www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Dary od ZOOPlus

Gorące i szczere podziękowanie za dla firmy ZOOPlus za dary dla naszych podopiecznych! Otrzymaliśmy 32 palety pełne wyposażenia dla zwierzaków oraz przepysznego jedzonka dla kociaków i psiaków. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać

Fotogaleria

dodano: 28.06.2019 22:21

VIII Festyn Rodzinny "Kochajmy Zwierzęta" Zabrze - Helenka 22.06.2019

W minioną sobotę grupa naszych wolontariuszy wraz z psimi podopiecznymi wzięła udział w VIII Festynie rodzinnym na Helence poświęconym tematyce zwierzęcej. Psiaki jak zwykle przykuły uwagę uczestników imprezy, robiono sobie z nimi zdjęcia, ale przede wszystkim mogły liczyć na dużą ilość rąk do głaskania. Oby tak duże zainteresowanie przełożyło się na adopcje :-)

Towarzyszyli nam jak zwykle Bari, Risia i Asta, pierwszy raz też pojawił się Res - chociaż nie przepada za innymi psami to z dorosłymi i dziećmi radził sobie świetnie :-) Wyjątkowo dobry debiut miało dwoje Dżekich :-)

Do naszego stoiska podchodzili przemili ludzie, którzy zakochiwali się w psiakach i z chęcią opowiadali o swoich domownikach.

Podsumowując psitulaki spisały się genialnie, chociaż po dłuższym czasie były zmęczone, na szczęście koło nas znajdowała się ,, Psia stołówka " z piciem i jedzeniem, więc mogły się nieco zregenerować.

O 18:30 na pytania dotyczące Psitula odpowiedziała na scenie nasza wolontariuszka Michalina, a następnie przekazano nam dary z trwającej od pewnego czasu zbiórki i pieniążki uzbierane podczas malowania dzieci przez dziewczyny z Torcidy :-) Do schroniska wróciliśmy autami zapakowanymi po brzegi karmą, z skarbonkami , w których znajdowało się łącznie 381,39 zł i z wieloma miłymi wspomnieniami.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, do zobaczenia za rok! :-)

 

 

dodano: 26.06.2019 13:51

Dzień Dziecka w Media Markt :-)

1 czerwca już po raz drugi w tym roku nasi wolontariusze wraz z psiakami gościli w Media Markt Zabrze. Tym razem impreza odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Krzysztofowi Kobek za zaproszenie, a Joannie Jarosz za wspaniałą organizację. W akcję zaangażowali się wszyscy pracownicy Media Markt, ale również zainteresowanie klientów było bardzo duże! Spędziliśmy razem cudownie czas, nasi czworonożni podopieczni mogli spędzić te kilka godzin zupełnie inaczej niż na codzień za kratkami boksu. Jasiri, Globar, Bari i Risia byli w centrum zainteresowania niczym prawdziwe gwiazdy. Oby w końcu znalazły nowe kochające domki, może to nowe doświadczenie im w tym pomoże?

Oprócz wielu darów rzeczowych udało się uzbierać w trakcie obu akcji łącznie 909,56 zł!

Cieszymy się, że tak udana była nasza współpraca, że nie zapomnieliście kochani o naszych podopiecznych nawet w Dniu Dziecka i w ferworze zakupów.

Szczególne podziękowania należą się też dla naszego małego wolontariusza Jasia, który dzielnie kwestował i pilnował piesków oraz wszystkim pozostałym wolontariuszom! :-)

Galeria

dodano: 04.06.2019 09:02

Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu :-)

Dzień Dziecka w tym roku był wyjątkowo pracowity dla naszych wolontariuszy oraz podopiecznych :-) Mogliście ich spotkać również w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.

Od rana było gotowe nasze stoisko, ale przede wszystkim na odwiedzających czekał też dzielny Sasza, dla którego to było zupełnie nowe doświadczenie. Sasza pięknie witał wszystkie dzieci, a że była to bardzo ciężka praca przy takich tłumach maluchów to potem odpoczywał w cieniu. Był to dla niego niezwykły dzień, pełen wrażeń :-)

Jednak to był dopiero początek atrakcji! Po godzinie 11:30 Marta i Monika rozpoczęły zajęcia edukacyjne dotyczące psich potrzeb. Młodzi słuchacze dowiedzieli się czego potrzebuje pies, żeby być szczęśliwym. Zainteresowanie było duże, ale wiedza dzieciaków też całkiem spora. Dzieci chętnie odpowiadały o swoich pupilach i opiece nad nimi. Wszyscy wiedzieli, że psy potrzebują czystej wody, odpowiedniej karmy, spacerów oraz zarówno zabawy, jak i odpoczynku. Oprócz podstawowych potrzeb prowadzący opowiadali także o czesaniu, kąpielach i wizytach u weterynarza, a co najważniejsze o ogromnej miłości jaką musimy otaczać naszych podopiecznych. Bardzo pomocna w zajęciach była mieszkająca w Psitulu suczka Bongo, która jest już znana także z innych imprez, ale głównie z prelekcji w szkołach oraz przedszkolach. Jak zawsze spisała się na medal.

Pogoda i humory dopisały wszystkim.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom, a wszystkim wolontariuszom i uczestnikom imprezy za ogromne wsparcie.

Ponadto do puszki udało się uzbierać aż 522,94 zł to wielka pomoc dla naszych zwierzaków :-)

Nie możemy doczekać się kolejnych takich spotkań.

Galeria

dodano: 03.06.2019 11:58

Auchan Zabrze Platan - Dziękujemy!!!

W dniu 18.05.2019 Auchan w centrum Zabrza (Platan) gościł Psitula. Wolontariuszom towarzyszyły dwa psiaki: Reks oraz Barik. Spotkaliśmy się z dużym odzewem, miłym słowem i wsparciem dla codziennych działań na rzecz naszych podopiecznych w postaci pieniężnej, a także karmy, misek, legowisk i zabawek, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim oraz naszych zwierzaków! Zapraszamy na przyszłe akcje w Platanie i nie tylko, do zobaczenia :-)

Foto

dodano: 21.05.2019 08:08

Duże podziękowania dla firmy Scalac i Andrzeja Kopeć za wspaniałą akcję !!!

Pomimo niesprzyjającej pogody, zmęczenia i olbrzymiego wysiłku akcja zakończyła się sukcesem!!!

Pan Andrzej, pomimo tego, że nie przejechał w pełni zaplanowanej trasy, z całą pewnością osiągnął sukces sportowy i finansowy :-)

Na konto Psitula wpłynęła suma w wysokości 3 210 zł !!!!

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszym i naszych czworonogów :-)

dodano: 07.05.2019 14:59

Podziękowania dla Auchan Supermarket Zabrze przy ul. de Gaulle a 111

Bardzo dziękujemy w imieniu naszym i naszych podopiecznych dyrekcji i pracownikom Auchan Supermarket Zabrze przy ul. de Gaulle’a za możliwość przeprowadzenia zbiórki i promowania naszego Psitula :-)

Udało się zebrać 1010,49 zł!!!

Dziękujemy!

dodano: 06.05.2019 14:45

Drodzy Psitulowi Darczyńcy!

Nowy Rok chcielibyśmy rozpocząć lepiej, bo uważamy, że przecież zawsze może być lepiej :-) A szczególnie kiedy chodzi o dobro naszych podopiecznych. W związku z tym, że o zdrowiu i komforcie zwierząt wiemy coraz więcej to chcemy, żeby pomimo tego w jakiej sytuacji się znalazły mogły czuć się dobrze.

Niestety karma gorszej jakości powoduje u czworonogów problemy zdrowotne, które w efekcie powoduje ich złe samopoczucie, brak energii oraz dyskomfort :-(

Dlatego bardzo prosimy wszystkich chcących podarować coś naszym zwierzakom, żeby były to karmy lepszej jakości. Nawet jeśli będzie to droższa karma i będziecie mogli kupić jej mniej, to my wydamy na pewno mniej na wizyty u weterynarza oraz leki, zresztą taka karma jest zdecydowanie bardziej wydajna - zwierzaki są po niej szybciej nasycone.

Poniżej podamy przykłady karm, które preferujemy.

* Karmy mokre dla psów: rocco, rinti, animonda gran carno, lukullus, dolina noteci, tena canis.

* Karmy suche dla psów: brit, brit care, bosch, eukanuba, lukullus, josera, purizon, orijen, fitmin, taste of the wild, greenwood.

* Karmy specjalistyczne dla psów: gastro intestinal, hepatic

* Karmy mokre dla kotów: animonda carny, smilla, feringa, catz finfood, grau, granatapet, MAC's

* Karmy suche dla kotów: royal canin babycat, feringa, purizon, smilla, wild freedom, brit care, orijen, acana

 

 Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i nieocenioną pomoc! :-)

Audemars Piguet Replica Watches

dodano: 21.01.2019 11:04

ADOPCJA WIRTUALNA czyli jak pomagać na odległość :-)

Adopcja wirtualna to forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu. Proponujemy pomoc w wysokości 30 zł miesięcznie (dla szkół i przedszkoli -20 zł).

Wpływy przede wszystkim przeznaczone są dla wskazanego przez Państwo zwierzaka, gdyby były mu potrzebna dodatkowa diagnostyka, leczenie lub specjalny pokarm, ale też zasilają konto schroniska dla wszystkich naszych podopiecznych.

Przy każdym zwierzaku jest formularz do wysłania. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia wyślemy maila ze szczegółową informacją.

Obecnie dzięki zainteresowaniu wirtualną adopcją zdarza się, że wszystkie nasze zwierzaki mają swoich opiekunów i to nawet podwójnych. Dlatego prosimy podzielić się z kimś opieką nad zwierzakiem, a jeżeli chce się być tylko jedynym opiekunem, to prosimy poczekać na nowo-przybyłe, porzucone czworonogi. Nasza strona jest aktualizowana na bieżąco, a niestety zwierząt stale nam przybywa.

Bardzo dziękujemy za chęć pomocy. Dzięki Wam życie naszych podopiecznych może być lepsze :-))

 

 

dodano: 14.05.2016 18:01

Informacja dla wolontariuszy wyprowadzających nasze psiaki :-)

Witajcie PSIUTULAKI. Za zgodą władz schroniska jest akcja znaczenia boksów. Nasza zaprzyjaźniona firma As Designlive podarowała nam materiał i sprzęt do wykonania znaczników. Było wycinanie, szlifowanie , malowanie i tadam :-) gotowe :-)

. W czym rzecz? Prosimy o pomoc w oznaczaniu boksów z których psiaki w danym dniu były już na spacerku. Nic wielkiego - kolor zielony " czekamy na spacer" , kolor czerwony - już byliśmy na spacerku.

Odwracamy znaczki stosownie do sytuacji i mamy nadzieję, że wszystkie futrzaki wtedy będą miały szansę na przytulanki i głaski :-) co Wy na to? Zaczynamy ?

dodano: 10.07.2016 22:29

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pracownik schroniska, posiada wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety.Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

dodano: 24.11.2015 15:23

Inspektor ochrony danych (IOD)

Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka – kamis.galazka@gmail.com

dodano: 26.05.2018 11:38

WOLONTARIAT ZAWSZE POTRZEBNY I MILE WIDZIANY!

Wolontariusze są u nas mile widziani - koniecznym warunkiem jest jednak skończone 14 lat, w przypadku osób młodszych można przyjeżdżać tylko i wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej :)

Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, dbanie o ich futerka itp. ale też oczywiście dawanie im jak najwięcej miłości :) Oprócz tego są to też jakieś prace porządkowe, karmienie zwierzaków, mile widziane też odwiedziny w naszej kociarni gdzie na przytulanie czeka kilkanaście kotków. 

dodano: 09.04.2013 22:10

Gdy zaginął Twój zwierz do schroniska prędko spiesz !!

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach codziennie trafiają nowe psy. Większość to zwierzęta celowo porzucone przez swoich nieodpowiedzialnych i okrutnych właścicieli, ale część jest zagubiona z powodu nieuwagi lub nieprzewidzianych wypadków. Jeżeli pies ma identyfikator (najlepiej czip) to można szybko odszukać właścicieli. Niestety trwałe oznakowanie psów nie jest to jeszcze normą. Część świadomych właścicieli zaczyna poszukiwania zagubionych pociech od ogłoszeń w okolicy i od schronisk dla bezdomnych zwierząt, których na Śląsku jest kilka.

dodano: 15.04.2013 13:34

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

dodano: 26.06.2013 13:49

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

dodano: 26.06.2013 12:02
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela
10.00 - 14.00
dni świąteczne
NIECZYNNE

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
TOZ Zabrze
tel. 505 125 974
Straż Miejska
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko
tel. (32) 271 47 97
Inspektor ochrony danych (IOD)
Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka
kamis.galazka@gmail.com

Schroniskowe wiadomości
05.07.2019 - 11.07.2019

Bilans tygodnia: 10 nowych psów i 3 koty

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.