www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Dziękujemy!

Nasze Wolontariuszki: Hanna Kozubek, Aleksandra Szczypa, Patrycja Makuch, Magdalena Zmyślony-Pleśniak i Urszula Zmyślony postanowiły zorganizować bazarek dla naszych Psitulaków na leczenie.

Dzięki ludziom dobrej woli zebrały one kwotę 10 000 zł!!!

Wedle ich zapowiedzi to jeszcze nie wszystko :-)

Podziękowania należą się też dla osób wystawiających fanty:

Olga Miensopust, Aleksandra Torbus - Wawełczyk, Iwona Olszewska oraz wielu, wielu innych :-)

Jeszcze większa była liczba osób licytujących - przy niektórych fantach licytacje były tak zażarte, że przypominały one walki Gladiatorów i Gladiatorek :-)

 

dodano: 07.12.2018 11:40

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!

Kochane! Kochani! Dziękujemy!
Jak mamy Wam wyrazić wdzięczność za to co robicie dla Psitulaków? Bez Was psie ogonki i kocie mruczanki byłyby zdecydowanie smutniejsze!
Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc, czas, energię i miłość!
Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – z okazji tego święta życzymy Wam zdrowia i sił na Wasze wszystkie działania, poczucia satysfakcji z dobrego które czynicie i dużo radości!
W imieniu psiaków, kociaków oraz TOZ w Zabrzu!!! :-)

dodano: 05.12.2018 13:17

Byłem tam... Centrum Handlowe M1 w Zabrzu

Dziękujemy wszystkim którzy nas odwiedzili :-) Udało się nam zebrać 1120,84 zł oraz sporo darów rzeczowych.

Dziękujemy także sklepom Media Markt i Top Zoo za zbiórki zorganizowane dla naszych psitulaków :-)

Mamy nadzieję że będziemy mogli z Państwem spotkać się po raz kolejny w 2019 roku.

Pozdrawiamy :-)

Psitulak z ekipą!

 

Fotogaleria

dodano: 14.11.2018 08:08

Halloween 2018

Zapraszamy do obejrzenia STRRRRASZNEJ sesji :-)

Galeria Galeria2

 

dodano: 31.10.2018 15:51

Byłem tam... Centrum Handlowe w Europie Centralnej w Gliwicach

Z okazji Dnia Kundelka Europa Centralna w Gliwicach zorganizowała zbiórkę darów dla moich kumpli z Psitula. W niedzielę wraz z wolontariuszami odwiedziliśmy naszych organizatorów i przez cały dzień można było nas spotkać na terenie Europy Centralnej i zrobić sobie ze mną zdjęcie lub przekazać dary dla Psitulaków. Wolontariusze byli na stoisku a ja nawet sobie trochę potańczyłem i poćwiczyłem z dzieciakami. Jak wychodziliśmy to wielki kosz na dary był prawie pełen:) Zbiórka trwa jeszcze do środy 31 października. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim którzy chcieli nas wesprzeć. Zebraliśmy do puszki 260,13 zł. Pieniążki przeznaczymy na zakup karmy dla kotów. Dziękujemy też za dary które przez cały czas trwania zbiórki przynosiliście Państwo dla naszych psiaków i kociaków.

Pozdrawiamy Psitulak z ekipą.

Fotorelacja:

https://photos.app.goo.gl/JENw97M1WAWwFZQ56

Post na fb Europy Centralnej:

https://www.facebook.com/europa.centralna.eu/posts/1914374518632453

dodano: 30.10.2018 08:39

Podziękowanie za 1% podatku!

Drodzy darczyńcy jak co roku pragniemy Wam gorąco podziękować za przekazany 1% podatku.

Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że w zeszłym roku ponad 35 % naszego budżetu związanego z prowadzeniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” pochodził z środków własnych, który składa się z darowizn od osób prywatnych i instytucji oraz w znacznej części Państwa 1%. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem. Wciąż będziemy starali się działać jak najlepiej na rzecz naszych psich i kocich przyjaciół, pokrzywdzonych przez los. Dzięki Wam możemy jak najlepiej zatroszczyć się o naszych podopiecznych i zaspokajać ich potrzeby oraz na bieżąco naprawiać naszą przestarzałą rozpadającą się schroniskową infrastrukturę.

Bardzo dziękujemy za to, że umożliwiacie nam zrobić tak wiele na rzecz zwierząt w Zabrzu!

 

dodano: 12.09.2018 10:41

WIRTUALNA ADOPCJA

Szanowni Państwo! 

Jeżeli wysłaliście do nas formularz o adopcji wirtualnej i nie otrzymaliście odpowiedzi, proszę wyślijcie zwykłego maila i dodajcie informacje, że nie macie od nas informacji zwrotnej.

Mamy takie sygnały, ale nie wiemy, przy jakim zwierzaku nie zadziałał prawidłowo formularz kontaktowy. Przepraszamy za utrudnienia!

dodano: 13.12.2016 09:12

Co nadal potrzebne dla zwierzaków:-)

Kochani darczyńcy!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy pokaźny zapas karmy dla psów! Bardzo, bardzo dziękujemy!

Na chwilę obecną mamy zapotrzebowanie na :

  • suchą i puszkową karmę dla kotów małych i dużych, (Royal Canin Baby Cat, Mother& Baby),
  • specjalistyczną karmę dla psów (Gastrointestinal I Hepatic),
  • witaminy/oleje dla psów i kotów,
  • zabawki i drapaki dla kotów,
  • materiałowe legowiska dla psiaków i kotów, 
  • szelki, smycze i obroże dla psów biegających w dogtrekkingach i biorącyh udział w pokazach,
  • środki czystości (płyny do prania, mycia naczyń, czyszczenia).

 

Za każdą pomoc wielkie dzięki!

dodano: 18.10.2016 09:04

Światowy Dzień Kundelka!!!

Mimo że nie są rasowe, nie potrafią wszystkich sztuczek, nie mają pięknej maści i postawy, są tak samo wierne i pełne miłości. Absolutnie nie są gorsze!

W Schronisku Psitulmnie w Zabrzu większość psiaków to kundelki, które marzą o swoim domu, o swoim człowieku. Przyjdźcie do Schroniska, Psitulcie je i podrapcie po brzuszku.

W ten wyjątkowy dzień nie zapominajmy o Nich.

 

dodano: 25.10.2018 12:17

Gratulujemy!!!

Danuta Mikusz – Oslislo otrzymała „Clarissa Baldwin International Award for Excellence in Animal Welfare”

dodano: 23.10.2018 06:21

Inspektor ochrony danych (IOD)

Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka – kamis.galazka@gmail.com

dodano: 26.05.2018 11:38

Drodzy Darczyńcy!

Bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady zapewnić naszym podopiecznym lepszej opieki. Ale nie jesteśmy w stanie przyjmować następujących darów: dywanów, materacy, chodniczków i pościeli wypchanej pierzem.

Dywanów mamy ich już odpowiednią ilość, aby przetrwać zimę :-) Bardzo dziękujemy!

W przypadku pozostałych produktów koszty ich utylizacji są zbyt wysokie, a nie jesteśmy w stanie z n ich skorzystać. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie. 

Kocich maluszków mieszka w Psitulu prawie 30 i kolejne tyle dorosłych kotków :-( Oprócz tego są tu też szczeniaki. Nasi opiekunowie dbają o nas i o to, żeby było czysto, jednak bez Waszej pomocy może być to trudne :-(


Rzeczy można przynosić lub wysyłać pod wskazany adres:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"
ul. Bytomska 133
41-803 Zabrze

 

dodano: 04.09.2017 08:57

Kościół św. Macieja Apostoła w Zabrzu

7 października w Parafii Św. Macieja Apostoła w Zabrzu pięciu wolontariuszy razem z czteronożną szóstką psitulaków: Tadzio, Fremi, Orik, Bira, Junit i Emil brało udział w błogosławieństwie zwierząt. Pogoda była cudowna, na placu przed kościołem pomodliliśmy się, przedstawiliśmy naszych podopiecznych, a wolontariuszka Sara pięknie opowiedziała o schronisku i jego mieszkańcach.

Zebraliśmy trochę datków pieniężnych, a także tych w postaci koców i karm, jednak najwięcej zebraliśmy ciepłych komentarzy, Ksiądz przyjął nas bardzo serdecznie, za co Jemu i wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję że w przyszłym roku też zostaniemy zaproszeni.

dodano: 29.10.2018 12:54

Zerwijmy Łańcuchy! 2018

Łańuchy zostały zerwane, a Psitulak uwolniony :-) 

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu oraz Fundacji im. Maćka Kozłowskiego Pan i Pani Pies :-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

dodano: 26.10.2018 10:00

Informacja dla wolontariuszy wyprowadzających nasze psiaki :-)

Witajcie PSIUTULAKI. Za zgodą władz schroniska jest akcja znaczenia boksów. Nasza zaprzyjaźniona firma As Designlive podarowała nam materiał i sprzęt do wykonania znaczników. Było wycinanie, szlifowanie , malowanie i tadam :-) gotowe :-)

. W czym rzecz? Prosimy o pomoc w oznaczaniu boksów z których psiaki w danym dniu były już na spacerku. Nic wielkiego - kolor zielony " czekamy na spacer" , kolor czerwony - już byliśmy na spacerku.

Odwracamy znaczki stosownie do sytuacji i mamy nadzieję, że wszystkie futrzaki wtedy będą miały szansę na przytulanki i głaski :-) co Wy na to? Zaczynamy ?

dodano: 10.07.2016 22:29

ADOPCJA WIRTUALNA czyli jak pomagać na odległość :-)

Adopcja wirtualna :forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu.

 

dodano: 14.05.2016 18:01

KARMIE PSIAKI !!!

Strona jak i akcja Karmie Psiaki http://www.karmiepsiaki.pl/ zrodziła się podczas planowania i organizacji imprezy Zwierzynalia 2013, grupa ludzi w zasadzie miłośników zwierząt postanowiła zrobić coś więcej niż tylko mówić...i tak o to ruszamy oficjalnie z akcją!!

 

 

dodano: 24.02.2014 16:11

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pani Magdalena Szyndowska, pracownik schroniska, posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety.Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

dodano: 24.11.2015 15:23

WOLONTARIAT ZAWSZE POTRZEBNY I MILE WIDZIANY!

Wolontariusze są u nas mile widziani - koniecznym warunkiem jest jednak skończone 14 lat, w przypadku osób młodszych można przyjeżdżać tylko i wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej :)

Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, dbanie o ich futerka itp. ale też oczywiście dawanie im jak najwięcej miłości :) Oprócz tego są to też jakieś prace porządkowe, karmienie zwierzaków, mile widziane też odwiedziny w naszej kociarni gdzie na przytulanie czeka kilkanaście kotków. 

dodano: 09.04.2013 22:10

Gdy zaginął Twój zwierz do schroniska prędko spiesz !!

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach codziennie trafiają nowe psy. Większość to zwierzęta celowo porzucone przez swoich nieodpowiedzialnych i okrutnych właścicieli, ale część jest zagubiona z powodu nieuwagi lub nieprzewidzianych wypadków. Jeżeli pies ma identyfikator (najlepiej czip) to można szybko odszukać właścicieli. Niestety trwałe oznakowanie psów nie jest to jeszcze normą. Część świadomych właścicieli zaczyna poszukiwania zagubionych pociech od ogłoszeń w okolicy i od schronisk dla bezdomnych zwierząt, których na Śląsku jest kilka.

dodano: 15.04.2013 13:34

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

dodano: 26.06.2013 13:49

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

dodano: 26.06.2013 12:02
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela, święta
10.00 - 14.00

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
TOZ Zabrze
tel. 505 125 974
Straż Miejska
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko
tel. (32) 271 47 97
Zapraszamy do obejrzenia

Schroniskowe wiadomości
09.11.2018 - 15.11.2018

Mamy 7 nowych psów i 1 kota.

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.