www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Macierzanka

(k-4333)
obecnie w tymczasowym domku
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualne Ciocie z Katedry i Zakładu Chemii w Zabrzu :-)
Wirtualna Mama Iwona z Zabrza:-)

Medyczna piątka melduje się do adopcji! Macierzanka :-) to młoda kotka, która wraz z czwórką rodzeństwa została wyłapana i przewieziona do domku tymczasowego z terenu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu przy ul. Jordana 19 w Zabrzu. Niestety kocia rodzina nie mogła zostać na wolności, ponieważ groziły im liczne niebezpieczeństwa.

Maluchy zostały wyłapane 9 sierpnia 2021 i miały wtedy ok. 12 tygodni. Od tego momentu zaczął się ich przyspieszony proces socjalizacji. Na ten moment każdy z nich potrafi korzystać z kuwety, jest zaszczepiony, zaczpiowany, odrobaczony oraz w przyszłości zostanie nieodpłatnie wysterylizowany. Cała piątka odznacza się dużym apetytem oraz dobrym zdrowiem.

Macierzanka w przeciwieństwie do swojego brata Kminka jest najbardziej przerażona. Kontakt z nią jest utrudniony, ponieważ stara się trzymać na dystans i odstraszać syczeniem. Jednak jej duży apetyt sprawia, że szybko przełamuje bariery i bardzo chętnie je z ręki. Taki z niej straszący łasuch! Jej zachowanie spowodowane jest stresem przed nieznanym, jednakże nie ma w niej cienia agresji. Kiedy czuje się przestraszona to syczy a następnie ucieka. Poza tym bardzo lubi urządzać sobie drzemki na słońcu i obserwować co się dzieje za oknem. Domek dla Macierzanki jest absolutnie priorytetową sprawą, ponieważ tak delikatna istota nie powinna znaleźć się w schronisku.

Niestety maluchy zostały wyłapane bardzo późno więc trzeba wykonać z nimi sporo pracy i pokazać im, że człowiek również może być dobrym towarzyszem zabaw. Kociaki potrzebują właścicieli, którzy dadzą im szansę na szczęśliwe życie i zaakceptują to, że lubią być niezależne.

 

https://photos.app.goo.gl/mrjKTemsB75FCCHM7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 133 zwierzaków
suczek33
psów64
kotek22
kocurów14

Są u nas zwierzaki:
małe63
średnie52
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW