www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kminek

(k-4334)
obecnie w tymczasowym domku
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualne Ciocie z Katedry i Zakładu Chemii w Zabrzu :-)

Medyczna piątka melduje się do adopcji! Kminek :-) to młody kociak, który wraz z czwórką rodzeństwa został wyłapany i przewieziony do domku tymczasowego z terenu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu przy ul. Jordana 19 w Zabrzu. Niestety kocia rodzina nie mogła zostać na wolności, ponieważ groziły im liczne niebezpieczeństwa.

Maluchy zostały wyłapane w 9 sierpnia 2021 i miały wtedy ok. 12 tygodni. Od tego momentu zaczął się ich przyspieszony proces socjalizacji. Na ten moment każdy z nich potrafi korzystać z kuwety, jest zaszczepiony, zaczipowany, odrobaczony oraz w przyszłości zostanie nieodpłatnie wysterylizowany. Cała piątka odznacza się dużym apetytem oraz dobrym zdrowiem.

Kminek jest najbardziej przebojowy z całego rodzeństwa i bardzo chętnie angażuje się w zabawę z wędką, łapanie myszy (pluszowych!) oraz gonienie papierowych kulek. Jest najstabilniejszy emocjonalnie i najlepiej znosi kontakt z człowiekiem.

Niestety maluchy zostały wyłapane bardzo późno więc trzeba wykonać z nimi sporo pracy i pokazać im, że człowiek również może być dobrym towarzyszem zabaw. Kociaki potrzebują właścicieli, którzy dadzą im szansę na szczęśliwe życie i zaakceptują to, że lubią być niezależne. Medyczna piątka na ten moment przebywa w jednym domu z psiakiem i pomimo, że nie ma między nimi miłości to akceptują siebie nawzajem.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 126 zwierzaków
suczek33
psów55
kotek19
kocurów19

Są u nas zwierzaki:
małe49
średnie58
duże19

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW