www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Łałek

(11553)
zaadoptowany wirtualnie:
Zwierzolubna Wirtualna Rodzinka GRUPA "Limonki" Z GUMISIOWEGO PRZEDSZKOLA z Siemianowic Śląskich

Witam, mam na imię Łałek.

Jestem bardzo śmiesznym, małym, szczeniaczkiem. Liczę zaledwie ok. 5 miesięcy, a straż miejska dzwoniąc do pracownika schroniska ostrzegała, iż osoby zgłaszające interwencję zaznaczały, że jestem agresywny.

31 stycznia 2020 roku zaplątałem się w jakieś krzewy na cudzej posesji przy ul.Ptasiej. A pech chciał, że było już strasznie ciemno, nagle patrzę jakieś światła chodzące, coraz bardziej się do mnie zbliżają. Po chwili słyszę jakieś głosy. Jak tu być spokojnym i opanowanym. Oczywiście, że się nie da. Więc ile tylko siły w moim wielkością przypominającą 5-cio kilogramowego kurczaka i do boju. Zębami rzucałem na lewo i prawo, ale nie wyrządziłem nikomu krzywdy. Złapany, gdy już ujrzałem wszystkich w świetle latarni, zrozumiałem, że nie trzeba się było bać.

A dzisiaj to wiem na pewno, mam kolegów z którymi się bawię. Nie jest tak źle, ale zawsze mogło by być lepiej. Wkurzam się jak nas opuszczają i mówią "dobranoc". Ja bym chciał móc zasypiać przy człowieku. I spędzać z nim dużo, dużo czasu.. Posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie, zostałem również zaczipowany, a kiedy podrosnę, schronisko zapłaci za moją kastrację.

Warto wiedzieć przy adopcji szczeniaczka: Przedszkole dla szczeniąt — Jest to miejsce, w którym szczenięta mogą się bezpiecznie bawić z rówieśnikami oraz poznawać różnych ludzi, przedmioty, dźwięki. Zajęcia te wspomagają rozwój młodych psów. Jest to forma kursu stworzona specjalnie dla właścicieli szczeniąt, by mogli zapewnić swoim podopiecznym optymalny rozwój i pomóc im wyrosnąć na radosnych i niekłopotliwych towarzyszy rodziny.

 

https://photos.app.goo.gl/s4tVSziEg1et7gia6

 

 


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 136 zwierzaków
suczek37
psów80
kotek10
kocurów9

Są u nas zwierzaki:
małe57
średnie61
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW