www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Niko

(9835)

Miało być inaczej. Miał być domek, rodzina już na Ciebie czekała. Niestety demencja była rozległa a Twój  stan zdrowia się pogorszył. Był przeprowadzony konieczny zabieg weterynaryjny. Niestety na drugi dzień po zabiegu położyłeś się spać i zasnąłeś już na zawsze. Biegaj szczęśliwy za Tęczowym Mostem kochany Nikusiu! 09.11.2020r.

Dzień dobry, mam na imię Niko. Jestem mały, w typie rasy yorkshire terier. Urodziłem się w okolicach grudnia 2008 roku. Niewiele mogę o sobie powiedzieć.. Do najważniejszych informacji należy mój debiut w schronisku, wtedy byłem nieco młodszy, a dokładnie 4 lata temu, trafiłem z okolic swojego zamieszkania ul. Hauptmana, koczowałem niedaleko sklepu spożywczego. Zaraz na drugi dzień wracałem z moim właścicielem do domu. Historia lubi się powtarzać, choć z niemałymi utrudnieniami w jakiś dziwny sposób zapodział się mój właściciel, przez co znowu 5 września 2020 roku trafiłem do schroniska tym razem z okolic Św. Jacka.

Już tłumaczę o jakie utrudnienia autorowi chodziło, otóż chodzę wokół własnej osi, ponieważ niedowidzę. Nie trafiam sam do miski chyba, że bardzo intensywnie dociera do mnie zapach owego jedzonka. Muszę mieć płaskie podłożę, bo z wyższego legowiska nie potrafię się wydostać, ewidentnie boję się, że uderzę się o coś, bądź upadnę. Jedynie w jednym momencie się czuję bezpiecznie, na rękach pracownika, który mnie otula i wszędzie ze mną chodzi. Jak sami widzicie nie jestem sobie w stanie sam poradzić, potrzebuję pomocy człowieka. Aż przykre, że na stare lata biegają kolo mnie obcy ludzie, a nie moja rodzina :(

Posiadam aktualne szczepieni, odrobaczenie. Jestem również zaczipowany.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 126 zwierzaków
suczek29
psów65
kotek18
kocurów14

Są u nas zwierzaki:
małe57
średnie51
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW