www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kodiś

(12094)

Mam domek w Zabrzu:-) W okolicy stycznia 2022 roku  zacznę naukę w psim przedszkolu :-) 17.11.2021

Cześć mam na imię Kodiś. Jestem małym szkrabem. Urodziłem się 9 września 2021 roku.

Zostałem wzięty z olx, niestety przerosłem opieką swoją rodzinę. Dlatego zwrócili się ze mną do schroniska 10.11.2021 roku. Faktycznie nie lubię być sam. W pierwszy dzień w schronisku dałem taki koncert, że chyba za schroniskiem daleko za górami, lasami było mnie słychać. Ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Od niedawna mieszkam z młodszą koleżanką. Też taki bombel jak ja z tym, że większy łobuz z niej. Gryzie mnie i nie daje mi spokoju. Ostatnio kiedy robili mi te zdjęcie na stronę otrzymałem pochwałę od pani opiekunki, ponieważ odstąpiłem kiedy wparowała bez pytania do mojej miski. I nawet nie zawarczałem, siedziałem grzecznie i czekałem. A więc można powiedzieć, że z uwagi na drobną, ale jednak różnicę wiekową potrafiłem ustąpić :)

Dużo się uczę i jeszcze wiele nauki przede mną. Ale przy odpowiednim właścicielu nawet nauka może być fajna :)

Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałem również zaczipowany. Kiedy podrosnę schronisko zapewnia mi darmowy zabieg kastracji.

Ważna jest również odpowiednia relacja z dziećmi:

Jeżeli masz dziecko i zastanawiasz się nad adopcją lub kupnem psa, dobrze się do tego przygotuj, przede wszystkim mentalnie. Musisz bowiem pamiętać, że wychowanie szczeniaka i nauczenie go podstawowych zasad wspólnego życia to często dwa lata pracy, więc do tego czasu będziesz mieć w domu dwójkę dzieci.

Musisz pamiętać również, że pies powinien czuć się bezpiecznie przy dziecku, a dziecko przy psie. Pewne zaniedbania mogą doprowadzić do sytuacji, w której pies stanie się agresywny i tym samym niebezpieczny dla Twojej pociechy. – Skopiowano z JohnDog.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warto wiedzieć przy adopcji szczeniaczka: Przedszkole dla szczeniąt - Jest to miejsce, w którym szczenięta mogą się bezpiecznie bawić z rówieśnikami oraz poznawać różnych ludzi, przedmioty, dźwięki. Zajęcia te wspomagają rozwój młodych psów. Jest to forma kursu stworzona specjalnie dla właścicieli szczeniąt, by mogli zapewnić swoim podopiecznym optymalny rozwój i pomóc im wyrosnąć na radosnych i niekłopotliwych towarzyszy rodziny.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 138 zwierzaków
suczek34
psów59
kotek22
kocurów23

Są u nas zwierzaki:
małe62
średnie59
duże17

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW