www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Astryda

(k-4205)

Wydawałoby się , że miała jeszcze całe życie przed sobą, a jednak urodziła się tylko po to by rozkochać w sobie nas wszystkich i odejść :-( Maleńka, schorowana, wyjątkowa. Tak bardzo chcieliśmy, żeby Astrydka żyła, że nawet sama w to uwierzyła i radziła sobie z niejedną chorobą, pomimo silnych problemów neurologicznych potrafiła biegać za piłeczką i bawić się ze swoim braciszkiem jak gdyby nigdy nic, jakby jej delikatne ciałko było stworzone do radzenia sobie z wszelkimi trudnościami. Kiedy wtulała się mocno w nasze dłonie świat stawał się lepszy, a poczucie tego jak bardzo jesteśmy dla niej ważni dawało prawdziwego kopa na resztę dnia. Tym razem wtuliła się po raz ostatni... Leki przestały działać, pojawiła się wysoka gorączka i kolejna okrutna diagnoza - FIP :-(

Już nie ma naszej małej wojowniczki.

Astrydko, nigdy o Tobie nie zapomnimy, w naszych sercach pozostaniesz na zawsze. Biegaj sobie szczęśliwe za Tęczowym Mostem, baw się z innymi kociakami, których już z nami nie ma. Już nigdy nie będziesz cierpieć, już nigdy nie znajdziesz się sama i bezbronna na środku ulicy. Już nigdy nie będziesz ani głodna, ani zziębnięta.

Czuwaj tam z góry nad Asterkiem, daj mu dużo sił:-( TM 24.01.2021

Kotka, która na świat przyszła prawdopodobnie w październiku, a do naszego schroniska trafiła 1 grudnia 2020 roku z ul. Dworskiej. W związku z bardzo złym stanem zdrowia pojechała prosto do Centrum Weterynarii gdzie została na niemalże 3 tygodnie. Pierwsze dni były walką o jej życie, momentami traciliśmy nadzieję, że będzie na tyle silna. Na szczęście mała wojowniczka nie poddała się :-) Nadal ma zaburzenia neurologiczne co wiąże się z trudnościami w sprawnym poruszaniu, ale dla niej do żaden problem :-) Biega, skacze i goni za piłkami, trochę nie daje sobie rady w zapasach z innymi kociakami, ale kto wie może jeszcze nas zaskoczy? W pierwszym kontakcie jest nieufna wobec ludzi, ale wystarczy dać jej chwilę, żeby zaczęła się tulić i głośno mruczeć. Korzysta z kuwety. Została zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana, a w przyszłości należy zgłosić się z nią do nas na bezpłatny zabieg sterylizacji :-)

https://photos.app.goo.gl/uHm85xeg4c7yHoKRA


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 141 zwierzaków
suczek28
psów63
kotek31
kocurów19

Są u nas zwierzaki:
małe58
średnie66
duże17

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW