www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
ZWIERZAKI

Lajla

(6778)

Cuda się zdarzają... już tak wątpiłam, że będę miała domek a tu ... taka cudowna niespodzianka dla mnie, pracowników i wolontariuszy Psitula:-) Będę mieszkała w Stanicy:-) 16.09.2017

Nazywam się Lajla, jestem dużą ok.9 lat sunią i wyglądam trochę jak mix amstaffa. Nie mam zbyt fajnej historii do opowiedzenia, bo w moim życiu nie było wesołych chwil. Do schroniska trafiłam pierwszy raz 9 stycznia 2009 roku z interwencji z ul. Krakowskiej, potem byłam 3- krotnie adoptowana a w zasadzie, adoptowana i przekazywana z rąk do rąk. Niestety nie trafiłam na nikogo, kto by się mną dobrze zajął, zaopiekował czy nawet prawdziwie pokochał. Z ostatniego domu 15 listopada 2015 roku zostałam odebrana właścicielom, ponieważ przebywałam w okropnych warunkach. Ja psiak z krótkim włosem, w zimę i nie zimę, przebywałam na sznurku przywiązana do "budy" , która byłą wykonana ze starej szafki. Nikt się mną nie przejmował, nikt o mnie nie dbał. Ten brak odpowiedniej opieki i uwagi jest przyczyną moich teraźniejszych zaburzeń równowagi. Nie mogę być nawet wypuszczana na wybieg, żeby pobiegać, bo sama dla siebie stanowię zagrożenie. Nie wiem czy jeszcze kiedyś zaświeci w moją stronę słońce. Generalnie jestem grzeczna, ułożona i trochę ciekawska. Tylko musze jeść specjalną karmę, bo mam wrażliwy przewód pokarmowy :-(

Lubię ludzi, mimo tego, że  tak dawno mnie nikt nie kochał, a może nawet nigdy. Dzieci? -Wolałabym mieć trochę spokoju. Proszę Was dobrzy ludzie, nie obraźcie się na mnie, kiedy zbuntuję się przy wychodzeniu na dwór. Złe wspomnienia stanowią niezmazywalną pieczęć na psychice, nawet psa. Naucz mnie kochać..

 

https://goo.gl/photos/xMTE7oAUwoYJPqoz5

Lola vel Lajla

Dzień dobry.

Lajla aklimatyzuje się bardzo dobrze, jest bardzo ciekawa nowego miejsca. Wszędzie musi wejść albo chociaż wsadzić łebek. Jest bardzo aktywna, chętnie wychodzi do ogrodu [jak nie pada]. Z naszymi zwierzakami - 5 kotów i pies Benek - dogaduje się dobrze, choć koty są trochę zszokowane jej wielkością. W dzień ma tyle wrażeń i nowych doznań, że wieczorem "pada" ze zmęczeni i przesypia spokojnie całą noc. Czyli jest dobrze i będzie tylko lepiej. Do listu dołączamy kilka zdjęć.

Pozdrawiamy

Bożena i Marek Balikowscy

19.09.2017

 

Dzień dobry.

Pozdrowienia od Loli. Jest zdrowa, dość żywotna, straszny łakomczuch i żarłok {#laugh}. Jedzenie dostaje w trzech porcjach i może dzięki temu nie ma już kłopotów trawiennych, nie musi jeść specjalnej karmy. Z resztą naszych zwierzaków dogaduje się dość dobrze, nie ma awantur, czasem drobne spięcia, głównie w kuchni która jest pomieszczeniem najważniejszym :-)

Jeśli mają Państwo ochotę odwiedzić Lolę to serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam

Marek Balikowski

17.11.2017

 

Spokojnych Świąt spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku

swoim ukochanym "Ciociom" życzy Lola

Do życzeń dołączają się Bożena i Marek Balikowscy

27.12.2017

 

 

 

 


STAN ZWIERZĄT
Jest u nas 158 zwierzaków
suczek48
psów95
kotek8
kocurów7

Są u nas zwierzaki:
małe71
średnie61
duże26

ADOPCJA WIRTUALNA
Niektórzy z Państwa nie mogą zaadoptować zwierzaka do domu, mogą natomiast stać się jego wirtualnymi opiekunami.

Wspierając konkretnych zabrzańskich pensjonariuszy dają im Państwo szansę na lepsze warunki w schronisku.

Miesięczna adopcja psiaka to 30 zł

lista naszych Wirtualnych Rodziców

lista zwierzaków zaadoptowanych wirtualnie

lista zwierzaków bez Wirtualnych Rodziców
ODESZŁY ZA TĘCZOWY MOST
KĄCIK SENIORÓW