www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Mateuszek

(11314)

Mateuszek znalazł prawdziwy domek w Gliwicach:)

01-08-2019

Piesek, który na świat przyszedł prawdopodobnie około 16 maja 2019 maja, urodził się w krzakach na ulicy Kossaka, a do naszego schroniska trafiła wraz z mamą i rodzeństwem. Ich mamusia Zuzka żyła od wielu miesięcy na ulicy, dlatego początkowy stan zdrowia całej rodzinki był zły, a stan psychiczny matki naprawdę tragiczny :-( Dopiero teraz wiemy, że to już tylko złe wspomnienie, maluchy świetnie się rozwijają i mają przeprowadzaną odpowiednią socjalizację, powoli zaczynamy im szukać kochających rodzin.

Mateuszek wobec znajomych osób jest bardzo kontaktowy, lubi się tulić, jednak nawet kiedy znajoma osoba robi coś nowego i niepokojącego, to zdecydowanie woli się wycofać i obserwować to w bezpiecznej odległości. Bywa nieufny wobec obcych, ale jeśli zna się trochę psi język i nie ma się gwałtownych ruchów to przekonuje się bardzo szybko. Lubi sobie dobrze zjeść. Chętnie bawi sie zabawkami, ale woli szaleństwa z rodzeństwem.

Jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany, a w przyszłości darmowy zabieg sterylizacji. Jeszcze wiele nauki przed nim, dlatego szuka opiekunów z doświadczeniem w wychowaniu szczeniaka lub takich, którzy mają czas i chęci, aby pod naszym okiem lub psiego trenera wychować go na wspaniałego członka swojej rodziny :-) Świetny rozwiązaniem jest tez udział w zajęciach psiego przedszkola dla piesków do 4-5  miesiąca życia gdzie nauczysz się jak wygląda socjalizacja szczeniaka, jak należy się z nim bawić, jak wychować, żeby uniknąć podstawowych błędów. "
 

 https://photos.app.goo.gl/5Fc6bTmCuFesHyVp9


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 151 zwierzaków
suczek42
psów86
kotek17
kocurów6

Są u nas zwierzaki:
małe59
średnie71
duże21

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW