www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Talia

(11353)

Mam rodzinę w Katowicach :-) 24.08.2019

Średniej wielkości, młodziutka suczka, która do naszego schroniska trafiła 19 lipca 2019 roku z ul. Franciszkańskiej gdzie wbiegała na ulicę i bała podejść się do przechodniów, na szczęście po 2 godzinach udało się ją w końcu złapać. Talia okazała się niezwykle miłą i łagodną suczką, po prostu z kiepską socjalizacją, ma duży problem z przemieszczaniem się po mieście, na smyczy też nie potrafi za bardzo chodzić, będzie trzeba sporo nad tym popracować. Bez smyczy na zamkniętym terenie chętnie podąża za człowiekiem, tuli się, ale wciąż jest mało pewna siebie. Na pewno przyszła rodziny Talii powinna być spokojna, cierpliwa i doświadczona w pracy nad takim psiakiem.

Bez problemu zgadza się z innymi psami, chociaż średnio rozumie ich intencje, zdarza się, że jakiś pies zachowuje się w stosunku do niej agresywnie, a ona ciągnie w jego stronę i idzie na wprost do niego, co zapewne w oczach drugiego psa wygląda fatalnie, a ona wciąż ma dobre chęci.

Została już zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana, a wkrótce czeka ją zabieg sterylizacji, po którym będzie gotowa do adopcji.

Z raportu wstępnego behawiorysty:

Młoda suczka, która dopiero poznaje otaczający ją świat. Często skacze na człowieka. Akceptuje dotyk, jednak nie zabiega o niego. Ma dużą potrzebę kontaktu z innymi psami i zabawy z nimi. Cechuje ją także silny instynkt łowiecki. Bardzo chętnie współpracuje z człowiekiem. Zajęcia będą obejmować naukę podstawowych haseł i relaksacji, habituację do różnych bodźców, z jakimi pies będzie mógł się spotkać w życiu codziennym po adopcji oraz w miarę możliwości socjalizację z innymi osobnikami swojego gatunku.

 https://photos.app.goo.gl/rnmcJ2HkNmxPLcme7


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 153 zwierzaków
suczek41
psów78
kotek16
kocurów18

Są u nas zwierzaki:
małe61
średnie71
duże21

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW