www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Czarnuszka

(k-4337)
obecnie w tymczasowym domku
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualna Rodzina ALMAprint.pl z Gliwic :-)
Wirtualna Mama Alicja Samulewicz :-)

Medyczna piątka melduje się do adopcji! Czarnuszka :-) to młoda kotka, który wraz z czwórką rodzeństwa została wyłapana i przewieziona do domku tymczasowego z terenu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu przy ul. Jordana 19 w Zabrzu. Niestety kocia rodzina nie mogła zostać na wolności, ponieważ groziły im liczne niebezpieczeństwa.

Maluchy zostały wyłapane 9 sierpnia 2021 i miały wtedy ok. 12 tygodni. Od tego momentu zaczął się ich przyspieszony proces socjalizacji. Na ten moment każdy z nich potrafi korzystać z kuwety, jest zaszczepiony, zaczpiowany, odrobaczony oraz w przyszłości zostanie nieodpłatnie wysterylizowany. Cała piątka odznacza się dużym apetytem oraz dobrym zdrowiem.

Czarnuszka jest prawdziwą kocią komandoską. Tak jak jej siostra Macierzanka potrafi syknąć na człowieka. Dodatkowo zdarza jej się znikać na całe dnie i jeśli nie chce być znaleziona to nie zostanie znaleziona! Jest prawdziwie filigranową i śliczną kotką, która bardzo lubi się bawić ze swoim rodzeństwem i lubi zasypiać wtulona w któregoś ze swoich braci lub sióstr. Idealny byłby dla niej domek z dobrze socjalizowanym kotem rezydentem.

Niestety maluchy zostały wyłapane bardzo późno więc trzeba wykonać z nimi sporo pracy i pokazać im, że człowiek również może być dobrym towarzyszem zabaw. Kociaki potrzebują właścicieli, którzy dadzą im szansę na szczęśliwe życie i zaakceptują to, że lubią być niezależne.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 126 zwierzaków
suczek33
psów55
kotek19
kocurów19

Są u nas zwierzaki:
małe49
średnie58
duże19

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW