www.psitulmnie.plSchronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Aktualności

Światowy Dzień Zwierząt!

Pragniemy złożyć najgorętsze życzenia wszystkim zwierzakom zarówno tym najmniejszym jak i największym. Przy tej okazji życzymy też wszystkiego dobrego właścicielom i opiekunom swoich ukochanych pupili, aby każdy dzień z nimi był dla Was świętem :-)

Z wyrazami szacunku,
Załoga Schroniska "Psitulmnie"

 

dodano: 04.10.2018 11:34

Byłem tam .... Piknik Rodzinny + 4 łapy :-)

Byłem tam.. 15 września byłem w Katowicach z wolontariuszami oraz Psitulakami Reksem i Ruto na imprezie Piknik rodzinny +4łapy.

 

dodano: 21.09.2018 22:01

Tyski Dogtrekking

Jak zawsze nasza niezastąpiona ekipa Psitulaków ruszyła na tyskie szlaki. 14 wolontariuszy z 14 psiakami, jeden duet niestety ze względów zdrowotnych nie wziął udziału. Tyski Dogtrekking to impreza, w której co roku licznie reprezentujemy naszego Psitula. Podziękowania dla wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że jest to wydarzenie tak wyjątkowe. Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, wszystkim uczestnikom, odwiedzającym i oczywiście naszym dzielnym podopiecznym.

Kili, Brenda, Rex, Rafciu, Orik, Asta, Lego, Revit, Reks, Ruto, Zumie, Kula, Hafifu i Heda - brawo psiaki!


Na fotkach wypatrujcie zielonych koszulek! :-)

Fotogaleria

dodano: 17.09.2018 15:17

Podziękowanie za 1% podatku!

Drodzy darczyńcy jak co roku pragniemy Wam gorąco podziękować za przekazany 1% podatku.

Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że w zeszłym roku ponad 35 % naszego budżetu związanego z prowadzeniem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie” pochodził z środków własnych, który składa się z darowizn od osób prywatnych i instytucji oraz w znacznej części Państwa 1%. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem. Wciąż będziemy starali się działać jak najlepiej na rzecz naszych psich i kocich przyjaciół, pokrzywdzonych przez los. Dzięki Wam możemy jak najlepiej zatroszczyć się o naszych podopiecznych i zaspokajać ich potrzeby oraz na bieżąco naprawiać naszą przestarzałą rozpadającą się schroniskową infrastrukturę.

Bardzo dziękujemy za to, że umożliwiacie nam zrobić tak wiele na rzecz zwierząt w Zabrzu!

 

dodano: 12.09.2018 10:41

Piknik rodzinny + 4 łapy

Zapraszamy serdecznie na festyn rodzinny w Katowicach, który odbędzie się 15 września. Więcej informacji na:

https://pl-pl.facebook.com/piknikplus4lapy/

Do zobaczenia przy stoisku Psitula! :-)

 

dodano: 11.09.2018 14:02

Byłem tam... "Śląskie Rancho"

Kochani! W sobotę, 4 sierpnia na Śląskim Rancho w Zabrzu, odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa Motoserce Zabrze pod hasłem: "Krew Darem Życia". Wydarzenie organizowane było przez Invaders mc Poland Chapter Zabrze. Jak co roku zostaliśmy zaproszeni z wolontariuszami na tą wspaniałą imprezę. Oprócz szczytnego celu jakim była zbiórka krwi, można było posłuchać dobrej muzyki, spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Sporą atrakcją były też motocykle, które wypełniły w tym dniu Śląskie Ranczo. Wolontariuszki po raz kolejny podjęły próbę oddania krwi ale niestety coś poszło nie tak. Mam nadzieję że w przyszłym w końcu się uda i nie tylko obecnością wesprzemy tą szczytną akcję:-) Pozdrawiamy i dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Fotorelacja

dodano: 07.08.2018 08:58

Zapraszamy do oglądania ;)) !!!

dodano: 25.07.2018 15:58

Byłem tam... "Centrum Handlowe M1"

Ja to mam szczęście, wszędzie mnie zapraszają :-)

W sobotę 14 lipca w Centrum Handlowym M1 wraz z wolontariuszami uczestniczyliśmy w imprezie PSIA EDUKACJA. Na imprezie można było spotkać pieski, które na co dzień pracują z dziećmi czyli Toro, Dżina, Blues i Bruno z Polskiego Centrum Dogoterapii. Psiaki wraz z opiekunami prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach, prowadzą dogoterapię w szpitalach, placówkach kształcenia specjalnego czy w domach pomocy społecznej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci między innymi: zabawa z psami, malowanie tatuaży z wybranym zwierzakiem, zabawy edukacyjne, karmienie piesków, wyprowadzanie na spacer. Można było też uzyskać fachowe rady od specjalistów dotyczące codziennej opieki nad swoim pupilami. Każdy uczestnik imprezy dostał kubeczek z pieskiem i logo M1. Dziękujemy za udział w imprezie i odwiedzenie naszego stoiska oraz za miłe rozmowy i wsparcie finansowe.

Udało nam się zebrać 513,43 zł !!!

Pozdrawiam Psitulak

Fotorelacja

dodano: 18.07.2018 10:59

Byłem tam... "Centrum Handlowe M1"

W sobotę 7 lipca po raz kolejny odwiedziłem CH M1. Towarzyszyli mi wolontariusze i nasze psie gwiazdy czyli Maisza, Miłosz i Vinka. Dziewczyny i nasz rodzynek szukają domów i można je adoptować z naszego schroniska. Gwiazdy jak to gwiazdy wylegiwały się na kocyku i czekały na głaskanie i smakołyki. Vinka pokazywała sztuczki, Miłosz swoim wzrokiem i urokiem osobistym przyciągał odwiedzających, a Maisza łapała potencjalnych głaskaczy na smutne oczy. Pojawił się też mój kumpel Rudy ze swoimi opiekunkami, który znalazł dom rok temu. Szczęściarz super trafił i mimo że troszkę chorował to jego panie za żadne skarby nikomu by go nie oddały. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 415 zł i koszyk darów.

Dziękuję wolontariuszkom za pomoc, Dyrekcji CH M1 za zaproszenie, a wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Wszystkich bardzo gorąco pozdrawiamy i do zobaczenia wkrótce.

Łapa w górę

Psitulak

Fotorelacja

dodano: 11.07.2018 08:38

Byłem tam... "Wakacje z przygodą i przyrodą"

AHOJ PRZYGODO I PRZYRODO! - pod takim hasłem pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury z Zabrza zorganizowali warsztaty dla dzieci połączone z wernisażem wystawy PRZYRODA ŚWIATA. Przedstawiciele Psitula byli gośćmi na tym spotkaniu. Dzieciaki wspaniale się bawiły, była ciekawa pogadanka m.in. na temat opieki nad zwierzętami domowymi oraz pokaz zachowań wobec obcych psów. Najwięcej braw zebrał schroniskowy podopieczny Lego, on też został dokładnie wygłaskany:)

Zapraszamy na fotorelację:

Fotorelacja

dodano: 29.06.2018 12:05

Byłem tam... "Kochajmy Zwierzęta"

Tym razem można było mnie spotkać na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Tulipan" w Zabrzu. Tego dnia organizowany był cykliczny, coroczny Festyn Rodzinny z hasłem przewodnim "Kochajmy Zwierzęta". Muszę przyznać, że faktycznie spotkać można było wyłącznie miłośników zwierząt. Ekipa Psitula to przede wszystkim niezłomni wolontariusze, ale nie oni byli gwiazdami. Imprezę opanowały psiaki, nie tylko nasi podopieczni, chociaż Psitulaki podbijały ludzkie serca z ogromnym wdziękiem. Pod wrażeniem socjalizacji Maiszy, Winki, Orika, Miłosza i Duszka byli wszyscy uczestnicy festynu, także specjaliści psich zachowań. Mam nadzieję, że ilość zachwytów przełoży się na wspaniałe adopcje:-)

Fotorelacja

dodano: 29.06.2018 09:30

Dary :-)

Bardzo dziękujemy wszystkim darńczycom za pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół :-)

dodano: 28.06.2018 13:12

Podziękowania - Bazarek cz. 3 !!!

Aktualizacja

19 czerwca otrzymaliśmy kolejną darowiznę w wysokości 2 697,40 zł.

Dzięki pracy naszych wolontariuszek i hojności ofiarodawców, na rzecz walki z kleszczami, pchłami i innymi wszołami, wpłynęła na nasze konto w sumie kwota w wysokości 5 531,40 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy i przesyłamy Wielkie Psitulowe Pozdrowienia! :o) 

Koniec aktualizacji

dodano: 21.06.2018 14:44

ZOOPlus Dary - Bardzo dziękujemy!!!

W maju tego roku otrzymaliśmy transport darów od firmy ZOOPlus !!! Bardzo dziękujemy, wasza pomoc jest dla nas nieoceniona, a wdzięczność nas i naszych czworonożnych podopiecznych nie ma granic :-) 

dodano: 21.06.2018 14:13

Dary :-)

Bardzo dziękujemy za otrzymane dary w imieniu naszym i naszych czworonożnych podopiecznych! :-)

 

dodano: 18.06.2018 11:26

Podziękowania - Bazarek cz. 2 !!!

Aktualizacja

4 czerwca wpłyneła kolejna darowizna w wysokości 2 834 zł, czyli łącznie z bazarków na rzecz Psitulmnie pod tytułem "zabijamy kleszcze", dzięki wysiłkom naszych wolontariuszek i ofiarodawców 4 988 zł zostanie przeznaczone na ochronę naszych podopiecznych i nie obciąży naszego portfela. Dla nas każda złotówka się liczy - tym bardziej, że maj był bardzo drogim miesiącem (Kleszcze, odrobaczenia, czipy etc.

Bardzo, bardzo, bardzo, dziękujemy!!!

Koniec aktualizacji

Nasze Wolontariuszki: Magdalena Zmyślony-Pleśniak i Urszula Zmyślony postanowiły zorganizować bazarek dla naszych Psitulaków na zakup preparatów przeciw pchłom i kleszczom. Dzięki pomocy wolontariuszek: Hanna Kozubek, Patrycja Makuch, Aleksandra Radzi, Karolina Koza oraz Sara Namyslo udało się wystawić do licytacji wiele fantów.

 

Dzięki ludziom o dobrych sercach zebraliśmy kwotę 2 514 zł z potrzebnych 14 270 zł.

Było wielu wystawiających fanty:

Olga Miensopust, Aleksandra Torbus - Wawełczyk, Ewelina Kaczmarczyk oraz wielu innych :-) Dziękujemy za kupowanie wirtualnych obróżek, udostępnianie oraz zapraszanie znajomych. Bardzo Wszystkim dziękujemy z całego serca. Dzięki Wam Nasza praca ma sens, a Psitulaki nie spotkają się z kleszczami.

 

Chcemy też zaprosić na kolejną edycję bazarku!

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy. Jesteście najlepsi :-) :-)

dodano: 04.06.2018 11:56

Międzynarodowe Warsztaty Behawioralne w Gliwicach.

W dniach 24-27.05.2018 w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Behawioralne z zakresu behawiorystki psów przebywających w schronisku. Były one wynikiem współpracy Dogs Trust Worldwide z Wielkiej Brytanii, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, MZUK – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gliwicach, oraz TOZ Oddział w Zabrzu, Schronisko „Psitulmnie”.

Warsztaty były przeznaczone dla osób pracujących lub udzielających się wolontaryjnie w schroniskach i uczestniczyło w nim bezpłatnie 25 osób z 11 schronisk . Prowadziły :

Jennifer McCarthy – Starszy doradca ds. Treningu i Behawiorystyki, nadzoruje 6 ośrodków Dogs Trust w Wielkiej Brytanii, gdzie pomaga w opracowywaniu i wdrażaniu planów szkoleniowych i behawioralnych dla psów, a także edukuje personel w zakresie treningu psów, ich zachowania i dobrostanu. Organizowała warsztaty w Japonii, Litwie. Przez osiem lat z powodzeniem prowadziła zajęcia, oferując szkolenia, konsultacje behawioralne i warsztaty, wykłady i prezentacje dla osób prywatnych, lokalnych praktyk weterynaryjnych i fizjoterapeutów zwierząt, na temat interpretacji zachowań i dobrostanu czworonogów.

Alexia Nicholas – Doradca ds. Treningu i Behawiorystyki. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła pracę jako trener psów i doradca behawiorystyczny, mierząc się z licznymi problemami behawioralnymi występującymi u zwierząt przebywających w schroniskach. Zapewnia także wsparcie dla osób adoptujących psy ze schroniska.

 

 

dodano: 29.05.2018 10:38

Majowe Granie 2018

BYŁEM TAM...

Wesoło, kolorowo i kabaretowo, czyli cykliczna impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu za nami. Czas spędzony na Promenadzie Areny w Zabrzu minął zanim się spostrzegłem. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby każdy odwiedzający imprezę mógł się dobrze bawić, niezależnie od wieku i upodobań. To trudna sztuka, ale ludzie z MOK-u dali radę, jak zwykle z resztą. Dziękuję za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. Osobne buziaki przesyłam niezawodnym wolontariuszom, zielone koszulki Asi, Patrycji, Mateusza i Teodora pseudonim TEO wyróżniały się w tłumie:)

Pod tym linkiem można zobaczyć krótką relację fotograficzną autorstwa Asi Stempniak

https://photos.app.goo.gl/1eErPnDKE6pw5XNm2 

dodano: 29.05.2018 10:31

Byłem tam .... Majowe M1

Byłem tam...

W sobotę 12 b.m. po raz kolejny odwiedziłem CH M1. Jak zwykle spotkałem się z życzliwością klientów i pracowników marketu. W wyjeździe towarzyszyły mi wolontariuszki i psiak o imieniu Doss. Ten to potrafi robić reklamę bezdomniakom - za nawet najmniejsze zainteresowanie odwdzięczał się szalonym merdaniem ogonka, a rozdawanie buziaków uzupełniało okazywanie radości. Nasze dziewczyny nie rozdawały buziaków, przynajmniej nic o tym nie wiem, ale prezentowały się też całkiem, całkiem:) Wspólnie udało nam się zabrać kwotę 642 zł, całość zostanie wykorzystana na potrzeby naszego schroniska.

Dziękuję wolontariuszkom za pomoc, Dyrekcji CH M1 za zaproszenie, a wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe. Do zobaczenia w lipcu.

Pozdrawiam

Psitulak

zdjęcia

dodano: 18.05.2018 07:58

WIRTUALNA ADOPCJA

Szanowni Państwo! 

Jeżeli wysłaliście do nas formularz o adopcji wirtualnej i nie otrzymaliście odpowiedzi, proszę wyślijcie zwykłego maila i dodajcie informacje, że nie macie od nas informacji zwrotnej.

Mamy takie sygnały, ale nie wiemy, przy jakim zwierzaku nie zadziałał prawidłowo formularz kontaktowy. Przepraszamy za utrudnienia!

dodano: 13.12.2016 09:12

Co nadal potrzebne dla zwierzaków:-)

Kochani darczyńcy!

Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy pokaźny zapas karmy dla psów! Bardzo, bardzo dziękujemy!

Na chwilę obecną mamy zapotrzebowanie na :

  • suchą i puszkową karmę dla kotów małych i dużych, (Royal Canin Baby Cat, Mother& Baby),
  • specjalistyczną karmę dla psów (Gastrointestinal I Hepatic),
  • witaminy/oleje dla psów i kotów,
  • zabawki i drapaki dla kotów,
  • materiałowe legowiska dla psiaków i kotów, 
  • szelki, smycze i obroże dla psów biegających w dogtrekkingach i biorącyh udział w pokazach,
  • środki czystości (płyny do prania, mycia naczyń, czyszczenia).

 

Za każdą pomoc wielkie dzięki!

dodano: 18.10.2016 09:04

Inspektor ochrony danych (IOD)

Administrator danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), z którym możesz się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych.

Kamil Gałązka – kamis.galazka@gmail.com

dodano: 26.05.2018 11:38

Drodzy Darczyńcy!

Bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady zapewnić naszym podopiecznym lepszej opieki. Ale nie jesteśmy w stanie przyjmować następujących darów: dywanów, materacy, chodniczków i pościeli wypchanej pierzem.

Dywanów mamy ich już odpowiednią ilość, aby przetrwać zimę :-) Bardzo dziękujemy!

W przypadku pozostałych produktów koszty ich utylizacji są zbyt wysokie, a nie jesteśmy w stanie z n ich skorzystać. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie. 

Kocich maluszków mieszka w Psitulu prawie 30 i kolejne tyle dorosłych kotków :-( Oprócz tego są tu też szczeniaki. Nasi opiekunowie dbają o nas i o to, żeby było czysto, jednak bez Waszej pomocy może być to trudne :-(


Rzeczy można przynosić lub wysyłać pod wskazany adres:
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitulmnie"
ul. Bytomska 133
41-803 Zabrze

 

dodano: 04.09.2017 08:57

Informacja dla wolontariuszy wyprowadzających nasze psiaki :-)

Witajcie PSIUTULAKI. Za zgodą władz schroniska jest akcja znaczenia boksów. Nasza zaprzyjaźniona firma As Designlive podarowała nam materiał i sprzęt do wykonania znaczników. Było wycinanie, szlifowanie , malowanie i tadam :-) gotowe :-)

. W czym rzecz? Prosimy o pomoc w oznaczaniu boksów z których psiaki w danym dniu były już na spacerku. Nic wielkiego - kolor zielony " czekamy na spacer" , kolor czerwony - już byliśmy na spacerku.

Odwracamy znaczki stosownie do sytuacji i mamy nadzieję, że wszystkie futrzaki wtedy będą miały szansę na przytulanki i głaski :-) co Wy na to? Zaczynamy ?

dodano: 10.07.2016 22:29

ADOPCJA WIRTUALNA czyli jak pomagać na odległość :-)

Adopcja wirtualna :forma adopcji przeznaczona dla osób, które chciałyby pomóc konkretnemu zwierzakowi, a z różnych przyczyn nie mogą zabrać go do domu.

 

dodano: 14.05.2016 18:01

KARMIE PSIAKI !!!

Strona jak i akcja Karmie Psiaki http://www.karmiepsiaki.pl/ zrodziła się podczas planowania i organizacji imprezy Zwierzynalia 2013, grupa ludzi w zasadzie miłośników zwierząt postanowiła zrobić coś więcej niż tylko mówić...i tak o to ruszamy oficjalnie z akcją!!

 

 

dodano: 24.02.2014 16:11

EDUKACJA Z PSITULMNIE - pomagamy zrozumieć zwierzęta

Serdecznie zachęcamy placówki oświatowe, opiekuńczo-wychowawcze do organizowania zajęć edukacyjnych z naszym udziałem. Pani Magdalena Szyndowska, pracownik schroniska, posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne, chętnie odwiedzi Państwa placówkę i przeprowadzi bezpłatne zajęcia. Na prelekcje przyjeżdża z własnymi materiałami edukacyjnymi, lubi pracę z dziećmi i łatwo nawiązuje z nimi kontakt. Gościła w szkołach i przedszkolach m.in. na terenie Zabrza, Bytomia, Gliwic, Siemianowic Śląskich,Katowic, a nawet Warszawy. Dzieci i wychowawcy mile wspominają czas spędzony z naszym przedstawicielem. Jest możliwość przyjazdu na zajęcia z psem, który jest cierpliwy,lubi kontakt z dziećmi. Na koniec prelekcji uczestnicy otrzymują schroniskowe gadżety.Kontakt telefoniczny (32) 271-47-97

dodano: 24.11.2015 15:23

WOLONTARIAT ZAWSZE POTRZEBNY I MILE WIDZIANY!

Wolontariusze są u nas mile widziani - koniecznym warunkiem jest jednak skończone 14 lat, w przypadku osób młodszych można przyjeżdżać tylko i wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej :)

Do zadań wolontariuszy należy przede wszystkim wychodzenie z pieskami na spacery, dbanie o ich futerka itp. ale też oczywiście dawanie im jak najwięcej miłości :) Oprócz tego są to też jakieś prace porządkowe, karmienie zwierzaków, mile widziane też odwiedziny w naszej kociarni gdzie na przytulanie czeka kilkanaście kotków. 

dodano: 09.04.2013 22:10

Gdy zaginął Twój zwierz do schroniska prędko spiesz !!

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu – Biskupicach codziennie trafiają nowe psy. Większość to zwierzęta celowo porzucone przez swoich nieodpowiedzialnych i okrutnych właścicieli, ale część jest zagubiona z powodu nieuwagi lub nieprzewidzianych wypadków. Jeżeli pies ma identyfikator (najlepiej czip) to można szybko odszukać właścicieli. Niestety trwałe oznakowanie psów nie jest to jeszcze normą. Część świadomych właścicieli zaczyna poszukiwania zagubionych pociech od ogłoszeń w okolicy i od schronisk dla bezdomnych zwierząt, których na Śląsku jest kilka.

dodano: 15.04.2013 13:34

How can you help us from the distance?

Virtual adoption - we offer this as a way for you to become a "virtual foster parent, or adopter" of a pet of your choice. 

dodano: 26.06.2013 13:49

Paten gesucht für unsere Senioren !

Viele Menschen sagen und bedauern, dass sie uns nicht helfen können, weil sie weit weg wohnen oder kein Tier mehr bei sich aufnehmen können. Jeder hat die Möglichkeit unseren Tieren durch eine Patenschaft oder eine so genannte virtuelle Adoption, zu helfen. Eine virtuelle Adoption ist für Menschen gedacht, die aus verschiedenen Gründen einem Hund oder einer Katze kein Zuhause bieten können, aber dennoch einem Tier gerne helfen wollen.

dodano: 26.06.2013 12:02
Schronisko
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie"

prowadzone przez:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce - Oddział w Zabrzu

Adres schroniska:
ul. Bytomska 133
41-800 Zabrze-Biskupice
tel. (32) 271-47-97

Godziny otwarcia:
poniedziałek- piątek
10.00 - 16.00
sobota, niedziela, święta
10.00 - 14.00

Email: zwierzak@psitulmnie.pl
dojazd od schroniska >>>
formularz kontakowy >>>
TOZ Zabrze
TOZ w Polsce Oddział w Zabrzu - Organizacja Pożytku Publicznego

KRS: 0000344726


siedziba:
ul. Wolności 278
41-800 Zabrze

adres korespondencyjny:
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

english info >>>

Konto bankowe
wpłaty na Schronisko i TOZ O/Zabrze (dziękujemy :-)
ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE
60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

dla przelewów zagranicznych
SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399
Deutch info

deutch info >>>

Der Wegweiser durch die HP "Psitulmnie" >>>
Sachspenden für TH in Zabrze sind immer willkommen
Kontakt: SawaOn@t-online.de
Geldspenden bitte direkt an:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami w Polsce
Oddzial w Zabrzu ( Name des TH´s)
in 41-800 Zabrze (die Stadt)
ul. Bytomska 133 (Strasse)

ING BANK ŚLĄSKI S.A. O/GLIWICE ( So heißt die Bank)

PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399 dla przelewów zagranicznych
(Das ist das Kontonummer für überweisung ins Ausland)

SWIFT INGBPLPW
IBAN PL 60 1050 1298 1000 0090 3056 8399

PayPalTelefony interwencyjne
TOZ Zabrze
tel. 505 125 974
Straż Miejska
tel. (32) 271 24 51
tel. bezpłatny 986
Schronisko
tel. (32) 271 47 97
Zapraszamy do obejrzenia

Schroniskowe wiadomości
26.09.2018 - 07.10.2018

Mamy 21 nowych psów i 11 kotów.

>> więcej


Nasi Przyjaciele - prezentujemy listę naszych zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, redakcji i przyjaciół. Pomagają, radzą, wymyślają dobre rzeczy, wspierają - bez nich nie udałoby się wiele wspaniałych rzeczy.