www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Huna

(10899)

Moja nowa rodzina mieszka w Paniówkach i ma dom i ogród:-) 16.02.2019

Witam, mam na imię Huna. Jestem młodziutką (ur. styczeń 2018 roku), średniej wielkości sunią w typie rasy husky siberian. 21 czerwca 2018 roku przeprowadzono interwencje przez inspektorów TOZ-u, w wyniku której zostałam odebrana właścicielom ze względu na nieodpowiednie warunki. W czasie interwencji byłam pod opieką -letniego dziecka, które biło mnie, ponieważ się załatwiłam na balkonie. Po wykonaniu badań w klinice weterynaryjnej, okazało się, że nie do końca dobrze pracuje moja trzustka.

Niestety muszę być na ścisłej diecie, która dla niektórych ludzi może być nieco kosztowna. Ponadto jestem sunią mocno wycofaną, w tak młodym wieku przeżyć takie przykre rzeczy.. Mam ograniczone zaufanie, w stosunku do psów w znacznym stopniu łatwiej jest mi się odnaleźć, choć nie wszystkie toleruję. Będę potrzebowała opiekunów doświadczonych, którzy będą wiedzieli jak mną się zająć, pozwalając przy tym poczuć bezpieczeństwo, brakującego mi w moim dotychczasowym domu. Chyba za bardzo nie mam szczęścia by znaleźć odpowiedni dom dla siebie. Jestem wulkanem energii - to zapamiętaj! Każdy pies będzie sprawiał problemy- jeśli jego potrzeby nie zostaną spełnione. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat zadzwoń do schoniska pod tel.: (32) 271-47-97, lub drogą mailową : schronisko_zabrze@wp.pl.

 

Huna

Dzień dobry!

Meldujemy, że u nas wszystko w porządku:) Ze zdjęć, które przesyłam można wywnioskować, że Hunia głównie śpi, ale nie do końca tak jest. Po prostu, jak każde "dziecko", kiedy śpi jest najgrzeczniejsza, dlatego warto wtedy sięgać po telefon i uwieczniać te chwile:) Monitorujemy jej stan zdrowia, poddając ją rutynowym badaniom krwi. Przyjmuje suplementy wspomagające trzustkę, jest w dobrych rękach naszego pana weterynarza.

Huna sporo czasu spędza na podwórku i w sadzie, gdzie towarzyszy nam w pracach ogrodniczych. Z naszym domowym kotem jest już wyraźnie lepiej niż na początku. Sypiają już w jednym pokoju (oboje z nami) bez żadnych awantur:) Hunia za bardzo się nim nie interesuje, a kocurek czasami tylko zaznacza "burczeniem z głębi brzucha", że on tu był pierwszy.

Od kiedy pogoda jest już iście wiosenno-letnia często przyjmujemy gości, zazwyczaj z dziećmi w różnym wieku. Huna świetnie się z nimi dogaduje i jest skora do zabawy. Bardzo nas to cieszy, bo sami spodziewamy się mniej kudłatego, nowego członka rodziny (Basia jest w 15 tyg ciąży).

Ślemy pozdrowienia i uściski!

29.05.2019


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 165 zwierzaków
suczek43
psów93
kotek17
kocurów12

Są u nas zwierzaki:
małe70
średnie71
duże24

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW