www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Raga

(10554)

Nasza kochana podopieczna znalazła wspaniały domek, zamieszkała z nową rodziną w Łaziskach Górnych. Trzymamy mocno kciuki za Ragusie . Choć już tęsknimy, wiemy, że to idealny dom dla niej:-) 09.11.2017

Witam, nazywam się Raga. Jestem średniej wielkości, młodziutką, bardzo mądrą, atrakcyjną sunią. 19 września 2017 roku zostałam przerzucona przez płot schroniska razem z kotem, którego bacznie pilnowałam. Pracowników schroniska, którzy nas uratowali, zaalarmowało szczekanie psów. Na wybiegu zobaczyli mnie całą zestresowaną i kota, szczelnie zawiniętego w worek. Ewidentnie ktoś chciał się nas pozbyć i udało mu się to.

Od tamtej pory byłam ostrożna i zdystansowana wobec każdego człowieka. Mogłoby się wydawać, że wszystko mam sprytnie zaplanowane jakbym chciała pokazać, że już nikt mnie nie skrzywdzi, ale jak się później okazało, nie musiałam niczego pokazywać ani udowadniać. Nikt nie chce wyrządzić mi krzywdy, ale czy ktoś może się dziwić, że po takim przeżyciu byłam nieufna? Wszystko przychodzi z czasem, zaufanie miłość, zabawa. Teraz jest już o stokroć lepiej. Chodzę na spacery, wygłupiam się, przytulam, a nawet pozwalam się wziąć na ręce. Świetnie dogaduję się z innymi psami. Potrafię ładnie prowadzić się na luźnej smyczy. Zachowuję czystość w pomieszczeniu. Pracownicy stukają się po głowie, dziwiąc się, dlaczego ktoś pozbył się takiego psa jak ja. Gdybym sama to wiedziała... Do adopcji będę gotowa po zabiegu sterylizacji.

https://photos.app.goo.gl/mCLmDvOMzLxw2prx1


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 165 zwierzaków
suczek48
psów94
kotek12
kocurów11

Są u nas zwierzaki:
małe76
średnie66
duże23

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW