www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kamcia

(k-4005)

Stało się to co było nieuniknione i na co przygotowywaliśmy się już od dawna - za Tęczowy Most odeszła nasza kochana Kamcia :-(
Kamcię poznaliśmy w kwietniu 2020 roku, zgłoszenie dotyczyło kotka wolnożyjącego w stanie agonalnym, dlatego kicia została przywieziona prosto do Kliniki i to był pierwszy raz kiedy Kamcia postanowiła oszukać przeznaczenie. Udało się ją postawić na nogi i tym sposobem zamieszkała w naszej kociarni zdobywając serce wszystkich opiekunów :-)
Wyjątkowo delikatna, niekonfliktowa, zawsze zainteresowana wszystkim co działo się wokół... Niestety nasza radość z cudownego ozdrowienia Kamci nie trwała długo, bo już po kilku miesiącach zaczęły się kolejne problemy ze zdrowiem, diagnozowania trwało kolejne tygodnie - podejrzenie swoistego zapalanie jelit i ostatecznie chłoniaka :-(Kamcia przyjmowała chemię i sterydy przez 2 lata, miewała lepsze i gorsze dni, ale nigdy nie narzekała na apetyt, miała ogromną wolę życia. Kilka razy pojawiały się kryzysy, z których wychodziła zwycięsko, potrafiła nas zaskoczyć jak nikt inny. Skąd w takiej staruszce tyle było siły na tą nierówną walkę?
Jednak nadszedł czas pożegnania, stare i schorowane ciałko już nie dało rady, a Kamcia się poddała.... To już koniec jej ziemskiej wędrówki, już nikogo więcej nie przywita w progu kociarni, nie wtuli się w nasze ręce i nie spojrzy swoimi mądrymi oczkami. Nasza kociarnia chociaż od dawna przepełniona do granic stała się nagłe jakaś pusta :-(
Kiedyś jeszcze się spotkamy, w innym, lepszym świecie, gdzie już nikt nie choruje i nikt nie cierpi. 15.09.2022r.

Starsza kotka, która do naszego schroniska trafiła 24 kwietnia 2020 roku z ul. Krakusa, po tym jak otrzymaliśmy informację o jakimś kotku w stanie agonalny. Jednak na miejscu okazało się, że jej stan na szczęście nie jest tak krytyczny, więc w Centrum Weterynarii podjęto się jej diagnostyki i wdrążono leczenie.

Zły stan zdrowia kici mógł wynikać między innymi z inwazji pasożytów, z którą się zmagała. W tym momencie  apetyt i humor jej dopisują. Jako starsza istotka większość czasu przesypia, ale w przerwach chętnie się przytula i sprawdza zawartość swojej miseczki. Nie ma nic przeciwko innym kotom, chociaż prawdopdobnie wolałaby być jedynaczką i czyimś oczkiem w głowie.

Korzysta z kuwety.

Badanie USG wskazała, że Kamcia już kiedyś przeszła zabieg sterylizacji, więc  u nas została zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana. Niestety w między czasie wyszły też inne problemy zdrowotne takie jak podejrzenie IBD (nieswoistego zapalenie jelit). W zwiazku z czym Kamcia jest na lekach, które możliwe, że będzie dostawała do końca życia. Czuje się jednak bardzo dobrze i sprawia wrażenie okazu zdrowia :-) 

Czy ktoś ją pokocha i da domek na zawsze? 

 

https://photos.app.goo.gl/mVJTUR9mWZvvx36p7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 142 zwierzaków
suczek36
psów71
kotek20
kocurów15

Są u nas zwierzaki:
małe64
średnie54
duże24

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW