www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Blank

(k-4212)
Mam domek w Gliwicach :-) 12.04.2021
 
Około 5 miesięczny kocurek, który do naszego schroniska trafił 18 stycznia 2020 roku z banku w ścisłym Centrum Zabrza. Kotek co najmniej od tygodnia przesiadywał w przestrzeni nad podwieszanym sufitem, jednak był zupełnie dziki i nie pokazywał się nikomu, więc tak na prawdę na początku nikt nie zdawał sobie nawet sprawy z tego jaki zwierzak się wprowadził w tak nietypowe miejsce. 
Dopiero po czasie skusił się na jedzonko i wszedł do klatki żywołapki przystosowanej do łapania kun. Następnie pojechał do weterynarza gdzie na miejscu został zbadany i poddany zabiegowi kastracji jako kotek wolnożyjący. Na wolność już jednak nie wróci, ponieważ okolica z której trafił jest bardzo niebezpieczna dla zwierząt , a wypuszczenie go w innym miejscu i to zimą, było by tak naprawdę narażaniem jego zdrowia i życia. 
Tym sposobem mały dzikusek przybył do naszej kociarni. Przez pierwsze dni nikt go nie widywał, trzeciego dnia zaczął przemykać nam przed oczami, a już czwartego dnia nawet potrafił zatrzymać się na chwilę czy to przy miseczce czy innym kotku. Po tygodniu widujemy go dość często, głównie w trakcie spania w drapaku, kosztowania jedzonka czy zabawy z innymi kotkami. O ile ludzi boi się panicznie i każdy kontakt z człowiekiem jest dla niego niemalże walką o przetrwanie to z innymi kotami dogaduje się świetnie, co ciekawe woli przebywać w środku kociarni niż na wolierze.
Zaczął już korzystać z kuwety, chociaż była ona dla niego zupełną nowością i na początku załatwiał się wszędzie tylko nie do niej. 
Oprócz kastracji ma już za sobą wszelkie szczepienia, odrobaczenie i czipowanie. Właściwie jest gotowy do adopcji, tylko kto da mu szansę? 
 

STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 90 zwierzaków
suczek21
psów51
kotek12
kocurów6

Są u nas zwierzaki:
małe30
średnie42
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW