www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Roya

(10983)

Niedawno żegnaliśmy naszego Karuzo, który pozostawił w Psitulu swoją ukochaną żonę Roycię :-( Jednak niedługo trwała ich rozłąka, bo właśnie w Wigilię, dzień cudów nasza wyjątkowa para znowu się połączyła. Już na zawsze.

Karuzo i Roya to psiaki, które na starość straciły swoje domy, a kiedy prawie straciły nadzieję na lepsze jutro, los postawił im siebie na swojej drodze. Od tej pory byli nierozłączni, zawsze blisko siebie, zawsze jedno czekało na drugie, mieli swój własny wybieg, własnych ludzi i te same trasy na spacerach.

Roya po śmierci swojego towarzysza podupadła na zdrowiu, słabła w oczach, aż w końcu przestała jeść i chodzić :-( Świat przestał ją cieszyć, w jej sercu pomimo wielu życzliwych ludzi wkoło pojawiła się pustka, której nikt nie zdołał wypełnić. Nadszedł ten dzień, w ostatnią drogę odprowadziła ją Alinka. U bram Tęczowego Mostu czekał już na nią Karuzo. Oczy im znowu zabłyszczą, pychole się zaśmieją, nasze Psitulowe małżeństwo jest razem:-( 24.12.2021 TM

Starsza, duża suczka, która do naszego schroniska trafiła 9 sierpnia 2018 roku z ul. Ogrodowej. Wszystko wskazuje na to, że sunia nie była zbyt dobrze traktowana przez ludzi, ponieważ bardzo się ich boi, nikt też nie dbał o jej sierść przez to jest okropnie skołtuniona. Pierwsze dni w schronisku były niezwykle trudne, bała się naszego spojrzenia, więc cały czas siedziała schowana, teraz coraz częściej opuszcza swój bezpieczny kąt i zaczyna interesować się tym gdzie właściwie jest i czy oby na pewno nic złego jej nie grozi. Jest bardzo spokojna i ułożona, nie ma w niej cienia agresji, potrafi chodzić na smyczy. Potrzebny jest jej dom pełny miłości, rodzina, która da jej czas, wykaże się opanowaniem i cierpliwością. Taka jest cena jej zaufania i przyjaźni na kolejne lata, ktoś chętny?

Roya została już zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana, a także wysterylizowana.

https://photos.app.goo.gl/uUQQK58vWMWKhKXU6

https://www.facebook.com/psitulmnie/videos/946560362407650/ (( Zobacz jaka jestem fajna :) )


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 155 zwierzaków
suczek29
psów66
kotek30
kocurów30

Są u nas zwierzaki:
małe78
średnie57
duże20

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW