www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Luka

(11203)
zaadoptowany wirtualnie:
Wirtualna Mama Iwona z Zabrza:-)

Dzień dobry wszystkim, nazywam się Luka. Jestem małą sunią, urodziłam się w 2007 roku.

20 lutego 2019 roku interweniowała Straż Miejska wraz ze schroniskiem oraz administracją przy ul. Cmentarnej. Straż miejska przyjechała w sprawie wcześniejszego pogryzienia, przez jednego z nas. Jak się okazało, warunki były okropne. Dlatego zostaliśmy stamtąd zabrani.

Ja oraz Funia byłyśmy w zaawansowanej ciąży, nie wychodziliśmy na spacery, a na naszym ciele była inwazja pcheł, która spowodowała już ubytki w sierści. Po dwóch dniach zjawił się właściciel, który pragnął odebrać jedynie Boja, tylko na nim mu zależało. Kiedy inspektorzy TOZ-u pofatygowali się w celu zbadania sprawy od początku, okazało się, że właściciel nie posiada prądu, smród ulatniał się aż spod drzwi. Właściciel odmówił tym razem sprawdzenia warunków, lecz inspektorzy nie mieli wątpliwości z jakiego powodu. Dlatego bardzo się cieszę, że trafiłam tutaj. W niektórych przypadkach już lepsze warunki są tutaj, niż w niejednym domu. To przykre, że po śmierci naszej ukochanej Pani, jej syn nie potrafił się nami porządnie zająć. Nie jesteśmy wymagającymi stworzeniami. Troszkę opieki, odpowiedniego karmienia, pielęgnacji i przede wszystkim miłości. Nie musisz być miliarderem wystarczy, że będzie kierował się sercem.

Musze przyznać, że nie lubię być sama, nigdy nie musiałam być, więc nauczona jestem stałej obecności człowieka. Świetnie dogaduję się z innymi psami, potrafię ładnie chodzić na smyczy. Jestem już wysterylizowana. Obecnie przyjmuję antybiotyk. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat zadzwoń pod numer tel.: (32) 271-47-97 lub napisz e-mail: schronisko_zabrze@wp.pl

https://photos.app.goo.gl/RxDiLDqiuKZ6Vrkc8


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 170 zwierzaków
suczek44
psów92
kotek21
kocurów13

Są u nas zwierzaki:
małe74
średnie71
duże25

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW