www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Tuptuś

(9643)

Adoptowany przez rodzinę z Gliwic :-) 20.01.2021 

Witam mam na imię Tuptuś, jestem małym, bardzo wesołym psem. Urodziłem się w okolicach września 2010 roku. Do schroniska po raz pierwszy trafiłem 19 września 2015 roku z interwencji z okolic ul. Wolności - ul. Trocera, po której biegałem bez nadzoru. Niemniej jednak 21 września 2015 roku odebrał mnie właściciel. Kolejny raz przywieziono mnie 26 czerwca 2019 roku z okolic ul. Staromiejskiej, również biegałem bez nadzoru. 6 lipca 2019 roku ponownie odebrał mnie właściciel. Zaraz po tym jak zostałem odebrany, dzwonił do schroniska mówiąc, że nie stać go na moje utrzymanie. Dlatego też schronisko wielokrotnie proponowało pomoc, niestety jak się okazało nie na długo. 29 grudnia 2020 roku do schroniska dotarło zgłoszenie Straży Miejskiej o tym, że przebywam w złych warunkach na ogródku przydomowym, uwiązany w altanie do szklanego stołu na krótkiej lince. Wokół mnie było pełno moich odchodów, temperatury minusowe, a ja nie miałem żadnej możliwości się schować czy ogrzać. Wniosek dla inspektora w tej sprawie był oczywisty - nie mogłem tam zostać ani chwili dłużej. Właścicielowi na mnie nie zależało, dlatego podpisał oświadczenie o zrzeczeniu. Zostałem przewieziony do schroniska.

Obecnie posiadam aktualne szczepienia, odrobaczenie. Jestem zaczipowany. Czeka mnie jeszcze zabieg kastracji, po którym śmiało będę mógł wyruszyć do mojego nowego domu. Przykro mi, że tyle lat spędziłem z tą rodziną, a jestem jej obojetny.

Każdy widok człowieka mnie cieszy, każdą czułość przeżywam, co zresztą widać po całej mojej postawie. Chcę kochać i być kochanym!


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 109 zwierzaków
suczek27
psów51
kotek22
kocurów9

Są u nas zwierzaki:
małe44
średnie51
duże14

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW