www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kasjusz

(11880)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualny Tata "Kwaku" :-)
Wirtualna Rodzinka Hania i Paweł z Zabrza :-)
Wirtualna Mama Bożena P. :-)

Witam mam na imię Kasjusz. Urodziłem się w okolicach sierpnia 2017 roku.

Mieszkałem na posesji przy ul. Fontanusa. Wiele się w moim domu działo, są osoby, które mówią, że lepiej się zachowuję, gdy nie ma w pobliżu mojego właściciela. Ale do rzeczy, bo pewnie się zastanawiacie moi mili jak ja się w ogóle tu znalazłem. Schronisko otrzymało informację, o tym, że moja rodzina zniknęła i pozostawiła mnie bez opieki na posesji. Jak się okazało informacje o 10-cio dniowej nieobecności mojego właściciela udało się potwierdzić inspektorowi TOZ. 2 marca 2021 roku została przeprowadzona interwencja wraz z Policją. Zostałem zabezpieczony w schronisku. I musze przyznać, że tu o wiele inaczej życie płynie. Ciągle się coś dzieje, co chwilkę za przęsłem wącham się z innymi pieskami. Chciałbym się z nimi bawić, ale te przęsła mi nie pozwalają, a one jakoś dziwnie na mnie szczekają. Mam dużo zabawek, które uatrakcyjniają mi chwilę. Bawię się i zarazem uczę komend posłuszeństwa. Uwielbiam te nagrody z kieszonkowej przegrody. Na hasło: Daj buziaczka, mam ochotę się roztopić. Niby taki wielki zwierz ze mnie, a czasami zachowuję się jak szczeniaczek. Jednakże nie zapominajmy z jakiej rasy się wywodzę i jakie mam predyspozycje.

 

Psy rasy kaukaz były niegdyś wykorzystywane do stróżowania i pilnowania obejść, stad bydła i owiec przed drapieżnikami. Psy tej rasy to czysty temperament, zdecydowanie i wysoka inteligencja, ale też silnie rozwinięty instynkt terytorialny. Kaukazy są także bardzo zrównoważone i lojalne w stosunku do swojego pana i rodziny; nie powinny wykazywać skłonności do nadmiernej agresji. Nieufne w stosunku do obcych, zazwyczaj nie wchodzą z nimi w bliższe relacje. To typowe czworonogi jednego właściciela. Jak na stróża przystało, posiadają doskonały słuch i szybko zaalarmują opiekuna o zagrożeniu, a w razie potrzeby zaatakują bez ostrzeżenia. Niestety, owo wyczulenie na obecność intruzów i odgłosy może skutkować wzmożoną szczekliwością i hałaśliwością – szczególnie w porze nocnej. Nie jest to rasa polecana rodzinom z małymi dziećmi. Kaukazy są co prawda oddanymi obrońcami rodziny, niemniej nie mają cierpliwości do dzieci i mogą zaatakować, kiedy te będą zbyt natarczywe.

Niestety nie jestem psem dla każdego! Jeżeli nie posiadają Państwo doświadczenia w prowadzeniu i szkoleniu psów, absolutnie porzućcie myśl o adopcji takiego czworonoga! Podczas zabawy jestem zdolny do nakręcenia się nie tylko na zabawkę, ale rękę, nogę.

Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałem również zaczipowany. Jestem już po zabiegu kastracji.

https://photos.app.goo.gl/1JMD4ohGSKLCcora9


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 101 zwierzaków
suczek25
psów53
kotek13
kocurów10

Są u nas zwierzaki:
małe37
średnie47
duże17

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW