www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2022

Na przełom lata i jesieni przypada sezon psich imprez, w tym także dogtrekkingów. Nie inaczej jest i w tym roku. Jeszcze nie ochłonęliśmy po X Tyskim dogtrekkingu, a już pojawiła się kolejna okazja na wycieczkę. Tym razem aż do Wisły na Puchar Polski w Dogtrekkingu razem z Karoliną i Agnieszką, wybrali się Figa i Dżinks, dwa małe ciałem, ale wielkie duchem psiaki. W sobotę 24 września o godzinie 10 wyruszyli aby pokonać ponad 17km w pięknych okolicznościach lasów i górskich widoków. Trasa była bardzo urozmaicona, nie brakowało kamienistych, stromych podejść, asfaltowych dróg i polan z widokiem na piękne krajobrazy. Mimo swoich niewielkich rozmiarów oba pieski przeszły cały dystans bez mrugnięcia okiem i mały chęć na koleją pętlę! Na mecie poza posiłkiem regeneracyjnym dla ludzi i smaczkami dla zwierzaków czekało mnóstwo rąk do głaskania. Figa nie przegapiła żadnej szansy na poznanie nowych osób i wpakowanie się na kolanka, a Dżinks szczególnie cieszył się z uwagi jaką poświęcały mu dzieci i oczywiście smakołyków, które dostarczały. Nasi podopieczni fantastycznie odnaleźli się w tłumie ludzi i zwierząt, nawet Figa, która na co dzień jest bardzo gadatliwa zaniemówiła z wrażenia :-) Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i każdą rozmowę, takie spotkania są dla psiaków świetną okazją na autoreklamę i socjalizację.

Galeria

.
.

W minioną sobotę (17.09) pogoda nas nie rozpieszczała, mimo tego braliśmy udział w dwóch zabrzańskich wydarzeniach.

Motoserce to pierwsza miejsce, gdzie byliśmy, które w tym roku odbyło się w Strefie Carnall. Tradycyjna zbiórka oddawania krwi zgromadziła wielką grupę motocyklistów i ludzi wielkiego serca, którzy pomagając, mogą się też dobrze bawić. Stoisko Psitulmnie też znalazło się w gronie zaproszonych gości. Była parada motocyklowa, gry i zabawy oraz koncerty.

Drugim wydarzeniem tego dnia był Jarmark jesienny zorganizowany przez Rade Dzielnicy Guido na terenie Walki Zabrze. Scena muzyczna, konkursy, mecz Walki i Gwarka Zabrze, alpaki oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Możemy powiedzieć, że nasz Szweps po raz kolejny podbił serca odwiedzających. Wiele osób nie mogło przejść obojętnie obok naszego namiotu, przed którym Szweps prezentował swoją urodę i zalety :-))

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Radzie Dzielnicy Guido oraz ekipie Motoserce za zaproszenie :-)

Duże podziękowania dla Aleksandry, Asi i Natali za to, że były, mimo nie najlepszej aury. :-))

https://photos.app.goo.gl/9ZBYdkZSd1c92iRB6

 

.
.

Kochani!
Jak wiecie Psitulmnie jest dla nas od zawsze czymś więcej niż zwyczajnym schroniskiem dla zwierząt. To społeczność ludzi, którzy chcą pomagać i czynić dobro na rzecz naszych braci mniejszych. Zawsze jednak się cieszymy, kiedy osoby z Psitulowej rodziny odnoszą sukces i są należycie docenieni.
Nasza wieloletnia wolontariuszka, człowiek o wielkim sercu, społeczniczka w najlepszym tego słowa znaczeniu - Bjutka dla reszty świata znana jako Beata Dzianowicz zdobyła Złotego Lwa za najlepszy debiut reżyserski oraz została laureatką Nagrody Onetu — Odkrycie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Za poruszający obraz lęku, miłości i bezwzględności cierpienia" ukazany w kameralnym dramacie „Strzępy”
Gratulujemy nagrody składając ręce w oklaski a psie ogony w radosne merdanie!

P.S. Wiedzieliśmy że Bjutka zajdzie daleko już wtedy kiedy robiła  przezabawne filmiki z Psitulakami w roli głównej a także gdy w filmowych historyjkach promowała przekazywanie jednego procenta dla ukochanych przez Nią czworonogów :-)

Linki do artykułów:

Link Link1 Link2

.
.

W sobotę 10.09.2022 nasi podopieczni wraz ze swoimi wolontariuszami wzięli udział w jubileuszowym, X Tyskim Dogtrekkingu. Na tyskich szlakach pojawili się: Paulina z Dieną, Sandra z Youko, Beata z Ruto, Iza z Rexem, Michalina z Rafciem, Karolina ze Szwepsem, Magda z Reą, Patrycja z Dżinksem, Janusz ze Skubim, Monia z Sivertem, Sara z Szarmanem oraz Michał z Suzi. Tyski Dogterkking jest bardzo lubianą przez nas imprezą i nasza reprezentacja bierze w niej udział od pierwszej edycji – promuje ona adopcję zwierząt, a my zawsze jesteśmy na niej ciepło przyjęci. Psiaki mają okazję na spacer pełen wrażeń w pięknych okolicznościach przyrody, a po skończonym biegu wolontariusze otrzymują mikrofon i mogą przedstawić swoich towarzyszy oraz zachęcić do ich adopcji. Pogoda w tym roku miała nie być sprzyjająca, jednak chmury zostały przegonione (chyba przez nasze gorące wewnętrzne prośby) i w efekcie droga minęła w bardzo przyjemnej aurze bez kropli deszczu. Trasa była jak zwykle urozmaicona, przez co nie obyło się bez pomyłek oraz kluczenia po lesie, jednak wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. Udało nam się nawet zająć podium w kategorii Najdzielniejszy Pies z Adopcji. Na mecie na psiaki czekało wiele rąk do głaskana, a Szweps zaliczył nawet „Psie SPA” i wrócił do schroniska z nową fryzurą. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu zawodów i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

https://photos.app.goo.gl/p9gzqcupD6WLvaqL9

.
.

Kolejna impreza za nami. Bardzo dziękujemy Radzie Dzielnicy Mikulczyce za zaproszenie na Rodzinny Festyn zorganizowany w sobotę 10.09.2022. oraz dla naszych niezawodnych wolontariuszkek Asi, Wiktorii i Żanecie :-) Na medal spisała się nasza podopieczna Aszra, która radośnie witała wszystkie dzieci i zdobyła niejedno serce. Oczywiście Aszrę polecamy do adopcji :-))

 https://photos.app.goo.gl/nnbGytKhfarrkagr8

.
.

W minioną niedzielę jeden z naszych Psitulaków miał okazję wybrać się na V Jastrzębski Dogtrekking TropDoGrzybka. Jest to impreza charytatywna organizowana przez pana Rafała Grzybka - psiego trenera. Opłaty startowe kierowane były bezpośrednio do Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju :-)Szweps miał świetną okazję nacieszyć się spacerem w innej okolicy z nowymi zapachami i bodźcami. Przy okazji była to możliwość zaprezentowania się i zdobycia czyjegoś serduszka. Psiak dzielnie przeszedł 10 km ścieżkami (i zaroślami ;)) Lasu Kyndra w towarzystwie ponad 450 innych zawodników. Na trasie nie mógł przegapić żadnej kałuży, a kiedy nie był zajęty kąpielą z przyjemnością tarzał się wśród traw i liści lub maszerował żwawym krokiem. Po przekroczeniu mety nadal miał mnóstwo sił, które z radością spożytkował na zabawę. Fantastycznie odnalazł się w tłumie i z radością witał z każdym pieskiem. Okazało się również, że Szweps uwielbia podróże autem i czuje się w nim w pełni zrelaksowany.

Galeria

.
.
Czas na podsumowanie akcji organizowanej przez M1 Zabrze i Bytom :-)
Cały ubiegły tydzień w obu centrach handlowych pod hasłem "Bądź życzliwy" odbywały się zbiórki na rzecz naszych podopiecznych, na których udało się uzbierać dużo jedzonka, ale też innych potrzebnych darów. Natomiast pod koniec tygodnia w dniach  26-27.08 w zabrzańskim M1 zorganizowano fantastyczną akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Psa. Przez dwa dni na miejscu mogliście spotkać nasze niezawodne wolontariuszki: Asię, Darię, Karolinę, Madzię, Natalię, Olę, Sandrę i Wiktorię oraz cztery psiaki: Dante, Mikę, Lunę i Ree :-)  Oczywiście Psitulaki jak zwykle robiły furorę, było sporo zapytań o adopcję, zarówno tę realną, jak i wirtualną, nasze stoisko odwiedziły też dwa nasze adopciaki Moli i Kalwin. A do naszej psitulowej skarbonki łącznie wrzuciliście 1018,43 zł, dziękujemy!
Całą imprezę prowadził Kamil Nosel z Radio Zet, oprócz Psitulowej ekipy można było spotkać na miejscu psich behawiorystów, trenerów, weterynarza, psich terapeutów, a nawet psiego fotografa. 
Bardzo nam miło, że mogliśmy wziąć udział w takim fajnym wydarzeniu, największego podziękowania należą się organizatorom, ale też wszystkim uczestnikom i odwiedzającym. Super było się z Wami zobaczyć! 
 
.
.

Kochani!

Bazarkowicze wraz z organizacyjnymi „Aniołkami Psitula” znowu nas mile zaskoczyli i pokazali, że dobre serca dla zwierzą mogą góry przenosić :-)

W ramach sierpniowej edycji bazarku udało im się zebrać 15 807,72 zł!!!

Przy konsultacji z opiekunami w schronisku zakupili i przekazali na rzecz psitulaków:

1. Esseliv forte 300 mg 7opakowań (cena za sztukę 16,99 zł) łącznie 118,93 zł

2. Omega 3 naturel 6 opakowań (cena za sztukę 15,98 zł) łącznie 95,88 zł

3. Arthroflex – 5 sztuk (cena za sztukę 155,88 zł) łącznie 779,40 zł

4. Feliway Classic – 5 sztuk (cena za sztukę 115,20 zł – niestety doliczono nam koszt wysyłki 13,70 zł) łącznie 589,70 zł

5. Emisyl F-pasta – 6 sztuk (cena za sztukę 73,88 zł) łącznie 443,28 zł

6. Vetfood flora Balance 6 sztuk (cena za sztukę 117,98 zł) łącznie 707,88 zł

7. Kalm vet 6 opakowań (cena za opakowanie 52,99 zł) łącznie 317,94 zł

8. Dolfas arthrofos 10 opakowań (cena za opakowanie 35,90 zł) łącznie 359 zł

9. Vetexpert hepatiale 5 opakowań (cena za opakowanie 45,85 zł) łącznie 229,25 zł

Ponieważ dolfas i vetexpert zakupiłyśmy razem dostaliśmy gratis w postaci:

- dodatku sensorycznego 5 sztuk;

- dodatku dietetycznego 7 sztuk.

10. Hepatiale forte 5 opakowań (cena za opakowanie 28,99 zł) łącznie 144,95 zł

11. ZOOplus 6 969,60 zł – dostaliśmy gratis: Dolina Noteci Superfood Adult, sucha karma dla psa, z jagnięciną.

12. Darowizna w formie przelewu na TOZ w Polsce, Oddział w Zabrzu 5 049,91 zł

Jak zawsze pod ogromnym wrażeniem i z wielką wdzięcznością dziękujemy za pomoc dla naszych zwierzaków!

 

.
.

Kochani w ramach akcji zoorganizowanej przez www.apetilo.pl na rzecz Psitulaków wpłynęła darowizna w wysokości 1 380 zł !

Bardzo dziękujemy za pomoc!

.
.

Nasz Psitulaki w dniach od 12.08-18.08.2022 otrzymały wsparcie od:

Państwa Kłysz, klientów sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Eweliny i Maćka, Jolanty i Mariusza, Sebastiana, Beaty, Poli, Amelii oraz anonimowych darczyńców.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i pamięć o naszych zwierzakach :-)

Galeria zdjęć

.
.

Otrzymaliśmy dary od:

Ariela i Katarzyny, Państwa Łuczyńskich, Ireny, Romenisti Dalla Polonia, Natalii, Barbary, Doroty, Mirosława anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 https://photos.app.goo.gl/XPwN2h1txxynZ5E59

.
.

Kochani!

Zabrzańska firma, która produkuje oprogramowanie dla gastronomii rusza z nowym produktem-aplikacją do zamawiania jedzenia APETIlO . Jak sami zobaczycie, z marką silnie powiązane jest zwierzę, a konkretniej pies rasy Corgi. Wpadli na pomysł, aby wykorzystać ten fakt, żeby wspomóc nasze schronisko. W dniach 8-14.08 za każde złożone zamówienie przez aplikacje po wyżej 30 zł Apetito przekaże 5 zł na rzecz PSITULA. Zachęcamy was do zamawiania i wspierania akcji.

 

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Doroty Lory, MSP nr 7 w Knurowie, MSP nr 9 w Knurowie, sklepu zoologicznego w Knurowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach, Przedszkola nr 1 w Knurowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Knurowie, Przedszkola nr 7 w Knurowie, Justyny, Jagody, Sabiny, Remigiusza, Mai, Emilki, Cafe Creame w M1 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://photos.app.goo.gl/rurPo4RVB4P7FPNc7

.
.

Kochani Bazarkowicze ,

Edycja lipcowa pozwoliła zebrać kwotę 8.907 zł

Dzięki Wam zakupiłyśmy:

1. Sylimarol 70 mg – 10 opakowań (11,84 za opakowanie) – łącznie 132,39 zł (doliczono nam kw 13,99)

2. Vetexpert Kalm Vet 60 – 3 opakowania (45,99 za opakowanie) – łącznie 137,97 zł

3. Rękawiczki zakupione w 2 turach (rozmiary S, M, L)

Zakup I

Rozmiar S – 10 opakowań (16,99 za opakowanie) łącznie 169,90 zł

Rozmiar L – 10 opakowań (16,99 za opakowanie) łącznie 169,90 zł

Rozmiar M – 10 opakowań (12,49 za opakowanie) łącznie 124,90 zł

Zakup II

Rozmiar S – 10 opakowań (16,99 za opakowanie) łącznie 169,90 zł

Rozmiar L – 10 opakowań (16,99 za opakowanie) łącznie 169,90 zł

Rozmiar M – 10 opakowań (12,49 za opakowanie) łącznie 124,90 zł

Dostaliśmy gratisy w postaci plastrów

4. Karma Medica sucha 2x8k za kwotę 434,95

Karma Medica puszki 3x42,93 za łączną kwotę 128,79

Łącznie 563,74 zł

5. Zooplus 4159,60 zł

6. Przelew na TOZ 2.983,90

Bardzo, bardzo wszystkim dziękujemy!!! :))

WIELKIE DZIĘKI dla Organizatorek, wszystkim wspierającym i darczyńcom :))

Jesteście Wspaniali!!!

.
.

Z początkiem lipca nawiązaliśmy współpracę z IKEA Katowice, w ramach trwającej akcji „Adoptuj, nie kupuj”. Głównym celem akcji jest promocja adopcji bezdomnych zwierząt. IKEA chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt i zachęcić swoich Klientów do adopcji czworonogów ze schronisk.

.
.

W specjalnie zaaranżowanym miejscu w sklepie, wraz z nową kolekcją produktów LURVIG z przeznaczeniem dla zwierząt, powstała galeria zdjęć psów i kotów do adopcji wraz z ich krótkim opisem oraz danymi kontaktowymi do Psitula.

Bardzo dziękujemy IKEA Katowice za promocję naszych podopiecznych, każda tego typu inicjatywa zwiększa szansę na znalezienie nowych domków dla psitulaków :-)


Niby futro ma chronić przed upałem, ale chyba nie jest tak do końca. „Psitulak” goszczący wraz z naszym stoiskiem w gościnnych progach Factory Gliwice, za co wielkie dzięki był zgoła innego zdania :-) Nic nie pomagało w palącym słońcu!

.
.

Z okazji Dnia Psa mogliśmy przybliżyć odwiedzjącym klimatyzowany na szczęście kompleks handlowy sylwetki naszych zwierząt, poopowiadać o ich historiach, przedstawić działalność Schroniska Psitulmnie i naszego zabrzańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pomalowane noski i buźki bardzo cieszyły dzieci ściskające łapkę rozpuszczającego się w słońcu Psitulaka, a Psitulak z rozrzewnieniem wspominał styczniową wizytę w Factory. Upał nie przeszkodził suczce Kuli, która wprost ze schroniska wpadła z wizytą, przywieziona przez swoją niezawodną wolontariuszką Sarę. Kulę, energiczną, a jednocześnie łagodną pensjonariuszkę schroniska ucieszyła wycieczkę „na zakupy” i bynajmniej nie była kula u nogi.

Bardzo lubimy wszelkie imprezy i dziękujemy za zaproszenie! Przy okazji zebraliśmy 477 zł 45 gr

Dobrze mieć przyjaciół!

 


W minioną, niezwykle upalną sobotę (25.06) w Parku Śląskim odbyła się kolejna (po dwuletniej przerwie) edycja Zwierzynali, czyli Ogólnopolskiego Zjazdu Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt...

.
.

Wśród organizacji oraz schronisk które brały udział, nie mogło zabraknąć ekipy z Psitula. Na łące obok Rosarium dla odwiedzających zorganizowano różnego rodzaju atrakcje, w tym: warsztaty rysunkowo-malarskie, konkursy, prelekcje, szkolenia z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, spotkania z pasjonatami podróży z psami, teatr japoński z bajką o zwierzętach, a także spotkania z psiakami ze schronisk, fretkami czy pracującymi czworonogami. Ponadto o godz. 12 Leśne Pogotowie dla Dzikich Zwierząt z Mikołowa wypuścił na wolność ptaki, takie jak: kosy, kwiczoły, dzięcioły, grubodzioby oraz mewy. Nasze psiaki: Ruto, Libera, Sivert, Negra i Sola z wolontariuszami zaprezentowały się w konkursie psich piękności :))

Bardzo miłe chwile przeżyliśmy w czasie odwiedzin naszego stoiska przez CIAPE, a obecnie Sheilie, która była w naszym schronisku i znalazła wspaniały dom, a było to 13 LAT temu! :))) Sheilia prosiła o przekazanie najserdeczniejszych pozdrowień dla wszystkich czekających na nowe rodziny zwierzaków!

Dobrze było znów zobaczyć ludzi którym chce się wspierać i pomagać naszym czworonogom oraz tym latającym stworzeniom :) No i wolontariuszom, bez nich nie moglibyśmy tak godnie i ciekawie się zaprezentować:))

 

 


Kochani!

Otrzymaliśmy wspaniałe wieści od organizatorek bazarku :-)

Łącznie udało się zebrać 10 431 zł !!!

Z zebranych funduszy zakupiły dla Psitulaków:

1. Hepatiale forte large breed 40 – 5 opakowań (48,80 za opakowanie) za łączną kwotę 244 zł

2. Hepatiale forte 40 tabletek - 5 opakowań (37,99 za opakowanie) za łączną kwotę 189,95 zł

3. Vetexport Bioprotect 60 kapsułek – 5 opakowań (62,99 za opakowanie) za łączną kwotę 314,95 zł

4. Arthroflex canine 500 ml – 5 butelek (152 za butelkę) za łączną kwotę 760 zł

5. Olejek CBD 10 % - 10 buteleczek (79 za butelkę) za łączną kwotę 790 zł

6. Rękawiczki:

- rozmiar S – 10 opakowań (17,39 za opakowanie)

- rozmiar M – 10 opakowań (17,39 za opakowanie)

- rozmiar L – 10 opakowań (17,39 za opakowanie)

Za łączną kwotę 521,70 zł

7. Zakupy w zooplus nr 1

- kong L 2 sztuki

- kong XL 2 sztuki

- wędka dla kota

Za łączną sumę 252 zł

8. Zakup numer 1 karmy Medica za kwotę 225 zł

9. Zakup numer 2 karmy Medica (sucha + puszki) za łączną kwotę 692,53 zł

10. Zakupy w zooplus nr 2 za łączną kwotę 4306,40 zł

11. Darowizna finansowa na leczenie w kwocie 2136,47 zł

Bardzo dziękujemy za wsparcie! Organizatory, darczyńczycy i wszyscy wspierający, jesteście niesamowici :-)

.
.
Dzień dobry, mam na imię Całka. Jestem średniej wielkości, młodziutką sunią.
 
W schronisku zamieszkałam 18 lutego 2022 roku, początkowo byłam bardzo przerażona, później zaczęłam się powolutku otwierać. Niemniej jednak nie przejawiam zachowań psa, który był w pełni socjalizowany i dobrze traktowany.
 
Niestety na przełomie marca/kwietnia zaczęły się moje kłopoty ze zdrowiem, pewnego dnia miałam atak w trakcie którego przestałam oddychać, kilkukrotnie reanimowano mnie i przewieziono do Centrum Weterynarii, gdzie udało się mi pomóc. Podczas kolejnego ataku, który miał miejsce 2 tygodnie straciłam przytomność na 20 minut, na szczęście i tym razem otrzymałam profesjonalną pomoc. Badania, które miałam zrobione do tej pory wykazały, że choruję na niedoczynność tarczycy oraz mam problemy z wątrobą. Dostaję również leki na padaczkę idiopatyczną, jednak, żeby w pełni określić przyczynę moich ataków musiałam pojechać na MRI głowy z kontrastem, które kosztowało 1400 zł, jak się okazuje to jeszcze nie koniec mojej diagnostyki i tak naprawdę początek drogi do zdrowia :-(
 
Bardzo chciałabym w końcu zacząć cieszyć się życiem, móc bawić się jak inne psiaki w moim wieku... Marzę o tym, że jeszcze kiedyś znajdę dom i rodzinę, która mnie pokocha. Jednak, żeby to wszystko się spełniło muszę stanąć na nogi i zawalczyć o swoje zdrowie.
 
 
Działa też Zrzutka: https://zrzutka.pl/sz3wtc
.
.

W niedzielę (5.06. 2022) mieliśmy przyjemność uczestniczyć w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie MocnoSpołeczni oraz Radnych Dzielnicy przy współpracy z Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans, Lepsze Zabrze i Krzysztof Stefanik Transport. Oczywiście Psitulak zrobił prawdziwą furorę, a nasze psitulowe gadżety ucieszyły wiele dzieciaków. Wspaniale było zobaczyć się z Wami w tak radosnych okolicznościach :-)

Poniżej kilka naszych zdjęć oraz autorstwa Dawida Ziarnika.

.
.

Otrzymaliśmy dary od: Kornelii, Beaty, Soni, ZPEC Sp. Zo.o., Aleksandry, Agnieszki, Marleny, Agnieszki, Konrada, Wiktorii, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Katarzyny, Wani, Beaty, Sandry, Aleksandry, Maxi Zoo w Zabrzu, Sklepu Zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu kl.3a, Maxi Zoo w Bytomiu, Przedszkola w Dobieszowicach, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Dominika oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://photos.app.goo.gl/7KkawbyK9D2Rrn827

.
.

Wczoraj nasz podopieczny Szarman wyruszył z naszą wolontariuszką Karoliną na bardzo fajną wyprawę :)) Był to coroczny spacer organizowany przez Na wypad z psem z okazji ósmych urodzin Tiji. Około 8 kilometrowa trasa w rozległych, zielonych lasach na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec. Wyprawa rozpoczęła się o godzinie 10 z Miasteczka Śląskiego, a celem była zatopiona Kopalnia Biebiela-Pasieki, są to aktualnie piękne kolorowe jeziorka. Pogoda trafiła się idealna, było słonecznie, ale bez upału.

Szarman to urodzony turysta, jak tylko otwierają się drzwi samochodu już jest gotowy do podróży :)) Tylko gdzie ten domek?

https://photos.app.goo.gl/ikmMv3Hat2FRKHgU6

.
.

W dniach od 06.05-12.05.2022 otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Haudi, Karoliny, Katarzyny, Anny, Agnieszki, Krystiana, Karoliny, Sabiny, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Zabrzu, Hau Love oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

Galeria darów

.
.

Kochani!

Do naszego Psitula wpłynęła kolejna porcja dobroci za pośrednictwem Bazarków na rzecz Psitulmnie!
Tym razem za akcją stał bazarkowy Aniołek o imieniu Jola, który zebrał 1 000 plus wpłata w wysokości 70 zł czyli łącznie 1 070 zł.

Za zebraną kwotę zostały zakupione następujące dary na rzecz Psitulaków:

1. Puszki Medica Hipoallergen sztuk 28

- puszki po 400 gram (za sztukę 10,59) łącznie 285,93 zł

- puszka 1 sztuka po 375 gram 9,53 zł

2. Mydło w płynie sztuk 2  (3,49 za sztukę) łącznie 6,98 zł

3. Płyny sidolux 5 sztuk (7,99 za sztukę) łącznie 39,95 zł

4. Płyny Ajax 5 sztuk (5,76 za sztukę) łącznie 28,80 zł

5. Gąbki 10 opakowań (2,49 za opakowanie) łącznie 24,90 zł

6. Ściereczki 10 opakowań (2,29 za opakowanie) łącznie 22,90 zł

7. Zmywaki/druciaki 2 opakowania (3,49 za opakowanie) łącznie 6,98 zł

8. Mleczko 5 sztuk (3,99 za sztukę) łącznie 19,95 zł

9. Bref do WC 4 sztuki (12,99 za opakowanie) łącznie 51,96

10. Mydło w płynie 5 litrowe 3 sztuki (15,15 za sztukę) łącznie 45,45 zł

11. Sidolux 5 litrowe 2 sztuki (27,11 za sztukę) łącznie 54,22

12. Vetexpert kalm ver 60 kapsułek 4 opakowania (50,88 za opakowanie) łącznie 203,52 zł

13. Vetexpert hepatiale forte 40 tabletek 4 opakowania (45,99 za opakowanie) łącznie 183,96 zł

14. Puszki Medica Hipoallergen sztuk 9 (10,59 za sztukę) łącznie 95,31 zł (brakujące 10,34 dopłaciły Adminki).

Bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszych Psitulaków :-)

.
.

Otrzymane dary w okresie 22.04-05.05.2022 od:

Anny, Łukasza, Katarzyny, Krzysztofa, Moniki, Doroty i Michała, Aleksandry, Andrzeja, Leroy Merlin Gliwice, Justyny, Przedszkola Uśmiech w Zabrzu, Katarzyny, Anny, Daniela, Magdy, Ali, Grzegorza, Bazarkowiczów, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Przedszkola nr 1 w Zabrzu, Przedszkola nr 14 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://photos.app.goo.gl/q35DGu19DgoK3kc5A

 

.
.

Drodzy!

23.04.2022 nasi wolontariusze byli w Centrum Handlowym w M1 w Zabrzu :-)

Bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie w promocję Psitulaków! Dyrekcji Centrum za gościnę :-)

Udało nam się zebrać wózek darów dla Psitulaków i 443 zł :-)

Groąco dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc oraz każde ciepłe słowo o naszym schronisku! I do nastepnego razu!

.
.

Kochani!

Bazarki na rzecz Psitulmnie niezmiennie nas zaskakują :-)

W ramach świątecznej dogrywki organizatorki bazarku zebrały 510 zł za którą zakupiły jedzenie dla Psitulaków o wartości 512,35 zł (różnicę dopłaciły organizatorki).

Dobry Anioł o imieniu Jola z bazarków w ramach samodzielnej inicjatywy w ramach licytacji bezpośredniej ręcznie wykonanej biżuterii przez Panią Joannę z Tychów zebrała łącznie 1 000 zł dla naszych czworonożnych podopiecznych!

Kłaniamy się nisko i bardzo dziękujemy! Jak zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni i pod olbrzymim wrażeniem :-)

.
.

Otrzymaliśmy dary 01-07.04.2022  od:

Bazarku na rzecz Psitulmnie, Jolanty, Mariusza, Tomasza, Agaty, Eweliny, APN Knurów, Marka, Jana, Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach, Zespołu Szkół Nr 10 – Szkoły Podstawowej nr 27 kl. IV B, Urszuli, Klubu Kwadrat Zabrze, Salubrisu Zabrze, Sławka oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

https://photos.app.goo.gl/7bzxMJrED2ctStWm7

.
.

Kochani!

Bazarki na rzecz Psitulmnie po raz kolejny mile nas zaskoczyli :-)

Udało im się łącznie zebrać 29 323,84 zł

Z tej kwoty wykonane zostały następujące zakupy:

1. 20 opak. - rękawiczki rozmiar M za kwotę 479,80 zł
2. 20 opak. - rękawiczki rozmiar S za kwotę 479,80 zł
3. 6 szt. wkładów Feliway za kwotę 386,94 zł 
4. 2 szt. Faliway z dyfuzorem 2 sztuki za kwotę 240,96 zł
5. Torby iniekcyjne rozmiar S za 79,99 oraz rozmiar M za kwotę 209,98 zł
6. 5 szt. Arthrolex 500 ml za kwotę 554,95 zł
7. 2 szt. Feliway spray za kwotę 143,98 zł
8. 10 szt. Olejki CBD 15% sztuk 10 za kwotę 1 050 zł  
9. Kołnierze:
- kołnierze rozmiar 20 cm 20 szt. za kwotę 230 zł
- kołnierze rozmiar 25 cm 20 szt. za kwotę 310 zł
- kołnierze rozmiar 30 cm 15 szt. za kwotę 292,50 zł
- kołnierze rozmiar 15 cm 10 szt. za kwotę 112 zł
10.Jedzenie z Maxi zoo za kwotę 337,79 zł
11.Jedzenie z Zooplus za kwotę 7 593,20 zł – w tym zamówieniu są również:
- transportery Trixie szt. 3
- transportery Mappa szt. 5
- Kong rozmiar XXL szt. 4
- kong rozmiar M szt. 3
- kong rozmiar L szt. 6

Dodatkowo na nasze konto został wykonany przelew w wysokości 17 049,94 zł

Bardzo dziękujemy za całe te olbrzymie wsparcie! Jak zawsze ogromne wyrazy szacunku dla organizatorów bazarków ich bliskich oraz wszystkich licytujących. Wasze wsparcie pomaga nam ratować i pomagać :-)

.
.

Kochani,
W dniach od 25-31.03.2022 otrzymaliśmy wsparcie od:

Bazaraki na rzecz Psitulmnie, Zwierzęcy Madagaskar UK-PL, Liceum Plastycznego w Zabrzu, Aurelii, Angeliki, Tomasza, Inne Meble w Katowicach, Elżbiety, Patrycji, Sandry, Katarzyny, LKS Amator Rudziniec, Cezarego, MKS Zaborze-Zabrze rocznik 2015, Dariusza, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy za każdy dar i pomoc :-) 

https://photos.app.goo.gl/b7QMRxP1XnjrLUvt6

.
.

W mijającym tygodniu (18-24.03.2022r.) otrzymaliśmy dary od:

Anny, PetSMile Gliwice, Karoliny, Wojciecha, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 8 w Zabrzu, Krystyny, PCK Zabrze, Janusza, Centrum Organizacji Pozarządowych, Przedszkola nr 39 w Zabrzu, Klubu Kwadrat w Zabrzu, SIT-IN Poland w Rudzie Śląskiej oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://photos.app.goo.gl/6mCmhrTeGukm1K498

.
.

W dniach od 11-17.03.2022r. otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Ewy, Urszuli, Marty, Doroty, Basi, Natalii, Weroniki, Błażeja, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Teresy, Sandry, Maxi ZOO w CH Platan Zabrze, Barber x Tattoo Bytom, Pawła, Jana, Barbary, Piotra, Krzysztofa, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu, Bazarkowicze, Vetmedica Zabrze oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://photos.app.goo.gl/edhGDNrJxNc6Pgfy8

.
.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce w odpowiedzi na trudną sytuację zwierząt z objętej wojną Ukrainy podejmuje szereg działań związanych z zapewnieniem im pomocy. Codziennie do Polski docierają nowi uchodźcy ze zwierzętami. Zwierzęta te często wymagają podstawowej opieki w zakresie zaopatrzenia w karmę jak i weterynaryjnej.
TOZ w Polsce podjął działania utworzenia Punktu Recepcyjnego dla Zwierząt w Przemyślu. Punkt zapewniałby niezbędną informację dla uciekinierów posiadających zwierzęta w zakresie wymogów weterynaryjnych na terenie RP Polskiej i zaopatrywał w pakiety z karmą i niezbędnymi akcesoriami dla zwierząt oraz świadczył podstawową pomoc weterynaryjną.
W związku z tym prosimy osoby chętne w ramach wolontariatu do działania bezpośrednio przy zapewnieniu funkcjonowania Punktu w Przemyślu o zgłaszanie się na maila: zwierzak@psitulmnie.pl
* Zarząd Główny TOZ w Polsce zapewnia pokrycie kosztów zakwaterowania na terenie Przemyśla i koszty wyżywienia w okresie świadczenia pomocy w Punkcie.
.
.

Gratulacje! Obie nasze aktywne wojowniczki zostały wybrane i będą działać. Powodzenia i dużo sił !

Małgorzata Witkowska-Zabawa - Rada Dzielnicy Mikulczyce.

Magdalena Szyndowska - Rada Dzielnicy Poremba.

Każdy kto przychodzi do Psitula wie, że są to ludzie którzy mają rozum i serce na właściwym miejscu :-)

 

.
.

W Centrum Handlowym FACTORY Gliwice właśnie rozpoczęła się akcja zbierania plastikowych nakrętek. Zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek oraz odwiedzenia Factory, a im szybciej kontener zapełnimy tym szybciej nasze zwierzaki otrzymają pomoc!

https://www.facebook.com/factorygliwice/posts/1618876108492010

Z GÓRY DZIĘKUJEMY !!!

.
.

Otrzymaliśmy dary od:

Przedszkola nr 49 w Bytomiu, Przedszkola nr 39 w Bytomiu, Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu, Przedszkola Montessorii w Piekarach Śląskich, Aleksandry, P. Franzke, P. Jurczyk, Karoliny i Krystiana, Patryka i jego całej ekipy, ze sklepu Charity Shop Chorzów oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Galeria

.
.

Dzisiejszy dzień to smutna data w psitulowym kalendarzu :-( Pożegnaliśmy dwójkę naszych staruszków.

Z jednej strony dożyli cudownego wieku - Lesio 15, a Dżekuś aż 19 lat, ale z drugiej strony mamy duży żal, że starość nie była dla nich łaskawsza :-( To psiaki, które w życiu miały zawsze pod górkę, o jedynym i o drugim wiemy, że zanim trafili do Psitula doświadczyli głodu, chłodu i samotności... Lesio część życia spędził na łańcuchu, a Dżekuś jako bezdomny pies osiedlowy. Każdy z nich miał też w swojej historii jakiś dom, ale niestety i tym razem ich życie potoczyło się nie tak jak miało.

Dżekuś pod koniec zmagał się z chorobą nowotworową, chociaż mimo bólu i cierpienia był bystrym i dziarskim dziadziem, którego nie dało się nie kochać. Kiedy trafił do naszego schroniska pierwszy raz 12 lat temu wszyscy śmiali się z niego kiedy rozdawał buziaki, dziwiliśmy się jak taki długi jęzor mieści się w tak małej mordce. Okazało się, że jak mu na starość wypadły ząbki to jego jęzor sięgał niemalże podłogi! Taki był rozkoszny z tym swoim jęzorkiem, że roztapiał każde serce i z automatu miał wybaczone wszystko. Lesio już od dłuższego czasu miał bardzo zaawansowaną demencję, a jego ciałko z każdym dniem poddawało się bardziej. Jednak i Lesio był dla nas wszystkich wyjątkowy i kochany, chociaż czułości nie były dla niego najważniejsze to też zapewne kochał nas na swój sposób. Na pewno bardzo kochał swoje wolontariuszki za spacery i smaczki, które zjadał razem z rękoma ;-) Znowu naszych pracowników uczył cierpliwości, taki nauczyciel to prawdziwy skarb. Nie odchodzili w kochających domach, jednak bez wątpienia nie odeszli w samotności. Bramy Tęczowego Mostu przekroczyli kochani i zaopiekowani, zostawiając za sobą wiele wylanych łez.

Z każdym kolejnym pożegnaniem upewniamy się, że pies może złamać człowiekowi serce tylko raz, wtedy kiedy jego własne przestaje bić.

 

.
.

Kochani, poniżej można znaleźć listę podopiecznych, którzy potrzebują większego wsparcia finansowego ze względu na stan zdrowia.

Aby rozwinąć post - kliknij więcej.

.
.

Bandzior (10175), choruje na zwyrodnienia stawów, jest od kilkunastu miesięcy suplementowany, dzięki czemu jego stan się nie pogarsza. Koszt suplementów: 24 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 3-(90 zł) Zabezpieczony.

Czaki (11913), nasz psi nauczyciel. Choruje na niedoczynność tarczycy, jest po operacji więzadła krzyżowego, ma również zwyrodnienia stawów. Otrzymuje suplementy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz hormony na tarczycę. Koszt leków: 169 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 7-(210 zł) Zabezpieczony.

Chojrak (10422), jako że jest psim seniorem ma zwyrodnienia stawów, otrzymuje suplementy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Koszt leczenia: 174 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 3-(90 zł)

Egida (10518), to seniorka która choruje na zwyrodnienie stawów. Obecnie otrzymuje suplementy, wspieramy też jej żołądek, bo miewa problemy z refluksem. Koszt: 53 zł.

Liczba wirtualnych rodziców: 4-(120 zł) Zabezpieczona.

Epir (10906), nasz mały Epiś żyje niestety z wyrokiem śmierci. Kilka miesięcy temu zauważyliśmy zmianę w jamie ustnej, konkretnie na dziąśle. Po badaniu okazało się, że to czerniak złośliwy. Na szczęście położenie znamienia nie utrudnia jedzenia i Epir nadal ma ogromny apetyt. Wiemy że pewnie niebawem przyjdzie nam się z nim pożegnać, ale póki co jest bardzo żywotnym i radosnym psem, codziennie wyczekuje leków w dobrym jedzonku. Oprócz tego od kilku lat otrzymuje leki na serduszko i niedoczynność tarczycy, wspomagamy też jego stawy. Koszt leków: 95 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 4-(120 zł) Zabezpieczony.

Kina (11034), od lat choruje na niedoczynność tarczycy oraz lekką niewydolność wątroby. Codziennie otrzymuje porcje leków by móc normalnie funkcjonować. Ma mnóstwo energii i chyba sama nie wie że jest już staruszką. Koszt leków: 81 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 5-(150 zł) Zabezpieczona.

Libera (9048), to starsza sunia, która cierpi na marskość wątroby. Przyjmuje sporo leków, ale dzięki temu czuje się bardzo dobrze, ma apetyt, jest bardzo energiczna i nie widać po niej, że ma tak poważne problemy zdrowotne. Koszt leków i karmy specjalistycznej to: 350 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 5-(150 zł)

Malibu (9917), choruje na niedoczynność tarczycy i od kilku miesięcy otrzymuje hormony tarczycy.

Koszt samych leków: 25 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 2-(60 zł) Zabezpieczony.

Mik (12139), to psi dziadzio z chorym serduszkiem, przez wiele lat musiał być zaniedbywany pod kątem weterynaryjnym, gdy trafił do nas był bardzo chudy i miał ogromny problem z ząbkami. Teraz czuje się znacznie lepiej, nie czuje już bólu związanego z zębami i serduszko zostało ustabilizowane.

Koszt leków na serce: 77 zł.

Liczba wirtualnych rodziców: 2-(60 zł)

Nerysia (11881), to staruszka mieszkająca w schroniskowym biurze. Oprócz poważnych operacji które ma za sobą nadal choruje na serduszko, otrzymuje regularnie dwa razy dziennie leki. Koszt: 92 zł.

Liczba wirtualnych rodziców: 4-(120 zł) Zabezpieczona.

Rafciu (7385), cierpi na niedoczynność tarczycy, otrzymuje na stałe leki dwa razy dziennie, na tę chwilę choroba jest opanowana. Koszt samych leków: 45 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 3-(90 zł) Zabezpieczony.

Rex (10490), ma zdiagnozowaną padaczkę, otrzymuje dwa razy dziennie odpowiednio dobrane leki, dzięki czemu ataki nie występują. Koszt leków ok 30 zł.

Liczba wirtualnych rodziców: 2-(60 zł) Zabezpieczony.

Sara (11916),to staruszka która, ma problem z nietrzymaniem moczu. Aby czuła się komfortowo i nie budziła się z zasikanym legowiskiem musi otrzymywać odpowiedni lek. Koszt miesięczny leku to: 68 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 6-(180 zł) Zabezpieczona.

Skyler (10253), staruszka, która ma wiele problemów, ogromne zmiany zwyrodnieniowe stawów, miała wykonaną operację łokcia, ma problemy z wątrobą i jelitami. Mimo tych wielu schorzeń ma ogromną wolę życia i widać, że cieszy się każdym dniem. Ma swoją ukochaną wolontariuszkę Madzię, na którą czeka w każdą sobotę. Aby mogła dobrze funkcjonować bez bólu i cierpienia otrzymuje całą listę leków i suplementów. Koszt samych leków 280 zł miesięcznie.

Liczba wirtualnych rodziców: 8-(240 zł)

Suzi (11973), choruje na niedoczynność tarczycy, od kilku miesięcy otrzymuje hormony tarczycy.

Koszt samych leków: 25 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 3-(90 zł) Zabezpieczona.

Tofi (12099), to staruszek, który do nas trafił bardzo zaniedbany pod kątem weterynaryjnym, miał ogromne problemy z zębami. Badania wykazały silną anemie oraz zmiany neurologiczne związane z wiekiem. Staramy się sytuację w miarę możliwości ustabilizować, regularnie musi mieć badania kontrolne, kosztowało 160 zł. oraz przyjmuje leki: 68 zł.

Liczba wirtualnych rodziców: 1-(30 zł)

Zizi (9217), w 2017 roku miał zdiagnozowaną chorobę Addisona, jest to niedoczynność kory nadnerczy, choroba jest nieuleczalna. Będzie otrzymywać do końca życia leki, po których oczywiście lepiej się czuję, a objawy choroby ustępują. Koszt leków: 200 zł

Liczba wirtualnych rodziców: 6-(180 zł)

 


W imieniu naszym i naszych podopaiecznych bardzo dziękujemy za wsparcie! W dniach 25.02-03.03.2022r otrzymaliśmy dary od:

Wiktorii, Żanety, Nikoli, Anny, Łukasza, Pauliny, Wojtka i Hani, Grażyny, Danuty, Przedszkola „Skrzat” w Zabrzu, Przedszkola nr 19 w Zabrzu, Przedszkola nr 41 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Galeria

.
.

Organizacje pozarządowe, a także wszyscy mieszkańcy Zabrza zainteresowani przekazaniem wsparcia rzeczowego dla poszkodowanych rosyjską agresją obywateli Ukrainy mogą skontaktować się z Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4.
Od dzisiaj do siedziby COP można przynosić żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.), środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne, koce, śpiwory, pościel itp. Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.

Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 19.00, a w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 15.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

 

.
.

W dniach od 11.02-17.02.2022r. otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej w Przyszowicach, Torcida Girls, Karoliny, Agnieszki, Haliny, Świetlicy Błogosławionego Czempiela w Rudzie Śląskiej, Świetlicy środowiskowej w dzielnicy Wirek w Rudzie Śląskiej oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim wspierającym bardzo dziękujemy za to, że pomagają nam pomagać i pamiętają o naszych Psitulowych podopiecznych :-)

Galeria

.
.

W dniach od 04.02 - 10.02.2022 r. otrzymaliśmy dary od:

Iwony, Akademii Przedszkolaka w Żędowie, Dariusza, Metaleko w Zabrzu, Angeliki, Aleksandry, Agnieszki, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zachęcamy do obejrzenia galerii darów :-) 

Galeria

.
.

W imieniu naszych podopiecznych dziękujemy za dary otrzymane w dniach od 28.01-03.02.2022r. Otrzymaliśmy wsparcie od:

Tina ZOO Zabrze, Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach, Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Bazarkowiczów, Artura, Marty i Kamila, Elżbiety, Iwony, MGW Zabrze, Urszuli, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Maxi ZOO w CH Platan Zabrze, Pani Posełek oraz anonimowych darczyńców.

Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia galerii darów :-)

.
.

Z radością przedstawiamy listę laureatów ekologicznego przedszkola

 • Przedszkola nr 38 Hanna Wójkowska – Dzień Bociana Białego.
 • Przedszkole nr 34 Emila Milej – Dzień Zwierząt Laboratoryjnych
 • Przedszkole nr 12 Amelia Fabiszewska – Światowy Dzień Pandy Małej
 • Przedszkole nr 14 Zuzanna Ząbkowska - Światowy Dzień Oceanów
 • Przedszkole nr 18 Szymon Leszczyński – Dzień Drzewa
 • Przedszkole nr 16 Amelia Pyrczak – Święto Orangutana
 • Przedszkole nr 46 Julian Mikołajczyk – Święto Żaby
 • Przedszkole nr 6 Zuzanna Kłysz – Światowy Dzień Koni
 • Przedszkole nr 19 Mikołaj Wilusz – Dzień Kota
 • Przedszkole nr 3 Maja Tomala – Dzień Jeża
 • Przedszkole nr 25 Nina Werra – Dzień Słonia
 • Przedszkole nr 11 Karolina Mamos – Dzień Kundelka
 • Przedszkole nr 27 Anna Wallon – Światowy Dzień Oceanów
 • Przedszkole nr 36 Zosia Pander – Dzień Niedźwiedzia
 • Przedszkole nr 20 Hanna Skoroda – Światowy Dzień Żyrafy
 • Przedszkole nr 8 Paweł Gaidzik – Dzień Leśnika

Zachęcamy do obejrzenia galerii prac! Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i ekologicznego podejścia. Dziękujemy wszystkim rodzicom, pedagogom i osobom wspierającym za pomoc przy konkursie :-)

.
.

W imieniu naszym i naszych podopiecznych pięknie dziękujemy za dary otrzymane w dn. 14.01.-27.01.2022 od:

Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, Avantor Performance Materials Gliwice, Haliny, Danuty, Teresy, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr nr w Knurowie, Natalii, Nadii, Tomasza, Wioletty, Janusza, Dawida, Magdaleny, Kapadocji Kebab Zabrze, Soni, Łukasza, Agaty, Anny, Najbardziej Oświetlonego Domu w Zabrzu, Piotra, Agnieszki, Hani i Laury, Łukasza i Karoliny, Widzów Kanału Polish Paranormal TV, Agnieszki, Krystiana, Kamili, Ilony, Katarzyny, Karoliny, Romana, Przedszkola nr 521 w Katowicach, Gadaszu – Dominiki i Mikołaja, Łukasza, Zuzanny, Factory Gliwice, Petsmile Gliwice, Karoliny, Aleksandry, Vanessy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach, Straży Miejskiej w Zabrzu, Laury, Beaty i Martyny, Mateusza, Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Reshape Zabrze i Klubowiczów, Mars Polska SP. z o.o., Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Przedszkola nr 12 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy za pomoc!

Zapraszamy do obejrzenia galerii darów

.
.

W dniach od 07.01 - 13.01.2022 otrzymaliśmy dary od:

House of Air Gliwice, Wiktorii, Soni i Piotra, Gosi, Marcina, Alicji, Natalii, Łukasza, Ewy i Zbyszka, Kawiarni Artystycznej, Pracowni Chude Drewno, Aleksandry, Leroy Merlin Gliwice, Adama, Przedszkole na 36 w Zabrzu, Big Dog w Zabrzu, Gumisiowego Przedszkola w Siemianowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach, Wanessy, Daniela, Lesława, Katarzyny, Lenki z klasy 4A oraz Filipa z klasy z 8B ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zachęcamy do obejrzenia galerii darów :-)

Galeria

.
.

Dzisiaj otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Odeszła Ania, nasza wolontariuszka i ukochana opiekuna adoptowanego od nas Picola. Ania chociaż sama nie wiele miała i trudno było jej odnaleźć się w tym szalonym Świecie zawsze była chętna do pomocy, dzielnie roznosiła nasze ulotki i plakaty, pomagała przy imprezach, przyjeżdżała do schroniska na spacery i zachęcała do pomagania też innych. Zawsze roześmiana mimo wielu trudności. Ostatni raz kiedy się spotkaliśmy cieszyła się, mówiła, że wszystko się układa, że teraz to już może być tylko lepiej... Dzisiaj już nie ma Ani z nami, trudno sobie wyobrazić, że już nie spotykamy się przelotem na deptaku, że nie pojawi się na żadnej psitulowej imprezie, że nie wyśle nam nowych zdjęć Pikola, że już nie usłyszymy jej głośnego śmiechu.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia najbliższym Ani. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 28 stycznia o godz.10 w Kościele Św. Anny w Zabrzu, następnie Ania zostanie odprowadzania na cmentarz przy ul. Czołgistów.

 

.
.

W dniach od 31.12.2021 do 06.01.2022 otrzymaliśmy dary od:

Hani i Mirka, Agaty i Marzeny, Joanny i Antosi, Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze Zabrze rocznik 2014 oraz anonimowych darczyńców.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zachęcamy do obejrzenia galerii darów :-)

Galeria

.
.

SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2022

Przyjęliśmy 4 psy i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy i 2 koty, są to:

- suka mała czarna podpalana falowany włos z ul. Goły,

- pies mało średni rudy białe dodatki z ul. Szpitalnej,

- kotka biało czarna z ul. De Gaulle’a,

- kotka tricolor z ul. Andersa.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 2 psy są to:

- mops beżowy z ul. Nowodworska/11-go Listopada,

- szczenię brązowe z ul. Bytomskiej.

Do właścicieli wrócił:

-pies średni biszkoptowy jasnobrązowa kamizelka z ul. 3go Maja/Floriana,

- pies mało średni rudy białe dodatki z ul. Szpitalnej,

- mops beżowy z ul. Nowodworska/11-go Listopada.

Za Tęczowy Most odeszły:

- Milka (k-4547)

Nowy dom znalazły 3 psy i 3 koty:

- w Zabrzu: Boho (k-4522), Wrotka (k-4485), Boryś (12320), Ella (12316),

- w Gliwicach: Milka (k-4511),

- w Bytomiu: Kiro (12298).

Otrzymaliśmy dary od:

Kingi i Pawła, Jakuba, Agnieszki, Jacka, Esencji Smaku w Rudzie Śląskiej, Macieja, Alicji, Romana, Basi, Bazarkowiczów oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 9 psów i 3 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów, są to:

-suka w typie amstafa brązowa biały krawat z ul. Floriana,

-pies duży czarny podpalany z ul. Grunwaldzkiej,

-suka mała czarna podpalana z ul. Pomorskiej,

-pies duży biszkoptowy ciemny nalot z ul. Matejki,

-suczka mała biszkoptowa szorstkowłosa ze stawów w Mikulczycach.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 4 psy i 3 koty są to:

-pies duży brązowy ciemny nalot z ul. Roosevelta,

-pies średni czarny białe dodatki z ul. Kochanowskiego,

-pies mały czarny podpalany z ul. Wyciska,

-pies średni biszkoptowy jasnobrązowa kamizelka z ul. 3go Maja/Floriana,

-kotka czarna z ul. Bytomskiej,

-dwa kociaki z ul. Sosnowej.

Do właścicieli wrócił:

- pies mały czarny podpalany krótkowłosy z ul. Witosa,

-pies duży brązowy ciemny nalot z ul. Roosevelta,

-pies średni czarny białe dodatki z ul. Kochanowskiego,

-pies duży czarny podpalany z ul. Grunwaldzkiej.

Za Tęczowy Most odeszły:

-Oslo (11696),

-Kamcia (k-4005),

-Dziunia (k-4517).

Nowy dom znalazło 5 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Macierzanka (k-4333), Miśka (12315), Tobi (12091), Aza (12089)

- w Rudzie Śląskiej: Geralt (k-4471),

- w Chorzowie: Gundzia (k-4523),

- w Gliwicach: Dante (k-4512), Luna (12267),

- w Katowicach: Keri (12311), Jadzia (k-4509).

Otrzymaliśmy dary od:

Natalii i Mateusza, Dariusza i Aureli, Joanny, Weroniki, Joanny, Michała, Katarzyny oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 16 psów i 5 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 15 psów i 2 koty, są to:

- suczka średnia czarna dłuższy włos z ul. Staromiejskiej,

- kotka biało-ruda z ul. Rybnej,

- pies w typie amstaffa brązowy biały krawat z ul. 3-go Maja,

- pies mały czarny podpalany z ul. Wyciska,

- pies w typie buldoga francuskiego biszkoptowy z ul. Narutowicza,

- pies shih tzu biało-beżowy z ul. Żółkiewskiego,

- suczka mała biało szara rudy nalot z ul. Korczoka,

- pies średni brązowy ciemny nalot z ul. Żółkiewskiego,

- pies średni tricolor z ul. Ślęczka,

- pies duży czarny podpalany z Parku Dubiela,

- york stalowo złoty z ul. Legnickiej,

- pies mały czarny podpalany krótkowłosy z ul. Witosa,

- pies mały czarny podpalany z ul. Kawika,

- suczka sznaucer miniaturowy sól-pieprz z ul. Ofiar Katynia,

- pies duży biało-czarny średni włos i pies w typie labradora biszkoptowy z ul. Św. Wojciecha.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 3 koty są to:

- pies mały szpic rudy z DK88,

- kotka szarobura pręgowana z ul. Napieralskiego,

- kocur szarobury pręgowany białe dodatki z ul. Kochanowskiego,

- kocur biały, szarobury ogon z DMiTu.

Do właścicieli wrócił:

- suczka mała biało brązowa w typie shih tzu z ul. Legnickiej,

- suczka sznaucer miniaturowy sól-pieprz z ul. Ofiar Katynia,

- york stalowo złoty z ul. Legnickiej,

- suczka średnia czarna dłuższy włos z ul. Staromiejskiej,

- pies shih tzu biało-beżowy z ul. Żółkiewskiego,

- suczka mała biało szara rudy nalot z ul. Korczoka,

- pies średni brązowy ciemny nalot z ul. Żółkiewskiego,

- pies w typie buldoga francuskiego biszkoptowy z ul. Narutowicza,

- pies mały czarny podpalany z ul. Wyciska,

- pies mały szpic rudy z DK88.

Nowy dom znalazły 4 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Iriszka (k-4479), Sorcia (k-4516), Rex (12281), Kminek (k-4334), Azaja (12302), Francka (12307),

- w Wilczej: Suzi (1229),

- w Piekarach Śląskich: Muppet (k-4425).

Otrzymaliśmy dary od:

Marianny, Patrycji, Karoliny i Pawła, Mariana, Pawła, Sylwii, Katarzyny, Fundacji pod Dobrym Aniołem Chavity Shop Chorzów, Alicji, Miłosza, Stefanii, Eweliny, Mariusza, Mileny, Soni, Agnieszki, Natalii, Mateusza, M1 Zabrze, M1 Bytom oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 9 psów i 6 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 2 koty, są to:

- pies duży brązowy białe skarpetki z ul. Sienkiewicza,

- suczka mała brązowa białe dodatki z DK88,

- pies mały czarny podpalany z ul. Bytomskiej,

- pies w typie beagla z ul. Bytomskiej,

- suczka mała czarna z DK88,

- suczka w typie shih-tzu biało brązowa,

- suczka w typie husky czarno-biała ze strefy ekonomicznej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Słowackiego,

- kocię czarne z ul. Ofiar Katynia.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 2 psy i 4 koty są to:

- 4 kocięta z ul. Jordana,

- pies mały czarny podpalany z okolic Zaborza,

- suczka mała czarna podpalana biały krawat z ul. Krótkiej.

Do właścicieli wrócił:

- pies mały czarny podpalany z ul. Bytomskiej,

- suczka w typie husky czarno biała ze strefy ekonomicznej,

- kotka szarobura pręgowana z ul. A. Krzywoń.

Do schroniska wróciły:

Lensi (k-4049), Figa (12172), Max (12263)

Nowy dom znalazło 5 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Kugo (k-4492), Tycia (k-4507), Wiko (12122), Lensi (k-4049), Tamiś (k-4490), Kipo (12264), Saga (12294),

- w Gliwicach: Zojka (k-4510),

- w Bytomiu: Frodo (12181),

- w Chorzowie: Rambo (11426). 

Otrzymaliśmy dary od:

Darii, Mirosława, Aleksandry, Tomasza, Marianny, Patrycji, Karoliny i Pawła, Bazarkowiczów oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 7 psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, są to:

- pies york stalowo-złoty z ul. Ks. Tomeczka,

- pies mały brązowy, czarna kamizelka z ul. Sobieskiego,

- pies duży w typie owczarka czarny podpalany z ul. Szybowej,

- suczka mała biało-czarna z ul. Sportowej,

- suczka średnia czarna, biały krawat z ul. Religii,

- pies w typie shih tzu biało brązowy z ul. Solskiego.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies jest to:

- suczka brązowo-ruda z ul. Kempki.

 

Do właścicieli wrócił:

- pies york stalowo-złoty z ul. Ks. Tomeczka,

- pies mały brązowy, czarna kamizelka z ul. Sobieskiego,

- suczka mała biało-czarna z ul. Sportowej,

- pies w typie shih tzu biało-brązowy z ul. Solskiego.

 

Nowy dom znalazł 1 pies i 1 kot:

- w Zabrzu: Suzi (11973),

- w Pyskowicach: Kaprysia (k-4508).

 

Otrzymaliśmy dary od:

Państwa Kłysz, klientów sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Eweliny i Maćka, Jolanty i Mariusza, Sebastiana, Beaty, Poli, Amelii oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 12 psów i 14 kotów.

 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 6 kotów, są to:

- pies średni czarny klapnięte uszy z ul. Beskidzkiej,

- pies husky czarno-biały z ul. Sienkiewicza,

- kotka szarobura pręgowana, kocur szarobury pręgowany białe dodatki, kotka szarobura pręgowana z ul. Napieralskiego (eksmisja właściciela),

- suczka średnia czarna podpalana z ul. Tarnopolskiej,

- kocię białe szarobure dodatki z ul. Korczoka,

- kocię szarobure pręgowane biały krawat z ul. Kwiatowej,

- kocur czarno-biały z ul. Tuwima (zgon właściciela),

- pies mały vczarny podpalany gładkowłosy ¾ ogona z ul. Piłsudskiego.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 3 psy i 6 kotów są to:

- pies shih tzu kremowo szary z ul. Nowowiejskiego,

- pies mały czarny podpalany gładkowłosy ze strefy ekonomicznej przy sklepie KŁOS,

- suka średnia brązowa ciemny nalot biały krawat i skarpetki z Parku Dubiela,

- kotka szarobura pręgowana z ul. A. Krzywoń,

- kot stalowy pręgowany z ul. Bytomskiej,

- kocię szarobure pręgowane białe dodatki z oś. Kopernika,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Szczecińskiej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Grunwaldzkiej/Franciszkańskiej,

- kotka szarobura pręgowana z ul. Napieralskiego (eksmisja właściciela),

Do właścicieli wróciły:

- pies shih tzu kremowo szary z ul. Nowowiejskiego,

- suka duża w typie husky czarna jasne dodatk,i oraz pies duży czarny biszkoptowe dodatki z torowiska w okolicach DMiT-u

Za Tęczowy Most odeszły :

- Dżeki (12260),

- kocię szarobure pręgowane, białe dodatki z oś. Kopernika.

Nowy dom znalazło 9 psów i 8 kotów:

- w Zabrzu: Fart (12226), Tijon (k-4489), Peeper (12279), Bagra (12283), Lusia (k-4339), Skubi (12197), Swing (k-4451), Twist (k-4452), Blue (k-4504), Sójka (k-4496)

- w Niemczech: Sven (12251),

- w Katowicach: Pos (12225),

- w Gliwicach: Kajtek (12295), Negra (12259),

- w Kijach: Borys (k-4341), Zuza (k-4340),

- w Żernicy: Kula (12262).

Otrzymaliśmy dary od:

Ariela i Katarzyny, Państwa Łuczyńskich, Ireny, Romenisti Dalla Polonia, Natalii, Barbary, Doroty, Mirosława anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 14 psów i 9 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 11 psów i 8 kotów, są to:

- suczka w typie amstaffa czarna z pl. Teatralnego,

- 4 kocięta szarobure pręgowane z ul. Tatarkiewicza,

- suczka w typie amstaffa czarna z ul. Wolności,

- suczka mała jasnobrązowa krótkowłosa z ul. Lelewela,

- suczka cavalier king charles spaniel biało-brązowa z ul. Lompy,

- kocur biało grafitowy z ul. Pośpiecha,

- suczka średnia brązowa oraz pies średni czarny podpalany z ul. Cmentarnej,

- pies średni czarny podpalany z ul. Pordzika,

- kocię czarno brązowe białe dodatki z ul. Kempki,

- kotka szarobura pręgowana białe dodatki z ul. Budowlanej,

- kocię biało szarobure z ul. Kasprowicza,

- pies czarny w typie stafforda z ul. Chojnickiego,

- suczka duża w typie huskiego czarna jasne dodatki oraz pies duży czarny biszkoptowe dodatki z torowiska przy DMiT-u,

- suczka szczenię brązowe z ul. A. Krzywoń.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 3 psy i 3 koty są to:

- pies mały brązowy średni włos z okolic Zabrza-Biskupic,

- suczka cavalier king cherles spaniec tricolor z ul. Hagera,

Do właścicieli wrócił:

- suczka w typie amstaffa czarna z pl. Teatralnego,

- suczka w typie amstaffa czarna z ul. Wolności,

- suczka mała jasnobrązowa krótkowłosa z ul. Lelewela,

- suczka cavalier king charles spaniel biało-brązowa z ul. Lompy

- suczka średnia brązowa oraz pies średni czarny podpalany z ul. Cmentarnej,

- pies średni czarny podpalany z ul. Pordzika,

- suczka cavalier king cherles spaniec tricolor z ul. Hagera,

- suczka mała biszkoptowa białe dodatki z ul. Narutowicza,

- kocię szarobure pręgowane z ul. K. Miarki.

Nowy dom znalazły 2 psy i 5 kotów:

- w Zabrzu: Emrys (k-4445), Misia (12254), Galuś (k-4447), Szarlotka (k-4483),

- w Niemczech: Salsa (k-4449),

- w Jaworznie: Klementynka (k-4440),

- w Rybniku: Mia (12274).

Otrzymaliśmy dary od:

Stanisława, Aleksandry, Basi, Juliana, Heleny, Antoniego, Macieja, Przedszkola nr 46 Zabrze, Maxi Zoo Bytom, Bazarkowiczów Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 5 psów i 3 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy są to:

- pies średni biały czarno brązowe dodatki z ul. Budowlanej,

- suczka mała brązowa ciemna kamizelka z ul. Sienkiewicza.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 3 psy i 3 koty są to:

- suczka szczenię biała czarne dodatki z ul. Legnickiej,

- suczka mała czarna podpalana z ul. Szymanowskiego,

- pies cocker spaniel rudy z ogródków działkowych w Zabrzu-Biskupicach,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Grota Roweckiego,

- kocię czarne z ul. Grzybowskiej,

- kocię szarobure pręgowane z terenu Zabrza.

Do właścicieli wrócił:

- pies średni biały czarno brązowe dodatki z ul. Budowlanej,

- pies cocker spaniel rudy z ogródków działkowych w Zabrzu-Biskupicach.

Za Tęczowy Most odeszły:

- suczka mała brązowa ciemna kamizelka z ul. Sienkiewicza,

- Kruszynka (k-4488).

Nowy dom znalazły 2 psy:

- w Zabrzu: Kuga (k-4491),

- w Świętochłowicach: Strzałka (12273).

Otrzymaliśmy dary od:

Doroty Lory, MSP nr 7 w Knurowie, MSP nr 9 w Knurowie, sklepu zoologicznego w Knurowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach, Przedszkola nr 1 w Knurowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Knurowie, Przedszkola nr 7 w Knurowie, Justyny, Jagody, Sabiny, Remigiusza, Mai, Emilki, Cafe Creame w M1 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 4 psy, 9 kotów i 1 królika.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy, 5 kotów i 1 królika są to:

- kotka szarobura pręgowana i kocur czarno biały z ul. Ogórka,

- pies york z ul. Strzelców Bytomskich,

- suczka mała jasno biszkoptowa z ul. Nadrzecznej,

- kotka czarna z ul. Szafarczyka,

- kotka czarna z ul. Wolności,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Ofiar Katynia,

- kotka biało szarobura z ul. Kruszyny,

- królik w złym stanie z ul. Sitki,

- suczka średnia brązowa białe dodatki z ul. Góry św. Anny.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 4 koty są to:

- 2 kocięta biało szarobure z ul. Łukasińskiego,

- kotka szarobura rude dodatki z ul. 3go Maja,

- kotka czarna z ul. Wolności.

Do właścicieli wrócił:

- kocur czarny z białymi dodatkami z ul. Witosa,

- suczka amstaff brązowa z ul. Matejki,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Ofiar Katynia,

- pies york z ul. Strzelców Bytomskich,

- suczka mała jasno biszkoptowa z ul. Nadrzecznej,

- pies amstaff brązowy z ul. Szczęść Boże/Mehoffera.

Nowy dom znalazły 2 psy:

- w Zabrzu: Łacia (12164),

- w Gliwicach: Olo (12242).

- królik w złym stanie z ul. Sitki pojechał do Stowarzyszenia, które zajmuje się królikami.

Otrzymaliśmy dary od:

Weroniki, Kacpra, Krzysztofa, Piotra oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 7 psów i 4 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 1 kota, są to:

- pies mały brązowy czarny stojące uszy z ul. Mickiewicza,

- pies mały brązowy białe dodatki z ul. Morawieckiego,

- pies średni biszkoptowy białe skarpetki i krawat z ul. Sejmowej,

- kocię biało-czarne z ul. Cmentarnej,

- pies mały biszkoptowy krótki włos z ul. Na Piaskach.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 3 psy i 3 koty, są to:

- kocię szarobure pręgowane z ul. Legnickiej,

- pies brązowy podpalany szorstki włos z ul. Wolności,

- pies mały brązowy stojące uszy szorstki włos z ul. Blani,

- pies średni brązowy pręgowany z Biskupic przywiązany do drzewa za sklepem Biedronka,

- kocur szarobury pręgowany z ul. Lawendowej,

- kocur biały z niebieskim okiem z ul. Nad Kanałem.

Do właścicieli wróciły:

- pies mały czarny podpalany średni włos z ul. Roosevelta.

- pies mały brązowy czarny stojące uszy z ul. Mickiewicza,

- pies mały brązowy stojące uszy szorstki włos z ul. Blani.

Nowy dom znalazły 4 psy i 5 kotów:

- w Zabrzu: Muszynek (12077), Wet5ka (k-4487),

- w Rudzie Śląskiej: Perełka (11863), Precel (k-4343), Viola (k-4473)(, Polly (k-4460),

- w Wadowicach: Sara (11916), Tofik (11918),

- w Bytomiu: Kuku (k-4478)

Z adopcji wróciły:

- Galuś (k-4447) właściciel się wyprowadza,

- Kuki (k-4478) jeden dzień po adopcji, podobno Pan ma alergię na koty,

- Vikuś (k-4474) podobno Pan ma alergię.

Otrzymaliśmy dary od:

Mai, Darii, Agaty, Marzeny, firmy Tour Rader z Wiedia, Julii i Konrada, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu jak i jego klientów oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 8 psów i 9 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 6 kotów, są to:

- suczka mała biała czarne łaty z ul. Osiedleńczej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Częstochowskiej,

- kocur czarny białe dodatki z ul. Matejki,

- suczka mała czarna podpalana kudłata z ul. Tarnopolskiej,

- kocię biało-czarne z ul. Władysława IV,

- pies średni czarny podpalany z ul. Staromiejskiej,

- suczka średnia biało-czarna z ul. Mikulczyckiej,

- kocię białe szarobure dodatki z ul. Niepokólczyckiego (ROD Tulipan),

- kocię czarne białe dodatki z ul. św. Wojciecha,

- kocię biało bure z ul. Reymonta,

- pies mały czarny podpalany średni włos z ul. Roosevelta.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 3 psy i 3 koty, są to:

- suczka mała czarna podpalana z ul. Bytomskiej,

- suczka średnia czarna podpalana z ul. Czarnieckiego,

- suczka średnia czarna z ul. Jaskółczej/Matejki,

- kotka szarobura pręgowana białe dodatki z dzielnicy Maciejów (tory),

- kot szarobury pręgowany i kotka czarna białe dodatki z ul. Głowackiego.

 Do właścicieli wróciły:

- kotka szarobura pręgowana z ul. Żeromskiego,

- pies średni czarny podpalany z ul. Staromiejskiej,

- suczka średnia biało-czarna z ul. Mikulczyckiej,

- suczka mała czarna podpalana z ul. Bytomskiej,

- suczka średnia czarna podpalana z ul. Czarnieckiego,

- suczka średnia czarna z ul. Jaskółczej/Matejki,

- kotka szarobura pręgowana białe dodatki z dzielnicy Maciejów (tory).

Nowy dom znalazło 9 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Malinka (k-4381), Skubi (k-4481), Maja (12163), Kajtek (k4464), Olivka (k-4472),

Eimi (12232)

- w Katowicach: Negra (12259), Haris (12255),

- w Tarnowskich Górach: Franco (12239), Furry (12241),

- w Bytomiu: Tango (k-4450),

- w Gliwicach: Doxi (12158),

- w Mikołowie: Ares (9092),

- w Bruśku: Borman (12169).

Z adopcji po paru dniach wróciła:

- Negra (12259)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły: Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Pauliny, Aleksandry, Przedszkola nr 12 w Zabrzu, Adama i Renaty, Kacpra, Krzysztofa, Piotra, Beaty, Dominiki, Olgi, sklepu zoologicznego Fafik, Gabrieli, Radnej RM Gliwice Agnieszki F., Gabrysi, Pawła, Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 7 psów i 3 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 3 koty, są to:

- suczka średnia czarna podpalana krótkowłosa z ul. 1-go Maja,

- pies średni biszkoptowy krótkowłosy z ul. Struzika,

- suczka średnia czarna podpalana oraz kotka szylkretka z ul. 3-go Maja,

- kotka biało szarobura z ul. Grabowskiego,

- dwa brązowe amstaffy z ul. Mehoffera/Szczęść Boże,

- kocur czarny białe dodatki z ul. Witosa.

 Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 2 psy, są to:

- pies mały czarny podpalany krótkowłosy z pl. Słowiańskiego,

- suczka amstaff brązowo biała z ul. Matejki.

Do właścicieli wróciły:

- pies średni biszkoptowy krótkowłosy z ul. Struzika,

- pies amstaff brązowy z ul. Mehoffera/Szczęść Boże.

 Za Tęczowy Most odeszło kocię szarobure pręgowane białe dodatki z ul. Ogrodowej (ogródki działkowe)

 Nowy dom znalazło 8 psów i 3 koty:

- w Zabrzu: Wolfik (12240), Mika (11512), Niko (10515), Skafi (12177), Jagna (12244), Zorza

(12243), Andżela (12245), Leon (12238),

- w Katowicach: Vikuś (k-4474),

- w Chrzanowie: Iwan (k-4462),

- w Pszczynie: Oliverek (k-4475).

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Specjalnej Podstawowej nr 39 w Zabrzu, Rafała, Sebastiana, Magdaleny, Rafała, Ewy, Grupy „Spacerki” Zabrze Centrum Południe, Luxmedu Gliwice, Sylwii, Weroniki, Beaty, Martyny, Przemka oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przyjelismy 8 psów i 2 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów, są to:

- pies amstaff biało-brązowy z ul. Wolności,

- suka średnia czarna podpalana z ul. Hagera,

- suka mała tricolor z ul. Wolności,

- pies średni czarny podpalany biała krawat z ul. Gregoriusa Agrikoli,

- pies duży brązowy czarna kamizelka z ul. Krasińskiego.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 3 psy i 2 koty, są to:

- suczka mała czarna podpalana z ul. Banachiewicza,

- suczka mała brązowa z ciemnym nalotem oraz suczka mała biszkoptowa z ciemnym nalotem z ul. Tomeczka,

- kotka stalowa pręgowana z ul. Sobieskiego,

- kocię szarobure pręgowane białe dodatki z ul. Ogrodowej (ogródki działkowe).

Do właścicieli wróciły:

- pies amstaff biało-brązowy z ul. Wolności,

- suka średnia czarna podpalana z ul. Hagera,

- suka mała tricolor z ul. Wolności,

- pies duży brązowy czarna kamizelka z ul. Krasińskiego.

Nowy dom znalazło 8 kotów i 1 pies:

- w Dobieszowicach: Diego (k-4463)

- w Zabrzu: Wiewiórka (k-4470), Galuś (k-4447), Molly (k-4459),

- w Gliwicach: Simba (k-4461), Mała (k-4241),

- w Katowicach: Misia (7594),

- w Rudzie Śląskiej: Ornella (k-4441),

- w Świętochłowicach: Assira (k-4468)

Otrzymaliśmy dary od:

Kamili, Dominiki, Adama, Przedszkola Fantastyczna Przygoda w Gliwicach oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przyjęliśmy 11 psów i 4 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów, są to:

- pies mały czarny biały deresz ul. Sienkiewicza,

- suczka duża czarna krótkowłosa ul. Klonowa (przywiązany do przedszkolnego ogrodzenia),

- pies york srebrno brązowy z ul. Szczęść Boże,

- pies mały czarny-podpalany średni włos ul. Blani/Młyńska,

- suczka chart czarna białe dodatki z ul. Wolności,

- pies mały tricolor średni włos z ul. Chudowskiej.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 4 psy i 4 koty, są to:

- suczka mała biała brązowe dodatki ul. Witosa,

- suczka średnia czarna krótkowłosa ul. Staromiejska,

- pies mały tricolor krótkowłosy ul. Piastowska,

- suczka mała czarna podpalana ul. Banachiewicza,

- 4 kocięta ul. Kościuszki.

Do właścicieli wróciły:

- pies mały czarny-podpalany średni włos ul. Blani/Młyńska,

- suczka chart czarna białe dodatki z ul. Wolności,

- pies mały czarny biały deresz ul. Sienkiewicza.

Nowy dom znalazły 2 psy i 6 kotów:

- w Rudzie Śląskiej: Puszek (12228),

- w Zabrzu: Lisa (k-4338), Keira (k-4466), Szela (k-4467), Vezemir (k-4465), Miśka (k-4443), Latika (10231)

- w Gliwicach: Bruno (k-4454).

Za Tęczowy Most odeszli:

- pies w typie owczarka niemieckiego przywiązany do schroniskowego płotu,

- Max (9782),

- Risia (9785).

Otrzymaliśmy dary od:

Katarzyny, Gliwickiego Zakładu Aktywizacji Zawodowej, Agaty, Oliwiera, Radosława, Kapadocji Kebab Zabrze, klientów sklepu zoologicznego Sylwuś Zabrze oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przyjęliśmy 18 psów i 15 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 17 psów i 10 kotów są to:

- suczka mała brązowa ciemny nalot z ul. Elzab,

- suczka mała jasnobrązowa z ul. Mikulczyckiej,

- pies duży biszkoptowy z ul. Okrzei (wcześniej wyrzucony niedaleko schroniska),

- kotka szylkret, kocur biało rudy, 5 kociąt z ul. Korwina,

- kocię biało szarobure z ul. Niepokólczyckiego,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Sienkiewicza,

- suczka mała czarna średni włos z ul. Staromiejskiej,

- pies średni biało biszkoptowy średni włos z ul. Grzybowskiej,

- suczka brązowa białe dodatki w typie amstafa z ul. Wolności,

- kotka pers tricolor z ul. Św. Wawrzyńca,

- 8 szczeniąt z wysypiska śmieci z ul,. Cmentarnej,

- kocię czarne w ul. Wolności,

- pies mały czarny białe dodatki z ul. 3-go Maja/Sikorskiego,

- pies mały czarny białe dodatki z ul. Wolskiego.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 5 kotów są to:

- 4 kocięta z ul. Hagera,

- suczka mała trocolor z ul. Czołgistów,

- kocur szarobury białe dodatki z ul. Wojska Polskiego.

 

Do właścicieli wróciły:

- suczka mała trocolor z ul. Czołgistów,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Sienkiewicza,

- suczka mała czarna średni włos z ul. Staromiejskiej,

- pies średni biało biszkoptowy średni włos z ul. Grzybowskiej,

- pies mały czarny białe dodatki z ul. 3-go Maja/Sikorskiego.

 

Nowy dom znalazło 5 psów i 2 koty:

- w Rudzie Śląskiej: Frodo (12181), Gino (12159),

- w Zabrzu: Ray (12221), Róża (12054),

- w Gliwicach: Xenka (k-4456), Monty (k-4446),

- w Świętochłowicach: Major (12222).

 

Za Tęczowy Most odeszła kotka pers tricolor z ul. Św. Wawrzyńca.

Z adopcji wrócił Frodo (12181).

Otrzymaliśmy dary od:

Kornelii, Beaty, Soni, ZPEC Sp. Zo.o., Aleksandry, Agnieszki, Marleny, Agnieszki, Konrada, Wiktorii, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Katarzyny, Wani, Beaty, Sandry, Aleksandry, Maxi Zoo w Zabrzu, Sklepu Zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu kl.3a, Maxi Zoo w Bytomiu, Przedszkola w Dobieszowicach, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Dominika oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 7 psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 2 koty są to:

- pies mały czekoladowy podpalany z ul. Krakowskiej,

- pies czarny podpalany z ul. Kościuszki,

- suka średnia rudo złota czarne łaty z ul. Floriana,

- kocur biało-rudy z ul. B. Śmiałego,

- pies średni czarny podpalany dereszowate łapy z ul. Floriana,

- kocię biało czarne z ul. Dworskiej,

- suczka adoptowana od nas - średnia biała, brązowe dodatki z terenu Gliwic.

Przez osobę postronną został przyprowadzony 1 pies jest to:

- suczka mała brązowa z czarnym nalotem z ul. Webera.

Przywiązany przy schronisku został 1 pies, jest to:

- pies duży w typie owczarka niemieckiego, czarny podpalany.

Do właścicieli wrócił:

- pies średni czarny podpalany dereszowate łapy z ul. Floriana

- suka średnia rudo złota czarne łaty z ul. Floriana,

- pies mały czekoladowy podpalany z ul. Krakowskiej.

Nowy dom znalazł 1 pies:

- w Bytomiu: Lena (12203)

Otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Haudi, Karoliny, Katarzyny, Anny, Agnieszki, Krystiana, Karoliny, Sabiny, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 w Zabrzu, Hau Love oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 13 psów i 5 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 5 kotów są to:

- suczka mała jasnobrązowa krótkowłosa z ul. Kossaka,

- pies średni czarny biały krawat z ul. Kossaka,

- suczka mała biała w typie maltańczyka z ul. Klonowej,

- suczka średnia czarna z ul. Prusa,

- pies średni biały szaro brązowe łaty z ul. Waysenhoffa,

- 4 kocięta z ul. Barlickiego,

- pies duży czarny z ul. Karolinki,

- pies średni brązowy , ciemna kufa z ul. Janika,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Barlickiego,

- pies mały czarny szorstkowłosy z ranami na boku z ul. De Gaulle’a,

- kotka tricolor z ul. Zjednoczenia.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 4 psy są to:

- pies czarny podpalany szorstkowłosy z ul. Ogrodowej,

- suczka mała jasnobrązowa z ul. Tarnopolskiej,

- pies biały w typie shih tzu ze stawów Mikulczyce,

- pies czarny białe dodatki ze stawów Mikulczyce.

Do właścicieli wrócił:

- pies duży brązowy z ciemnym nalotem z ul. Słowackiego,

- suczka mała biała w typie maltańczyka z ul. Klonowej,

- suczka średnia czarna z ul. Prusa,

- pies duży czarny z ul. Karolinki,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Barlickiego,

- pies biały w typie shih tzu ze stawów Mikulczyce,

- pies czarny białe dodatki ze stawów Mikulczyce.

Z adopcji wrócił Pucek (k-4352) ponieważ nie dogadał się z wnukami nowych właścicieli.

Nowe domki znalazły 3 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Hektor (12114), Kicia (k-4377), Kicek (k-4378)

- w Karchowicach: Wercia (12201),

- w Katowicach: Ora (12014).

Otrzymaliśmy dary od:

Anny, Łukasza, Katarzyny, Krzysztofa, Moniki, Doroty i Michała, Aleksandry, Andrzeja, Leroy Merlin Gliwice, Justyny, Przedszkola Uśmiech w Zabrzu, Katarzyny, Anny, Daniela, Magdy, Ali, Grzegorza, Bazarkowiczów, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu, Przedszkola nr 1 w Zabrzu, Przedszkola nr 14 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :) !!!

 

Przyjęliśmy 3 psy i 3 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy i 2 koty są to:

- suczka mała czarna podpalana z ul. Staszica,

- pies duży brązowy ciemny nalot krótkowłosy z ul. Słowackiego,

- kocur biały z czarnymi dodatkami z ul. 11-go Listopada,

- kocur czarny z ul. Kasprowicza.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 1 kot są to:

- suczka mała biała maltańczyk z ul. Roosevelta,

- kocur czarny z ul. Galla. 

Do właścicieli wrócił:

- suczka mała czarna podpalana z ul. Staszica,

- suczka mała biała maltańczyk z ul. Roosevelta,

- pies mały biało-brązowy z ul. Św. Wawrzyńca.

Nowe domki znalazły 3 koty i 1 pies:

- w Zabrzu: Bit (12204), Hans (k-4411), Szana (k-4007), Grecja (k-4131).

Otrzymaliśmy dary od:

Małgorzaty, Alicji, Mateusza, Karoliny, Lidii, Wiktorii, Zuzi, Alicji, Natalii, Mai, Martyny, Agnieszki, Daniela, Przedszkola nr 16 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 5 psów, 1 kota i 1 królika.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 1 królika, są to:

- pies brązowy buldog francuski z ul. Jagiełły,

- pies mało-średni rudy krótkowłosy z ul. Pszczyńskiej,

- dwie suczki owczarki niemieckie czarne podpalane długowłose z ul. Bytomskiej,

- pies mały biało-brązowy krótkowłosy z ul. św. Wawrzyńca,

- królik biało-brązowy z ul. Armii Krajowej.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 kot, jest to:

- kocur biało-rudy z ul. Damrota.

 

Do właścicieli wrócił:

- pies czarny stafford bull terier z ul. Klonowej,

- pies biało - brązowy jack russel terier z ul. de Gaulle’a,

- suczka biało-brązowa szorstkowłosa z ul. Królewskiej,

- pies brązowy buldog francuski z ul. Jagiełły,

- pies średni rudy krótkowłosy z ul. Pszczyńskiej,

- dwie suczki owczarki niemieckie czarne podpalane długowłose z ul. Bytomskiej.

 

Z adopcji wrócił:

- Mik (12139).

 

Nowe domki znalazły 3 psy:

- w Zabrzu: Tosiek (12195),

- w Rudzie Śląskiej: Maja (11536),

- w Gliwicach: Mały (12202).

 

Otrzymaliśmy dary od:

Krzysztofa, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Przedszkola nr 7 w Zabrzu, Beaty i Martyny, Franciszka, Klasztoru Sióstr Boromeuszek w Zabrzu, DHK Polska, Hostelu Guido Zabrze, zoopers.pl oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 12 psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 1 kota, są to:

- pies duży czarny krótkowłosy z ul. Poznańskiej,

- pies szczenię brązowy w typie amstaffa z ul. Żółkiewskiego,

- suczka w typie jamnika brązowa z ul. Klonowej,

- suczka mała czarna kudłata z ul. Młodego Górnika,

- suczka szczenię czarna podpalana średni włos z ul. 3-go Maja,

- kotka tricolor z ul. 3-go Maja,

- pies duży czarny w typie labradora z ul. Żwirki i Wigury/Wiosny Ludów,

- pies czarny stafford bull terier z ul. Klonowej.

 Przez osoby postronne zostało przyprowadzonych 5 psów, są to:

- pies mały czarny podpalany z ul. 3-go Maja,

- pies biało- brązowy jeck russel terier z ul. de Gaulle’a,

- suczka biało-brązowa szorstkowłosa z ul. Królewskiej,

- suczka mała czarna podpalana z ul. Łanowej,

- suczka mała biała brązowe z ul. Łanowej.

Do właścicieli wrócił:

- pies duży czarny krótkowłosy z ul. Poznańskiej,

- pies szczenię brązowy w typie amstaffa z ul. Żółkiewskiego,

- suczka w typie jamnika brązowa z ul. Klonowej,

- pies duży czarny w typie labradora z ul. Żwirki i Wigury/Wiosny Ludów,

- pies mały czarny podpalany z ul. 3-go Maja.

 Za Tęczowy Most odszedł:

- Kiełek (k-4439).

 Nowe domki znalazły 4 psy:

- w Zabrzu: Zagatek (12178), Litka (12174), Iż,a (12173),

- w Rudzie Śląskiej: Killer (12194).

Otrzymaliśmy dary od:

Bazarku na rzecz Psitulmnie, Jolanty, Mariusza, Tomasza, Agaty, Eweliny, APN Knurów, Marka, Jana, Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach, Zespołu Szkół Nr 10 – Szkoły Podstawowej nr 27 kl. IV B, Urszuli, Klubu Kwadrat Zabrze, Salubrisu Zabrze, Sławka oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Przyjęliśmy 3 psy i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy są to:

- suczka husky szara-białe dodatki z ul. Sikorskiego,

- pies york jasnobrązowy z ul. Kochanowskiego.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 1 kot są to:

- suka średnia brązowa białe dodatki z ul. Krakusa,

- kotka szarobura pręgowana z ul. Kawika.

Do właścicieli wrócił:

- pies york jasno-brązowy z ul. Kochanowskiego.

Za Tęczowy Most odszedł:

- Tino (8816).

Nowe domki znalazły 3 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Tamiku (k-4214),

- w Łaziskach Górnych: Kuba (12148),

- w Gliwicach: Gumiś (k-4400),

- w Bytomiu: Mac (11842),

- w Katowicach: Halutek (12176).

Otrzymaliśmy dary od:

Bazaraki na rzecz Psitulmnie, Zwierzęcy Madagaskar UK-PL, Liceum Plastycznego w Zabrzu, Aurelii, Angeliki, Tomasza, Inne Meble w Katowicach, Elżbiety, Patrycji, Sandry, Katarzyny, LKS Amator Rudziniec, Cezarego, MKS Zaborze-Zabrze rocznik 2015, Dariusza, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

Przyjęliśmy 4 psy.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 3 psy są to:

- pies średni rudy szorstkowłosy z ul. Anieli Krzywoń,

- pies york jasno-brązowy z ul. Wolności,

- pies mały rudy krótkowłosy, biały krawat z ul. Jagiellońskiej.

.
.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies, jest to:

- suczka średnia brązowa, ciemny nalot z ul. Teatralnej.

Do właścicieli wrócił:

- pies york jasno-brązowy z ul. Wolności.

Za Tęczowy Most odszedł:

- Dragon (11990)

Nowe domki znalazło 5 psów i 1 kot:

- w Zabrzu: Olina (12175), Coco (12162),

- w Tychach: Biszkopt (12170),

- w Rudzie Śląskiej: Fiona (11467)

- w Bytomiu: Szira (12047)

- w Miasteczku Śląskim: Bożenka (k-4288).

Otrzymaliśmy dary od:

Anny, PetSMile Gliwice, Karoliny, Wojciecha, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 8

w Zabrzu, Krystyny, PCK Zabrze, Janusza, Centrum Organizacji Pozarządowych, Przedszkola

nr 39 w Zabrzu, Klubu Kwadrat w Zabrzu, SIT-IN Poland w Rudzie Śląskiej oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 5 psów i 1 kota.

 W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy są to:

- pies średni czarny podpalany z ul. Urbana,

- pies czarny podpalany krótkowłosy z ul. Młyńskiej,

- suczka mała ruda krótkowłosa z ul. Wyspiańskiego,

- suczka średnia tricolor krótkowłosa z ul. Grunwaldzkiej.

.
.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 1 kot, są to:

- kotka czarna z ul. Łukasińskiego,

- suczka średnia ruda, średni włos z ul. 1go Maja.

Do właścicieli wróciły:

- pies mały biszkoptowy krótkowłosy z ul. Olchowej,

- pies średni czarny podpalany z ul. Urbana,

- suczka mała ruda krótkowłosa z ul. Wyspiańskiego,

- suczka średnia ruda, średni włos z ul. 1go Maja.

Za Tęczowy Most odszedł:

- czarny kocur (k-4438) przywieziony z ul. Kochanowskiego.

Z adopcji wrócił:

- Kuba (12148),

- Reks (11488).

Nowe domki znalazło 7 psów i 1 kot:

- w Pstrążnej: Jasmina (12188),

- w Zabrzu: India (k-4399),

- w Gliwicach: Filuś (12156),

- w Rudzie Śląskiej: Misiu (12140),

- w Warszawie: Cejlon (12123),

- w Bytomiu: Dioda (12168),

- w Łaziskach Górnych: Galaxy (12150),

- w Chorzowie: Mik (12139).

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu, Ewy, Urszuli, Marty, Doroty, Basi, Natalii, Weroniki, Błażeja, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Teresy, Sandry, Maxi ZOO w CH Platan Zabrze, Barber x Tattoo Bytom, Pawła, Jana, Barbary, Piotra, Krzysztofa, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu, Bazarkowicze, Vetmedica Zabrze oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 8 psów i 3 koty.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 2 koty są to:

.
.

- pies średni biszkoptowy krótkowłosy z ul. Harcerskiej,

- pies czarny labrador z ul. Karłowicza/Floriana,

- pies mały jasnobrązowy z ul. Wolności - CH Galeria,

- kocię czarne z ul. Niedziałkowskiego,

- pies mały czarny jasnopodpalany krótkowłosy z ul. Klonowej,

- kotka czarno-grafitowa dłuższy włos z ul. Roosevelta – Parafia św. Józefa,

- pies mały biszkoptowy krótkowłosy z ul. Olchowej,

- pies mały czarny podpalany szorstkowłosy z ul. Cmentarnej,

- pies mały biszkoptowy szorstkowłosy, dłuższy włos z ul. Cmentarnej.

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 kot, jest to:

- kocię czarne z ul. Trocera.

Przy schronisku biegał:

- pies duży w typie owczarka belgijskiego.

Do właścicieli wróciły:

- pies czarny labrador z ul. Karłowicza/Floriana,

- pies mały jasnobrązowy z ul. Wolności - CH Galeria,

- pies mały czarny jasnopodpalany krótkowłosy z ul. Klonowej,

- pies duży w typie owczarka belgijskiego, biegał przy schronisku.

Zbiegł:

- pies średni biszkoptowy krótkowłosy z ul. Harcerskiej.

Za Tęczowy Most odszedł :

Dżekuś (6672) oraz Lesio (10648)

Nowe domki znalazł 1 pies i 1 kot:

- w Zabrzu: Chivas (k-4435),

- w Gliwicach: Łatek (12039).

Otrzymaliśmy dary od:

Przedszkola nr 49 w Bytomiu, Przedszkola nr 39 w Bytomiu, Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu, Przedszkola Montessorii w Piekarach Śląskich, Aleksandry, P. Franzke, P. Jurczyk, Karoliny i Krystiana, Patryka i jego całej ekipy, ze sklepu Charity Shop Chorzów oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 4 psy.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy są to:

- pies mało-średni czarny biały krawat, dłuższy włos z ul. Kochanowskiego,

- suczka duża czarna podpalana dłuższy włos z ul. Franciszkańskiej,

- pies shih-tzu czarno-biały z ul. Dubiela,

- suczka mała czarna podpalana krótkowłosa z ul. 3-go Maja.

.
.

Do właścicieli wróciły:

- pies mało-średni czarny biały krawat, dłuższy włos z ul. Kochanowskiego,

- pies shih-tzu czarno-biały z ul. Dubiela,

- suczka mała czarna podpalana krótkowłosa z ul. 3-go Maja.

Nowe domki znalazły 2 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Nil (12186),

- w Bytomiu: Gandzia (k-4416),

- w Piekarach Śląskich: Deser (k-4424)

- w Rudzie Śląskiej: Czarek (12097).

Otrzymaliśmy dary od:

Wiktorii, Żanety, Nikoli, Anny, Łukasza, Pauliny, Wojtka i Hani, Grażyny, Danuty, Przedszkola „Skrzat” w Zabrzu, Przedszkola nr 19 w Zabrzu, Przedszkola nr 41 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przybyło nam 8 psów i 1 kot

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 psy są to:

- pies średni czarny podpalany z ul. Kosmowskiej,

- pies duży czarny krótkowłosy z ul. Kowalskiej.

Przez osoby postronne zostało przyprowadzonych 5 psów i 1 kot, jest to:

- suka średnia brązowa ciemny nalot z ul. de Gaulle’a,

- czarny kocur z ul. Kochanowskiego,

- szczenię czarne krótkowłose z ul. Wiejskiej,

- pies mały brązowy w typie yorka z ul. Dożynkowej,

- bokser brązowy pręgowany z ul. Legnickiej,

- szczenię mały czarny, białe skarpetki z parku Dubiela.

Przerzucony przez schroniskowy płot został:

- pies duży czarny podpalany w typie owczarka niemieckiego.

Do właścicieli wróciły:

- suka średnia brązowa z ul. Andersa,

- pies średni czarny podpalany z ul. Kosmowskiej,

- pies duży czarny krótkowłosy z ul. Kowalskiej,

- pies mały brązowy w typie yorka z ul. Dożynkowej.

 Nowe domki znalazły 4 psy i 1 kot:

- w Zabrzu: Gwiazdeczka (k-4433), Słodki (k-4383), Lolek (k-4316), Apka (12145),

- w Tychach: Bueno (k-4436).

Otrzymaliśmy dary od:

Bożeny, Genowefy, Sławomira, Julii i Wiktorii, Mai, Team Barnuchy, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Przedszkola nr 7 w Zabrzu, Bartosza i Andrzeja oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 

Przyjęliśmy 13 psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 11 psów są to:

- pies średni rudo-biszkoptowy z ul .Przy Bramie,

- suczka duża czarna krótkowłosa z ul. Roosevelta,

- suka średnia brązowa z ul. Andersa,

- suka mała czarna krótkowłosa z ul. Tatarkiewicza,

- 6 szczeniąt z ul. Tarnogórskiej (staw w Zabrzu-Mikulczycach),

- pies mały biszkoptowo-rudy z ul. Kochanowskiego.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies jest to:

- pies owczarek niemiecki czarny podpalany długowłosy z ul. Pod Borem

Przerzucona przez schroniskowy płot została:

-suczka mała biała dłuższy włos.

Do właścicieli wróciły:

- suka mała czarna z ul. Łanowej,

- suka mała czarna podpalana średni włos z ul. Łanowej,

- pies średni czarny podpalany średni włos z ul. Sejmowej,

- pies średni czarny biały krawat z ul. Nad Kanałem,

- suczka duża czarna krótkowłosa z ul. Roosevelta,

- suka mała czarna krótkowłosa z ul. Tatarkiewicza,

- pies mały biszkoptowo-rudy z ul. Kochanowskiego.

Z adopcji wrócił Tofi (12099) ?

Nowe domki znalazły 3 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Dejzi (12146), Kuba (12148), Ciastek (k-4414)

- w Rudzie Śląskiej: Djerba (12128)

- w Knurowie: Julek (k-4372),

- w Katowicach: Edka (k-4204), Franko (k-4384)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej w Przyszowicach, Torcida Girls, Karoliny, Agnieszki, Haliny, Świetlicy Błogosławionego Czempiela w Rudzie Śląskiej, Świetlicy środowiskowej w dzielnicy Wirek w Rudzie Śląskiej oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 10 psów i 4 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów i 1 kota są to:

- pies mały czarny podpalany z ul. Reform Rolnych,

- pies średni czarny podpalany krótkowłosy z ul. Korczoka,

- pies czarny w typie labradora z ul. Wyciska/Korczoka,

- suka duża czarna podpalana z ul. Słowackiego,

- kot biało-szarobury z ul. Budowlanej,

- suka mała czarna z ul. Łanowej,

- suka mała czarna podpalana średni włos z ul. Łanowej,

- pies średni czarny podpalany średni włos z ul. Sejmowej,

- pies średni czarny biały krawat z ul. Nad Kanałem.

 

Przez osoby postronne został przyprowadzony 1 pies i 3 koty, są to:

- pies duży czarny podpalany z ul. Kalinowej,

- kocię biało-rude z ul. Zapolskiej/Gogolińskiej,

- kocię tricolor z ul. Magazynowej,

- kocię czarne z dzielnicy Mikulczyce.

 

Do właścicieli wróciły:

- pies czarny w typie labradora z ul. Wyciska/Korczoka,

- suka duża czarna podpalana z ul. Słowackiego,

- pies duży czarny podpalany z ul. Kalinowej,

- suka mała jamnikowata brązowa ciemny nalot z ul. Anieli Krzywoń (po zmarłym właścicielu)

 

Nowe domki znalazły 4 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Sopel (k-4423), Kein (12108), Orion (k-4430),

- w Bytomiu: Diabełek (11335),

- w Zawierciu: Pchełka (12144),

- w Katowicach: Cariie (12082).

 

Otrzymaliśmy dary od:


Iwony, Akademii Przedszkolaka w Żędowie, Dariusza, Metaleko w Zabrzu, Angeliki, Aleksandry, Agnieszki, Sklepu zoologicznego Sylwuś w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

Przyjęliśmy 6 psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów są to:

- pies średni biały czarne dodatki z ul. Krakowskiej,

- suka amstaff błękitna biały krawat z ul. Cieszyńskiej,

- pies mały brązowy biały krawat z ul. Gagarina,

- pies średni biszkoptowy z ul. Niedziałkowskiego,

- suka średnia szara z ul. Zamkowej,

- suka średnia sól-pieprz z czarna kamizelką z ul. Budowlanej.

Do właścicieli wróciły:

- pies mały czarny podpalany z ul. Kruszyny,

- pies średni biały czarne dodatki z ul. Krakowskiej,

- suka amstaff błękitna biały krawat z ul. Cieszyńskiej,

Nowe domki znalazło 6 kotów i 2 psy:

- w Zabrzu: Romeo (k-4417), Sjesto (k-4415), Remek (k-42977), Lejdi (k-4277), Psotka (k-4389),
                   Dżok (12106), Pucek (k-4352)

- w Katowicach: Tofi (12099)

Otrzymaliśmy dary od:

Tina ZOO Zabrze, Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach, Przedszkola nr 43 w Zabrzu, Bazarkowiczów, Artura, Marty i Kamila, Elżbiety, Iwony Lasek z MGW Zabrze, Urszuli, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu, Maxi ZOO w CH Platan Zabrze, TOZ Oddział w Gliwicach, Pani Posełek oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

Przyjęliśmy 12 psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów są to:

- suka mała czarna szorstkowłosa z ul. Paderewskiego,

- suka mała brązowa gładkowłosa z ul. Pokoju,

- suka owczarek niemiecki czarna podpalana z ul. Curie-Skłodowskiej,

- pies mały czarny z ul. Miarki/Jagiellońska,

- pies mały brązowy z ciemnym nalotem z ul. Zamkowej,

- suka średnia brązowa z ul. Miarki,

- pies duży czarny lekko podpalany z ul. Bażantów,

- pies mały czarny podpalany z ul. Kruszyny,

- pies mały brązowy z ul. Grzybowskiej,

- pies średni czarny jasny podpalany z dzielnicy Biskupice – tory kolejowe.

 

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 2 psy i 2 koty, są to:

- suka mała jasnobrązowa z białym krawatem z ul. Panieńskie Skały,

- pies mały brązowy jasny podpalany z ul. Chopina,

- kotka czarna z białymi dodatki z ul. Opawskiej,

- kotka czarna z białymi dodatki z ul. Opawskiej.

 

Do właścicieli wróciły:

- pies średni brązowy krótkowłosy z ul. Blani,

- pies mały czarny z ul. Miarki/Jagiellońska,

- suka średnia brązowa z ul. Miarki,

- pies duży czarny lekko podpalany z ul. Bażantów,

- pies mały brązowy jasnopodpalany z ul. Chopina,

- pies mały brązowy z ul. Grzybowskiej,

- Dita (12149).

 

Za Tęczowy Most odeszła kotka Fortuna (k-4406).

 

Nowe domki znalazły 3 psy i 11 kotów:

- w Zabrzu: Bonifacy (k-4390), Duszek (k-4419), Lukier (k-4387), Szyszunia (12028), Keri (k-4366)

- w Bytomiu: Mafiozo (k-4428), Moskwa (k-4429)

- w Knurowie: Filek (k-4388)

- w Rudzie Śląskiej: Ambroży (k-4413), Rekin (k-4301), Groszek (k-4418)

- w Tarnowskich Górach: Tina (11642)

- w Gliwicach: Ewka (12132), Magia (k-4420).

 

Otrzymaliśmy dary od:

Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu, Avantor Performance Materials Gliwice, Haliny, Danuty, Teresy, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr nr w Knurowie, Natalii, Nadii, Tomasza, Wioletty, Janusza, Dawida, Magdaleny, Kapadocji Kebab Zabrze, Soni, Łukasza, Agaty, Anny, Najbardziej Oświetlonego Domu w Zabrzu, Piotra, Agnieszki, Hani i Laury, Łukasza i Karoliny, Widzów Kanału Polish Paranormal TV, Agnieszki, Krystiana, Kamili, Ilony, Katarzyny, Karoliny, Romana, Przedszkola nr 521 w Katowicach, Gadaszu – Dominiki i Mikołaja, Łukasza, Zuzanny, Factory Gliwice, Petsmile Gliwice, Karoliny, Aleksandry, Vanessy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach, Straży Miejskiej w Zabrzu, Laury, Beaty i Martyny, Mateusza, Przedszkola nr 8 w Zabrzu, Reshape Zabrze i Klubowiczów, Mars Polska SP. z o.o., Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Przedszkola nr 12 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

Przyjęliśmy 7 psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów są to:

- pies mały czarny krótkowłosy z ul. Wolności,

- pies mały brązowy z ciemnym nalotem z ul. Pod Borem,

- pies mały czarny podpalany z ul. Pod Borem,

- pies duży w typie owczarka podhalańskiego w ul. Hermisza,

- pies mały czarny krótkowłosy z ul. Krakowskiej.

 Przez osoby postronne zostało przyprowadzony 1 pies, jest to:

- pies średni brązowy krótki włos z ul. Blani.

 Do schroniskowego płoty został przywiązany 1 pies, jest to:

- pies szczenię średni biały z brązowymi dodatkami.

Do właścicieli wróciły:

- pies labrador biszkoptowy z ul. Łaskiego,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Sejmowej,

- pies duży w typie owczarka podhalańskiego w ul. Hermisza,

- pies szczenię średni biały z brązowymi dodatkami przywiązany do schroniskowego płotu

Nowe domki znalazły 3 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Antek (k-4242), Morris (k-4393), Dino (6779)

- w Katowicach: Fryk (k-4421)

- w Chorzowie: Sajuś (12127)

- w Rudzie Śląskiej: Luna (12072)

- w Tychach: Milka (k-4395)

Otrzymaliśmy dary od:

House of Air Gliwice, Wiktorii, Soni i Piotra, Gosi, Marcina, Alicji, Natalii, Łukasza, Ewy i Zbyszka, Kawiarni Artystycznej, Pracowni Chude Drewno, Aleksandry, Leroy Merlin Gliwice, Adama, Przedszkole na 36 w Zabrzu, Big Dog w Zabrzu, Gumisiowego Przedszkola w Siemianowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach, Wanessy, Daniela, Lesława, Katarzyny, Lenki z klasy 4A oraz Filipa z klasy z 8B ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Przyjęliśmy 8 psów i 2 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów i 2 koty są to:

- kocię szarobure pręgowane z ul. Zamkowej,

- kocurek szarobury pręgowany w ul. Sobieskiego,

- pies duży czarny podpalany z ul. Grunwaldzkiej,

- suka mała brązowa białe dodatki szorstkowłosa z Parku Hutniczego,

- pies mały czarny podpalany z ul. Kowalskiej,

- pies labrador biszkoptowy z ul.Łaskiego,

- pies labrador biszkoptowy z ul. Sejmowej.

Przez osoby postronne zostały przyprowadzone 3 psy:

- suka mała czarna podpalana z A4 20 km od Wrocławia,

- pies szczenię czarny podpalany z ul. Zaolziańskiej,

- suka czarna podpalana z ul. Św. Jana.

Do właścicieli wróciły:

- suka mała czarna białe i brązowe dodatki z ul. Wajdy

- pies duży czarny podpalany z ul. Grunwaldzkiej,

- suka mała brązowa białe dodatki szorstkowłosa z Parku Hutniczego,

- pies mały czarny podpalany z ul. Kowalskiej

- suka czarna podpalana z ul. Św. Jana.

Nowe domki znalazły 3 psy i 1 kot:

- w Zabrzu: Sziru (k-4410),

- w Bytomiu: Jetsi (12096),

- w Świętochłowicach: Jaro (12120),

- w Gliwicach: Cita (12199).

Otrzymaliśmy dary od:

Hani i Mirka, Agaty i Marzeny, Joanny i Antosi, Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze Zabrze rocznik 2014 oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

W ostatnim tygodniu grrdnia 2021 przyjeliśmy 4 psy i 1  kota .

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 1 kota, są to:

- suka mała brązowa z ciemnym nalotem z ul. 3-go Maja,

- kocię czarne z ul. Zamkowej,

- suka średnia ciemno brązowa kręcony włos z ul. Miłej,

- pies średni czarny biały krawat z ul. 3-go Maja,

- suka mała czarna białe i brązowe dodatki z ul. Wajdy.

 Do właścicieli wróciły:

- suka średnia ciemno brązowa kręcony włos z ul. Miłej,

- pies średni czarny biały krawat z ul. 3-go Maja,

- suka mała brązowo czarna kudłata z ul. Trębackiej.

 Nowe domki znalazł 1 pies i 1 kot:

- w Zabrzu: Borys (k-43475), Łatek (10173)

Otrzymaliśmy dary od:

Weroniki, Grzegorza, Nocnej Jazdy Zabrze, Agnieszki, Letniej Rezydencji Ludzi Bezdomnych, Salonu Fryzjerskiego Mega Styl, Joanny, Lombardu WOMI, Szkoły Podstawowej nr 13 w Gliwicach, Janusza, Ani oraz anonimowych darczyńców.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

 


Rok 2022 Rok 2021 Rok 2020 Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl

Facebook:
Schronisko Psitulmnie
TOZ Zabrze

dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@me.com
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
Straż Miejska - zgłoszenia dotyczące zwierząt
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko - zgłoszenia dotyczące zwierząt w godzinach otwarcia schroniska
tel. (32) 271 47 97
Numer interwencyjny - zgłoszenia dotyczące zwierząt po wypadkach
tel. 505 125 974