www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Dżafara

(10615)

Adoptowana do mieszkania w Kluczborku przez rodzinkę swojej siostry Junony :-) 21.01.2018

Witajcie, pamiętacie mnie?Niestety, to ja Dżafara. Trafiłam  tu  ponownie 9 stycznia 2018 roku z interwencji z ul. Staromiejskiej, gdzie biegałam bez nadzoru jakiegokolwiek opiekuna. Mimo interwencji straży miejskiej mojego właściciela nie znaleziono, nie poinformował schroniska o zmianie numeru telefonu, ani o zmianie adresu zamieszkania. Nie szuka mnie, nie martwi się. Wygląda na to jakby cała sytuacja była mu zupełnie na rękę. To przykre, wylądować drugi raz w schronisku i to w tak krótkim czasie.

Potraktowano mnie przy tym jak zwykłego śmiecia... 9.01.2018

 

Mam nowy domek, zamieszkałam z moją rodziną w mieszkaniu w Zabrzu :-) 30.11.17r

Witajcie, mam na imię Dżafara. 22 listopada 2017 roku, zostałam przywieziona wraz ze swoją siostrą z ul. Strzelców Bytomskich. Na świat zawitałyśmy na początku października 2017 roku. Jestem zdrową, sympatyczną, przeuroczą kuleczką, która ma spory apetyt i niekończącą się chęć przytulania. Już od początku socjalizuję się z innymi psami, by swoim przyszłym właścicielom nie sprawiać problemów i być idealnym przyjacielem rodziny. Oczywiście muszę się jeszcze wiele nauczyć ale z odpowiednim właścicielem myślę, że nawet nie będzie to takie trudne. Obecnie posiadam aktualne szczepienie, odrobaczenie. Zostałam również zaczipowana.

Warto wiedzieć przy adopcji szczeniaczka:Przedszkole dla szczeniąt - Jest to miejsce, w którym szczenięta mogą się bezpiecznie bawić z rówieśnikami oraz poznawać różnych ludzi, przedmioty, dźwięki. Zajęcia te wspomagają rozwój młodych psów. Jest to forma kursu stworzona specjalnie dla właścicieli szczeniąt, by mogli zapewnić swoim podopiecznym optymalny rozwój i pomóc im wyrosnąć na radosnych i niekłopotliwych towarzyszy rodziny.

 

Dżafara i Junona

Witam serdecznie kochani :))) <3

Z tej strony Agata Musiałek z Kluczborka- właścicielka Dżafary - następnego dnia już została Milka i zaczęła reagować.

Przepraszam, że dopiero dziś napisałam. Miałam bardzo intensywny miesiąc, mnóstwo rzeczy prywatnych nałożyło mi. Nadrabiam zaległości w postaci fotorelacji.

W aucie się bała, jak ją wieźliśmy, nie głaskałam jej, jedynie przytuliłam. Zaufała mi na, tyle że chodzi za mną wszędzie. Pierwsze jej wejście do nowego domu, to była niesamowita radość. Tak się cieszyłam, patrząc na nią, jak weszła i zaufała nam obcym ludziom od razu. W domu czekała na nią już siostra - Junona (Blanka).

Junona bardzo się przestraszyła, najprawdopodobniej jej nie poznała, ale teraz to są dwie szczęśliwe sunie. Dużo jedna, od drugiej się nauczyły. Junona wychodzić z domu i już się nie boi innych psów. Teraz to śmigają obie w psim towarzystwie.

Mała Dżafara rośnie szybko, jest energiczna i lubi zabawy z psami, zwłaszcza z siostrą Junona śmigają. Dziewczynki uwielbiają po lesie śmigać, Komend szybko się uczą wspólnie, zwlaszcza za jedzenie. Dżafara jest mega silna, jednak jest zlękniona na dworze, no i trochę probuje dominować w domu, ale dużo czytam uważanie różne poradniki behawiorystów, oglądam filmiki. Interesuje się. Taki problem to nie problem, pomożemy sobie wzajemnie. Ze wszystkim damy sobie radę ;)

Nie wiem jak ten Bezduszny człowiek, który wziął ja przede mną, mógł ją porzucić na ulicy!!! Przecież ona jest chętna na naukę, tylko troszkę dłużej to trwa i trzeba poświęcić czasu...zainteresować się domownikiem. Nie wyrzucać jak niechcianą świąteczną zabawkę. Ma uczucia, jest bardzo inteligentna i szybko się uczy. Także szkolimy się :)

Dżafara z siostrą dają radę razem, a my się cieszymy, że mamy dwa szczęścia w domu. Nie sądziłam, że będzie taki zbieg okoliczności, biorąc od Państwa ze schroniska Junonę, miesiąc później już będzie u mnie Dżafara. LOS PRZEZNACZENIE! Ciesze się, że jest ze mną moja mała Dżafara (Milka).

Dziękuję Państwu Bardzo za pomoc i dobroć, którą jej udzieliliście.

JESTEŚCIE WIELCY, poświecacie całe serca i czas dla zwierzaczków nie mając często czasu dla siebie. ;) 

p.s. fotorelacja z ostatniego miesiąca Dżafary (Milki) i siostry Junony (Blanki).

Będę na zmianę z siostrą podsyłać nowe fotki co jakiś czas.

Pozdrawiamy serdecznie

Buziaczki:

Dżafara (Milka) i Agata Musiałek

05.03.2018

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z dwiema kochanymi suczkami. Przesyłam kilka fotek i nagranie.

Pozdrawiam,

Monika Musiałek

25.01.2018


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 182 zwierzaków
suczek56
psów94
kotek14
kocurów18

Są u nas zwierzaki:
małe91
średnie72
duże19

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW