www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Kasjusz

(11880)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualny Tata "Kwaku" :-)
Wirtualna Rodzinka Hania i Paweł z Zabrza :-)
Wirtualna Mama Bożena P. :-)

Witam mam na imię Kasjusz. Urodziłem się w okolicach sierpnia 2017 roku.

Mieszkałem na posesji przy ul. Fontanusa. Wiele się w moim domu działo, są osoby, które mówią, że lepiej się zachowuję, gdy nie ma w pobliżu mojego właściciela. Ale do rzeczy, bo pewnie się zastanawiacie moi mili jak ja się w ogóle tu znalazłem. Schronisko otrzymało informację, o tym, że moja rodzina zniknęła i pozostawiła mnie bez opieki na posesji. Jak się okazało informacje o 10-cio dniowej nieobecności mojego właściciela udało się potwierdzić inspektorowi TOZ. 2 marca 2021 roku została przeprowadzona interwencja wraz z Policją. Zostałem zabezpieczony w schronisku. I musze przyznać, że tu o wiele inaczej życie płynie. Ciągle się coś dzieje, co chwilkę za przęsłem wącham się z innymi pieskami. Chciałbym się z nimi bawić, ale te przęsła mi nie pozwalają, a one jakoś dziwnie na mnie szczekają. Mam dużo zabawek, które uatrakcyjniają mi chwilę. Bawię się i zarazem uczę komend posłuszeństwa. Uwielbiam te nagrody z kieszonkowej przegrody. Na hasło: Daj buziaczka, mam ochotę się roztopić. Niby taki wielki zwierz ze mnie, a czasami zachowuję się jak szczeniaczek. Jednakże nie zapominajmy z jakiej rasy się wywodzę i jakie mam predyspozycje.

 

Psy rasy kaukaz były niegdyś wykorzystywane do stróżowania i pilnowania obejść, stad bydła i owiec przed drapieżnikami. Psy tej rasy to czysty temperament, zdecydowanie i wysoka inteligencja, ale też silnie rozwinięty instynkt terytorialny. Kaukazy są także bardzo zrównoważone i lojalne w stosunku do swojego pana i rodziny; nie powinny wykazywać skłonności do nadmiernej agresji. Nieufne w stosunku do obcych, zazwyczaj nie wchodzą z nimi w bliższe relacje. To typowe czworonogi jednego właściciela. Jak na stróża przystało, posiadają doskonały słuch i szybko zaalarmują opiekuna o zagrożeniu, a w razie potrzeby zaatakują bez ostrzeżenia. Niestety, owo wyczulenie na obecność intruzów i odgłosy może skutkować wzmożoną szczekliwością i hałaśliwością – szczególnie w porze nocnej. Nie jest to rasa polecana rodzinom z małymi dziećmi. Kaukazy są co prawda oddanymi obrońcami rodziny, niemniej nie mają cierpliwości do dzieci i mogą zaatakować, kiedy te będą zbyt natarczywe.

Niestety nie jestem psem dla każdego! Jeżeli nie posiadają Państwo doświadczenia w prowadzeniu i szkoleniu psów, absolutnie porzućcie myśl o adopcji takiego czworonoga! Podczas zabawy jestem zdolny do nakręcenia się nie tylko na zabawkę, ale rękę, nogę.

Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałem również zaczipowany. Niebawem czeka mnie zabieg kastracji.


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 90 zwierzaków
suczek21
psów51
kotek12
kocurów6

Są u nas zwierzaki:
małe30
średnie42
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW