www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
WYDARZENIA - rok 2019

Jutro możecie Państwo spotkać nas w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu w godzinach od 10 do 15 :-) Do zobaczenia!

.
.

Kolejna nasza podopieczna przekroczyła Tęczowego Mostu :-( W niedzielę pożegnaliśmy naszą Fogusię, która mieszkała z nami najdłużej z naszych kocich podopiecznych. Fogę do schroniska oddał syn jej ukochanej Pani, po kilkunastu latach szczęśliwego życia przyszło jej się zmierzyć z schroniskowymi warunkami. Miała bardzo trudne początki, do tego po krótkim czasie okazało się, że nie jest okazem zdrowia, miała chłoniaka, który powoli nam ją odbierał. Pomimo to Foga była bardzo dzielna, zawsze chętna na pieszczoty, zawsze pierwsza przy miseczce, taka też była do samego końca, aż nadeszła taka chwila kiedy jej organizm już nie miał sił na tę nierówną walkę, mogliśmy już tylko przeprowadzić ją na tą drugą stronę :-( Pusto będzie bez naszej kruszynki. Bez jej głośnego wołania kiedy w brzuszku było pusto. Nie będzie trzeba ostrzegać odwiedzających, żeby jej nie dotykali, bo nie akceptuje każdego. Nie będzie co tygodniowych kontroli u Pani doktor, z którą się uwielbiały. Nie będzie naszej przytulanki, naszej królowej, starszej Pani, która zawsze obserwowała wszystko z góry. Kociarnia choć pełna to nie będzie już taka sama.

Foguniu... Serce pęka, a złość na świat, i na ludzi którzy zgotowali Ci taki los jest ogromna :-( Nie tak miało być, ale wszystko co mogliśmy zrobić, aby Twoja jesień życia była lepsza zrobiliśmy. Miałaś swoją Monikę, którą kochałaś swoim małym serduszkiem, czasem nawet udało Ci się upolować paróweczkę na poprawę humoru, własna kuwetę kiedy ktoś w kociarni Cię denerwował, miałaś nas wszystkich, którzy zdążyli Cię bardzo pokochać. Do zobaczenia znowu...

.
.

 

 

 


Na wstępie tradycyjnie, wszystkiego najlepszego dla każdego zwierzaka dużego i małego, ze szczególnym uwzględnieniem psiaków i kociaków, którymi na co dzień się opiekujemy! Cieszymy się, że możemy na rzecz was działać i wam pomagać :-)

Teraz nietradycyjnie – wielkimi krokami zbliża się 155-lecie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce; 55-lecie naszego Oddziału w Zabrzu, a za nami już 20-lecie prowadzenia przez nas Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie”. Możemy śmiało powiedzieć, że jako organizacja udało nam się przetrwać bardzo długo, z perspektywy naszego oddziału momentem przełomowym było podjęcie się wyzwania, jakim było przejęcie miejskiego schroniska. Ci którzy pamiętają jeszcze nasze początki to wiedzą, że nasza działalność to była prawdziwa sztuka robienia czegoś z niczego. Teraz po dwudziestu latach dzięki olbrzymiemu wsparciu i wysiłkowi wielu osób dobrych woli, robimy naprawdę dużo również w zakresie zapobiegania okrucieństwa wobec zwierząt, edukacji no i przede wszystkim podniesienia poziomu opieki nad zwierzętami w schronisku. Udało się to tylko dzięki temu, że tak wiele osób zdecydowało się Pomóc nam Pomagać!

Niestety z trwogą spoglądamy na nadchodzącą przyszłość. W przyszłym roku prawdopodobnie czeka nas znacznie mniejsze wsparcie z 1%. Stanie się tak wyniku dwóch zmian – pierwsza to obniżenie podatku z 18% do 17% a druga zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia zatrudnionych na podstawie umowy cywilno-prawnej i umowy o pracę. Jest to dla nas szczególnie niebezpieczne, ponieważ 1% stanowi nasz główny filar budżetu. Drugi powód naszego niepokoju, to rosnąca płaca minimalna. Jako organizacja pragniemy, żeby każdy zatrudniony przez nas pracownik miał godziwe wynagrodzenie. Jednak rekordowo duży wzrost płacy minimalnej jakiego aktualnie doświadczamy może sprawić, że koszty osobowy załamią nasz budżet i doprowadzą nas do ruiny. No a 24 godzinna praca z weekendami włącznie wymaga odpowiedniej załogi. Trzeci i zarazem ostatni powód naszego strachu o przyszłość to zmiana sposobu rozliczenia podatku PIT. W mijającym roku była jeszcze możliwość rozliczenia się w wersji papierowej, teraz już jej nie będzie, robiły to też za podatników urzędy skarbowe. W 2020 wszystko ma się odbywać drogą elektroniczną, która nie wymaga wchodzenia od podatnika na platformę, aby PIT był rozliczony. Czyli de facto przekazanie 1% staje się większym wysiłkiem niż rozliczenie podatku.

W związku z powyższym, każdą wydawaną przez nas złotówkę zamiast oglądać jak dotychczas dwa razy, zaczniemy oglądać trzy. Mamy nadzieję, że jest to tylko nasze czarnowidztwo i te przewidywania się nie spełnią. Jednak już teraz zwracamy się z prośbą do osób z nami sympatyzującymi.

Każda pomoc jest dla nas ważna! Pamiętajmy, że każdy z naszych podopiecznych chce mieć szansę aby oddać serce w dobre ręce i tylko od nas zależy czy uda nam ją zapewnić.

.
.

Po prawie 11 latach przyszło nam pożegnać się z Jargo :-(

Na chwilę obecną był psiakiem, który mieszkał z nami najdłużej, nigdy nie miał domu, nigdy nawet nie dostał szansy.

Jarguś należał do elity, do wyjątkowej ekipy z kotłowni , wszyscy , którzy tam mieszkali byli silni, charakterni i gotowi poszarpać obcemu spodnie ;-) Oj żaden intruz by się nie wdarł do naszego schroniska, bywało, że i niektórzy pracownicy mieli problem.

Mało adopcyjni, jednak cudowni, kochający swoich opiekunów, swoich wolontariuszy, ale też przyjaźniący się z sobą. Po kolei zaczęła odbierać nam ich starość i choroby, nieliczni zostali adoptowani... Jednak do tej pory żyje już tylko jednooki Dżuno.

Chociaż serce nam pęka to już od dawna przygotowywaliśmy się na ten dzień, Jargo przeżył wiele, w tym ciężkie choroby, bywało już nieraz, że myśleliśmy, że to koniec, ale on walczył, podnosił się raz za razem, a my płakaliśmy ze szczęścia. Kolejne leki, kolejna bitwa, tym razem przegrana już na zawsze :-( Razem z Jargusiem odeszło ostatnie ogniwo naszej starej gwardii.

Mogliśmy odprowadzić go tylko do bram Tęczowego Mostu, ale Jargo się nie bał, bo wiedział, że odchodzi kochany, a już za parę chwil spotka swoich czworonożnych przyjaciół. Znowu jesteście razem... Jargo, Rufus, Medo, Rivo, Korusia, Hajdi, Szczyga, Łuska, Segros, Fafik, Dondi, Bafisia... Nikt Wam tam nie podskoczy ;-) Pełni sił, zdrowi, tarzajcie się w smrodkach ile wlezie, gońcie, skaczcie, kradnijcie żarełko i czekajcie tam na nas!

Zostawiłeś Jargusiu tutaj pustkę, jeszcze wiele łez upłynie, Twoje dziewczyny Magda i Paula długo jeszcze będą tęsknić, jednak to nie jest koniec i tego wszyscy się trzymajmy!

 

.
.

Kochani :-) Ostatnio mieliśmy przyjemności uczestniczyć w wielu wydarzeniach, jest nam niezmiernie miło, że o nas pamiętacie :-) W ubiegłą sobotę mogliście nas spotkać na Skarbnikowych Godach w Zabrzu, gdzie nasze wolontariuszki wraz z pieskami występowały na scenie przed widownią. Psitulaki zachwyciły całą publiczność, a już w szczególności jej młodszą część. Oczywiście od początku imprezy nasze stoisko czekało na zainteresowana osoby, dziękujemy za każdą rozmowę i wsparcie.

Natomiast wcześniejszy weekend spędziliśmy w Centrum Handlowym M1 gdzie pojawiliśmy się na zaproszenie SsangYong Zabrze oraz na otwarciu studia Blink Tatoo, nasze psiaki cieszyły się zainteresowaniem i mogły liczyć na wiele czułości, ale też udało się uzbierać pieniążki oraz dary rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i za nieocenioną pomoc, także wielkie podziękowania dla naszych wolontariuszy bez których nasz udział na tak licznych imprezach byłby niemożliwy.

A już 5 października spotkamy się w Katowicach na 2 urodzinach Merrie Belle i na jesiennym festynie w SP 42 w Zabrzu.

Do zobaczenia!

Fotogaleria

 

 

.
.

W sobotę nasi wolontariusze jak co roku wzięli udział w Tyskim Dogtrekkingu, a w raz z nimi nasi podopieczni: Asta, Kulek, Olsen, Reks, Ruto, Atar i Zora. Wszystkie ekipy dzielnie pokonały trasę, wynosząca około 8 km i dotarły na metę. Niestety nie zdobyliśmy podium, ale wspaniale się bawiliśmy i to jest najważniejsze! Psiaki miały okazję opuścić schroniskowe boksy i nacieszyć się spacerem, wśród przepięknych okoliczności przyrody. Przy okazji była to też możliwość pokazania się i zdobycia czyjegoś serca - cartier replica watches mamy nadzieje, że któryś z naszych psiaków został wypatrzony i znajdzie swojego człowieka.

.
.

W ubiegłą sobotę wakacje zakończyliśmy uczestnicząc w dwóch wydarzeniach :-) Mogliście spotkać nas w M1 w Zabrzu oraz na Rodzinnym Pikniku + 4 Łapy w Katowicach. Naprawdę dużo się działo, dla naszych psiaków to były wielkie emocje i za każdym razem kolejna szansa, że może akurat ktoś się w nich zakocha?

Dziękujemy naszym niezastąpionym wolontariuszom, wszystkim darczyńcom za dary rzeczowe, pieniężne (1 148,06 zł w M1 i 141,10 zł na Rodzinnym Pikniku + 4 Łapy w Katowicach) oraz za wszystkie miłe rozmowy i chęć pomocy naszym podopiecznym :-)

Galeria

.
.

Bardzo dziękujemy za:

Odwiedzenie nas przy naszym w stoisku w M1!

Dary rzeczowe i pieniężnę przekazane dla naszych podopiecznych!

Pomoc naszych wspaniałych wolontariuszy :-) To dzięki waszej pomocy możemy pomagać!

 

.
.

Kochani :-) Dzisiaj w godzinach 10-12 spotkacie nas na parkingu przy markecie Auchan ul. De Gaulle'a (były Simply). Zbieramy dary dla naszych podopiecznych, zarówno te pieniężne jak i rzeczowe np. koce, ręczniki, pościele, karma mokra i sucha dla kociąt oraz inne akcesoria. Na miejscu będą czekać nasze wolontariuszki z pieskami.

Do zobaczenia!

.
.

W najbliższy czwartek tj. 15.08.2019 z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu jest nieczynne. Bardzo przepraszamy za utrudnienie!

.
.

Prawie 12 lat temu... Ktoś kto w jego oczach był całym światem przywiązał go do naszego psitulowego płotu. Na pamiątkę dostał tylko swój kaganiec na pyszczku i kartkę z imieniem: Brutus. Dobroduszny to musiał być człowiek, bo przynajmniej widzieliśmy jak wołać jego psa kiedy ten uciekał przed nami ile sił miał w nogach. Nóżki chociaż miał krótkie to biegi miał wtedy niczym chart ;-). Początki tej znajomości nie były łatwe, ale dobrze, że dogadaliśmy się w końcu, bo przyszło nam spędzić z Brutusem u boku wiele długich lat. Raz został adoptowany, ale szybko wrócił, bo zbyt ciągnął Panią na smyczy. Później już nigdy kolejnej szansy nie było. Kilka lat temu dostał jednak choć namiastkę lepszego życia, zamieszkał z nami przy schroniskowym biurze. Trochę nerwów nas to kosztowało, bo Brutus to nie był taki łatwy zawodnik. Jak coś chciał to musiał i koniec kropka, jak kogoś gryzł to zawsze skutecznie, a jak pokochał to całym sercem i na zawsze. Żartowaliśmy sobie nieraz, że jest niezniszczalny, że przeżyje nas Wszystkich. Aż do wczorajszego poranka. Jak co dzień wybiegł na spacer, potem wrócił, położył się i chwilę potem... Była reanimacja, była walka, lecz tym razem przegrana :-( Czy i tym razem postawił na swoim? Czy to był już jego czas? Pusto będzie bez naszego Brutka, nikt nie potrafi tak elegancko rozłożyć się w przejściu i pod drzwiami :-( Odszedł wielki wojownik, niesamowity kompan... w naszej pamięci pozostanie na zawsze. Dołączył do swych przyjaciół za Tęczowy Mostem, może jeść bez ograniczeń i szarpać za smycz swoich towarzyszy, biega znowu tak jak kiedyś ile sił ma w łapkach...

 

.
.

Dzięki szybkiej akcji zorganizowanej przez nasze wolontariuszki Urszulę Zmyślony, Magdalenę Zmyślony-Pleśniak, Hannę Kozubek oraz Patrycję Makuch Pawełek otrzymał wsparcie w wysokości 5464,94 zł!!! Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i gratulujemy udanej akcji wykonanej przez nasze wolontariuszki :-)
Ps. W najbliższym czasie opublikujemy wszystkie koszty związane z leczeniem Pawełka.

.
.

Olbrzymie podziękowania dla naszych wspaniałaych wolontariuszy za obsługę stanowiska Psitulmnie w Centrum Handlowym M1, Dyrekcji Centrum Handlowego M1 w Zabrzu za możliwość zaprezentowania się oraz wszystkich, którzy nas odwiedzili :-) Udało nam się zebrać 810,12 zł!!! Bardzo dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych :o) 

.
.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Psitula i naszych braci mniejszych, do spotkania się przy naszym stoisku w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) Będziemy na Was czekać od godziny 10 do 15 przy środkowym wejściu! Do zobaczenia!

.
.

Gorące i szczere podziękowanie za dla firmy ZOOPlus za dary dla naszych podopiecznych! Otrzymaliśmy 32 palety pełne wyposażenia dla zwierzaków oraz przepysznego jedzonka dla kociaków i psiaków. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać

Fotogaleria

.
.

W minioną sobotę grupa naszych wolontariuszy wraz z psimi podopiecznymi wzięła udział w VIII Festynie rodzinnym na Helence poświęconym tematyce zwierzęcej. Psiaki jak zwykle przykuły uwagę uczestników imprezy, robiono sobie z nimi zdjęcia, ale przede wszystkim mogły liczyć na dużą ilość rąk do głaskania. Oby tak duże zainteresowanie przełożyło się na adopcje :-)

Towarzyszyli nam jak zwykle Bari, Risia i Asta, pierwszy raz też pojawił się Res - chociaż nie przepada za innymi psami to z dorosłymi i dziećmi radził sobie świetnie :-) Wyjątkowo dobry debiut miało dwoje Dżekich :-)

Do naszego stoiska podchodzili przemili ludzie, którzy zakochiwali się w psiakach i z chęcią opowiadali o swoich domownikach.

Podsumowując psitulaki spisały się genialnie, chociaż po dłuższym czasie były zmęczone, na szczęście koło nas znajdowała się ,, Psia stołówka " z piciem i jedzeniem, więc mogły się nieco zregenerować.

O 18:30 na pytania dotyczące Psitula odpowiedziała na scenie nasza wolontariuszka Michalina, a następnie przekazano nam dary z trwającej od pewnego czasu zbiórki i pieniążki uzbierane podczas malowania dzieci przez dziewczyny z Torcidy :-) Do schroniska wróciliśmy autami zapakowanymi po brzegi karmą, z skarbonkami , w których znajdowało się łącznie 381,39 zł i z wieloma miłymi wspomnieniami.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, do zobaczenia za rok! :-)

Best Omega Replica Watches

 

.
.

Jutro tj. 20.06.2019 z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie" w Zabrzu, jest nieczynne dla odwiedzających.

.
.

1 czerwca już po raz drugi w tym roku nasi wolontariusze wraz z psiakami gościli w Media Markt Zabrze. Tym razem impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Krzysztofowi Kobek za zaproszenie, a Joannie Jarosz za wspaniałą organizację. W akcję zaangażowali się wszyscy pracownicy Media Markt, ale również zainteresowanie klientów było bardzo duże! Spędziliśmy razem cudownie czas, nasi czworonożni podopieczni mogli spędzić te kilka godzin zupełnie inaczej niż na codzień za kratkami boksu. Jasiri, Globar, Bari i Risia byli w centrum zainteresowania niczym prawdziwe gwiazdy. Oby w końcu znalazły nowe kochające domki, może to nowe doświadczenie im w tym pomoże?

Oprócz wielu darów rzeczowych udało się uzbierać w trakcie obu akcji łącznie 909,56 zł!

Cieszymy się, że tak udana była nasza współpraca, że nie zapomnieliście kochani o naszych podopiecznych nawet w Dniu Dziecka i w ferworze zakupów.

Szczególne podziękowania należą się też dla naszego małego wolontariusza Jasia, który dzielnie kwestował i pilnował piesków oraz wszystkim pozostałym wolontariuszom! :-)

Galeria

.
.

Dzień Dziecka w tym roku był wyjątkowo pracowity dla naszych wolontariuszy oraz podopiecznych :-) Mogliście ich spotkać również w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Od rana było gotowe nasze stoisko, ale przede wszystkim na odwiedzających czekał też dzielny Sasza, dla którego to było zupełnie nowe doświadczenie. Sasza pięknie witał wszystkie dzieci, a że była to bardzo ciężka praca przy takich tłumach maluchów to potem odpoczywał w cieniu. Był to dla niego niezwykły dzień, pełen wrażeń :-)

Jednak to był dopiero początek atrakcji! Po godzinie 11:30 Marta i Monika rozpoczęły zajęcia edukacyjne dotyczące psich potrzeb. Młodzi słuchacze dowiedzieli się czego potrzebuje pies, żeby być szczęśliwym. Zainteresowanie było duże, ale wiedza dzieciaków też całkiem spora. Dzieci chętnie odpowiadały o swoich pupilach i opiece nad nimi. Wszyscy wiedzieli, że psy potrzebują czystej wody, odpowiedniej karmy, spacerów oraz zarówno zabawy, jak i odpoczynku. Oprócz podstawowych potrzeb prowadzący opowiadali także o czesaniu, kąpielach i wizytach u weterynarza, a co najważniejsze o ogromnej miłości jaką musimy otaczać naszych podopiecznych. Bardzo pomocna w zajęciach była mieszkająca w Psitulu suczka Bongo, która jest już znana także z innych imprez, ale głównie z prelekcji w szkołach oraz przedszkolach. Jak zawsze spisała się na medal.

Pogoda i humory dopisały wszystkim.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom, a wszystkim wolontariuszom i uczestnikom imprezy za ogromne wsparcie.

Ponadto do puszki udało się uzbierać aż 522,94 zł to wielka pomoc dla naszych zwierzaków :-)

Nie możemy doczekać się kolejnych takich spotkań.

Galeria

.
.

01.06.2019 w godzinach od 10 do 15 spotkacie nas w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu :-) Czekać będą na Was nasi wolontariusze, iwc replica pojawią się też nasi psi podopieczni, a w godz.11:30 i 12:30 odbędzie się prelekcja dla dzieciaków. Do zobaczenia!

.
.

Na wstępie pragniemy podziękować wszystkim naszym wolontariuszom za wspaniałą organizację i sprawienie, że wszystko poszło tak jak powinno :-) Bez Was nie byłoby to możliwe!!!

24.05.2019 Psiknik w Szkołach ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach

Tego dnia Nasz inspektor społeczny przeprowadził również prelekcję dotyczącą działania Lokalnych Komisji Etycznych do spraw doświadczeń na zwierzętach. Następnie odbył się Psiknik, podczas którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz Psitula, wykonano pokaz Obedience oraz zorganizowano grę terenową podczas której uczestnicy poszerzyli wiedzę dotyczącą psów. Ponadto dzięki uprzejmości organizatorów mieliśmy tam również nasze stanowisko, przy którym mogliście spotkać naszych wolontariuszy oraz naszą podopieczną Bongo, która była główną gwiazdą naszego stoiska :-)

Aktualizacja: W ramach zbiórki udało się zebrać 1 100 zł!!! Bardzo dziękujemy za pomoc!!!

25.05.2019 I Love Majówka czyli Piknik Rodzinny pod Pomnikiem Braci Górniczej

Świetne wydarzenie w towarzystwie pozytywnych osób :-) Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszym stoiskiem i naszymi podopiecznymi! :-) Każdy grosik przekazany na rzecz Naszych podopiecznych poprawia ich los! Bardzo dziękujemy i widzimy się za rok!

Galeria

25.05.2019 Majowe Granie w Parku przy ul. Dubiela

Cóż to była za impreza! Dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stoiska :-) Nasze psiaki dostały mnóstwo pieszczot i były w centrum zainteresowania! Każdy przekazana złotówka wspomoże Naszych podopiecznych, za co serdecznie dziękujemy, Widzimy się za rok!

Galeria

.
.

Drodzy, czy macie już plany na 1 czerwca? Jeśli nie to zapraszamy do Media Markt w Zabrzu, gdzie przy dobrej zabawie będzie można wesprzeć naszych podopiecznych!!! Do zobaczenia :-)

.
.

W dniu 18.05.2019 Auchan w centrum Zabrza (Platan) gościł Psitula. Wolontariuszom towarzyszyły dwa psiaki: Reks oraz Barik. Spotkaliśmy się z dużym odzewem, miłym słowem i wsparciem dla codziennych działań na rzecz naszych podopiecznych w postaci pieniężnej, a także karmy, misek, legowisk i zabawek, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych zwierzaków! Zapraszamy na przyszłe akcje w Platanie i nie tylko, do zobaczenia :-)

Foto

.
.

08 maja 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom I Dzielnicowego Konkursu plastyczno-literackiego o zasięgu miejskim „Kochajmy Zwierzęta” :-)

Konkurs ten był doskonałą okazją do propagowania postaw pro zwierzęcych, rozwijania kreatywności i umiejętności plastycznych. Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania za współpracę dla Rady Dzielnicy Mikulczyce i dla dzieci, które uświetniły uroczystość występem artystyczny przed wręczeniem nagród!

Fotogaleria

.
.

Pomimo niesprzyjającej pogody, zmęczenia i olbrzymiego wysiłku akcja zakończyła się sukcesem!!!

Pan Andrzej, pomimo tego, że nie przejechał w pełni zaplanowanej trasy, z całą pewnością osiągnął sukces sportowy i finansowy :-)

Na konto Psitula wpłynęła suma w wysokości 3 210 zł !!!!

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszym i naszych czworonogów :-)

.
.

Bardzo dziękujemy w imieniu naszym i naszych podopiecznych dyrekcji i pracownikom Auchan Supermarket Zabrze przy ul. de Gaulle’a za możliwość przeprowadzenia zbiórki i promowania naszego Psitula :-)

Udało się zebrać 1010,49 zł!!!

Dziękujemy!

.
.

Dzięki wspaniałym darczyńcom, sympatykom Psitula i tytanicznej pracy naszych wspaniałych wolontariuszek, Magdy Zmyślony-Pleśniak, Urszuli Zmyślony, Patrycji Makuch oraz Hani Kozubek w ramach tegorocznego bazarku „Psitul zdrowie na wiosnę” otrzymaliśmy darowiznę w wysokości 14 107,63 zł!!! Dzięki tym pieniążkom nasze Psitulaki pełne zdrowia będą cieszyć się wiosną!!! Bardzo dziękujemy!!!

.
.

Warto w tym dniu zatrzymać się na chwilę i zastanowić się co jeszcze możemy zrobić, żeby zmniejszyć bezdomność i jak pomóc tym, które są na nią narażone. Wszystkim bezdomniakom życzymy, żeby już ostatni raz był to ich dzień, a kolejny spędziły w swoim domu u boku kochającej rodziny!

PS. Jeśli ktoś wybiera się do nas best replica watches w najbliższym czasie z prezentami dla zwierzaków to bardzo prosimy o małe smaczki dla psiaków i specjalistyczną suchą karmę dla psów - gastrointestinal. Dziękujemy!

.
.

W związku z planowanym remontem generalnym lokalu przy ulicy Kochanowskiego w Zabrzu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu od 08.04.2019 do 22.04.2019 zaprasza wszystkich zainteresowanych do wysyłania zapytań drogą elektroniczną na zwierzak@psitulmnie.pl lub pocztową na adres ul. Paderewskiego 44, Zabrze 41-800.

Za datę zgłoszenia uznaje się datę wpływu zapytania. Przedstawienie zakresu prac oraz proponowanej stawki zostanie okazane po otrzymaniu zapytania.

Podmiot ubiegający się o wykonanie remontu musi mieć możliwość wystawienia Faktury VAT lub rachunku.

Podmiot ubiegający się o wykonanie remontu nie może w żaden sposób wchodzić w konflikt interesów z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu.

Wybór zainteresowanych odbędzie się zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych

Planowany czas rozpoczęcia prac to 01.05.2019.

.
.

Za nami kolejna cykliczna wizyta w zaprzyjaźnionym Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie, klientom za datki i dary rzeczowe, a przede wszystkim za miłe słowa i zaufanie. Podziękowania kierujemy też do niezawodnych wolontariuszy, bez pomocy których takie imprezy nie mogłyby się odbywać. Olu, Januszu, Michale - te słowa skierowane są w Waszą stronę. Pozdrawiamy, a do CH M1 zapraszamy ponownie w maju.

 

.
.

Drodzy :-) Nasi wolontariusze tradycyjnie zapraszają na spotkanie przy stoisku w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu :-) Czekamy na Was w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 16!

.
.

Zarząd Oddziału Zabrze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, działając na podstawie § 40 ust. 3 Statutu, zwołuje na dzień 19 marca 2019 Walne Zebranie Członków Oddziału.

Zebranie odbędzie się o godz. 18:00 w Barze “Cytat” w budynku Dworca PKP w Zabrzu.

 

.
.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku braku kworum w pierwszym terminie, wyznaczony zostanie drugi termin w tym samym dniu, co najmniej 15 minut po pierwszym terminie bez względu na liczbę członków uprawnionych do głosowania.

 

Plan zebrania:

 

Powitanie, wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta.

Wybór komisji skrutacyjnej.

Przestawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 2014 -2018.

Udzielenie absolutorium Zarządowi Oddziału.

Wybór Zarządu Oddziału na nową kadencję.

Wybór Komisji Rewizyjnej na nową kadencję.

Wybór delegata na Zjazd Krajowy.

Sprawy organizacyjne – wnioski, pytania dyskusja

W razie niemożliwości wzięcia udziału w Walnym prosimy o udzielenie pełnomocnictwa wybranej osobie w zakładce do pobrania - pełnomocnictwo 2019.

 

Proszę o potwierdzenie obecności drogą mailową zwierzak@psitulmnie.pl

 

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

 

Danuta Mikusz-Oslislo

 

Prezes Oddziału Zabrze


Jak co roku zachęcamy do przekazywania 1% :-) Tradycjnie można to zrobić za pośrednictwem platformy PIT-ax

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000344726/

.
.

W imieniu naszych podopiecznych i własnym bardzo serdecznie dziękujemy firmie GEOLINE za przepiękną sesję fotograficzną i kalendarze best replica watches z naszymi podopiecznymi, przeprowadzenie zbiórki pieniężnej w kwocie 1279,08 zł oraz przekazanie darowizny pieniężnej w tej samej kwocie :-)

.
.
16 lutego z okazji Dnia Kota w Auchan Supermarket Zabrze odbyła się zbiórka dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie". Dzięki hojności klientów oraz załogi sklepu udało nam się zebrać 539,19 zł. Pieniążki przeznaczymy na potrzeby naszych kocich milusińskich :) Otrzymaliśmy także dary rzeczowe. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie oraz wszystkim Państwu którzy wsparli nasza akcję :-)
 
.
.

W najbliższą sobotę 23.02.2019 r. w godzinach od 11 do 16 zapraszamy ponownie wszystkich zainteresowanych do Auchan Zabrzu przy ul. Gen. de Gaulle'a :-) Na miejscu będą czekać nasi wolontariusze, którzy odpowiedzą na Wasze pytania, oczywiście będą nasze gadżety, można zostawić też dary i datki dla naszych podopiecznych. Do zobaczenia! :-)

.
.

Już jutro 16.02.2019 r. w godzinach od 11 do 16 zapraszamy wszystkich do Auchan Zabrzu przy ul. Gen. de Gaulle'a :-) Na miejscu będą czekać nasi wolontariusze, którzy odpowiedzą na Wasze pytania, oczywiście będą nasze gadżety, można zostawić też dary i datki dla naszych podopiecznych. Do zobaczenia! :-)

.
.

Kochani :-) Bardzo chcielibyśmy dziękować za każdym razem, każdemu z osobna, ale nasz Psitul ma tylu wspaniałych przyjaciół, że na prawdę nie starczyło by nam na to miejsca i czasu <3

Pod spodem podsumowanie Waszych darów ze stycznia.

W gronie naszych darczyńców znaleźli się:

.
.

Sklep maxi Zoo, Bartek, Oda Sp.zoo, FAM Sp.zoo, Jacek i Agata, Rodzina Truskaweczki, Sklep TIna Zoo, Sklep Netto, Magdalena, Szkoła Podstawowa nr 3 z Żor, Śląski Uniwersytet Medyczny, Przedszkole nr 38 w Zabrzu, Katarzyna, Klienci Przychodni Weterynaryjnej ul. Klonowa Zabrze, Onyx Biskupice, Janusz, Wioletta, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zabrzu, Kasia i Michał, Magda z Michałem, Jasiem i Frankiem, Kamil, Basia i Marcin, Tadeusz, Aleksandra, Politechnika Śląska w Zabrzu, Lech, Wojtek, Ewa, Marek, Szkoła podstawowa nr 28 w Gliwicach, Mateusz, Elżbieta, Kamil, Wirtualna opiekunka Doli, Jolanta, Oliwia, Zespół Szkół nr 3 w Zabrzu, Nadia, Maja, Agnieszka, Piotrek, Landinails-stylizacja paznokci Pyskowice, Wiktoria, Paula i Paweł, Magdalena i Iwanek, Marta, Anna, Bartłomiej, Maciej, Sklep Biedronka Maciejów, Dorota, Sklep Kakadu Gliwice, FHU Zoo-Dragon Hurt detal, Szkoła Podstawowa nr 42 w Zabrzu, Teresa, Anna, Karolina, Marcin, Ewa, ITP. Szwalnia Ornontowice Pani Dorota, Daniela, Alicja, Przedszkole Niepubliczne z oddziałami integracyjnymi Akademia Wesołego Przedszkolaka, Przedszkole nr 27 w Zabrzu, Klientka Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu, Sklep zoologiczny Kakadu, Nails company, AZ Motors, Sklep Netto

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, Tomasz, Sonia oraz osoby anonimowe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 


28 stycznia br. w Przedszkolu nr 25 w Zabrzu odbyła się kolejna uroczystość wręczania nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ekologiczne Przedszkole 2019” i wręczania certyfikatów „Zwierzolubni 2019”. Projekt ten jest prowadzony od 9 lat wspólnie przez Zespół Liderów programu wirtualnej adopcji zwierząt działający przy gabinecie doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego w Zabrzu oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu.

Kalendarz jest wynikiem konkursu przeprowadzonego w zabrzańskich przedszkolach – 21 prac zdobi tegoroczny kalendarz, a wszystko dzięki nauczycielom i dzieciom z przedszkoli : 2, 3, 6, 8, 11, 12, 16, 18, 19, 23, 25, 27, 31, 34, 36, 38, 39, 43, 46, 48, 49. Dzieci przygotowywały prace plastyczne związane m. in z Dniami Bociana Białego, Dinozaura, Jeża, Zwierząt Hodowlanych, Wróba, Ryby itd. Konkurs poprzedzony był zajęciami na temat ochrony przyrody i był świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat odpowiednich zachowań i poszerzania wiedzy o świecie. Certyfikat Zwierzolubni jest przyznawany placówkom jako docenienie ich pracy, organizowanie wszelkich działań mających na celu dbanie o środowisko w kontekście troski o zwierzęta w najbliższym otoczeniu, promocję odpowiedniego zachowania i odpowiedzialności wobec otaczającej nas przyrody. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest też wirtualna adopcja zwierzaka ze zabrzańskiego Schroniska „Psitulmnie”. W tym roku tablice Zwierzolubni otrzymały:

1.Przedszkole nr 1 z Zabrza

2.Szkoła Podstawowa nr 27 z Zabrza

3. Szkoła Podstawowa nr 5 z Zabrza

Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z Przedszkola nr 25.

Link do galerii:

https://photos.app.goo.gl/KUUzq6QuUbR1k1qB7

.
.

 

 


 W związku z tym, że o zdrowiu i komforcie zwierząt wiemy coraz więcej to chcemy, żeby pomimo tego w jakiej sytuacji się znalazły, mogły czuć się dobrze.

Niestety karma gorszej jakości powoduje u czworonogów problemy zdrowotne, które w efekcie powoduje ich złe samopoczucie, brak energii oraz dyskomfort :-(

Dlatego bardzo prosimy wszystkich chcących podarować coś naszym zwierzakom, żeby były to karmy lepszej jakości. Nawet jeśli będzie to droższa karma i będziecie mogli kupić jej mniej, to my wydamy na pewno mniej na wizyty u weterynarza oraz leki, zresztą taka karma jest zdecydowanie bardziej wydajna - zwierzaki są po niej szybciej nasycone.

Poniżej podamy przykłady karm, które preferujemy.

* Karmy mokre dla psów: rocco, rinti, animonda gran carno, lukullus, dolina noteci, tena canis.

* Karmy suche dla psów: brit, brit care, bosch, eukanuba, lukullus, josera, purizon, orijen, fitmin, taste of the wild, greenwood.

* Karmy specjalistyczne dla psów: gastro intestinal, hepatic

* Karmy mokre dla kotów: animonda carny, smilla, feringa, catz finfood, grau, granatapet, MAC's

* Karmy suche dla kotów: royal canin babycat, feringa, purizon, smilla, wild freedom, brit care, orijen, acana

 

 Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i nieocenioną pomoc! :-)

 

.
.

W sobotę 12 stycznia mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zaproszenie i wszystkim Państwu, którzy nas odwiedzili za wsparcie.
Udało nam się zebrać 673,20 zł oraz dary rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z naszymi wolontariuszami w marcu.Jest nam bardzo miło że jesteście Państwo z nami i nas wspieracie nie tylko przy okazji tej akcji. Zapraszamy jak co roku do przekazania dla Psitulaków 1%.

Fotogaleria

.
.

Drodzy :-) Nowy roku już za pasem a nasi wolontariusze tradycyjnie czekają ze stoiskami w Centrum Handlowym M1
w Zabrzu :-) Czekamy na was w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 16!

.
.

SCHRONISKOWE WIADOMOŚCI - rok 2019

Mamy 26 nowych psów i 13 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies szczenię, mały-czarny podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka, biały krawat, zmarznięty, znaleziony w kartonie na przystanku przy ul. Ziemskiej,

- suczka, średnia, brązowa z ciemnym nalotem odebrana właścicielowi przez inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu z ul. Tatrzańskiej,

- pies w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy, który siedział ponad 2 godziny przed sklepem ,,Żabka’’ na ul. Wolności,

- pies średni biały z czarnymi dodatkami na uszach i okolicach oczu, krótkowłosy z ul. Pordzika przy śmietniku ,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z ul. Wajzera,

- suczka mała, czarna-podpalana, falowany włos, bielmo na oczach z ul. Wolności przy Polo-Markecie,

- suczka, szczenię – jasnobrązowa, ciemny nalot, mała, średni włos z ul. Mickiewicza,

- pies średni, czarny-krótkowłosy, łamane uszka z ul. Krakowskiej,

- pies mały, czarny, średniej długości włos, klapnięte uszka z ul. 3- go Maja gdzie biegał po jezdni,

- pies mały, czarny-podpalany, stojące uszka, krótki ogon, biegał bez nadzoru po ul. Kowalskiej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, białym krawatem z ul. Roosevelta,

- suczka średnia czarna, gładkowłosa, stojące uszka, z ul. Korczoka 86,

- suczka szczenię, mała, czarna z białymi i brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, na ul. Nad Kanałem,

- suczka szczenię, mała, biało-czarna z brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami, krótkowłosa, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu, na ul. Nad Kanałem,

- pies mały, krótkowłosy, klapnięte uszka, brązowy, ciemny naot, biały krawat z ul. Damrota ,

- pies średni, czarny, krótkowłosy, uwiązany do sklepu na ul. Ślęczka,

- pies w typie labradora, biszkoptowe umaszczenie z ul. Cieszyńskiej,

- pies szczenię mały, czarny-podpalana, krótkowłosy, łamane uszka, z ul. Cmentarnej ,

- pies średni, biały z czarnymi dodatkami na oczach i uszach, krótkowłosy, bardzo wystraszony z ul. Pawliczka, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, biało-czarna, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Szczęść Boże, w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Drobnej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Skłodowskiej,

- kotka tricolor z ul. Roosevelta ,,Lidl’’,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka w typie yorkshirre teriera stalowo-podpalana z ul. Klonowej,

- suczka, stalowa-podpalana, falowany włos, znaleziona w lesie na ul. Czołgistów,

- pies mały, biały, krótkowłosy z ul. Tarnopolskiej,

- suczka, średnia, czarna-podpalana, , łamane uszka z ul. Karłowicza,

- suczka szczenię mała, czarna-podpalana, krótkowłosa, klapnięte uszka, biały krawat z ul. Zwycięstwa,

- suczka, mała, czarna, krótkowłosa, biały krawat, łamane uszka z ul. Czarnieckiego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Leśnej,

- kocię szarobure-pręgowane z ogródka działkowego przy ul. Lompy,

- kotka czarna z 3 kociętami ul. Nocznickiego,

- kocię czarne z ul. Dubiela, kocię czarne z białym kawalerem z ul. Mieczysława (ogródki),

- kocię czarne z zaropiałym oczkiem z ul. Makoszowskiej z terenów byłej kopalni ,

- kocię czarne z ul. Makoszowskiej z terenów byłej kopalni,

- kocię czarne z ul. Klonowej,

- kocię czarne z ul. Grabskiego, znaleziony w paczkomacie na Rokitnicy,

Do właścicieli wróciło 11 psów:

Lady z ul. Zapolskiej, Friko z ul. Wolności, Aby z ul. Klonowej, Tina z ul. Czołgistów, Ciapek z ul. Pordzika, Tina z ul. Wolności, Rambo y ul. Napieralskiego, Metros z ul. Tarnopolskiej, Rambo z ul. Krakowskiej, Nero z ul. Ślęczka, Gros , który tak naprawdę ma na imię Skubi.

Znów w Schronisku:

Saba (6791) zwrócona do schroniska, ze względu na zły stan zdrowia właściciela…

Atar (11435)  był zbyt energiczny dla dzieci :-(

Za Tęczowym Mostem:

Jargo (6081) – Wyrok… zmiany rozrostowe, zwyrodnieniowe, zapalny ostatni krąg lędźwiowy. Brak reakcji na leczenie … Żegnaj kochany Nasz…

Zoa (k-3875), Zusa (k-3877) i Zumo (k-3880), niestety pomimo intesywnego leczenia nie udało nam się im pomóc :-( Zostały nam odebrane przez chorobę :-(

Sonia (9266) nasza babcia niestety została pokonana przez starość i nic już nie można było zrobić … Światowy Dzień Zwierząt z ogromną pustką, bólem serca przeszywającym na wskroś :-(

Foga (k-3581) – chłoniak zabrał nam Ciebie kochana Fogusiu … Byłaś wyjątkowa… Kociarnia chociaż pełna, nie będzie już taka jak dotychczas…

Nowe domki znalazło jedynie 10 psów i 7 kotów:

- w Zabrzu: Bulbena (11119), Czabor (k-3834), Basil (11411), Murzynek (11410), Dila (k-3867), Eos (k-3830), Ziksi (9819), Mimka (k-3748), Erazm (k-3840)

- w Tarnowskich Górach : Mango (k-3812)

- w Katowicach: Figa (10623), Mofat (11386)

- w Bytomiu: Gina (11408), Lutek (8570),

- w Gliwicach: Dżeki (11302),

- w Nakle Śląskim: Hakim (11403),

- w Rudzie Śląskiej: Lila (k-3860),

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 14 Zabrze, Angeliki i Pauliny, Grzegorza, Blanki i Rafała, Zenona, Eugeniusza, Zespołu Szkół nr 17 – Technikum nr 8 Zabrze, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Niny i Zbigniewa, Marcina, Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce- Leszczynach, Łukasza i Wiktora, Przedszkola Płomyk Montessori z Piekar Śląskich, Katarzyny i Krzysztofa, Sebastiana, Renaty i Adama, Natalii i Bartosza, Katarzyny, Aleksandry i Pawła, Katarzyny, Pauliny i Kamila, Patrycji, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Przedszkola nr 25 w Zabrzu, Jana i Krystyny, Przedszkola nr 31 w Zabrzu, Dagmary – MK Dach System Sp z o.o., Szkoły Podstawowej nr 37 w Zabrzu- Klasy I B, Ireny. Ponadto odwiedzili nas opiekunowie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Zespołu Szkół Mechaniczno- Samochodowych w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Zespołu Szkół nr 17 – Technikum nr 8 w Zabrzu, Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczyny wraz z ,,Na Krawędzi ‘’.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 36 nowych psów i 47 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 25 psów i 31 kotów, są to:

- pies mały, jasnobrązowy, szorstkowłosy z ul. Leśnej,

- pies mały, czarny-podpalany, ze znaczną chorobą skórną, białą plamką na klatce piersiowej, krótkowłosy, klapnięte uszka. Biedaczek trafił do nas z ul. Komuny Paryskiej,

- pies mały- sznaucer maści pieprz-sól z ul. Keplera,

- suczka duża, brązowo-czarna w typie Ogara Polskiego z ul. Wolności,

- suczka duża, czarna-podpalana, stojące uszka, krótkowłosa z ul. Młodzieżowej,

- pies mały, czarny, średni włos, klapnięte uszka z pl. Teatralnego,

- suczka duża, owczarek niemiecki, czarna-podpalana, stojące uszka, dłuższy włos, z ul. Curie Skłodowskiej,

- suczka średnia, czarna-podpalana, klapnięte uszka z ul. Zwrotniczej,

- pies duży, czarny bardzo wychudzony, zapchlony, wyłysiały z ul. św. Urbana w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies średni, brązowy, średni włos, wychudzony i zapchlony z ul. Św. Urbana w związku z interwencją Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, srebrny z brązowymi dodatkami w typie yorka z ul. Witosa, w związku z pobytem właściciela w szpitalu,

- suczka średnia, czarna z białym krawatem z ul. Czarnieckiego,

- suczka mała, czarna z brązowym nalotem, gładkowłosa z ul. Mickiewicza,

- pies mały, czarny, podpalane dodatki na głowie, klapnięte uszka, krótkowłosy z ul. Moniuszki,

- pies mały, rudy, krótkowłosy ze stojącymi uszkami, biały krawat z ul. św. Wojciecha,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa, biały krawat (zielona obroża) z ul. Makoszowskiej,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem, średni włos bardzo stary i zaniedbany z ul. Szybowej,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, łamane uszka m średni włos z ul. Sienkiewicza,

- suczka mała białą z brązowymi dodatkami, średnim włosem, stojącymi uszkami, z ul. Zapolskiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. W. Polskiego w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, czarna, delikatnie podpalane łapki, stojące uszka, krótkowłosa z ul. Cmentarnej,

- suczka mała czarna-podpalana, siwy pyszczek, klapnięte uszka z ul. Cmentarnej,

- suczka – szczenię mała, brązowa, krótkowłosa, podpalane dodatki z ul. Jordana. Znaleziona prawdopodobnie w rzece, w worku w Parku Dubiela …

- suczka szczenię mała, biała, krótkowłosa z ul. Zapolskiej, która została zdaniem osoby zgłaszającej wyrzucona z samochodu …

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, potrącony przez samochód na ul. Tarnoplolskiej. Piesek został przetransportowany do Centrum Weterynarii Zabrzu,

- kocię biało szarobure – pręgowane z ul. Krakowskiej przy sklepie Lidl,

- kotka biało-ruda z ul. Modrzewiowej,

- kocę biało-bure z ul. Bytomskiej,

- kotka szarobura-pręgowana z rudymi dodatkami z ul. Wolności,

- 3 kocięta z ul. Rostka : dwa czarne i jedno biało-czarne,

- 6 kociąt znalezionych w kartonie na osiedlu Mł. Górnika : trzy czarne, 1 szarobure – pręgowane i 2 rude,

- 4 kocięta z przystanku na ul. Heweliusza ( 2 czarne i szary, 1 biało-czarny),

- kotka biało-szarobura- pręgowana z ul. Krasińskiego,

- 5 kociąt z ul. Webera ( 2 czarne, 3 biało-czarne),

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Bytomskie ,

- kocię czarne z pl. Warszawskiego,

- kocur szarobury-pręgowany z raną na policzku z ul. Chrobrego,

- kotka tricolorowa z ul. Ślęczka w związku z eksmisją właściciela,

- 4 kocięta znalezione w reklamówce na ul. Franciszkańskiej (1 grafitowy z biały, 1 czarny z białym, 2 szarobure)

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka duża, czarna-podpalana, krótkowłosa, klapnięte uszy z ul. Kossaka, w związku z pobytem opiekuna w szpitalu,

- suczka średnia, brązowa, podpalana z ul. Knosały,

- suczka średnia, czarna-podpalana, średni włos z ul. Hagera,

- pies mały, czarny-podpalany, krótki włos z rejonów Działek Biała Róża na terenie Zabrza,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka z ul. Szafarczyka,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, stojącymi uszkami z liczna inwazją pcheł z ul. Gdańskiej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Sportowej,

- pies mały, czarny, kudłaty znaleziony na działkach ul. Władysława IV,

- pies - szczeniak czarny-podpalany , białe dodatki dowieziony do Centrum Weterynaryjnego w Zabrzu,

- suczka w typie labradora, biszkoptowa z guzem na tylnej prawej łapie z ul. Mrozka,

- suczka mała, brązowo-czarna, biały krawat, łamane uszka, średni włos z ul. Sienkiewicza,

- kocię szarobure –pręgowane z ul. Pawliczka,

- kocur biało-rudy z ul. Kowalskiej,

- kocię biało-bure z ul. Sobieskiego,

- kocię biało-czarne z ul. Obrońców Westerplatte,

- kocię czarne z ul. Bytomskiej,

- kocię biało-czarne z ul Bytomskiej,

- kotka czarna z w wrośniętą w skórę obrożą z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Okrzei,

- 4 koty z ul. Cmentarnej w związku ze śmiercią właścicielki: kocur biało-czarny z ul. Stalmacha, kotka czarna, kotka biało-czarna, kotka grafitowa,

- kocię czarne z ul. Dzierżona,

- kocię szarobure- pręgowane z ul. Poległych Górników,

- kocię szarobure -pręgowane znalezione na działkach w Zabrzu-Kończycach,

- kocię czarne z białymi dodatkami znalezione na Zabrzu-Zaborzu,

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Tizzi z ul. Makoszowskiej, Luna z ul. Knosały, Luna z ul. Keplera, Kora z ul. Młodziezowej, Misia z ul. Zwrotniczej, Ciapek z ul. Moniuszki, Kapral z ul. Witosa, Bella z ul. Sienkiewicza,

Znów w Schronisku niestety:

Randor (11148) ze względu na stan zdrowia właścicielki wrócił do schroniska :-(

Pixar (11128) wrócił z adopcji, Pan, który go adoptował wyjechał i zostawił psa pod opieką osoby, a ta nie mogła zająć się Pixarem na stałe :-(

Lady (10980) powodem oddania jej do schroniska był lęk separacyjny. Dlatego jest stale obserwowana w tym zakresie i póki co niczego nie niszczy

Lutek (8570) - tylko 5 dni cieszył się w nowym domku ... Pokochali go, a jednak alergia przekreśliła wszystko ...

Ziksi (9819) jej najukochańsza Pani musiała ją oddać w związku z pobytem w Domu Pomocy Społecznej

Nowe domki znalazło jedynie 18 psów i 25 kotów:

- w Rudzie Śląskiej: Bianuś (k-3864), Hedra (11292), Master (11370)

- w Piekarach Śląskich: Kovu (k-3852), Muszka (11274)

- w Zabrzu: Sonia (11060), Kendra (8096), Freda (k-3804) , Chopa (k-3805), Twixik (k-3780), Kropka (11342), Vita (k-3843), Daktylek (k-3792), Wojtuś (k-3782), Pipi (k-3784), Endi (k-3813), Kajtek (8873), Luka (11203), Toba (k-3815), Tonirka (k-3845) , Klusek (k-3768), Vakanda (k-3769), Nina (k-3814), Morelka 9k-3794)

- w Gliwicach: Juko (11321), Dejzi (9469), Santana (k-3800), Dakoma (11373)

- w Pyskowicach: Diuna (11358),

- w Bytomiu: Owocek (k-3824) , Porzeczka (k-3825), Logo (k-3819), Moria (k-3751), Trotek (11343), Śnieżek (k-3820) , Hekate (k-3826) , Hygris (k-3829)

- w Orzeszu: Pako (10550),

- w Rybniku: Bot (11300),

- w Jaworznie: Vito (k-3842),

- w Katowicach: Cudna (11380), Talia (11353)

- w Świętochłowicach: Pirania (9652)

Otrzymaliśmy dary od:

Krzysztofa, Bogumiła, Danuty, Katarzyny, Wiktorii i Julii, Franka, Beaty i Martyny, Zofii, Łukasza i Agnieszki, Darii i Przemka, Śląskiego Centrum Chorób Serca – Oddział PED, Firmy Tuka, Zuzanny, Edyty, Beaty i Martyny, Karoliny, Grażyny, Weroniki, Klaudii, Emilii, Filipa, Pawła.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 14 nowych psów, 8 kotów, 1 gołębia, 1 królika

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psy i 6 kotów, są to:

- pies duży, jasno-brązowy, biały krawat, klapnięte uszy, krótkowłosy z ul. Paderewskiego (lodziarnia),

- suczka , mała- brązowa , klapnięte uszka, ostrzyżona – border terier z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, czarny, średni włos, stojące uszka, zapchlony, guz przy odbycie, z ul. Nocznickiego,

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. Szybowej,

- pies mały stalowo-podpalany w typie yorkshirre terriera z ul. Szpitalnej,

-suczka mała- biało-czarna, klapnięte uszka z ul. Sobieskiego,

- pies mały w typie shih - tzu, kremowo-biały z ul. Grunwaldzkiej,

- pies mały, srebrno-złoty dłuższy włos w typie yorkshirre terrieraz ul. Mikulczyckiej,

- suczka, duża, brązowa, pręgowana, łamane uszka, krótkowłosa z ul. Jordana,

- pies duży, czarny-podpalany, średni włos, stojące uszka w typie owczarka niemieckiego, z ul. Nad Kanałem,

- suczka, mała, jasno-brązowa z nalotem, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- pies mały- biało-czarny , krótkowłosy z ul. Makoszowskiej (pętla tramwajowa),

- kocur biało-czarny z ul. Nadrzecznej,

- kotka biało-czarna z ul. Struzika,

- kocur biało-szarobury z ul. Wolności,

- kocię biało-szare z ul. Chrobrego,

- kotka biało-ruda z GPS-em z ul. Rymera znaleziona na ul. 3-go Maja przy Lidlu ,

- kocię biało-szarobure z ul. Nad Kanałem,

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, mała- brązowa pręgowana, biały krawat z ul. Wieniawskiego,

- królik rudy, zwisłouchy, rudy z szarymi dodatkami – znaleziony w rejonie jezdni na ul. Kołobrzeskiej,

- gołąb w złej kondycji zdrowotnej z rejonów DK 88 w Zabrzu,

- kotka biało-szarobura z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Chopina

Do właścicieli wróciło 12 psów, 1 kot, 1 królik:

Bleki z ul. Szybowej, Fibi z ul. Mikulczyckiej, Sunia z ul. Sobieskiego, Lemiks z ul. Szpitalnej, Coli z ul. Grunwaldzkiej, Usia z ul. Kołobrzeskiej, Stefan z ul. Paderewskiego, Layla z ul. Jordana, Klik z ul. Mikulczyckiej okazał się być Herkulesem, Kora i Tina z ul. Pawliczka, Laki z ul. Londzina, Fifi z ul. 3-go Maja, Usia z ul. Kołobrzeskiej

Znów w Schronisku:

Pirania (9652) rodzina mnie adoptująca jakiś czas temu oddała mnie do znajomych... tamci do kolejnych osób i tak kilka domków było ... Byłam traktowana jak rzecz, trafiałam z rąk do rąk ...Ostatecznie trafiłam do Schroniska w Bytomiu, skąd pojechałam do miejsca , które już znam ... do Schroniska ,,Psitul mnie''. Pokochaj mnie ... ja tu czekam, na ... na ... na dom :-( 

Nowe domki znalazło 5 psów i 1 kot:

- w Knurowie: Kaj (11306) ,

- w Zabrzu: Bleki (11369), Diego (11225)

- w Bytomiu: Nestek (k-3844)

- W Rudzie Śląskiej: Vuki (11361)

- w Gliwicach: Apia (11295)

Otrzymaliśmy dary od:

Jakuba, Wandy, Arkadiusza, Barbary i Bartka, Anny, Soni i Arka, Cezarego, Iwony, Igora.

Ponadto odwiedzali nas opiekunowie wraz z podopiecznymi ze świetlicy środowiskowej ,, Trzymaj się’’ OPiLU Zabrze?

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psy i 6 kotów, są to:

- pies duży, jasno-brązowy, biały krawat, klapnięte uszy, krótkowłosy z ul. Paderewskiego (lodziarnia),

- suczka , mała- brązowa , klapnięte uszka, ostrzyżona – border terier z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, czarny, średni włos, stojące uszka, zapchlony, guz przy odbycie, z ul. Nocznickiego,

- pies duży, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. Szybowej,

- pies mały stalowo-podpalany w typie yorkshirre terriera z ul. Szpitalnej,

-suczka mała- biało-czarna, klapnięte uszka z ul. Sobieskiego,

- pies mały w typie shih - tzu, kremowo-biały z ul. Grunwaldzkiej,

- pies mały, srebrno-złoty dłuższy włos w typie yorkshirre terrieraz ul. Mikulczyckiej,

- suczka, duża, brązowa, pręgowana, łamane uszka, krótkowłosa z ul. Jordana,

- pies duży, czarny-podpalany, średni włos, stojące uszka w typie owczarka niemieckiego, z ul. Nad Kanałem,

- suczka, mała, jasno-brązowa z nalotem, krótkowłosa, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos, łamane uszka z ul. Pawliczka,

- pies mały- biało-czarny , krótkowłosy z ul. Makoszowskiej (pętla tramwajowa),

-   kocur biało-czarny z ul. Nadrzecznej,

- kotka biało-czarna z ul. Struzika,

- kocur biało-szarobury z ul. Wolności,     

- kocię biało-szare z ul. Chrobrego,  

- kotka biało-ruda z GPS-em z ul. Rymera znaleziona na ul. 3-go Maja przy Lidlu ,

- kocię biało-szarobure z ul. Nad Kanałem,

 

 

Zwierzęta przyprowadzone przez osoby postronne:

- suczka, mała- brązowa pręgowana, biały krawat z ul. Wieniawskiego,

- królik rudy, zwisłouchy, rudy z szarymi dodatkami – znaleziony  w rejonie jezdni na ul. Kołobrzeskiej,

- gołąb w złej kondycji zdrowotnej z rejonów DK 88 w Zabrzu,

- kotka biało-szarobura z ul. Bytomskiej,

- kocię czarne z ul. Chopina

Do właścicieli wróciło 12 psów, 1 kot, 1 królik:

Bleki z ul. Szybowej, Fibi z ul. Mikulczyckiej, Sunia z ul. Sobieskiego, Lemiks z ul. Szpitalnej, Coli z ul. Grunwaldzkiej, Usia z ul. Kołobrzeskiej, Stefan z ul. Paderewskiego, Layla z ul. Jordana, Klik z ul. Mikulczyckiej okazał się być Herkulesem, Kora i Tina z ul. Pawliczka, Laki z ul. Londzina, Fifi z ul. 3-go Maja, Usia z ul. Kołobrzeskiej

   Znów w Schronisku:

Pirania (9652)rodzina mnie adoptująca jakiś czas temu oddała mnie do znajomych... tamci do kolejnych osób i tak kilka domków było ... Byłam traktowana jak rzecz, trafiałam  z rąk do rąk ...Ostatecznie trafiłam do Schroniska w Bytomiu, skąd pojechałam do miejsca , które już znam ... do Schroniska ,,Psitul mnie''. Pokochaj mnie ... ja tu czekam, na ... na ... na dom :-( 2019-08-22

Nowe domki znalazło jedynie 5 psów i 1 kot:

- w Knurowie: Kaj (11306) ,

- w Zabrzu: Bleki (11369), Diego (11225)

- w Bytomiu: Nestek (k-3844)

- W Rudzie Śląskiej: Vuki (11361)

- w Gliwicach: Apia (11295)

Otrzymaliśmy dary od:

Jakuba, Wandy, Arkadiusza, Barbary i Bartka,  Anny, Soni i Arka, Cezarego, Iwony, Igora.

Ponadto odwiedzali nas opiekunowie wraz z podopiecznymi ze świetlicy  środowiskowej ,, Trzymaj się’’ OPiLU ZabrzeJ

 Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 26 nowych psów i 5 kotów...

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 24 psy i 2 koty, są to:

- pies mały, biszkoptowy, w typie cocker spaniela ( ostrzyżony) z ul. Krakowskiej,

- pies – w typie Golden Retrivera o biszkoptowym umaszczeniu, ostrzyżony z ul. Leszczynowej (pies choruje na padaczkę),

- suczka duża, biało-czarna, krótkowłosa, klapnięte uszy z ul. Zonna,

- suczka duża w typie Golden Retrivera z ul. Hewelisza ( z obrażą foresto),

- pies mały, wilczaste umaszczenie, stojące uszka, białe dodatki z Parku Dubiela,

- pies mały, rudy, zakręcony ogonek, krótkowłosy z ul. Buchenwaldczyków,

- suczka średnia, biała, krótkowłosa, weszła do auta osoby zgłaszającej interwencje i nie chciała z niego wyjść. Sytuacja miała miejsce na ul. Gen. de Gaulle’a (Simply),

- pies średni, czarny, podpalany, biały krawat, klapnięte uszka z ul. Poniatowskiego,

- pies mały, czarny, białe dodatki, klapnięte uszka, krótkowłosy. Biedaczek był uwiązany do bramy na ul. 3- go Maja,

- pies- szczeniak, duży kudłaty, brązowy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Trocera,      notorycznie biegał bez nadzoru,

- pies szczenię – duży, biało- brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Trocera, notorycznie biegał bez nadzoru

- pies w typie Beagla błakał się na ul. Jabłońskiego,

- pies duży, kudłaty, brązowy, ciemny nalot, klapnięte uszka, białe dodatki z ubytkiem sierści przy nasadzie ogona oraz silnym zapchleniem,  z ul. Piłsudskiego,

- suczka, mała, czarna-podpalana, średni włos, stojące uszka (starsza) z ul. Mikulczyckiej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, stojącymi uszkami, zakręconym ogonkiem z ul. Gen. de Gaulla’a

- pies duży, czarny- podpalany, średni włos, stojące uszka (obroża foresto , smycz łańcuszkowa, szedł ciągnąc za sobą smycz, zgłaszony na ul. Tarnopolskiej,

- pies duży czarny, średni włos, stojące uszka, biedak ponad 2 tygodnie koczował w dzielnicy Zabrze- Zaborze, iwszedł do kiosku na ul. Janika, gdzie został zamknięty i tym sposobem trafił do naszego schroniska. Dziękujemy za współpracę.

- suczka, duża, czarna, klapnięte uszka, szorstki włos z ul. Jodłowej (przy garażach),

- pies duży, biszkoptowy, krótkowłosy, klapnięte uszka w typie Labradora,

- suczka średnia biała, łaty na pyszczku, brak ogonka, która koczowała na przestanku autobusowym na pl. Krakowskim,

- suczka mała, brązowo-ruda, stojące uszka, krótkowłosa, weszła do samochodu osoby zgłaszającej na ul. Lotniczej,

- suczka, mała, czarna-podpalana, średniej długości włos, jedno uszko klapnięte, drugie stojące. Biedaczka była uwiązana w krzakach na ul. Reymonta. Osoba zgłaszająca interwencję czekała jeszcze 30 minut na miejscu, lecz bezskutecznie,

- pies duży, brązowy, biały krawat, krótki ogon w typie boksera, był na klatce schodowej na ul. Tatarkiewicza,

- pies mało-średni, rudy, krótkowłosy, klapnięte uszka, z ubytkami sierści i znacznym zapchleniem, z ul Św. Urbana. Pies został odebrany właścicielce w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- kotka szarobura-pręgowana , została znaleziona na oś. Młodego Górnika,

- kocię szarobure-pręgowane z białą broda przechodzącą w krawacik z ul. Szczepaniakowej w związku z interwencją funkcjonariuszy Policji,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 2 psy i 3 koty:

- pies – starszy, mały, czarny, krótkowłosy, biały krawat, klapnięte uszka, z ul. Grzybowskiej,

- pies mały, stalowo-brązowy, w typie yorka (wyrośnięty) z ul. Pszczyńskiej,

- kocurek rudy z ul. 3 – go Maja,

- kocię szarobure – pręgowane znaleziona na ul. Chopina,

- kocię szarobure-pręgowane z białymi dodatkami znalezione w jednej z dzielnic miasta Zabrze,

Do właścicieli wróciło 13 psów:

Dżeki z ul. Krakowskiej, Dejzi z ul. Heweliusza, Gucci z ul. Leszczynowej, Psotka z ul. Gen de Gaulla’a, Atos z ul. 3- go Maja, Bitek z ul. Jabłońskiego, Jefin, tak naprawdę nazywa się Szarik z Parku Dubiela, Nero z ul. Tarnopolskiej, Riko z ul. Gen de Gaulle’a, Myszka z ul Jodłowej, Psotka z pl. Krakowskiego, Nero z ul Tatarkiewicza, Dżeki z ul. Pszczyńskiej,

Znów w schronisku:

Pipi (k-3784) i Wojtuś (k-3782) z uwagi na bardzo silną alergię właścicielki … 

Nowe domki znalazło 15 psów i 4 koty:

- w Chudowie: Merta (11294),

- w Bytomiu: Veja (k-3796), Agafia (11323)

- w Rudzie Śląskiej : Bia (11352), Dela (11162), Mateuszek (11314)

- w Norwegii: Sasza (10907),

- w Zabrzu: Idelo (k-3839), Gumiś (11346), Brina (11056), Harald (11351), Staś (11313), Alicja (11311), Igorek (11312), Nola (k-3809)

- w Gliwicach: Kasi (11350),

- w Bolesławcu: Randor (11148),

- w Gliwicach: Oluś (11315),

- w Świętochłowicach: Pejton (k-3832)

Za Tęczowym Mostem :

Hebo (k-3828) - niestety pomimo intensywnego leczenia jego stan się pogorszył ... nie można było mu już pomóc ... :-(

Brutus (5558) - prawie 12 lat temu... Ktoś kto w jego oczach był całym światem przywiązał go do naszego psitulowego płotu. Na pamiątkę dostał tylko swój kaganiec na pyszczku i kartkę z imieniem: Brutus. Dobroduszny to musiał być człowiek, bo przynajmniej widzieliśmy jak wołać jego psa kiedy ten uciekał przed nami ile sił miał w nogach. Nóżki chociaż miał krótkie to biegi miał wtedy niczym chart ;-). Początki tej znajomości nie były łatwe, ale dobrze, że dogadaliśmy się w końcu, bo przyszło nam spędzić z Brutusem u boku wiele długich lat. Raz został adoptowany, ale szybko wrócił, bo zbyt ciągnął Panią na smyczy. Później już nigdy kolejnej szansy nie było. Kilka lat temu dostał jednak choć namiastkę lepszego życia, zamieszkał z nami przy schroniskowym biurze. Trochę nerwów nas to kosztowało, bo Brutus to nie był taki łatwy zawodnik. Jak coś chciał to musiał i koniec kropka, jak kogoś gryzł to zawsze skutecznie, a jak pokochał to całym sercem i na zawsze. Żartowaliśmy sobie nieraz, że jest niezniszczalny, że przeżyje nas wszystkich. Aż do poranka 07 sierpnia. Jak co dzień wybiegł na spacer, potem wrócił, położył się i chwilę potem... Była reanimacja, była walka, lecz tym razem przegrana :-( Czy i tym razem postawił na swoim? Czy to był już jego czas? Pusto będzie bez naszego Brutka, nikt nie potrafi tak elegancko rozłożyć się w przejściu i pod drzwiami :-( Odszedł wielki wojownik, niesamowity kompan... w naszej pamięci pozostanie na zawsze. Dołączył do swych przyjaciół za Tęczowy Mostem, może jeść bez ograniczeń i szarpać za smycz swoich towarzyszy, biega znowu tak jak kiedyś ile sił ma w łapkach... 

Otrzymaliśmy dary od:

Aquael zoo Katowice-Dąbrówka, Kornelii, Karoliny, Macieja, Natalii , Andrzeja, Mariusza, Iwony, Pawła, Danuty, Jakuba, Beaty i Martyny, Iwony, Oliwii i Wanessy, Roberta, Andrzeja, Aurelii, Iwony, Andrzeja, Grażyny, Anny, Katarzyny i Franciszka, Małgorzaty, Anny, Joanny i Pawła, p. Troper, Magdy i Bartosza, Lilianny, Mariusza, Joanny i Henryka, Adriana i Igi, Dariusza – Firma Metaleko Zabrze, Joanny, Joachima, Tadeusza, Adama i Patrycji, ,

Ponadto odwiedzali nas podopieczni wraz z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Zabrzu

Wszystkim darczyńcom oraz odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 12 nowych psów i 8 kotów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 12 psów i 5 kotów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, biała końcówka ogona, klapnięte uszy, gładkowłosy z ul. Św. Floriana ,

- pies średni, czarny, klapnięte uszy, krótkowłosy z Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul Mickiewicza,

- pies duży, biszkoptowy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z ul Kondratowicza,

- pies duży, biały w brązowe łaty, krótkowłosy z ul. Kondratowicza, \

- suczka – szczenię - czarna , klapnięte uszka z ul. Ślęczka,

- pies mały w typie yorkshirre teriera srebrny- jasno-podpalany z ul. Chrobrego,

- suczka mała, czarna, krótkowłosa , łamane uszka , delikatny krawat z ul. Kościuszki,

- suczka, duża, czarna – podpalana, stojące uszy, owczarkowata z ul Franciszkańskiej,

- suczka mała, biszkoptowo – biała, szorstkowłosa z ul. Jagiełły,

- pies średni, czarny-podpalany, biały krawat i skarpetki, klapnięte uszy, średni włos ul. Kruczkowskiego Rodzinne Ogródki Działkowe,

- suczka biało-czarna , nakrapiana, klapnięte uszka z ul. Robotniczej,

- suczka w typie amstaffa – średnia, biała z brązowymi dodatkami na głowie i uszach z ul. Rodziewiczówny,

- kocię czarno-białe z ul. Cmentarnej,

- kocurek czarny z ul. Zamenhoffa,

- kotka tricolor wraz z kociakiem biało-czarnym z ul. Sportowej,

- kocię szarobure pręgowane z ul. Budowlanej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 koty:

- kotka biało-szarobura-pręgowana wraz z dwoma kociętami (biało-czarnym oraz szaroburym-pręgowanym) z ul. Nocznickiego,

Do właścicieli wróciło 6 psów: Kulek i Olsen z ul. Kondratowicza, Owieczka z ul. Jagiełły, Puszek ul. Kruczkowskiego, Sara z ul. Robotniczej, Czorny z ul. Zamenhoffa.

Nowe domki znalazło 9 psów i 12 kotów:

- w Rudzie Śląskiej : Ałtaj (11101), Misi (k-3779), Palo (k-3790)

- w Katowicach: Gucio (11336),

- w Zabrzu: Vinsa (9014), Meri (k-3760), layla (k-3816), Panga (k-3789), Trika (k-3806), Noto (k-3810) , Nomo (k-3811), Maestro (11283), Perełka (11320)

- w Chorzowie Bodi (11242)

- W Gliwicach: Ebra (11328) ,

- w Knurowie: Sisi (k-3778), Rocka (k-3798)

- w Wieszowej (Flora (k-3817) Bloom (k-3818)

- w Myszkowie: Czagos (10742),

- Bytomiu : Cedro (11325).

Za Tęczowym Mostem aż 4 psiaki:

Greya 8783 – pomimo podjętych prób nie udało się nam jej postawić na nogi, bardzo zaawansowany wiek i choroba tym razem wygrały :-( TM 17.07.2019

Diana 11245 – zmarła w trakcie operacji - sunia miała zaawansowane ropomacicze i guzy na listwie mlecznej, dlatego konieczny był zabieg :-( Pomimo szeregu badań przed operacją i reanimacji w trakcie nie udało się :-( TM 17.07.19 z

Syjos 8222 był jedną z legend naszego schroniska :-( Nagle przestał chodzić, diagnoza była straszna, a przed Tęczowym Mostem już nie było odwrotu :-( Pierwszy trafił do nas w 2012 roku, oddał go do schroniska wieloletni właściciel, który okłamał nas, że psiaka znalazł... Syjos szybko wkradł się do naszych serc i schroniskowej kuchni, gdzie mieszkał przed ostatnie lata razem z Baciusiem. Teraz w kuchni zapadła zupełna cisza, nikt nie pogania nas przy przygotowania obiadku. Baciek choć nieraz kłócił się ze swoim współlokatorem o te lepsze kąski, teraz bardzo posmutniał. Będzie nam wszystkim brakowało Ciebie Syjosku.\:-( TM 20.07.2019

Berek 9941 Odszedł niestety za Tęczowy Most, miał chore serce i silne zwyrodnienia w kręgosłupie :-( Dołączył do swojego zmarłego Pana... W czerwcu minęły 3 lata od kiedy trafił do naszego schroniska, do tej pory mieszkał na łańcuchu. U nas dostał miękkie posłanie, dach nad głową, spacery, wybieg, miskę pysznego jedzonka, jedyne czego nie byliśmy w stanie mu zapewnić do prawdziwego domu, którego tak na prawdę nigdy nie miał :-( TM 20.07.2019

Otrzymaliśmy dary od:

Anny, Filipa, Jana, Katarzyny, Dominika, Moniki i Mateusza, rodziny adoptującej Pejre, Oliwii, Dominika, Aquael z o.o. Katowice- Dąbrówka.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Bilans tygodnia: 10 nowych psów i 3 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, są to:

- pies mały w typie ratlerka, czarny-podpalany, stojące uszka, gładkowłosy z ul. Buchenwaldczyków,

- pies średni, biało-brązowy w typie Amstaffa z ul. Wolności, gdzie prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu. Biedaczek jest chudy i ma alergię skórną.

- pies mały w typie yorka – brązowo- srebrny z ul. Kowalczyka,

- pies mały, brązowy, krótki włos, łamane uszka z ul. Stalmacha,

- pies labrador biszkoptowy bardzo gruby z ul. Hermisza w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską,

- pies- szczenię mały, brązowy, ciemny nalot, stojące uszka, krótki ogon, szedł za osobą zgłaszającą od ul. Trocera do ul. Wandy,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 4 psy i 3 koty:

- pies mały, brązowy, ciemny nalot, dłuższy włos, kulawizna łap z ul. Bytomskiej,

- suczka mała, brązowo-ruda , szorstkowłosa o średniej długości sierści, stojące uszka, z ul. Gogala w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka mała, wilczaste umaszczenie, stojące uszka (staruszka ) z ul. Ks. Tomeczka , po tym jak jej właścicielka zmarła a opiekun został zabrany do DPS-u,

- suczka mała, czekoladowa- podpalana, krótkowłosa, stojące uszka, z ul. Rolnika,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Ligonia (rondo),

- kocię biało-czarne- z placu Warszawskiego,

- kotka szarobura-pręgowana z obrożą z dzwoneczkiem, znaleziona w jednej z dzielnic miasta Zabrze,

Do właścicieli wróciło 7 psów :-)

Tuptuś z ul. Podgórnej, Tofik z ul. Kowalczyka, Broks z ul. Gdańskiej, Ares z ul. Stalmacha, Puszek z ul. Bytomskiej, Chandra z ul. Karola Miarki, która tak naprawdę ma na imię Kola, Pusia z ul. Rolnika,

Nowe domki znalazło jedynie 4 psy i 1 kot:

- w Czeladzi: Rols (k-3797),

- w Bytomiu: Dufik (11318)

- Chorzowie : Nuno (7071)

- Piekary Śląskie: Globar (11270)

- w Gliwicach: Manti (9749)

Otrzymaliśmy dary od:

Grzegorza, Magdaleny, Ewy, Katarzyny, Beaty i Martyny, p. Drozd, Moniki, Darii, firmy Sysmex sp. O.o. , Magdaleny, Katarzyny, Julii i Huberta.

Ponadto odwiedzili nas podopieczni wraz z opiekunami z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Świetlicy,, Trzymaj się’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 12 nowych psów i 8 kotów:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 1 kota, są to:

- pies mały, brązowy z białym krawatem i skarpetkami, ciemna kufa, krótki ogonek z ul. Wolności (okolice przystanka),

- suczka tricolor, średnia z krótkim ogonkiem z ul. Sikorskiego, weszła do auta osoby postronnej i nie chciała z niego wyjść,

- pies w typie Husky srebrno-biały z ul. Szpitalnej rejonie skrzyżowania z ul. Kowalczyka, gdzie błąkała się bez nadzoru,

- suczka średnia, czarna z brązowymi dodatkami, stojącymi uszkami, gładkowłosa z białym krawatem i białymi końcówkami łapek, biegała na placu zabaw przy ul. Okrzei,

- pies duży, czarny, nakrapiane dodatki, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Rymera , gdzie wpadł do studzienki,

- pies czarny , biały krawat średniej długości sierść, klapnięte uszka z ul. Okrzei# z ul. Wojciecha, gdzie biegał ze smyczą,

- suczka w typie Labradora – czekoladowa z ul. Zaolziańskiej,

- pies w typie jamnika, płowe umaszczenie (grubszy) pozostawiony na smyczy przy sklepie Lidl przy ul Krakowskiej,

- pies duży, czarny, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul. Płaskowickiej, który przybłąkał się do sklepu zoologicznego,

- kocię szarobure-pręgowane z ul. Franciszkańskiej przy sklepie Biedronka,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 psy i 3 koty:

- pies mały, biały z czarnymi dodatkami ze średnim włosem z ul. Rymera po śmierci właściciela,

- pies mały biało-czarny, krótkowłosy z klapniętymi uszkami , błąkał się na Biskupicach,

- suczka czarna-podpalana, szorstkowłosa z krótkim ogonkiem z ul. Karola Miarki,

- trzy kocięta z ul. Porzeczkowej (kocurek biało-czarny, kocurek czarny i kotka czarna),

Zwierzęta porzucone na terenie Schroniska:

4 kocięta (kotka biało-szarobura, kocurek biała- czarny, kocurek biało-czarny, kocurek biało-czarny)

Do właścicieli wróciło 10 psów :

Gerti z Piłsudskiego, Pepsi z ul. Sikorskiego, Maks z ul. Szpitalnej # z ul. Kowalczyka, Gibon z ul Wolności, Szira z ul. Okrzei, Diabełek z ul. Okrzei# z ul Wojciecha, Bora z ul. Zaolziańskiej, Ago z ull. Rymera, Nuni z ul. Krakowskiej, Rino z ul. Płaskowickiej,

Niestety wrócił do nas:

Bodi (11242) – niestety i tym razem się nie udało, znów jestem w schronisku :-( 2019-07-03

Greya (8783)- w związku z interwencją inspektorów TOZ, trafiła do Schroniska :-( Podstawa prawna - niewłaściwa opieka nad zwierzęciem:-( 2019-07-03

Nowe domki znalazł 1 pies i 5 kotów:

- w Nowej Cerekwi: Preszka (k-3791)

- w Gliwicach: Res (11263)

- w Rogoźniku: Jaś (k- 3786) i Małgosia (k-3785),

- w Zabrzu: Rodzynka (k-3793) , Janis (k-3799)

Otrzymaliśmy dary od:

Natalii, Andrzeja, Magdaleny, Aleksandry, Żanety, Elii, Ady, Pawełka, Krzysztofa, oraz Kasi.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

https://unique-watch.bytelove.org

Mamy 17 nowych psów i 12 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 9 psów i 11 kotów, są to:

- pies szczenię mały, brązowy, krótkowłosy z ciemną kufą, stojącymi uszkami, znaleziony w Makoszowach przy stawie,

- suczka mała biszkoptowa z białymi dodatkami, krótkowłosa ze stojącymi uszkami, chuda, zapchlona, z przepukliną brzuszną zabrana  z ul. Trębackiej,

- suczka w typie Husky srebrno-biała z ul. Robotniczej,

- pies średni, czarny z klapniętymi uszkami z ul. Ślęczka,

- pies amstaff błękitny z ul. Witosa,

- pies mały czarny-podpalany, gładkowłosy, łamane uszka z ul. Kawika,

- pies mały, brązowy, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Chopina,

- pies mały, biało-czarny, krótki włos, białe dodatki z ul. Podgórnej # z ul. Staromiejską,

- pies średni brązowy z ciemnym nalotem, gładkowłosy, siwy pyszczek, klapnięte uszka, (zielona obroża),

- 4 kocięta z Rodzinnych Ogródków Działkowych na ul. Webera, były uwięzione w kominie,

- kocię czarne z białymi dodatkami z ul. Franciszkańskiej,

-3 kocięta z ul. Nad Kanałem (biało czarne, tricolor, rudo-pręgowane),

- 3 kocięta z ul. łanowej (czarno-białe, czarne z białymi dodatkami, szarobure-pręgowane),

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 8 psów i 1 kot:

- suczka mała, czarna z białymi i jasno-podpalanymi dodatkami, krótkowłosa po  śmierci właścicielki- ul. Ligonia,

- suczka mała, czarna, jasno-podpalana, białe dodatki, stojące uszka, krótki włos z ul. Wolności,

- pies Owczarek Podhalański z ul Fontanusa w związku z licznymi ranami na ciele,

- suczka szczenię mała biało-czarna, delikatny brązowy nalot, stojące uszka, krótkowłosa z ul. 3 go Maja tuż przy targowisku,

- pies mały, czarny

- suczka średnia , tricolor, krótkowłosa, niebieskie oczy znaleziona w jednej z dzielnic miasta Zabrze

– pies mały, podpalany, lekko szorstki włos, klapnięte uszka z ul. Bytomskiej,

- suczka mało-średnia, czarna, średni włos, dłuższe klapnięte uszka z ul. Solskiego,

- pies mały biało-czarny, klapnięte uszka, krótki włos błąkał się przy schronisku,

- kocię szarobure -pręgowane z czarny nalotem z ul. Religii,

Do właścicieli wróciło 7 psów i 1 kot:

Kicia z ul. Gdańskiej (po wypadku), Chrupcio, który tak naprawdę ma na imię Tomtom z ul. Witosa, Dinuś z ul. Sądowej, Cezar z ul. Grunwaldzkiej, Haker z ul. Witosa, Luna z ul. Robotniczej, Róża z ul. Webera, Luna z jednej z dzielnic miasta Zabrza,.

Niestety wrócił do nas:

Szarman (10195) – właścicielka choruje i nie może zajmować się psem... :-( 22.06.2019

Resco (10467)  właścicielka zachorowała... 27.06.2019

Romiś (7841) właścicielka zmarła … 28.06.2019

Nowe domki znalazło 8 psów i 3 kot:

- w Zabrzu: Jassiri (11272), Amigo (11280), Bakalia (k-3795), Bongo (9676), Pija (k-3788) Kleo (k-3783), Bodi (11242)

- w Gliwicach: Hella (11266)

- w Bytomiu: Piorun (11271) ,

- w Tarnowskich Górach: Hanka (11317)

- w Katowicach: Cezar (10777)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, Eleny, Amelii, Szkoły Podstawowej nr 22 klasy VIII a w Zabrzu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5- Gimnazjum nr 2 klasa II C, Daniela, Kacpra, Dominika, Kacpra, Zuzanny, Weroniki, Nikoli, Julii, Patryka, Grzegorza, Zbigniewa, Szkoły Podstawowej nr 22 klasa VIII a, ZSP w Chudowie, Roksany, Małgorzaty, Marcina, Izabelli, Elżbiety, Natalii, Andrzeja, Larysy, Anii, Festyn ekologiczny kochajmy zwierzęta ROD Tulipan, Adama, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu, ZSP nr 7 w Zabrzu – klasa IV – V.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 26 nowych psów i 5 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies jamnikowaty, krótkowłosy, brązowy z ul. Franciszkańskiej w związku z pobytem w szpitalu ukochanej właścicielki,

- pies mały, biało - czarny z bielmem na oczach z ul. Świerkowej# z Łokietka po wypadku,

- pies duży wilczasty, brązowy-podpalany z ul. Heweliusza # Banachiewicza, po wypadku,

- suczka mała brązowa w typie pekińczyka z ul. Tuwima,

- pies średni , brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Jordana,

- pies średni, biszkoptowego umaszczenia o średniej długości sierści z ul. 3- go Maja,

- pies duży, jasno-brązowy, białe skarpetki, delikatny biały krawat z ul. Podleśniej,

- suczka czarno-biała z niebieskimi oczami stojącymi uszami, pies w typie Husky z ul. Gorzawskiego,

- pies biały, brązowy nosek, jedno oko niebieskie a drugie brązowe , średnie długości sierść, łamane uszka, brązowa plamka na lewym uchu z ul. Gen De Gaulle’a ,

- suczka średnia, owczarkowata, czarna-podpalana ze stojącymi uszkami, z ul. Webera przy Ranczo,

- pies mały, biało-czarny, krótkowłosy z ul. Gen de Gaulle’a ,

- pies czarny, średni, czary włos, siwa broda, dłuższa sierść, klapnięte uszka z ul. Floriana,

- pies mały , czarny-podpalany, biały krawat, krótki włos, bardzo chudy i przestraszony w związku z i interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu na ul. Rataja,

- pies średni, czarny- jasnopodpalany, biały krawat, klapnięte uszka, średni włos, z pl. Krakowskiego,

- pies czarny Labrador z ul. Rymera,

- pies mały tricolor, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Damrota,

- pies szczeniak, mały czarny z klapniętymi uszami w związku z interwencją Policji na ul. Witosa,

- pies mało-średni, czarny-podpalany ze średniej długości włosem, łamanymi uszkami, białym krawatem i skarpetkami z ul. Grunwaldzkiej,

-suczka, duża, o wilczastym umaszczeniu, średniej długości włosem z ul. Krasińskiego, gdzie biegała już tak od kilku dni

- pies duży, brązowy z czarną kamizelką, stojące uszka, siwy pyszczek z ul. Sądowej gdzie z kulewizną łapy koczował na klatce schodowej,

- kotka biało-czarna z ul, Nałkowskiej

- kotka po wypadku tricolor z ul. Trocera,

- kotka czarna po wypadku z ul. Gdańskiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 6 psów i 2 koty:

- pies brązowy z ciemnym nalotem, starszy, łamane uszka, siwy pyszczek, krótki włos z rejonów ul. P. Szkubacza,

- pies mały, biszkoptowy z łamanymi uszkami i krótkim włosem z ul. Kawika,

- pies średni, brązowy z ciemnym nalotem, w typie owczarka szkockiego Collie z ul. Bytomskiej,

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem, białym krawatem, stojącymi uszkami i krotką sierścią z ul. Korczoka,

- pies szczeniak, średni, czarny, krótkowłosy, z klapniętymi uszkami z ul. Tarnopolskiej,

- pies mały, czarno- złoty w typie yorkshirre teriera z ul. Wolności, gdzie był zamknięty na klatce schodowej,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Chopina ,

- kotka szarobura –pręgowana z ul. Chopina,

Do właścicieli wróciło 14 psów i 2 koty:

Marley z ul. Kawika, Karo ul. Bytomskiej, Cziko z ul. Świerkowej# z ul. Łokietka, Tosia z ul. Tuwima, Kuki z ul. 3- go Maja, Stefan z ul. Podleśniej, Bestia z ul. Bytomskiej, Kira z ul. 3 go Maja, Abi z ul. Wolności, Ramzes z ul. Jordana, Jugo z ul. Floriana, Fado z ul. Brola, Grip , który tak naprawdę wabi się Błękitnooki z ul. Gen de Gaulle, a , Maks z ul. Rymera, Łatek z ul. Damrota, koteczka z ul. Nałkowskiej,

Niestety wrócił do nas:

Fabiusz (11156) - wróciłem... Mój właściciel rozstał się ze swoją partnerką i obowiązki go przerosły :-( Był świadomy, że jestem młodym psiakiem i wymagam nieco więcej zaangażowania w pracy nad moim zachowaniem. Niestety posiadanie psa okazało się być za trudne. 08.06.2019

Nowe domki znalazło 6 psów i 1 kot:

W Zabrzu : Barry (11228), Lubczyk (11261), Szczypiorek (11260), Calvin (11239), Boniek (10917), Szirkan (k-3761)

- w Mikołowie: Fremi (10656)

Otrzymaliśmy dary od:

Magdaleny i Piotra, Olafa, Joanny, Barbary, Complex of Silesian International Schools, Joanny, Przedszkola nr 20 w Zabrzu, Anny i Katarzyny, Krzysztofa, Jose, Moniki, Grzegorza, Jowity i Mateusza, Piotra, Karola, Szkoły Miejskiej nr 9 w Knurowie, Katarzyny, Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katowicach, Jakuba, Izy, Mateusza, Madzi, Franciszka, Jacka, Piotra, Michaliny, Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego Gliwice, Szkoły Mechaniczno - Samochodowej w Zabrzu, Dawida, Patrycji. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z: Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katowicach, Szkoły Mechaniczno-Samochodowej w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 36 nowych psów i 18 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 32 psy i 12 kotów, są to:

- szczeniaki z ul. Rostka - dwie suczki czarnego umaszczenia, 2 samce czarnego umaszczenia w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Różańskiego, która przebywała w niewłaściwych warunkach bytowania,

- pies mały, biało-biszkoptowy, klapnięte uszy, dłuższa sierść (wygolony grzbiet, atopowe zapalenie skóry) rany przy nasadzie ogona z rejonów pętli w dzielnicy Rokitnica. Biedaczek jest zaczipowany, lecz czip niestety nie jest zarejestrowany :-(

- pies Owczarek Niemiecki czarny-podpalany, zaczipowany z ul. Krakowskiej,

- pies średni, brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Dworcowej,

- suczka mała, jasnobrązowa, krótkowłosa, z łamanymi uszkami, która była porzucona na klatce schodowej na ul. 3- go Maja,

- suczka mała, czarna-podpalana ze złotymi dodatkami w typie yorkshirre teriera z klapniętymi uszkami z ul. Padlewskiego. Niestety biedaczka musiała pojechać natychmiast do Centrum Weterynarii z uwagi na bardzo zły stan zdrowia,

- pies mały biało-czarny, kudłaty w typie shih-tzu z ul. Krakowskiej, gdzie był pozostawiony przy sklepie Lidl,

- pies czarny-podpalany, kudłaty, klapnięte uszka, duży z ul. Wolności,

- suczka czekoladowa , krótkowłosa w typie labradora z rejonów osiedla Barbary w Zabrzu,

- pies – szczenię czarny-jasno- podpalany, średni włos (bardzo chudy) z rejonów DK88,

- pies duży, brązowy z ciemnym nalotem, dłuższe klapnięte uszka z ul. Paderewskiego w rejonie lodziarni, który był zaczipowany, lecz czip nie jest zarejestrowany?

-suczka mała, czarno-brązowa, klapnięte uszka (siwy pyszczek) z ul. Rymera… Niestety jej właścicielka zmarła…

- suczka mała, czarna-krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. 3- go Maja,

- pies duży, biszkoptowy z dłuższym włosem z ul. Łącznej,

- pies mało-średni, czarny-podpalany, stojące uszka, szorstkowłosy z ul. Roosevelta,

- suczka mała, czarna-podpalana, dłuższy włos z ul. Piłsudskiego. Biedaczka była kopana przez właściciela,

- suczka mała-czarna z dłuższym włosem wraz ze szczeniakami z ul. Kossaka,

- pies mały czarny-podpalany , krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Lompy gdzie przebywał w niewłaściwych warunkach,

- suczka biała z brązowymi dodatkami, klapniętymi uszkami z ul,. Lompy gdzie przebywała w niewłaściwych warunkach,

- suczka tricolor , krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Lompy gdzie przebywała w niewłaściwych warunkach,

- suczka brązowa z ciemnym nalotem, klapnięte uszka , duża z ul. Szybowej,

- pies duży, umaszczenie wilczaste, ciemna kufa z ul. Trębackiej ,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka, krótki ogon z ul. Lipowej,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy, łamane uszka z ul. św. Jacka, gdzie ugryzł dziecko,

- pies średni, czarny-podpalany, kopiowane uszka z ul. Bytomskiej,

- suczka czarno-biała w typie Husky z dzielnicy Helenka , gdzie leżała za firmą Elzab,

- pies – jamnik, krótkowłosy , brązowy z ul. Franciszkańskiej, w związku z pobytem właścicielka w szpitalu,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Żółkiewskiego,

- 5 kociąt z ul. Szpitalnej,

- 5 kociąt z ul. Mariackiej, które zostały podrzucone w kartonie pod drzwi klatki schodowej,

- kotka czarna z ul. Webera, wraz z 4 kociętami,

Zwierzęta uwiązane przy Schronisku – 1 pies:

- suczka mała- czarna – podpalana, klapnięte uszka , średni włos- falowany, biały krawat zaczipowana , lecz czip nie jest zarejestrowany ?,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 3 psy i 6 kotów:

- pies średni, czarny-podpalany, klapnięte uszka, gładki włos z ul. Mostowej,

- pies mały, czarny, kudłaty, biały krawat z rejonów miasta Zabrze,

- suczka średnia, brązowa z ciemnym nalotem, klapnięte uszka , krótkowłosa z ul. św. Wojciecha,

- kotka szarobura z białymi dodatkami z ul. ks. Tomeczka,

- 5 kociąt z ul. Mariackiej,

Do właścicieli wróciło 13 psów i 1 kot:

Kot z ul. Żółkiewskiego, Ramzes i Atos z ul. Krakowskiej, Brutus z ul. Wolności, Bora z oś. Barbary, Diana z ul. Na Piaskach, Lilo z ul. Krakowskiej, Borsuk vel Dżeki z ul. Dworcowej, Kombo z ul. Paderewskiego, Kaśka z ul. 3- go Maja, , Wader z ul. Łącznej, Whisky z ul. Roosevelta, Reks z ul. Trębackiej, Śnieżka z dzielnicy Helenka,

Niestety wrócił do nas:

- Toudi (11195) niestety moje szczęście trwało tak krótko :-( Nie dostałem nawet szansy na zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu. Prawdopodobnie naskoczył na przechodnia. 13.05.2019 

Za Tęczowym Mostem

Jaris (7154) trafił do nas ze schroniska w Bytomiu w dniu 04 maja 2019r. . Niestety okazało się, że ma krwiomocz, prostatę i nowotwór jąder. Przez tydzień czasu miał antybiotykoterapię w celu zniwelowania stanu zapalnego. Następnie kontrolne usg, która miała zadecydować czy będzie wykonywany zabieg... Niestety ….. okazało się, że nowotwór obejmuje cały pęcherz moczowy ? w wyniku czego Jaris został poddany zabiegowi eutanazji.

Nowe domki znalazło 16 psów i 11 kotów:

- w Bytomiu: Jax (11245), Selma (k-3776)

- w Wodzisławiu Śląskim: Wanilia (11258),

- w Zabrzu: Wojtusia (8871), Roni (10926), Pixar (11128), Mięta (11259), Shiro (k-3771), Marcin (k-3754) , Michał (k-3753), Milena (k-3756), Marta (k-3755), Monika (k-3757) Gogo (6847) Bobik (10741)

- w Rudzie Śląskiej: Herta (11232), Levis (11248), Marek (k-3752), Japacz (11257)

- w Tarnowskich Górach: Gamora (k-3762)

- w Czerwionce Leszczyny: Miciuś (k-3743),

- w Sosnowcu: Trafik (11238)

- w Gliwicach: Bereshka (k-3764), Pikuś (10680), Elisa (11267)

- w Piekarach Śląskich: Harnaś (11250)

- w Pniowie : Miriam (11253)

Otrzymaliśmy dary od:

Marzeny, Marleny, Szkoły Podstawowej nr 14 w Zabrzu, Żłobka Miejskiego nr 1 w Bytomiu, Moniki, Smart Gym Arena Zabrze, Edyty, Julii, Dominiki i Jacka, Anny, Artura, Zofii, Przedszkola nr 40 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Jerzego, Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu, Agnieszki, Wiktorii, Natalii, Moniki, Marcela, Marka, Oliwki, Patryka i Igora, Auchan Zabrze, Elżbiety, Stowarzyszenia Charytatywna Inicjatywa Zabrze, Szkoły Podstawowej w Siemoni, Przedszkola Miejskiego nr 4 w Katowicach, Sklepu Kakadu Gliwice, Anety i Mariusza, Doroty, Justyny, Anny, Jakuba, Klientów sklepu RIO w Gliwicach, klientów i pracowników sklepu Auchan Gliwice, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie, Miejskiego Przedszkola nr 3 w Knurowie.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 2 nowe psy i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 2 nowe psy i 5 kotów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Nałkowskiej

- suczka mała czarno- brązowa z dłuższym włosem, z bielmem na oczach, klapniętymi uszkami w typie pekińczyka, która trafiła  z Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- kotka szylkretka z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kocię czarne z ul. Sitki,

- kotka szarobura-pręgowana, wyłysiała, chuda z ul. Sobieskiego w związku z interwencją TOZ, która przebywała w niewłaściwych warunkach,

- kotka ruda z ul. Baczyńskiego, która zaplatała się w krzakach i była skrajnie wycieńczona,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne – 1 kot:

- kocurek biało-czarny z ogródków działkowych z rejonów Biskupic,

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Jack z ul. Matejki,

Pysia z Centrum Weterynarii,

Zwrot:

Cezar (10777) niestety właściciel był zmuszony go oddać… Sprawy zdrowotne członków rodziny … 2019-05-02

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy:

W Zabrzu: Rinora (11240), Barni (10837),Revit (8966)

Otrzymaliśmy dary od:

Hanny, Śląskiego Centrum Chorób Serca, Katarzyny, Janiny, Krystyny, Teresy, Maji,

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 5 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 nowe psy, są to:

- suczka duża, biszkoptowa , krótkowłosa, siwy pyszczek, łamane uszka z ul. na Piaskach. Biedaczka wpadała do Bytomki się topiła,

- suczka duża, czarna –podpalana, krótkowłosa z klapniętymi uszkami znaleziona na stawach w dzielnicy Zabrza-Mikulczyce,

- nasza była podopieczna – Vinsa - suczka mała, biała w brązowe łaty, która błąkała się po Knurowie, skąd trafiła do Schroniska w Bytomiu i następnie do nas . Z właścicielem nie ma kontaktu …!!!!

- suczka mała- tricolor - jack russel terier z al. Szczęście Ludwika, która weszła do tramwaju za naszym wolontariuszem,

- pies – labrador biszkoptowy z ul. Matejki,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne -1 kot:

- kotka – biało-szara, chuda z ul. Rodziewiczówny, którą przetransportowaliśmy do Centrum Weterynarii w Zabrzu celem diagnozy,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Kasja , która tak naprawdę ma na imię Cleo i mieszka w Rudzie Śląskiej, Diana z ul. na Piaskach, Dziara z al. Szczęście Ludwika, Żulietta z ul. Nowodworskiej,

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy:

- w Zabrzu: Fafik (9758), Diana (5801)

- w Rudzie Śląskiej: Mika (11219)

Otrzymaliśmy dary od:

Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego Oddział w Zabrzu, A&J Partners Zabrze, Szkoły Podstawowej nr2 w Zabrzu, Jagody i Hanny, Dawida, Larysy, Henryki i Jarosława, Patrycji, Martyny, Krzysztofa i Zosi, Haliny, Iwony, Marty, Magdaleny, Szkoły Fundacji Novum Spatium w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas podopieczni z opiekunami ze Szkoły Fundacji Novum Spatium w Zabrzu

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 8 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 nowych psów i 1 kota:

- pies duży, czekoladowy ze średniej długości włosem, jedno ucho stojące a drugie klapnięte z ul. Jaworowej,

- pies mały biały, kudłaty z klapniętymi uszkami w typie maltańczyka z ul. Szkubacza – Ochrona M1,

- pies mały, jasno-brązowy z białymi i ciemnymi dodatkami, z klapniętymi uszkami w typie shih – tzu z ul. Żwirki i Wigury,

- suczka, duża, czarna, krótkowłosa, klapnięte uszka, biały krawat z ul. Szyb Wschodni,

- pies mały, czarny-podpalany, jedno uszko stojące , drugie łamane, sierść z wyłysianymi na grzbiecie, licznym zapchleniem, stanem zapalanym skóry z ul. Damrota, w związku ze śmiercią właściciela,

- suczka mała, czarna z białymi dodatkami, krótkim włosem, znacznie wychudzona z ul. Nowodworskiej,

- pies średni, szorstkowłosy, brązowo biały z siwym nalotem, klapniętymi uszkami, który był uwiązany w mieszkaniu na ul. Władysława IV do nogi od stołu. Biedaczek nie miał stałego dostępu do wody … jego waga też wymaga uregulowania … jest dość chudy ..

- kocur czarny z białym, delikatnym krawatem (kastrowany) z ul. Baczyńskiego,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne -1pies:

- pies-szczeniak, mały, brązowy z ciemnym nalotem, krótkowłosy z ul 3 go Maja,

Do właścicieli wróciły 3 psy i 1 kot:

Max z ul. Jaworowej, Benito z ul. Szkubacza, Alf z ul. Żwirki i Wigury, Dyzio z ul. Baczyńskiego,

Nowe domki znalazły jedynie 3 psy i 2 koty:

- w Zabrzu: Gelw (7681), Bastek (11182), Łatek (k-3750) Bella (k-3758),

- w Piekarach Śląskich: Mika (11181).

Otrzymaliśmy dary od:

Katarzyny, Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Zabrzu, Beaty i Martyny, Łukasza, Małgorzaty, Bruna, Magdy, Adama, Andrzeja, Bernadra, Ryszarda, Bożeny, podopiecznych świetlicy ,,Trzymaj się”’ , Kazimierza, Natalii. Ponadto odwiedzili nas podopieczni wraz z opiekunami ze świetlicy ,, Trzymaj się ‘’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 9 nowych psów i 4 koty

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 nowych psów i 3 koty:

- pies – średni czarny z ul. Wolności , gdzie biegał bez nadzoru,

- pies mały czarny-podpalany, szorstkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Wolności,

- suczka mała, biała z delikatnym nalotem i rudymi dodatkami, z dłuższą sierścią. Niestety sunia trafiła do nas znacznie wychudzona. Błąkała się w dzielnicy Maciejów :-(

- pies mały, rudy, biały krawat, krótkowłosy, stojące uszka z ul. Sobieskiego,

- pies szczenię, średni, czarny , krótkowłosy z białym krawatem, krótkim ogonem z ul. Jagiełły,

- suczka mała, czarna szorstkim włosem siwiutkimi dodatkami, starsza z ul, Leśnej w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies duży, czarny z klapniętymi uszkami, biało-jasnobrązowymi dodatkami, krótkowłosy z ul. Skośnej w Zabrzu,

- pies szczeniak, średni, wilczasta maść z jasno-brązowymi dodatkami, łamanymi uszkami, krótką sierścią z ul. Urbana,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Jagiellońskiej,

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Dożynkowej,

- kotka tricolor z ul. Grunwaldzkiej.

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 1 pies i 1 kot:

- pies, średni, brązowy, krótkowłosy z ciemnym nalotem, który był prawdopodobnie uwiązany przy schronisku,

- kotka szarobura-pręgowana z białymi dodatkami z ul. Garibaldiego.

Do właścicieli wróciły 3 psy i 1 kot:

Kruchy z ul. Wolności, Don, który tak naprawdę nazywa się Tofi z ul Leśnej, Maxio z ul. Sobieskiego, Wako, który tak naprawdę nazywa się Dyzio z ul. Dzierżona.

Nowe domki znalazło 7 psów i 3 koty:

- w Zabrzu: Anri (11226), Ela (11208), Filot (11224) , Celma (11227) , Luna (11184) , Nordic (k-3742) Uakari (k-3747), Batavia (11234), Astrid (k-3749)

- w Chorzowie: Lara (10814)

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej w Siemoni, Jolanty, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie, Marii, Przedszkola ,,Skrzat’’ w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 8 nowych psów i 1 kota

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 5 psów, są to:

- suczkę-szczeniaka, małą, biszkoptową z białymi dodatkami z ul. Wojska Polskiego, która została odebrana przez inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu w związku z niewłaściwymi warunkami i opieką nad psem

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Leśnej, gdzie przybłąkał się na teren stadniny koni,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z lekko szorstką sierścią z ul. Witosa,

- pies szczeniak, mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Tarnopolskiej, gdzie przybiegł na teren Szkoły,

- pies mały biało-brązowy, krótkowłosy, starszy z ul. Dzierżona.

 

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 3 psy i 1 kotka:

- pies w typie jamnika, brązowy, krótkowłosy z klapniętymi uszkami znaleziony na ul. Buchenwaldczyków,

- suczka yorkshirre terrier srebrno złota z bielmem na oczach, brudna, którą osoba dowiozła bezpośrednio do Centrum Weterynarii w Zabrzu. Została znaleziona w rejonie ul. Łąkowej,

- pies mały, biały z czarnymi i biszkoptowymi dodatkami, łamanymi uszka, z ul. Chodkiewicza, którego właścicielka nie mogła się już nim dłużej zajmować w związku z ciężkim stanem zdrowotnym,

- kotka biała, 13 letnia z ul. Hermisza, w związku ze śmiercią właścicielki,

Za Tęczowym Mostem:

Orik (10099) niestety już tu na ziemi radość nie będzie się huśtała na Twym ogonie... Pożegnaliśmy dziś Ciebie Oriczku kochany... dziś w dniu Święta Bezdomnych Zwierząt... Niestety pomimo wcześniejszej operacji guz rozrósł się w błyskawicznym tempie... Diagnoza ścięła nas z nóg... czerniak w jamie ustnej... Biegaj tak jak zawsze tu na ziemi pogodny i radosny tam... tam daleko... za Tęczowym Mostem:-( Do zobaczenia Oriczku  2019-04-04

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Reksio z ul. Buchenwaldczyków, Maja z ul. Witosa, Hades z ul. Tarnopolskiej, Tika z ul. Łąkowej, Ozi z ul. Dzierżona.

Nowe domki znalazły 4 psy:

- w Zabrzu: Drops (11222), Midi (11197), Lorencja (11206),

- w Poznaniu: Ratek (11207)

Otrzymaliśmy dary od:

Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu, Tomasza, Magdaleny, Szkoły Podstawowej nr 32 w Zabrzu, Franciszka, Sylwii, Nadii, Szkoły Podstawowej nr 44 w Bytomiu, Sklepu Netto w Zabrzu, Rafała, Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 3 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Koła Emerytów-Rencistów i Inwalidów w Zabrzu-Malczycach, Szkoła Podstawowa nr 39 w Zabrzu, Elżbiety, Franka, Róży. Ponadto odwiedzili nas uczniowie w raz z opiekunami z Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 39 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 5 nowych psów i 1 kota:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 3 psy i 1 kota, są to:

- suczka średnia z dłuższym lekko szorstkim włosem czarnym podpalanym z siwym nalotem, stojące uszka z ul. Zwrotniczej, gdzie właścicielka od miesiąca przetrzymywała ją w piwnicy !!!!

- w typie sznaucera, czarno-srebrny z ul. Wolności,

- suczka mało-średnia, czarna-podpalana, średni włos, klapnięte uszka z ul. Wajzera, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej była uwiązana przy śmietniku i została prawdopodobnie uwiązana tam przez kobietę , która podjechała autem …

- kocur szarobury-pręgowany z ul. Dworcowej.

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 2 psy :

- pies szczeniak, mały, czarny-podpalany, łamane uszka, krótki włos z ul. 3 go Maja,

- pies buldog francuski biały z brązowymi dodatkami, który biegał po jezdni w okolicy cmentarza na ul. Brygadzistów,

Do właścicieli wróciły 2 psy:

Rino z ul. Wolności, Diego z ul. Brygadzistów

Wrócił do schroniska:

Bastek (11182) no cóż ... dziecko przestraszyło się tego, że szczeniaczek podgryza ... Bastuś znów szuka domu... 25.03.2019

Nowe domki znalazło 12 psów i 1 kot:

- w Berlinie: Raster (6871),

- w Świerklańcu : Noki (11213),

- w Dąbrowie Górniczej : Saba (10677),

- w Zabrzu : Bastek (11182), Konan (11231), Cossima (11180), Dżardżis (11216) Hogar (11069)

- w Gliwicach: Elton (11185),

- w Bytomiu: Stokrota (11149)

- w Rudzie Śląskiej: Grant (k3746), Snapi (11196),

- w Świętochłowicach: Nero (11110),

Otrzymaliśmy dary od:

Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu, Wieszowej Rodziny, Kapra, Agnieszki, Oliwii, Adama, KMP Ruda Śląska, Kamili, Sklepu Kakadu Europa Centrala, Urszuli, Damiana, Weroniki, Karoliny, Przedszkola nr 48 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 38 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Klaudii, Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Przybyło nam 6 nowych psów i 11 kotów:

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 2 koty, są to:

- pies yorkshirre terier złoty z nalotem, stojące uszka, kastrowany, z Lecznicy Weterynaryjnej ul. Tarnopolska, gdzie został przyprowadzony z rejonów cmentarza,

- kocur biało-czarny z ul. Na Piaskach ,

- pies w typie Husky maści biało brązowej z ul. Jarzębiej,

- pies mały biały, brązowa łatka na oku i uszach, gładkowłosy z ul. Roosevelta,

- pies mały, czarny, długie uszy w typie cocker spaniela z ul. 3 Maja,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Bytomskiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne to 2 psy i 9 kotów:

- pies, szczeniak, mały, brązowy z ciemnym nalotem, krótkim włosem, klapniętymi uszkami, ciemną kufa z ul Łanowej w Zabrzu ,

- suczka szczenię mała, czarna-podpalana z ul. Jaskółczej,

- kocur biało-czarny z ul. Ślęczka w związku ze śmiercią właściciela,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Dworskiej,

- kotka szarobura [pręgowana z ul Dworskiej wraz z 6 kociętami,

Do właścicieli wróciły 3 psy:

Dingo z ul. Jarzębiej, Ago z ul. Pokoju, Ozi z ul. Roosevelta,

Wróciła do Schroniska:

Luna (11184) niestety... jak to bywa życie pisze scenariusze... szkoda, że pisany jest Jej taki los ... Jej Pani kocha ją nad życie ale, czy rzeczywiście to prawda skoro jest znów w schronisku? Niestety tym razem już po Lunę nie wróci. Obowiązki posiadania psa i obciążenia rodzinne niektórych przerastają... :-( 19.03.2019

Nowe domki znalazło 7 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Juta (11170), Aro (11218)

- w Rudzie Śląskiej : Boy (11205)

- w Katowicach: Rico (11193)

- w Zabrzu: Susa (11214), Kartagina (11215), Darington (k-3652) ,-

w Chrzanowie: Perełka (11190), Micia (k-3744)

Otrzymaliśmy dary od:

Dawida, Beaty i Martyny, Huberta, Danuty, Zuzanny, Katarzyny, Aleksandry, Marcina, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, Asii, mama adopcyjna Eko, Przedszkola nr 3 w Pyskowicach, Sklepu Kakadu Europa Centralna, Szkoły Podstawowej nr 29 w Zabrzu, Instytutu Spawalnictwa Gliwice, Emili, Moniki, Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu. Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 28 nowych psów i 6 kotów

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 20 psów i 3 koty, są to:

- pies mały, jasno-brązowy, klapnięte uszka, zakręcony ogon z ul. Czechowej,

- pies średni, brązowo-czarny z klapniętymi uszkami i dłuższym włosem z ul. Tarnopolskiej,

- suczka średnia, Akita Japońska, brązowo-pręgowana z ul. Osiedleńczej,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul;. Cmentarnej,

- suczka mała, ruda ze średnim włosem, klapniętymi uszkami z ul. Cmentarnej,

- pies mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Cmentarnej,

- pies mały, brązowy, średni włos. Stojące lewe ucho, prawe ucho klapnięte z ul. Ratuszowej,

- suczka mała, brązowa z ciemnym nalotem, krótkowłosa ze stojącymi uszkami z ul. Sobieskiego gdzie była uwiązana na klatce schodowej,

- suczka, mała w typie yorkshirre teriera złoto-srebrna z ul. Wyciska,

- suczka mała, czarna-podpalana, średni włos, stojące uszka z ul. Bohaterów Warszawskich,

- pies szczenię, brązowy z ciemnym nalotem, średni włos z ul. Łanowej, ,

- pies mały, czarny – podpalany, stojące uszka z ul. Krakowskiej ,

- pies średni, czarny, krótkowłosy w typie labradora z ul. Brackiej,

- pies- szczeniak czarno- siwy z białymi dodatkami, szorstkowłosy z ul. Matejki,

- suczka mała, biszkoptowa ze stojącymi uszkami, średni włos z ul. Mrozka,

- suczka średnia, wilczata, klapnięte uszka , krótkowłosa z ul. Bytomskiej,

- pies mały, czarny, z jasnobrązowymi dodatkami, kudłaty z ul. Mrozka,

- pies mały, czarny, jamnikowaty, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Handlowej,

- pies mały , czarny-0podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Handlowej,

- pies duży, czarny z białymi dodatkami, krótkim ogonem z ul. Pokoju,

- kocur czarny w związku ze śmiercią właściciela z ul. M.C. Skłodowskiej,

- kotka czarno-biła w związku ze śmiercią właściciela z ul. M.C. Skłodowskiej ,

- kocur rudy-pręgowany po wypadku z ul. Mikulczyckiej,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne - 8 psów i 3 koty:

- suczka, duża, czarna w typie Amstaffa z ul. Reja,

- suczka, mała, brązowa, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Kochanowskiego,

- suczka – szczenię , mała, popielata z rejonów ogródków działkowych w dziennicy Zabrza- Biskupice,

- pies – duży, owczarkowaty, czarny-podpalany, średni włos z ul. Chełmońskiego,

- trzy suczki - szczenięta znaleziona w lesie przy DK 88, tj. mała czarna z białymi dodatkami, gładkowłosa, mała brązowa z czarnym nalotem, kudłata, mała czarna kudłata,

- suczka duża, Wyżeł Weimarski, starsza znaleziona przy DK 44 ,

- kocur biały w szarobure łaty z ul. Bytomskiej,

- kotka szarobura z lekkim rudym nalotem z ul. Chojnickiego,

- kotka czarna z ul. Rymera,

Do właścicieli wróciło 8 psów:

Perełka z ul. Stalmacha, Nero z ul. Tarnopolskiej, Tomoko z ul. Osiedleńczej, Sisi z ul. Buchenwaldczyków, Luna z ul. Sienkiewicza, Suzi z ul. Wyciska, Helga z rejionów DK 44, , Neron z ul. Brackiej.

Wróciła do Schroniska:

Perełka (11190) Niestety moja nowa Pani kompletnie nie przemyślała swojej decyzji. Po dwóch dniach zdała sobie sprawę z tego, że do wychowania szczeniaczka potrzeba wysiłku :-( 04.03.2019

Nowe domki znalazło 25 psów i 8 kotów:

- w Bytomiu: Lusilla (k-3619), Zumie (10696), Joka (k-3723)

- w Zabrzu: Diana (8977), Eko (11167) , Chila (10697), Faba (11098), Tanos (k-3741), Fryga (11155), Lord (11183), Erni (11062), Tracz (10886), Hopa (11186), Huba (11187), Hornet (10509), Hajo (11168 ), Strencz (k-3738)

- w Gliwicach: Bibuś (11211) , Ciastek (11147) , Madżiniuni (k-3608), Hejski (11030), Ziemek (6533)

- w Katowicach: Tygrys (k-3739)

- w Pietrowicach Wielkich : Cezar (11032)

- w Rudzie Śląskiej: Funia (11204), Inka (10942) , Misza (k-3438)

- w Pyskowicach : Kata (k-3724),

- w Tychach: Orno (10790)

- w Opolu : Fizia (11158),

- w Chorzowie : Fabiusz (11156),

- w Żorach: Julian (10695) ,

- w Paniówkach: Huna (10899)

Otrzymaliśmy dary od:

Roberta, , Agnieszki, Aurelii, Marzeny, Anny, Beaty i Martyny, Karoliny, Klaudii i Weroniki, Tomasza, Anny, Darii, Katarzyny i Krzysztofa Firma AMGT Ford Zabrze, Wiktorii, Amelii, Eleny i Joanny, Michała, Moniki, Marcina, Moniki i Andrzeja, Mariusza, od Todisia, Żanety, Salonu Pielęgnacji Zwierząt Gozzela, Beaty, Dominiki, Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu klasy VII A, Sabiny i Zuzanny, Miejskiego Przedszkola nr 42 w Bytomiu, Sklepu Kakadu Gliwice, Aurelii, Magdaleny, Krzysztofa, Jarosława, Anny, Danuty, Radosława, Elżbiety, Jacka – CW Serwis, Haliny, Kazimierza, Joannay DB Cargo Polska S.A. , Jacka, Sonii, Agaty, Karoliny, Izabela, Aliny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Pauliny oraz osób anonimowych.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 14 nowych psów.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów, są to:

- pies duży, jasnobrązowy, krótkowłosy z łamanymi uszkami z ul. Budowlanej,

- dwie suczki, szczeniaki, małe biało-czarne, krótkowłose z klapniętymi uszkami z ul. Lompy w związku z interwencją inspektora Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies mały, biały w brązowe łaty, średni włos, długie uszka z ul. Sudeckiej,

- pies duży, biało-czarny w typie husky, lewe oko niebieskie z ul. Św. Wawrzyńca,

- pies mały, czarny, podpalany, dłuższy włos, łamane uszka, siwa broda z ul. Chodowskiej 1, gdzie błąkał się prawdopodobnie drugi dzień,

- pies – szczenię średni, czarny-podpalany, łamane uszka , krótkowłosy z ul. Tarnopolskiej,

Zwierzę porzucone przy Schronisku – 1 pies:

- pies mały, czarny, podpalany, średni włos , klapnięte uszka, krawat, który był uwiązany przy Schronisku z kartką, na której widniał napis Rico….

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne - 6 psów:

- suczka mała, biała z beżowymi dodatkami, krótkowłosa, łamane uszka z ul. W. Polskiego,

- pies duży, brązowy, krótkowłosy, klapnięte uszka biały krawat z ul. Słonecznej,

- pies średni, czarny-podpalany , średni włos, łamane uszka, krótki ogon z ul. Grzybowskiej, w związku ze śmiercią właścicielki,

- pies mały, biały w czarne łaty, długi włos, jedno ucho klapnięte a drugie stające, z ul. Bałtyckie,

- pies mały, biały w brązowe łaty, dłuższy włos, klapnięte uszka z ul Bałtyckiej,

- suczka mała, jasno-brązowa, krótkowłosa, krótki ogon, łamane uszka, chuda rzekomo znaleziona w Parku na ul. Dubiela… a tak naprawdę właścicielka miała interwencje Towarzystwa Opieki Zwierzętami… i w taki sposób chciała pozbyć się problemu ….

Do właścicieli wróciło 6 psów:

Braszko który tak naprawdę nazywa się Alex z ul. Budowlanej, Borys z ul. Św. Wawrzyńca, Koffi z ul. Sudeckiej, Max z ul. Słonecznej, Czarek z ul. Chudowskiej, Blancik z ul. Tarnopolskiej,

Wrócił do Schroniska:

Sasza (10907) niestety błąkał się w gminie Wilanowice, skąd trafił do Schroniska w Chełmku .... :-( Z właścicielką nie można się skontaktować ... 08.02.2019

Nowe domki znalazły 3 psy i 1 kot:

- w Gliwicach: Perry (k-3734)

- w Zabrzu: Hoto (11169), Tesa (8722)

- w Bytomiu: Czarek (11154)

Otrzymaliśmy dary od:

ZSMS w Zabrzu, Anety, Roberta, Zbiórki Auchan Platan, Szkoły Podstawowej nr 16 w Zabrzu, Danuty, Krystiana i Beaty, Przedszkola z Przyszowic, Katarzyny i Karola, Magdaleny, Marty, Iwana, Moniki i Bartka, AMGT Ford , Damiana, Karoliny, Elżbiety i Teresy, ZSP nr 7 w Zabrzu, kju.to<3, Beaty, Joli i Izy, Sklepu Kakadu – Europa Centralna Gliwice, sklepu Netto, firmy Elektrolux Zabrze, sklepów zoologicznych z Zabrza.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :-)

 

Mamy 13 nowych psów :

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 8 psów, są to:

- pies mały, czarny-podpalany, bez ogonka z ul. Sportowej w związku pobytem właścicielki w szpitalu,

- suczka mała, czarna-podpalana bez ogonka z ul. Sportowej w związku pobytem właścicielki w szpitalu,

- pies mały, kudłaty, czarny-podpalany, stojące uszka z ul. . Rymera,

- pies mały, czarny-podpalany, klapnięte uszka, krótkofalowy z ul Budowlanej,

- Owczarek Niemiecki długowłosy brązowy, czarna kamizelka z ul. Bytomskiej,

- suczka mało-średnia brązowa, ciemny nalot, łamane uszka, szorstki włos z ul. Krakusa,

- suczka duża czarna-podpalana, krótkowłosa z klapniętym uszkami z ul Górniczej wraz ze szczenięciem – małym, czarnym podpalanym, krótkowłosym samcem z klapniętymi uszkami, którego karmi,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne:

- suczka mała w typie teriera walijskiego , czarna-podpalana z ul. Końcowej,

- pies szczeniak – mały, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami doprowadzony z ul. Buchenwaldczyków do Centrum Weterynarii w Zabrzu w związku z złym stanem zdrowotnym,

- suczka, duża, brązowo szara z ciemnym nalotem , czarną kufą z ul. Zamkowej,

- pies West Highland West Terrier z ul. Cieszyńskiej,

- suczka – czarna – podpalana ze średnim włosem - w typie Owczarka Niemieckiego z ul. Sienkiewicza,

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Amik z ul. Rajskiej, Rokitek z ul. Rymera, Kira z ul Końcowej, Riko z ul. Bytomskiej, Łajka z ul. Krakusa

Wrócił do Schroniska:

- Barni (10837) – niestety nowy opiekun nie dostosował się do warunków umowy... Biedny Barni mieszkał na terenie firmy w niewłaściwych warunkach :-( 

Misza (k-3438) – został znaleziony w piwnicy w Zabrzu :-( 

Nowe domki znalazły 2 psy i 4 koty:

- w Zabrzu: Gabor (11135), Kazra (k-3543)

- w Katowicach: Nakija (k-3736)

- w Dąbrowie Górniczej : Luna (10950)

- w Knurowie : Grindewald (k-3735),

- w Piekarach Śląskich: Boys (k-3726)

Otrzymaliśmy dary od:

Beaty, Nails Studio Ruda Śląska, Promedica Herbabet, Mariusza, Nadii, Kamili i Dawida, Roberta, Anety, MDK Media , Marcina, Grzegorza, Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Karoliny, Anny i Szymona, Zbigniewa, Katarzyny, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach, Pauliny, Bożeny, Anieli, ZSMS w Zabrzu, Roberta, zbiórki Auchan - Platan Zabrze.

Ponadto odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach: -)

Wszystkim darczyńcom i odwiedzającym bardzo dziękujemy

 

Mamy 7 nowych psów i 1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 4 psy i 1 kota, są to:

- suczka mała, brązowa z białym krawatem, ciemna kufą, łamanymi uszkami, która była uwiązana przy sklepie ,,Biedronka’’ na ul. Klonowej,

- pies średni, dłuższa sierść, czarny, brązowe łapy z ul. Jagiełły,

- suczka mała, czarna-podpalana, średni włos, łamane uszka, dwie brązowe plamki nad oczami, która błąkała się na ul. Powstańców Śląskich,

- pies w typie foksteriera z ul. św. Wojciecha,

- kocur biało-szarobury z ul. Sztygarów,

Zwierzęta doprowadzone przez osoby prywatne 3 psy:

- pies - szczenię, czarny, szorstkowłosy znaleziony na ul. Sienkiewicza,

- pies - szczenię - mały, czarny-podpalany, biały krawat, klapnięte uszka, krótkowłosy znaleziony na przystanku autobusowym na ul. Gen de Gaulle’a,

- pies mały, krótkowłosy o płowym umaszczeniu, długie uszka, biały krawat i skarpetki na tylnych łapkach , który błąkał się na ul. Jabłońskiego,

Do właścicieli wróciły 3 psy:

Murzyn z ul. Jagiełły, Dejzi z ul. Powstańców Śląskich, Nuki z ul. Jabłońskiego,

Wróciły do Schroniska:

- Tygrys (k-3739) - wrócił z adopcji, bo nie odnalazł się w nowym domu, potrzebuje o wiele więcej spokoju, najlepiej domku bez innych zwierząt ? 27.01.2019r.

- Gelw (7681) niestety został oddany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu :-( 29.01.2019

Nowe domki znalazły 2 psy i 4 koty:

- w Piekarach śląskich: Uzma (k-3733)

- w Rudzie Śląskiej : Czakra (k-3718), Kazar (k-3607)

- w Szczecinie : Duri (11150),

- w Gliwicach: Tadzio (10692)

- w Pyskowicach: Rango (k-3740)

Otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Zoologicznego Maxi Zoo w Zabrzu, Anny, Nails Company, Daniela, Alicji, Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi – Akademia Wesołego Przedszkola w Katowicach, Przedszkole nr 27 w Zabrzu, Klientki Centrum Weterynarii w Zabrzu, AZ Motors Pyskowice, Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zakon Kamilianów, Sklep Netto w Zabrzu, Tomasza, p. Front, AMG Ford Zabrze.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 8 nowych psów i  1 kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 7 psów i 1 kota, są to:

- pies mały, czarno siwy, szorstkowłosy, stojące uszka z ul. Lazara,

- suka duża w typie kaukaza popielata z ul. Sikorskiego,

- suczka, mała, jasnobrązowa, krótkowłosa z rejonów Stadionu Górnika Zabrze, ul. Roosevelta,

- suczka mała, jasna w typie foksteriera z ul. Kościuszki w okolicy Lidla,

- suczka średnia, czarna z kręconą sierścią, klapniętymi uszkami z ul. Grzybowskiej,

- suczka średnia, czarna, kręcona sierść i klapnięte uszku również z ul. Grzybowskiej,

- pies - szczenię małe, czarne, krótkowłose z ul. Rostka,

- kocur szarobury-pręgowany, który koczował na klatce schodowej na ul. Św. Wojciecha,

Pies doprowadzony przez osobę prywatną:

- pies - szczenię biało-brązowe, łaciate w typie beagla z czerwoną obrożą z ul Kasprowicza,

Do właścicieli wróciło 6 psów:

Karmel z ul. Kasprowicza, Dejzi z ul. Kościuszki, Saba i Koka z ul Grzybowskiej, Lajka z ul. Roosevelta, Chilli z ul. Sierotki.

Nowe domki znalazło 8 psów i 4 koty:

- w Rudzie Śląskiej: Afrok (11113), Doli (11127)

- w Zabrzu: Pusia (k-3531), Foma (11139), Dżeki (11152), Pixarek (11128)

- w Bytomiu: Tygrys (k-3739), Dejzi (11043)

- w Jastrzębiu- Zdroju: Astat (k-3703),

- w Katowicach: Sziro (k-3685),

- w Świętochłowicach: Elf (11114)

- w Gliwicach: Batman (11105)

Otrzymaliśmy dary od:

Od wirtualnych opiekunów Dolli, Jolanty, Oliwii, ZS nr 3 w Zabrzu, Nadii, Mai, Agnieszki, Piotra, Landinalis-Stylizacja Paznokci Pyskowice, Wiktora, Pauli i Pawła, Magdaleny, Iwana i Marty, Anny, Bartłomieja, Macieja, Biedronki- Maciejów, Doroty, Sklepu Kakadu –Europa Centralna Gliwice, Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu, Teresy, Anny, Karoliny.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 6 nowych psów i 2 koty.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 6 psów, i 2 koty, są to:

- pies średni, czarny, krótkowłosy z łamanymi uszkami, białą pliską na pyszczku i tzw skarpetkami i krawatem, który był uwiązany do bramy przy Ogródkach Działkowych Mostostal na ul. Matejki. Biedaczek był bardzo przerażony …

- pies szczenię małe, czarny-podpalany, krótkowłosy ze stojącymi uszkami z ul. Stalmacha,

- suczka szczenię mała, czarna, podpalana z klapniętymi uszkami ul. Szczęść Boże, w związku z interwencją Inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Zabrzu,

- suczka, mała, biała w brązowe łaty, krótkowłosa z klapniętymi uszkami z ul. Wolności, która błąkała się przy zabrzańskiej Galerii,

- pies duży, czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Kruczka,

- pies czarny-podpalany, krótkowłosy, klapnięte uszka z ul. Sierotki

- kocur szarobury-pręgowany z białym dodatkiem, bardzo duży z ul. Żwirki i Wigury w związku z pobytem właścicielki w Hospicjum,

- kocur biało-rudy z ul. Kopalnianej w związku ze śmiercią właściciela,

Do właścicieli wróciły 4 psy:

Bruner naprawdę nazywa się Szon i trafił do nas z ul. Zamkowej , Fredy nazywa się Ramzes i trafił do nas z ul. Stalmacha, Chilli z ul. Kruczka, Lili z ul. Wolności,

Niestety wrócił do schroniska:

Afrok (11113) niestety pomimo zapewnień korzystania z pomocy behawiorysty, nowi opiekunowie nie chcieli z niej skorzystać :-( Afrok nie lubi zostawać sam... Do tego alergia właścicielki ... Smutne, ale prawdziwe:-( 2019-01-15

Nowe domki znalazło 9 psów i 5 kotów:

- w Zabrzu: Łatek (11153), Walter (k-3626), Strips (10993), Tiara (10882), Teo (11039)

- w Bytomiu: Ahadi (k-3596), Faruś (k-3631)

- w Katowicach: Amifu (k-3727), Asper (10429)

- w Kamieńcu: Heda (10853)

- w Piekarach Śląskich : Spoki (8798)

- w Rudzie Śląskiej: Sweety (k-3551),

- w Chorzowie: Lopez (10544),

- w Gliwicach: Beybi (11131)

Otrzymaliśmy dary od:

Kasi, Łukasza Lusi i Buzza, Magdy, Michała, Jasia i Franka, Kamila, Basi i Marcina, Tadeusza, Aleksandry, Lecha, Politechniki Śląskiej w Zabrzu, Wojciecha, Ewy i Marka, Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach, klasa 1B, Mateusza, Elżbiety,

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 11 nowych psów i 1kota.

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 10 psów, są to:

- pies, czarny-podpalany, krótkowłosy ze złamana przednią łapką z ul. Kruczej, którego przetransportowano do Centrum Weterynarii w Zabrzu,

- suczka duża, czarna-podpalana, owczarkowata, stojące uszka , krótkowłosa z ul. Medyków,

- pies- szczenię maści białej z czarna plamą w okolicy oka, średnim włosem, łamanymi uszkami z ul. Sportowej,

- pies Owczarek Niemiecki długowłosy, czarny-podpalany z kolczatką z ul. Tyskiej, gdzie położył się przy posesji osoby zgłaszającej,

- suczka mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z łamanymi uszkami, delikatnym krawacikiem, która była porzucona na klatce schodowej przy ul. Sokolskiej. Bidula ze strachu wtargnęła  przy nadarzającej się okazji do mieszkania jednego z lokatorów,

- suczka, mała, czarna-podpalana, krótkowłosa z ul Łapkowskiego , gdzie była porzucona na klatce schodowej,

- pies szczenię, gładkowłosy, czarny-podpalany z białym krawatem z ul. Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies szczenię biało-czarny, z brązowymi dodatkami, kudłaty z łamanymi uszkami z ul Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- pies szczenię czarny-podpalany, kudłaty z łamanymi uszkami z ul. Matejki w związku z interwencją inspektorów Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu,

- suczka szczenię, średnia, brązowa, pręgowana z łamanymi uszkami, białymi skarpetkami, krawatem i białymi dodatkami na kufie , która była uwiązana na ul. Stalmacha,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 1 psa i 1 kota:

- pies, brązowy , krótkowłosy z delikatnym ciemnym nalotem, grubszy, z łamanymi uszkami i znaczkiem ze szczepienia, który biegał po Parku Świerczewskiego w Zabrzu,

- kocię białe w szarobure-pręgowane dodatki z ul. Dąbrowskiego, gdzie koczował w piwnicy,

 

Do właścicieli wróciło 5 psów:

Tekilla z ul. Korczoka, Sara z ul. Medyków, Lucyfer z ul. Kruczka, Ciastek z ul, Sportowej, Fafik z Parku Świerczewskiego,

Nowe domki znalazły 6 psów i 2 koty:

- w Gliwicach: Znajdek (11085)

- w Krakowie : Tunia (11068)

- w Tarnowskich Górach: Perełka (4903)

- w Siemianowicach Śląskich: Rosiczka (11059)

- w Niemczech: Iha (k-3732)

- we Wrocławiu: Wetam (7765)

- w Zabrzu: Sonia (11099), Sqiks (k-3728)

Otrzymaliśmy dary od:

Sklepu Netto, Magdaleny, Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Katarzyny, Przedszkola nr 38 w Zabrzu, Katarzyny, Klientów Przychodni weterynaryjnej z Zabrza, Onyx Zabrze, od byłego podopiecznego Duszka i jego opiekunów, Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 

Mamy 16 nowych psów i 1 kota. 

.
.

W związku z podjętymi interwencjami przyjęliśmy do schroniska 13 psów, są to:

- suczka duża, czarna z dłuższym włosem i łamanymi uszkami z ul. Andersa,

- pies rasy Syberian Husky czarno-białej maści z ul. Jordana,

- pies średni, czarny-podpalany, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Wolności,

- suczka mała, czarna-podpalana ze średnim włosem z ul. Budowlanej,

- suczka mała, czarna-podpalana z białym krawatem siwym pyskiem i łamanymi uszkami, średniej długoś włosem , bardzo wychudzona. Biedaczka była uwięziona nie wiadomo od jakiego czasu w betonowym kręgu (studzience). Ktoś potraktował ją w bardzo brutalny sposób!!! Suczka była spuszczona do tej studzienki na dwóch złączonych ze sobą smyczach i szyja oplatana łańcuchem jednej z nich… Zdarzenie miało miejsce na ul, Stalmacha przy nastawni kolejowej

- suczka w typie yorkshirre teriera w wieku 10 lat, która została porzucona przez właścicielkę na klatce schodowej ul. Matejki. Biedna sunia była w bardzo złym stanie zdrowotnym … obszerny guz na listwie mlecznej, miała ubytki sierści oraz zęby w bardzo złym stanie. Sprawa będzie kierowana do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

- suczka, szczenię, mała, czarna-podpalana, lekko szorstki włos , klapnięte uszka z ul. św. Kamila,

- suczka duża, brązowo-czarna z łamanymi uszkami, krótkim włosem z ul. Paderewskiego,

- pies średni, biało-czarny, krótkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Korwina,

- pies średni, brązowy , krótki włos kulejący na łapę, który wszedł na teren firmy Wobis przy ul. Bytomskiej,

- suczka mała, biało-brązowa, klapnięte uszka, średniej długości sierść z rozległymi, rozpadającymi się guzami na listwie mlecznej. Sunia koczowała w wiecie śmietnikowej na ul. Tetmajera.

- pies duży, czarny-podpalany w typie Owczarka Niemieckiego z ul. Wolności,

- suczka duża brązowa , krótkowłosa z łamanymi uszkami, ciemniejszą kufą z ul. Korczoka gdzie była bez nadzoru na klatce schodowej,

Osoby prywatne przyprowadziły do nas 3 psy i 1 kota:

- suczka, brązowa, krótkowłosa z ul. Jesiennej,

- pies mały, brązowy z ciemnym nalotem, szorstkowłosy z klapniętymi uszkami z ul. Kępki,

- pies duży, czarny z dłuższym włosem z okolicy Koksowni Jadwiga ul. Pawliczka,

- kotka szarobura-pręgowana z ul. Wajzera,

Do właścicieli wróciło 10 psów:

Bongo z ul. Łapkowskiego, Mamba z ul. Andersa, Smok z ul. Jordana, Kruchy z ul. Wolności , Astra z ul. Jesiennej, Missy z ul. Budowlanej, Kuba z ul. Korwina , Bila z ul. Paderewskiego, Ciapek z ul. Bytomskiej, Laki z ul. Wolności,

Nowe domki znalazły 9 psów i 6 kotów:

- w Zabrzu: Bregon (11074), Bisia (11118), Hankus (k-3116), Kev (k-3729), Raca (11129) Ersa (k-3645), Marszal (11057), Halek (k-3716), Garmadon (k-3562)

- w Gliwicach: Juro (11097)

- w Chorzowie: Kila (11111)

- w Knurowie: Baks (11045)

- w Nogowczycach: Certa (11023)

- w Katowicach: Ajrisz (11095)

- w Bytomiu: Boyer (k-3722)

Odeszła za Tęczowy Most:

Dumka (10755) niestety koniec roku zwykle zbiera swoje żniwo :-( Dumka mieszkała z nami zaledwie od marca, trafiła z łańcuchem przy szyi, wychudzona i z nowotworami na listwie mlecznej. Przeszła operację, z każdym dniem zdrowiała i przybierała w oczach, po kilku miesiącach już nikt nam nie wierzył, że to staruszka. Mieszkała z nami przy biurze od samego początku, miała ciepło i miłość, której do tej pory nie znała. Na początku "bolał" ją każdy dotyk, jednak powoli zaczęła nam ufać i pozwalać sobie na pieszczoty. Sprawiała wrażenie szczęśliwej, mamy nadzieję, że tak właśnie było... Wszędzie było jej pełno, pod drzwiami kuchni była pierwsza, kiedy tylko Alinka zmierzała w tym kierunku to Dumcia galopem ją wyprzedzała, a nawet sama usiłowała otworzyć drzwi. Wychodziła z nami codziennie na spacerki, dzielnie pokonywała całą trasę, węszyła i korzystała ile tylko mogła. Nigdy nie miała problemu z chodzeniem, aż w ubiegły weekend z godziny na godzinę przestała chodzić :-( Pomimo wielu badań, pomimo leków jej stan pogarszał się z każdą chwilą. Przestała jeść, przestała reagować, a ostatnia iskierka nadziei zgasła :-(

Po raz kolejny przyszło nam pożegnać cudownego i wyjątkowego przyjaciela, do takich pożegnań nie można przywyknąć, zawsze bolą tak samo :-(

Dumko, biegaj szczęśliwe po cudownych łąkach za Tęczowym Mostem. Tam już nikt nie przykuje Cię łańcuchem do budy, już nigdy nikt Cię nie skrzywdzi. W naszych sercach pozostaniesz na zawsze - wolna i szczęśliwa:-(( TM 28.12.2018

Otrzymaliśmy dary od:

Piotra, Nocnej Jazdy Zabrze, Elżbiety, Izabeli, Joanny, Adama, i Filipa, Sandry Julii, Piotra, Nikoli, Sandry, Oliwii, Agnieszki, Kasi, Izy i Michała, Zuzanny, Krzysztofa, Roberta, Charytatywnej Inicjatywy Zabrze, Manifaktury Psich Fryzu ,,Tosia”, Barbary, Jarosława, Bartka, Firmy Oda Gliwice, Firmy F.A.M. Zabrze, Jacka, Sklepu zoologicznego Tina zoo w Zabrzu ora jego klientów.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy :)

 


Rok 2019 Rok 2018 Rok 2017 Rok 2016 Rok 2015 Rok 2014
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
TOZ Zabrze
tel. 505 125 974
Straż Miejska
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko
tel. (32) 271 47 97