www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Demirel

(12105)

Znalazłam rodzinę w Pilchowicach :-) 13.12.2021

Cześć, nazywam się Demirel. Jestem małą, słodką kuleczką w wieku szczenięcym.

Do schroniska przywiozła mnie Straż Miejska, otrzymali zgłoszenie dotyczące błąkającego się szczeniaczka w okolicach Parku Hutniczego. To właśnie byłam ja. Nikt do tej pory nie byłam o mnie ani nie szukał.

Jestem radosna, energiczna, mam mnóstwo pomysłów. Dlatego bardzo ucieszyło mnie towarzystwo innego pieska. Bo to znaczy świetną wspólną zabawę. A w dodatku jest w moim wieku więc rozumiemy się idealnie.

Choć jestem jeszcze maluchem staram się zachowywać czystość. Zdarza się, że jeszcze nie wszystko wychodzi mi idealnie ale przecież mam jeszcze na to troszkę czasu :)

Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałam również zaczipowana. A schronisko zapewnia mi darmową sterylizację.

 

Jeżeli masz dziecko i zastanawiasz się nad adopcją lub kupnem psa, dobrze się do tego przygotuj, przede wszystkim mentalnie. Musisz bowiem pamiętać, że wychowanie szczeniaka i nauczenie go podstawowych zasad wspólnego życia to często dwa lata pracy, więc do tego czasu będziesz mieć w domu dwójkę dzieci.

Musisz pamiętać również, że pies powinien czuć się bezpiecznie przy dziecku, a dziecko przy psie. Pewne zaniedbania mogą doprowadzić do sytuacji, w której pies stanie się agresywny i tym samym niebezpieczny dla Twojej pociechy. – Skopiowano z JohnDog.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Warto wiedzieć przy adopcji szczeniaczka: Przedszkole dla szczeniąt - Jest to miejsce, w którym szczenięta mogą się bezpiecznie bawić z rówieśnikami oraz poznawać różnych ludzi, przedmioty, dźwięki. Zajęcia te wspomagają rozwój młodych psów. Jest to forma kursu stworzona specjalnie dla właścicieli szczeniąt, by mogli zapewnić swoim podopiecznym optymalny rozwój i pomóc im wyrosnąć na radosnych i niekłopotliwych towarzyszy rodziny.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 134 zwierzaków
suczek26
psów60
kotek21
kocurów27

Są u nas zwierzaki:
małe59
średnie57
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW