www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Sonia

(9266)

Nasza babcia niestety została pokonana przez starość i nic już nie można było zrobić :-( TM 04.10.2019

Soni, ukochana Sonia ta od Zizu, wiecie myśleliśmy że jej się udało, że nie spędzi zimy w schronisku, bo zima dla amstafki to tragedia. Dla niej tym bardziej, że przecież to pies, który spał w łóżku, w cieple, a nie w budzie. Dom w którym była, niby wszystko w porządku, pani już miała amstafa-  odszedł ze starości, dom idealny, cieszylismy się bardzo, że trafiła w sprawdzone miejsce. Niestety na pozór tylko, 28 grudnia dostaliśmy informację, że podobna amstafka trafiła do schroniska w Gliwicach pomyśleliśmy niemożliwe, ale na wszelki wypadek porównaliśmy zdjęcia i zadzwoniliśmy do tamtego schroniska, wypytali o szczegóły, czy reaguje agresywnie w stosunku do obcych, czy na wysokich łapach, czy nie do końca amstaff, wszystko się zgadzało. Postanowilismy zadzwonić do właścicielki Soni upewnić się, czy jest w domu i czy wszystko w porządku, a otrzymaliśmy informację, że właśnie jej uciekła parę dni temu. Podobno ją ugryzła i poleciała przed siebie, poinformowaliśmy,  że Sonia jest w schronisku w Gliwicach, Pani stwierdziła że już tam dzwoni. I nie zadzwoniła, nie pojechała, nie zainteresowała się w ogóle. A Sonia przeżywała za murami gliwickiego schroniska to, co przeżywała u nas na samym początku strach, nieufność. Nawet się nie wahaliśmy,  od razu po nią pojechaliśmy, cieszyła się bardzo, dumnie poszła za ukochaną kierowniczką Psitula do samochodu, a w schronisku przywitała się z pracownikami, a najbardziej zadowolony był Zizu. Odzyskał radość życia. Co chcielibyśmy powiedzieć byłej właścicielce: że nigdy nie zasługiwała na tak dobrego i mądrego psa i że jest nam jej żal, bo każdego tchórza nam żal. 04.01.2016 


Sonieczka została zabrana do domku z ogrodem do Bytomia,  ale oczywiście będzie mieszkać w domu. Pani zapewniła nas, że będzie spała z nią w łóżku:-))
15.11.2015

 

Przywieziona  19 kwietnia 2015 roku z ul. 3-go Maja, gdzie dotychczasowo mieszkała ze swoim właścicielem, który aktualnie przebywa w areszcie. Jest średniej wielkości sunią w typie amstafa, przerażona sytuacją jaka ją spotkała. Ciężko znosi pobyt w schronisku. Dlatego też potrzebuje ludzi, którzy wykażą się cierpliwością i czułością. 

 

https://goo.gl/photos/1ejQhtTVtPaBLRKu5


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 124 zwierzaków
suczek30
psów64
kotek17
kocurów13

Są u nas zwierzaki:
małe55
średnie51
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW