety.

Został zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany, a w przyszłości należy zgłosić się z nim do nas na bezpłatny zabieg kastracji.

https://photos.app.goo.gl/Fhg1ZEi5PuccHB3K9


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 142 zwierzaków
suczek36
psów71
kotek20
kocurów15

Są u nas zwierzaki:
małe64
średnie54
duże24

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW