www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Zuzka

(11279)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualna Mama Agnieszka z Gliwic :-)
Wirtualni Rodzice Ania i Piotrek z Bielska-Białej:-)
Zwierzolubna Rodzina z Przedszkola nr 6 z Zabrza :-)

Mała, około 6 letnia suczka, w naszym schronisku zamieszkała 19 maja 2019 roku. Trafiła do nas z ul. Kossaka, gdzie była widywana już od kilku miesięcy, jednak panicznie bała się ludzi, a wszelkie próby złapania jej były bezskuteczne. Dopiero kiedy oszczeniła się, można było ją zlokalizować i złapać, ponieważ pilnowała swoich maluszków, dzięki czemu nie uciekała prosto przed siebie, ile sił miała w łapach. Początkowo była przerażona, tak jak została postawiona w boksie, tak nie zmieniała pozycji przez wiele długich godzin, warczała i nie chciała mieć z nami żadnego kontaktu. Jednak przez ostatnie 2 miesiące przeszła niesamowitą metamorfozę. W tej chwili Zuzka to niezwykle pogodny i kontaktowy psiak, uwielbia się przytulać do swoich opiekunów. Wychodzi na spacerki poza schronisko, lubi moczyć łapki w stawie, pięknie prosi o smakołyki, często merda ogonkiem i domaga się uwagi. Nadal jest niezbyt pewna siebie, boi się chodzić na smyczy, nie ufa obcym osobom, jednak jesteśmy dobrej myśli widząc jakie postępy poczyniła do tej pory :-)

Zuzka zgadza się z innymi psami, chociaż pilnuje miski z jedzeniem, ale bez wątpienia wynika to z jej dotychczasowego życia, kiedy to często chodziła głodna :-( Chociaż prawdopodobnie nigdy nie miała prawdziwego domu to wie, że swoje potrzeby fizjologiczne najlepiej załatwiać na dworze.

Została już zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana, a także po zabiegu sterylizacji. Kto pokocha Zuzię na pewno zyska niezwykłą towarzyszkę o wielkim sercu i wiernej duszy :-)

 

 https://photos.app.goo.gl/BvmvAEAzKzuHBPBQ8


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 153 zwierzaków
suczek35
psów69
kotek22
kocurów27

Są u nas zwierzaki:
małe77
średnie58
duże18

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW