www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Generał

(k-2314)
obecnie w tymczasowym domku
Dzisiaj pożegnaliśmy naszego Generała. Niestety od jakiegos czasu zmagał się z chorobą a dokładnie z niewydolnością nerek, dzisiaj lekarz weterynartii powiadomiła mnie o pogorszeniu wyników. Kotek wszedł w fazę terminalnej niewydolności nerek. Bardzo dziękujemy pani Ani za okazałe serce i najwspanialszy dom tymczasowy na świecie. :-(( 09.03.2015

 

Piękny, starszy kocur. Do schroniska trafił 20 grudnia 2013 roku. Został znaleziony pod regałem w sklepie Lux przy ul.Tatarkiewicza. Obecnie przebywa w domku tymczasowym.

Młody duchem, nieustraszony ratownik szprotek.                                                                       Generał, to typ, który uwielbia zaskakiwać. Na ogół zachowuje stoicki spokój i nic, a nic go nie rusza. Na widok drugiego kota nie zareagował. Na widok psa zaledwie uchylił jedno oko. Chociaż jak któryś zwierzak nadepnie mu na odcisk to szybko i zdecydowanie doprowadza danego osobnika do pionu. Odwaga i stoicki spokój pozwalają mu na opracowanie perfekcyjnych planów wyratowania szprotek z opresji. Opresję stanowi oczywiście lodówka, w której szprotki przecież mogą się podusić, a Generał na to nie może pozwolić. Wg niego szprotki o wiele lepsze warunki będą miały w jego misce, o czym codziennie uporczywie przypomina. Spokojnie, szprotki nie trafiają do jego miski…miska zajeta jest karmą Acane. Przez większość dnia kocurek uwielbia spać na krześle lub kanapie. Wówczas można go głaskać w nieskończoność. Lub czesać - bo to uwielbia. Z tego też względu to idealny kot domowy dla osoby starszej. Spokój, małe wymagania, absolutnie zero agresji w stosunku do ludzi i zero zniszczeń (pomijając stłuczoną szafkę po nieudanym wskoku na nią i podarte firanki również po nieudanej próbie wskoczenia na parapet. Zeskoki ma na 10, wskoki na 3-). Uwaga – Generał lubi wychodzić i nie boi się niczego. Bardzo szybko wyskakuje przez balkon lub z wysokiego tarasu (1,5m wysokości). Lubi też wyjść na klatkę schodową, pozwiedzać, gdy znudzi mu się otoczenie. Na razie jest mały problem z samodzielnym powrotem, ale na szczęście pozwala się złapać i zanieść do mieszkania. Ostatnio Generał, pomimo podeszłego wieku, zaczął wykazywać zainteresowanie zabawą, a zwłaszcza kocią wędką. Na początku tylko leżał i łapkami przebierał, ale widać już pierwsze próby czajenia się i podskoków. Faceci ponoć zawsze pozostają dziećmi i Generał jest doskonałym przykładem tego stwierdzenia.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 126 zwierzaków
suczek29
psów65
kotek18
kocurów14

Są u nas zwierzaki:
małe57
średnie51
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW